صفحه 1 از 8 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چه طوری می تونم کسی رو نماز خون کنم لطفا کاربران نظر بدید

علاقه
    هنر
    نوشته
    200
    حضور
    4 روز 10 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    23
    صلوات
    1249

چه طوری می تونم کسی رو نماز خون کنم لطفا کاربران نظر بدید

من هر کی اطرافمه نماز نمی خونه خیلی از لحاظ اخلاقی ازمن یا کسانی که نماز خون هستند جلوترن ولی میگن حوصله وضو گرفتن ونماز خوندن نداریم من دلم خیلی میسوزه دوست دارم کمکی بهشون کنم واونا رو نماز خون کنم تا فرد کاملی بشن تا به حال سعی کردم ولی نتیجه نداده
    برای خوشحالی
    امام زمان

گناه
    نکنیم

2. صلوات ها 11

3.  

نوشته
    4,062
    حضور
    21 روز 10 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11165

با نام الله

چه طوری می تونم کسی رو نماز خون کنم لطفا کاربران نظر بدید

کارشناس بحث: استاد سینا

دلی که نشد خانه یاس نرگس

خراب است و و یران صفایی ندارد

5. صلوات ها 7

نوشته
    2,182
    حضور
    17 روز 13 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    15131

نقل قول نوشته اصلی توسط 15352 نمایش پست ها
    من هر کی اطرافمه نماز نمی خونه خیلی از لحاظ اخلاقی ازمن یا کسانی که نماز خون هستند جلوترن ولی میگن حوصله وضو گرفتن ونماز خوندن نداریم من دلم خیلی میسوزه دوست دارم کمکی بهشون کنم واونا رو نماز خون کنم تا فرد کاملی بشن تا به حال سعی کردم ولی نتیجه نداده
    دعوت کردن وتشویق دیگران به نماز یکی از مصادیق امر به معروف می باشد که لازم است با حصول شرایط،عملی شود بنابراین در نظر گرفتن شرایط وجوب امر به معروف ونهی از منکر در این رابطه الزامیست.

با توجه به این که نماز ستون وپایه ی اصلی دینداری می باشد، دعوت به نماز نیز دارای اهمیت فوق العاده ای هست واتفاقا اگر این امر به خوبی انجام شود تاثیرات مثبت فراوانی خواهد داشت.

رفتار ما، از نوع نگاه ما سرچشمه می گیرد وقتی نگاه انسان به نماز به عنوان ابزاری برای اعلام بندگی در برابر خالق بی همتا باشد نگاه کردن از این دریچه مشوق خوبیست برای احیای نماز، اما چنانچه زاویه ی نگاه ودید ما به نماز از دریچه ای غیر از دریچه ی بندگی باشد طبیعتا احتمال سبک شمردن ویا ترک نماز هم وجود دارد لذا برای دعوت دیگران به نماز لازم است نگاه آنها را به نماز تغییر دهیم.

یکی از مهمترین راه ها برای ایجاد تغییر در نگاه افرادی که نماز نمی خوانند ویا آن را سبک می شمارند، بیان تاثیرات وآثار مثبت روحی ومعنوی وحتی جسمی نماز است خیلی از افراد غفلتشان نسبت به انجام عمل، به دلیل نا آگاهی به فواید انجام یک عمل و عوارض ترک آن عمل می باشد اما اگر آنها را به عوارض سوءترک نماز آشنا نماییم ودر رابطه با آثار مطلوب نماز برای آنها بگوییم این امر تاثیر مطلوبی خواهد داشت.البته لازم است در این رابطه نیز شرایط مخاطب اعم از سن وروحیات او در نظر گرفته شود.

بررسی زیر بناهای فکری وتوجه کردن به آنها وسعی در اصلاح آنها می تواند نگاه فرد را نسبت به نماز واقع بینانه تر کند گاهی دلیل سبک شمردن نماز سستی عقاید اشخاص است که لازم است اصلاح شود.

علاوه بر این با توجه دادن اطرافیانمان به این امر،که عبادتی همچون نماز بسیار در سعادت و شقاوت انسان موثر است تا جایی که ،چنانچه نماز انسان پذیرفته شود سایر اعمال او نیز مورد پذیرش قرار خواهد گرفت وچنانچه نماز رد شود سایر اعمال نیز رد خواهد شد،می تواند مشوق خوبی در این امر باشد چرا که انسان فطرتا خواهان رسیدن به سعادت است.

ادامه دارد....

ویرایش توسط سینا : ۱۳۹۲/۰۴/۱۳ در ساعت ۲۲:۴۲

7. صلوات ها 10

نوشته
    2,182
    حضور
    17 روز 13 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    15131

گاهی ممکن است افراد فکر کنند که نماز صرفا انجام یک فریضه ای است اجباری که انجام دادن یا ندادنش خیلی فرقی نمی کند واتفاقا وقتی خود را با دیگرانی که نماز خوان هستند مقایسه می کنند در ظاهر می بینند که چیزی از آنها کمتر ندارند واوضاعشان از آنها بدتر نیست به دلیل همین قیاس وعدم آشنایی با فلسفه نماز،نماز را ترک می کنند بنابراین بر ما لازم است فلسفه ی نماز را برای آنها روشن کنیم تا صرفا در ظاهر افراد وزندگی ظاهری آنها به دنبال آثار نماز نباشند

یکی از آثار معنوی نماز بخشش گناهان است ودرقرآن و روایات نیز به اثر پاک کنندگی نماز برای گناهان اشاره شده است.

خداوند در قرآن می فرماید:

وَ أَقِمِ الصَّلاةَ طَرَفَيِ النَّهارِ وَ زُلَفاً مِنَ اللَّيْلِ إِنَّ الْحَسَناتِ يُذْهِبْنَ السَّيِّئاتِ ذلِكَ ذِكْرى‏ لِلذَّاكِرينَ

« در دو طرف روز، و اوايل شب، نماز را برپا دار؛ چرا كه حسنات، سيئات(و آثار آنها را) از بين مى‏برند؛ اين تذكّرى است براى كسانى كه اهل تذكّرند! »

( هود :114)

یکی دیگر از آثار نماز،رسیدن به آرامش است.

خداوند مي فرمايد : «الَّذينَ آمَنُوا وَ تَطْمَئِنُّ قُلُوبُهُمْ بِذِكْرِ اللَّهِ أَلا بِذِكْرِ اللَّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ »

« آنها كسانى هستند كه ايمان آورده ‏اند، و دلهايشان به ياد خدا مطمئن(و آرام) است؛ آگاه باشيد، تنها با ياد خدا دلها آرامش مى ‏يابد!

( الرعد : 28)

افراد نماز خوان گاهی ممکن است هر چقدر بگردند در ظاهر نتوانند تاثیرات معنوی نماز را ببینند لذا لازم است انها را نسبت به اینگونه آثار معنوی باخبر کنیم.

بازدارندگی از منکرات وبدیها،ابزار بودن برای ابراز بندگی وشکر نعمتهای الهی،تقویت اراده در انسان،پرورش فضایل اخلاقی و....از جمله تاثیرات نماز است که می توان برای شخصی که نماز نمی خواند تبیین کرد.

ویرایش توسط سینا : ۱۳۹۲/۰۴/۱۳ در ساعت ۲۲:۴۸

9. صلوات ها 9

نوشته
    2,182
    حضور
    17 روز 13 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    15131

نماز از مصادیق ذکر است (واقم الصلوه لذکری) وذکر تاثیر تکوینی وآنی دارد یعنی بخواهیم ونخواهیم موثر است مانند دارویی که شما چه فوایدش را بدانید یا ندانید وقتی ازآن دارو بخورید به درمان شما کمک می کند حال پزشک دارو را می شناسد واستفاده می کند وبرایش اثر دارد انسان بیسواد هم دارو را استفاده می کند ودر عین حال برای او هم موثر است .نماز نیز چنین حالتی دارد پس دیگران را از اثرا ذاتی نماز باخبر کنید.

اگر دیگران تحت تاثیر حرفهای شما قرار می گیرند خودتان این امور را گوشزد نمایید ودر غیر این صورت از طریق واسطه هایی دیگر همچون دوستان ویا کتاب ویا حتی فضای مجازی می توانید دیگران را نسبت به آثار نماز آشنا نمایید. البته رعایت احترام وادب وخوش خلقی برای دعوت دیگران نیز امری لازم وحائز اهمیت می باشد تا از دعوت خود نتیجه ی معکوس نگیرید.

تاثیرات مثبتی که نماز خواندنتان در زندگی برای شما داشته است را برای دوستانی که نماز خوان نیستند بازگو کنید والبته بهتر است که عملا آثار نماز خوان بودن شما وتاثیر مثبت نماز را در رفتار وگفتار واخلاق شما مشاهده کنند بنابراین بهتر است شما نمونه ی عینی یک فرد نماز خوان باشید تا به طور ملموس آثار نیک نماز را در وجود شما احساس نمایند ودر یک کلام عملا با رفتارتان تبلیغ نماز کنید.

افراد ویژگی ها وروحیات وخلقیات خاصی دارند که با هم متفاوت است برای همین لازم است برای هر فردی از روش خاص خودش که متناسب با روحیات اوست استفاده نمایید که این امر مستلزم شناخت ویژگی های دیگران است بنابراین شما با شناخت روحیات آنها می توانید بهتر روی آنها تاثیر بگذارید.

تشویق دیگران به حضور در فضاهای معنوی ومساجد ومراسمات مذهبی نیز می تواند زمینه ی تشویق آنها به نماز را فراهم نماید. بعضاممکن است روحیه ی بعضی افراد اینگونه باشد که از طرق ارائه شده نمازخوان نشوند اما استفاده از روش هایی همچون نشان دادن حالت ناراحتی خود نسبت به ترک نماز آنها وابرازنارضایتی خود در رفتار وگفتار، باعث تحت تاثیر قرار گرفتن آنها شود لذا برای اینگونه افراد لازم است از این نوع روش ها استفاده کرد.البته به کار بردن این روش به معنی ارائه ی مجوز برای ترک ارتباط نمی باشد.

نماز پاسخ به نیاز معنوی انسان است پس باید احساس نیاز در انسان ایجاد شود تا بدنبال احساس نیاز، فرد برای رفع نیاز قدم بردارد سعی کنید با گفتار ورفتار خود این احساس نیاز را در فرد ایجاد نمایید

فر اموش نکنید که هدایت و ارشاد دیگران به طرف خدا امری تدریجی است پس لازم است در این مسیر صبوری لازم را بخرج دهید.

ویرایش توسط سینا : ۱۳۹۲/۰۴/۱۳ در ساعت ۲۲:۵۴

11. صلوات ها 9

نوشته
    268
    حضور
    4 روز 12 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    4
    صلوات
    549

بسمه تعالی
    باسلام، اگه اجازه بدید یکی از خاطره هامو درین خصوص رو نقل کنم که خیلیم از موعدش نمیگذره:

تو یه جایی که کار میکردم، یه رفیق پیدا کردم که فهمیدم نماز نمیخونه، خیلی باهاش خودمونی شدم گرم گرفتم، بهش گفتم چرا نماز نمی خونی؟ یه مکسی کرد و گفت میدونی رضا؟ میخواما اما حالشو ندارم و اکثر روز ها هم باید غسل کنم... بهش گفتم ببین کلش 5 دیقه وختتو میگیره. نماز صب که صب از خواب پا میشی بخون و ظهر و شبم که خیلی سریع اینجا بخون، بهش گفتم هرچقدر دوس داری سریع تر بخون ولی بخون تازه تسبیحات اربعه رو هم یه بار بگی کافیه کلهم 5 دیقه بابا روز 1440 دیقه هست 1435 دیقه عشق و حال کن 5 دیقه نماز چطوره؟ ادامه دادم علی جون نوکرتم تو اصلا لازم نیست هرروز غسل بکنی، احتمال اینو بده که هرروز بخوای حموم بری سرما میخوری یا واسه پوستت ضرر ایجاد میکنه، لباساتو عوض کن و یه تیمم بکن بجاش باهمون نمازتو بخون...

وختی دید که اینقد ساده شد. فک کرد... گفت رضا من سیگار میکشم چجور جلوی خدا وایسم، بهش گفتم کی گفته سیگار گناه داره؟ تعجب کرد، گفتم تو نماز بخون، من حاضرم یه نخ سیگار بکشم تا مطمئن بشی که میشه هم سیگار کشید و هم نماز خوند چون سیگار گناهی نداره.

خلاصه بهونه آورد، بهش گفتم علی جون، یه چیز بهت بگم والسلام. میدونی علی آقا فدات شم، حدیثی داریم که میگه شفاعت ما اهل بیت به کسی که نماز رو سبک بشماره نمیرسه؟ یه هو جا خورد. ادامه دادم، علی جون، تو هر کاری دوست داری بکن ولی این 5 دیقه توروزو یه نماز سریع بخون، که فردای قیامت وختی زهرا س رو دیدی بهش بگی خانم خودت گفتی من اگه نماز بخونم شفاعتم میکنی، علی جون تو نمازتو بخون که قیامت یه حرفی داشته باشی وختی اباالفضل العباس س از کنارت رد شد بتونی بهش بگی آقا گفتی نمازتو بخون خوندم...

بهش گفتم: نمازو بخون که اگر همین اهل بیت شفاعتتم نکن، چیکار میخوای بکنی؟
    علی التماست میکنم حرفمو درک کن.

فرداش دیدم وایستاده واسه نماز، هنوزم به قلب پاکش حسودیم میشه
    ویرایش توسط CELLAR : ۱۳۹۲/۰۴/۱۳ در ساعت ۲۳:۱۲

13. صلوات ها 11

علاقه
    الله
    نوشته
    63
    حضور
    4 روز 22 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    176

سلام خواهر گرامی
    بنده یک زمانی به خدا اعتقاد نداشتم
    هیچ پیغمبر و کتابی رو نمیپذیرفتم
    بقولی مصداق آیه 7 تا 10 سوره یس بودم تا اینکه جرقه ای درم ایجاد شد که باعث شد اسلام بیارم و شیعه بشم و به خدا ایمان بیارم...
    این جرقه علت اصلیش خواست خدا بود و بنده با دیدن یکی از سخنرانی های استاد رائفی پور و تعدادی مستند دیگر باعث شد اساس زندگیم تغییر کنه و به عالم غیب ایمان بیارم.
    تا قبل از اون موقع بنده فقط به ظاهر اسمم مسلمان بود در حالی که اصلا به این چیزا اعتقاد نداشتم...
    بعد از این که به همه اینا اعتقاد پیدا کردم گفتم بیام در این زمینه تحقیق بیشتری کنم که هرچی تحقیق میکردم به یقینم افزوده میشد
    تعدادی از این سخنرانی و مستند هایی که واقعا تاثیر گذاره رو جمعو جور کردم و از طریق فلش مموری پخش میکردم بین دوستان و آشنایان.
    تا اینکه به ذهنم رسید در راه امامم زمان بیایم کاری کنم
    اینکه یک مجموعه از مستند و سخنرانیهایی رو تهیه کنم و به صورت رایگان پخش کنم
    بخدا این بسته آدم رو تغییر میده و انسان بی خدا رو دین دار (مسلمان) میکنه
    در این مجموعه به یک نحوی حقانیت اسلام اثبات میشه که انسان به 100% یقین خواهد رسید...
    شما اینو به هر کسی بدهید تاثیر مثبت میزاره
    نمونه بارزش خوده بنده
    همه این هارو به عنوان مقدمه گفتم (خیلی خلاصه گفتم) تا به این برسم که بهتون بگم اگر خواستین بنده به صورت رایگان برایتان این مجموعه ی دو دی وی دی رو بفرستم ...
    شاید در ذهنتان بیاید که نمیتواید بهم اعتماد کنید و آدرس بفرستید...
    در این صورت می توانید آدرس رو از استان تا محل پست بانک منطقه ای را که زندگی میکنید بگید تا بنده به پست بانک اونجا بفرستم و شما بروید و از اونجا دریافتش کنید.
    راستی بنده به خیلیا این مجموعه رو میدم نه اینکه فقط شما...
    منتظر جواب می باشم
    راستی این مجموعه دارای کاور هم می باشد که باعث میشه بیشتر انسان در موردش کنجکاو بشه
    اینم کاور :

15. صلوات ها 6

علاقه
    هنر
    نوشته
    200
    حضور
    4 روز 10 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    23
    صلوات
    1249

نقل قول نوشته اصلی توسط سینا نمایش پست ها
    تشویق دیگران به حضور در فضاهای معنوی ومساجد ومراسمات مذهبی نیز می تواند زمینه ی تشویق آنها به نماز را فراهم نماید. بعضاممکن است روحیه ی بعضی افراد اینگونه باشد که از طرق ارائه شده نمازخوان نشوند
    lمن در دانشگاه وقت نماز که میشه همیشه دوستامو دعوت میکنم ولی یکی میگه ناخونام لاک داره یکی میگه کتونیمو حال ندارم در بیارم و....
    برای خوشحالی
    امام زمان

گناه
    نکنیم

17. صلوات ها 7

علاقه
    حقیقت
    نوشته
    2,117
    حضور
    32 روز 20 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    5955

من فکر می کنم این واقعا کار خیلی سختیه و تا طرف خودش نخواد امکان نداره ما نماز خونش کنیم
    من خودم هرکار کردم نتونستم یکی از نزدیکترین فرد خانواده مو نماز خون کنم
    بعد بی خیالش شدم
    اگه کسی روش موفق رو که خودش تجربه کرده سراغ داره بگه تا ما هم استفاده کنیم

19. صلوات ها 5

علاقه
    دفاع از حضرت زهرا (س)-سید عباس-اکبر بیرامی
    نوشته
    1,424
    حضور
    33 روز 6 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    71
    آپلود
    2
    گالری
    2
    صلوات
    2980

سلام عليكم و رحمه الله و بركاته .
    روش اول :به نظر من شما باید اول بگید که دین حق رو پیدا کنه که من برای این کار پیشنهاد می کنم کتاب های دکتر تیجانی رو مطالعه کنند و بعد از شناخت دین خود به خود به نماز علاقه مند می شود .
    روش دوم : اگر مسلمان است احادیثی از پیامبر و ایمه اطهار به ایشون عرضه کنید که ترک نماز حرام است.
    برای بهبهود علاقه مند کردن برید سایت ایت الله العظمی مکارم شیرازی (س) در بخش مقالات یه مقاله ای در این مورد نوشته شده است ان هم مطالعه کنید .
    اگر بهشت و جهنم و توحید و نبوت برای ایشون هنوط ثابت نیست یه سر بیایید پالتاک سه شنبه ها استادی برنامه دارند ، راحت برای شما ثابت می کند .
    قابل توجه تهمت زنندگان ::
    ان شاء الله در آن دنیا با هم صحبت می کنیم و فقط یک سوال دارم چرا واقعا تهمت زدند ؟؟؟
    نکند ظاهر و باطن و عالم الغیب بودند نعوذ بالله ؟؟؟
    امام سجاد ع می فرمایند:
    لاستحل رجال مسلمون دمی * یرون أقبح ما یأتونه حسنا
    ای بسا اگر برخی لباب علمم ظاهر کنم مردم می گند امام سجاد بت پرسته یک مشت مسلمان خونم را می ریزن

21. صلوات ها 3

صفحه 1 از 8 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری