صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چرا باید دین داشته باشیم؟ چرا باید خدا را بپرستیم؟

علاقه
    الله
    نوشته
    63
    حضور
    4 روز 22 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    176

چرا باید دین داشته باشیم؟ چرا باید خدا را بپرستیم؟

امروزه خیلی ها می گویند ما نیازی به دین و یک مبنا در زندگی نداریم خودمان برای خودمان تصمیم میگیریم و به راهنمایی نیاز نداریم!!
    از هر راهی میروم نمیشود آن ها را از حرفشان منصرف کرد!!
    میگویند نعوذبالله یک خم و راست شدن (نماز) به درد چه میخورد؟(راه علمی برای اثبت نماز هم هست که هر کسی بشنود جذبش شود؟)
    در جواب میگم ارتباط با خدات قوی تر میشه میگن ما تو دلمون با خدا ارتباط بر قرار میکنیم!
    میگم خوب اگر خدات گفته باشه باید این کارو انجام بدی چی جوابش میدی؟
    میگه دوست ندارم پس انجامش نمیدم!
    میگم ارتباطی که بین انسان و خدا به وسیله نماز صورت میگیره بسیار قوی تر و زیبا تر و آرامش دهنده تر از اینه که در دل با خدا صحبت کنی!
    خیلی های دیگه میگویند حال نماز خوندن نداریم!
    بعضی دیگر هم که اصلا به خدا پرستی اعتقاد ندارن!
    میگن نباید این کار رو کنیم!
    میگن فقط آریایی ها!میگن فقط زرتشت!میگن فقط کوروش!میگن اعراب ها بزور اسلام را در ایران و همه جا وارد کردند!
    بنده بهش میگویم خلیفه ی دوم این دستور را داد که اشتباهاتی من جمله قتل هایی که صورت گرفت را هیچ کس قبول ندارد ولی چرا این ها رو به محمد و اسلام وارد میکنید؟
    اساس این دین بسیار عالیه.
    ولی باز فایده نداره.
    حالا هرچی من بهش میگم اساس پیغمبر اسلام دوستی و مهربانی بوده و نه زور و اجبار و این در حالیه که خدا 100 جای قرآن فرموده که تو (محمد) فقط باید هشدار بدهی و هیچ اجباری این وسط وجود نداره...
    اینارو که میگم بعدش بهم از روی تعصب جواب میده که دیگه بحث به نتیجه نمیرسه!!!!
    حالا بنده هر چه بگویم این کار باعث انسانیت و به کمال رسیدن میشه فایده نداره
    اگر کسی راهی سراق داره مارو آگاه کنه تا بشه جواب دندان شکنی به این انسان ها داد!!!!

2. صلوات ها 10

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,495
    حضور
    174 روز 11 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58276

با نام و یاد دوست

چرا باید دین داشته باشیم؟ چرا باید خدا را بپرستیم؟

کارشناس بحث: استاد اندیشمند
    ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۲/۰۴/۲۱ در ساعت ۲۲:۴۰ دلیل: تغییر کارشناس پاسخگو

5. صلوات ها 6

نوشته
    1,278
    حضور
    1 روز 10 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    13
    آپلود
    0
    گالری
    5
    صلوات
    3932

با سلام خدمت شما کاربر گرمی

اینکه دغدغه دینی دارید و از گمراهی دوستان و دیگران اندوهگین می شوید امری است قابل تحسین اما نباید فراموش کنیم که ما چنین وظیفه ای نداریم که حتما دیگران را هدایت کنیم و بر این امر پافشاری کنیم بلکه ما معارف را بیان می کنیم و آنها نیز مختارند بپذیرند و یا نپذیرند.همچنین در مباحث رفع شبهه و زدودن شبهه باید شخص نسبت به معارف دینی آگاهی داشته باشد تا مبادا عدم توفیق او اثر منفی بگذارد.

مخاطبان شما نیز آنگونه که به نظر میرسد نیازمند شناخت مقدماتی یک سری مسائل هستند زیرا روشن است کسی که می گوید چرا باید نماز بخوانم و یا اینکه می گوید دوست ندارم و نمیخوانم این شخص اصلا خدا و هدف از خلقت را درست نشناخته و از فلسفه احکام آگاهی ندارد وگرنه بعد ازشناخت خداوند و اینکه دستورات الهی زمینه ساز کمال انسان است و بداند خداوند هیچ کاری را بدون حکمت انجام نمیدهد آنگاه در صورت عدم دانستن فلسفه حکم الهی ،اصل حکم را زیر سوال نمیبرد بلکه میداند حتما خداوند مصلحتی دانسته که چنین دستوری داده است.

کسی هم که بعد از دانستن این موارد باز هم بر طبل مخالفت بکوبد نشان دهنده عناد او می باشد و سعی در هدایت او داشتن اتلاف وقت است.

اللهم صل علي محمد و آل محمد

7. صلوات ها 6

نوشته
    1,278
    حضور
    1 روز 10 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    13
    آپلود
    0
    گالری
    5
    صلوات
    3932

روشن است پرداختن به تمام این مطالب که شما می فرمایید نیازمند حضور کسانی است که دارای شبهه هستند اما اجمالا به سوال اصلی در مورد نیاز به دین چنین می توان گفت:

1. خداوند حكيم است و كار لغو و بيهوده نمي كند، بنابراين افعال او غايتمند است. اما غايت و هدف آفرينش آن است كه مخلوقات خداوند، و از جمله انسان، به كمالات شايستة خود دست يابند.
    2. زندگي دنيا مقدمة زندگي آخرت است و سعادت و شقاوت ابدي در گرو چگونه زيستن در اين جهان است.
    3. انتخاب مسير زندگي، افزون بر اراده، وابسته به شناخت و آگاهي است.
    4. ابزار عمومي شناخت (حس و عقل) از درك راه درست زندگي و چگونگي رابطة دنيا و آخرت ناتوان است. حس در قلمرو خارج از محسوسات كاربردي ندارد و عقل، فراوان دچار خطا مي شود. افزون بر اين، عقل از تشخيص بسياري از مصالح و مفاسد انسان ناتوان است.[1]

زندگي اجتماعي انسان بدون قانوني كه ويژگي هاي آدميان را در نظر آورد و حكومتي كه آن قانون را به اجرا گذارد، برقرار نمي ماند. دين الهي در اين زمينه بزرگ ترين راهنماي بشريت بوده و نقشي منحصر به فرد را بر عهده گرفته است.
    دين الهي در ابعادي گوناگون چون پي ريزي نظام ارزشي، فراهم نمودن ضمانت اجرايي و تقويت انگيزة دروني به ياري اخلاق مي شتابد[2]

[1] ر.ك: مصباح يزدي، محمد تقي، راهنما شناسي، تهران، امير كبير، 1375، ص27ـ38
    [2] نصري، عبدالله، خدا در انديشه بشر، تهران، انتشارات دانشگاه علامه طباطبايي، 1373، ص286ـ306 ، به نقل از سایت اندیشه قم
    اللهم صل علي محمد و آل محمد

9. صلوات ها 6

نوشته
    1,852
    حضور
    28 روز 22 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    3877

بسم الله الرحمن الرحیم
    با سلام و خداقوت

علاوه بر موارد بیان شده توسط کارشناس محترم

- بعضی خودشان از روی ضرورت به دنبال دین رفتند، این احساس ضرورت کردن را نمی توانیم و شاید اجازه هم نداریم برای کسی ایجاد کنیم

- اما در کل باید اول نشان داد که چاره ای از داشتن یک دین نیست
    و شعار دنیای بدون دین یک دروغ بزرگ است.
    شاید اگر این رو متوجه شوند(شویم)، اونوقت خودبه خود به دنبال دین درست بگردند(بگردیم).

- یا اینکه قیامت را چلوی چشم افراد آورد، این هم نه در توان ماست و نه اجازه اش را داریم.

- و یک دلیل اصلی هم این است که: «این حضرات تحت تاثیر تبلیغات هستند و این از کوتاهی ما در کار تبلیغات درست و منطقی است».

- اگر در عمل ببینند که یک مسلمان تابع عدالت، صداقت، حق دیگران را نخوردن و ..... شک نکنید دیدشان تغییر می کند.
    این موضوع واقعاً تاثیر گذار است، بیش از آنچه فکرش را می کنیم.

راهی دیگری به نظرم نمیاد(فعلاً).
    ویرایش توسط سلمان14 : ۱۳۹۲/۰۴/۲۵ در ساعت ۰۰:۱۵

11. صلوات ها 5

علاقه
    گفتگو در مباحث معرفتی
    نوشته
    6,663
    حضور
    32 روز 3 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    23682

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_i7 نمایش پست ها
    امروزه خیلی ها می گویند ما نیازی به دین و یک مبنا در زندگی نداریم خودمان برای خودمان تصمیم میگیریم و به راهنمایی نیاز نداریم!!
    میگویند نعوذبالله یک خم و راست شدن (نماز) به درد چه میخورد؟(راه علمی برای اثبت نماز هم هست که هر کسی بشنود جذبش شود؟)
    در جواب میگم ارتباط با خدات قوی تر میشه میگن ما تو دلمون با خدا ارتباط بر قرار میکنیم!
    میگم ارتباطی که بین انسان و خدا به وسیله نماز صورت میگیره بسیار قوی تر و زیبا تر و آرامش دهنده تر از اینه که در دل با خدا صحبت کنی!
    میگن فقط آریایی ها!میگن فقط زرتشت!میگن فقط کوروش!میگن اعراب ها بزور اسلام را در ایران و همه جا وارد کردند!
    بنده بهش میگویم خلیفه ی دوم این دستور را داد که اشتباهاتی من جمله قتل هایی که صورت گرفت را هیچ کس قبول ندارد ولی چرا این ها رو به محمد و اسلام وارد میکنید؟
    ولی باز فایده نداره.
    حالا هرچی من بهش میگم اساس پیغمبر اسلام دوستی و مهربانی بوده و نه زور و اجبار و این در حالیه که خدا 100 جای قرآن فرموده که تو (محمد) فقط باید هشدار بدهی و هیچ اجباری این وسط وجود نداره...
    اگر کسی راهی سراق داره مارو آگاه کنه تا بشه جواب دندان شکنی به این انسان ها داد!!!!
    سلام
    اول
    فی الجمله می دانیم که انسان پر ظرفیت ترین مخلوقات در میان آفریدگان است
    می دانیم خداوند دانای آفریننده ای داریم
    بهترین راه و اطمینان بخش ترین راه برای بالفعل شدن استعدادهایمان
    پیروی از برنامه انسان سازی است که خدای متعال برای ما فرستاده است که نامش دین می باشد
    پس عقلا پیروی از دین لازم است

دوم
    می دانیم همه مفاسد جامعه بشری از ناحیه انسانهایی است که ظرفیتهای انسانی آنها بالفعل نشده است
    می دانیم بهترین برنامه انسان سازی را خدایی می تواند ارائه کند که آفریننده انسان است
    می دانیم که چنین برنامه ای از سوی خدای متعال آمده است
    پس
    برای رهایی از مفاسد جامعه بشری همه انسانها باید از برنامه انسان ساز دین پیروی کنند
    والله الموفق

هردو عالم یک فروغ روی اوست

13. صلوات ها 4

نوشته
    123
    حضور
    3 روز 7 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    432

با سلام.

من هم چنین فردی رو میشناسم و خیلی هم تلاش کردم که مومنش کنم، ولی فایده نداره، هر چی میگم، میگه از کجا بدونیم تحریف نشده و بعدا توسط انسان های دیگه به دین اضافه نشده، مثلا میگم نماز بخون، میگه مگه خداوند به خم و راست شدن ما نیاز داره، میگم خود خدا تو قرآن دستور داده، میگه از کجا معلوم که قرآن تحریف نشده، میگم معجزات زیادی هست که نشون میده قرآن تحریف نشده، میگه شاید کسی که قرآن رو تحریف کرده، چند تا نشانه هم گذاشته که کار خودشو پنهون کنه، و این بحث 1 - 2 ساعت ادامه پیدا میکنه، هی من میگم، اون لج میکنه و یه چیز دیگه میگه، مثلا میگه چرا تو غسل باید اول سر و گردن، بعد سمت راست و بعد سمت چپ رو بشوریم، مگه اون موقع چی میشه، یا میگه چرا اصلا باید روزه بگیریم در حالی که بی آبی خیلی برای بدن ضرر داره، یا میگه چرا دقیقا باید وقتی اذان گفتن شروع کنیم به خوردن افطار، مگه اگه 10 دقیقه زودتر بخوریم چی میشه، من که 15 ساعت صبر کردم، یعنی اگه 10 دقیقه زود بخورم همش میره هوا، دیگه خسته شدم، هر کاری میکنم یه چیز دیگه میگه، خواهشا منو راهنمایی بکنید.

در پناه حق.

15. صلوات ها 2

علاقه
    حقیقت
    نوشته
    2,117
    حضور
    32 روز 20 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    5955

[

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_i7 نمایش پست ها
    ولی باز فایده نداره.
    شما تیتر تاپیک زدین چرا باید دین داشته باشیم و چرا باید خدا را بپرستیم ؟
    در حالی که در متن نوشتتون فقط قبول نداشتن دین اسلام و اداب ا ن را زیر سوال برده اید
    خوب این دو مطلب جدا هست

اگر دوستاتون کلا منکر هرگونه دینی هستند
    شما می توانید به انها بگویید هیچ انسانی در روی زمین پیدا نمی شود که کلا هیچ دینی نداشته باشد
    حتی بت پرستی و شیطان پرستی یا ماده پرستی و یا گاو پرستی و ... همه اینها دین هستند
    حتی کسانی که نمی خواهند خدا را بپرستند باز به شیطان پرستی یا خود پرستی
    روی می اورند
    که خود نوعی دین هست
    پس کلا بی دین نداریم و این یک نیاز فطری در ذات انسان هست بطوریکه انسانهای اولیه دینهایی مثل بت پرستی و غیره داشتن
    پس کلا فرار از دین غیر ممکن است

حال ممکن است ایشان گرایش به دین اسلام نداشته باشند به چند دلیل
    یا علت اصلی ان تنبلی در انجام عبادات است همانطور که خودتان فرمودین
    نماز و روزه و ...
    که این مورد اسانتر حل می شود
    یا ممکن است اسلام را از اساس قبول نداشته باشند
    بخاطر بعضی از مسایلی که فرمودین
    شما بهترین راه این هست که به انها بگویید
    برای شناخت اسلام از قران استفاده کنند که قران شناسنامه دین اسلام است

اشتباهات تاریخی زیاد است ان را به پای اسلام نگذارند
    حمله اعراب به ایران را پای دستور اسلام نگذارند که در اسلان داریم لا اکراه فی الدین
    بلکه حمله اعراب به ایران بخاطر کشور گشایی بوده است
    و ...

من کلا تجربه این مورد و خودم داشتم که اشتباهات تاریخی و افراد و پای دین می گذاشتن
    و من همواره با یاداوری اینکه این اشتباهات خلاف قران و دستورات اون هست تونستم نظر منفی
    این افرادو حداقل کم کنم
    ویرایش توسط بی نظیر : ۱۳۹۲/۰۴/۲۵ در ساعت ۲۳:۴۷

خیلی تلاش کردم مردم بفهمند ولی آنها فقط خندیدند...
    چارلي چاپلين

17. صلوات ها 4

علاقه
    خداوند,امام زمان,ایران
    نوشته
    741
    حضور
    25 روز 58 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    1
    گالری
    0
    صلوات
    5337

نقل قول نوشته اصلی توسط 0123456 نمایش پست ها
    ا سلام.

من هم چنین فردی رو میشناسم و خیلی هم تلاش کردم که مومنش کنم، ولی فایده نداره، هر چی میگم، میگه از کجا بدونیم تحریف نشده و بعدا توسط انسان های دیگه به دین اضافه نشده، مثلا میگم نماز بخون، میگه مگه خداوند به خم و راست شدن ما نیاز داره، میگم خود خدا تو قرآن دستور داده، میگه از کجا معلوم که قرآن تحریف نشده، میگم معجزات زیادی هست که نشون میده قرآن تحریف نشده، میگه شاید کسی که قرآن رو تحریف کرده، چند تا نشانه هم گذاشته که کار خودشو پنهون کنه، و این بحث 1 - 2 ساعت ادامه پیدا میکنه، هی من میگم، اون لج میکنه و یه چیز دیگه میگه، مثلا میگه چرا تو غسل باید اول سر و گردن، بعد سمت راست و بعد سمت چپ رو بشوریم، مگه اون موقع چی میشه، یا میگه چرا اصلا باید روزه بگیریم در حالی که بی آبی خیلی برای بدن ضرر داره، یا میگه چرا دقیقا باید وقتی اذان گفتن شروع کنیم به خوردن افطار، مگه اگه 10 دقیقه زودتر بخوریم چی میشه، من که 15 ساعت صبر کردم، یعنی اگه 10 دقیقه زود بخورم همش میره هوا، دیگه خسته شدم، هر کاری میکنم یه چیز دیگه میگه، خواهشا منو راهنمایی بکنید.

در پناه حق.
    سلام.من فکر میکنم اینجور افرادی که شما میفرمایید یا جناب رضا فرمودند,بدون شک تحت تاثیر فرهنگ غربی هستندومطمئنا در فضاهایی مانند فیسبوک ویادر فضاهای این شکلی رفت وآمد دارند,کسانی که اعتقادات محکمی ندارن در اینطور مکان ها دچار این افکار میشن,من خودم یه مدت تو این فضاها بودم,واقعا داشتم ازبین میرفتم,من پیشنهادم اینه که تاجایی که رو رفتار خودتون واعتقاداتون تاثیری ندارن تلاش کنید,ولی اگه میبینید داره کم کم تاثیر میذاره بیخیالشون شید,درضمن اگه خودتون در اینطور مسائل کارشناس نیستید خودتونو درگیر نکنید,چون در این صورت هم خودتون وهم اونا گمراه میشن,من هم دورو برم از اینجور افراد زیادن,اکثر اونها در زندگی مشکلات زیادی داشتند که اینطوری شدند,وقتی بامشاور دینی صحبت کردم گفت تاجاییکه میدونی به خودت ضربه نمیزنه وبرای دوستت تاثیر گذاره به مجالس دینی دعوتش کن.شماهم سعی کنید اون دوستانتونو با کسایی که در این مسائل واردندآشنا کنید.

آمدم کنج این حرم تا که

یک گدا یا که خاک پا بشوم

بعد گردش به دور مرقد تو

عازم کوی کربلا بشوم

19. صلوات ها 3

علاقه
    حقیقت
    نوشته
    2,117
    حضور
    32 روز 20 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    5955

نقل قول نوشته اصلی توسط 0123456 نمایش پست ها

در پناه حق.
    سلام

بزرگوار برای بیشتر این سوالات شما می تونین تاحدی بهش جواب بدین

مثلا وقتی می گه خدا مگه به خم و راست شدن ما نیاز داره شما بگین نه
    اگر کل انسانهای زمین هم نماز نخونن باز خدا خداست
    ما به نماز خواندن نیاز داریم نه خدا
    نماز یک نوع حالت تمرکز و مدیتیشن است که اثرات مثبت اون در علم ثابت شده

برای غسل اگه می گه چرا اول سمت راست بعد چپ و غیره
    بگین بخاطر اینکه در ان دوران حمامهای امروزی وجود نداشته تا یک دفعه اب و روی تمام بدن بریزن
    و این تنها راه بوده که تمام بدنشون رو مطمین بشن شستن

و در جایی که اب زیاد وجود داره این دستور دیگه نیست و طرف می تونه یک دفعه تو اب بره مثل استخر

و اینکه چرا دقیق وقت اذان گفتن شروع به افطار کنیم
    بگین بخاطر نظم و انظباط هست و وحدت و هماهنگ سازی
    وگرنه ده دقیقه این طرف اون طرف واقعا اثری نداره

البته اینها نظرات شخصی من هست که به ان معتقدم
    و معتقدم دین اسلام دین سخت گیری نیست و مته به خشخاش گذاشتن

خیلی تلاش کردم مردم بفهمند ولی آنها فقط خندیدند...
    چارلي چاپلين

21. صلوات ها 3

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 2

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری