پوشش پسرها

تب‌های اولیه

45 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
پوشش پسرها

با سلام.

امروزه یکی از مهمترین چیزهایی که تو دین وجود داره، غریزه جنسیه و یکی از مهمترین عواملی که تو غریزه جنسی دخالت داره، حجابه. من وقتی داشتم تو انجمن در مورد حجاب جست و جو میکردم، تاپیک های زیادی در مورد حجاب دخترها دیدم ولی تاپیک های اندکی در مورد حجاب پسر ها وجود داشت، به خاطر همین خواستم یه تاپیک بزنم تا بتونیم نظرات خودمون رو بگیم و به هم کمک کنیم تا بلکه بتونیم اشکالاتی که تو حجاب و لباس و نوع پوشش پسرها هست رو برطرف کنیم، پس از خواهر های گرامی (چه نوع لباس پوشیدن پسرها باعث تحریکشون میشه، چه نوع لباس پوشیدن پسرها نظرشون رو به خودش جلب میکنه و ...) و برادرهای بزرگوار (اگه مطلبی در این مورد میدونن بگن، اگه نظر شخصی دارن و احساس میکنن که یه جور لباس پوشیدن موجب جلب توجه میشه و ...) خواهش میکنم تا هر نظری دارن تو این تاپیک بگن.

در پناه حق.

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد اسراء

0123456;363745 نوشت:
با سلام.

امروزه یکی از مهمترین چیزهایی که تو دین وجود داره، غریزه جنسیه و یکی از مهمترین عواملی که تو غریزه جنسی دخالت داره، حجابه. من وقتی داشتم تو انجمن در مورد حجاب جست و جو میکردم، تاپیک های زیادی در مورد حجاب دخترها دیدم ولی تاپیک های اندکی در مورد حجاب پسر ها وجود داشت، به خاطر همین خواستم یه تاپیک بزنم تا بتونیم نظرات خودمون رو بگیم و به هم کمک کنیم تا بلکه بتونیم اشکالاتی که تو حجاب و لباس و نوع پوشش پسرها هست رو برطرف کنیم، پس از خواهر های گرامی (چه نوع لباس پوشیدن پسرها باعث تحریکشون میشه، چه نوع لباس پوشیدن پسرها نظرشون رو به خودش جلب میکنه و ...) و برادرهای بزرگوار (اگه مطلبی در این مورد میدونن بگن، اگه نظر شخصی دارن و احساس میکنن که یه جور لباس پوشیدن موجب جلب توجه میشه و ...) خواهش میکنم تا هر نظری دارن تو این تاپیک بگن.

در پناه حق.

پوشش پسر باید بگونه ای باشد که محرک نباشد . بعنوان مثال لباسهای تنگ که اندام بدن را نمایان میکند از این قسم است، پوشش مرد ها باید بگونه ای نباشد که کمتر از مقداری که معمولا مردها بدنشان را می پوشانند باشد (این مقدار را عرف و پوشش معمول مردها در جامعه در هر زمان معین میکند)

اسراء;364322 نوشت:
پوشش مرد ها باید بگونه ای نباشد که کمتر از مقداری که معمولا مردها بدنشان را می پوشانند باشد
فکر میکنم در صحیح مسلم بود که خوندم ران پا از عورت مرد محسوب میشه، آیا این حدیث در فقه ما هم وجود داره؟ تشکر

CELLAR;364407 نوشت:
فکر میکنم در صحیح مسلم بود که خوندم ران پا از عورت مرد محسوب میشه، آیا این حدیث در فقه ما هم وجود داره؟ تشکر

در روایات شیعه هم هست که العورة ما بین السره و الرکبة:[=Noor_Nazli]مستدرك الوسائل و مستنبط المسائل ؛ ج‏1 ؛ ص378
[=Noor_Nazli] دَعَائِمُ الْإِسْلَامِ، رُوِّينَا عَنِ الْأَئِمَّةِ ع أَنَّهُمْ قَالُوا[=Noor_Nazli]عَوْرَةُ[=Noor_Nazli] الرَّجُلِ [=Noor_Nazli]مَا[=Noor_Nazli]بَيْنَ‏[=Noor_Nazli] الرُّكْبَةِ إِلَى السُّرَّةِ.

[=Noor_Nazli]عَوَالِي اللآَّلِي، عَنِ النَّبِيِّ ص قَالَ:[=Noor_Nazli] الْفَخِذُ عَوْرَةٌ.( 3- دعائم الإسلام ج 1 ص 103.
4- عوالي اللآلي ج 1 ص 189 ح 270.)
البته از انجا که مراجعه بروایات و استنباط احکام کار فقیه است باید بفتوای فقها مراجعه کنیم اما برای روشن شدن سر مطلب عرض میکنم: روایات ما برخی ،بعض دیگر را تفسیر میکنند و تخصیص میزنند یا تعمیم میدهند لذا وقتی این روایات را کنار روایات دیگر بگذاریم متوجه سر فتاوای علما میشویم:به روایات زیر توجه کنید:

[=Noor_Lotus][=Noor_Lotus][=Noor_Lotus][=Noor_Lotus][=Traditional Arabic][=Noor_Lotus] فَقَالَ (ابوعبدالله علیه السلام )إِنَّ الْفَخِذَ لَيْسَتْ مِنَ الْعَوْرَةِ. ج 2 ص34وسایل الشیعه:ترجمه:ران جزء عورة نیست .

[=Noor_Lotus][=Noor_Lotus][=Noor_Lotus]»[=Noor_Lotus] وَ[=Traditional Arabic] بِإِسْنَادِهِ عَنْ أَحْمَدَ بْنِ مُحَمَّدٍ عَنْ أَبِي يَحْيَى الْوَاسِطِيِّ عَنْ بَعْضِ أَصْحَابِهِ عَنْ أَبِي الْحَسَنِ الْمَاضِي ع قَالَ:[=Noor_Lotus] الْعَوْرَةُ عَوْرَتَانِ الْقُبُلُ وَ الدُّبُر ...:وسایل ج2ص34 ترجمه:عورة فقط دو چیز است قـُبُل و دُبُر
و سر اینکه در برخی روایات ران را جزء عورت دانسته اند کنایه ازشدت تاکید بر پوشش ان بوده زیرا پوشاندن ران مرد با حیا و عفت سازگارتر است و لذا علما از این روایات برداشت فرموده اند که : بر مردان مستحب است ران خود را مقابل مردان دیگر بپوشانند.

اللهم عجل لولیک الفرج

سلام

پوشش مردان در ولایت المهدی(عج) چیست؟

آیا انتخاب ان پوشش در عصر حاضر صحیح است؟
حکمش چیست؟(البته در صورت بودن حجاب ویژه):Gol:

[="DarkSlateBlue"]

0123456;363745 نوشت:
و برادرهای بزرگوار (اگه مطلبی در این مورد میدونن بگن، اگه نظر شخصی دارن و احساس میکنن که یه جور لباس پوشیدن موجب جلب توجه میشه و ...) خواهش میکنم تا هر نظری دارن تو این تاپیک بگن.

همین که بعضی ها شلوار چسب و فاق کوتاه میپوشند و تازه همینو هم اینقدر پایین میبندند که وقتی مثلا توی حرم میری و میبینی رفته سجده میبینی همه جاش پیداست چون معمولا یک تی شرت کوتاه و تنگ هم میذارن تنگش ! و حتی وقتی چهارزانو میشینن هم همینطوره!
کلا حجاب مردها به اونصورت مطلب خاصی نداره جز اینکه لباس تنگ نپوشن!
اما گمون نکنم آستین کوتاهی که تنگ نباشه هم موجب تحریک خانم ها بشه!
میشه؟
یعنی حرامه بر مرد؟[/]

اخه چرا؟؟؟من موندم ماکه ادمهای عاقلی هستیم چرابایدفقط تقلیدکنیم!!!اونم ازکی ازغربی هایی که ازتاریخ وریششون خبرداریم!فقط تقلیدمیکنیم نه توصنعت وبراپیشرفت بلکه توچیزای دیگه!حتی به این فکرنمیکنیم که شایداون مدلی که توجامعه مدشده اصلامعنای خاص وخوبی نداره!یه نمونه شوچندروزپیش تن یه پسردیدم که دوستم گفت این مدل براچی توکشورای غربی استفاده میشه وجالبه که کسایی که ازاینااستفاده میکنن معنیشونمیدونن واقعااوضاع جامعه وخیم شده چه زن چه مردچه دخترچه پسر!موضوعی که ایجادکردین خیلی خوبه حجاب وپوشش پسراهم خیلی مهمه شلوارای تنگ وکوتاه لباسای کوتاه ارایش پسراو......فقط میتونم بگم براخودمواونامتاسفم وجامعه ای که معلوم نیست به کجاداره میره!!!ایات 5تا11سوره حاقه:خداونداشاره ای به قوم ثمودوعادوفرعون وقوم زشتکارلوط میکنندوکفروطغیانی که کردندواینکه رسولشان راتکذیب کردندوخداوندانانرابه عذابی سخت گرفتارساخت ومیفرمایندشمافرزندان نوحیدوماشمارابه کشتی نشاندیم وغرق کفارونجات مومنان رامایه عبرت شماقراردادیم و.....باشه که به حق قران هممون به راه راست هدایت بشیم وخداوندبه مارحم کنه حالاجامعه به این بیماری گرفتارشده بایددنبال درمانش باشیم

سلام خوب پوشش پسرا به نظر لباس تنگ وكوتاه نپوشيدنه بيشتر. اما يه چيزي بعضي از گروه هاي غربي براي تبليغ خودشون به لباس رو ميارن و مارك ها و تصاوير و نوشته هاي انگليسي،ايتاليايي و...... بعضا مفاهيم خاصي داره.مثل شيطان پرستي،هم جنس بازي و....... پس هنگام خريد لباس به خصوص لباس پسرونه به مارك و نوشته هاش توجه كنيم.

asad;365233 نوشت:
ما گمون نکنم آستین کوتاهی که تنگ نباشه هم موجب تحریک خانم ها بشه!
میشه؟
یعنی حرامه بر مرد؟

در صورتی که لباس مرد محرک و مفسده انگیز باشد پوشیدن ان جایز نیست .

کبوتر عشق;365202 نوشت:
وشش مردان در ولایت المهدی(عج) چیست؟

آیا انتخاب ان پوشش در عصر حاضر صحیح است؟
حکمش چیست؟(البته در صورت بودن حجاب ویژه)

این سوال را باید بیشتر از کارشناسان حدیث بپرسید ولی فکز نکنم بیش از این در روایات امده باشد: لباسی که محرک نیست و طبیعتا سازگارترین لباس با عفاف و عفت را خواهند پوشید .
اما فرض کنیم مثلا لباس ان زمان دشداشه و عمامه و عبا باشد مثلا سوال اینست که ای جایز است این لباس را الان بپوشیم؟جواب اینست که پوشیدن عمامه ودشداشه مستحب است ودر روایات لباس ملائکه دانسته شده است

[="DarkSlateBlue"]

اسراء;365382 نوشت:

از کجا بفهمیم یک لباس آستین کوتاه معمولی گشاد مفسده انگیزه یا نه؟[/]

به نام خدا
سلام

من یه کم تجربه ی شخصی دارم، گفتم ارائه کنم.

مرد، باید یه طوری لباس بپوشه که مرد باشه. این اصل قضیه هست به نظر من.
این که می گم مَرد، منظورم اینه که نشون بده به حد کافی بزرگ شده و دیگه بچه نیست.
لباس آستین بلند و شلواری که به حد کافی فاق بلند باشه، به نظر من، حداقل قضیه هست. ( نظر شخصیم رو گفتما )
بقیه اش هم به شأن آدم برمیگرده.

خیلی کلی هست، ببخشید، خوب نمی شه جزئی هم گفت.

با سلام.

از نظرات همه دوستان تشکر میکنم و امیدوارم که این بحث ها بی ثمر نباشه و بعضی ها (حتی خودمون) بتونیم ازش درس بگیریم و نوع پوششمون رو اگه اشکال داره، درستش کنیم، ما پسرایی که همیشه به حجاب خانوم ها گیر دادیم :Nishkhand: (البته به حق هم بوده ها)، باید خودمون هم در نوع پوشش و لباسمون دقت و توجه داشته باشیم و کاری نکنیم که علاوه بر گناه کردن خودمون، کسان دیگه ای رو هم به گناه آلوده کنیم.

دوستان باز هم اگه نظراتی داشته باشن و تو این تاپیک اعلام کنن تا استفاده کنیم، خیلی خوشحال میشم.

در پناه حق.

پارمین;365237 نوشت:
اخه چرا؟؟؟من موندم ماکه ادمهای عاقلی هستیم چرابایدفقط تقلیدکنیم!!!اونم ازکی ازغربی هایی که ازتاریخ وریششون خبرداریم!فقط تقلیدمیکنیم نه توصنعت وبراپیشرفت بلکه توچیزای دیگه!

بحث فقط تقلید نیست
بحث جذب جنس مخالفه...
متاسفانه!

بابک 113;365418 نوشت:
به نام خدا
سلام

من یه کم تجربه ی شخصی دارم، گفتم ارائه کنم.

مرد، باید یه طوری لباس بپوشه که مرد باشه. این اصل قضیه هست به نظر من.
این که می گم مَرد، منظورم اینه که نشون بده به حد کافی بزرگ شده و دیگه بچه نیست.
لباس آستین بلند و شلواری که به حد کافی فاق بلند باشه، به نظر من، حداقل قضیه هست. ( نظر شخصیم رو گفتما )
بقیه اش هم به شأن آدم برمیگرده.

خیلی کلی هست، ببخشید، خوب نمی شه جزئی هم گفت.

احسنت...
مردی که مرد نباشد، مرد نیست!!!

asad;365383 نوشت:
از کجا بفهمیم یک لباس آستین کوتاه معمولی گشاد مفسده انگیزه یا نه؟

آهاااااااااان....حالا شد یکم ما خانوما رو درک کنید....ماهم همینو میگیم دیگه از کجا بفهمیم از کجا بدونیم؟؟؟:khaneh:

یاس...;365529 نوشت:
آهاااااااااان....حالا شد یکم ما خانوما رو درک کنید....ماهم همینو میگیم دیگه از کجا بفهمیم از کجا بدونیم؟؟؟

این جور مسائل باید اطلاع رسانی بشه که همیشه هم در پوشش حجب و حیا باقی میمونه و باز هم گنگ میمونه...

[="DarkSlateBlue"]

یاس...;365529 نوشت:
آهاااااااااان....حالا شد یکم ما خانوما رو درک کنید....ماهم همینو میگیم دیگه از کجا بفهمیم از کجا بدونیم؟؟؟

خب درک کردم واقعا!
بعدش چی؟
از کجا بفهمم؟[/]

asad;365383 نوشت:

اللهم عجل لولیک الفرج

سلام

در ظاهر فکر کنم اینکه بدن مرد هم برای زن جذابیت داره مخصوصا وقتی اتو کشیده و تنومند و ساخته شده باشه

برا همین باید پوششمون طوریزباشه که این جذابیت ها پوشیده بشه

و عورت هم یکی از نقاط شهوت انگیز باید باشه

که نپوشیدن لباس تنگ برای سلامتی هم مفیده

ایت موضوع شاید خوب باشه اما این سوال شاید برای خانم ها خوشایند نباشه چون خانم ها بیشتر حیا دارند و یکم ممکنه سخت باشه براشون تا بگند مطلبی رو

اسراء;365382 نوشت:
اما فرض کنیم مثلا لباس ان زمان دشداشه و عمامه و عبا باشد مثلا سوال اینست که ای جایز است این لباس را الان بپوشیم؟جواب اینست که پوشیدن عمامه ودشداشه مستحب است ودر روایات لباس ملائکه دانسته شده است

یکی از لباس هایی که حجاب خوبی داره همین لباس روحانیونه نمی دونم اگر یک فرد عادی این لباس رو بپوشه به جرم جعل لباس و عنوان دستگیر میشه یا نه؟

چطوره بیایم ایده بدیم برای لباس مردان و حجابشون؟:Gig:

سلام وخسته نباشید .مامشکل اصلی داریم که اونم اینه : همیشه تو مسایل جز می مونیم واز بحث اصلی کنار میکشیم.هر زن یا مردی خودش بهتر میدونه که چه لباسی بهتره یا نه.وبهتره خودمون ودیگران رومسخره نکنیم که از کجا بدونیم .باز اگه کسی سوالی داشت من میتونم کمک کنم /با تشکر

کبوتر عشق;365565 نوشت:
یکی از لباس هایی که حجاب خوبی داره همین لباس روحانیونه نمی دونم اگر یک فرد عادی این لباس رو بپوشه به جرم جعل لباس و عنوان دستگیر میشه یا نه؟

چطوره بیایم ایده بدیم برای لباس مردان و حجابشون؟

آقا تو جامعه ی الان که نمیشه با لباس روحانیت راه رفت تو خیابون...
مثل بچه ی آدم پیرهن مردونه میپوشی با شلوار کتان یا پارچه ای...
مثل یک مرد میری تو خیابون!
مصداق یک لباس غیر محرک همینه!
البته پیرهن های جدید هم چاک میندازن وسطش و از پایینشم یکم میزنن...اصلا یه اوضاعیه!
بنده از اون ساده هارو میگم
یا از اون پیرهن ها که الان تو جامعه ی ما بهش میگن : یقه آخوندی!
که اگر حرف مردم برای آدم مهم نباشه،پیرهن مناسبیه!

سلام ، منم میخوام حرف بزنم ..
لباس ، نوع پوشش ، و طرز لباس پوشیدن شخصیت هر انسانی رو نشون میده ..
هر زن و هر دختری نه تنها به جنس بلکه به مردونگی مردش میباله ..
پسری که خودش و قیافشو شبیه دخترا میکنه یا هر مدل لباسی میپوشه که جذب کنه دخترا رو ، نمیشه بهش مرد گفت ..
چون کارش دخترونست و مردونگی توش نیست ..
یه راهکار ساده برا اینکه پسرا بدونن چه پوششی خوبه چه پوششی بد ..
هر وقت لباسی پوشیدید که 0/01 شبیه دخترا شدید لباستون بد هست و نمیشه به شما به عنوان یه مرد واقعی که زن، میخواد نگاه کرد
مرد باشید ، مردونگی داشته باشید ، چرا خودتون شبیه زنا میکنید ، چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

asad;365383 نوشت:

معمولا لباس هایی که غیر متعارف هستند، این گونه اند

لباس هایی که عرف آنها را غیر معمول و غیر متعارف می داند و البته جذابیت دارد و موجب جلب توجه نامحرم می شود

البته در موارد مشکوک یعنی جاهایی که شک داریم جزو مفسده انگیزها هست یا نه، پوشیدن آن ممنوعیتی ندارد

[="Tahoma"][="SeaGreen"]

صدید;365632 نوشت:
البته در موارد مشکوک یعنی جاهایی که شک داریم جزو مفسده انگیزها هست یا نه، پوشیدن آن ممنوعیتی ندارد

اللهم عجل لولیک الفرج

سلام

بهتره که پوشیده نشه این لباس مشکوک هم!

:Gol::Gol:[/]

[="DarkSlateBlue"]

غلام زهرا;365573 نوشت:
سلام وخسته نباشید .مامشکل اصلی داریم که اونم اینه : همیشه تو مسایل جز می مونیم واز بحث اصلی کنار میکشیم.هر زن یا مردی خودش بهتر میدونه که چه لباسی بهتره یا نه.وبهتره خودمون ودیگران رومسخره نکنیم که از کجا بدونیم .باز اگه کسی سوالی داشت من میتونم کمک کنم

سلام
بحث اصلی چیه که ما ازش کنار موندیم؟
من یک مرد هستم اما خودم بهتر نمیدونم که چه لباسی مفسده انگیزه! به مسخره کردن چه ربطی داره
یک لباس آستین کوتاه ساده گشاد رو واقعا نمیدونم مفسده داره یا نه! چون الان تابستونه و همه از اینا میپوشن! هیچ کس هم تا الان جواب درستی نداده!
یک کلام بگید هست یا نه! منظور من بیشتر رو مدل لباس نیست تاکید من رو آستین کوتاه بودنشه!
یعنی از آرنج به پایین دست های من مفسده انگیزه یا نه!
همین[/]

اگر بلی پس چرا تلوزیون جمهوری اسلامی ایران اینهمه مرد برهنه رو نشون میده؟؟؟؟
به نظرم زنها هستند که نباید نگاه کنند!

asad;365383 نوشت:

اونطور که به نظر من میرسه در عرف ما چنین لباسی مفسده انگیز نیست، چون غیرمتعارف نیست. البته حکم شرعیش رو نمیدونم ولی فکر نمی کنم اشکالی داشته باشه.
مردان خانواده ما که مذهبی هم هستند گاهی در جمع های خانوادگی که خانمهای نامحرم هستند، لباس آستین کوتاه معمولی می پوشند و توجه هیچ کسی هم جلب نمیشه. با اینکه همیشه همین آقایون در محیط بیرون با پیراهن آستین بلند هستن
به نظر من با اینهمه بلوزهای تنگ و چسبان و شلوارهای فاق کوتاهی که مد شده، یک لباس آستین کوتاه معمولی دیگه هیچ توجهی رو جلب نمی کنه!

asad;365383 نوشت:

با سلام.

شاید به نظر خیلی از پسرها خنده دار بیاد که دختری با دیدن آرنجش تحریک بشه، ولی به احتمال زیاد اینجوریه، من پسر های زیادی رو دیدم که از دیدن لباس یا جایی از بدن دخترها (شاید اگه بگم کجاها و چیا، خندتون بگیره) تحریک میشن، پس چون ما نمیتونیم خودمون رو جای دختر ها بزاریم و همچنین با توجه به مطلبی که گفتم، بهتره که رعایت کنیم و از پوشیدن اینجور لباس ها (مثلا آستین کوتاه و ...) پرهیز کنیم تا شاید به خاطر این رعایت کردنمون مورد لطف الهی قرار بگیریم.

در پناه حق.

[="Tahoma"][="SeaGreen"]

asad;365667 نوشت:
اگر بلی پس چرا تلوزیون جمهوری اسلامی ایران اینهمه مرد برهنه رو نشون میده؟؟؟؟
به نظرم زنها هستند که نباید نگاه کنند!

اللهم عجل لولیک الفرج

سلام
وضعیت و سیاست صدا و سیما و سینمایی ربطی به حقیقت ماجرا نداره

میشه بگید چرا بازیگرا بد حجابند تو فیلم ها؟

یا خیلی از مضامین دیگه که اگر وارد شرعش بشیم می بینیم خالی از اشکال نیست؟[/]

سلام.

درجواب جناب asad: در فیلمها : بله متاسفانه مقصر هستن مسئولین...

در جوابِ خانوم ها نباید نگاه کنند! : اگر اینگونه ست بنابراین آقایون هم نباید به بدحجاب نگاه کنند!

(این چه حرفیه؟! هرکس مسئول کارهای خودش هست درست، اما وقتی داریم در جامعه زندگی میکنیم دیگه نمیشیم خودمون،

پس باید به قول دکتر شریعتی: برای دیگران زندگی کنیم...)

و : فکر نمیکنم پوشیدن لباس آستین کوتاه معمولی مفسده برانگیز باشه!

درکل: حجاب = پوشش >> هم بانوان هم آقایون باید مراعات کنن و آقایون مستثنی نیستند!

اسلام دین متعادل و میانه هست، به همین دلیل هم دین الگو هست >> نه افراط نه تفریط

(البته افراط و تفریط ِ واقعی، نه اینکه هربرداشت و تعبیری که خودمون دوست داریم...!)

یا علـــــــی.

asad;365923 نوشت:
ه نظرم زنها هستند که نباید نگاه کنند!

چه جالب واقعا!!!!!!!!!!:Moteajeb!:
پس مردها هم به خانوما نگاه نکنن که اینقدر تو زحمت نیفتیم.....!!!!
نمیشه که !هرچی برای زنها هست برای مردها هم هست...نمیشه که همیشه به نفع خودمون برداشت کنیم

[="DarkSlateBlue"]

نسیم رضوان;365677 نوشت:
اونطور که به نظر من میرسه در عرف ما چنین لباسی مفسده انگیز نیست، چون غیرمتعارف نیست. البته حکم شرعیش رو نمیدونم ولی فکر نمی کنم اشکالی داشته باشه.
مردان خانواده ما که مذهبی هم هستند گاهی در جمع های خانوادگی که خانمهای نامحرم هستند، لباس آستین کوتاه معمولی می پوشند و توجه هیچ کسی هم جلب نمیشه. با اینکه همیشه همین آقایون در محیط بیرون با پیراهن آستین بلند هستن
به نظر من با اینهمه بلوزهای تنگ و چسبان و شلوارهای فاق کوتاهی که مد شده، یک لباس آستین کوتاه معمولی دیگه هیچ توجهی رو جلب نمی کنه!

اره منم همینو میگم!
مثلا این لباس مشکلی داره؟

0123456;365919 نوشت:
شاید به نظر خیلی از پسرها خنده دار بیاد که دختری با دیدن آرنجش تحریک بشه، ولی به احتمال زیاد اینجوریه،

باز من میگم به احتمال کم اینجوریه! (اگر لباس معمولی باشه و فقط آستین کوتاه باشه)
کبوتر عشق;365923 نوشت:
اللهم عجل لولیک الفرج

سلام
وضعیت و سیاست صدا و سیما و سینمایی ربطی به حقیقت ماجرا نداره

میشه بگید چرا بازیگرا بد حجابند تو فیلم ها؟

یا خیلی از مضامین دیگه که اگر وارد شرعش بشیم می بینیم خالی از اشکال نیست؟

باید یک تاپیک برای این قضیه باز کنم ببینم چرا تو مملکت اسلامی اینجوری رفتار میشه! واقعا اگر شرعا اشکال داره پس چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
n@rcis;365936 نوشت:
در جوابِ خانوم ها نباید نگاه کنند! : اگر اینگونه ست بنابراین آقایون هم نباید به بدحجاب نگاه کنند!

یاس...;365975 نوشت:
پس مردها هم به خانوما نگاه نکنن

باشه بابا اشتباه کردم!
منظورم این بود که حتما مردها یک فرقی دارند که صدا و سیما نشونشون میده و به زن ها هم علما دستور میدن مثلا کشتی نگاه نکنن!
اما چرا زنهارو نشون نمیده و به مردها دستور بدن نگاه نکنید؟
من رو این حساب گفتم![/]

[=lucida console]سلام.من میگم پسر یا مرد هر طور که زشت باشه باید دستاش رو بپوشونه و شلوارش هم کوتاه نباشه.دوران قدیم در یک خانواده خواهر ها بدون روسری و یا برادرها با زیرپوش
نمی گشتند و این زمینه ی سلامت خانواده ی همه ی اون ها رو در آینده تامین میکرد.به نظر من تی شرت های آستین کوتاه برای پسران اشتباه هست.یاعلی

به نام خدا

من یه استدلال می کنم، نظرتون رو بگید:

فرض کنید یه خانم در اماکن عمومی، طوری لباس پوشیده که ساعد و آرنجش پیدا ست.
البته ما مرد ها که نگاه نمی کنیم و اصلاً نمی بینیمش.:khandeh!: اما خوب فرض که می شه کرد.
حالا یه نفر می ره جلو و ایشون رو امر به معروف و نهی از منکر می کنه و بهش می گه ساعد و آرنجش رو بپوشونه.
اوون زن چی جواب میده؟ "چرا مردها این کار رو نمی کنن."
حالا جواب ما چیه؟

تذکر: این خانم لزوماً مسلمون نیست.

البته مبنای این استدلال، برابری زن و مرد هست که خیلی قوی نیست.
ولی من با همین استدلال، آستین کوتاه رو گذاشتم کنار.

[="DarkSlateBlue"]

بابک 113;366176 نوشت:
فرض کنید یه خانم در اماکن عمومی، طوری لباس پوشیده که ساعد و آرنجش پیدا ست.
البته ما مرد ها که نگاه نمی کنیم و اصلاً نمی بینیمش. اما خوب فرض که می شه کرد.
حالا یه نفر می ره جلو و ایشون رو امر به معروف و نهی از منکر می کنه و بهش می گه ساعد و آرنجش رو بپوشونه.
اوون زن چی جواب میده؟ "چرا مردها این کار رو نمی کنن."
حالا جواب ما چیه؟

جواب ما اینه که چون بر مرد واجب نیست اما بر زن واجبه![/]

asad;366006 نوشت:

به نظرم تو عرف فعلی متدینین ما مشکل داره چون هم آستینش خیلی کوتاهه و هم حجم بدن رو نشون می ده.

asad;366006 نوشت:

به نظر من نداره و معموله تو فصل تابستان
نگاه کردن چی؟زنها شرعا نباید نگاه کنن؟یعنی تا این حد هم حرمت نگاه هست؟(من فکر میکردم فقط تاپ باشه اشکال داره چون اون به نظرم عرف نیست ولی لباس استین کوتاه عرفه)اشتباه میکنم؟

[="Tahoma"][="Black"]با عرض سلام و احترام خدمت همه دوستان و بزرگواران

وظیفه زن و مرد در مسئله حجاب متفاوت است از نظر مشهور فقهاء بر زن واجب است جز وجه و کفینی که خالی از هر نوع آرایش و زینت است ، بقیه قسمت های بدنش را در مقابل نامحرم بپوشاند.

اما در مورد لباس آستین کوتاه مردان ، فتوای آیت الله صافی این است :
بنابر احتیاط واجب ، باید لباس آستین دار بر تن کند. (1)

باقی مراجع مشهور :
اگر موجب مفسده نشود ، اشکالی ندارد .(2)

در پناه حضرت حق باشید

پی نوشت:
1. آیت الله صافی ، جامع الاحکام ج 2 س 1722
2. آیت الله خامنه ای ، سایت معظم له به آدرس : http://www.leader.ir/tree/view.php?parent=n9079&catid=49&lang=fa
آیت الله بهجت ره ، استفتائات ج 4 ص 184 س 5249 ، آیت الله مکارم ، استفتائات ج 1 س 834 و استفتاء از دفاتر آیات عظام سیستانی و وحید خراسانی[/]

اسراء;365382 نوشت:

حکم این لباسایی که آقایون کشتی کار و وزنه بردار میپوشن چیه ؟ توی تلویزیون هم نشونش میدن ! خیلی تنگه و بدن نما
اصلا چرا توی تلویزیون نشونش میدن ؟ خیلی فجیعه :Gig: نمیشه گفت زن ها نبینشش ! در این صورت میتونن ورزش زنان هم پخش کنن و بگن مردها نبینن :khaneh:

توی گرمای تابستون آستین کوتاه رو ترجیح میدم و شلوار لی رو هم به هیچ وجه نمیتونم نپوشم !!!

تکلیف چیه ؟!؟!؟!!؟!

به نظر من که لباس مشکلی نداره، لباس + اونی که پوشیده با هم مشکل داره. ولی یه سایز بزرگترش بود مشکلی نداشت یا طرف یه سایز کوچیکتر بود:ok:.

asad;365667 نوشت:
یک لباس آستین کوتاه ساده گشاد رو واقعا نمیدونم مفسده داره یا نه!

سلام

به نظرم اگر موهای دست زده نشده باشه و ورزشکار و بدنساز هم نباشن ، لباس استین کوتاه محرک نیست.

ولی نظر کلی ام اینه که بیشتر سعی کنن استین کوتاه استفاده نکنن.

یک کاربر (اقا) در پروفایل من با توجه به سوالم در تاپیک گفته بودن که با زیر چانه هم تحریک میشن.و ما باید با سختی هم چنان این چند سانت رو بپوشونیم برای 2 یا 3 نفری که قراره نگاه کنن و تحریک بشن! پس دیگه کاربران اقا غر نزنن بخاطر پیرهن استین کوتاه.
خواستین مطالعه کنین ببینین چی برای چه کسی سخت تره !http://www.askdin.com/thread31090.html#post397473

سلام پسر به نظر من نباید اسین کوتاه بپوشه

mahan;398984 نوشت:
سلام پسر به نظر من نباید اسین کوتاه بپوشه

چرا ؟؟؟؟؟؟؟

سلام علیکم
به نظر من پسر بیرون از خونه فقط باید یه جور لباس بپوشه یه پیرهن آستین بلند و یه شلوار پارچه‌ای
این میشه یه مصداق برای پوشش خوب برای پسرا

سلام
طبق مساله 2433 حضرت امام (ره) :
...... نگاه کردن زن به بدن مرد نامحرم حرام می باشد .....
سوال:
طبق این مساله ، چه قسمتهایی از بدن مرد نامحرم ،منظور است؟!
و سوال دوم اینکه نگاه کردن مرد بر بدن زن کافر هم حرام است؟! مرد مسلمان چه قسمتهایی از بدن زن کافر را می تواند نگاه کند؟(چه مستقیم ، چه غیر مستقیم مثل تلویزیون )

موضوع قفل شده است