مال حلال مخلوط به حرامی که مقدار حلال آن را می دانیم

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
مال حلال مخلوط به حرامی که مقدار حلال آن را می دانیم

سلام. من فکر میکنم حقوقی که ما دریافت می کنیم حرومه. فرض که درست باشه، یارانه ها و حقوق رو میریزن به یه حساب ینی نمیشه جداشون کرد. من چی کار کنم؟؟ میتونم مبلغ حلالی که معلومه ینی همون چهل و پنج تومن یارانه رو وردارم و استفاده کنم؟ ممنون اگر زود جواب بدین. مرجع آقای بهجت. و آقای خامنه ای بیشتر میخوام نظر اقای بهجت رو بدونم.

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد اسراء

binammm;364105 نوشت:
سلام. من فکر میکنم حقوقی که ما دریافت می کنیم حرومه. فرض که درست باشه، یارانه ها و حقوق رو میریزن به یه حساب ینی نمیشه جداشون کرد. من چی کار کنم؟؟ میتونم مبلغ حلالی که معلومه ینی همون چهل و پنج تومن یارانه رو وردارم و استفاده کنم؟ ممنون اگر زود جواب بدین. مرجع آقای بهجت. و آقای خامنه ای بیشتر میخوام نظر اقای بهجت رو بدونم.

باسلام لطفاتوضیح بیشتر بدهید و بفرمایید علت اینکه فکر میکنید حقوقتون حرامه چیست تا بهتر بشه پاسخ گفت

توی موضوع دیگه توضیحش دادم و دوستان جواب دادن. حالا ما فرض میگیریم حروم باشه دیگه.. اون وقت تکلیف من چیه؟
+سوالمو یه جور دیگه می پرسم، حقوقی که فزض میکنیم حرام باشه+ یارانه ها که حلاله رو میریزن تو یه حساب ، با توجه به اینکه این پول توی موجودی کل بانک هستش ( نه یک صندوقی مخصوص حساب ما * البته کاملا مطمعن نیستما اما احتمال خیلی قوی اینطوریه دیگه نمیشه که واسه هر کی یه صندوق جداگونه داشته باشن) واگر من همون میزان حلال یارانه ها رو وردارم دقیقا همون مقدار حقوقی که فرض گرفتیم حرومه تو صندوق میمونه من میتونم مقدار یارانمو وردارم ؟ این دیگه مال حلال مخلوط به حرام محسوب نمیشه که درسته؟اگر محسوب میشه با توجه به اینکه صاحبش رو نمیشناسم ولی با تحقیق امکان شناختنش شاید باشه و من این پولو سریع نیاز دارم طوری که نمیتونم تحقیق کنم، چیکار باید بکنم؟

موضوع قفل شده است