صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: مفهوم حجاب در نظر من... لطفا نظر خود را بیان کنید!

علاقه
    توحید و حق گرایی
    نوشته
    10
    حضور
    3 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    39

مفهوم حجاب در نظر من... لطفا نظر خود را بیان کنید!

سلام دوستان داشتم مطالب این بخش از تالار رو میخوندم و تصمیم گرفتم این تاپیک رو بزنم. همه ی ما جدا از اینکه در دینمان یک حدودی برای حجاب آورده شده و اینکه حجاب با چادر را حجاب برتر نام برده اند در نظر خوودمون حجاب رو قدر خودمون معنا می کنیم... ه نظر من حجاب هر کسی نشانی از ایمان اوست .. و همه ی ما یه طوری حجاب میکنیم یعنی حجاب هر کسی با هر کسی فرق داره چه زن باشه چه مرد.. حالا دوست داشتم نظر خودمو بیان کنم همان نظری که به ان ایمان دارم ... امیدوارم شما هم نظر خودتون رو بیان کنید و بگویید که چه قدر به حجاب اهمیت می دهید و در دیدگاه شما حجاب چه مفهوم و ارزشی دارد و حتما نظر منو هم نقد کنید .. ممنون از کارشناسان و دوستان!

در منظر من حجاب یک عملی است که از ایمان شخص بر میخیزد از میزان تقوا او.... حجاب در نظر من به هر چیز تعلق می گیرد یعنی حجاب بر زبان بر افکار بر بر چشم باید باشد بر هر انچه اندرون و بیرون باشد هر آنچه که باعث جلب توجه خود نمایی و در یک کلام مارا از اصل وجودیمان دور کند و مارا به ظواهر بکشاند و باعث برانگیختن دیگران شود باعث این شود که دیگران نسبت به انچه خود را معرفی می کنم بدبین گرداند یعنی اگر میگویم و به صراحت میگویم من مسلمانم نباید جوری رفتار و پوشش داشته باشم که با اعتقاداتم همخوانی نداشته باشد و باعث سو تفاهم شود و بسیاری را که با ما در رابطه هستند به گناه بکششاند ویا نسبت به دین بدبین کند... حجاب در اصل بر زن یا مرد نیست بلکه بر هر دو است! یعنی حجاب جنسیت نمیشناسد بلکه نتنها پوشش ظاهری انسان را شامل می شود بر درون و سرمایه های وجودی ما نیز بایستی حاکم باشد.
    وقتی به تاریخ و فرهنگ های گذشته رجوع میکنیم می بینیم فرهنگ های معتقد از پوشش هایی خاص و پوشیده استفاده کردند مخصوصا در آسیا ولی در برخی جوامع نیمه برهنگی و ... مشاهده گشته و این هارا میتوان در اعتقادات و دینی که داشتند مراجعه کرد اما اینها حکم کلیتی هستند و تک تک افراد جامعه با یک فرهنگ. سنت و یک تربیت یک اندیشه و آگاهی و بسته به شرایطی که قرار دارد و چگونگی دینی که او شناخته و تربیت او از جانب خانواده و خود جامعه و تناقض ها و به طور کل هر انچه دیده می نگرد بر حجاب و عقاید او متاثر است اما اینجا وجود عقل و هشدار ها و برنامه هایی که از سوی دین نسل به نسل منتقل شده و گاه برخی از عقایدکه به جهل آغشته گشته به ما رسیده است و اینک در کنار تمام انچه با دیده از کودکی تا به حال فراگرفته ایم به کنار و یک برنامه و یک راه درست یک حقیقت در کنار ماست با انکه سال هاست از این برنامه یجامع که آخرین برنامه ی حق و الهی و کامل ترین انهاست به ما رسیده می گذرد اما وجود کسانی که در این زمینه پزوهش میکنند و بر مسایل دینی تبحر دارند خالی نیست و وجود کتاب مقدس ما قرآن همواره تذکری بر انست که بر انچه در اطراف خود فراگرفته ایم و انچه از جوامع دیگر میبینم و... بنگریم و بسنجیم که واقعا حق و حقیت چه است و الان چه هستیم... حجاب نیز با حق و راه راست رابطه ی مستقیم دارد یعنی تنها دانستن ظاهری و شنیدن کفایت نمیکند بلکه اینجا اندیشه در کار است همانا در قرآن سخن از تفکر و عقلانیت و اندیشه می رود و این بدین معناست که در کنار سرمایه هایی که خداوند به ما هدیه کرده از تذکرها و راه هدایتی که در بیرون میبینیم گوش فرا دهیم و اندیشه کنیم! هرگز کسی را نمیتوان یافت... وقتی خود را از اندیشه های کهنه پاک کرد و با دید بی طرفانه و راست درست نگر کرد میبیند که تنها یک دین وجود دارد و ان دینی است که انرا اسلام گوییم یعنی دیینی که حق گرا و در مسیر بندگی است. بندگی یک حقیقت یک اصل است نه چند اصل نه چند پایه نه اینکه بنده ی نفس باشیم بنده ی بدی ها و کژی ها و حتی پول ! و این راه راست که بسیاار ساده بیان شده در عصر امروز شاخه های مختلفی دارد و نسبت به آن تحقیق و بحث می شود و احکام کلی وجود دارد و تمام اینا به خاطر راهنمایی این انسان در مسیر حق و بندگی است! حجاب نیز گوهری است درین این راه مستقیم این راه راست و حق! حجاب از میزان ایمان و تقوای هر شخص در ظاهر نمایان می شود و در سیرت وی هویداست...
    در نظر من حجاب تنها چادر نیست حجاب بر حسب هر جامعه ای میتواند بر پوشش آنها ظاهر شود شاید من چادر بپوشم اما در جامعه ای دور با لباس مخصوص میتواند حجابی برتر تعریف شود و میشود و این امکان دارد... و دوم اینکه نمیدونم چرا بعضا برخی میگویند با حجاب می شود زیبا بود (این زیبایی یعنی زیبایی که اکنون بسیاری از جاها به نام حجاب اما خودنمایی صورت میگیرد مثل برخی که با حجاب عکس میگیرد عکس هایی که زیبایی چهره و با ارایش خاص و دلربایی خاص گرفته شده ) بلکه زیبایی در سادگی (پوشش و..) است! ولی خب وقتی ارایش یک دختر مسلمان دیده شده خیلی غلیظ تر است با انکه موهای خودش را می پوشاند و این را در مجللات و خیلی از جاها میتوان دید که روسری های رنگارنگ با روش های مختلفظ بستن یا چادر های مختلف برای تنوع و در نظر من این تنوع گرایی و اینکه تصویر و مدل بودن و مد گرایی که با ظاهر حجاب صورت میگیرد از معنای واقعی حجاب افتاده... حجاب منافاتی با زیبایی ندارد ولی اما واقعا منظور از حجاب این بوده که جلب توجه کنیم؟ خب وقتی من دختر یا توی پسر دنبال مد و تنوع های کاذب برای پوشش هستیم حال تو بگو نه چسبان است نه استین کوتاه یا با چادر است مانتو کوتاه نیست .. موهایم معلوم نیست ولی در هر حال باز هم جلب توجه هست ... انواع چادر ها مثل چادر ملی که بدن نماست...
    حجاب در سادگی است و خودنمایی نکردن.... و صرفا با چادر و پوشش درست نمیتوان با حجاب بود... حتی در نظر من تبلیغات هایی که برای جلب توجه و استفاده از مدل است نیز حال با حجاب باشید هم درست نیست... نمیدانم چرا چنین احساسی دارم ..ولی حجاب در سادگی پوشش است تمام!
    میزان پوشش و پوشش برتر نیز از نظر اسلامی بیان شده و پایه است ولی این افراطط و تفریط ها واقعا خودنمایی میکند...
    و واقعا میتوان گفت که همیشه در کنار اندیشه ی درست یک افراط و تفریط هایی صورت میگیرد که گاه معنای واقعی انچیز را ازبین میبرد و واقعا اگر وجود اشخاص دانا و سرمایه هایی که خداوند برای ما قرار داده (چه درونی و چه بیرونی) چه می شد...............
    به حرص ار شربتي خوردم مگير از من که بد کردم ~~~ بيابان بود و تابستان و آب سرد و استسقا

2. صلوات ها 13

3.  

نوشته
    205
    حضور
    18 روز 3 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    1465

ما برای دل ها و اندیشه ها و اعتقادات و باور هایمان pardeyi را به عنوان ستر و حفظ بر pa کرده ایم. و از ان دفاع می کنیم.
    حال برای ضاهر و اندام و جسم و تنمان هم
    pardeyi را به عنوان حفاظ می کشیم .

اما هر کدام را از جنس و نوع خودش !!!!

((امید به وعده ی خدا=ادْعُوني‏ أَسْتَجِبْ لَكُمْ))
    امام رضا (ع) فرمود جدم امام باقر (ع)فرموده است:
    گاهی خدا بنده ای را دوست دارد،دعایش را مستجاب میکند اما سالها آن را به تاخیر می اندازد تا ارتباط او با خدا قطع نشود؛وقتی به یاد حاجتش می افتد گریه می کند و با خدا حرف می زند.
    هیچ وقت ظاهر زندگی دیگران را با باطن زندگی خودتان ، مقایسه نکنید.
    کاربر حق تعالی = کاربر در محضر خدا

5. صلوات ها 8

نوشته
    147
    حضور
    7 روز 8 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    15
    آپلود
    11
    گالری
    1
    صلوات
    748

مفهوم حجاب از نظر من:

تاج بندگی حضرت حق است بر سرم

هر چند برای حجاب دلایل و توجیه های خیلی خوب و متفاوتی هست، اما من ترجیح می دم فقط به این خاطر بپوشمش که خدا ازم خواسته. دوست دارم اون طوری باشم که اون دوست داره
    بگذارید و بگذرید،
    ببینید و دل نبندید،
    چشم بیاندازید و دل نبازید،
    که دیر یا زود باید گذاشت و گذشت....

امام علی علیه السلام

7. صلوات ها 14

نوشته
    123
    حضور
    3 روز 7 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    432

با سلام.

به نظر من حجاب به انسان ارزش میده، وقتی یه نفر حجابشو رعایت میکنه و هیچ جای تحریکی برای نامحرم باقی نمیذاره، افراد به چشم یه انسان بهش نگاه میکنن، ولی کسی که حجابش رو رعایت نمیکنه و به دنبال جلب توجه و خودنمایی هست، افراد به چشم یه وسیله و محرک جنسی بهش نگاه میکنن و به همون اندازه هم براش ارزش قائل میشن، انسان های پاکی که خودشون هم حجاب رو رعایت می کنن، وقتی یه انسان با حجاب رو میبینن، خوشحال میشن، ولی انسان های آلوده ای که خودشون هم حجاب رو رعایت نمی کنن، وقتی انسان های بد حجاب رو می بینن خوشحال میشن، یعنی حجاب دافع بدی ها و جاذب خوبی هاست، چه کسی خوشش میاد که به چشم یه وسیله جنسی بهش نگاه بکنن؟ پس چرا باید وظیفه به این سادگی رو انجام ندیم، وظیفه ای که خدا دستور داده و با اون میتونیم برای خودمون ارزش قائل بشیم؟ انسان هایی که هدفشون فقط رضایت خداست رو به خودمون نزدیک و انسان هایی که هدفشون غیر خداست رو از خودمون دور کنیم؟ پس کسی که حجاب رو رعایت میکنه، به خودش ارزش قائل میشه و کسی که حجاب رو ساده میگیره، به مردم میگه که به من ارزش قائل نشید.

در پناه حق.

9. صلوات ها 12

علاقه
    مطالعه،سوال،طبیعت،سَحر و هر چیزی که یاداور مالکو صاحبم باشه
    نوشته
    1,212
    حضور
    15 روز 8 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    46
    آپلود
    1
    گالری
    5
    صلوات
    3259

نقل قول نوشته اصلی توسط 0123456 نمایش پست ها
    چه کسی خوشش میاد که به چشم یه وسیله جنسی بهش نگاه بکنن؟
    موتاسفانه دختران هم سن و سال من اکثرا کوچکترین تصوری از این نوع نگاه ندارند.اونها نگاه مردها به زنان رو مثل نگاه خودشون به مردها میبینن...
    به نظر من بیشتر از اینکه برای حجاب تبلیغ کنیم باید روانشناسی درست جنس مخالف رو یاد بدیم!این یعنی تبلیغ درست و البته غیر مستقیم(که قطعا موثرتر است)

ویرایش توسط hoorshid : ۱۳۹۲/۰۴/۲۷ در ساعت ۱۱:۴۳
    ما دلخوش به سلامی هستیم که پاسخ ان واجب است!السلام علیک یا ابا صالح المهدی!
    یا رب!
    ما رو عامل تعجیل ظهور موعودت قرار بده!
    کمک کن تسکین غم هایش باشیم!
    و خنده ی روی لبهاش!
    نه (پناه بر تو!) اشک گوشه ی چشم هاش!

11. صلوات ها 11

نوشته
    8
    حضور
    4 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    37

حجاب

هوالعلیم

دخترم با تو سخن مي گويم

زندگي در نگهم گلزاريست ‏

و تو با قامت چون نيلوفر،شاخه ي پر گل اين گلزاري ‏

من به چشمان تو يک خرمن گل مي بينم ‏

گل عفت ، گل صدرنگ اميد ‏

گل فرداي بزرگ

گل فرداي سپيد

چشم تو آينه ي روشن فرداي من است ‏

گل چو پژمرده شود جاي ندارد در باغ ‏

کس نگيرد زگل مرده سراغ

دخترم با تو سخن مي گويم ‏

ديده بگشاي و در انديشه گل چينان باش

همه گل چين گل امروزند ‏

همه هستي سوزند ‏

کس به فرداي گل باغ نمي انديشد ‏

آنکه گرد همه گل ها به هوس مي چرخد ‏

بلبل عاشق نيست ‏

بلکه گلچين سيه کرداريست ‏

که سراسيمه دود در پي گل هاي لطيف ‏

تا يکي لحظه به چنگ آرد و ريزد بر خا ک

دست او دشمن باغ است و نگاهش ناپاک ‏

تو گل شادابي ‏

به ره باد مرو ‏

غافل از باد مشو

اي گل صد پر من ‏

همه گوهر شکنند ‏

ديو ،کي ارزش گوهر داند ‏

دخترم گوهر من ، گوهرم دختر من

تو که تک گوهر دنياي مني ‏

دل به لبخند حرامي مسپار ،دزد را دوست مخوان ‏

چشم اميد به ابليس مدار ‏

اي گوهر تابنده بي مانند ‏

خويش را خار مبين ‏

آری اي دخترکم ‏

اي سراپا الماس ،از حرامي بهراس ‏

قيمت خود مشکن ‏

قدر خود را بشناس

13. صلوات ها 6

علاقه
    عاشق تنهایی و تفکر
    نوشته
    58
    حضور
    1 روز 10 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    229

نقل قول نوشته اصلی توسط hoorshid نمایش پست ها
    موتاسفانه دختران هم سن و سال من اکثرا کوچکترین تصوری از این نوع نگاه ندارند.اونها نگاه مردها به زنان رو مثل نگاه خودشون به مردها میبینن...
    به نظر من بیشتر از اینکه برای حجاب تبلیغ کنیم باید روانشناسی درست جنس مخالف رو یاد بدیم!این یعنی تبلیغ درست و البته غیر مستقیم(که قطعا موثرتر است)
    دقیقا درسته
    من حجاب حیا و نجابت در رفتار و گفتار و نگاه و ... داشتیم سر همین موضوع با رعایت همین چیزها بدون داشتن حتی ذره ای احساس از پسرها و .. در موارد درسی و ... سوال می پرسیدم و گاهی دوستان بلند مدتی هم می شدند و من با حصاری که کشیده بودم شاید بهتر باشه بگم با حجاب هایی که بین خودم و طرف مقابلم ایجاد کرده بودم که حتی فامیل را هم با خانم ... می گفتند چه برسه به اسم و ... ( دور خوردم با رعایت خیلی چیزها ) بعد بهم ثابت شد که دید ان پسر با من خیلی فرق داره
    ی روز یکی بهم گفت خواهر من تو حصاری دور خودت کشیدی و فکر می کنی بقیه مثل تو فکر می کنند در صورتی که تو قط با این حصار جلو ابراز کردن آنها و دیدن واقعیت را گرفتی
    چه خوبه وقتی از حجاب حرف میشه از دیدن و شنیدن و .... از دیدگاه های دوجنس هم حرف بشه
    ویرایش توسط s@ba : ۱۳۹۲/۰۵/۰۱ در ساعت ۱۳:۴۷
    گاهی برای چشیدن خوشبختی واقعی
    باید دنبال دلتــــــــــــــــــــــ ــان بروید
    و اهمیـــــــــــــــــــــ ـــت ندهید
    دیـــــــــگران ممکن است
    چه فکــــــــــری کنند

15. صلوات ها 3

نوشته
    8
    حضور
    4 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    37

فرقـے نمـے كند

كجآ

یــآ

ك‍ِـے!

در هیــاهوی این شهر

هركجا و هر وقت دچار واهمه شدی

با "ایمـانت" وضــو بگیر

زیــر لـب

نیـَـت كـ??

"حجآب مـے كنم قربة الـے الله"

17. صلوات ها 2

نوشته
    8
    حضور
    4 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    37

مستر همفر جاسوس انگلیسی مینویسد:

زنان آنان دارای حجاب محکم هستند که نفوذ فساد در میانشان ممکن نیست.

به هروسیله ای که شده باید زن مسلمان را از حجاب اسلام خارج کرد و بی حجابی را در بین مسلمانان رایج

نمود و ابتدا برای گول زدن آنها برای اینکه حجاب را کنار بگذارند،باید به آنها تفهیم کرد که حجاب به صورت چادر

و یا عبا مربوط به اسلام نیست.

19. صلوات ها 3

نوشته
    8
    حضور
    4 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    37

گاهـــی

كسی همراهیـَت نمی كند

كسی تو را نمی فهمد

كسی هم قدمـت نمی شود

خستـه می شوی از همه چیـز

می خواهی از ایـن دنیــا پیــاده شوی

سخـت است...

و مـــن این روز ها

هم چنــان قدم می زنم

با همــآن همـراه همیشگی

«حریم مشكی من»

چــادرمـــ!

دلنوشته های یک دختر چادری

21. صلوات ها 3

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری