وضع یک مملکت اسلامی

تب‌های اولیه

19 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
وضع یک مملکت اسلامی

سلام و خدا قوت به همه!

خدمت شما عرض کنم که گاهی از افراد دور برمون حرفهایی میشنویم که هیچ جوابی نمیشه بهشون داد چون یک جورایی که فکر میکنیم میبینیم راست میگن و خودمم گاهی وقتا به فکر فرو میرم که چرا یک مملکت با یک حکومت اسلامی باید این وضع رو داشته باشه!
نمیدونم چقدر اجازه دارم وارد مباحث این چنینی بشم اما من حرفم رو مینویسم اگر خواستید خودتون ویرایشش کنید و کم و زیادش کنید!

مثلا زمانی که حضرت علی حاکم بود با شلاق در بازارها راه میرفت و به روی میزها میزد و میگفت اول برید درس فقهی کاسبی رو یاد بگیرید بعد دکان باز کنید تا در معاملاتتون دچار حرام نشید
اما امروزه در این مملکت اسلامی برای اینکه به یک مغازه دار جواز کسب بدن تنها چیزی که نمیخوان همین است! خب این چه جور حکومت اسلامی است که از روایات اسلام الگو برداری نمیکند؟ مگر چه اشکالی دارد که مثلا برای هرکس که میخواهد مغازه باز کند یک امتحان از مبحث فقهی معاملات بگذارند و هرکس قبول شد به او جواز بدهند؟
چه محدودیتی در این زمینه وجود دارد؟

یا مثلا چرا خیلی از مسائل که از نظر شرعی حرام است در صدا و سیما رعایت نمیشود مثل خیلی از موسیقی ها و تصاویر!

یا مثلا این کار بانکها و سودها و رباها

یا مثلا وضع فیلم ها در سینما اینها که زیر نظر حکومت هست چرا زور حاکم اسلامی به اینها نمیرسد؟

یا وضع حجاب در شمال و در کنار دریا مخصوصا در عیدها و تابستانها! مگر کنار دریا جزو ایران نیست چرا باید در یک مملکت اسلامی چنین وضعی موجود باشد؟ مگر حاکم اسلامی با کسی رودربایستی دارد که میترسد قوانین را در انجا اجرا کند؟

بین حق و باطل حرکت کردن که کار درستی نیست! یا باید کامل برویم سراغ اسلام و یا اگر نرفتیم بدانیم در مسیر باطل هستیم!

بنده چند وقتی هست که به فکر فرو رفتم که آیا چنین مملکتی اسلامی است یا خیر! این مملکتی که من میبینم با اسلامی که در روایات خوانده ام خیلی توفیر دارد!
نمیخوام مللکت گل و بلبل درست کنن ! میدونم اون کار رو فقط امام زمان میتونه درست کنه!
حرف من این است که در بعضی جاها حداقل کارهایی که از دستشان بر می آید را هم انجام نمیدهند و این آدم رو به فکر فرو میبرد!

مثلا چرا فوتسال بانوان رو نشون میدهند؟ مگر نشون ندادن آن چه کاری دارد که به وجود امام زمان نیاز باشد؟
چرا در رادیو این همه موسیقی پخش میکنند مگر پخش نکردن آن کار شاقی است که به امام زمان نیازی داشته باشد؟
چرا در فیلم های سینما اینقدر خراب است مگر اجازه ی پخش ندادن به این فیلم ها به حضور معصوم نیاز دارد؟
چرا .....

خیلی مثال هست که بعضی وقت ها از دورو بری ها میشنوم! که الان یادم نیست شاید بعدا مواردی رو اضافه کردم! مخصوصا که یک نفر تو فامیلمون هست که ولایت فقیه رو قبول نداره به حساب خودش فقط به ائمه تمسک میجویه و همه ی این کارها رو به روایات مقایسه میکنه و وقتی با اون میحرفم بدجوری رو مخم راه میره و میبینم راست میگه بعضی وقت ها!

میخوام بدونم حاکم اسلامی این مملکت آیا با کسی تعارف و رودربایستی داره یا دلیل دیگه ای داره که اسلام رو تمام و کمال پیاده نمیکنه؟ مصلحتی چیزی هست؟
مثلا مصلحتی هست که کنار دریا دختران سرلخت و با تی شرت راه میروند و اگر همون دختر در قم اونجوری راه بره دستگیر میشه یا نه؟
مگر شمال با قم نزد اسلام چه فرقی میکند؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد صادق

asad;367013 نوشت:
سلام و خدا قوت به همه!

خدمت شما عرض کنم که گاهی از افراد دور برمون حرفهایی میشنویم که هیچ جوابی نمیشه بهشون داد چون یک جورایی که فکر میکنیم میبینیم راست میگن و خودمم گاهی وقتا به فکر فرو میرم که چرا یک مملکت با یک حکومت اسلامی باید این وضع رو داشته باشه!
نمیدونم چقدر اجازه دارم وارد مباحث این چنینی بشم اما من حرفم رو مینویسم اگر خواستید خودتون ویرایشش کنید و کم و زیادش کنید!

مثلا زمانی که حضرت علی حاکم بود با شلاق در بازارها راه میرفت و به روی میزها میزد و میگفت اول برید درس فقهی کاسبی رو یاد بگیرید بعد دکان باز کنید تا در معاملاتتون دچار حرام نشید
اما امروزه در این مملکت اسلامی برای اینکه به یک مغازه دار جواز کسب بدن تنها چیزی که نمیخوان همین است! خب این چه جور حکومت اسلامی است که از روایات اسلام الگو برداری نمیکند؟ مگر چه اشکالی دارد که مثلا برای هرکس که میخواهد مغازه باز کند یک امتحان از مبحث فقهی معاملات بگذارند و هرکس قبول شد به او جواز بدهند؟
چه محدودیتی در این زمینه وجود دارد؟

یا مثلا چرا خیلی از مسائل که از نظر شرعی حرام است در صدا و سیما رعایت نمیشود مثل خیلی از موسیقی ها و تصاویر!

یا مثلا این کار بانکها و سودها و رباها

یا مثلا وضع فیلم ها در سینما اینها که زیر نظر حکومت هست چرا زور حاکم اسلامی به اینها نمیرسد؟

یا وضع حجاب در شمال و در کنار دریا مخصوصا در عیدها و تابستانها! مگر کنار دریا جزو ایران نیست چرا باید در یک مملکت اسلامی چنین وضعی موجود باشد؟ مگر حاکم اسلامی با کسی رودربایستی دارد که میترسد قوانین را در انجا اجرا کند؟

بین حق و باطل حرکت کردن که کار درستی نیست! یا باید کامل برویم سراغ اسلام و یا اگر نرفتیم بدانیم در مسیر باطل هستیم!

بنده چند وقتی هست که به فکر فرو رفتم که آیا چنین مملکتی اسلامی است یا خیر! این مملکتی که من میبینم با اسلامی که در روایات خوانده ام خیلی توفیر دارد!
نمیخوام مللکت گل و بلبل درست کنن ! میدونم اون کار رو فقط امام زمان میتونه درست کنه!
حرف من این است که در بعضی جاها حداقل کارهایی که از دستشان بر می آید را هم انجام نمیدهند و این آدم رو به فکر فرو میبرد!

مثلا چرا فوتسال بانوان رو نشون میدهند؟ مگر نشون ندادن آن چه کاری دارد که به وجود امام زمان نیاز باشد؟
چرا در رادیو این همه موسیقی پخش میکنند مگر پخش نکردن آن کار شاقی است که به امام زمان نیازی داشته باشد؟
چرا در فیلم های سینما اینقدر خراب است مگر اجازه ی پخش ندادن به این فیلم ها به حضور معصوم نیاز دارد؟
چرا .....

خیلی مثال هست که بعضی وقت ها از دورو بری ها میشنوم! که الان یادم نیست شاید بعدا مواردی رو اضافه کردم! مخصوصا که یک نفر تو فامیلمون هست که ولایت فقیه رو قبول نداره به حساب خودش فقط به ائمه تمسک میجویه و همه ی این کارها رو به روایات مقایسه میکنه و وقتی با اون میحرفم بدجوری رو مخم راه میره و میبینم راست میگه بعضی وقت ها!

میخوام بدونم حاکم اسلامی این مملکت آیا با کسی تعارف و رودربایستی داره یا دلیل دیگه ای داره که اسلام رو تمام و کمال پیاده نمیکنه؟ مصلحتی چیزی هست؟
مثلا مصلحتی هست که کنار دریا دختران سرلخت و با تی شرت راه میروند و اگر همون دختر در قم اونجوری راه بره دستگیر میشه یا نه؟
مگر شمال با قم نزد اسلام چه فرقی میکند؟

پاسخ :
با سلام وتقدیر از دردمندی تان در امور یاد شده .
همگان چنین آرزوی دارند که شرایط هر روز بهتر از دیر روز شود و بر طبق احکام الهی درهمه جارفتار گردد وامید است چنین شود .
در هر صورت تذکر این گونه امور خوب وپسندیده ومفید است .و مسولین هم دوست دارد چنین تذکرات را دریافت وبه آن عمل کنند .ولی انشا الله به تدریج امور اصلاح خواهد شد .

[="DarkSlateBlue"]

صادق;389618 نوشت:
پاسخ :
با سلام وتقدیر از دردمندی تان در امور یاد شده .
همگان چنین آرزوی دارند که شرایط هر روز بهتر از دیر روز شود و بر طبق احکام الهی درهمه جارفتار گردد وامید است چنین شود .
در هر صورت تذکر این گونه امور خوب وپسندیده ومفید است .و مسولین هم دوست دارد چنین تذکرات را دریافت وبه آن عمل کنند .ولی انشا الله به تدریج امور اصلاح خواهد شد

سلام!
متاسفانه هیچ جوابی به هیچ کدوم از سوالام داده نشد!
من فقط دردمندی نکردم! برام واقعا سوال بود! اما جوابش رو نگرفتم[/]

[quote=asad;392187]سلام!
متاسفانه هیچ جوابی به هیچ کدوم از سوالام داده نشد!
من فقط دردمندی نکردم! برام واقعا سوال بود! اما جوابش رو نگرفتم
سلام اسد خان
بابا رسیدن به خیر , دلمون برات تنگ شده بود. انشاالله که مشکلی نداشتی و غیبت صغرای شما به خیر و خوشی بوده.:Gol:
عزیز برادر!
این مطالبی را که شما مورد انتقاد قرار دادید در واقع اشکالی بوده به افراد و مسئولینی که مسبب آن غفلتها و کوتاهیها هستند و آنها هستند که باید دلیل این موارد را بدهند.
کارشناسان اسک دین هم به طبع در همان تیمی هستند که درد دین دارند و از غفلتهای دینی مسئولین گله مند , لذا نمیتوان از آنها انتظار جواب داشت.
میمونه کاربران محترم دیگر که یا موافق یا مخالف فرمایشات شما هستند که مخالفینشان هم اگر بخوان جواب بدن احتمالا در تاپیکهائی مثل حجاب,ربا,ورزش بانوان,موسیقی در اسلامو.....در حال مناظره هستند.
فقط میمونه گروه آخر که همان مسئولین غافل هستند که آنها هم در حال حال دادن به مملکت هستند و وقت ندارند اینجور سایتهایی مثل اسک دین بیان و دست ما کوتاه و خرما بر نخیل....!
اینه که اسدجون بیخیال این تاپیک شو.
اللهم اصلح کل فاسد من امورالمسلمین.:Gol:

صادق;389618 نوشت:
و مسولین هم دوست دارد چنین تذکرات را دریافت وبه آن عمل کنند

قویا" مخالفم!

همچین مسئولیم آرزوست ...

اینجور حرفها تهش به اینجا میرسه که مثلا چرا وضعیت کنونی حجاب اینطوریه! خب اگر واقعا حکومت مشکلی با وضعیت موجود حجاب داره چرا ریشه ای عمل نمیکنه؟! کسی که مثلا بدحجاب هست لباسش رو که از آمریکا نگرفته از همین لباس فروشی های سطح شهر گرفته! خب اگر حکومت بیاد اقدام به مد سازی بکنه بعد این مد ها رو رسمی کنه و براساس این مدها لباس ها دوخته بشه و در لباس فروشی ها فروخته بشه اونوقت مشکل بدحجابی برطرف میشه اما اینکه چرا این کار رو نمیکنه شاید بخاطر این باشه که از عواقبش میترسه. به هر حال تعداد کسانی که پوشش اسلامی ندارند در کشور به چند میلیون نفر میرسه و این افراد شاید زیر بار پوشش مد نظر حکومت نروند و امکان داره با اعتراضشون وضعیت کشور مثل وضعیت سال 88 متزلزل بشه.

felfely;392370 نوشت:
همچین مسئولیم آرزوست ...

موافقم , آرزوست

سلام
به موضوعات خوبی اشاره شد .
جالب اینجاست که همیشه منتظر این هستیم که مسئولین یه کاری کنند همه باید احساس مسئولیت داشته باشند .اگه منتظر باشیم که یکی بیاد و مشکل رو حل کنه که نمیشه اول از همه باید از خودمون اطرافیانمون و همینطور جامعه شروع بشه مشکلات گاهی اوقات به خاطر ضعف در اعتقادات هست یا قرار گرفتن در شرایطی که اون فرد آگاهی کافی نداره و امثال اینها :Gol:

از ماست که بر ماست
چوب رو مور از درونش میخوره
تا زمانی که مردم اصلاح نشن جامعه اصلاح بشو نیست
هیچ کس هم نمیتونه کاری کنه با زور که نمیشه

همه مسئاله اینه که جمهوریت با اسلام جمع نمی شه، اگه بدرد می خورد خدا امام معصوم (ع) نمی فرستاد و بگه همین فرد باید حاکم باشه، و این امر عالیه،
الان حکومت جمهوریت با اسلامیت پیوند زده و اصلا مشخص نیست باید سراغ کی رفت بابت مسایلی که باز کننده تاپیک عنوان کردن!! مجلس یه چیزی می گه دولت کار خودشو می کنه قوه قضایه کلا مستقل عمل می کنه رهبری هم نصیحت و در موارد حاد ورود می کنه هر چند خیلی موارد به نظر من به گوش ایشون نمی رسه
قانونا ایشون مسئول کشور هستند و من در نهایت باید ایشونو باز خواست کنم از ایشون انتقاد کنم و مطالبه داشته باشم اما اگه این کارو بکنم ممکنه برم اوین یا بهشت زهرا!!!:Sokhan::Narahat az:
من این کشور رو اسلامی نمی دونم نمی تونم باور کنم اگه تو کشور اسلامی از رهبر یا رئیس جمهور که طبق قانون اساسی نفرات اول و دوم کشور هستن انتقاد کنم و یا از وضع کشور بهم بهتان ارتباط با بیگانه و ضد نظام بزنن و حکم هم بدن و من محکوم باشم فقط بخاطر ابراز عقیده!!

زمین به این بزرگی ..
هر کی دوس نداره ایران زندگی کنه را باز جاده دراز... بسم الله
اگه فردی اسلام رو دوس داشته باشه میشینه زندگی اسلامی شو میکنه.حکومت فقط یه وسیله هست حالا اسلامیهم باشه چه بهتر

وایسلی گوجا;392511 نوشت:
به هر حال یادمون نره کشور ایران فتح نظامی شده و مردم ایران توسط اسلام به اسارت گرفته شده اند پس انتظاراتتون رو پایین بیارید ما همگی برده هستیم.

آره بیش از 90 درسد کشور و مردم ما در زیر یوغ فرهنگ اربی بوده و برده های فرهنگی اربها هستن

شگفت اینجاست که در همین ایران گروهی از اربها ارب ترند کاسه ی داغتر از آش :ok:

ابوالفضل;392529 نوشت:

این گونه پیشنهاد ها جز از سوی کسانی که اربها آنها شتشوی مغزی داده اند داده نمی شود :Graphic (1):

بجای اینکه بگن فرهنگ بیگانه و تاخت و تاز دوست اربها را بیرون بریزیم به هم میهنان خود میگن شما بیرون برید زندگی کنید

براستی تا کجاسراب پرستی و سر سپردگی اربها ؟:Graphic (49):

ابوالفضل;392529 نوشت:
زمین به این بزرگی ..
اگه فردی اسلام رو دوس داشته باشه میشینه زندگی اسلامی شو میکنه.حکومت فقط یه وسیله هست حالا اسلامیهم باشه چه بهتر

خب شاه وقتی این حرف رو میزد با پاسپورت ایران امکان داشت اقامت آمریکا رو هم بگیری چه برسه به اروپا. الان اون بدبختی که اینجا زندگی میکنه چیکار کنه؟! بره زیمبابوه؟! به هر حال ما نفهمیدیم اینجا ایرانه یا ام القری اسلام!

وایسلی گوجا;392511 نوشت:

کلا رئیس جمهور یا مجلس و رای گیری و ... از مفاهیم اسلامی نیستند. حرف شما درسته که جمهوریت با اسلام همسو نیست و [HL][HL]اسلام بر پایه دیکتاتوری و زورگویی است. ما چیزی به اسم انتقاد از خلافت در اسلام نداریم. به هر حال یادمون نره کشور ایران فتح نظامی شده و مردم ایران توسط اسلام به اسارت گرفته شده اند پس انتظاراتتون رو پایین بیارید ما همگی برده هستیم[/HL][/HL].

با قسمت که بلد کردم موافق نیستم به هیچ عنوان، اگه اسلام قبول کنی قوانینشم باید قبول کنی در غیر این صورت هیچ (البته منظورم در جامعه اسلامی و با حکومت امام معصوم (ع) هست، ایران فتح اسلامی شد به زور اما حواستون نیست که 200 سال بعد توسط طاهرایان اعراب از ایران رانده شدن اما مردم دیگه اهل بیت رها نکردن چرا؟؟؟؟ چون اندیشه و رفتارشون ناب بود، زمان حضرت علی (ع) بود خوبشم بود مثل ماجرای زره یهودی و امام، لطفا و خواهشا همه کارهای این نظام به پای اسلام ننویسید، یادمون باشه ما یه حکومت داریم که فرد معمولی در راس امور داره و انتظارات زیاد معقول نیست صحبت من پاسخ گویی تمام ارکان نظام به مردم هست همین

ابوالفضل;392529 نوشت:
زمین به این بزرگی ..

ایران ما همه هست نه فقط مال مسلمین !! این چه حرفیه می زنی بردار چرا اشتباهات تاکتیکی سران نظام می گذاری به پای اسلام، می خوای بیشتر از این ضربه ببینیم !!!

ابوالفضل;392529 نوشت:
زمین به این بزرگی ..

راه باز نیست و جاده دزار نیست. اگه بود ما اینقدر معترض نبودیم. می گذاشتیم و می رفتیم پی کارمون.

vahid.q;392561 نوشت:
با قسمت که بلد کردم موافق نیستم به هیچ عنوان، اگه اسلام قبول کنی قوانینشم باید قبول کنی در غیر این صورت هیچ (البته منظورم در جامعه اسلامی و با حکومت امام معصوم (ع) هست، ایران فتح اسلامی شد به زور اما حواستون نیست که 200 سال بعد توسط طاهرایان اعراب از ایران رانده شدن اما مردم دیگه اهل بیت رها نکردن چرا؟؟؟؟ چون اندیشه و رفتارشون ناب بود، زمان حضرت علی (ع) بود خوبشم بود مثل ماجرای زره یهودی و امام، لطفا و خواهشا همه کارهای این نظام به پای اسلام ننویسید، یادمون باشه ما یه حکومت داریم که فرد معمولی در راس امور داره و انتظارات زیاد معقول نیست صحبت من پاسخ گویی تمام ارکان نظام به مردم هست همین

موفقیت یک ایدئولوژی رو باید از عواقبش دید که من وضعیت فعلی ایران رو از عواقب اسلام می دونم. همونطور که توی پست قبلی هم گفتم خدا رو صد هزار مرتبه شکر که اسلام ناب نیست وگرنه وضعمون از این خیلی خیلی بدتر بود.

من نمیگم ایران فقط مال مسلمین هست منظورم اینه که کسی که شرایط حاکم بر ایران رو دوس نداره میتونه بره.( همین ترکیه هم خوبه)
حالا یه سوال:
کسی که یک زندگی اسلامی رو پذیرفته میتونه با شرایط حاکم بر ایران مشکل داشته باشه؟
نظر من اینه اونیکه زندگی اسلامی داره از اینکه توی ایران زندگی میکنه 100 برابر خدا رو شکر کنه

با توجه به پست های سایر کاربران، صرفا" جهت رفع ابهام از پست اوّلم این پست رو ارسال می کنم.

انتقاد من نسبت به وضعیت فعلی نه به اساس دین، نه به اساس شخص اول مملکت است. نه تنها هر دو رو حق میدونم بلکه از عوامل اصلی و اساسی پیشرفت مادی و معنوی یک جامعه می دونم. به بیان دیگه بنده با تصمیمات اتخاذ شده درسطح کلان نه تنها مخالف نیستم بلکه حامی هم هستم.
اون چیزی که بنده رو وادار به انتقاد می کنه، اجرای این تصمیمات به حق توسط بعضی مسئولین ناحق هست!
به بین کلی تر میشه این طور استنباط کرد که موضع بنده با موضع ایجاد کننده تاپیک یکسانه.

موضوع قفل شده است