صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: روح وجسمم به خاطر گناه زیاد مرده اند؛ چکار کنم که گناه را ترک کنم؟

علاقه
    خود شناسی و خداشناسی
    نوشته
    3
    حضور
    4 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    22

مقاله روح وجسمم به خاطر گناه زیاد مرده اند؛ چکار کنم که گناه را ترک کنم؟

با سلام جوانی 32 -33ساله هستم (پسر) که عمری را با انواع گناهانی که فکرش کنی سپری کردم به طوری که جسم و روحم ضعیف شده ویه جورایی میشه گفت مردن . فقط یه بدنی دارم که شبش را به صبح وصبحش به شب تلف میکنه تازه اگر به گناه نگذرونم . یه جورایی از خودم ناامید شدم و هیچ انگیزه ای تو زندگی برام نمونده حتی درس دانشگاهم را نیمه کاره ول کردم چون مغزم گشش دیگه نداشت از همه گناهان که بگذرم یه گناهی هست که من را نابود داره میکنه اون هم نگاه به سایتهای مستهجن هست مخصوصا سایتهای مستهجن همجنسم به طوری که با نگاهی چند دقیقه ای به این سایتها سریع انزال میشم یعنی یه جورایی دچار زود انزالی شدم به همین خاطر ازدواج هم نمیتونم بکنم هر دفعه قول میدم به خدا که دیگه سراغ این صحنه ها نرم ولی شیطان یه عمری منو تو قل و زنجیر کرده وارادم خیلی ضعیف شده و نمیتونم نفسم را کنترل کنم نمیتونم این لذتهای زود گذر را ترک کنم و وابسته به این لذتها و سایتها شدم به نظر شما آیا راهی برای نجاتم هست یا باید منتظر اجلم باشم خدا میدونه مجبور شدم که این پیام را نوشتم چون نمیدونم آیا خدا این جسم وروح مرده را دوباره زنده میکنه یا راهی برام نمونده چون همه پلهای پشت سرم را خراب کردم و خیلی گناهان بزرگی مرتکب شدم یکیش فقط اینه . چکار کنم این همه گناهان مخصوصا گناهان چشمم پاک بشه چون چشمم هم ضعیف شده . در کل آیا راهی هست که بتونم از بندگی شیطان رهایی یابم ودر مسیر بندگی خدا قدم بردارم وبتونم گذشته سیاهم را جبران کنم . باتشکر

2. صلوات ها 11

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,525
    حضور
    175 روز 3 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58319

با نام و یاد دوست

روح وجسمم به خاطر گناه زیاد مرده اند؛ چکار کنم که گناه را ترک کنم؟

کارشناس بحث: استاد امیدوار

5. صلوات ها 4

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

نقل قول نوشته اصلی توسط yacen123 نمایش پست ها
    با سلام جوانی 32 -33ساله هستم (پسر) که عمری را با انواع گناهانی که فکرش کنی سپری کردم به طوری که جسم و روحم ضعیف شده ویه جورایی میشه گفت مردن . فقط یه بدنی دارم که شبش را به صبح وصبحش به شب تلف میکنه تازه اگر به گناه نگذرونم . یه جورایی از خودم ناامید شدم و هیچ انگیزه ای تو زندگی برام نمونده حتی درس دانشگاهم را نیمه کاره ول کردم چون مغزم گشش دیگه نداشت از همه گناهان که بگذرم یه گناهی هست که من را نابود داره میکنه اون هم نگاه به سایتهای مستهجن هست مخصوصا سایتهای مستهجن همجنسم به طوری که با نگاهی چند دقیقه ای به این سایتها سریع انزال میشم یعنی یه جورایی دچار زود انزالی شدم به همین خاطر ازدواج هم نمیتونم بکنم هر دفعه قول میدم به خدا که دیگه سراغ این صحنه ها نرم ولی شیطان یه عمری منو تو قل و زنجیر کرده وارادم خیلی ضعیف شده و نمیتونم نفسم را کنترل کنم نمیتونم این لذتهای زود گذر را ترک کنم و وابسته به این لذتها و سایتها شدم به نظر شما آیا راهی برای نجاتم هست یا باید منتظر اجلم باشم خدا میدونه مجبور شدم که این پیام را نوشتم چون نمیدونم آیا خدا این جسم وروح مرده را دوباره زنده میکنه یا راهی برام نمونده چون همه پلهای پشت سرم را خراب کردم و خیلی گناهان بزرگی مرتکب شدم یکیش فقط اینه . چکار کنم این همه گناهان مخصوصا گناهان چشمم پاک بشه چون چشمم هم ضعیف شده . در کل آیا راهی هست که بتونم از بندگی شیطان رهایی یابم ودر مسیر بندگی خدا قدم بردارم وبتونم گذشته سیاهم را جبران کنم . باتشکر
    بسمه‌تعالي
    برارد گرامي و ارجمند سلام عليكم
    از حضور و اعتماد حضرتعالي خرسنديم و خداي بزرگ را شاكر.
    برادرم!
    شرايط سخت شما را به نوبه خود درك مي‌كنم، اما خوشحالم از اينكه به اشتباهات خود معترفيد. اين اشتباهات را تنها در پيشگاه الهي بازگو كنيد و از محضر ربوبيش پوزش بطلبيد. خداي بزرگ به استعفار بندگان گناهكارش مباهات مي‌كند. ان الله يحب التوابين : البته كه پروردگار توبه كنندگان را محبوب مي‌داند.
    برادر گرامي چرا از رحمت الهي نا اميد هستيد؟
    نا اميدي و خود را از دست رفته تلقي كردن از وساوس شيطان رجيم است،اسير آن نشويد.
    نااميدي از گناهان كبيره است و چه بسا از گناهان شما بزرگتر است. پس به خاطر گناهان گذشته مرتكب گناه بزرگتر يعني ياس و نااميدي نشويد.
    آغوش رحمت الهي همواره به سوي بندگان خويش (كه از رگ گردن به آنها نزديكتر است) باز است. در اسلام چيزي به نام بن بست وجود ندارد. در روايت قدسي است كه حضرت رب فرمودند اگر بندگان گنهكارم مي‌دانستند تا چه اندازه به آنها شوق دارم، قالب تهي مي‌كردند!
    بنده فقط اين سوال را از شما مي‌پرسم آيا جرم شما از رحمت خدا بزرگتر است؟؟؟ مگر در دعاي نوراني نميخوانيم " وعفوك اعظم من ذنبي "؛ عفو تو فراتر از گناه من است؟

لطف خدا بيشتر از جرم ماست!!

در اين ماه رحمت و بركت، در اين ماه آمرزش و استغفار، در اين ماه آشتي با خالق منتظر، بنده و ديگر دوستان را از دعاي خير خود فراموش نكنيد چرا كه خداوند در دلهاي شكسته حضور دارد.!

و آخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمين
    روح وجسمم به خاطر گناه زیاد مرده اند؛ چکار کنم که گناه را ترک کنم؟
    مقام معظم رهبری:
    ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
    . . . اسلام به دنبال این است.
    .
    .
    .
    مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
    مادرت را ببوس،
    پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
    این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

7. صلوات ها 12

علاقه
    Programming
    نوشته
    522
    حضور
    5 روز 17 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    1291

سلام ...
    به نظر من شما چندین تا کار رو باید به صورت موازی انجام بدی .... تا بتونی از این شرایط بیرون بیای ... وگرنه مشگل شما فقط با توبه کردن حل نمیشه ...

0- اول از همه توبه ... در مورد توبه و روش های صحیح توبه تحقیق کن . بزرگان روشهای مختلفی رو برای توبه گفتن یه روش رو انتخاب کن و شروع کن به انجام دادنش .

1- سعی کن همیشه بدنت پاک باشه ... وضو نور هست ... هر وقت به هر عللی وضوت باطل شد تندی وضو بگیر و 2 رکعت نماز بخون . ( دستور خودم نیست جایی خوندم)

2- بهترین راه برای مبارزه با وسواس و تنبلی خوندن نماز اول وقت هست ... کسی که میتونه نماز اول وقت بخونه ... یعنی میتونه به وسواس و تنبلی چیره بشه . ( دستور خودم نیست جایی خوندم ).

3- زندگیت رو پر از چیزهای خوب و درست کن ... تحقیق کن ... مطالعه کن ... کلاس برو .... ولی وقتت رو تلف نکن ... موفقیت و پیروزی خیلی موقع ها دنبال کردنی نیست ... جذب کردنی هست ... اگر بتونی خودت رو تغییر بدی ... خوب باشی ... علمت بره بالا ... موفقیت پیدات میکنه و تو رو به عرش میرسونه ... پس حتی اگر تو زندگیت موفق نیستی و تو دام گناه و هوس افتادی خودت رو پاک کن و نگران موفقیت هم نباش خودش میاد سراغت .

4- به تفاوت میان تخیل و تعقل پی ببر.... در تخیل ... آدم میشینه ساعت ها به موضوعات چرت و پرت فکر میکنه آخر سرش هم هیچی .... ولی تعقل ... خیلی سخت هست ... باید بر اساس واقعیت جلو بری ... بهت قول میدم نمیتونی بیشتر از 15 دقیقه تعقل کنی ... سرت سوت میکشه ... میتونی امتحان کنی ....

5- هر شب برای فردا شبت برنامه ریزی کن ( 10 دقیقه نه بیشتر ) فردا صبح که شد دیگه نمیخواد فکر کنی ... چون دیشب تعقل کردی و ممکن هست تو دام تخیل بیوفتی ... پس فقط مثله تراکتور عمل کن .... تا دوباره شب بشه و نوبت تعقل کردن فرا برسه .... یواش یواش ساعت های تعقل کردنت رو زیاد کن و از تخیل فاصله بگیر .

6- اگر انرژی های بدنت کم شده ... برو در کنار اتوبان قدم بزن ... قدم زدن در کنار اتوبان انرژی های انسان رو تقویت میکنه . بودن در محیط هایی باز مانند کوهستان انرژی های انسان رو تقویت میکنه ...

7- یه کار و حرفه ای رو از همه بهتر یاد بگیر ... صبح تا شب روش وقت بزار ولی اون کار رو از همه بهتر یاد بگیر .... با این کار دیگران به تو نیاز پیدا میکنن و تو جامعه برای خودت کسی میشی .

8- اگر مشگل سایت های مستحجن رو داری ... فعلا نمیتونی با تعقلت جلوش وایسی ... چون الان برات تعقلی نمونده و نه اراده ای... و راحت تحریک میشی ... شما نیاز به ابزار سازی داری ... مثلا کامپیوترت رو بیار بزار تو پذیرایی ... جلوی دید همه ... اینجوری دیگه هیچ وقت تخیلت جلوی تعقلت رو نمیگیره و میتونی کم کم مشگلت رو بزاری کنار .

9-فکر میکنم شاغل نیستی ... مهمترین و اصلی ترین مشگل شما شاغل بودن هست ... شغل فرصت هست ... خیلی ها 2 یا 3 روز انرژی میزارن .... مثلا روزنامه میگیرن ... بعدش کار گیر نمیارن ... افسرده میشن ... و دیگه دنبال کار نمیرن ... طریقه برخورد با اموری که از نوع فرصت هستند اینگونه نیست ... برخورد با اموری که از نوع فرصت هستند نیاز به نوع نگرشی خاص داره ... باید هر روز تقریبا نیم ساعت بر روی فرصت هایی که داری تمرکز کنی ... چی داری ... چه فرصتی رو میتونی بسازی ... چطور باید از فرصتت استفاده کنی ... خرس قطبی استاد استفاده کردن از فرصت هست .... یه خرس قطبی شاید 3 روز در دهانه یک سوراخ موجود بر روی یخ وایسه ... تا یه فک برای نفس کشیدن بخواد از اون سوراخ بیاد بیرون ... پلک نمیزنه .... خسته هم نمیشه .... ولی وقتی که یه فوک از سوراخ اومد بیرون نهایتا اون خرس قطبی 3 ثانیه وقت داره که فوک رو بگیره وگرنه فرصت شکار فوک رو از دست میده ....

اینا راههایی بود که فعلا به ذهنم میخورد ... اگر عمری بود و برات سودمند بود بگو تا باز هم برات بنویسم .
    ویرایش توسط FTMH_Mohammadi : ۱۳۹۲/۰۴/۲۰ در ساعت ۰۲:۳۹
    سلام ...
    از همتون خداحافظی میکنم ... به عللی دیگه نمیتونم به این سایت سر بزنم ...
    امیدوارم که همتون خوب و خوش و سرزنده باشین ...

9. صلوات ها 11

علاقه
    نقاشی/سفر/حقوق
    نوشته
    1,373
    حضور
    27 روز 3 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    17
    آپلود
    0
    گالری
    21
    صلوات
    5764

فیلتر شکن روی سیستمتون رو پاک کنید
    بهترین راه اینه
    امام سجاد (ع):
    خدایا
    اگر مرابه بهشت ببری پیامبرت شاد میشود واگر به جهنم ببری دشمنت(شیطان)شاد میشود و من بخدا قسم میدانم که تو شادی پیامبرت را بیش از شادی دشمنت دوست داری
    دعای ابو حمزه ثمالی

11. صلوات ها 9

علاقه
    کامپیوتر
    نوشته
    70
    حضور
    2 روز 4 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    1
    گالری
    0
    صلوات
    333

نقل قول نوشته اصلی توسط یاس... نمایش پست ها
    فیلتر شکن روی سیستمتون رو پاک کنید
    بهترین راه اینه
    با کمل پوزش از یاس.... ، این چه راحیه. مگه فیلتر شکن فقط برای اینه که بری تو سایتای غیر اخلاقی . خود من اگه فیلتر شکن نداشته باشم دیگه نمی تونم کاری انجام بدم. این همه سایتها از سوی خود شرکتها تحریم شده که فقط با یکسری از فیلتر شکن ها اونم به سختی میشه دورشون زد.

و اینکه یه جایی شنیده بودم که یکی از مراجع بزرگوار ( فکر کنم جناب آقای بهجت) در پاسخ به همچین سوالی جواب داده بودن که هر شب قبل از خواب یه تسبیح دست بگیر و گناهایی رو که کردی باهاش بشمار. هر شب این کارو انجام بده و سعی کن که کاری کنی که این تعداد شمارش شده هر شب کمتر از شب قبلی بشه.
    به نظر من که خیلی هوشمندانس چون آدما دوس ندارن خودشونو در گیر قیدو بندهایی کنن که مثلا هر روز فلان دقیقه این کارو بکن، فلان دقیقه اون کارو. ولی اینجوری ادم در وجودش به خودش میقبولونه که باید تغییر اینکه.
    انشالله تو این ماه عزیز هممون به راهی می ریم که خدا خودش می خواد. التماس دعا
    نترس از باختن،تا ساختن دوباره فاصله ای نیست

13. صلوات ها 2

نوشته
    1,017
    حضور
    40 روز 6 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    26
    صلوات
    3623

سلام

یه راه اینه که بری حرم یه مدت بمونی مثلا یه هفته توی حیاطش قدم بزنی (روزی دو سه ساعت) بعد متوجه میشی ارادت داره بزرگ میشه

البته تا چند سال باید همین روال رو ادامه بدی چون همانطوری که دوستان گفتن الان فورا نمی تونی ترک کنی چون دچار اضلال میشی باید یواش یواش حریفش بشی

نگران آیندت هم نباش هروقت تو به عهدت وفا کردی همون موقع خدا هم به عهدش وفا میکنه و بهت کار و زندگی میده

اما طبعا باید گام اول و تو برداری

15. صلوات ها 12

نوشته
    45
    حضور
    1 روز 19 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    68

این حرفها کدومه غریضه جنسی به این راحتی کنترل نمیشه مگر با ازدواج

17. صلوات ها 3

نوشته
    123
    حضور
    3 روز 7 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    432

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedsaeedi1 نمایش پست ها
    این حرفها کدومه غریضه جنسی به این راحتی کنترل نمیشه مگر با ازدواج
    با سلام.

اگه انسان اراده بکنه، عزم داشته باشه، به خدا توکل کنه و فقط از خدا کمک بخواد، هر کاری میتونه انجام بده، کنترل غریزه جنسی که چیزی نیست.

در پناه حق.

19. صلوات ها 6

علاقه
    (بحث دینی)
    نوشته
    1,294
    حضور
    18 روز 1 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    4082

نقل قول نوشته اصلی توسط yacen123 نمایش پست ها
    در کل آیا راهی هست که بتونم از بندگی شیطان رهایی یابم ودر مسیر بندگی خدا قدم بردارم وبتونم گذشته سیاهم را جبران کنم
    میخوام داستان دوتا از شهدای کربلا رو برات بگم!

دوتا برادر بودند که بعد از پیامبر به حضرت علی پشت کردند! با به قدرت رسیدن هریک از خلفا با اونها بیعت کردند و همواره دشمن حضرت علی و فرزندانش بودند! بعد از ابوبکر با عمر و بعد از عمر با عثمان و بعد از عثمان با معاویه و بعد از معاویه با یزید ملعون همراه بودند و در طی شصت ضصت و پنج سال عمرشون گناهان و دشمنی های زیادی با اهل بیت کردند!
    روز عاشورا هم در صف کسانی که مقابل امام حسین بودند حضور داشتند!
    این دو برادر در جنگ شرکت کردند و حتی شمشیرشان به خون یاران امام حسین آغشته شد!
    تا ظهر عاشورا جنگیدند و فرزندان امام حسین و یاران او را کشتند!
    این دوبرادر جزو کسانی بودند که سعی داشتند سر مبارک امام حسین را زودتر از آن خود کنند تا جایزه آن را دریافت کنند! و نزدیکترین اشخاص به قتلگاه بودند و از همه زودتر به امام حسین رسیدند و زمانی که رفتند تا ایشان را به شهادت برسانند یکی به دیگری گفت: مگر حسین چه بدی به ما کرده بود؟ چه حرامی را حلال و چه حلالی را حرام کرده بود؟ چرا باید او را بکشیم؟
    تصمیمشان را عوض کردند و به سوی لشگر شمر حمله ور شدند و جانشان را فدای امام حسین ع کردند و جزو ۷۲تن کربلا نام گرفتند و کسانی که یک عمر تمام گناه کرده بودند الان جزو کسانی هستند که تمام دنیا به زیارتشان میروند و بعد از امام حسین به انها سلام و ادب میکنند!
    دوست من شما هرچه هم که گناه کرده باشی با اهل بیت دشمنی نکرده ای! کرده ای؟
    اگر خلافی کردی درست اما اگر ازت بپرسند امام حسین رو دوست داری میگی مخلصش هم هستیم! همین که محب اهل بیت هستی یعنی اینکه خیلی خیلی مقامت از ان دو برادری که شصت سال با دشمنان اهل بیت همکاری داشته اند و شمشیرشان به خون یاران حسین آغشته بود بالاتر است!
    پس نا امید نباش از رحمت بی کران الهی و بلند شو و توبه کن! فراموش نکن آن دوبرادر بعد از اینکه فهمیدند اشتباه کردند و وقتی که توبه کردند در صدد جبران برامدند و با دادن جانشان اشتباهاتشان را جبران کردند! حال اگر میخوای بخشیده شوی فقط توبه نکن! باید جبران هم بکنی!
    نمازهای قضایت را بخوان!
    اگر تا الان کاری میکردی که دل امام زمان خون بشود از امروز کارهایی بکن که دل او شاد بشود! وسایل دسترسی به گناه رو از خودت دور کن طوری که وقتی حال گناه پیدا کردی نتوانی به انها دسترسی داشته باشی
    صبر رو از خدا بخواه! زمانی که صبر در برابر گناه نکردن رو از خدا جوری بهت صبر میده که بتونی در برابر گناه مقاومت کنی! اما زمانی که به خودت تکیه کنی خدا هم تو رو به حال خودت وا میگذاره!
    موفق باشی!

هی!! تو امروز برای امام زمان چیکار کردی؟

21. صلوات ها 6

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 2

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری