صفحه 1 از 8 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ابن تیمیه: من می توانم مرده زنده کنم و کور را هم بینا کنم+ تصویر

شروع کننده موضوع

علاقه
    عاشق اباالفضل ع (مريدشم، ديوونشم)
    نوشته
    1,682
    حضور
    57 روز 10 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3272

اشاره ابن تیمیه: من می توانم مرده زنده کنم و کور را هم بینا کنم+ تصویر

ابن تیمیه: من می توانم مرده زنده کنم و کور را هم بینا کنم+ تصویر

هدف از راه اندازي اين تاپيك آشنايي بيشتر با عقاید ابن تیمیه است.

ابن تیمیه،رهبر فکری وهابیت می گوید

ونحن لا نحس من أنفسنا عجزا عن إبراء الأکمه والأبرص وإحیاء الموتى ونحو هذه الامور
    ما از خودمان بعید نمی‌دانیم که مرده را زنده کنیم یا کور مادرزاد را شفاء بدهیم و مانند این امور.
    النبوات ابن تیمیه ج1ص218

آقای ابن تیمیه،ماشاءالله شما که زدی روی دست عیسی مسیح!
    ببخشید یک سوال:چطور شما می توانید کور مادرزاد را بینا کنید و مرده هم زنده کنید،اما اگر شیعه ایی بگوید:علی علیه السلام یا امام رضاع،کوری را بینا کرده یا مریضی شفا داده،این می شود شرک؟

آقای ابن تیمیه،ماشاءالله شما که زدی روی دست عیسی مسیح!

وَرَسُولاً إِلَى بَنِيإِسْرَائِيلَ أَنِّي قَدْ جِئْتُكُم بِآيَةٍ مِّن رَّبِّكُمْ أَنِّي أَخْلُقُ لَكُممِّنَ الطِّينِ كَهَيْئَةِ الطَّيْرِ فَأَنفُخُ فِيهِ فَيَكُونُ طَيْرًا بِإِذْنِاللّهِ وَأُبْرِىءُ الأكْمَهَ والأَبْرَصَ وَأُحْيِي الْمَوْتَى بِإِذْنِ اللّهِوَأُنَبِّئُكُم بِمَا تَأْكُلُونَ وَمَا تَدَّخِرُونَ فِي بُيُوتِكُمْ إِنَّ فِيذَلِكَ لآيَةً لَّكُمْ إِن كُنتُم مُّؤْمِنِينَ ﴿آل عمران/49﴾

و [او را به عنوان] پيامبرى بهسوى بنى اسرائيل [مى‏فرستد كه او به آنان مى‏گويد] در حقيقت من از جانب پروردگارتانبرايتان معجزه‏اى آورده‏ام من از گل براى شما [چيزى] به شكل پرنده مى‏سازم آنگاه درآن مى‏دممپس به اذن خداپرنده‏اى مى شود وبه اذن خدانابيناى مادرزاد و پيس را بهبودمى‏بخشم ومردگان را زنده مى‏گردانمو شما را ازآنچه مى‏خوريد و در خانه هايتان ذخيره مى‏كنيد خبر مى‏دهم مسلما در اين [معجزات] براى شما اگر مؤمن باشيد عبرت است

تابعين شيخ الشياطين سوالاتي را از محضرتان دارم:

چگونه مي شود كه وقتي عيسي علي نبينا وقتي از افعال و اعمال فراطبيعي خود مي گويد ادعايي بر استقلال خود نمي كند و قدرت خود را منصوب به اذن الله مي داند اما جناب ابن تيميه در كتاب خود حتي اذن الله را هم مذكور نمي شود آيا اين اعمال كه دون الله هست شرك محسوب نمي شود؟

چطور شما می توانید کور مادرزاد را بینا کنید و مرده هم زنده کنید،اما اگر ما بگوييم علی علیه السلام یا امام رضاع،کوری را بینا کرده یا مریضی شفا داده،این می شود شرک؟

ویرایش توسط سیده راضیه : ۱۳۹۵/۰۷/۱۶ در ساعت ۱۳:۵۵

2. صلوات ها 7

3.  

نوشته
    494
    حضور
    6 روز 18 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    741

نقل قول نوشته اصلی توسط kheymegahabalfazl نمایش پست ها
    ببخشید یک سوال:چطور شما می توانید کور مادرزاد را بینا کنید و مرده هم زنده کنید
    سلام

ابن تیمیه نمی گوید می توانم این کار را بکنم دقت کنید چه می گوید:
    ونحن لا نحس من أنفسنا عجزا عن إبراء الأکمه والأبرص وإحیاء الموتى ونحو هذه الامور لکنا غیر قادرین علیها ،و لا یجوز ان نقدر علیها
    ما از خودمان بعید نمی‌دانیم که مرده را زنده کنیم یا کور مادرزاد را شفاء بدهیم و مانند این امور اما ما قادر به انجام این کار ها نیستیم و جایز نیست که به این کار ها قادر باشیم.

متاسفانه بعضی سایت ها برای اثبات حقانیت خود روی به قیچی کردن روایات و سخنان می آورند مثلا بعضی موضاعات سایت ولیعصر (عج) اما ابن تیمیه چیز دیگری می گوید و دارد در جواب اشاعره که می گویند که ...
    خواهشا قبل و بعد آن را بخوانید

فکر نمی کنم این روش صحیحی برای اثبات حقانیت مذهب خود باشد چون خداوند می گوید :أُدْعُ إِلى سَبِيلِ رَبِّكَ بِالْحِكْمَةِ وَ الْمَوْعِظَةِ الْحَسَنَةِ وَ جادِلْهُمْ بِالَّتِي هِيَ أَحْسَنُ إِنَّ رَبَّكَ هُوَ أَعْلَمُ بِمَنْ ضَلَّ عَنْ سَبِيلِهِ وَ هُوَ أَعْلَمُ بِالْمُهْتَدِينَ

و الحمد لله

ویرایش توسط ask : ۱۳۹۲/۰۴/۱۰ در ساعت ۲۰:۳۶

5. صلوات ها 5

نوشته
    494
    حضور
    6 روز 18 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    741

اما جناب ابن تيميه در كتاب منهاج البدعه خود حتي اذن الله را هم مذكور نمي شود آيا اين اعمال كه دون الله هست شرك محسوب نمي شود؟
    البته این متن از کتاب منهاج السنه ابن تیمیه نیست و از کتاب دیگر اوست.

7. صلوات

نوشته
    6,731
    حضور
    109 روز 14 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    4
    گالری
    1583
    صلوات
    37600

نقل قول نوشته اصلی توسط ask نمایش پست ها
    مثلا بعضی موضاعات سایت ولیعصر (عج)
    شما مطمئینید که این سایت چنین میکند؟!!
    بعید میدونم که چنین باشه.
    برای گفتتون باید دلیل بیارید
    .

نتیجه اش زیباست وقتی این دو را پیوند می زنیم؛

اینکه فرمودند: زکات زیبایی، پاکدامنی ست

و اینکه پرداخت زکات دارائیت را افزون می کند

حالا آنان که زیبایی بیشتر می خواهند، بسم الله

9. صلوات ها 3

شروع کننده موضوع

علاقه
    نوشته
    1,682
    حضور
    57 روز 10 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3272

البته این متن از کتاب منهاج السنه ابن تیمیه نیست و از کتاب دیگر اوست.
    سلام خدمت برادر بزرگوار شيعه علوي

برادر بنده بعد از ارسال مطلب شروع به ويرايش مطلب مي كنم، با توجه به اينكه حقير بنده مطلب را ارسال نمودم و ربات سايت به صورت پايلوت تاپيك را مسدود مي كند حقير ديگر نتوانستم مطالب را تدوين نمايم لذا همان موقع ارسال مطلب از بزرگواران ارجاع سوال درخوستم نمودم كه تاپيك را بازنمايند اما چون بعد از يك بازه زماني بوده بنده نيز ديگر بر تاپيك براي تدوين و ويرايش دست رسي نداشتم و به همين جهت بوده كه اشكال نوشتاري در متن وجود داشت براي اثبات دليلم هم به عكس ذيل توجه به فرماييد خوهيد ديد كه مطلب را دوبار ارسال نمودم اما شرايط براي تدوين نبوده به علت اينكه تاپيك بلوكه شده بود

ابن تیمیه: من می توانم مرده زنده کنم و کور را هم بینا کنم+ تصویر

با اين اوصاف از دقت نظر شما بسيار سپاسگذارم و انشا الله علت اين اشكال شما برايتان حل شده باشد

اجركم عند الله

ویرایش توسط kheymegahabalfazl : ۱۳۹۲/۰۴/۱۰ در ساعت ۲۱:۰۴

11. صلوات ها 4

شروع کننده موضوع

علاقه
    نوشته
    1,682
    حضور
    57 روز 10 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3272

متاسفانه بعضی سایت ها برای اثبات حقانیت خود روی به قیچی کردن روایات و سخنان می آورند مثلا بعضی موضاعات سایت ولیعصر (عج) اما ابن تیمیه چیز دیگری می گوید و دارد در جواب اشاعره که می گویند که ...
    متاسفانه اين روز ها باب اتهام زني بسيار داغ است و دوست عزيز شما هم اگر ادعايي در رديه حقانيت كسي داريد بهتر است به همان سايت برويد و علت و برهان خود را مطرح كنيد جالب اينجاست كه شما ايه اي را خوانديد اما عامل به آن نيستيد پس سعي نكنيم كه مصداق نُؤْمِنُ بِبَعْضٍ وَنَكْفُرُ بِبَعْضٍ باشيد خداوند ما را به استدلال و حكمت و پند و اندرز راهبري مي كند و نه اتهام زني و گمانه زني دوست عزيز

13. صلوات

نوشته
    494
    حضور
    6 روز 18 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    741

نقل قول نوشته اصلی توسط باغ بهشت نمایش پست ها
    شما مطمئینید که این سایت چنین میکند؟!!
    بعید میدونم که چنین باشه.
    برای گفتتون باید دلیل بیارید.
    سلام
    دوست گرامی
    همین مطلب دوستمان که در مورد ابن تیمیه زدند در سایت ولیعصر موجود است
    http://www.valiasr-aj.com/fa/page.ph...shobheh&id=130
    در سایت ولیعصر آمده:"ببخشيد يک سوال ديگر:چطور شما مي توانيد کور مادرزاد را بينا کنيد و مرده هم زنده کنيد...:
    در حالی که ابن تیمیه گفته ما نمی توانیم این کار را بکنیم
    لکنا غیر قادرین علیها ،و لا یجوز ان نقدر علیها
    اما سایت ولیعصر نمی توانیم را به می توانیم تبدیل کرده و یک قسمت قیچی شده را ترجمه کرده
    من خدایی نکرده نمی خواهم بگویم غرض دارند، اشتباه کردند، اما سیره و روش امیرالمونین جوانمردی است حتی با دشمن نه اینکه یک قسمت را برای اهداف خود قیچی کنیم.
    در ضمن این سخنانم را به دفاع از ابن تیمیه تعبیر نکنید! زیرا که بنده اعتقاد دارم به جای این کار ها باید اعتقادات ابن تیمیه در مورد توسل و ... را قرار داد و آن را نقد کرد نه اینکه ...

و الحمد لله

15. صلوات ها 2

نوشته
    494
    حضور
    6 روز 18 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    741

متاسفانه اين روز ها باب اتهام زني بسيار داغ است و دوست عزيز شما هم اگر ادعايي در رديه حقانيت كسي داريد بهتر است به همان سايت برويد و علت و برهان خود را مطرح كنيد جالب اينجاست كه شما ايه اي را خوانديد اما عامل به آن نيستيد پس سعي نكنيم كه مصداق نُؤْمِنُ بِبَعْضٍ وَنَكْفُرُ بِبَعْضٍ باشيد خداوند ما را به استدلال و حكمت و پند و اندرز راهبري مي كند و نه اتهام زني و گمانه زني دوست عزيز
    سلام
    دوست گرامی
    يا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا لِمَ تَقُولُونَ ما لا تَفْعَلُونَ كَبُرَ مَقْتاً عِنْدَ اللهِ أَنْ تَقُولُوا ما لا تَفْعَلُونَ
    شما گفتید که بازار تهمت زنی گرم است در حالی که ادعای خودم را با استدلال بیان کردم و از آن طرف به بنده تهمت زدید که به بخشی از آیات خدا کافر شده ام!!!
    در ضمن اگر کسی آیه ای را بخواند و عمل نکند مصداق کفر نیست بلکه مصداق لِمَ تَقُولُونَ ما لا تَفْعَلُونَ كَبُرَ مَقْتاً عِنْدَ اللهِ أَنْ تَقُولُوا ما لا تَفْعَلُونَ است!
    من در آن سایت نظرات خودم را مطرح کردم و اینجا هم آن را مطرح کردم!
    اما متوجه آن اتهام که گفتید نشدم من با استدلال مطالب را بیان کردم! این شما بودید که به ابن تیمیه تهمت زدید (تهمت به دشمنان در مرام شیعیان علی نیست) که گفته من مرده را زنده می کنم در حالی که همان جا اگر به عکس دقت کنید می بینید که گفته:
    لکنا غیر قادرین علیها ،و لا یجوز ان نقدر علیها

و الحمد لله رب العالمین

17. صلوات

شروع کننده موضوع

علاقه
    نوشته
    1,682
    حضور
    57 روز 10 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3272

همین مطلب دوستمان که در مورد ابن تیمیه زدند در سایت ولیعصر موجود است
    http://www.valiasr-aj.com/fa/page.ph...shobheh&id=130
    خوب دوست عزيز اين اعايي كه اينجا نموده ايد كه سايت ولي عصر ادعا مي كند و غيره وذالك را مي توانيد دقيقا همان متوني را كه براي ما ارسال كرده ايد را براي انها ارسال كنيد و درخواست نماييد كه جوابتان را بدهند بعد نتيجه گيري كنيم كه انها به دنبال نشر اكاذيب به جهت اثبات حقانيت خود هستند و يا نه و همچنين اگر شما خجالت مي كشيد بنده از جانب شما سوال مي كنم در ضمن يادتان باشد اگر انها قرار باشد قيچي كنند تصوير را هم قيچي مي كنند

آن را نقد کرد
    دوست عزيز، عقايد ابن تيميه ناصبي جز براي اهل وهاب پيش هيچ كس مورد توثيق قرار نگرفته حال چه برسد ما تفكر توسلش را مورد نقد و بررسي قرار بدهيم
    ویرایش توسط kheymegahabalfazl : ۱۳۹۲/۰۴/۱۰ در ساعت ۲۲:۳۵

19. صلوات

شروع کننده موضوع

علاقه
    نوشته
    1,682
    حضور
    57 روز 10 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3272

شما گفتید که بازار تهمت زنی گرم است در حالی که ادعای خودم را با استدلال بیان کردم و از آن طرف به بنده تهمت زدید که به بخشی از آیات خدا کافر شده ام!!!
    يا خدا

ماشا الله شما همين گونه جلو برويد مي فرماييد بنده حكم ارتداد و قتل شما را هم صادر كردم

دوست عزيز اين چه نوع قضاوتي هست كه شما مي كنيد براي اينكه دچار اشتباهات ديگر نشويد متن خود را تكرار مي كنم تا بيشتر دقت بفرماييد

پس سعي نكنيم كه مصداق نُؤْمِنُ بِبَعْضٍ وَنَكْفُرُ بِبَعْضٍ باشيد
    بنده گفتم سعي نكنيد مصداق اين ايه باشيد و حقير كي به شما گفتم كه كافر شديد حال اين شما هستيد كه به بنده اتهام مي زنيد

اما شما مطلبي را از سايت ولي عصر اورديد به عنوان مدركتان كه هنوز انها در رد ادعاي شما كلامي نگفته اند اين بحث شما و استدلال شما هم منعقد هست برادر

در ضمن اگر کسی آیه ای را بخواند و عمل نکند مصداق کفر نیست
    خوب اينجا هم خودتانجواب خودتان را داديد و اگر اينگونه هست چرا بنده را متهم مي كنيد كه به شما عنگ كافر زدم

صفحه 1 از 8 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری