صفحه 1 از 12 12311 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چطور می تونم دل خدا رو بدست بیارم تا مشکلم رو حل کنه؟

علاقه
    هیچی
    نوشته
    141
    حضور
    2 روز 7 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    328

اشاره چطور می تونم دل خدا رو بدست بیارم تا مشکلم رو حل کنه؟

سلام
    من یه پسر 26 ساله ام و اصلا روابطم با خدا خوب نیست و یقین میدونم خدا اصلا من رو دوست نداره چون من هیچ وقت اونی نبودم که خدا میخواست خصوصا تو این سه سال خودم هم احساس کردم که ازش خیلی دور شدم.اما یه مشکل بزرگی برام پیش امده که فقط خدا میتونه کمکم کنه الان هم نمی دونم باید چیکار کنم که دل خدا رو به دست بیارم تا مشکلم رو حل کنه.یعنی میخوام خدا دلش برام بسوزه و مشکلم رو حل کنه.چه جوری میتونم نظر خدا رو به خودم جلب کنم تا گناهام رو نبینه و من رو به خواسته ام برسونه؟من این سه تا رو از خدا میخوام
    1-من رو به خواسته ام برسونه
    2-اگه نرسوند یه جایگزین بهم بده
    3-اگه هم دو تای بالایی نشد تو روز شهادت حضرت علی اونم روز زمانی که روزه ام به ازراییل بگه تا جونم رو بگیره
    فقط میخوام حتما یکی از این سه تا عملی بشه البته تا روز شهادت حضرت علی
    شما چیزی بلد نیستین به من یاد بدین تا هر چه زودتر دل خدا رو به دست بیارم؟چه طور میتونم خدا رو به یکی از این سه تا گزینه راضی کنم؟البته حاظرم به خاط اینکه به یکی از این سه تا گزینه برسم هر کاری که خدا بخواد بکنم.
    ممنون

2. صلوات ها 6

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,545
    حضور
    175 روز 9 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58336

با نام و یاد دوست

چطور می تونم دل خدا رو بدست بیارم تا مشکلم رو حل کنه؟

کارشناس بحث: استاد بصیر

5. صلوات ها 4

نوشته
    1,483
    حضور
    25 روز 19 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    2
    گالری
    1
    صلوات
    7713

نقل قول نوشته اصلی توسط pesar.zamini نمایش پست ها
    من یه پسر 26 ساله ام و اصلا روابطم با خدا خوب نیست و یقین میدونم خدا اصلا من رو دوست نداره چون من هیچ وقت اونی نبودم که خدا میخواست خصوصا تو این سه سال خودم هم احساس کردم که ازش خیلی دور شدم.اما یه مشکل بزرگی برام پیش امده که فقط خدا میتونه کمکم کنه الان هم نمی دونم باید چیکار کنم که دل خدا رو به دست بیارم تا مشکلم رو حل کنه.یعنی میخوام خدا دلش برام بسوزه و مشکلم رو حل کنه.
    باسلام
    قبل از این که راه حلی برای مشکلِ شما بدهم، عرض کنم که خدا راه راضی کردنش را قبلا به همه ی ما گفته ولی ما گوش نکردیم و بیش از همه دلش برایمون می سوزه و می خواهد که ما مشکلاتمون حل بشه. منتها ما انسانها می خواهیم جورِِ دیگری مصلحت اندیشی کنیم و به خدا یاد می دهیم که خدا این جور که من می گویم و ایطور که من می خواهم مشکلم حل می شود. من از شما سوال می کنم، اون کسی که این انسان را آفریده به هدایت یا شقاوت او آگاهی بیشتر دارد، یا آن خودِ انسان؟ گاهی ما با دست خود کاری می کنیم که هلاکت می افتیم، بعد به خدا می گوییم خدایا، چرا بامن چنین کردی؟ مگر تو حال گیر هستی؟ توکه این همه قدرت داری، چرا به ما که ضعیف هستیم زور می گویی؟ حالا من چه گناهی کردم که نمی خواهم هدایت بشوم و تو می گویی یا باید این کار را بکنی که اهل بهشت شوی، یا این که در جهنم می سوزی.
    بنده در جواب می گویم: این مثال، مثل شخصی است که بگوید خدایا من میل به غذا ندارم و نمی خواهم غذا بخورم، حالا اگر من نخواهم غذا بخورم و زنده بمانم چه کسی را باید ببینم؟ چرا زور می گویی، آیا من فقط باید با غذا خوردن زنده بمانم؟ من می خواهم غذا نخورم ولی زنده باشم چرا تو فقط ما را مجبور به انتخاب یک راه کرده ای؟
    دقیقا این دو سوال شبیه به هم است. در جواب باید بگوییم که اثر بعضی از گناهان، یعنی آتش. اثر غذا نخوردن یعنی مردن، نه این که خدا بخواهد مُچ گیری بکند. او از قبل گفته که فلان راه پرتگاه است، جلو نروید، بعد ما می رویم و در پرتگاه می افتیم به خدا می گوییم چرا پرتگاه گذاشته ای؟!

چه جوری میتونم نظر خدا رو به خودم جلب کنم تا گناهام رو نبینه و من رو به خواسته ام برسونه؟من این سه تا رو از خدا میخوام
    3-اگه هم دو تای بالایی نشد تو روز شهادت حضرت علی اونم روز زمانی که روزه ام به ازراییل بگه تا جونم رو بگیره
    من راهی دارم که شما به خواستیتان برسید ولی فکر نمی کنید که با این کار به عبارتی دستِ خدا را بسته اید و تکلیف مشخص کرده اید؟ آیا خدا باید تعیین تکلیف برای بنده خدا بکند یا بنده برای خدا؟ آیا بهتر نبود می گفتید خدایا کاری کن که تکلیفم را بشناسم و به انجام آن راضی و خشنود باشم و راه هدایتم را یاد بگیرم؟

شما چیزی بلد نیستین به من یاد بدین تا هر چه زودتر دل خدا رو به دست بیارم؟چه طور میتونم خدا رو به یکی از این سه تا گزینه راضی کنم؟البته حاظرم به خاط اینکه به یکی از این سه تا گزینه برسم هر کاری که خدا بخواد بکنم.
    من یک راه بلد هستم ولی ممکن است وقتی آن را انجام بدهید به طور کلی دیدتان عوض بشود، حتی خواسته هایتان عوض شود و به خواسته ای که داشتید بخندید و با خود بگویید که عجب فکرهایی می کردم و غافل بودم.
    از دوستانی که این تاپیک را مشاهده می کنند در خواست می کنم اون راهی را که بنده در نظر دارم حدس بزنند.
    چطور می تونم دل خدا رو بدست بیارم تا مشکلم رو حل کنه؟

7. صلوات ها 9

علاقه
    (بحث دینی)
    نوشته
    1,294
    حضور
    18 روز 1 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    4082

نقل قول نوشته اصلی توسط بصیر نمایش پست ها
    از دوستانی که این تاپیک را مشاهده می کنند در خواست می کنم اون راهی را که بنده در نظر دارم حدس بزنند
    حتما قضیه 40 روزه دیگه!

هی!! تو امروز برای امام زمان چیکار کردی؟

9. صلوات ها 4

علاقه
    Programming
    نوشته
    522
    حضور
    5 روز 17 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    1291

سلام
    من یه پسر 26 ساله ام و اصلا روابطم با خدا خوب نیست و یقین میدونم خدا اصلا من رو دوست نداره چون من هیچ وقت اونی نبودم که خدا میخواست خصوصا تو این سه سال خودم هم احساس کردم که ازش خیلی دور شدم.اما یه مشکل بزرگی برام پیش امده که فقط خدا میتونه کمکم کنه الان هم نمی دونم باید چیکار کنم که دل خدا رو به دست بیارم تا مشکلم رو حل کنه.یعنی میخوام خدا دلش برام بسوزه و مشکلم رو حل کنه.چه جوری میتونم نظر خدا رو به خودم جلب کنم تا گناهام رو نبینه و من رو به خواسته ام برسونه؟من این سه تا رو از خدا میخوام
    ممنون
    سلام ...
    تاپیک شما رو دیدم و جلب توجه برام کرد ...
    جناب پسر زمینی ... هیچ راه حلی وجود ندارده ... نمیشه خدا رو تو یه چهارچوب گذاشت و بگی اگر این کار رو کنم بهم جواب میده و اگر این کار رو نکنم بهم جواب نمیده ... اگر اینجوری که شما میگی بود که خیلی خوب بود ...

شاید شما تمام این ماه رو روزه بگیری ... خودکشی کنی ... آخر سرش هم به خواستت نرسی ...
    از اون طرف هم ممکن هست 2 یا 3 روز روزه دست و پا شکسته بگیری ... یه دفعه عید فطر دری به تخته بخوره و کارت جفت و جور بشه ...

اصلا نمیدونم چرا قضیه دعا و مناجات اینجوریه ... یه بنده خدایی خیلی نذر و نیاز میکنه و به نتیجه نمیرسید .... ( مساله کاری بود) تا اینکه یکی بهش میگه برو مشهد ... تا میره مشهد وقتی برمیگرده ... 2 جا ازجاهایی که فرم استخدام پر کرده بود بهش زنگ میزنن .... خوده طرف شاخ درآورده بود ...
    سلام ...
    از همتون خداحافظی میکنم ... به عللی دیگه نمیتونم به این سایت سر بزنم ...
    امیدوارم که همتون خوب و خوش و سرزنده باشین ...

11. صلوات ها 6

نوشته
    30
    حضور
    1 روز 2 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    119

نقل قول نوشته اصلی توسط بصیر نمایش پست ها
    باسلام
    قبل از این که راه حلی برای مشکلِ شما بدهم، عرض کنم که خدا راه راضی کردنش را قبلا به همه ی ما گفته ولی ما گوش نکردیم و بیش از همه دلش برایمون می سوزه و می خواهد که ما مشکلاتمون حل بشه. منتها ما انسانها می خواهیم جورِِ دیگری مصلحت اندیشی کنیم و به خدا یاد می دهیم که خدا این جور که من می گویم و ایطور که من می خواهم مشکلم حل می شود. من از شما سوال می کنم، اون کسی که این انسان را آفریده به هدایت یا شقاوت او آگاهی بیشتر دارد، یا آن خودِ انسان؟ گاهی ما با دست خود کاری می کنیم که هلاکت می افتیم، بعد به خدا می گوییم خدایا، چرا بامن چنین کردی؟ مگر تو حال گیر هستی؟ توکه این همه قدرت داری، چرا به ما که ضعیف هستیم زور می گویی؟ حالا من چه گناهی کردم که نمی خواهم هدایت بشوم و تو می گویی یا باید این کار را بکنی که اهل بهشت شوی، یا این که در جهنم می سوزی.
    بنده در جواب می گویم: این مثال، مثل شخصی است که بگوید خدایا من میل به غذا ندارم و نمی خواهم غذا بخورم، حالا اگر من نخواهم غذا بخورم و زنده بمانم چه کسی را باید ببینم؟ چرا زور می گویی، آیا من فقط باید با غذا خوردن زنده بمانم؟ من می خواهم غذا نخورم ولی زنده باشم چرا تو فقط ما را مجبور به انتخاب یک راه کرده ای؟
    دقیقا این دو سوال شبیه به هم است. در جواب باید بگوییم که اثر بعضی از گناهان، یعنی آتش. اثر غذا نخوردن یعنی مردن، نه این که خدا بخواهد مُچ گیری بکند. او از قبل گفته که فلان راه پرتگاه است، جلو نروید، بعد ما می رویم و در پرتگاه می افتیم به خدا می گوییم چرا پرتگاه گذاشته ای؟!

من راهی دارم که شما به خواستیتان برسید ولی فکر نمی کنید که با این کار به عبارتی دستِ خدا را بسته اید و تکلیف مشخص کرده اید؟ آیا خدا باید تعیین تکلیف برای بنده خدا بکند یا بنده برای خدا؟ آیا بهتر نبود می گفتید خدایا کاری کن که تکلیفم را بشناسم و به انجام آن راضی و خشنود باشم و راه هدایتم را یاد بگیرم؟

من یک راه بلد هستم ولی ممکن است وقتی آن را انجام بدهید به طور کلی دیدتان عوض بشود، حتی خواسته هایتان عوض شود و به خواسته ای که داشتید بخندید و با خود بگویید که عجب فکرهایی می کردم و غافل بودم.
    از دوستانی که این تاپیک را مشاهده می کنند در خواست می کنم اون راهی را که بنده در نظر دارم حدس بزنند.
    سلام
    خیلی مشتاقم بدونم اون راه چیه، با توجه به اینکه این دوستمون نوع مشکلشون رو نگفتن و شما اینقدر با اطمینان میگین یک راه دارم که به خواسته تون برسید و دیدتون هم عوض بشه پس باید یک راهکار همه جانبه باشه که برای هر چیزی جواب میده

اگه ممکنه زودتر بگین. من اعصاب ندارم دوست دارم زودتر بدونم شاید به کار منم بیاد

سپاسگزارم

13. صلوات ها 7

علاقه
    خداوند,امام زمان,ایران
    نوشته
    741
    حضور
    25 روز 58 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    1
    گالری
    0
    صلوات
    5337

سلام
    ممنون
    سلام جناب پسر زمینی,فکر کنم از پستایی که شما گذاشتید میشه این نتیجه رو گرفت که شما خیلی به قول ما مشهدیا تخم کن سبز کنید ها(سری دونه رو بکار زودم سبزشه)اون از قضیه ی شهید شیعه,که انتظار داشتید همونجا درجا عذاب الهی نازل شه,حالام که میخواید زود خدا ببخشدتون و زودم حاجتتونو بده اگه نداد ببرتتون,خب اگه اینجوری شه کن فیکون میشه,ببخشیدها من خیلی کوچیکتر از این حرفام که بخوام اظهار نظر کنم اما به نظر من شما باید کلا دیدتونو عوض کنید,نسبت به همه چی,چون فک کنم اینطوری تو زندگیتون شکستای بدی بخورید,البته بازم میگم ببخشیدها.

آمدم کنج این حرم تا که

یک گدا یا که خاک پا بشوم

بعد گردش به دور مرقد تو

عازم کوی کربلا بشوم

15. صلوات ها 6

علاقه
    نبودن
    نوشته
    11
    حضور
    1 روز 10 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12

سلام
    ممنون

متاسفانه هیچ کدوم از خواسته هات برآورده نمیشه . یادمه چند سال پیش دو ساعت گریه میکردم کلی التماس میکردم بعد با ذوق و شوق قرآن رو باز میکردم که راه نجات از مشکلات و معضلات مغزی و یا لااقل آرامشی بهم عطا بشه . و یک آیه بی ربط میومد که زبیخ ناامیدم میکرد . دیگه برام مغرض شد که این خواسته ها و درد دلا بی فایده است .

تازه من به قول کارشناس محترم گزینه هم نمیگذاشتم . میگفتم خدا هرجور که خودت میپسندی همونجور که دل ابراهیم رو با زنده کردن پرنده ها آروم کردی لا اقل اگر راه حلی نمیدی فقط آرومم کن . فقط این مغز آروم بگیره ، یه خاکی تو سرم میریزم . نه اینکه بین زمین و آسمون باشم . رسول الله چند مدتی که آیاتی بهش نازل نشد . نگران شده بود که خدا از او غافل شده ؛ که آیاتی نازل شد که ای رسول خدا ما هرگز تو را فراموش نکرده ایم . این برای کسی است که با خدا فاصله قاب قوسین رو داشته من که دیگه باید برم بمیرم .

ویرایش توسط yaallah_14 : ۱۳۹۲/۰۴/۱۹ در ساعت ۲۲:۵۵
    [/COLOR][/B][/CENTER]

17. صلوات ها 5

علاقه
    هیچی
    نوشته
    141
    حضور
    2 روز 7 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    328

نقل قول نوشته اصلی توسط yaallah_14 نمایش پست ها

متاسفانه هیچ کدوم از خواسته هات برآورده نمیشه . یادمه چند سال پیش دو ساعت گریه میکردم کلی التماس میکردم بعد با ذوق و شوق قرآن رو باز میکردم که راه نجات از مشکلات و معضلات مغزی و یا لااقل آرامشی بهم عطا بشه . و یک آیه بی ربط میومد که زبیخ ناامیدم میکرد . دیگه برام مغرض شد که این خواسته ها و درد دلا بی فایده است .

تازه من به قول کارشناس محترم گزینه هم نمیگذاشتم . میگفتم خدا هرجور که خودت میپسندی همونجور که دل ابراهیم رو با زنده کردن پرنده ها آروم کردی لا اقل اگر راه حلی نمیدی فقط آرومم کن . فقط این مغز آروم بگیره ، یه خاکی تو سرم میریزم . نه اینکه بین زمین و آسمون باشم . رسول الله چند مدتی که آیاتی بهش نازل نشد . نگران شده بود که خدا از او غافل شده ؛ که آیاتی نازل شد که ای رسول خدا ما هرگز تو را فراموش نکرده ایم . این برای کسی است که با خدا فاصله قاب قوسین رو داشته من که دیگه باید برم بمیرم .
    یعنی بی فایده است به نظر شما هیچ راهی برام وجود نداره که مشکلم حل شه؟؟!!

19. صلوات ها 4

علاقه
    هیچی
    نوشته
    141
    حضور
    2 روز 7 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    328

نقل قول نوشته اصلی توسط YA MOHAMMAD نمایش پست ها
    سلام جناب پسر زمینی,فکر کنم از پستایی که شما گذاشتید میشه این نتیجه رو گرفت که شما خیلی به قول ما مشهدیا تخم کن سبز کنید ها(سری دونه رو بکار زودم سبزشه)اون از قضیه ی شهید شیعه,که انتظار داشتید همونجا درجا عذاب الهی نازل شه,حالام که میخواید زود خدا ببخشدتون و زودم حاجتتونو بده اگه نداد ببرتتون,خب اگه اینجوری شه کن فیکون میشه,ببخشیدها من خیلی کوچیکتر از این حرفام که بخوام اظهار نظر کنم اما به نظر من شما باید کلا دیدتونو عوض کنید,نسبت به همه چی,چون فک کنم اینطوری تو زندگیتون شکستای بدی بخورید,البته بازم میگم ببخشیدها.
    نه این مشکل من تقریبا 7 ساله که گریبان گیره منه .منم 7 ساله که دارم شکنجه میشم خیلی هم دعا کردم اما حل نشده تا حالا

21. صلوات ها 3

صفحه 1 از 12 12311 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 3

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری