خواستگاران بخت برگشته ( مردانی که لگد به بخت و اقبال خود می زنند)

تب‌های اولیه

38 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
خواستگاران بخت برگشته ( مردانی که لگد به بخت و اقبال خود می زنند)

بازم شرمنده ام
شرمنده از لطف شما
از این که حوصله می کنید و همراهی
دعا کنید
آره دعا کنید خدا به فکرم و نوشتارم، برکت و نورانیتی بده که سبب روشنایی زندگی افراد بشه
دعا کنید قلب تیره ام مثل قلب پاک خودتون نورانی و خورشیدی و بشه
اون وقته که سخنم بر دل می نشینه چون
سخنی که از دل بر آید لاجرم بر دل نشیند
اگر دعای شما نباشد
سخنان و نوشته های من مثل باد هواست البته باد و نسیم که نه چون باد و نسیم منبع رحمت خداوند است.
فضای مجازی رو با ذکر صلوات معطر کنید و من باشید

وقتی سایت ها را می گردیم و وب ها را طی می کنیم و تو شبکه های اجتماعی شیرجه می ریم و از اون سرش بیرون میاییم
یه خبری داغه داغه
و از اون مهم تر بازار کلاشها و حقله بازها و گربه نره و آقا روباهه
خبر بسته بودن بخت و گشایش آن با پول
خبر دست و پا زدن دختران معصومی که خود را به آب و اتیش می زنن تا به جرگه متأهلان که بسیاری از آنها نااهل اند بپویندند.
خبر دیگر
اعتراض دختران که چرا ما مثل پسران نرویم خواستگاری؟

مهمون من باشید یا این کارت
خوب ببینید باهاش کار داریم

سؤال زیر مشتی از از خروار است

نوشت:
حامی نوشت:
نوشت:
سلام. میشه لطفا پاسخ بدید؟
من دختری 22ساله و کارشناسی رو تموم کردم و قراره به زودی کارمند بشم. خانواده تحصیلکرده و نسبتا مذهبی دارم با وضعیت مالی خوب و قیافه معمولی نسبتا خوب. من تا حالا شخصیتم اجازه نداده که بخواهم با پسری دوست باشم و درعین اینکه در خانه و جمع دوستام خیلی شوخ هستم ولی همیشه جلوی یک پسر متانتم را حفظ کردم.

من از جنبه های زیادی واقعا نیاز به یک همسر دارم که با او به آرامش برسم و دوست دارم به این نیازم از راه شرعی اش پاسخ بدهم ولی من یک دخترم!!!! حق اینکه بروم سراغ کسی که می دانم همسر مناسبی می تواند برایم باشد را ندارم.
سوالم از شما این است که چرا دختر وقتی احساس نیاز به ازدواج می کند مثل پسر نمی تواند اقدام کند و کسی را که مطابق میلش هست انتخاب کند؟ چرا باید آنقدر صبر کند تا شاید یکی بیاید خواستگاریش و آن هم اگر نروند و پشت سرشان را هم نگاه نکنن! من با شرایط نسبتا خوبی که دارم خواستگاری ندارم و تکلیف من چیست؟ مگر خدا خودش نمی گوید که اگر نیازی در وجود شما قرار دادم راه ازدواج هم برای پاسخگویی به این نیاز شما قرار داده ام؟! حتما این فقط راجع به پسرها صدق می کند که می توانند بروند خواستگاری دختر مورد علاقیشان نه ما دخترها که اگر پیشنهاد از طرف ما باشد از چشم هرچه پسر و آدمه می افتیم و محکوم می شویم به خیلی چیزها.
با نگاه به اطرافیان و دوستان و هم کلاسی هام کم کم دارم به این نتیجه میرسم که دختر هرچه بیشتر خودش را زیباتر نشان بدهد یا سر و زبون دار باشد یا عشوه­ بیشتر بیاید و اهل دوست پسر باشد بیشتر طرفدار پیدا میکند! بیشتر دخترهایی مثل من که اهل هیچکدام از اینها نیستند باید همیشه تنها باشند!!! چرا ؟
من موافقم که خواستگاری از طرف دختر واقعا بعدها به ضررش تموم میشه، اما تکلیف من چیه؟
متشکرم:Gol:

سلام
اجازه می دهید سؤال تان را در قسمت عمومی بگذارم بدون نام شما
تا افرادی که مثل شما این دغدغه را دارن آروم شوند و به پاسخ برسن؟

سلام. از شما بسیار ممنونم.:Gol:
بله، خواهش میکنم. هر طور خودتون صلاح می دونید

راستشو بخواین این قضیه واسه من اتفاق افتاده... اگر جناب حامی اجازه بدن مطرح کنم

سلام
بفرمایید

خلاصه بگم، طرفی که نمیخواست حالا بهر دلیلی علنا ابراز محبت کنه یا همون خواستگاری خودمون، خیلی ساده با رفتارش اینو نشون می داد با نگاه کردنش لحن برخوردش، البته طوری که اصلا بقول کارشناس حامی بعد ها بضررش تموم نمیشد(یعنی خیلی غیر مستقیم)

با عرض سلام و با کسب اجازه از جناب حامی
به نظر من این موضوع (خواستگاری دختر از پسر) که تا کنون بارها در تاپیک های مختلف بحث شده و میشه گفت به نتیجه ای هم نرسیده علتش اینه که یه نسخه کلی نمیشه براش پیچید و عملا باید تمام جوانب را سنجید و موردی بحث بشه نه کلی.
چند مورد که به نظرم میاد بیان می کنم .
1- اگر واقعا از شخصی خوشتون میاد بهتره از روش غیر مستقیم (واسطه، رفتار و...) اقدام کنید (البته جوری رفتار کنید برداشتی غیر از قصد ازدواج نشه)و اگر سیگنال پاسخی دریافت نکردید به هیچ وجه ادامه ندید.
2- ابتدا ظرفیت نه شنیدن را در خودتون تقویت کنید سپس اقدام کنید در غیر اینصورت منتظر عواقب وخیم اینکار (مختل شدن تمرکز، ناامیدی ،دور شدن از خدا و....) باشید چون روحیه پسرا جوریه که راحتتر میتونن نه بشنون و ازین لحاظ عموما جنبه بالاتری دارند.
3- شخصیت طرف مقابل را تحلیل کنید و اگر ارزشش را داره و جنبه اینکار را هم داره (که در اکثر موارد پسرا ازین لحاظ بی جنبه هستن) اقدام کنید.
4- به نظرم اینکه دختر از پسر خواستگاری کنه و ازدواج سر بگیره باعث میشه اون حس رضایت پس از موفقیت، در مرد ایجاد نشه و ازدواجش براش یه کار پیش پا افتاده تلقی بشه و همسرش هم نتونه ارزش واقعیشا در زندگی براش داشته باشه. چون وقتی انسان قدر یه چیز با ارزش را میدونه که براش به اندازه کافی تلاش کنه .
5- نگران نباشید چیزی که هست خواستگار . انشاالله با بهبود وضعیت اقتصادی کشور و حل شدن مشکل بیکاری خودبه خود مشکل ازدواج جوانان حل میشه.
6- تا الان فقط نکات منفی گفتم ولی نکته مثبت اینکار اینه که اگه پسری بدونه دختری بهش علاقه داره (و خودش هم به اون علاقه داشته باشه) اینده بهتر و تضمین شده تر را برای خودش تصور میکنه و حاضره خیلی بیشتر برای سر گرفتن ازدواجش تلاش کنه (البته اگه عاقل باشه) چون عملا این موضوع که دختر قانع و بساز پیدا نمیشه علتیه که خیلی از مردان مجرد به عنوان علت عدم اقدام به ازدواج بیان میکنن و این کار میتونه این علت را ازشون بگیره.
فعلا همین
:khandeh!:

با اجازه
ی همکلاسی ما روش غیر مستقیم استفاده کرد و دوبار هم بد شکست خورد
دفعه اول که پسر واسه دوست دختر گرفتنش تا حتی خونشون زنگ می زد و آزارش می داد
دفعه دوم ی پسر مذهبی که 5 ترم باهاش همین غیر مستقیم دوست داشتن نشون داد و در اخر به دوستاش گفت که دختره بشنوه حالا حالا ها نه فکر ازدواج بوده و نه هست.
به نظر من اصلا هیچی نشون ندی سنگین تر هستی
خب منم قبول دارم پسرهایی الان در ظاهر دختر پاک می خوان ولی کسی را می خوانن که بلد باشه چطور رفتار کنه و چطوری عشوه بیاد ناز کنه و ....
ی تناقض خیلی عجیبی هست !!!!!

سلام ...
اینگار موضوع در مورد خواستگاری دختر از پسر هست ... تجربه چندین تا از دوستام رو میگم ... آقایون نظرشون رو بدن ... شاید هم اشتباه باشه ...

اگر سیگنال میدین و میخواین با پسری ازدواج کنین .... و اون نگاهتون نمیکنه ... یا جواب سیگنالتون رو نمیده ... چندین تا علت میتونه داشته باشه ... یا شرایط ازدواج نداره ... یا دل مشغولیتی داره ... یا هواسش به یه دختر دیگه هست و هزار تا چیزه دیگه .... نمیخواد دنبال رابط و از این جور چیزا باشین .... یه دفعه که بیرون دیدینش برین جلو و بی مقدمه بگین ...

منو میخوای یا نه ... میخوای تا آخر عمر کنارم باشی و مواظبم باشی یا نه ...

دوستام که میگن خوب جواب میده ... آقایون لطفا نظر بدن !!!

سلام
بحث چیز دیگه ای است
من عنوان زده ام
خواستگاران بخت برگشته.
منظورم پسرانی است که می روند خواستگاری و بعد از آن دیگه پشت سرشون رو هم نگاه نمی کنند

حامی;363767 نوشت:

حامی;363796 نوشت:
سلام
بحث چیز دیگه ای است
من عنوان زده ام
خواستگاران بخت برگشته.
منظورم پسرانی است که می روند خواستگاری و بعد از آن دیگه پشت سرشون رو هم نگاه نمی کنند

سلام
جناب حامی پست خودتون این توهم را ایجاد کرد.

حالا مگه کسی بره خواستگاری و پشت سرشا نگاه نکنه بخت برگشته هست!!!!!
فکر کنم عنوان را میزدید خواستگاران فراری یا بی خواستگاران بخت برگشته (البته قصد جسارت ندارم). علیرغم توضیح هنوز معنی عنوان و ارتباطش با توضیح شما را نفهمیدم.

حامی;363796 نوشت:
سلام
بحث چیز دیگه ای است
من عنوان زده ام
خواستگاران بخت برگشته.

خوب برن
فدای سر اون دختر
اصلا حالا که اینطور شد طرف لیاقت نداشته!!!:ok:

ولی به دور از شوخی به نظر من اصلا جای نگرانی نداره
همیشه که نباید پسرا بخت برگشته بشن!!!! بزارید چندبارم دخترا حالشون گرفته بشه
از قدیم گفتن تا سر سفره عقد نشستی به کسی دل نبند...:pir:

حامی;363796 نوشت:
سلام
بحث چیز دیگه ای است
من عنوان زده ام
خواستگاران بخت برگشته.

ببخشید الان برای من ایهام ایجاد شد!!!
موضوع چیه؟
1.اون پسره بخت برگشتست
2.دختر بخت برگشتست
3.خواستگاری دختران از پسران!

؟

با سپاس فراوان

موضوع پسران بخت برگشته است نه دختران بخت بسته

سلام.
ببخشید من فک کنم اون سوالی که گذاشتین منظور اصلیش نداشتن خواستگار و خواستگاری دختر از پسر بود ولی با این حال، من با توجه به چیزی که در اطرافیان خودم دیدم و می بینم مهم ترین ملاک آقایون برای ازدواج ظاهر دختر هست. و اینکه خیلیا میگن دختر پاک باشه و با ایمان باشه و ... ، اولویت های بعدیشونه متاسفانه! مثلا اول مادر پسر میره دختر رو می بینه، اگه پسندید پسر میاد.

سلام بر همگی
بله سؤال مربوط به نداشتن خواستگار بود
ولی آن طرف سکه را هم ببینیم
گاهی نیامدن خواستگار یا آمدن و برنگشتن خواستگار یک دلیل داره و اون هم این است که خود را همتا و یا لایق بعد معنوی و اخلاقی دختر نمی بیند.
در واقع معنی بخت برگشته این است که فرد به دلیل این که خود ساخته نبوده یا هوس ران است به افت وجودی پیدا کرده و به اختیار خود لگد به بخت خود زده است. خب دختران پاک نباید نگران باشند که چرا از این نوع خواستگاران رگباری برایشان نمی آید یا اگر آمدن چرا رفتند و برنگشتند.

حال اجازه بدهید دو نوع خواستگار را برای شما به شکل تطبیقی و با تجارب مشاوره ای بیان کنم.

مقایسه تطبیقی خواستگارن مگسی با برچسبی

خواستگاران مگسی: این خواستگاران مانند مگس هستند و به دنبال شیرینی عشوه های زنان و دختران هستند. این مگسان روی هر شیرینی در فضای مجازی و حقیقی می نشینند.
خواستگاران برچسبی: این خواستگاران مانند اتیکت و برچسب براساس مؤلفه های مثلث عشق( صمیمیت - تعهد- شور جنسی) فقط به همسر خود می چسبند و مال آنها هستند و همسرانش را هم برای خود نگه می دارند (برند معتبر)

نوع اول: خواستگاران مگسی
خانم محترمی که فکر می کنه
دخترانی که عشوه گرند بهتر جنسشون جور میشه و مشتری گیر هستند مراقب باشن ها
خب این دختران امثال خودشون سراغشون میرن یعنی پسرانی که براشون حریم محرم نامحرم، حیا مهم نیست اونایی که غیرت را غورت دادند
دختر و تخته به هم میاند
قرآن می فرماید پاکان برای پاکان و ناپاکان برای ناپاکان
بله کبوتر با کبوتر باز با باز

این خانم ها که جنسشون به ظاهر جوره میدونید چیه میشه داستانشون
تماس به من مشاور میگرن
گریه می کنن
میگن
دلم میخواست شوهرم یه جور غیرت داشت
با هرکس و ناکسی رفیق شده
دوستش بهم تماس گرفته و درخواست.....
تو سفر و مهمانی دوستاش یا غریبه ها من رو با چشمشون غورت میدن رگ نداره فرقی با سیب زمینی نداره

.
.
.
برخی هم میگن
اوائل خوش بودن که شوهر مذهبی و خشکی ندارم
ولی انگاری بد جوری تره
هر روز با یکیه
محل......بهم نمیده از این شبکه به اون شبکه
قربون صدقه همه ....خانم های دیجیتالی میره ولی ...ولی من رو که واقعیم فراموش کرده
.
.
.
.
.
برخی شون هم میگن
شوهرم میخواد با من پز بده
وقتی راضی میشه که من باهش برم بیرون و همه قوس و منحنی هام را به علاوه موهای بزک کرده منهای حیام نمایش بدم
اون وقت دیگران به خیال خودش میگن خوش به حالش
نمی دونم چرا وقتی از میون مردا میریم او نمی تونه تفسیر چشمک مردان هوسران را بفهمه
این من رو میکشه
من میخوام برا خودش باشم
نمیخوام بازیچه مردان باشم که مثل خوک به شکم و زیر شکم فکر میکنن و من رو برای .....میخوان
.
.
.
.

خانمی گریه کنان میگفت:
خواستم زود برم خونه بخت و از چاه مجرد بودن و یکنواختی خارج بشم
ارتباط در فضای حقیقی و مجازیم را با جنس مخالف توسعه دادم تا بالاخره از بین مشتریان زیاد یکی را انتخاب کنم شده بودم مثل شیرینی که روش هزارتا مگس میشینه...
بالاخره یکی از خوش تیپ ترین و پول دارترین و زیباترین را گزینش کردم
فک می کردم برنده ام
اما وقتی رفتیم زیر یک سقف دیدیم هنوز اون دست از مگس بودنش برنداشته و روی شیرینی های حقیقی و مجازی ماهواره و اینترنت و...می نشینه
تازه فهمیدم زود شکار کردن به معنی شکارچی خوب بودن نیست
باید هم خوب شکار کنی هم شکار خوب کنی
آره از چاله کوچیک مجردی در چاله تنک و تاریک و عمیق متأهلی با یک ناسازگاری و خشکی و سردی افتاده ام
امل بودن واقعی اینه...خشک بودن واقعی .....

به نظر شما دختری که از این خواستگارها نداره بختش بسته است؟ یا اقبال بهش رو آورده؟ آیا همون دعاهایی که برای آمدن خواستگار و بازشدن بختش می کنه برخیش برای دفع این خواستگاران مستجاب بشه خوب نیست؟

نوع دوم: خواستگاران برچسبی(با ضمانت معتبر)
گفتم کبوتر با کبوتر باز با باز
جوانی پاک طینت و خوب سیرت نوشته
همسرم خانمی متدین است و با حیا. نیازی نبوده بهش بگویم با نامحرم خوش و بش نکن پیامک نده به حال و روزش غبطه می خورم
اما به خاطر شغلم که با خانم ها ارتباط دارم هر روز دختران و خانم های جوانی رو می بینم که به هر حال از بین آنها برخی زیبایی خیره کننده دارن
اهل چشم چرانی نیستم ولی به هرحال همه جا از این خانم ها زیاد شده اند به خصوص در شغلم که مشتری خانم زیاد میاد
بارها می شود همکارم را می رستم یا اصلا نگاه نمی کنم
خانم زیبایی اش زیاد به دلم نمی نشیند ولی از ترس این که از نسبت به او سرد شود سایت های دینی می روم و دور سایت خلاف نمی گردم. گوشی همراه لمسیم را رد کرده و ساده گرفتم.
گاهی تمایل به ازدواج موقت می کنم ولی احساس می کنم به همسرم که به من دلبسته و مهر بیگانه ای را به دلش راه نمی دهد خیانت کرده ام
الان هم دنبال راهکار می گردم که چگونه ایمان رو تقویت کنم
چه کار کنم از چشم امام زمان نیفیتم
و چه کارهایی باید انجام دهم که مهر همسر معنویم در دلم بنشیند

.
.
.
.
.
.
خب مگسان و انسان های پاک را در دو نمونه بالا دیدید حالا خود تطبیق دهید و قضاوت کنید
اگر دختری پاک باشد تا از این پاکان نصیبش شود بهتر است یا عشوه گر باشد و مگس شیرینی دوست فرا خوانی کند؟

منبع: محمدحسین قدیری، ماهنامه خانه خوبان(ویژه خانواده ها)، مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی
(آرشیو ماهنامه)

حامی;363767 نوشت:

نوشت:
حامی نوشت:
نوشت:
سلام. میشه لطفا پاسخ بدید؟
من دختری 22ساله و کارشناسی رو تموم کردم و قراره به زودی کارمند بشم. خانواده تحصیلکرده و نسبتا مذهبی دارم با وضعیت مالی خوب و قیافه معمولی نسبتا خوب. من تا حالا شخصیتم اجازه نداده که بخواهم با پسری دوست باشم و درعین اینکه در خانه و جمع دوستام خیلی شوخ هستم ولی همیشه جلوی یک پسر متانتم را حفظ کردم.

من از جنبه های زیادی واقعا نیاز به یک همسر دارم که با او به آرامش برسم و دوست دارم به این نیازم از راه شرعی اش پاسخ بدهم ولی من یک دخترم!!!! حق اینکه بروم سراغ کسی که می دانم همسر مناسبی می تواند برایم باشد را ندارم.
سوالم از شما این است که چرا دختر وقتی احساس نیاز به ازدواج می کند مثل پسر نمی تواند اقدام کند و کسی را که مطابق میلش هست انتخاب کند؟ چرا باید آنقدر صبر کند تا شاید یکی بیاید خواستگاریش و آن هم اگر نروند و پشت سرشان را هم نگاه نکنن! من با شرایط نسبتا خوبی که دارم خواستگاری ندارم و تکلیف من چیست؟ مگر خدا خودش نمی گوید که اگر نیازی در وجود شما قرار دادم راه ازدواج هم برای پاسخگویی به این نیاز شما قرار داده ام؟! حتما این فقط راجع به پسرها صدق می کند که می توانند بروند خواستگاری دختر مورد علاقیشان نه ما دخترها که اگر پیشنهاد از طرف ما باشد از چشم هرچه پسر و آدمه می افتیم و محکوم می شویم به خیلی چیزها.
با نگاه به اطرافیان و دوستان و هم کلاسی هام کم کم دارم به این نتیجه میرسم که دختر هرچه بیشتر خودش را زیباتر نشان بدهد یا سر و زبون دار باشد یا عشوه­ بیشتر بیاید و اهل دوست پسر باشد بیشتر طرفدار پیدا میکند! بیشتر دخترهایی مثل من که اهل هیچکدام از اینها نیستند باید همیشه تنها باشند!!! چرا ؟
من موافقم که خواستگاری از طرف دختر واقعا بعدها به ضررش تموم میشه، اما تکلیف من چیه؟
متشکرم:Gol:

سلام
اجازه می دهید سؤال تان را در قسمت عمومی بگذارم بدون نام شما
تا افرادی که مثل شما این دغدغه را دارن آروم شوند و به پاسخ برسن؟

سلام. از شما بسیار ممنونم.:Gol:
بله، خواهش میکنم. هر طور خودتون صلاح می دونید

سلام ممنونم از اعتمادتون
قرآن می فرماید انسان های پاک برای انسان های پاک و انسان های پلید برای انسان های پلید هستند
پاکی و پلید بودن درجاتی دارد. خیلی ها را خود دختران پاکی مثل شما اگر راحت بودید که سراغشان بروید این کار را نمی کردید مثلا دختر مؤمن خدا دوست تمایل قلبی ندارد از پسری خواستگاری که که با زن و دختر مردم بگو بخند داره و خوش و بش می کنه، نام دختران زیادی را در گوشیش داره، هر روز دنبال یکی است، معتاد به همراهی با دوستان ناباک و دیدن فیلم های مبتذل و رقص است. برخی از دختران که ابتدا برایشان این کار ها امتیاز محسوب می شود بعد از این که ازدواج می کنند تازه می فهمند که شوهرشان چشم و دل و ذهن شان از هنرپیشه ها و رقص ها و خوانندگان پر است. خیلی از این افراد در مشاوره ها اینها را از سر دردی که نمی توانند پیش هرکسی بگویند می گویند.
دختران به خاطر طبیعت و روحیاتی که دارن تمایل دارند نازشان را بکشند تا ناز بکشد. دختری که با هزار امید سراغ مرد دلخواه خودش می رود و او با بی رغبتی به او پاسخ رد می دهد یا پاسخ مثبت می دهد و در زندگی پیوسته به رخ دختر می کشد تاب و تحمل خود را از دست می دهد و احساس سرشکستگی و خرد شدن می کند.
دختری که خواستگاری پسر می رود اعتبارش نزد مادر و شوهر خواهرش نسبت به دختری که مادر شوهر ازش خواستگاری کرده به مراتب پایین تر است.
چه باید کرد؟
-همیشه زود ازدواج کردن به معنی خوشبختی نیست. افراد زیادی هستند که زود ازدواج کرده اند هر روز اختلاف و مشاجره دارند و چیزی که نمی چشند مزه آرامش است.
-اگر خواستگار برود و پشت سرش را نگاه نکند به معنی این نیست که شخصیتش خرد شده باشد بلکه به معنی این است که خود را لایق گوهر وجود معنوی شما نیافته است. هیچ طلافروشی با رفتن مشتری که توان خرید طلا ندارد احساس بی احترامی نمی کند.
- اگر دیر ازدواج کنید و با فرد همتای خود ازدواج کنید بهتر از این است که ازدواج کنید و هر روز اختلاف و ناسازگاری داشته باشید. دیشب خانمی می گفت 8 ساله ازدواج کرده ایم دختر شش ساله دارم. همسرم نام همکارانش در گوشی همراهش است با آنها پیامک بازی می کند وقتی فهمیدم رمز برایش گذاشته، بعد فهمید در فیس بوک با آنها ارتباط دارد و به بهانه مأموریت تفریح می رود او وسائل خودش را قفل می کند و....
در مقابل پسری پاک نوشت: همسرم خوشگلی و زیبایی برایم ندارد در شغل هر روز زنان با آرایش های مختلف می آیند که از همسرم برترند گاهی نسبت به همسرم دلزده می شوم اهل گناه نیستم که با دختران و زنان باشم و احساس می کنم اگر زندگیم را ترمیم نکنم و در عوض دنبال صیغه باشم به او که با جان و دل با من زندگی می کند خیانت کرده ام همیشه دعا می کنم خدا مهرش را در دلم بیندازد برای این که عشقم کم رنگ نشود کار در مغازه را به شاگردم می سپارم تا با زنان روبرو نشوم و....
خب به نظر شما کدام یک از این دو مرد مناسب زندگی است؟
آیا زنانی که عشوه می آیند و دلربایی می کنند شوهری مثل مرد اول به دست می آورند یا دوم؟ اگر زنی زود شوهری مثل مرد اولی به دست آورد آیا در دنیا و آخرت زیان کار نشده؟
اگر دختری صبر کند تا مردی از نمونه دوم گزینش کند آیا برنده در این گزینش نشده است.
- به هرحال قبول دارم مجرد بودن هم سبب مشکلات ذهنی و عاطفی هم هست اما باید با برنامه های مختلف ورزشی و فرهنگی و آموزش مهارت های زندگی و زنانگی و خانه داری و....سبب شوید از رکود بودن رها شوید و چون چشمه و رود در جریان زلال. دخترانی که پویا و سرزنده و اجتماعی و اهل کار و هنر هستند و به خدا توکل می کنند و اهل توسل به ائمه هستند فرصت ازدواج موفق بیشتری خواهند داشت
خداوند فرموده: اگر تقوا داشته باشید از جایی که فکرش را هم نمی کنید رزق و روزی تان( ازدواج، آرامش و..) می دهم به این رفیقم مان خدا اعتماد کنیم
همیشه دعای تان این باشد
خداوندا مرا آن ده که آن به
موفق باشید

حامی;364132 نوشت:
نوع اول: خواستگاران مگسی

.
برخی شون هم میگن
شوهرم میخواد با من پز بده
وقتی راضی میشه که من باهش برم بیرون و همه قوس و منحنی هام را به علاوه موهای بزک کرده منهای حیام نمایش بدم
اون وقت دیگران به خیال خودش میگن خوش به حالش
نمی دونم چرا وقتی از میون مردا میریم او نمی تونه تفسیر چشمک مردان هوسران را بفهمه
این من رو میکشه
من میخوام برا خودش باشم
نمیخوام بازیچه مردان باشم که مثل خوک به شکم و زیر شکم فکر میکنن و من رو برای .....میخوان
.
.
.
.

خانمی گریه کنان میگفت:
خواستم زود برم خونه بخت و از چاه مجرد بودن و یکنواختی خارج بشم
ارتباط در فضای حقیقی و مجازیم را با جنس مخالف توسعه دادم تا بالاخره از بین مشتریان زیاد یکی را انتخاب کنم شده بودم مثل شیرینی که روش هزارتا مگس میشینه...
بالاخره یکی از خوش تیپ ترین و پول دارترین و زیباترین را گزینش کردم
فک می کردم برنده ام
اما وقتی رفتیم زیر یک سقف دیدیم هنوز اون دست از مگس بودنش برنداشته و روی شیرینی های حقیقی و مجازی ماهواره و اینترنت و...می نشینه
تازه فهمیدم زود شکار کردن به معنی شکارچی خوب بودن نیست
باید هم خوب شکار کنی هم شکار خوب کنی
آره از چاله کوچیک مجردی در چاله تنک و تاریک و عمیق متأهلی با یک ناسازگاری و خشکی و سردی افتاده ام
امل بودن واقعی اینه...خشک بودن واقعی .....

به نظر شما دختری که از این خواستگارها نداره بختش بسته است؟ یا اقبال بهش رو آورده؟ آیا همون دعاهایی که برای آمدن خواستگار و بازشدن بختش می کنه برخیش برای دفع این خواستگاران مستجاب بشه خوب نیست؟

خوک در دنیا سمبل کثیفی و شهوته
در غرب وقتی به فرد پلید و هرزی بخواهند ناسزا بگویند میگن: خوک کثیف

دختر موجودی لطیف و حساسه که به همین دلیل هم مورد توجه هست و با توجه به این حالتش مثل دستمال سفیدی میمونه که حتی لکه ی کوچیکی هم میتونه در اون تاثیر بذاره . اگر دختر از پسر خواستگاری بکنه و پسر نپذیره در این حالت دختره که ضربه میبینه چون مدتی ذهنا با اون زندگی میکرده احساسات دختر با پسر متفاوته یه پسر شاید به چندین نفر پیشنهاد ازدواج بده و عاشق هیچکدومشون هم نبوده باشه ولی یه دختر به کسی پیشنهاد میده و غرورشو زیر پاش میذاره که دوستش داشته باشه .
الان یه واقعیتی هست که سن ازدواج بالا رفته ما هم باید بپذیریم و افسردگیمونو پای مجردیمون نذاریم مطمئن باشید اگه ازدواج کردید هم روحیتون چندان تغییری نمیکنه و مشکلات برطرف نمیشن بلکه بهانه هاش تغییر میکنن . پس با مجرد بودن هم میشه شاد بود.
تو جامعه ی ما چیزی هم که کمرنگ شده دختر بودنه امروزه دیگه هرکسی تلاش میمنه درس بخونه شاغل بشه و ظاهر خوبی داشته باشه اما به دختر بودن زیاد توجه نمیشه.

FTMH_Mohammadi;363794 نوشت:

منو میخوای یا نه ... میخوای تا آخر عمر کنارم باشی و مواظبم باشی یا نه ...

دوستام که میگن خوب جواب میده ... آقایون لطفا نظر بدن !!!

اینو جدی گفتین. خییییییییلی وحشتناکه اگه پسره بگه نه که...

[=B Rose]خواستگاری که خانم عفیف و با حیا و خوش حجاب را برای ازدواج قبول نمی کند لگد به بخت خود زده است. در واقع اینجا این مرد است که بختش را خودش اختیارا بسته است و دختر بختش باز بوده و اقبالش بلند که همسر کسی نشده که غیرت و سخن خدا برایش مهم نیست که فرمود:
مردان و زنان پاک برای هم هستند
و مردان و زنان نا پاک برای هم

[=B Rose] خلایق هر چه لایق

کاش یکی از اونها هم قسمت ما شه :khandeh!:
کسی شوهر نمیخواد ؟ :ok:

حامی;368306 نوشت:
[=B Rose]خواستگاری که خانم عفیف و با حیا و خوش حجاب را برای ازدواج قبول نمی کند لگد به بخت خود زده است. در واقع اینجا این مرد است که بختش را خودش اختیارا بسته است و دختر بختش باز بوده و اقبالش بلند که همسر کسی نشده که غیرت و سخن خدا برایش مهم نیست که فرمود:
مردان و زنان پاک برای هم هستند
و مردان و زنان نا پاک برای هم
[=B Rose] خلایق هر چه لایق

بله دقیقا همین طوره به قول مشدیا که میگن دختر خوب هیچ وقت تو خونه نمیمونه:ok:
پس نگران نباشن خانومایی که حیاشون رو حفظ کردن:Kaf:

نرگس الزهرا;393827 نوشت:
بله دقیقا همین طوره به قول مشدیا که میگن دختر خوب هیچ وقت تو خونه نمیمونه
پس نگران نباشن خانومایی که حیاشون رو حفظ کردن

اینطورم نیست که هر کی با حیاست و دختر خوبیه تو خونه نمیونه و حتما ازدواج میکنه!
این حرف شما این معنی رو میده که دختری که خونه ی باباش مونده حتما بی حیا و بد هستش که کسی سراش نرفته!
این قید هیچ وقت شما تهمت بی حیایی به تمام دختران هرگز ازدواج نکرده هستش...
اصلا ما بد (شاید خطایی مرتکب شدیم که خودمون خبر نداریم!) اما مگر حضرت مریم(س) و معصومه(س) از نظر اخلاقی مشکلی داشتند که تا آخر عمر ازدواج نکردند؟؟

راه روشن;393835 نوشت:
ین قید هیچ وقت شما تهمت بی حیایی به تمام دختران هرگز ازدواج نکرده هستش...

من تهمت نزدم !!!!!!!!!!!
خدای من چه قدر خوب تفسیر می کنید
من گفتم به قول مشدیا
والا دیگه حرفایی که شما میگیدو نگفتم
چه قدر بد بین!!!!!!!!!!!
منظورم سخنان گرانبهای جناب حامی بود که گفتن دختران پاک برای مردان پاک
ینی دختری که ازهمون اول عفت و حیای خودش رو حفظ کنه
و هیچ عیب و ایرادی نداشته باشه هیچ وقت تااخر عمر توی خونه نمیمونه
البته این حرف من رو
میشه در سخنرانی های جناب دهنوی و قراءتی هم بشنوید
از خودم که حرفو نزدم نقل قول بود بزرگوار
من هم اینجا مطرح کردم
چرا منو متهم می کنید:Moteajeb!:

هرکسی بری ازدواج نکردنش دلیل داره
بنده هم والا دلیل شمارو نمیدونم
ولی من سخنانم کاملا منبع داشت از خودم نگفتم
سخنرانی اقای قراءتی توی ماه رمضون در حرم مطهر
حتما هنوزم رد می کنید؟؟؟؟
خب دیگه برید با اقای قراءتی بحث کنید

کی گفته شما بدین؟چرا حرف میزارین تو دهن مردم:Ghamgin:

نرگس الزهرا;393844 نوشت:
ولی من سخنانم کاملا منبع داشت از خودم نگفتم
سخنرانی اقای قراءتی توی ماه رمضون در حرم مطهر
حتما هنوزم رد می کنید؟؟؟؟
خب دیگه برید با اقای قراءتی بحث کنید

خب حداقل برای من این سخن که صفت حیا از دختران در خانه مانده برداشته بشه خیلی سنگینه
فرقی نمیکنه که این سخن از شما باشه یا از آقای قرائتی .. آدم برای هر کلمه ای که مینویسه یا به زبون میاره باید اون دنیا حساب پس بده چون همین یک قید شاید به نظر خیلی ها بی اهمیت هیچ وقت ممکنه دل خیلی ها رو بشکنه...
مطمئن باشید که اگر بشه در سایتی با آقای قرایتی بحث کرد حتما این مساله رو بهشون خواهم گفت.

موفق باشید

راه روشن;393869 نوشت:
خب حداقل برای من این سخن که صفت حیا از دختران در خانه مانده برداشته بشه خیلی سنگینه
فرقی نمیکنه که این سخن از شما باشه یا از آقای قرائتی .. آدم برای هر کلمه ای که مینویسه یا به زبون میاره باید اون دنیا حساب پس بده چون همین یک قید شاید به نظر خیلی ها بی اهمیت هیچ وقت ممکنه دل خیلی ها رو بشکنه...
مطمئن باشید که اگر بشه در سایتی با آقای قرایتی بحث کرد حتما این مساله رو بهشون خواهم گفت.

موفق باشید

جناب راه روشن خودتون رو ناراحت نکنید
سوتفاهم شده
منظور دوستمون همون کبوتر با کبوتر باز با باز بود
ناراحت نباشید

راه روشن;393835 نوشت:
اینطورم نیست که هر کی با حیاست و دختر خوبیه تو خونه نمیونه و حتما ازدواج میکنه!
این حرف شما این معنی رو میده که دختری که خونه ی باباش مونده حتما بی حیا و بد هستش که کسی سراش نرفته!
این قید هیچ وقت شما تهمت بی حیایی به تمام دختران هرگز ازدواج نکرده هستش...
اصلا ما بد (شاید خطایی مرتکب شدیم که خودمون خبر نداریم!) اما مگر حضرت مریم(س) و معصومه(س) از نظر اخلاقی مشکلی داشتند که تا آخر عمر ازدواج نکردند؟؟

/////////////////////////////////////

مهم حفظ وقار و عفت و حجاب است اگر چه ازدواج زود خوب است اما نه به هر شکلی

و اگرچه بهتر است دختران زودتر ازدواج کنند اما نه با هرکس و بهر شکلی

فک کنم راه روشن شما خانومید درسته؟
ببخشید منظورم طوری که گفتید نبوده حلال کنید
سوءتفاهم شده خواهرم
شرمنده
شایدم سن من اندازه ای نیس که بخوام توی این بحثا شرکت کنم
فقط بنده رو ببخشید:Gol:
دلتونم نشکنه خواهش من فقط چیزیو که شنیده بودم گفتم
بنده کوچیک تر ازونیم که شما بخواین بگید دلتون شکسته
فک کردم حرفیو که بزرگتری بزنه درسته منم نقلش کردم
روسیام خواهر

حضرت خدیجه چه طور از حضرت محمد خواستگاری کرد !؟
با واسطه می شود ازدواج کرد.
البته جهازیه فلان جور و مهر و عروسی بهمان جور و فامیلهای آن جوری و رسوم اینجوری یک مانع بزرگ است.
کاشکی می شد کشیش بشیم !!!
دنیای جالبی داریم.
یک مرد غربی بود که دو بار شکست عشقی خورده بود. یک بار آن خانمی که دوستش داشته بود با اون ازدواج نکرده بود و بار دیگر آن خانمی که باهاش ازدواج کرده بود طلاق گرفته بود و با یک هنرپیشه ازدواج کرده بود. بنده خدا آخر سر رفته بود کشیش شده بود !!!
نه که خیلی دنیای با رحم و مروتی است که ما هم همش برای همدیگه دردسر و مانع و فلاکت می تراشیم.
خانمها به خاطر خودشونم که شده اگر آدم مناسب حالشون گیر آمد سختگیری عجیب و غریب نکنند.
این روزها این قدر دردسر زیاد است که دیگه جایی برای این چیزها نمی ماند. این حرفها مال عهد بوق بود که مردم بی کار بودن.
دو روز دیگر مرد زندگیتان فلان خانم را می بیند که با بهمان کمالات که راحت ازدوج کرده است آن وقت آن عشق سرکش به نفرت سرکش تبدیل می شود.
دیدم که می گما !!!

یا رب

نقل قول:

اگر در اینجا دختر رو یه دختر و مومن و باتقوا فرض کنیم که همچین اتفاقی براش میفته چند تا دلیل داره:

1- پسر لیاقت اون دختر رو نداره

2- بیشتر اوقات میرن چندجا دیگه هم میبینن به قول معروف دوراشون رو میزنن و این دو حالت داره یا دختر بهتر پیدا میکنن یا اگر پیدا نکردن بعد یکی دو ماه برمیگردن سراغ هون دختر

3-پسر نپسندیده که اغلب هم به خاطر قیافه نمیپسندن،که همون بهتر نپسندن

من از کارشناس حامی تقاضا میکنم که یه بحثی در مورد آداب خواستگاری بین دوستان بذارن.تاپیک هایی هست اما بحثی توسط اعضاء روش نشده

[="DarkOrchid"]

حامی;364134 نوشت:
گاهی تمایل به ازدواج موقت می کنم

سلام پس معلومه اینم همون مگسه است و هوی پرست و الکی میگه نیستم اگه نبود نگاه نمیکرد و نمیفهمید که زیبایشان خیره کننده ست.
ببخشید ولی هیچ کدام از مثال هایتان را قبول ندارم.
یعنی تمام مردان اینگونه اند ؟[/]

سلام به همگی
لطف کنید در اینجا هم نظر دهید و کالبد شکافی دقیق کنید و ضمنا همه ی ارسالی های من را هم بخونید . شبیه بحث شماست .و به دخترانی میپردازد که خاستگار ندارند یا کم دارند و باید ازدواج اجباری یا مصلحتی کنند.شما این را جایز میدانید یا نه؟
http://www.askdin.com/thread33834-5.html#post441682

موضوع قفل شده است