جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: حکم سایت اشتراک موسیقی

نوشته
    13
    حضور
    13 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    29

حکم سایت اشتراک موسیقی

سلام.
    می خوام یه سایت تاسیس کنم مثل یوت.یوب و آپارات ولی با این تفاوت که اعضا به جای ویدیو ؛ صدا به اشتراک می ذارند.(موسیقی، آهنگ، سخنرانی و...)

سوالی که برام پیش اومده اینه که اولا آهنگ های شاد و عاشقانه که الان فراوونه حکم گوش دادنشون چیه؟(یا مثلا آهنگ هایی که از pmc پخش می شه.)

بعد اگر من در سایت نظر فقها درباره موسیقی رو بذارم، بعد یه کاربر بیاد موسیقی لهو و لعب منتشر کنه، مسئولیتش از گردن من خارجه یا باید اون موسیقی رو حذف کنم؟(آخه در صورت حذف جو آزادی بیان کاربرا رو می گیره و سایت رو ترک می کنند)

حالا اگر این سایت در آمدزا شد (از راه جذب تبلیغ یا فروش اکانت پرمیوم و...) در آمدش حلاله یا حرام؟(با توجه به اینکه ممکنه پر از آهنگ های شاد فعلی باشه)

البته قراردادن موسیقی های کفر آمیز و موسیقی های شیطان پرستی رو ممنوع خواهم کرد و در صورت مشاهده حذف می کنم.

2. صلوات ها 4

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 14 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58282

با نام و یاد دوست

حکم سایت اشتراک موسیقی

کارشناس بحث: استاد شفا

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۲/۰۴/۱۳ در ساعت ۲۲:۱۲

5. صلوات ها 4

علاقه
    فقه جعفري
    نوشته
    3,117
    حضور
    52 روز 22 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    8
    صلوات
    11214

نقل قول نوشته اصلی توسط theboy نمایش پست ها
    سلام.
    می خوام یه سایت تاسیس کنم مثل یوت.یوب و آپارات ولی با این تفاوت که اعضا به جای ویدیو ؛ صدا به اشتراک می ذارند.(موسیقی، آهنگ، سخنرانی و...)

سوالی که برام پیش اومده اینه که اولا آهنگ های شاد و عاشقانه که الان فراوونه حکم گوش دادنشون چیه؟(یا مثلا آهنگ هایی که از pmc پخش می شه.)

بعد اگر من در سایت نظر فقها درباره موسیقی رو بذارم، بعد یه کاربر بیاد موسیقی لهو و لعب منتشر کنه، مسئولیتش از گردن من خارجه یا باید اون موسیقی رو حذف کنم؟(آخه در صورت حذف جو آزادی بیان کاربرا رو می گیره و سایت رو ترک می کنند)

حالا اگر این سایت در آمدزا شد (از راه جذب تبلیغ یا فروش اکانت پرمیوم و...) در آمدش حلاله یا حرام؟(با توجه به اینکه ممکنه پر از آهنگ های شاد فعلی باشه)

البته قراردادن موسیقی های کفر آمیز و موسیقی های شیطان پرستی رو ممنوع خواهم کرد و در صورت مشاهده حذف می کنم.

سلام عليكم

• اگر موسيقى هايي كه مد نظر داريد مطرب لهوى نباشد مانعى ندارد و تشخيص آن به عهده خود مکلّف است.

• قرار دادن موسيقي مطرب در معرض استفاده ديگران جايز نيست.

• در آمدي كه از بابت پخش آگهي يا...باشد در صورتي كه ترويج فساد از قبيل نشر اکاذيب و ارائه‌ى مطالب باطله نباشد اشكالي ندارد.

منبع :استفتائات رهبري
    حکم سایت اشتراک موسیقی

حکم سایت اشتراک موسیقی

7. صلوات ها 3

نوشته
    268
    حضور
    4 روز 12 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    4
    صلوات
    549

نقل قول نوشته اصلی توسط شفا نمایش پست ها
    قرار دادن موسيقي مطرب در معرض استفاده ديگران جايز نيست.
    مرجع حقیر حضرت آقا صافی میفرماید کلهم موسیقی حرام حرام است هرچه میخواهد باشد.

اما این لفظ لهوی که دیگر مراجع عظام بکار میبرند دقیقا چیست؟ واقعا معیارش چیست؟

9. صلوات ها 4

علاقه
    فقه جعفري
    نوشته
    3,117
    حضور
    52 روز 22 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    8
    صلوات
    11214

نقل قول نوشته اصلی توسط CELLAR نمایش پست ها
    مرجع حقیر حضرت آقا صافی میفرماید کلهم موسیقی حرام حرام است هرچه میخواهد باشد.

اما این لفظ لهوی که دیگر مراجع عظام بکار میبرند دقیقا چیست؟ واقعا معیارش چیست؟
    سلام علیکم

لهو در جاهای مختلفی از فقه استعمال شده است که به امری که باطل است صدق می کندوموسیقی لهوی هم یعنی موسیقی که با عیش ونوش همراه است گفته می شود چون عیش ونوش امر باطل است.

حکم سایت اشتراک موسیقی

حکم سایت اشتراک موسیقی

11. صلوات ها 3

نوشته
    268
    حضور
    4 روز 12 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    4
    صلوات
    549

بنظر من و شرع و مرجعم که موسیقی ذاتا بر اساس تعریف شما لهوی است.

13. صلوات ها 3

نوشته
    1,365
    حضور
    15 روز 17 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3246

نقل قول نوشته اصلی توسط CELLAR نمایش پست ها
    بنظر من و شرع و مرجعم که موسیقی ذاتا بر اساس تعریف شما لهوی است.
    سلام دوست عزیز.

در پست زیر تلاشی برای روشن تر شدن این احکام صورت گرفته است.
    http://www.askdin.com/thread771-17.html#post346691

اما در مجموع به نظرم ابهام یا شگفتی شما کاملاً بجاست و از دید حقیر از دو جا نشأت می گیرد: (1) کلمات و معیارهای مبهم و غیردقیق در تعریف موسیقی حرام (البته با این فرض که موسیقی دو نوع حرام و حلال دارد) و (2) واگذار شدن تشخیص مصداق این معیارها به عرف عام که بر ابهام مسأله می افزاید و در دراز مدت اصل حکم را استحاله می کند.

البته ابهام در تشخیص موسیقی حرام یا خطر افتادن در دور باطل شیطان (با عادی شدن تدریجی همه انواع موسیقی در زندگی روزمره) برای مقلدین آیت الله صافی (مدظله العالی) وجود ندارد چون فتوای ایشان تا حد زیادی روشن است.

التماس دعا.

15. صلوات ها 2

علاقه
    فقه جعفري
    نوشته
    3,117
    حضور
    52 روز 22 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    8
    صلوات
    11214

سلام عليكم

جمع بندي مو ضوع:حکم سایت اشتراک موسیقی

1-می خوام یه سایت تاسیس کنم مثل یوت.یوب و آپارات ولی با این تفاوت که اعضا به جای ویدیو ؛ صدا به اشتراک می ذارند.(موسیقی، آهنگ، سخنرانی و...)

جواب:

• اگر موسيقى هايي كه مد نظر داريد مطرب لهوى نباشد مانعى ندارد و تشخيص آن به عهده خود مکلّف است.

• قرار دادن موسيقي مطرب در معرض استفاده ديگران جايز نيست.

• در آمدي كه از بابت پخش آگهي يا...باشد در صورتي كه ترويج فساد از قبيل نشر اکاذيب و ارائه‌ى مطالب باطله نباشد اشكالي ندارد.

2-مرجع حقیر حضرت آقا صافی میفرماید کلهم موسیقی حرام حرام است هرچه میخواهد باشد.اما این لفظ لهوی که دیگر مراجع عظام بکار میبرند دقیقا چیست؟ واقعا معیارش چیست؟

جواب:
    لهو در جاهای مختلفی از فقه استعمال شده است که به امری که باطل است صدق می کندوموسیقی لهوی هم یعنی موسیقی که با عیش ونوش همراه است گفته می شود چون عیش ونوش امر باطل است.

منبع :استفتائات رهبري
    حکم سایت اشتراک موسیقی

حکم سایت اشتراک موسیقی

17. صلوات

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری