روح وجسمم به خاطر گناه زیاد مرده اند؛ چکار کنم که گناه را ترک کنم؟

تب‌های اولیه

31 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
روح وجسمم به خاطر گناه زیاد مرده اند؛ چکار کنم که گناه را ترک کنم؟

با سلام جوانی 32 -33ساله هستم (پسر) که عمری را با انواع گناهانی که فکرش کنی سپری کردم به طوری که جسم و روحم ضعیف شده ویه جورایی میشه گفت مردن . فقط یه بدنی دارم که شبش را به صبح وصبحش به شب تلف میکنه تازه اگر به گناه نگذرونم . یه جورایی از خودم ناامید شدم و هیچ انگیزه ای تو زندگی برام نمونده حتی درس دانشگاهم را نیمه کاره ول کردم چون مغزم گشش دیگه نداشت از همه گناهان که بگذرم یه گناهی هست که من را نابود داره میکنه اون هم نگاه به سایتهای مستهجن هست مخصوصا سایتهای مستهجن همجنسم به طوری که با نگاهی چند دقیقه ای به این سایتها سریع انزال میشم یعنی یه جورایی دچار زود انزالی شدم به همین خاطر ازدواج هم نمیتونم بکنم هر دفعه قول میدم به خدا که دیگه سراغ این صحنه ها نرم ولی شیطان یه عمری منو تو قل و زنجیر کرده وارادم خیلی ضعیف شده و نمیتونم نفسم را کنترل کنم نمیتونم این لذتهای زود گذر را ترک کنم و وابسته به این لذتها و سایتها شدم به نظر شما آیا راهی برای نجاتم هست یا باید منتظر اجلم باشم خدا میدونه مجبور شدم که این پیام را نوشتم چون نمیدونم آیا خدا این جسم وروح مرده را دوباره زنده میکنه یا راهی برام نمونده چون همه پلهای پشت سرم را خراب کردم و خیلی گناهان بزرگی مرتکب شدم یکیش فقط اینه . چکار کنم این همه گناهان مخصوصا گناهان چشمم پاک بشه چون چشمم هم ضعیف شده . در کل آیا راهی هست که بتونم از بندگی شیطان رهایی یابم ودر مسیر بندگی خدا قدم بردارم وبتونم گذشته سیاهم را جبران کنم . باتشکر

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

yacen123;365478 نوشت:
با سلام جوانی 32 -33ساله هستم (پسر) که عمری را با انواع گناهانی که فکرش کنی سپری کردم به طوری که جسم و روحم ضعیف شده ویه جورایی میشه گفت مردن . فقط یه بدنی دارم که شبش را به صبح وصبحش به شب تلف میکنه تازه اگر به گناه نگذرونم . یه جورایی از خودم ناامید شدم و هیچ انگیزه ای تو زندگی برام نمونده حتی درس دانشگاهم را نیمه کاره ول کردم چون مغزم گشش دیگه نداشت از همه گناهان که بگذرم یه گناهی هست که من را نابود داره میکنه اون هم نگاه به سایتهای مستهجن هست مخصوصا سایتهای مستهجن همجنسم به طوری که با نگاهی چند دقیقه ای به این سایتها سریع انزال میشم یعنی یه جورایی دچار زود انزالی شدم به همین خاطر ازدواج هم نمیتونم بکنم هر دفعه قول میدم به خدا که دیگه سراغ این صحنه ها نرم ولی شیطان یه عمری منو تو قل و زنجیر کرده وارادم خیلی ضعیف شده و نمیتونم نفسم را کنترل کنم نمیتونم این لذتهای زود گذر را ترک کنم و وابسته به این لذتها و سایتها شدم به نظر شما آیا راهی برای نجاتم هست یا باید منتظر اجلم باشم خدا میدونه مجبور شدم که این پیام را نوشتم چون نمیدونم آیا خدا این جسم وروح مرده را دوباره زنده میکنه یا راهی برام نمونده چون همه پلهای پشت سرم را خراب کردم و خیلی گناهان بزرگی مرتکب شدم یکیش فقط اینه . چکار کنم این همه گناهان مخصوصا گناهان چشمم پاک بشه چون چشمم هم ضعیف شده . در کل آیا راهی هست که بتونم از بندگی شیطان رهایی یابم ودر مسیر بندگی خدا قدم بردارم وبتونم گذشته سیاهم را جبران کنم . باتشکر

بسمه‌تعالي
برارد گرامي و ارجمند سلام عليكم
از حضور و اعتماد حضرتعالي خرسنديم و خداي بزرگ را شاكر.
برادرم!
شرايط سخت شما را به نوبه خود درك مي‌كنم، اما خوشحالم از اينكه به اشتباهات خود معترفيد. اين اشتباهات را تنها در پيشگاه الهي بازگو كنيد و از محضر ربوبيش پوزش بطلبيد. خداي بزرگ به استعفار بندگان گناهكارش مباهات مي‌كند. ان الله يحب التوابين : البته كه پروردگار توبه كنندگان را محبوب مي‌داند.
برادر گرامي چرا از رحمت الهي نا اميد هستيد؟
نا اميدي و خود را از دست رفته تلقي كردن از وساوس شيطان رجيم است،اسير آن نشويد.
نااميدي از گناهان كبيره است و چه بسا از گناهان شما بزرگتر است. پس به خاطر گناهان گذشته مرتكب گناه بزرگتر يعني ياس و نااميدي نشويد.
آغوش رحمت الهي همواره به سوي بندگان خويش (كه از رگ گردن به آنها نزديكتر است) باز است. در اسلام چيزي به نام بن بست وجود ندارد. در روايت قدسي است كه حضرت رب فرمودند اگر بندگان گنهكارم مي‌دانستند تا چه اندازه به آنها شوق دارم، قالب تهي مي‌كردند!
بنده فقط اين سوال را از شما مي‌پرسم آيا جرم شما از رحمت خدا بزرگتر است؟؟؟ مگر در دعاي نوراني نميخوانيم " وعفوك اعظم من ذنبي "؛ عفو تو فراتر از گناه من است؟

لطف خدا بيشتر از جرم ماست!!

در اين ماه رحمت و بركت، در اين ماه آمرزش و استغفار، در اين ماه آشتي با خالق منتظر، بنده و ديگر دوستان را از دعاي خير خود فراموش نكنيد چرا كه خداوند در دلهاي شكسته حضور دارد.!

و آخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمين

سلام ...
به نظر من شما چندین تا کار رو باید به صورت موازی انجام بدی .... تا بتونی از این شرایط بیرون بیای ... وگرنه مشگل شما فقط با توبه کردن حل نمیشه ...

0- اول از همه توبه ... در مورد توبه و روش های صحیح توبه تحقیق کن . بزرگان روشهای مختلفی رو برای توبه گفتن یه روش رو انتخاب کن و شروع کن به انجام دادنش .

1- سعی کن همیشه بدنت پاک باشه ... وضو نور هست ... هر وقت به هر عللی وضوت باطل شد تندی وضو بگیر و 2 رکعت نماز بخون . ( دستور خودم نیست جایی خوندم)

2- بهترین راه برای مبارزه با وسواس و تنبلی خوندن نماز اول وقت هست ... کسی که میتونه نماز اول وقت بخونه ... یعنی میتونه به وسواس و تنبلی چیره بشه . ( دستور خودم نیست جایی خوندم ).

3- زندگیت رو پر از چیزهای خوب و درست کن ... تحقیق کن ... مطالعه کن ... کلاس برو .... ولی وقتت رو تلف نکن ... موفقیت و پیروزی خیلی موقع ها دنبال کردنی نیست ... جذب کردنی هست ... اگر بتونی خودت رو تغییر بدی ... خوب باشی ... علمت بره بالا ... موفقیت پیدات میکنه و تو رو به عرش میرسونه ... پس حتی اگر تو زندگیت موفق نیستی و تو دام گناه و هوس افتادی خودت رو پاک کن و نگران موفقیت هم نباش خودش میاد سراغت .

4- به تفاوت میان تخیل و تعقل پی ببر.... در تخیل ... آدم میشینه ساعت ها به موضوعات چرت و پرت فکر میکنه آخر سرش هم هیچی .... ولی تعقل ... خیلی سخت هست ... باید بر اساس واقعیت جلو بری ... بهت قول میدم نمیتونی بیشتر از 15 دقیقه تعقل کنی ... سرت سوت میکشه ... میتونی امتحان کنی ....

5- هر شب برای فردا شبت برنامه ریزی کن ( 10 دقیقه نه بیشتر ) فردا صبح که شد دیگه نمیخواد فکر کنی ... چون دیشب تعقل کردی و ممکن هست تو دام تخیل بیوفتی ... پس فقط مثله تراکتور عمل کن .... تا دوباره شب بشه و نوبت تعقل کردن فرا برسه .... یواش یواش ساعت های تعقل کردنت رو زیاد کن و از تخیل فاصله بگیر .

6- اگر انرژی های بدنت کم شده ... برو در کنار اتوبان قدم بزن ... قدم زدن در کنار اتوبان انرژی های انسان رو تقویت میکنه . بودن در محیط هایی باز مانند کوهستان انرژی های انسان رو تقویت میکنه ...

7- یه کار و حرفه ای رو از همه بهتر یاد بگیر ... صبح تا شب روش وقت بزار ولی اون کار رو از همه بهتر یاد بگیر .... با این کار دیگران به تو نیاز پیدا میکنن و تو جامعه برای خودت کسی میشی .

8- اگر مشگل سایت های مستحجن رو داری ... فعلا نمیتونی با تعقلت جلوش وایسی ... چون الان برات تعقلی نمونده و نه اراده ای... و راحت تحریک میشی ... شما نیاز به ابزار سازی داری ... مثلا کامپیوترت رو بیار بزار تو پذیرایی ... جلوی دید همه ... اینجوری دیگه هیچ وقت تخیلت جلوی تعقلت رو نمیگیره و میتونی کم کم مشگلت رو بزاری کنار .

9-فکر میکنم شاغل نیستی ... مهمترین و اصلی ترین مشگل شما شاغل بودن هست ... شغل فرصت هست ... خیلی ها 2 یا 3 روز انرژی میزارن .... مثلا روزنامه میگیرن ... بعدش کار گیر نمیارن ... افسرده میشن ... و دیگه دنبال کار نمیرن ... طریقه برخورد با اموری که از نوع فرصت هستند اینگونه نیست ... برخورد با اموری که از نوع فرصت هستند نیاز به نوع نگرشی خاص داره ... باید هر روز تقریبا نیم ساعت بر روی فرصت هایی که داری تمرکز کنی ... چی داری ... چه فرصتی رو میتونی بسازی ... چطور باید از فرصتت استفاده کنی ... خرس قطبی استاد استفاده کردن از فرصت هست .... یه خرس قطبی شاید 3 روز در دهانه یک سوراخ موجود بر روی یخ وایسه ... تا یه فک برای نفس کشیدن بخواد از اون سوراخ بیاد بیرون ... پلک نمیزنه .... خسته هم نمیشه .... ولی وقتی که یه فوک از سوراخ اومد بیرون نهایتا اون خرس قطبی 3 ثانیه وقت داره که فوک رو بگیره وگرنه فرصت شکار فوک رو از دست میده ....

اینا راههایی بود که فعلا به ذهنم میخورد ... اگر عمری بود و برات سودمند بود بگو تا باز هم برات بنویسم .

فیلتر شکن روی سیستمتون رو پاک کنید
بهترین راه اینه

یاس...;366257 نوشت:
فیلتر شکن روی سیستمتون رو پاک کنید
بهترین راه اینه

با کمل پوزش از یاس.... ، این چه راحیه. مگه فیلتر شکن فقط برای اینه که بری تو سایتای غیر اخلاقی . خود من اگه فیلتر شکن نداشته باشم دیگه نمی تونم کاری انجام بدم. این همه سایتها از سوی خود شرکتها تحریم شده که فقط با یکسری از فیلتر شکن ها اونم به سختی میشه دورشون زد.

و اینکه یه جایی شنیده بودم که یکی از مراجع بزرگوار ( فکر کنم جناب آقای بهجت) در پاسخ به همچین سوالی جواب داده بودن که هر شب قبل از خواب یه تسبیح دست بگیر و گناهایی رو که کردی باهاش بشمار. هر شب این کارو انجام بده و سعی کن که کاری کنی که این تعداد شمارش شده هر شب کمتر از شب قبلی بشه.
به نظر من که خیلی هوشمندانس چون آدما دوس ندارن خودشونو در گیر قیدو بندهایی کنن که مثلا هر روز فلان دقیقه این کارو بکن، فلان دقیقه اون کارو. ولی اینجوری ادم در وجودش به خودش میقبولونه که باید تغییر اینکه.
انشالله تو این ماه عزیز هممون به راهی می ریم که خدا خودش می خواد. التماس دعا

سلام

یه راه اینه که بری حرم یه مدت بمونی مثلا یه هفته توی حیاطش قدم بزنی (روزی دو سه ساعت) بعد متوجه میشی ارادت داره بزرگ میشه

البته تا چند سال باید همین روال رو ادامه بدی چون همانطوری که دوستان گفتن الان فورا نمی تونی ترک کنی چون دچار اضلال میشی باید یواش یواش حریفش بشی

نگران آیندت هم نباش هروقت تو به عهدت وفا کردی همون موقع خدا هم به عهدش وفا میکنه و بهت کار و زندگی میده

اما طبعا باید گام اول و تو برداری

این حرفها کدومه غریضه جنسی به این راحتی کنترل نمیشه مگر با ازدواج

saeedsaeedi1;368707 نوشت:
این حرفها کدومه غریضه جنسی به این راحتی کنترل نمیشه مگر با ازدواج

با سلام.

اگه انسان اراده بکنه، عزم داشته باشه، به خدا توکل کنه و فقط از خدا کمک بخواد، هر کاری میتونه انجام بده، کنترل غریزه جنسی که چیزی نیست.

در پناه حق.

[="DarkSlateBlue"]

yacen123;365478 نوشت:
در کل آیا راهی هست که بتونم از بندگی شیطان رهایی یابم ودر مسیر بندگی خدا قدم بردارم وبتونم گذشته سیاهم را جبران کنم

میخوام داستان دوتا از شهدای کربلا رو برات بگم!

دوتا برادر بودند که بعد از پیامبر به حضرت علی پشت کردند! با به قدرت رسیدن هریک از خلفا با اونها بیعت کردند و همواره دشمن حضرت علی و فرزندانش بودند! بعد از ابوبکر با عمر و بعد از عمر با عثمان و بعد از عثمان با معاویه و بعد از معاویه با یزید ملعون همراه بودند و در طی شصت ضصت و پنج سال عمرشون گناهان و دشمنی های زیادی با اهل بیت کردند!
روز عاشورا هم در صف کسانی که مقابل امام حسین بودند حضور داشتند!
این دو برادر در جنگ شرکت کردند و حتی شمشیرشان به خون یاران امام حسین آغشته شد!
تا ظهر عاشورا جنگیدند و فرزندان امام حسین و یاران او را کشتند!
این دوبرادر جزو کسانی بودند که سعی داشتند سر مبارک امام حسین را زودتر از آن خود کنند تا جایزه آن را دریافت کنند! و نزدیکترین اشخاص به قتلگاه بودند و از همه زودتر به امام حسین رسیدند و زمانی که رفتند تا ایشان را به شهادت برسانند یکی به دیگری گفت: مگر حسین چه بدی به ما کرده بود؟ چه حرامی را حلال و چه حلالی را حرام کرده بود؟ چرا باید او را بکشیم؟
تصمیمشان را عوض کردند و به سوی لشگر شمر حمله ور شدند و جانشان را فدای امام حسین ع کردند و جزو ۷۲تن کربلا نام گرفتند و کسانی که یک عمر تمام گناه کرده بودند الان جزو کسانی هستند که تمام دنیا به زیارتشان میروند و بعد از امام حسین به انها سلام و ادب میکنند!
دوست من شما هرچه هم که گناه کرده باشی با اهل بیت دشمنی نکرده ای! کرده ای؟
اگر خلافی کردی درست اما اگر ازت بپرسند امام حسین رو دوست داری میگی مخلصش هم هستیم! همین که محب اهل بیت هستی یعنی اینکه خیلی خیلی مقامت از ان دو برادری که شصت سال با دشمنان اهل بیت همکاری داشته اند و شمشیرشان به خون یاران حسین آغشته بود بالاتر است!
پس نا امید نباش از رحمت بی کران الهی و بلند شو و توبه کن! فراموش نکن آن دوبرادر بعد از اینکه فهمیدند اشتباه کردند و وقتی که توبه کردند در صدد جبران برامدند و با دادن جانشان اشتباهاتشان را جبران کردند! حال اگر میخوای بخشیده شوی فقط توبه نکن! باید جبران هم بکنی!
نمازهای قضایت را بخوان!
اگر تا الان کاری میکردی که دل امام زمان خون بشود از امروز کارهایی بکن که دل او شاد بشود! وسایل دسترسی به گناه رو از خودت دور کن طوری که وقتی حال گناه پیدا کردی نتوانی به انها دسترسی داشته باشی
صبر رو از خدا بخواه! زمانی که صبر در برابر گناه نکردن رو از خدا جوری بهت صبر میده که بتونی در برابر گناه مقاومت کنی! اما زمانی که به خودت تکیه کنی خدا هم تو رو به حال خودت وا میگذاره!
موفق باشی![/]

آخه چه ربطی داره یک جوان در این روزگار با ایم وضع اقتصادی نیاز جنسی داره و نمیتونه نیازش رو برآورده بکنه تکلیفش چیه؟ اگر زمان امام حسین و حضرت علی رو میگین خوب اون زمان که خیلی جنس مونث فراوان بود و ازدواج راحت تر بود تازه این همه حمله میکردند به کشورهای دیگه و به اصطلاح بلاد کفر و زنها و دخترهای اسیر را به غنیمت میگرفتند و ازشون سو استفاده میکردند بسه دیگه اصلا کسی به دین کاری نداره یه جوون میخواد بگه این همه سال نیاز جنسی داره و باید برطرف بشه با ازدواج خیلی هم منطقی هستش نیازش من نمیدونم چرا همه رو با دین میپیچونید

[="DarkSlateBlue"]

saeedsaeedi1;368735 نوشت:
آخه چه ربطی داره یک جوان در این روزگار با ایم وضع اقتصادی نیاز جنسی داره و نمیتونه نیازش رو برآورده بکنه تکلیفش چیه؟ اگر زمان امام حسین و حضرت علی رو میگین خوب اون زمان که خیلی جنس مونث فراوان بود و ازدواج راحت تر بود تازه این همه حمله میکردند به کشورهای دیگه و به اصطلاح بلاد کفر و زنها و دخترهای اسیر را به غنیمت میگرفتند و ازشون سو استفاده میکردند بسه دیگه اصلا کسی به دین کاری نداره یه جوون میخواد بگه این همه سال نیاز جنسی داره و باید برطرف بشه با ازدواج خیلی هم منطقی هستش نیازش من نمیدونم چرا همه رو با دین میپیچونید

مشکل این جوان این است که فکر میکند گناهانش اینقدر زیاد است که خدا او را نمیبخشد متن اولیه ایشان را بخوانید بعد قضاوت کنید![/]

yacen123;365478 نوشت:

پرسشگر ارجمند و گرامی با عرض سلام و سپاس ازشما که درد دل خود را در میان گذاشتید تا راه کار برای نجات شما تقدیم شود . حال بشنو دقت نما وآن به فکر عمل با ش :
.غرق گنه نا امید مشو ز دربار ما که عفو کردن بود در همه دم کار ما
بنده شرمنده تو خالق بخشنده من بیا بهشتت دهم مرو تو در نار ما
توبه شکستی بیا هر آنچه هستی بیا امیدواری بجو زنام غفار ما
عذاب وجدان شما نشان می دهد که چراغ ایمان در خانه قلب تان روشن است و از وجدان بیدار ونفس لوّامه فعال برخوردارید.
علت نا آرامی روحی شما فقط ارتکاب گناه نیست، چه بسیارند افرادی که غرق گناه و فساد و جنایتند اما حال خوش (ولی به ظاهر ناخوش )شما را ندارند. زیرا تکرار و استمرار انواع گناه و معصیت آگاهانه باعث شده که از یک سو چراغ ایمان و انسانیت در درون شان خاموش گردد ، وجدان شان بمیرد ، نفس لوّامه از کار بیفتد و به جایش نفس امّاره بالسوء فعال گردد ،
از سویی دیگر خدا آنان را به حال خود رها کند و ابر رحمت و مغفرت خویش را از سرشان بردارد ، تا گناه شان زیادتر شود ، ورسوایی و فضاحت و عذاب آنان در دنیا و آخرت فزون تر گردد.
امّا گنه کارانی( مثل شما ) که فکر گناه، روح آنان آزار می دهد ،مورد لطف و محبت خدا هستند. چون خدا دوست تان دارد و می خواهد هر چه زودتر در دنیا پاک شوید، این حال را به شما داده است تا وجدان و نفس لوامه تان پیوسته بیدار و فعال باشد، روشنایی چراغ ایمان تان پر نورتر گردد، و از این راه بتوانی به خدا نزدیک تر گردی .این حال را غنیمت بدان. زیرا اگر انسان بعد از ارتکاب گناه چنین حالی نداشته باشد ، نه تنها به گناه خودادامه خواهد داد ،بلکه چه بسا گناهان دیگر و شدیدتری را انجام خواهد داد .
عزیز گرامی ! به جز پیامبران و امامان معصوم، همه‏ انسان‏ها در معرض اشتباه و خطا هستند . هیچ انسانی نیست که ـ حتی سهوا ـ اشتباه نکند. و از طرفی خداوند بندگانش را دوست دارد . و دوست دارد که همه‏ ، در مسیر حق و هدایت قرار گیرند . و از تمام ظرفیت وجودی خود، برای دستیابی به کمالات استفاده کنند. به همین دلیل راه توبه و بازگشت را برای بندگانش باز گذاشته است؛ اگر چه انسان کثیف ترین ، بدترین و بزرگ ترین گناهان را مرتکب شده باشد.
اگر کسی به صورت واقعی توبه کند، نه تنها خداوند او را از همه‏ آلودگی‏ها پاک می‏کند ، بلکه او را دوست می‏دارد؛ چنان که در قرآن کریم می فرماید: (ان الله یحبّ التوابین) (1) همانا خداوند توبه کنندگان را دوست می دارد . به ویژه اگر توبه کننده جوان باشد ، که پیامبر اکرم(ص) می فرماید:
انّ الله تعالی یحبّ الشابُّ التائب (2) ؛خداوند جوان توبه‏کار را دوست دارد.
بنا بر این اگر به هر دلیلی، تاکنون گناهان و اشتباهاتی مرتکب شده‏اید،با توبه حقیقی بخشیده می شوید . این وعده خدا است .
چه کسی راستگوتر از خدااست ؟
چه کسی در وفای به عهد و پیمان و قول و قرار های خود وفادار تر و صادق تر از خدا است ؟
پس ترس و نا امیدی از رحمت خدا برای چیست ؟
درست است که مؤمن واقعی باید پیوسته در خوف و رجا یا ترس و امیداوری به سر ببرد . وجود این دو حالت در دل انسان یک امتیاز و کمال است . اما این حالت غیر از یأس و نا امیدی است .
آیا می دانید که یأس و نا امیدی از رحمت خدا در ردیف یکی از بزرگ ترین گناهان است . یعنی چه بسا کیفر گناه نا امیدی از کیفر همه گناهان گذشته شما بیش تر باشد ؟ زیرا اگر حقیقت نا امیدی وا کاوی شود ، مفهومش این خواهد بود: که به گفته ها و وعده های خدا اعتماد ندارم !! از این رو با آن که می دانم که خداوند فرموده : «و هو الذی یقبل التوبه عن عباده و یعفوا عن السیّئات (3) اوست که که توبه بندگانش را می پذیرد و گناهان شان را می می بخشد ».
فرموده« لا تقنطوا من رحمة الله ان ّ الله یغفر الذنوب جمیعا ؛ (4)از رحمت خدا نا امید نشوید چه آن که خداوند ( در صورت توبه ) همه گناهان را می بخشد » ولی باز می ترسم و از آمرزش و انجام وعده اش نا امیدم .
بنا براین با توبه حقیقی به لطف و رحمت خدا امیدوار باش . خود را از دام وسوسه شیطان نجات بده .
انشا ء الله موفق باشید .
پی نوشت ها :
1- بقره(2) آیه 222
2 محمدی ری شهری ، میزان الحکمه ،ج2 ، ص 1401
3. شوری(42) آیه 25
4. زمر (39) آیه 53

با سلام
منم می خواستم به نکته ای اشاره کنم که فکرکنم مفید باشه : :Gol: خدا در قرآن فرموده : (به زنا نزدیک نشوید ) نکته ی ظریفی در اینجا وجود داره اونم اینکه چرا قرآن نگفته زنا نکنید ! دلیلش اینکه در مورد غریزه ی جنسی مراحل و گناهان کوچکتری هست که اگه از تحقق اونا جلوگیری بشه از وقوع گناه بزرگتر جلوگیری خواهد شد . به همین دلیل اگر هر فکر آلوده ، نگاه آلوده ، حرف آلوده و ... رو تو نطفه خفه کنیم انسان برای رویارویی با گناه بزرگتر اراده ی کافی رو خواهد داشت مثلا دیگه بی اختیار وارد یک سایت مستهجن نمیشه ! شیطان ملعون همیشه انسان رو قدم به قدم به سمت گناه می کشه مخصوصا در مورد غریزه ی جنسی . دوست عزیز در کنار نظر بقیه دوستان حتما به این مساله هم توجه کنید راستش من تجربش کردم خیلی موثره ! در ضمن ارتباط با خدای توبه پذیر مهربون مخصوصا نماز اول وقت یادتون نره !:hamdel::hamdel::hamdel:

شما میخواهید نیاز های جوانان رو ماست مالی بکنید با تقوی و ایمان که شما میگین که نیازش برطرف نمیشه فقط یه خرده خودش رو سر کار میذاره و بعدش هم به نتیجه نمیرسه این حرفها دیگه خریدار نداره همه از این حرفها گوششون پره و خسته شدند

این مقاله رو هم بخونید مفیده

saeedsaeedi1;369590 نوشت:
شما میخواهید نیاز های جوانان رو ماست مالی بکنید با تقوی و ایمان که شما میگین که نیازش برطرف نمیشه فقط یه خرده خودش رو سر کار میذاره و بعدش هم به نتیجه نمیرسه این حرفها دیگه خریدار نداره همه از این حرفها گوششون پره و خسته شدند

دوست عزیز چرا وقتی از چیزی اطلاعات و تجربه ی کافی نداری نظر کارشناسی صادر می کنی . من افرادی رو از نزدیک میشناسم که شرایط مشابه مثل ایشون رو داشتن ولی الآن توبه کردن و کارهای اشتباه گذشتشونو دیگه تکرار نمی کنند.
:hamdel::hamdel: هرگز امید را از کسی نگیر شاید آخرین داراییش باشد. :hamdel::hamdel:

ali H;369951 نوشت:
دوست عزیز چرا وقتی از چیزی اطلاعات و تجربه ی کافی نداری نظر کارشناسی صادر می کنی . من افرادی رو از نزدیک میشناسم که شرایط مشابه مثل ایشون رو داشتن ولی الآن توبه کردن و کارهای اشتباه گذشتشونو دیگه تکرار نمی کنند.
:hamdel::hamdel: هرگز امید را از کسی نگیر شاید آخرین داراییش باشد. :hamdel::hamdel:

امید وقتی معنی داره که آدم به یه هدفی برسه نه این که الکی و خشک و خالی باشه و تهش هیچی نباشه شما بهتره به جای این که الکی یکی رو امیدوار بکنی به این که یه عمر غرایضش را سرکوب بکنه و بعد به بنبست برسه لااقل نباید بهش دروغ بگی و گمراهش بکنی این همه جوون با این جمعیت 25 میلیونی بیکار و در آستانه کار از کجا میخواد پول بیاره که حتی مراسم ازدواج ساده بگیره که بتونه یه زندگی مختصر درست بکنه؟ بله الان میخواهید بگید صحبتهای من ربطی به موضوع نداره اما نه به خدا ربط داره اگر تمامی جوانان میتونستند ازدواج بکنند و این مشکلات هم نبود خیلی اوضاع بهتر از اینی میشد که دارید میبینید

saeedsaeedi1;370082 نوشت:
امید وقتی معنی داره که آدم به یه هدفی برسه نه این که الکی و خشک و خالی باشه و تهش هیچی نباشه شما بهتره به جای این که الکی یکی رو امیدوار بکنی به این که یه عمر غرایضش را سرکوب بکنه و بعد به بنبست برسه لااقل نباید بهش دروغ بگی و گمراهش بکنی این همه جوون با این جمعیت 25 میلیونی بیکار و در آستانه کار از کجا میخواد پول بیاره که حتی مراسم ازدواج ساده بگیره که بتونه یه زندگی مختصر درست بکنه؟ بله الان میخواهید بگید صحبتهای من ربطی به موضوع نداره اما نه به خدا ربط داره اگر تمامی جوانان میتونستند ازدواج بکنند و این مشکلات هم نبود خیلی اوضاع بهتر از اینی میشد که دارید میبینید

حالا که این طور شد اجازه بدین واقعیتو بگم: منم شرایط این دوستمونو داشتم اما مدت زیادیه که توبه کردم و دیگه کارهای کثیف گذشتو رو شکر خدا انجام نمی دم .
اما من هم معتقدم ازدواج تنها جواب برای غریزه ی جنسی هست. اما اگه شرایطش مهیا نبود انسان باید بین بی بند وباری و ول گذاشتن غریزه ی جنسی و کنترل غریزه جنسی ، گزینه ی دوم یعنی کنترل رو انتخاب کنه. رسول اکرم (ص) می فرمایند : " بر شما باد ازدواج ولی اگر توان بر ازدواج ندارید روزه بگیرید." این حدیث هم نشانگر همین موضوع هست. بله من با شما موافقم کاش مثل زمان های گذشته شرایط ازدواج برای جوانان مهیا بود و دیگه این مشکلاتو نداشتیم اما یه کم واقع بین باشید حالا که شرایط فراهم نیست چیکار کنیم ،به نظر شما بهترین کار کنترل غریزه نیست ! من باز هم به دوست عزیزم می گم : ناامید نباش و با توکل به خدا مطمئن باش موفق میشی . من تجربش کردم.

saeedsaeedi1;370082 نوشت:
[="#2F4F4F"]هدف ایشون رهایی از بند اسارت پست ترین موجودات بوده به سمت خدا !
که حتی بیانش نشان از امید و انگیزه و وجدان تسخیر ناشدنیه و جای تحسین داره !!

----------------------------------
جانی که بخشند هرگز مگیرند مرگ است صیدی ! تو در کمینی !
به کمین مرگ نشینیم .[/]

yacen123;365478 نوشت:
با سلام جوانی 32 -33ساله هستم (پسر) که عمری را با انواع گناهانی که فکرش کنی سپری کردم به طوری که جسم و روحم ضعیف شده ویه جورایی میشه گفت مردن . فقط یه بدنی دارم که شبش را به صبح وصبحش به شب تلف میکنه تازه اگر به گناه نگذرونم . یه جورایی از خودم ناامید شدم و هیچ انگیزه ای تو زندگی برام نموند

[="#006400"]هوالعالم

تولد دوباره در این ماه یعنی همه چیز !
دوستان که خیلی خوب شما رو راهنمایی کردن

وجود مبارکی در اذهان شیعیان توانبخشی میکنه به اسم علی (ع)!
که انس و جن شر قادر به مقابله و مناظره با او نبوده و نیست
ماه مهمانی خدا ! مهمان خدا شیم و با طهارت دادن محیط زندگی و احیای خود و با چیدن
بساط مهمانی ... از خوبان و مقربان درگاه حضرت حق و محبان علی ع طلب راهنمایی کنیم .

حالا با شرکت در مجالس یا یاد مداوم خدا و اولیا !
و عمل به واجبات و ذکر استغفرالله و یا علی در حین حرکت !

بلا نسبت ممکنه تمامی این گرفتاریها از یک لقمه نان حرام به وجود آمده باشه و دعای خیری باعث شده که ما با اون لقمه نان حرام رشد نکنیم ! چون به اصطلاح این نحسیت بخشی از سلولهای بدن ما شده و امروز باید این سلولها از بین برند و دوباره با نفس حلال ساخته و پرداخته بشن ...
برگشتن و ترمیم پلهای خراب شده پشت سر کار اسانی نیست اما همه اش از جوانمردی ما و لطف خداست که ما رو عزیز میدونه !!! و در همین برگشت هزار و یک درس به ما میده ! درسهایی که در زمانش سر کلاس حاضر نبودیم !![/]

این احساسات و غرایض در همه ما وجود داره و در نسل جوان هم شدیدتر هستش این دلیل نمیشه که ما بخواهیم هر لحظه خودمون رو گناهکار بدونیم من نمیتونم بشینم ببینم مثلا پسر فلان آقازاده و فلان پولدار خیلی راحت ازدواج میکنه و چند تا زن صیغه ای هم داره اما مثلا من نزدیک 30 ساله شدم و هنوز نتونستم ازدواج بکنم و اسلام میگه باید این همه سال صبر بکنید و هیچ کاری نکنید تا مثلا هر وقت جور شد ازدواج بکنید اومدیم و اصلا جور نشد تاوان از دست رفتن این همه سالهای جوانی رو چه کسی میخواد جواب بده؟ برای همه مثل روز روشن شده که این روشها جوبگو و پاسخگوی جوان امروزی نیست و همه اینها که شما میگین فقط وقت کشی هستش و چطور یکی که پول داره همه جوره داره کیف و حال میکنه اما یه جوون بدبخت دیگه حتی فکرش هم نمیتونه بکنه نه این اصلا عدالت نیست

saeedsaeedi1;370298 نوشت:
این احساسات و غرایض در همه ما وجود داره و در نسل جوان هم شدیدتر هستش این دلیل نمیشه که ما بخواهیم هر لحظه خودمون رو گناهکار بدونیم من نمیتونم بشینم ببینم مثلا پسر فلان آقازاده و فلان پولدار خیلی راحت ازدواج میکنه و چند تا زن صیغه ای هم داره اما مثلا من نزدیک 30 ساله شدم و هنوز نتونستم ازدواج بکنم و اسلام میگه باید این همه سال صبر بکنید و هیچ کاری نکنید تا مثلا هر وقت جور شد ازدواج بکنید اومدیم و اصلا جور نشد تاوان از دست رفتن این همه سالهای جوانی رو چه کسی میخواد جواب بده؟ برای همه مثل روز روشن شده که این روشها جوبگو و پاسخگوی جوان امروزی نیست و همه اینها که شما میگین فقط وقت کشی هستش و چطور یکی که پول داره همه جوره داره کیف و حال میکنه اما یه جوون بدبخت دیگه حتی فکرش هم نمیتونه بکنه نه این اصلا عدالت نیست

سلام ...
شما اگر رفتی اون دنیا جواب چی رو باید بدی .... جواب اینکه چرا حرف های فلان روحانی رو گوش ندادی ... یا جواب اینکه چرا از عقلت استفاده نکردی ...
کاری که فکر میکنی درست هست رو انجام بده ... حتی اگر بهت وعده آتیش جهنم رو دادن ... و یه چیز دیگه ... دین و مذهب و ایدیولوژی هایی از این قبیل هیچ وقت مسولیت قبول نمیکنن ... نمونه هاش فت و فراوونه ...
اگر تمام دستورات دین رو مو به مو هم اجرا کنی ... هیچ تضمینی برای موفق بودنت وجود نداره ... دین از اون ایدیولوژی هایی هست که فقط حرف میزنه و اگر هم کسی اون ایدیولوژی ها رو قبول کنه و به بن بست برسه ... نمیتونه از کسی یا چیزی شکایت کنه ... (چون مقدسه !!!)

تو ترسو هستی ... اگر راست میگی و فکر میکنی حرفت درسته ... کارت رو بکن ... تسلا ... استاد الکتریسیته بود ... ایشون اثبات نمود که الکتریسیته ساکن فقط در پوسته خارجی اجسام پخش میشه نه در درون پوسته داخلی آن !!! دانشمندان دیگه مسخرش کردن و گفتن چرت و پرت میگی ... ایشون هم یک گوی فلزی درست کرد ... خودش رفت توش نشست و گفت بدنه خارجی اون رو به الکتریسیته ساکن 40 کیلوولت وصل کنند ... و بعدش هم سالم اومد بیرون ...

اگر راست میگی و فکر میکنی حرفت درسته کارت رو بکن ...

FTMH_Mohammadi;370324 نوشت:
سلام ...
شما اگر رفتی اون دنیا جواب چی رو باید بدی .... جواب اینکه چرا حرف های فلان روحانی رو گوش ندادی ... یا جواب اینکه چرا از عقلت استفاده نکردی ...
کاری که فکر میکنی درست هست رو انجام بده ... حتی اگر بهت وعده آتیش جهنم رو دادن ... و یه چیز دیگه ... دین و مذهب و ایدیولوژی هایی از این قبیل هیچ وقت مسولیت قبول نمیکنن ... نمونه هاش فت و فراوونه ...
اگر تمام دستورات دین رو مو به مو هم اجرا کنی ... هیچ تضمینی برای موفق بودنت وجود نداره ... دین از اون ایدیولوژی هایی هست که فقط حرف میزنه و اگر هم کسی اون ایدیولوژی ها رو قبول کنه و به بن بست برسه ... نمیتونه از کسی یا چیزی شکایت کنه ... (چون مقدسه !!!)

تو ترسو هستی ... اگر راست میگی و فکر میکنی حرفت درسته ... کارت رو بکن ... تسلا ... استاد الکتریسیته بود ... ایشون اثبات نمود که الکتریسیته ساکن فقط در پوسته خارجی اجسام پخش میشه نه در درون پوسته داخلی آن !!! دانشمندان دیگه مسخرش کردن و گفتن چرت و پرت میگی ... ایشون هم یک گوی فلزی درست کرد ... خودش رفت توش نشست و گفت بدنه خارجی اون رو به الکتریسیته ساکن 40 کیلوولت وصل کنند ... و بعدش هم سالم اومد بیرون ...

اگر راست میگی و فکر میکنی حرفت درسته کارت رو بکن ...

از این دین که شما ازش دم میزنید تا به الان ضررش نصیب من شده و حد اقل برای من خیری نداشته حالا بقیه رو نمیدونم البته میدونم اما خوب بقیه به خودشون ربط داره و البته اون دنیا هم اگر برم و اگر دین هم وجود داشته باشه و خدا بخواد عذابم بکنه من صراحتا به خدا میگم که دلایل پذیرفتن این دین برای من کافی نبود و به همین خاطر نتونستم قبولش بکنم چون با منطق من جور در نمیاد

[="DarkSlateBlue"]

saeedsaeedi1;370355 نوشت:
صراحتا به خدا میگم که دلایل پذیرفتن این دین برای من کافی نبود

اگر تحقیق میکردی دلایل کافی رو پیدا میکردی! شک نکن![/]

saeedsaeedi1;369951 نوشت:

[="#006400"]ایمان و تقوی در وجود شیاد نیست . اگر ببینیم و چشم بسته روبرو نشیم !

خریدار حرف . روح منو شماست
که ممکنه در دام تبلیغات و تظاهر دیگران گرفتار باشه و دقت کافی در خرید و معامله نداشته باشه ...
مثل اینه که بگی فلان کشور بدون حرف تقوی و ایمان خود منشا ترویج تمایلات حیوانی و شیطانی نیست .

ولی خب نیاز مردم شوخی بردار نیست و کیفیت رسیدگی به اون در ارامشه بیشتر . بهتر میشه ...
البته اگر در رد و حتی قبول حقایق تندرو نشیم و اشوب به پا نکنیم .

همین تندرویها باعث شده که ما از مشورت و مهر و محبت و طهارت دور بشیم و راه شیطان و شیطان صفت باز بشه ...
چون بعضا دستورات نورانی بوده چنان با اون مخالفت شده که طرف امتیاز استفاده ازونها رو از دست داده
به نفع دشمن انسان .

هر اصل خوبی یک بدل پیدا میکنه .
اگر ما چشم بسته یا با طمع به طرفه بدل رفتیم و بدی دیدیم
نباید به اصلش بد و بیراه بگیم ...

بهتر اینه که بجای شکایت از شر به راه حکمت
و حمایت از مظلوم بیاییم و راهی بهتر از بد یا بدتر پیشنهاد کنیم .[/]

نوشته اصلی توسط ali H شما میخواهید نیاز های جوانان رو ماست مالی بکنید با تقوی و ایمان که شما میگین که نیازش برطرف نمیشه فقط یه خرده خودش رو سر کار میذاره و بعدش هم به نتیجه نمیرسه این حرفها دیگه خریدار نداره همه از این حرفها گوششون پره و خسته شدند
جناب Mohammad2db من این حرفو نزده بودم اگه دقت کنین این نوشته مربوط بهsaeedsaeedi1 هست.

ببینم این فرمولی که شما دارین میگین برای جوانان ما آیا چاره ساز شده یانه؟ مملکتی که سردمدارانش به جای واردات دارو پورشه و ماشین خارجی وارد میکنند و این اختلاص ها و این کارها رو میکنند چه ادعایی دارند در اجرای دین؟ لااقل به همون دینی هعم که ازش دم میزنند عمل نمیکنند البته دیگه گذشت زمان همه اینها رو به مردم شناسوئنده و خوشبختانه نسل جدید دیگه تندرو و خرافی نیستند و روشن بین و آگاه هستند که نمیتونند این دروغها و نیرنگها رو قبول بکنند

ali H;370908 نوشت:
جناب Mohammad2db من این حرفو نزده بودم اگه دقت کنین این نوشته مربوط بهsaeedsaeedi1 هست.

ویرایش شد . باید ببخشید . مشکل از فشار رمضان بی روزه یا روزه بی نماز ماست

نقل قول:
ببینم این فرمولی که شما دارین میگین برای جوانان ما آیا چاره ساز شده یانه؟ مملکتی که سردمدارانش به جای واردات دارو پورشه و ماشین خارجی وارد میکنند و این اختلاص ها و این کارها رو میکنند چه ادعایی دارند در اجرای دین؟ لااقل به همون دینی هعم که ازش دم میزنند عمل نمیکنند البته دیگه گذشت زمان همه اینها رو به مردم شناسوئنده و خوشبختانه نسل جدید دیگه تندرو و خرافی نیستند و روشن بین و آگاه هستند که نمیتونند این دروغها و نیرنگها رو قبول بکنند

[="#006400"]هوالعالم

همه جا اسمان همین رنگه اقا!
خوبه که درد دل و دغدغه رو از زبان روان میکنید .

اما بهتر نیست به جای لعنت به تاریکی !؟
یک شمع روشن کنیم ؟

بدی نباشه خوبی بها و معنا پیدا نمیکنه ! ...
این مشکلات همیشگی زمین و زمینی بوده و خواهد بود
برای رهایی باید اسمانی و بهشتی شد

گناه دیگران که نباید باعث کفر گفتن و فروش ایمان و خرید جهنم باشه ...
شما بگو کی تو این دنیا برد و خورد و عاقبت به خیر شد ؟[/]

با سلام
راهکار هایی بسیار موثر در رابطه با کاهش چشمگیر غریضه ی جنسی :

1.حمام با اب سرد
2.داشتن وضو
3.روزه گرفتن و پرهیز از خوردن غذاهای تند و فلفل دار
4.سرگرم کردن خود با تفریحات سالم و ورزش [حتی یه قدم زدن ساده هم خیلی تاثیر داره ]
5.و اینکه ترک کردن اون محلی که اونجا وسوسه میشید مثلا ترک کردن اتاق به بهانه رفتن و نوشیدن و اب
البته تو این ماه بهترین راه همون روزه گرفتن و خوابیدن هست .

در پناه حق و حقیقت

Mohammad2db;370948 نوشت:
ویرایش شد . باید ببخشید . مشکل از فشار رمضان بی روزه یا روزه بی نماز ماست

هوالعالم

همه جا اسمان همین رنگه اقا!
خوبه که درد دل و دغدغه رو از زبان روان میکنید .

اما بهتر نیست به جای لعنت به تاریکی !؟
یک شمع روشن کنیم ؟

بدی نباشه خوبی بها و معنا پیدا نمیکنه ! ...
این مشکلات همیشگی زمین و زمینی بوده و خواهد بود
برای رهایی باید اسمانی و بهشتی شد

گناه دیگران که نباید باعث کفر گفتن و فروش ایمان و خرید جهنم باشه ...
شما بگو کی تو این دنیا برد و خورد و عاقبت به خیر شد ؟

خوب یعنی چی همه که صبر ایوب ندارند وقتی یه عده تمام لذتها و نعمتها رو خودشون استفاده میکنند و با باندبازی روزی مردم رو میبرند خوب مردم هم دل دارند آرزو دارند دارند زندگی میکنند همه که نمیتونند عین راهبها زندگی بکنند یارو یه عمر میخواد کیف بکنه و حق مردم رو بخوره و یه عده بدبخت تا آخر عمر تو فقر و نداری و نرسیدن به ارزوهاشون دست و پا بزنند که مثلا یه روزی اون ظالم میخواد عذاب ببینه؟ میخوام نبینه چه فر قی میکنه وقتی ما زنده هستیم باید به یه رفاه نسبی و ارامش برسیم وگرنه کسی که این دنیا رو نداره اگر اون دنیا هم باشه مسلما اون دنیا رو هم نداره خود پگیامبر میگه فقر و کفر از مو هم به هم نزدیکترند زندگی که زندان نیست به خدا ایران جهنم شده دیگه واقعا با این قوانین دست و پاگیر و فقر و بیکاری و زندگی سخت نمیدونم با هیچ و پوچ به چه چیزی باید امیدوار باشیم

موضوع قفل شده است