مبطلات روزه،قورت دادن آب دهان

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
مبطلات روزه،قورت دادن آب دهان

سلام
به همه كاربران

آيا فرو بردن آب دهان روزه را باطل مي كند چون من وقتي دم افطار ميشه خيلي به افطاريها كه نگاه مي كنم آب لب و لو چم مي ريزه فرو بردن اب دهان روزه را باطل مي كند.

[=impact]
با نام الله

[=impact]
کارشناس بحث: استاد سجاد

[="Tahoma"][="Black"]

محدثه83;363270 نوشت:
سلام
به همه كاربران
آيا فرو بردن آب دهان روزه را باطل مي كند چون من وقتي دم افطار ميشه خيلي به افطاريها كه نگاه مي كنم آب لب و لو چم مي ريزه فرو بردن اب دهان روزه را باطل مي كند.

با عرض سلام و احترام

فرو بردن آب دهان هر چقدر هم زیاد باشد موجب بطلان روزه نیست. (1)

همیشه موفق و پیروز باشید

پی نوشت:
1. توضیح المسائل مراجع ، مبطلات روزه[/]

سلام
دندانپزشک برای انجام مرحله دوم عصب کشی، برای روز اول ماه رمضون به من وقت داده! نمیتونست زودتر نوبت بده و شبا هم کار نمی کنه. از طرفی، نمیتونم تا بعد از ماه رمضون هم صبر کنم چون ادامه کار عصب کشیه و نباید فاصله بیفته
البته ساکشن، آب و خونی رو که در هنگام کار در دهان جمع میشه، می کشه اما احتمال فرورفتن آب به گلو هست مخصوصا بعد از پایان کار که دهان رو می شورم! با وجود این احتمال، مشکلی برای روزه م پیش نمیاد؟!

ریحانه سادات;363703 نوشت:
سلام
دندانپزشک برای انجام مرحله دوم عصب کشی، برای روز اول ماه رمضون به من وقت داده! نمیتونست زودتر نوبت بده و شبا هم کار نمی کنه. از طرفی، نمیتونم تا بعد از ماه رمضون هم صبر کنم چون ادامه کار عصب کشیه و نباید فاصله بیفته
البته ساکشن، آب و خونی رو که در هنگام کار در دهان جمع میشه، می کشه اما احتمال فرورفتن آب به گلو هست مخصوصا بعد از پایان کار که دهان رو می شورم! با وجود این احتمال، مشکلی برای روزه م پیش نمیاد؟!

با عرض سلام و احترام خدمت حضرت عالی و تشکر از سؤال شما

در فرض سؤال می توانید برای رفتن به دندانپزشکی در ماه رمضان اقدام کنید و اگر چیزی را عمدا فرو ندهید روزه شما باطل نمی گردد اما اگر یقین داشته باشید که با رفتن به دندانپزشکی حتما چیزی در حلق فرو خواهد رفت نباید اقدام کنید .(1)

همیشه سلامت و موفق باشید

پی نوشت:
1. توضیح المسائل مراجع ، مبطلات روزه ، مبحث خوردن و آشامیدن

موضوع قفل شده است