جمع بندی چه طوری می تونم کسی رو نماز خون کنم لطفا کاربران نظر بدید

تب‌های اولیه

79 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چه طوری می تونم کسی رو نماز خون کنم لطفا کاربران نظر بدید

من هر کی اطرافمه نماز نمی خونه خیلی از لحاظ اخلاقی ازمن یا کسانی که نماز خون هستند جلوترن ولی میگن حوصله وضو گرفتن ونماز خوندن نداریم من دلم خیلی میسوزه دوست دارم کمکی بهشون کنم واونا رو نماز خون کنم تا فرد کاملی بشن تا به حال سعی کردم ولی نتیجه نداده

با نام الله

کارشناس بحث: استاد سینا

15352;363724 نوشت:
من هر کی اطرافمه نماز نمی خونه خیلی از لحاظ اخلاقی ازمن یا کسانی که نماز خون هستند جلوترن ولی میگن حوصله وضو گرفتن ونماز خوندن نداریم من دلم خیلی میسوزه دوست دارم کمکی بهشون کنم واونا رو نماز خون کنم تا فرد کاملی بشن تا به حال سعی کردم ولی نتیجه نداده

[=microsoft sans serif]دعوت کردن وتشویق دیگران به نماز یکی از مصادیق امر به معروف می باشد که لازم است با حصول شرایط،عملی شود بنابراین در نظر گرفتن شرایط وجوب امر به معروف ونهی از منکر در این رابطه الزامیست.

با توجه به این که نماز ستون وپایه ی اصلی دینداری می باشد، دعوت به نماز نیز دارای اهمیت فوق العاده ای هست واتفاقا اگر این امر به خوبی انجام شود تاثیرات مثبت فراوانی خواهد داشت.

[=microsoft sans serif]

رفتار ما، از نوع نگاه ما سرچشمه می گیرد وقتی نگاه انسان به نماز به عنوان ابزاری برای اعلام بندگی در برابر خالق بی همتا باشد نگاه کردن از این دریچه مشوق خوبیست برای احیای نماز، اما چنانچه زاویه ی نگاه ودید ما به نماز از دریچه ای غیر از دریچه ی بندگی باشد طبیعتا احتمال سبک شمردن ویا ترک نماز هم وجود دارد لذا برای دعوت دیگران به نماز لازم است نگاه آنها را به نماز تغییر دهیم.

[=microsoft sans serif]

[=microsoft sans serif] [=microsoft sans serif]

یکی از مهمترین راه ها برای ایجاد تغییر در نگاه افرادی که نماز نمی خوانند ویا آن را سبک می شمارند، بیان تاثیرات وآثار مثبت روحی ومعنوی وحتی جسمی نماز است خیلی از افراد غفلتشان نسبت به انجام عمل، به دلیل نا آگاهی به فواید انجام یک عمل و عوارض ترک آن عمل می باشد اما اگر آنها را به عوارض سوءترک نماز آشنا نماییم ودر رابطه با آثار مطلوب نماز برای آنها بگوییم این امر تاثیر مطلوبی خواهد داشت.البته لازم است در این رابطه نیز شرایط مخاطب اعم از سن وروحیات او در نظر گرفته شود.

بررسی زیر بناهای فکری وتوجه کردن به آنها وسعی در اصلاح آنها می تواند نگاه فرد را نسبت به نماز واقع بینانه تر کند گاهی دلیل سبک شمردن نماز سستی عقاید اشخاص است که لازم است اصلاح شود.

علاوه بر این با توجه دادن اطرافیانمان به این امر،که عبادتی همچون نماز بسیار در سعادت و شقاوت انسان موثر است تا جایی که ،چنانچه نماز انسان پذیرفته شود سایر اعمال او نیز مورد پذیرش قرار خواهد گرفت وچنانچه نماز رد شود سایر اعمال نیز رد خواهد شد،می تواند مشوق خوبی در این امر باشد چرا که انسان فطرتا خواهان رسیدن به سعادت است.

ادامه دارد....

[=microsoft sans serif]گاهی ممکن است افراد فکر کنند که نماز صرفا انجام یک فریضه ای است اجباری که انجام دادن یا ندادنش خیلی فرقی نمی کند واتفاقا وقتی خود را با دیگرانی که نماز خوان هستند مقایسه می کنند در ظاهر می بینند که چیزی از آنها کمتر ندارند واوضاعشان از آنها بدتر نیست به دلیل همین قیاس وعدم آشنایی با فلسفه نماز،نماز را ترک می کنند بنابراین بر ما لازم است فلسفه ی نماز را برای آنها روشن کنیم تا صرفا در ظاهر افراد وزندگی ظاهری آنها به دنبال آثار نماز نباشند[=microsoft sans serif]

یکی از آثار معنوی نماز بخشش گناهان است ودرقرآن و روایات نیز به اثر پاک کنندگی نماز برای گناهان اشاره شده است.

[=microsoft sans serif]خداوند در قرآن می فرماید:

وَ أَقِمِ الصَّلاةَ طَرَفَيِ النَّهارِ وَ زُلَفاً مِنَ اللَّيْلِ إِنَّ الْحَسَناتِ يُذْهِبْنَ السَّيِّئاتِ ذلِكَ ذِكْرى‏ لِلذَّاكِرينَ

« در دو طرف روز، و اوايل شب، نماز را برپا دار؛ چرا كه حسنات، سيئات(و آثار آنها را) از بين مى‏برند؛ اين تذكّرى است براى كسانى كه اهل تذكّرند! »

[=microsoft sans serif]
( هود :114)

[=microsoft sans serif]
[=microsoft sans serif]
یکی دیگر از آثار نماز،رسیدن به آرامش است.

خداوند مي فرمايد : «الَّذينَ آمَنُوا وَ تَطْمَئِنُّ قُلُوبُهُمْ بِذِكْرِ اللَّهِ أَلا بِذِكْرِ اللَّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ »

« آنها كسانى هستند كه ايمان آورده ‏اند، و دلهايشان به ياد خدا مطمئن(و آرام) است؛ آگاه باشيد، تنها با ياد خدا دلها آرامش مى ‏يابد!

( الرعد : 28)
[=microsoft sans serif]

افراد نماز خوان گاهی ممکن است هر چقدر بگردند در ظاهر نتوانند تاثیرات معنوی نماز را ببینند لذا لازم است انها را نسبت به اینگونه آثار معنوی باخبر کنیم.

بازدارندگی از منکرات وبدیها،ابزار بودن برای ابراز بندگی وشکر نعمتهای الهی،تقویت اراده در انسان،پرورش فضایل اخلاقی و....از جمله تاثیرات نماز است که می توان برای شخصی که نماز نمی خواند تبیین کرد.

[=microsoft sans serif]نماز از مصادیق ذکر است (واقم الصلوه لذکری) وذکر تاثیر تکوینی وآنی دارد یعنی بخواهیم ونخواهیم موثر است مانند دارویی که شما چه فوایدش را بدانید یا ندانید وقتی ازآن دارو بخورید به درمان شما کمک می کند حال پزشک دارو را می شناسد واستفاده می کند وبرایش اثر دارد انسان بیسواد هم دارو را استفاده می کند ودر عین حال برای او هم موثر است .نماز نیز چنین حالتی دارد پس دیگران را از اثرا ذاتی نماز باخبر کنید.[=microsoft sans serif]

اگر دیگران تحت تاثیر حرفهای شما قرار می گیرند خودتان این امور را گوشزد نمایید ودر غیر این صورت از طریق واسطه هایی دیگر همچون دوستان ویا کتاب ویا حتی فضای مجازی می توانید دیگران را نسبت به آثار نماز آشنا نمایید. البته رعایت احترام وادب وخوش خلقی برای دعوت دیگران نیز امری لازم وحائز اهمیت می باشد تا از دعوت خود نتیجه ی معکوس نگیرید.

تاثیرات مثبتی که نماز خواندنتان در زندگی برای شما داشته است را برای دوستانی که نماز خوان نیستند بازگو کنید والبته بهتر است که عملا آثار نماز خوان بودن شما وتاثیر مثبت نماز را در رفتار وگفتار واخلاق شما مشاهده کنند بنابراین بهتر است شما نمونه ی عینی یک فرد نماز خوان باشید تا به طور ملموس آثار نیک نماز را در وجود شما احساس نمایند ودر یک کلام عملا با رفتارتان تبلیغ نماز کنید.

[=microsoft sans serif]

[=microsoft sans serif]
افراد ویژگی ها وروحیات وخلقیات خاصی دارند که با هم متفاوت است برای همین لازم است برای هر فردی از روش خاص خودش که متناسب با روحیات اوست استفاده نمایید که این امر مستلزم شناخت ویژگی های دیگران است بنابراین شما با شناخت روحیات آنها می توانید بهتر روی آنها تاثیر بگذارید.

تشویق دیگران به حضور در فضاهای معنوی ومساجد ومراسمات مذهبی نیز می تواند زمینه ی تشویق آنها به نماز را فراهم نماید. بعضاممکن است روحیه ی بعضی افراد اینگونه باشد که از طرق ارائه شده نمازخوان نشوند اما استفاده از روش هایی همچون نشان دادن حالت ناراحتی خود نسبت به ترک نماز آنها وابرازنارضایتی خود در رفتار وگفتار، باعث تحت تاثیر قرار گرفتن آنها شود لذا برای اینگونه افراد لازم است از این نوع روش ها استفاده کرد.البته به کار بردن این روش به معنی ارائه ی مجوز برای ترک ارتباط نمی باشد.

[=microsoft sans serif]

نماز پاسخ به نیاز معنوی انسان است پس باید احساس نیاز در انسان ایجاد شود تا بدنبال احساس نیاز، فرد برای رفع نیاز قدم بردارد سعی کنید با گفتار ورفتار خود این احساس نیاز را در فرد ایجاد نمایید

فر اموش نکنید که هدایت و ارشاد دیگران به طرف خدا امری تدریجی است پس لازم است در این مسیر صبوری لازم را بخرج دهید.

بسمه تعالی
باسلام، اگه اجازه بدید یکی از خاطره هامو درین خصوص رو نقل کنم که خیلیم از موعدش نمیگذره:

تو یه جایی که کار میکردم، یه رفیق پیدا کردم که فهمیدم نماز نمیخونه، خیلی باهاش خودمونی شدم گرم گرفتم، بهش گفتم چرا نماز نمی خونی؟ یه مکسی کرد و گفت میدونی رضا؟ میخواما اما حالشو ندارم و اکثر روز ها هم باید غسل کنم... بهش گفتم ببین کلش 5 دیقه وختتو میگیره. نماز صب که صب از خواب پا میشی بخون و ظهر و شبم که خیلی سریع اینجا بخون، بهش گفتم هرچقدر دوس داری سریع تر بخون ولی بخون تازه تسبیحات اربعه رو هم یه بار بگی کافیه کلهم 5 دیقه بابا روز 1440 دیقه هست 1435 دیقه عشق و حال کن 5 دیقه نماز چطوره؟ ادامه دادم علی جون نوکرتم تو اصلا لازم نیست هرروز غسل بکنی، احتمال اینو بده که هرروز بخوای حموم بری سرما میخوری یا واسه پوستت ضرر ایجاد میکنه، لباساتو عوض کن و یه تیمم بکن بجاش باهمون نمازتو بخون...

وختی دید که اینقد ساده شد. فک کرد... گفت رضا من سیگار میکشم چجور جلوی خدا وایسم، بهش گفتم کی گفته سیگار گناه داره؟ تعجب کرد، گفتم تو نماز بخون، من حاضرم یه نخ سیگار بکشم تا مطمئن بشی که میشه هم سیگار کشید و هم نماز خوند چون سیگار گناهی نداره.

خلاصه بهونه آورد، بهش گفتم علی جون، یه چیز بهت بگم والسلام. میدونی علی آقا فدات شم، حدیثی داریم که میگه شفاعت ما اهل بیت به کسی که نماز رو سبک بشماره نمیرسه؟ یه هو جا خورد. ادامه دادم، علی جون، تو هر کاری دوست داری بکن ولی این 5 دیقه توروزو یه نماز سریع بخون، که فردای قیامت وختی زهرا س رو دیدی بهش بگی خانم خودت گفتی من اگه نماز بخونم شفاعتم میکنی، علی جون تو نمازتو بخون که قیامت یه حرفی داشته باشی وختی اباالفضل العباس س از کنارت رد شد بتونی بهش بگی آقا گفتی نمازتو بخون خوندم...

بهش گفتم: نمازو بخون که اگر همین اهل بیت شفاعتتم نکن، چیکار میخوای بکنی؟
علی التماست میکنم حرفمو درک کن.

فرداش دیدم وایستاده واسه نماز، هنوزم به قلب پاکش حسودیم میشه

سلام خواهر گرامی
بنده یک زمانی به خدا اعتقاد نداشتم
هیچ پیغمبر و کتابی رو نمیپذیرفتم
بقولی مصداق آیه 7 تا 10 سوره یس بودم تا اینکه جرقه ای درم ایجاد شد که باعث شد اسلام بیارم و شیعه بشم و به خدا ایمان بیارم...
این جرقه علت اصلیش خواست خدا بود و بنده با دیدن یکی از سخنرانی های استاد رائفی پور و تعدادی مستند دیگر باعث شد اساس زندگیم تغییر کنه و به عالم غیب ایمان بیارم.
تا قبل از اون موقع بنده فقط به ظاهر اسمم مسلمان بود در حالی که اصلا به این چیزا اعتقاد نداشتم...
بعد از این که به همه اینا اعتقاد پیدا کردم گفتم بیام در این زمینه تحقیق بیشتری کنم که هرچی تحقیق میکردم به یقینم افزوده میشد
تعدادی از این سخنرانی و مستند هایی که واقعا تاثیر گذاره رو جمعو جور کردم و از طریق فلش مموری پخش میکردم بین دوستان و آشنایان.
تا اینکه به ذهنم رسید در راه امامم زمان بیایم کاری کنم
اینکه یک مجموعه از مستند و سخنرانیهایی رو تهیه کنم و به صورت رایگان پخش کنم
بخدا این بسته آدم رو تغییر میده و انسان بی خدا رو دین دار (مسلمان) میکنه
در این مجموعه به یک نحوی حقانیت اسلام اثبات میشه که انسان به 100% یقین خواهد رسید...
شما اینو به هر کسی بدهید تاثیر مثبت میزاره
نمونه بارزش خوده بنده
همه این هارو به عنوان مقدمه گفتم (خیلی خلاصه گفتم) تا به این برسم که بهتون بگم اگر خواستین بنده به صورت رایگان برایتان این مجموعه ی دو دی وی دی رو بفرستم ...
شاید در ذهنتان بیاید که نمیتواید بهم اعتماد کنید و آدرس بفرستید...
در این صورت می توانید آدرس رو از استان تا محل پست بانک منطقه ای را که زندگی میکنید بگید تا بنده به پست بانک اونجا بفرستم و شما بروید و از اونجا دریافتش کنید.
راستی بنده به خیلیا این مجموعه رو میدم نه اینکه فقط شما...
منتظر جواب می باشم :Gol:
راستی این مجموعه دارای کاور هم می باشد که باعث میشه بیشتر انسان در موردش کنجکاو بشه
اینم کاور :

سینا;364113 نوشت:
تشویق دیگران به حضور در فضاهای معنوی ومساجد ومراسمات مذهبی نیز می تواند زمینه ی تشویق آنها به نماز را فراهم نماید. بعضاممکن است روحیه ی بعضی افراد اینگونه باشد که از طرق ارائه شده نمازخوان نشوند

lمن در دانشگاه وقت نماز که میشه همیشه دوستامو دعوت میکنم ولی یکی میگه ناخونام لاک داره یکی میگه کتونیمو حال ندارم در بیارم و....

من فکر می کنم این واقعا کار خیلی سختیه و تا طرف خودش نخواد امکان نداره ما نماز خونش کنیم
من خودم هرکار کردم نتونستم یکی از نزدیکترین فرد خانواده مو نماز خون کنم
بعد بی خیالش شدم
اگه کسی روش موفق رو که خودش تجربه کرده سراغ داره بگه تا ما هم استفاده کنیم

سلام عليكم و رحمه الله و بركاته .
روش اول :به نظر من شما باید اول بگید که دین حق رو پیدا کنه که من برای این کار پیشنهاد می کنم کتاب های دکتر تیجانی رو مطالعه کنند و بعد از شناخت دین خود به خود به نماز علاقه مند می شود .
روش دوم : اگر مسلمان است احادیثی از پیامبر و ایمه اطهار به ایشون عرضه کنید که ترک نماز حرام است.
برای بهبهود علاقه مند کردن برید سایت ایت الله العظمی مکارم شیرازی (س) در بخش مقالات یه مقاله ای در این مورد نوشته شده است ان هم مطالعه کنید .
اگر بهشت و جهنم و توحید و نبوت برای ایشون هنوط ثابت نیست یه سر بیایید پالتاک سه شنبه ها استادی برنامه دارند ، راحت برای شما ثابت می کند .

15352;363724 نوشت:
تا به حال سعی کردم ولی نتیجه نداده

قدرت نفوذ در قلوب و جذب ديگران سيره و روش هايي دارد، همه ما بدنبال جذب ديگران هستيم اما بايد بدانيم قبل از اينكه ديگران را جذب كنيم بايد جذب آنها شويم

اگر مانيتيسم خود را بالا ببريد حتي نيازي به اين نيست كه از فلسفه و حكمت هاي نماز براي ديگران سخني بگوييد مضاف بر اينكه چون مشخص است در يك فضاي آكادميك مشغول تبليغ فرهنگ اسلامي هستيد اين رو در نظر داشته باشيد بهتر حلال مشكل راسيوناليم هست، شما اگر بتوانيد حكمت هاي وضو و نماز را براي دوستانتان بيان كنيد يقين بدانيد جذب خواهند شد و متاسفانه نگاهي كه مدم نسبت به فرايض ديني دارند چون نگاه محدود و محصور هست نمي توانند خود را با آن اخت دهند در نتيجه اگر بتوانيد تاثيرات پزشكي و علمي نماز را بيان كنيد آنها پذيرا خواهند بود
الان دوره، دوره علم است، در دنا علم فراگير از دين است اگر توانستيد نظريه علمي اسلام درباره هر مباني را براي ديگران مطرح كنيد يقين بدانيد مي توانيد بر عقايد ديگران مسلط باشيد و مديريت كنيد

اين ديدگاه من هست: امروزه عقل تنها راه برون رفت از هرگونه دين گريزي و فرار دين است زيرا دين اسلام برگرفته از عقل است.

موفق و مويد باشيد.:Gol:

بی نظیر;364226 نوشت:
من فکر می کنم این واقعا کار خیلی سختیه و تا طرف خودش نخواد امکان نداره ما نماز خونش کنیم
من خودم هرکار کردم نتونستم یکی از نزدیکترین فرد خانواده مو نماز خون کنم
بعد بی خیالش شدم
اگه کسی روش موفق رو که خودش تجربه کرده سراغ داره بگه تا ما هم استفاده کنیم

روانشناسي تنها راه موفقيت در جذب ديگران هست و پيغمبر نيز كامل ترين روانشناس بود و هر گز نمي گفت كه بايد خدا من را بپرستيد و مي فرمود چرا بايد خداي من را بپرستيد
ما اگر بتوانيم براي يك جوان، چرا و چرايي و علامت سوال ايجاد كنيم مبني بر اينكه، چرا نماز بايد خوانده شود مطمئا باشيد مي توانيم ديگران را جذب كنيم.
آشنايي بود كه شرب خمر مي كرد، و او من را خيلي دوست داشت به او گفتم من هم مي خواهم استعمال مشروب كنم به من گفت فلاني نه اينكار را نكن، چون تو را دوست دارم بهت مي گويم اين كار را نكن، من به او گفتم چرا مگر چيست؟ به من گفت عمل ناپسند و زشتيست به او گفتيم اگر كسي به شما بگويد در فلان اداره كار كنيد به صورت رايگان آيا مي روي؟ گفت نه، گفتم اگر بگويد ماهي يك مليون پول مي دهم مي روي؟ گفت آره، به او گفتيم پس اگر چيزي به تو خير داد قبول مي كني درسته؟ گفت اره؟ گفتم مشروب چه خيري به تو مي دهد كه به من مي گوييد نخور اما خودت مي خوري؟ به فكر فرو رفت و به من گفت بايد فكر كنم، يك هفته بعد به من گفت شرب خمر را كنار گذاشتم
حال بحث من با او به عليت هاي استعمال پزشكي مشروب نرسيد اما حقير در همان اول بحث با ايجاد علامت سوال نسخه اش را پيچيدم با اين روش بسياري از افراد رو عامل براي ترك اين عمل زشت شدم حال ما اگر بتوانيم علامت سوال ايجاد كنيم كه چرا يك كانتير بنزين يا حمل سوخت بر پشت ماشينش زنجير به زمين مي اندازد علتش را اگر از ان فرد جويا شويم مي توانيم برايش نماز را هم به لحاظ علمي اثبات كنيم در نتيجه اگر دل اگاهي داشت تمكين مي كند

مويد و منصور باشيد:Gol:

kheymegahabalfazl;364265 نوشت:
تنها راه موفقيت در جذب ديگران هست و پيغمبر نيز كامل ترين روانشناس بود و هر گز نمي گفت كه بايد خدا من را بپرستيد و مي فرمود چرا بايد خداي من را بپرستيد
ما اگر بتوانيم براي يك جوان، چرا و چرايي و علامت سوال ايجاد كنيم مبني بر اينكه، چرا نماز بايد خوانده شود مطمئا باشيد مي توانيم ديگران را جذب كنيم.
آشنايي بود كه شرب خمر مي كرد، و او من را خيلي دوست داشت به او گفتم من هم مي خواهم استعمال مشروب كنم به من گفت فلاني نه اينكار را نكن، چون تو را دوست دارم بهت مي گويم اين كار را نكن، من به او گفتم چرا مگر چيست؟ به من گفت عمل ناپسند و زشتيست به او گفتيم اگر كسي به شما بگويد در فلان اداره كار كنيد به صورت رايگان آيا مي روي؟ گفت نه، گفتم اگر بگويد ماهي يك مليون پول مي دهم مي روي؟ گفت آره، به او گفتيم پس اگر چيزي به تو خير داد قبول مي كني درسته؟ گفت اره؟ گفتم مشروب چه خيري به تو مي دهد كه به من مي گوييد نخور اما خودت مي خوري؟ به فكر فرو رفت و به من گفت بايد فكر كنم، يك هفته بعد به من گفت شرب خمر را كنار گذاشتم
حال بحث من با او به عليت هاي استعمال پزشكي مشروب نرسيد اما حقير در همان اول بحث با ايجاد علامت سوال نسخه اش را پيچيدم با اين روش بسياري از افراد رو عامل براي ترك اين عمل زشت شدم حال ما اگر بتوانيم علامت سوال ايجاد كنيم كه چرا يك كانتير بنزين يا حمل سوخت بر پشت ماشينش زنجير به زمين مي اندازد علتش را اگر از ان فرد جويا شويم مي توانيم برايش نماز را هم به لحاظ علمي اثبات كنيم در نتيجه اگر دل اگاهي داشت تمكين مي كند

مويد و منصور باشيد

:Gol:

میشه راه علمی اثبات نماز و دیدگاه های علمی اسلام رو بگویید؟ تا ما هم فیض ببریم و به بقیه این هارو بگیم
همچنین مهمترین علت اینکه چرا نیاز به خداپرستی هست؟
بقولی دو موضوع مطرحه
1-خوده آدم به یک چیز برسه
2-به نحوی بهش چیزی اثبات بشه
که معمولا راه دومی متونه در راستای راه اولی باشه
شاید اینگونه باشه که راه اولی بیشتر جواب بده
چون خیلی ها با این قضایا مشکل دارن پرسیدم.
بعضی چیزا هست آدم قلبا بهش میرسه بطوری که نمیتونه اون طور که باید اینچیز رو برای دیگران شرح بده یا بهتر بگم غیر قابل وصف میباشد که یکیش میتونه خدا پرستی باشه...
نمیدونم منظورمو خوب گفتم یانه...

reza_i7;364270 نوشت:
بقولی دو موضوع مطرحه
1-خوده آدم به یک چیز برسه
2-به نحوی بهش چیزی اثبات بشه
که معمولا راه دومی متونه در راستای راه اولی باشه
شاید اینگونه باشه که راه اولی بیشتر جواب بده
چون خیلی ها با این قضایا مشکل دارن پرسیدم.
بعضی چیزا هست آدم قلبا بهش میرسه بطوری که نمیتونه اون طور که باید اینچیز رو برای دیگران شرح بده یا بهتر بگم غیر قابل وصف میباشد که یکیش میتونه خدا پرستی باشه...
نمیدونم منظورمو خوب گفتم یانه...

اخوي اين رو يك تاپيك جديد بزن تا اين تاپيك به انحراف كشيده نشه

reza_i7;364270 نوشت:
میشه راه علمی اثبات نماز و دیدگاه های علمی اسلام رو بگویید؟ تا ما هم فیض ببریم و به بقیه این هارو بگیم

بنده به جند نمونه اشاره مي كنم شما خودتان زحمت تحقيق را بكشيد برادرم

ببينيد ما در آيه 28 سوره رعد ايه داريم كه اينگونه هست: الا بذكر الله تطمئن القلوب يعني همانا ذكر خدا، نام خدا و يا هر نامي كه برگرفته از اسماء الهي باشد باعث ارامش مي شود نكته بسيار مهم در اين است اين ارامش در تمامي امور هست و امر روحي و رواني بخشي از موجوديت هاي اين ايه مي باشد در نتيجه يكي از آيتم هاي موجود مسئله مهم ذكر درماني هست

اولين چيزي كه در علم روانشناسي براي روان درماني و آرامش به ذهن مورد استعمال قرار مي گيرد سه چيز هست

ريلكسيشن، مديتيشن و مهمترين ان ساب ني مينال مسيج(پيام هاي ناخوداگاه)

در چين، مسلمانان چيني كلينيك اسلامي را راه اندازي كرده اند كه به واسطه قرائت قران بيماران روحي و رواني را درمان مي كنند اين همان مديتيشن هست

مسئله بعدي براي اثبات نماز طب سنتي هست در طب سنتي ما با مزاج كار مي كنيم و هر مزاجي عامل و عدم دارد كه اذكار عامل براي تنظيم سازي اعتدال طبع و مصلح مزاج مورد استعمال قرار مي گيرد به عنوان مثال: كساني كه دچار صفرا شده اند سيستم عصبي و يا سمپاتيك انها دچار تداخل شده و بهترين روش براي درمان ان تغذيه اي با طبع سرد هست كه در واقع ابي بر روي آتش مي باشد
اذكار نيز به همين گونه هست چون كه طبع انها معتدل و گرم به سمت اعتدال مي باشد عاملي براي تنظيم سازي روح و روان انسان ها هست
شما با نماز خواندن مي توانيد طبع خود را به سمت تعادل ببريد زيرا در ان استعمال اذكار هست و اين استعمال عاملي براي تنظيم سازي روح شماست زيرا طبع و مزاج ادمي را به سمت تعادل و اعتدال ميل مي دهد

مسئله بعدي سنسور هاي موجود تعبيه شدن در مكانيسم بدن، مثلا دستور اكيد هست كه در سجده فقط انگشت شست بر روي زمين باشد به نظر شما علت اين موضوع در چيست؟

اگر واقعا نماز به عنوان فقط يك فريضه ديني و معنوي هست چرا بايد متابوليسم ان به يك نوع خاص باشد اصلا چرا نبايد همه انگشت هاي پا در سجده بر زمين قرار بگيرد؟ ولي دستور به دو تا شست پا هست، علت ان تعبيه سنسوري براي خروج انباشته هاي منفي از بدن هست اين موضوع دقيقا مانند همان زنجير كانتينر حمل سوخت عمل مي كند
ببينيد مركز زمين را دانشمندان مي گويند كه مكه هست و قبله مسلمانان نيز خود مكه هست و اين تعبد و تعمد خدا هم براي اينكه همه بايد به اين سمت فرائض ديني داشته باشيم در همين هست و شايان ذكر هست كه اين مركز در ايه 30 سوره نازعات هم اشاره شده كه در روز دحو الارض اين اتفاق رخ مي دهد

خوب هر چيزي داراي خروجي هست و انسانها هم داراي خروجي هستند، خروجي انسانها كجاست؟ مكرز زمين، مركز زمين كجاست؟ مكه، وقتي شما به سمت مكه نماز مي خواني انباشته هاي منفي از بدن شما خارج مي شود و اين مكز زمين يعني مكه عاملي براي دفع انباشته هاي منفي و همچنين براي ارسال انباشته هاي مثبت هست

اما نكته قابل تعمل اينجاست كه يادتان باشد هيچ وقت معصوم نمي توانست آن نظريات پزشكي خود را درباره امورات ديني به مردم انتقال دهد زيرا بار و اقتضاء علمي مردم به آن گونه نبود كه معصوم نظريات پزكشي و علمي خود را براي مردم مطرح كند لذا اگر هم فرمايش مي كرد به آنها صفت هو المجنون مي دادند به همين لحاظ مردم در آن زمان با موضع حرام و حلال و همچنين شيطان زندگي مي كردند مثلا مولا علي فرمود در ليواني كه لبه ان شكسته اب نخوريد چون در انجا شيطان نشسته، خوب يقينان مولا كه نمي توانست از اصطلاحات ويروس و ميكروب استفاده كند و چون مردم مي دانستند شيطان موجودي منفور هست اين گونه قانع مي شدند و يا مثلا امام باقر مطلبي را درباره جوش كاربيت در قرن 2 هجري مطرح نمودند بعد به ايشان صفت اين دادند كه جملا اقا خيلي ادبي و شاعرانه بوده
اري اين چنين هست معصومين عالمان به قرون اينده بودند و هم اكنون نظريات پزكشي و علمي اهل بيت در دانشگاه هاي معتبر جهان مو رد كاوش قرار مي گيرد

موفق و مويد باشيد:Gol:

kheymegahabalfazl;364288 نوشت:
بنده به جند نمونه اشاره مي كنم شما خودتان زحمت تحقيق را بكشيد برادرم

ببينيد ما در آيه 28 سوره رعد ايه داريم كه اينگونه هست: الا بذكر الله تطمئن القلوب يعني همانا ذكر خدا، نام خدا و يا هر نامي كه برگرفته از اسماء الهي باشد باعث ارامش مي شود نكته بسيار مهم در اين است اين ارامش در تمامي امور هست و امر روحي و رواني بخشي از موجوديت هاي اين ايه مي باشد در نتيجه يكي از آيتم هاي موجود مسئله مهم ذكر درماني هست

اولين چيزي كه در علم روانشناسي براي روان درماني و آرامش به ذهن مورد استعمال قرار مي گيرد سه چيز هست

ريلكسيشن، مديتيشن و مهمترين ان ساب ني مينال مسيج(پيام هاي ناخوداگاه)

در چين، مسلمانان چيني كلينيك اسلامي را راه اندازي كرده اند كه به واسطه قرائت قران بيماران روحي و رواني را درمان مي كنند اين همان مديتيشن هست

مسئله بعدي براي اثبات نماز طب سنتي هست در طب سنتي ما با مزاج كار مي كنيم و هر مزاجي عامل و عدم دارد كه اذكار عامل براي تنظيم سازي اعتدال طبع و مصلح مزاج مورد استعمال قرار مي گيرد به عنوان مثال: كساني كه دچار صفرا شده اند سيستم عصبي و يا سمپاتيك انها دچار تداخل شده و بهترين روش براي درمان ان تغذيه اي با طبع سرد هست كه در واقع ابي بر روي آتش مي باشد
اذكار نيز به همين گونه هست چون كه طبع انها معتدل و گرم به سمت اعتدال مي باشد عاملي براي تنظيم سازي روح و روان انسان ها هست
شما با نماز خواندن مي توانيد طبع خود را به سمت تعادل ببريد زيرا در ان استعمال اذكار هست و اين استعمال عاملي براي تنظيم سازي روح شماست زيرا طبع و مزاج ادمي را به سمت تعادل و اعتدال ميل مي دهد

مسئله بعدي سنسور هاي موجود تعبيه شدن در مكانيسم بدن، مثلا دستور اكيد هست كه در سجده فقط انگشت شست بر روي زمين باشد به نظر شما علت اين موضوع در چيست؟

اگر واقعا نماز به عنوان فقط يك فريضه ديني و معنوي هست چرا بايد متابوليسم ان به يك نوع خاص باشد اصلا چرا نبايد همه انگشت هاي پا در سجده بر زمين قرار بگيرد؟ ولي دستور به دو تا شست پا هست، علت ان تعبيه سنسوري براي خروج انباشته هاي منفي از بدن هست اين موضوع دقيقا مانند همان زنجير كانتينر حمل سوخت عمل مي كند
ببينيد مركز زمين را دانشمندان مي گويند كه مكه هست و قبله مسلمانان نيز خود مكه هست و اين تعبد و تعمد خدا هم براي اينكه همه بايد به اين سمت فرائض ديني داشته باشيم در همين هست و شايان ذكر هست كه اين مركز در ايه 30 سوره نازعات هم اشاره شده كه در روز دحو الارض اين اتفاق رخ مي دهد

خوب هر چيزي داراي خروجي هست و انسانها هم داراي خروجي هستند، خروجي انسانها كجاست؟ مكرز زمين، مركز زمين كجاست؟ مكه، وقتي شما به سمت مكه نماز مي خواني انباشته هاي منفي از بدن شما خارج مي شود و اين مكز زمين يعني مكه عاملي براي دفع انباشته هاي منفي و همچنين براي ارسال انباشته هاي مثبت هست

اما نكته قابل تعمل اينجاست كه يادتان باشد هيچ وقت معصوم نمي توانست آن نظريات پزشكي خود را درباره امورات ديني به مردم انتقال دهد زيرا بار و اقتضاء علمي مردم به آن گونه نبود كه معصوم نظريات پزكشي و علمي خود را براي مردم مطرح كند لذا اگر هم فرمايش مي كرد به آنها صفت هو المجنون مي دادند به همين لحاظ مردم در آن زمان با موضع حرام و حلال و همچنين شيطان زندگي مي كردند مثلا مولا علي فرمود در ليواني كه لبه ان شكسته اب نخوريد چون در انجا شيطان نشسته، خوب يقينان مولا كه نمي توانست از اصطلاحات ويروس و ميكروب استفاده كند و چون مردم مي دانستند شيطان موجودي منفور هست اين گونه قانع مي شدند و يا مثلا امام باقر مطلبي را درباره جوش كاربيت در قرن 2 هجري مطرح نمودند بعد به ايشان صفت اين دادند كه جملا اقا خيلي ادبي و شاعرانه بوده
اري اين چنين هست معصومين عالمان به قرون اينده بودند و هم اكنون نظريات پزكشي و علمي اهل بيت در دانشگاه هاي معتبر جهان مو رد كاوش قرار مي گيرد

بله کاملا صحیح می فرمایید.
خیلی ممنون.
موضوع رو ارسال کردم و منتظرم تایید شه.
اونجا هم منتظر شما هستم :Gol:

reza_i7;364270 نوشت:

پاسخ اين سوال رو هم تفضيل نمي دهم تا تاپيك به انحراف كشيده نشود

برادرم عنايت بفرماييد، خداوند درقرآن علت خلقت را عبادت مي داند و اين عبادت به معناي نياز و احتياج خدا نيست بلكه عامل رسيدن به بهترين عالي ترين مقام تقرب است كه همانا لقاء الله مي باشد

مادر احتياجي به فرزند ندارد در صورتي كه اين فرزند است با گريه و ناله خود به مادرش اعلام نياز مي كند ما انسانها هم مانند آن بچه هستيم

علت خدا پرستي به صورت مختصر و مفيد:

خداوند خورشيد را آفريد، كه اگر ما خانه خودمان را به سمت خورشيد بسازيم چيزي به خورشيد اضافه نمي شود و اگر خانه را پشت به خورشيد بسازيم چيزي از خورشيد كم نمي شود اين ما هستيم كه محتاج به نور خورشيد هستيم براي روشنايي خانه خود، اين ما هستيم كه محتاج گرماي خورشيد هستيم به عنوان يك وسيله گرمايشي براي گرماي منزل خود، اين ما هستيم كه محتاج انرزي خورشيد هستيم براي رشد و نگهداري محصولات و غلات و همچنين ادامه حيات وزندگي
حالا خوب دقت بفرماييد: اگر ما خانه دلمان را به سمت خدا بسازيم چيزي به خدا اضافه نمي شود و اگر هم خانه دلمان را پشت به خدا بسازيم چيزي از خدا كم نمي شود و همان طور كه خداوند در ايه 8 سوره ابراهيم مي فرمايد اگر كل مردم عالم كافر شوند حالي به سود من ندارد پس اين ما هستيم كه محتاج خداييم و بايد مانند خورشيد همان گونه كه خانه خود را به سمت ان مي سازيم، خانه دلمان را هم بايد به سمت خدا بسازيم زيرا عنايت خداست كه به ما جواز رسيدن به همه چيز را مي دهد.

﴿يُرِيدُ اللّهُ بِكُمُ الْيُسْرَ وَلاَ يُرِيدُ بِكُمُ الْعُسْر﴾ (البقره: 185).
«خداوند، راحتى شما را مى ‏خواهد، نه زحمت شما را!».

برادر رضا ما را دعا بفرماييد.

kheymegahabalfazl;364259 نوشت:
الان دوره، دوره علم است

متاسفانه همین علمه که ماروبیچاره کرده اون موقع میگفتند خدا پیغمبر، به خاطره اینکه واجبه نماز می خوندند اما حالا فلسفه باید بگی تا بفهمن ،انگار خدا نمی دونسته که گفته چرا نماز بخونین اما من که میگم دوستام میگن ا........:Moteajeb!: فقط تعجب میکنن اما نماز وبی خیال

15352;364328 نوشت:
متاسفانه همین علمه که ماروبیچاره کرده اون موقع میگفتند خدا پیغمبر، به خاطره اینکه واجبه نماز می خوندند اما حالا فلسفه باید بگی تا بفهمن ،انگار خدا نمی دونسته که گفته چرا نماز بخونین اما من که میگم دوستام میگن ا........ فقط تعجب میکنن اما نماز وبی خیال

خواهر بزرگوارم دقت كنيد كه اين مشكل از جوامع و بلكه امت ها نيست، بلكه مشكل از جانب خود ماست زيرا دين اسلام علم الاديان و ابدان هست ما صاحب علوم هستيم اين جوامع بشري هست كه به واسطه اسلام به علوم دست رسي پيدا كرده آنوقت خود ما فاصله از كلام معصوم گرفته ايد، اگر قدرت جذب ما، اگر قدرت احاطه ما، اگر قدرت نفوذ ما دچار تعديل شد به اين جهت است كه از معصومين فاصله گرفته ايم اين همان ثقل اكبر و اصغر است كه پيغمبر فرمود اگر كسي مي خواهد دچار گمراهي نشود بايد به اين دو تمسك بجويد، اين تمسك كه تاريخ انقضاء زماني ندارد هيچ بلكه براي همه ادوار تاريخ است، اسلام اميختگي علوم است كه چون ما از ان فاصله گرفته ايم عاملي براي دين گريزي در بين ما رخنه كرده است، وقتي اسلام داراي چنين پتانسيلي هست كه ما به واسطه علوم مختلف برهان هاي خودش را بر مردم ثابت كنيم چرا نبايد ما بر علوم نفوذ كنيم تا پيشگيري كنيم از نفوذ فساد و دشمن به دين ما؟
خوب مردم راست مي گويند و حق دارند كه اگر ما بدنبال جذب ديگران هستيم اولين قدم همين است كه بگذاريم بپرسند و انتخاب كنند، وقتي ادمي مناظرات اهل بيت را با بزرگان و انديشمندان اديان مختلف مي خواند در حيرت است كه چگونه اهل بيت مناظره مي كنند و چگونه به انها مجال سخن مي دهند زيرا اين آزادي انديشه و اختيار و اين كرسي ازادانديشي خود جاذبه مي اورد، بله دين اسلام دين جاذبه هست زيرا علم و الابدان هست، شما برويد تحقيق كنيد كه امام صادق فرمود چرا بايد مادران فرزندان تازه بدنيا امده خود را در سمت چپ بخوابانند؟ خوب واقعا ادم متحير مي شود وقتي كه قياس مي كند اين نظريه مولا با علم را و بعد كه نتيجه مي گيريد مي بيند واقعا امام صادق چه شخصيت بارز علمي دارد كه در 1400 سال پيش چنين نظريه پزكشي دارد و الان در قرن 21 بر روي اين نظر دانشمندان كار مي كنند، خوب اين نقص از ماست كه نمي توانيم از اهل بيت به نحو احسنت استفاده كنيم، حال بايد به خودمان بياييم و تغيير رويه دهيم، ما دراسلام آنقدر برهان داريم كه هيچ دين و مزهب و فرقه اي نمي تواند در مقابل ما قد علم كند، بنده با يك پولاريسم مناظره داشتم بحث در زمينه در زمينه اومانيست و عقل گرايي بود كه حقير فقط با قياس حزب انكزيسيون در قرن 16 الي 18 ميلادي با نظريات علمي امام صادق در 10 قرن قبل آن طور اين بنده خدا را فيتيله پيچ كردم كه خودش نفهميد از كجا خورده، خوب عدم بضاعت علمي ما عاملي شده است تا مردم دين گريز شوند ما اگر بتوانيم باور هاي مردم را به صورت علمي و عقلي تغيير دهيم يقين بدانيد انها از خود ما دين دارتر خواهند شد

به مطالب زير نگاه كنيد و كمي انديشه كنيد:

راسيوناليسم در اسلام يا اديان ديگر؟

دين مبين و ناب اسلام در قرن دوم هجري، معادل هفتم ميلادي مباني هاي علمي صادر مي كرد

اولين كسي كه عناصر اربعه ارسطو را متزلزل كرد كه بود؟ امام صادق (قرن 7 ميلادي)، غربي ها كي دريافتند قرن 18 و 19
اولين كسي كه كروي بودن زمين را مطرح كرد كه بود؟ امام صادق (قرن 7 ميلادي) غربي ها كي دريافتند قرن 18 و 19
اولين كسي كه مبحث قانون وراث را مرح كرد كه بود؟ پيامبر(قرن 6 ميلادي) غربي ها(سال 1822) به واسطه مندل
اولين كسي كه مسئله جوش كاربيت و ذوب آهن و اميختگي هيدروزن و اب را مطرح كرد كه بود؟ امام محمد باقر قرن(7 ميلادي) غربي ها 19 ميلادي
اولين كسي كه مبحث اتم را مطرح كرد كه بود؟ امام صادق قرن 7 ميلادي
اولين كسي كه نگرش هيئت جغرافيايي بطلميوس را متزلزل كرد كه بود؟ امام صادق قران 7 ميلادي
بهتر است بروي نظريات امام صادق را درباره مسائل زير بخواني بعد به ما انگ بي مخي بزني بعد با فهم بگويي كه چه كسي بي مخ است
نظريه امام صادق(ع)راجع به ستارگان
نظريه امام صادق راجع به بيماري
نظريه امام صادق(ع)راجع به مرگ غيرمنتظره(مفاجات)
نظريه امام صادق(ع)راجع به حرکت تمام موجودات
امام صادق به مادران توصيه کرد که کودکان شيرخوار را درسمت چپ بخوابانند
نظريه امام صادق(ع)راجع به عمرانسان
نظريه امام صادق(ع)راجع به نظام جهان
نظريه جعفر صادق (ع) راجع به زمين

اينها بخش كوچكي از دانشگاه جعفري هست امام صادق فخر ما مسلمانان هست

غرب با آن همه ادعايش اگر كسي در قرن 16 الي 18 مطلب خلاف طبيعت مي گفت بايد مي رفت در سازمان انكزيسيون و جواب پس مي داد اگر توبه مي كرد او را رها مي كردند و گرنه او را مرتد اعلام مي كردند و اعدام مي كردند و اگر توبه مي كرد مجدد بر نظريع خود پافشاري مي نمود او را در آتش مي سوزاندند
حال اين سخت است و يا سنگ سار؟
در صورتي كه خداوند در قرآن، سلطان علوم مي فرمايد تحقيق كنيد و بهترين را انتخاب كنيد ايه 18 سوره زمر
در صورتي كه در قرت 16 تا 18 ميلادي اگر كسي تحقيق مي كرد و نظريه اي خلاف طبيعت مي داد او را مرتد مي خواندند و اعدام مي كردند
آيا اين هست حقوق بشري و خرد گرايي و عقل محوري و راسيونالستي؟
گاليه زماني كه دوربين فلكي را طراحي مي كند و مسئله مدور بودن زمين را مطرح مي كند او را به حزب انكيزيسون يعني سازمان تفتيش عقيده مي برند و بعد مي گويند يا توبه كن و يا اعدام او به ظاهر توبه مي كند اما بعد دوباره ادعايش را تكرار مي كند و با توجه به نفوذي كه در سيستم نظامي داشت توانست فرار كند

به نظر شما اگر يك جوان بداند كه دين او داراي اين همه توثيقات علمي هست باز به خودش اجازه مي دهد كه برود مسحي و يهودي و الي اخر شود؟
وقتي به يك جوان اموخته اند اسلام يعني نماز، روزه و غيره خوب او دچار اختلال فكر مي شود و مي گويد برو بابا دنيا دنيا عقل گرايي هست تو مي گويي حلال هست و حرام هست؟ حال شما بيا اين حلال و حرام بودن يك لقه را برايش به لحاظ علمي پاسخ بده انوقت ببينيد چقدر مجذوب دين اسلام مي شود و انوقت ببيند كه باورش نسبت به اسلام چقدر تقويت مي شود

اگر كمي از اصل تاپك فاصله گرفتم عذرخواهي مي كنم اما نيزا به توضيح تفضيلي بود

مطلب را با جمله زيباي امام رضا پايان مي دهم

في عُيُونِ الْأَخْبَارِ عَنْ عَبْدِ الْوَاحِدِ بْنِ مُحَمَّدِ بْنِ عُبْدُوسٍ عَنْ عَلِيِّ بْنِ مُحَمَّدِ بْنِ قُتَيْبَةَ عَنْ حَمْدَانَ بْنِ سُلَيْمَانَ عَنْ عَبْدِ السَّلَامِ الْهَرَوِيِّ عَنِ الرِّضَا ع قَالَ رَحِمَ اللَّهُ عَبْداً أَحْيَا أَمْرَنَا قُلْتُ كَيْفَ يُحْيِي أَمْرَكُمْ قَالَ يَتَعَلَّمُ عُلُومَنَا وَ يُعَلِّمُهَا النَّاسَ فَإِنَّ النَّاسَ لَوْ عَلِمُوا مَحَاسِنَ كَلَامِنَا لَاتَّبَعُونَا الْحَدِيثَ

مردم اگر زيبايي كلمات ما را بدانند از ما تبعيت مي كنند چون مردم فطرتا زيبايي ها را دوست دارند

kheymegahabalfazl;364265 نوشت:
روانشناسي تنها راه موفقيت در جذب ديگران هست و پيغمبر نيز كامل ترين روانشناس بود و هر گز نمي گفت كه بايد خدا من را بپرستيد و مي فرمود چرا بايد خداي من را بپرستيد

با تشکر از شما و چند کار بر دیگه که راه حل دادند

ولی این بنده خدا اسلام و قبول داره و خدا رو هم قبول داره
یک جورایی هم تنبلی می کنه هم حوصلش نمیاد نماز بخونه
فکر کنم چون کارای خیر دیگه هم می کنه خیلی به نماز اعتقاد نداره

بی نظیر;364394 نوشت:
بنظر حقیر ما باید حدیث راجع به اون مسیحیه که از فرط عبادت خسته شد و... ، درس بگیریم.

باید از حداقل های دین شروع کنیم. مثلا در مورد نماز 1 تسبیحات اربعه، کافیه، تو تشهد دوتا سلام قبل از سلام آخری مستحبه...

بی نظیر;364394 نوشت:
با تشکر از شما و چند کار بر دیگه که راه حل دادند

ولی این بنده خدا اسلام و قبول داره و خدا رو هم قبول داره
فکر کنم چون کارای خیر دیگه هم می کنه خیلی به نماز اعتقاد نداره

عليكم سلام

درود بر شما

خوب خواهرم اينطوري كه كار براي شما راحت تر هست

به ايشان بفرماييد كه چرا كار خير مي كنند؟ آيا در امور خير اولويتي نيز در نظر دارند؟ ايا كار خير را براي رضايت خدا انجام ميدهند؟ خوب اين امور را براي چه انجام مي دهند وقتي انجام آن براي الله تبارك تعالي محرز شد به ايشان بفرماييد همان خدا در آيات متعدد مانند 41 و 78 سوره حج ما را به نماز امر نموده
به ايشان بفرماييد امور خيري كه واجبات آن به تاخير بيفتد يقينان تاثير گذار نخواهد بود همچنين مي توانيد روايات مختلف در زمينه نماز را براي ايشان مطرح نماييد البته در نظر داشته باشيد كه همه اين انتقال مطالب بايد با زبان نرم و فصيح باشد كه تاثير خود را بگذارد

الصلاة عمود الدین ان قبلت قبل ما سواها و ان ردت رد ما سواها
نماز ستون دین است اگر قبول شود بقیه اعمال قبول خواهد شد و اگر نشود بقیه اعمال هم مردود خواهد شد

انجام امور خيري كه، خيرترين امور يعني نماز در ان وجود نداشته باشد رنگ و بوي الهي نخواهد گرفت
به ايشان بفرماييد كه اگر شما وارد بانكي شويد و كارت عابر بانك خود را از متصدي دريافت مي كنيد بايد رمز را هم تحويل بگيريد كارت بدون رمز امكان ارتباط را ايجاد نمي كند اين رمز همان نماز بين بنده با خداست به ايشان بفرماييد كه اگر بخواهد به شهرستاني زنگ بزنيد بايد كد آن را بگيرد، نماز همان كد اتصال بين شما و خداست

موفق و مويد باشيد

عَنْ أَبِي جَعْفَرٍ ع قَالَ الصَّلَاةُ عَمُودُ الدِّينِ مَثَلُهَا كَمَثَلِ عَمُودِ الْفُسْطَاطِ إِذَا ثَبَتَ الْعَمُودُ ثَبَتَ الْأَوْتَادُ وَ الْأَطْنَابُ وَ إِذَا مَالَ الْعَمُودُ وَ انْكَسَرَ لَمْ يَثْبُتْ وَتِدٌ وَ لَا طُنُبٌ
امام باقر عليه السلام ميفرمايد نماز ستون دين است مثل آن همانند ستون خيمه است که هرگاه ستون باشد ميخ ها وطنابها ثابت ومحکمند و وقتي که ستون بيفتد وبشکند ديگر ميخ وطنابي پا برجا نيست

وسائل‏ الشيعة ج : 4 ص : 27

عن علي ع أنه قال الصلاة عمود الدين و هي أول ما ينظر الله فيه من عمل ابن آدم فإن صحت نظر في باقي عمله و إن لم تصح لم ينظر له في عمل و لا حظ في الإسلام لمن ترك الصلاه
اميرمومنان علي عليه السلام ميفرمايد :نماز ستون دين است و اول چيزي است که خداوند از اعمال فرزند آدم در آن نظر ميکند پس اگر صحيح باشد در باقي اعمال او نيز نگاه ميکند واگر صحيح نباشد در ديگر اعمال او نگاه نميکند وبهره اي از اسلام ندارد کسي که نماز را ترک کند .

دعائم ‏الإسلام ج : 1 ص :134

kheymegahabalfazl;364409 نوشت:

متشکرم از راهنمایی های خوبتون اما مشکل من اینجاس که یکی از اطرافیانم که برادرم میشه ذهن منو درگیر کرده حالا شما گفتید از لحاظ علمی وارد شو ولی ایشون از وقتی دانشگاه رفته علامه شده هر استدلالی میارم میگه که میدونم تو الان فهمیدی من شش سال پیش تو این مباحث شر کت می کردم یعنی عالمه بی عمل یک سری استادهای به ظاهر روشنفکر هم داشته که حسابی مخشو تو دستشون گرفتن الان هم فقط ماه رمضان واجبه نماز بخونه کلا اخلاقش اینه که هر وقت احساس کردم با خدا می تونم حرف بزنم نماز می خونم

حالا دوستان چطوری میشه دوستی رو به نماز اول وقت تشویق کرد بنده خدا خودشم دوست داره خیلی تلاش میکنه ولی نمیشه

kheymegahabalfazl;364409 نوشت:

به ايشان بفرماييد كه چرا كار خير مي كنند؟ آيا در امور خير اولويتي نيز در نظر دارند؟ ايا كار خير را براي رضايت خدا انجام ميدهند؟ خوب اين امور را براي چه انجام مي دهند وقتي انجام آن براي الله تبارك تعالي محرز شد به ايشان بفرماييد همان خدا در آيات متعدد مانند 41 و 78 سوره حج ما را به نماز امر نموده
به ايشان بفرماييد امور خيري كه واجبات آن به تاخير بيفتد يقينان تاثير گذار نخواهد بود همچنين مي توانيد روايات مختلف در زمينه نماز را براي ايشان مطرح نماييد البته در نظر داشته باشيد كه همه اين انتقال مطالب بايد با زبان نرم و فصيح باشد كه تاثير خود را بگذارد

الصلاة عمود الدین ان قبلت قبل ما سواها و ان ردت رد ما سواها
نماز ستون دین است اگر قبول شود بقیه اعمال قبول خواهد شد و اگر نشود بقیه اعمال هم مردود خواهد شد

انجام امور خيري كه، خيرترين امور يعني نماز در ان وجود نداشته باشد رنگ و بوي الهي نخواهد گرفت
به ايشان بفرماييد كه اگر شما وارد بانكي شويد و كارت عابر بانك خود را از متصدي دريافت مي كنيد بايد رمز را هم تحويل بگيريد كارت بدون رمز امكان ارتباط را ايجاد نمي كند اين رمز همان نماز بين بنده با خداست به ايشان بفرماييد كه اگر بخواهد به شهرستاني زنگ بزنيد بايد كد آن را بگيرد، نماز همان كد اتصال بين شما و خداست

موفق و مويد باشيد

سلام و ممنون

ولی ایشون روایات و این حرفا رو قبول نداره

ایشون می گه راههای رسدن به خدا زیاده
و من همیشه به یاد خدا هستم و احتیاجی به نماز نیست

برای همین گفتم منم دیگه بی خیال شدم

و گفتم واقعا این یکی از سخترین کارهاست

15352;364524 نوشت:
گرفتن الان هم فقط ماه رمضان واجبه نماز بخونه

از اين اساتيد ما هم دردانشگاه داشتيم كه هر وقت ما را مي مي ديدند از ترس فراري بودند :Nishkhand:

به ايشان بفرماييد از كجا اجتهاد كرده اند كه بايد در زمضان نماز بخوانيم و بقيه ماه ها را بايد بي خيال شد؟

به ايشان بفرماييد اسلام امده است براي ما يا ما براي اسلام؟
اگر اسلام امده است براي ما اسلام به معناي تسليم هست و چرا ما بايد جاها را عوض كنيم و ما به اسلام دستور دهيم
اگر ما امده ايم براي اسلام كه بايد خدمتتان هرض كنم غلط است چون قبل از ما اديان ديگر هم بوده اند اگر ما براي انها امده باشيم ديگر نيازي به وجود اسلام نبوده خودمان بايد انها را كامل مي كرديم
به ايشان بفرماييد به لحاظ علمي عدم خواندن نماز را برايتان اثبات كنند؟ به ايشان بفرماييد جرا نبايد نماز بخوانيم؟ اگر دوست داشتيد به ايشان بگوييد بيايند در سايت تا با ايشان مباحثه اي داشته باشم
معصوم فرمود :عالم هم داناست و هم نادان پرسيدند چطور: فرمود كه عالم به علمش و نادان به انچه كه نياموخته و نمي داند
برادر شما حتي هم اگر علامه باشد باز هم خلاء علمي دارد مگر بخواهد از روز تعصب بر كلام خود پافشاري كند

اما در آخر برايتان جهان بيني ايجاد كنم كه خيلي باحال هست

دعا براي اين است كه ما با خدا حرف بزنيم و قران براي اين است كه خدا با ما حرف بزند اما نماز يك محاوره و نشست معنوي با خداست چون هم ما حرف مي زنيد و هم خدا
خوب اگر حرف زدن با خدا منوط بر گفتن ذكر هست ديگر چرا نماز مي خواند اين همه اذكار خوب همان ذكر ها را بگويد
اگر برادرتان مي خواهد با عينك تعصب به ماجرا نگاه كند با ايشان بحث نكنيد زيرا وظيفه پيغمبر هم تبليغ بوده و ايشان مامور به انجام وظيفه و نه نتيجه و اگر مي خواهد بحث علمي كند و تمكين كند بحث ديگري هست وگرنه خود روسل الله هم بياد برادر شما نمي تواند نماز خوان شود چون تعصب و تعمد بر عقايد دارد
خداوند در قرآن مي فرمايد ادعوني استجب لكم من رو صدا كن تا من به تو نگاهي كنم اين يعني چه كه هر وقت احساس كردم با خدا مي تونم حرف بزنم نماز مي خوانم اين يعني محدود كردن خدا، وجود ما انسان ها طالب و ميل به وجود بي انتها دارد و آنچيزي كه اول و آخر ندارد خداست اخه اين بحث برادر شما منطق علمي ندارد زيرا در قانون نسبيت انيشتن مي خوانيم هر كاري داراي بازتاب عملي هست يعني وقتي شما در بين دو كوه مي گويي سلام، اين سلام شما بازتاب دارد و وقتي كسي خدا را صدا نمي كند از جانب خدا صداي يا نداي نمي شنود كه در او تاثير بگذارد در نتيجه اينكه او اين احساس را دارد اين احساس، احساس غلطيست
اينكه كسي خدا را محدود به رمضان كند ايا اين منطق در علم دارد؟
از اظهار نظرتون هم ممنونم

بی نظیر;364534 نوشت:

واقعا کم کم دارم به این نتیجه میرسم خدا هرکه را بخواهد هدایت می کند من بیشتر دوست داشتم اول خانوادمو درست کنم ولی نمیدونم چرا من هم مثل اونا بی تفاوت نشدم از خانواده که بیرون اومدم بادوستام مواجه شدم اونها هم همینطورین الان داشتم تصاویر نماز در هیچ مکانی فراموش نمی شود را میدیدم واقعا به عمرم ندیدم، خیلی بده ها. یکی از نعمتهای خوب خدا اینه که در یک خانواده با اعتقاد زندگی کنه همیشه از خدا می خوام یه نماز صبح هر پنج نفرمون با هم نماز بخونیم انشاالله....:Doaa:

بی نظیر;364534 نوشت:
سلام و ممنون

ولی ایشون روایات و این حرفا رو قبول نداره

ایشون می گه راههای رسدن به خدا زیاده
و من همیشه به یاد خدا هستم و احتیاجی به نماز نیست

برای همین گفتم منم دیگه بی خیال شدم

آخه خواهر ما در اين سخنان شما مانده ايم

از جهتي مي گويد اسلام و خدا را قبول دارد و از جهتي مي گويد روايات و فلان چيز را قبول ندارد

خوب اين اسلامي كه قبول دارد و به ان ايمان آورده را از كجا به يقين رسيده؟

چگونه تحقيق كرده و به اصول ايمان دارد بعد در فروع دچار رسوبات اعتقادي شده؟

والا اين هم در نوع خودش جالبه كه به اسلام اعتقاد داره اما به قران و روايات اعتقاد نداره

مثلا يكي بگويد فلان كس پدر من هست بعد به گويد كه نه او با مادر من ازدواج نكرده است هر وقت اين شخص فهميد كه پدرش چه كسي هست، ان وقت به اسلام هم ايمان كامل خواهد اورد و نه اينكه نومن ببعض و نكفر ببعض باشد

فَإِنْ زَلَلْتُمْ مِنْ بَعْدِ مَا جَاءَتْكُمُ الْبَینَاتُ فَاعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ عَزِیزٌ حَكِیمٌ «البقرة/209
و اگر پس از آنکه برای شما دلایل آشکار آمد دستخوش لغزش شدید بدانید که خداوند توانای حکیم است

kheymegahabalfazl;364536 نوشت:
اگر دوست داشتيد به ايشان بگوييد بيايند در سايت تا با ايشان مباحثه اي داشته باشم

چند وقتیه تو سایت میام تازه مسخره هم میکنه میگه خواهر برو چت دینی بکن واقعا خودتونو مسخره کردین خلاصه من هر کاری می کنم با یک عالمه علامت سوال مواجه میشم

انسان ها آزاد هستند خودشون فکر کنند و خودشون تصمیم بگیرند چکار کنند (همونطور که شما تصمیم گرفتید نماز بخونید، شاید کسی تصمیم بگیره نماز نخونه). چه چیزی به شما این حق رو میده در زندگی و تصمیمات خصوصی افراد دخالت کنید؟

15352;364543 نوشت:
واقعا کم کم دارم به این نتیجه میرسم خدا هرکه را بخواهد هدایت می کند

در اين مسئله شك نكن كه اين وعده الهي هست

يُضِلُّ مَن يَشَاء وَيَهْدِي مَن يَشَاء 93 نحل

هر كه را بخواهد بيراه و هر كه را بخواهد هدايت مى‏كند

15352;364543 نوشت:
نعمتهای

آنچيزي كه شما در خانه داريد رحمت است نه نعمت زيرا رحمت اين فرداي قيامت شامل حالتان خواهد شد چون در جايي هستيد كه به سختي اعتقادتان را حفظ مي كنيد و در نزد خداوند آناني كه جهاد مي كنند با آناني كه جهاد نمي كنند يكسان نيستند زيرا بنده كه در يك خانواده تمام روحاني هستم سختي نمي كشم اما خداوند نتيجه هر كسي را در تلاش و سختي كشيدن و جهاد او قرار داده شما نيز مانند آن كسي هستي كه در حال جهاد هستي اما بنده زير كولر مي خوابم و كسي هم به من كاري ندارد چون اينجا همه رروحاني هستند از خواهر تا برادر

وَالَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَالَنَهْدِیَنَّهُمْ سُبُلَنَا وَإِنَّ اللَّهَ لَمَعَالْمُحْسِنِینَ (عنكبوت/69)
و کسانی که در راه ما کوشیده‌اند به یقین راه‌های خود را بر آنان می‌نماییم و در حقیقت‌خدا با نیکوکاران است .

وایسلی گوجا;364552 نوشت:
چه چیزی به شما این حق رو میده در زندگی و تصمیمات خصوصی افراد دخالت کنید؟

بنده شما و عقايدتان را نمي شناسم

اما سوالي دارم اگر پاسخ دهيد ممنون مي شوم

چرا در ماهواره ها و رسانه هاي مختلف از جمله تلويزيون، روزنامه، مجلات و نشريات و خبرگزاري ها همه عليه اسلام موضع مي گيرند؟ به انها چه ربطي دارد كه دخالت در دين اسلام و عقايد مردم كنند؟

وایسلی گوجا;364552 نوشت:
چه چیزی به شما این حق رو میده در زندگی و تصمیمات خصوصی افراد دخالت کنید؟

خدایی که گفته امر به معروف و نهی از منکر کن منی که باتمام وجود خانواده ودوستامو دوست دارم نمی خوام از راه حق فاصله بگیرن اگه دنیا می خواست آزاد باشه پس این همه پیامبرو خدا برای چی فرستاده احتمالا خدا نمی دونسته

وایسلی گوجا;364552 نوشت:
این حق رو میده در زندگی و تصمیمات خصوصی افراد دخالت کنید؟

ايا به نظر شما همين كه آمده ايد ايده خود را در اين تاپيك داده ايد آيا همين دخالت در انديشه اين بچه ها نيست؟

صدای رمضان;364527 نوشت:
حالا دوستان چطوری میشه دوستی رو به نماز اول وقت تشویق کرد بنده خدا خودشم دوست داره خیلی تلاش میکنه ولی نمیشه

انتظار و تلاش بهترين چيز براي رسيدن به خواسته هست

هميشه در انتظار اذان باشد و يا چيزي كه او را به زمان اذان ياد بيندازد و اگر واقعا خودش علاقه داشته باشد يقين بدان بعد از شنيدن اذان عجلو باصلاه هست

به نام خداوند مهرگستر مهربان

استاد پناهیان با دیدگاه جالبی به مقوله نماز نگاه کرده.

از اول اشتباه به ما گفتن نماز راز و نیاز با خداونده!
از اول اشتباه به ما گفتن نماز عشق بازی با خداونده!

دلیل اینکه خیلی ها رفتن سراغ نماز بعد رهاش کردن همینه .
لینک می کنم حتما هر سه تا فایل رو گوش کنین . کوتاهه.
برا نماز خون و غیر نمازخون مفیده فکر کنم.

هوالحق

به خیلی از ادما
اول باید بفهمونی که بابا این تیپی که زدی
این ارایشی که میکنی
این ادا و اطوار و بار و بندیلی که به خودت بستی
همه و همه اش در کنار هم

به زیباییه یک ثانیه ساده بودن و ساده زیستن نیست .

اصلا قشنگ نیست !
فقط چون بهش عادت کردی به ضررش توجه نمیکنی .

بعد امر به معروف و نهی از منکر که همه اش لسانی و مستقیم نیست .
متاسفانه گاها تاثیر منفی و عکس داره .
بهتره بیشتر با ایما و اشاره و بدون تحمیل جلو رفت
و با توجه به حد مقابله و نفرت شخص انرو هوشیار و دعوت کرد .

خیلی دیدم بلد نبودن نماز بخونن . یا یاد نگرفتن یا از یاد بردن !

بعضیا ارایش و ادوات اضافی دارن و سستی میکنن

خیلی ها از ادمایی به شکل من دل خوشی ندارند
و نمیخوان قبول کنن که اونا در لباس ما بودن .شیطانی بی نماز در لباس نمازگزار

بعضی از ما هم که مثل نوک زدنه اقا کلاغه نماز رو توی جمع 100 نفری میخونیم
و بعدش میشینیم کلی غیبت و دروغ و تهمت و خشونت و امثال اینا
تحویل هم میدیم و میشیم نمادی از نمازگزار ظاهر ساز ...

همه اینها به کنار به نظرم هیچی به اندازه ی رفتار نماز گزار تاثیر گذار نیست .
میشناسم کسی رو که حتی بدون کوچکترین اشاره به نماز خیلی ها رو نماز خوان واقعی کرده ...
چون راستگو . خوشرو و خوش نیت بوده و روحیه اش بعد از نماز به تمیزی و صفای جسمی میشه
که انگار از کارواش دامادی اومده ...
یعنی نماز زنده میشه

ببینید اکثر کسانی که دیگران را، چه برای نماز و چه برای دین جذب میکنند به این نکته توجه نمی کنند که ممکنه قبل از خودشان توسط تفکر غرب جذب شده باشند و اگر بخواهد کسی را هدایت کند بسیار مشکل بوده و ممکن است دین زده شود لذا شما باید اول فرد را از منبع فساد قطع کنید سپس بتوانید آن را جذب کنید و از آن جایی که منبع فساد تفکر سکولار است باید از این نقطه شروع کنید...در غیر اینصورت فرد دچار انزوا میشود.
سکولار: یعنی جدایی دین از سیاست!!! در صورتی که خود سکولار یک سیاست دینی از یک فرقه ی مذهبی است!!! اما چرا؟
مثال : دو نفر را فرض کنید یکی عاقل و دیگری جاهل باشد و شما بخواهید بر یکی از آنها چیره شوید، بهترین گزینه کیست؟ فرد نادان است چرا که بی دفاع است...
حال اگر سیاستی بتواند راه را برای جهالت باز کند چه کسانی بر ما چیره خواهند شد؟...:Sham:

هیچ وقت سعی نکیند مانع فساد شوید چون فساد مثل رودخانه میمونه اگر مانعش شدی بیشتر میشه اما اگر کنترلش کنی ثابت میمونه.
هدایت، امر به معروف و نهی از منکر ،فرهنگ سازی و ترویج اسلام از راه های کنترل فساد هستند.
از کارشناسان محترم برای تلاش به دستیابی این مهم سپاسگزارم.

15352;364524 نوشت:
متشکرم از راهنمایی های خوبتون اما مشکل من اینجاس که یکی از اطرافیانم که برادرم میشه ذهن منو درگیر کرده حالا شما گفتید از لحاظ علمی وارد شو ولی ایشون از وقتی دانشگاه رفته علامه شده هر استدلالی میارم میگه که میدونم تو الان فهمیدی من شش سال پیش تو این مباحث شر کت می کردم یعنی عالمه بی عمل یک سری استادهای به ظاهر روشنفکر هم داشته که حسابی مخشو تو دستشون گرفتن الان هم فقط ماه رمضان واجبه نماز بخونه کلا اخلاقش اینه که هر وقت احساس کردم با خدا می تونم حرف بزنم نماز می خونم

دقیقاً آبجی منم اینجوریه،ازنظر هوشی واستدلالی و فن بازی با کلمات خیلی خوب همیشه از زمان مدرسه تا الآن دوستاش بهش میگن که باهوشه و...خصوصا! که رشته اش جز علوم جدید هست.
دوسال اول دانشگاه نماز میخوند و درمورد دین وهمه ی مخلفاتش نظر خوب ومساعدی داشت ولی از پارسال تا حالا با همه چیز دین مشکل داره. با نماز،باحجاب،با روحانیت، با همه چی مشکل داره.بامملکت،بانظام
الآنم پیش هرکی میشینه عقایدش رو میگه،یه جوری که امگاری حق با اوست وهرچی میگه درسته.بعضی حرفاشو نمیشه تکذیب کرد که حکایت از کم کاری ها وبد کاریهای ما شیعه ها میکنه ولی خوبی ها رو نادیده میگیره.میگه همه آمارها وچیزایی که ایران میگه دروغه چون باگفتن اونا فقط میخواد خودشو برچسته کنه در صورتیکه هیچ و پوچ.
خلاصه از این جورحرفا ومغالطاتی که میکنه.حرفای نسبی گرایانه.پوچگرایانه وکشکولی از عقاید انحرافی
خواهرام خصوصاً خواهر کوچیکم شخصیتش خیلی مثل اونه،این یکی هم که 13سالشه بااینکه حجاب و...همه خوب وکامل ولی نماز نمیخونه.وقتی خواهر بزرگم بهش رو بده هم خیلی جذبش میشه.
خواهر کوچیکم همیشه توی سایتای اسک دین واسک قرآن هست.نزدیکترین دوستاش هم اهل نماز و...ودخترای خیلی خوبین ولی...
داداش کوچیکم هم که9سالشه نه نماز،نه قرآن رو دوست نداره.
البته عرض کنم که اطرافیان با افراط و تفریطاشون بی تأثیر نیستن.درمورد خواهر بزرگه ام وقتی میبینه اون مذهبی های اطراف و اونایی که همیشه سعی کردن در حد خودشون دین دار باشن زندگی های نا موفقی دارن و اونایی که مذهب چندانی ندارن خوش اند میگه اینا که عمریه دارن دین داری میکنن به کجا رسیدن.:Ghamgin::geryeh:

kheymegahabalfazl;364547 نوشت:
آخه خواهر ما در اين سخنان شما مانده ايم

از جهتي مي گويد اسلام و خدا را قبول دارد و از جهتي مي گويد روايات و فلان چيز را قبول ندارد

خوب اين اسلامي كه قبول دارد و به ان ايمان آورده را از كجا به يقين رسيده؟

چگونه تحقيق كرده و به اصول ايمان دارد بعد در فروع دچار رسوبات اعتقادي شده؟

والا اين هم در نوع خودش جالبه كه به اسلام اعتقاد داره اما به قران و روايات اعتقاد نداره

مثلا يكي بگويد فلان كس پدر من هست بعد به گويد كه نه او با مادر من ازدواج نكرده است هر وقت اين شخص فهميد كه پدرش چه كسي هست، ان وقت به اسلام هم ايمان كامل خواهد اورد و نه اينكه نومن ببعض و نكفر ببعض باشد

فَإِنْ زَلَلْتُمْ مِنْ بَعْدِ مَا جَاءَتْكُمُ الْبَینَاتُ فَاعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ عَزِیزٌ حَكِیمٌ «البقرة/209
و اگر پس از آنکه برای شما دلایل آشکار آمد دستخوش لغزش شدید بدانید که خداوند توانای حکیم است

دوست گرامی مگر شما با تحقیق به اسلام ایمان اوردید و به یقین رسیدین ؟
دین همه ما ارثی هست
شاید مشکل واقعی اینجا باشه
یک چیزی بهمون ارث رسیده

بی نظیر;365363 نوشت:
دوست گرامی مگر شما با تحقیق به اسلام ایمان اوردید و به یقین رسیدین ؟

بله عزيزم بنده از اديان خروج كردم و با اعتقاد و ايمان قلبي به اسلام ايمان اوردم
مشكل در موروثي بودن اسلام نيست مشكل در عدم بضاعت علوم واقعي ما از اسلام است اين عامل دين گريزي جوانان هست
فمنيسم مي گويد اسلام زن را در انزوا مي گذارد، در صورتي كه انقدر اسلام آزادي اختيار و انديشه به زنان داده است كه هيچ ديني نداده، شما رجوع بفرماييد به ايه 34 سوره نساء كه در شان زنان مي فرمايد الرجال و قوامون النساء كه بعضي از بزرگان قوامون را به حمالون تعبير نموده اند و وقتي كسي از اين تعبيرات خبر نداشته باشد مي گويد فمنيسم راست گفته چرا زن اينقدر در اسلام منزوي هست چرا او اختيار طلاق ندارد، در صورتي كه اين هم تدليس بزرگي هست و اسلام اجازه اختيار طلاق را به زن داده و خودش بي خبر است چون مي تواند اين را به عنوان پروتكل در عقد نامه اش متذكر شود
خواهرم مشكل از اسلام نيست، بلكه مشكل از عقايد و انديشه و ميزان علم ما هست انچ هشما از اسلام اموخته ايد حرام و حلال هست حال اگر من توانستم حرام و حلال را به بلحاظ علمي برايتان اثبات كنم انوقت خواهيد فهميد اسلام دين پولاريزم و راسيونالسم و هر چيزي كه شما بگوييد هست همان طور كه دانشمند بزرگ مورس بوكاي در مقايسه با كتب اديان گفت من انجيل، تورات و قران را باعلم مقايسه نمودم اما دريافتم اديان ديگر نقض علم هستند اما قران همان علم هست و هيچ فرقي با علم ندارد، قران سلطان علوم هست من و شما خبر نداريم و اگر گشت و گذاري به قران بزنيد درخواهيد يافت كه قران درباره مسائل زمين شناسي هم نظريه اي مبني بر اينكه چند درصد را اب و چند درصد را خشكي فراگرفته دارد كه اگر به مردم بگوييد مانند مورس بوكايي به ايمان خواهند رسيد

اسلام اگر هم ارث باشد مانند آن ارثي هست كه آنقدر كثير هست كه نمي دانيد چگونه از ان استعمال و استفاده كنيد

صدای پای آب;365357 نوشت:
دار باشن زندگی های نا موفقی دارن و اونایی که مذهب چندانی ندارن خوش اند میگه اینا که عمریه دارن دین داری میکنن به کجا رسیدن.

جواب ايشان را خداوند در قرآن داده سوره شوره ايه 20 را مطالعه بفرماييد كه هركس دنيا بخوهد خدا به او دنيا مي دهد و هر كه اخرت بخواهد خدا به او اخرت مي دهد در مورد اينكه چرا تناقض بين كفار و مسلمان ها هم وجودذ دارد را هم در اين سايت پاسخ دادم كه چرا بي دينان سلامت دارند و چرا بعضي وقت ها با دينان پول كمتري دارند و يا سلامت ندارند

اما اينكه ما عقب هستيم را شما نبايد در عقايد و افكار و مكانيسم اسلام جويا شودي و اتفاقا اين اشكال بر آنها وارد است كه چرا اينقدر دشمنان اسلام زياد هست و هر جا نام اسلام مي شنودن بدنبال سركوب هستند

15352;364589 نوشت:

ببینید اگر کسی از طریق علم،منطق و استدلال قانع نمی شود یعنی به نوعی هیپنوتیزم شده و به خواب رفته است لذا تفکر و حرف های آن القایی بوده و مال خودش نیست این یک نکته ی مثبت و امیدوار کننده برای بیداری آن است همچنین کسی که خواب است را که نباید با لگد بیدار کرد زیرا اینگونه به کما میرود! ولی میتوان به نرمی با گذشت زمان ذهن او را از تفکر جاهلانه غرب آزاد کنید و همزمان از افراط گرایی و طرفداری از احزاب بپرهیزید چون وقتی یک چیزی در ظاهر بدنام و بی اعتبار میشود برای بازیابی آن باید موقتا کنار گذاشته شود به نوعی اگر میخواهید دو قدم جلو بروید باید یک قدم عقب نشینی کنید.
وقتی شما برای جذب فردی اقدام میکنید و آن فرد جذب حزب و یا مکتب دیگری باشد موفق نمی شوید چون تلاش شما نابرابر است و دراینصورت باید اول شرایط برابر برای جذب فرد را فراهم کنید.
تجربه ی شخصی :
"در بیشتر مواقع هم خدا میتواند کار شما را راحت تر کند من یکی رو میخواستم به دین دعوت کنم ولی خیلی غیر منطقی بود بعد بهش گفتم حداقل خدا رو که قبول داری؟ گفت بله منم گفتم حالا تو به عنوان یک مخلوق نمیخوای یک بار هم که شده از خالقت تشکر کنی؟ مادرت که بزرگت کرده جونت رو فداش میکنی ولی حاضر نیستی برای کسی که آفریدتت و این همه نعمت بهت داده سجده شکر کنی؟ خلاصه راضیش کردم فقط یه بار بیاد مسجد و نماز بخونه بعد دیدم سه روز بعد دوباره اومد مسجد، گفتم آفتاب از کدوم طرف طلوع کرده؟ گفت اونروز بعد از نماز یه دعا کردم و از خدا خواستم راه درست رو نشونم بده اگر راهم درسته که کمکم کنه ولی اگر غلطه، درستش رو نشونم بده، وقتی رفتم خونه مستند استاد رائفی پور رو دیدم و تازه فهمیدم از کجا ضربه خوردم. من این مستند رو یک سال قبل بهش داده بودم ولی تا زمانی که خودش از خدا نخواست نگاش نکرده بود در کل خوبه آدم همچین جاهایی از خدا کمک بخواد."

kheymegahabalfazl;365424 نوشت:
فمنيسم مي گويد اسلام زن را در انزوا مي گذارد، در صورتي كه انقدر اسلام آزادي اختيار و انديشه به زنان داده است كه هيچ ديني نداده

بله در قران بله ولی متاسفانه صدها حدیث این حقیقت قران را در هاله ای از ابهام قرار می دهن

kheymegahabalfazl;365424 نوشت:
شما رجوع بفرماييد به ايه 34 سوره نساء كه در شان زنان مي فرمايد الرجال و قوامون النساء كه بعضي از بزرگان قوامون را به حمالون تعبير نموده اند و وقتي كسي از اين تعبيرات خبر نداشته باشد مي گويد

حالا تعبیر شما از اینم ایه چیست؟

بی نظیر;365629 نوشت:
حالا تعبیر شما از اینم ایه چیست؟

همان خدمت گذاري به زنان هست، زيرا زن استوانه و شالوده و عمود يك خانواده مي باشد همچنين خانواده اي كه بنيان و زير ساخت و عمود ضعيفي داشته باشد يقين دچار لغزش و فرسودگي خواهد بود و چنين خانواده يقعط به يقين به تعالي و رشد نخواهد رسيد در نتيجه نگاه ما همان نگاه علماست

بی نظیر;365629 نوشت:
بله در قران بله ولی متاسفانه صدها حدیث این حقیقت قران را در هاله ای از ابهام قرار می دهن

ببين خواهرا اولا كه بايد صحت سند حديث بررسي شد زيرا امام معصوم فرمود كه اگر روايتي را شنيديد كه خلاف قران مي گويد ان را بكوبيد به ديوار زيرا كلام امام در راستاي كلام رسول الله هست و كلام رسول همان كلام خداست و كسي نمي تواند دروغ به خدا ببند و طبق نص قران حرام است
دوما كه خودتان هم اشاره فرموديد بعضي از روايات، اين ايه را در هاله ابهاي و دوگانگي مي برد خود اين نشان از عدم صحت حديث را نشان مي دهد
سوما روايات سياق دارد و بايد تفسير شود كه موضوع آن چيست

kheymegahabalfazl;365636 نوشت:
همان خدمت گذاري به زنان هست

یعنی می گین قوامون یعنی خدمتگذاران
ایا در فرهنگ لغت عرب داریم این معنی رو ؟

kheymegahabalfazl;365636 نوشت:
ببين خواهرا اولا كه بايد صحت سند حديث بررسي شد زيرا امام معصوم فرمود كه اگر روايتي را شنيديد كه خلاف قران مي گويد ان را بكوبيد به ديوار زيرا كلام امام در راستاي كلام رسول الله هست و كلام رسول همان كلام خداست و كسي نمي تواند دروغ به خدا ببند و طبق نص قران حرام است

متاسفانه اینکار الان نمیشه و روایات مغایر با عقل و قران زیاد مورد استناد قرار می گیره

بی نظیر;365716 نوشت:
عنی می گین قوامون یعنی خدمتگذاران
ایا در فرهنگ لغت عرب داریم این معنی رو ؟

شما دنبال چه هستيد؟

چيزي كه اظهر من المشس هست را شما دنبال چه مي گرديد؟

شما رجوع بفرماييد به تفسير نمونه ذيل همين ايه جوابتان را مي گيريد؟

خواهرم اينگونه كه شما جلو مي رويد ما نتيجه نخواهيم گرفت زيرا شما از طرفي مي گويي كه مدح زنان نشده و ما ادله قراني با تفسير مي اوريم بعد مي گوييد در كجا و با چه كيفتي گفته و ايا در لعت عرب بدين معناست؟
خوب مگر شما عرب هستيد كه دنبال لغت شناسي عرب مي گرديد؟
خواهر شما به دنبال حقيقت هستيد يا مجادله؟

بی نظیر;365716 نوشت:
متاسفانه اینکار الان نمیشه و روایات مغایر با عقل و قران زیاد مورد استناد قرار می گیره

اين مشكل از دين نيست، اين مشكل از اسلام نيست، مشكل از كساني هست كه براي رسيدن به اهداف شوم خود به هر چيزي چنگ مي زنند الا واقعيت و ما نمي توانيم اي اشخاص عام را در قالب و فريم خواص بياوريم و مهر ان را به نام اسلام پررنگ كنيم

kheymegahabalfazl;365718 نوشت:
شما دنبال چه هستيد؟

چيزي كه اظهر من المشس هست را شما دنبال چه مي گرديد؟

شما رجوع بفرماييد به تفسير نمونه ذيل همين ايه جوابتان را مي گيريد؟

خواهرم اينگونه كه شما جلو مي رويد ما نتيجه نخواهيم گرفت زيرا شما از طرفي مي گويي كه مدح زنان نشده و ما ادله قراني با تفسير مي اوريم بعد مي گوييد در كجا و با چه كيفتي گفته و ايا در لعت عرب بدين معناست؟
خوب مگر شما عرب هستيد كه دنبال لغت شناسي عرب مي گرديد؟
خواهر شما به دنبال حقيقت هستيد يا مجادل

شما اگه دنبال حقیقت قران هستید نباید زیاد به تفاسیر اعتماد کنید انها گاهی بنا به مصالح ممکن مطلب را طوری دیگر بنویسند
حقیقت فقط در خود قران هست
اینکه من گفتم ایا در لغت عرب همچنین معنایی داریم ایا دنبال بهانه هستم یا دنبال حقیقت ؟
مجادله چرا برادر من
مگر دنبال وقت هدر دادن هستیم
اگر بخواهیم وقت هدر بدهیم راهای خیلی بهتری وجود داره
کسی که میاد تو یک ساتیت قرانی و بحث و تحقیق می کنه دنبال وقت هدر دادن نیست
که راهای خیلی جذاب تری برای اینکار موجود است

من عرب نیستم اما قران عربی هست برادر من
به نظر شما برای یک لغت عربی تو لغت نامه دهخدا دنبال جواب بگردم

kheymegahabalfazl;365718 نوشت:
اين مشكل از دين نيست، اين مشكل از اسلام نيست، مشكل از كساني هست كه براي رسيدن به اهداف شوم خود به هر چيزي چنگ مي زنند الا واقعيت و ما نمي توانيم اي اشخاص عام را در قالب و فريم خواص بياوريم و مهر ان را به نام اسلام پررنگ
كنيم

اما این مطلب و چقدر زیبا گفتین
احسنت

بی نظیر;365725 نوشت:
شما اگه دنبال حقیقت قران هستید نباید زیاد به تفاسیر اعتماد کنید انها گاهی بنا به مصالح ممکن مطلب را طوری دیگر بنویسند
حقیقت فقط در خود قران هست

قرآن مي فرمايد تبيانا لكل شي ما در مورد همه چيز صحبت كرديم

خواهرم من مي خواهم واقعيت را از قرآن دريافت نمايم

خداوند در ايه 43 سوره بقره مي فرمايد: وَأَقِيمُواْ الصَّلاَةَ

خوب بنده مي خواهم نماز بخوانم مي شه به من بفرماييد كه در كجاي قران نوشته من بايد نماز صبح بخوانم و دو ركعت هم بخوانم؟

بعد شما فرموديد به اين تفاسير اعتماد و اطمينان نكنيد سپس شما چگونه به كتب لغت شناسي و ديكشنري عرب اعتماد و اطمينان مي كنيد؟ خوب ان هم نوشته مردم هست ديگر مضاف بر اينكه كسي كه تفسير مي كند كه الله بختكي نيست يك شبه به اين مقام برسد و در ادامه سوالي دارم آيا شما كه دكتر مي رويد به نسخه دكتر اعتماد مي كنيد يا نه؟ اگر اره خوب اين دكتر هم نمي تواند قابل اعتماد باشد شما چگونه اعتماد مي كنيد و اگر نه كه خوب بايد بگوييم سنگي بر روي سنگي بند نمي شود زيرا علوم بر گرفته از تجربه و تحقيق و پزوهش هست و اين هم مورد قبول نيست در نتيجه بايد به يك رفرنسي اعتماد كنيد

بی نظیر;365725 نوشت:
اینکه من گفتم ایا در لغت عرب همچنین معنایی داریم ایا دنبال بهانه هستم یا دنبال حقیقت ؟
مجادله چرا برادر من
مگر دنبال وقت هدر دادن هستیم

خواهرم منظور من به شخص شما نيست به كساني كه شايد اين سوال را از شما بپرسند و يا كساني كه اعتقاد بر اين داشته باشند و بخواهند از واقعيت فرار كنند

بی نظیر;365725 نوشت:
من عرب نیستم اما قران عربی هست برادر من
به نظر شما برای یک لغت عربی تو لغت نامه دهخدا دنبال جواب بگردم

شما چگونه به دست نوشته يك ادم اعتماد مي كنيد شايد او هم دروغ گفته باشد

جاي تعمل دارد كه شما تفسير يك عالم را قبول نداريد اما تعبير يك شخص را كاملا صحيح مي دانيد به نظر شما اين ديدگاه در منطق و به لحاظ عقلي جايگاهي دارد كه ما هر كه را خواستيم قبول كنيم ولي مهر مصالح انديشي بر ديگران بزنيم و درصورتي كه بايد براي رد كردن ديگران برهاني بياوريم و هيچ گونه ادله اي هم ارائه نمي دهيم

موضوع قفل شده است