صفحه 1 از 6 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: علت سکوت خدا چیست؟

نوشته
    5
    حضور
    2 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    14

اشاره علت سکوت خدا چیست؟

سلام. این چند مدت که دارم از اخبار و رسانه ها جنایت تکفیریون رو در سوریه می بینم که چطور بی رحمانه مردم رو ذبح می کنند و بچه ها و خانواده ها رو قتل عام می کنند واقعا حالم خراب شده . مریض شدم و دچار افسردگی شدم. با خودم میگم مگر خداوند راحم طفل صغیر و شیخ کبیر نیست؟ پس چرا اجازه میده این قدر راحت انسانهای بی گناه جلوی چشم خانواده ها شون ذبح بشوند . چقدر خدا تحمل دارد؟ مگر ارحم الراحمین نیست؟ خدایی که قوم عاد و ثمود و دیگر اقوام رو به خاطر گناه و نافر مانی نابود کرد چرا این قوم ظالم رو نابود نمی کنه. خواهش می کنم یکی جواب سوال من رو بده . چرا خدا سکوت کرده؟ واقعا حالم خرابه.
    ویرایش توسط سیده راضیه : ۱۳۹۵/۰۵/۰۱ در ساعت ۱۸:۰۸

2. صلوات ها 2

3.  

نوشته
    4,062
    حضور
    21 روز 10 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11167

با نام الله

علت سکوت خدا چیست؟

کارشناس بحث: استاد کریم

دلی که نشد خانه یاس نرگس

خراب است و و یران صفایی ندارد

5. صلوات ها 2

علاقه
    مجلس امام حسین(ع)، مطالعه، ورزش، خانواده.
    نوشته
    2,695
    حضور
    41 روز 1 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7505

نقل قول نوشته اصلی توسط غريب نمایش پست ها
    سلام. این چند مدت که دارم از اخبار و رسانه ها جنایت تکفیریون رو در سوریه می بینم که چطور بی رحمانه مردم رو ذبح می کنند و بچه ها و خانواده ها رو قتل عام می کنند واقعا حالم خراب شده . مریض شدم و دچار افسردگی شدم. با خودم میگم مگر خداوند راحم طفل صغیر و شیخ کبیر نیست؟ پس چرا اجازه میده این قدر راحت انسانهای بی گناه جلوی چشم خانواده ها شون ذبح بشوند . چقدر خدا تحمل دارد؟ مگر ارحم الراحمین نیست؟ خدایی که قوم عاد و ثمود و دیگر اقوام رو به خاطر گناه و نافر مانی نابود کرد چرا این قوم ظالم رو نابود نمی کنه. خواهش می کنم یکی جواب سوال من رو بده . چرا خدا سکوت کرده؟ واقعا حالم خرابه.
    امت پیامبر امت مرحومه است وبلاهایی که در امت های قبلی نازل شده وهمه آنها را از بین می برد در عصر پیامبر وبعد از او در نیا اتفا نیفتاده است واین هم به خاطر وجود شخصیت فو العاده نبی اکرم وائمه اطهار در میان مردم بوده است. در سوره انفال آیه 33خداوند متعال می فرماید:وما کان الله لیعذبهم وانت فیهم وما کان الله معذبهم وهم یستغفرون، تا تو در میان آنها هستی خدا بر آن نیست که ایشان را عذاب کند وتا آنان طلب آمرزش می کنند خدا عذاب کننده ایشان نخواهد بود.
    گروههای تکفیری عمدتا افرادی هستند که به خاطر برداشت غلط از دین وپیروی از علمایی نادان وشیطان صفت تبدیل به تروریستهایی خطرناک می شوند واگر قرار باشد خداوند همه چیز را با معجزه و نازل کردن بلا حل وفصل کند دیگر مساله اختیار انسانها وآزمایش انسانها از بین می رود. مسلمانها به خاطر گرایش به امور دنیوی و بزرگ کردن شکاف بین خود به این روزها افتاده اند واین کارها زمینه ای است برای بیدار شدن از خواب غفلت وپیدا کردن راه درست والا با با نازل کردن بلا وکشتن این افراد به دست خدا اصل مساله حل نخواهد شد. ظلم دوامی ندارد وبه زودی از بین خواهد رفت وکسانی که مرتکب این اعمال می شوند در دنیا وآخرت سزای اعمال خود را خواهند دید ولی خداوند به بندگان خود حتی کافران مهلت می دهد. فمهل الکافرین امهلهم رویدا، پس کافران را مهلت ده وکمی آنان را به حال خود واگذار(طارق/17)
    این مهلت فرصتی است برای اتمام حجت که این افراد از عقل خود پیروی کنند. ودر عین حال مهلتی برای کافران که با تکمیل کردن ظلمهای خود در یامت به نحو احسن سزای آنرا ببینند.
    البته باید بدانیم کسانی که مانند بچه ها وکودکان در این درگیری ها کشته می شوند وسایر افراد بی گناه خداوند اجر وپاداش اینها را اعطاء خواهد کرد. وبهتر است بدانیم که اگر قرار بود خداوند بلافاصله این امور را بردارد بهترین مورد آن امام حسین علیه السلام بود که در جلوی چشمانش بچه ش ماهه اش را شهید کردند ولی ائمه ما نمی خواستند با قدرت ربانی این افراد را از بین ببرند بلکه این فرصتی است تا اسلام ناب از اسلام انحرافی شناخته شود که حداقل دو فائده مهم دارد.
    1-اتمام حجت برای کسانی که با نام اسلام افراد بی گناه را می کشند در حالی که اسلام هیچوقت اجازه کشتن حداقل زن وبچه را نداده است. وبا این اعمال برای خیلی از این افراد بطلان مسیرشان مشخص می شود.
    2-فرصت برای توبه وبازگشت افرادی که به نادرستی مسیر این اشخاص علم پیدا می کنند. ودر عین حال فرصتی برای مردم دنیا ومسلمانان در شناخت اسلام صحیح.
    به هر حال به نظر می رسد این کشتار وظلمها با تمام صحنه های دل خراشی که دارد دارای نکات مفیدی نیز می باشد که به بخشی از آنها اشاره شد ودوست عزیز برای بقای اسلام باید هزینه کرد وباید مسلمانان با اراده وتلاش خود اسلام را نگه دارند ومنحرفان را کنار بزنند وبیشترین هزینه را در این زمینه ائمه ما وامام حسین علیه السلام پرداخت کرده اند.
    علت سکوت خدا چیست؟
    إنّ الصلوة تنهی عن الفحشاء والمنکر
    جامعه ای که در آن فرهنگ نماز باشد. دچار یاس، افسردگی، فساد وروز مره گی نمی شود.

7. صلوات ها 4

علاقه
    گفتگو در مباحث معرفتی
    نوشته
    6,663
    حضور
    32 روز 3 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    23682

سلام
    خدا طوری خدای میکند انگار که نیست
    بلکه
    طوری خدایی می کند انگار همه چیز خدایی است
    باید از خودش بپرسیم:

وَ ما أَرْسَلْنا فِي قَرْيَةٍ مِنْ نَبِيٍّ إِلاَّ أَخَذْنا أَهْلَها بِالْبَأْساءِ وَ الضَّرَّاءِ لَعَلَّهُمْ يَضَّرَّعُونَ (94) ثُمَّ بَدَّلْنا مَكانَ السَّيِّئَةِ الْحَسَنَةَ حَتَّى عَفَوْا وَ قالُوا قَدْ مَسَّ آباءَنَا الضَّرَّاءُ وَ السَّرَّاءُ فَأَخَذْناهُمْ بَغْتَةً وَ هُمْ لا يَشْعُرُونَ (95)
    سوره الأعراف
    ترجمه:
    94- ما در هيچ شهر و آبادى پيامبرى نفرستاديم مگر اينكه اهل آن را به ناراحتيها و خسارتها گرفتار ساختيم شايد (بخود آيند و به سوى خدا) بازگردند.
    95- سپس (هنگامى كه اين هشدارها در آنها اثر نگذاشت) نيكى (و فراوانى نعمت و رفاه) به جاى بدى (و ناراحتى و گرفتارى) قرار داديم آن چنان كه فزونى گرفتند (و همه گونه نعمت و بركت يافتند و مغرور شدند) و گفتند (تنها ما نبوديم كه گرفتار اين مشكلات شديم) به پدران ما نيز ناراحتيهاى جسمى و مالى رسيد چون چنين شد آنها را ناگهان به اعمالشان گرفتيم (و مجازات كرديم).

تفسير:
    اگر هشدارها موثر نيفتد
    اين آيات كه بعد از ذكر سرگذشت جمعى از پيامبران بزرگ مانند نوح و هود و صالح و لوط و شعيب، و پيش از پرداختن به سرگذشت موسى بن عمران آمده، اشاره به چند اصل كلى است كه در همه ماجراها حكومت مى‏ كند، اصولى كه اگر در آن بينديشيم پرده از روى حقايقى پر ارزش كه تماس با زندگى همه ما دارد برخواهد داشت.
    نخست مى ‏گويد:" ما در هيچ شهر و آبادى، پيامبرى نفرستاديم مگراينكه مردمش را گرفتار ناراحتيها و بلاها ساختيم، تا كمى به خود آيند و دست از طغيان و سركشى بردارند و به سوى آن كس كه همه نعمتها از وجودش سرچشمه مى ‏گيرد بازگردند" (وَ ما أَرْسَلْنا فِي قَرْيَةٍ مِنْ نَبِيٍّ إِلَّا أَخَذْنا أَهْلَها بِالْبَأْساءِ وَ الضَّرَّاءِ لَعَلَّهُمْ يَضَّرَّعُونَ).
    و اين به خاطر آن است كه مردم تا در ناز و نعمتند كمتر گوش شنوا و آمادگى براى پذيرش حق دارند اما هنگامى كه در تنگناى مشكلات قرار مى ‏گيرند و نور فطرت و توحيد آشكارتر مى ‏گردد، بى اختيار به ياد خدا مى‏افتند و دلهايشان آماده پذيرش مى‏گردد، ولى اين بيدارى كه در همه يكسان است در بسيارى از افراد زودگذر و ناپايدار است و به مجرد برطرف شدن مشكلات بار ديگر در خواب غفلت فرو مى ‏روند ولى براى جمعى نقطه عطفى در زندگى محسوب مى ‏شود و براى هميشه، به سوى حق باز مى‏گردند، و اقوامى كه در آيات گذشته از آنها سخن گفته شد، جزء دسته اول بودند! لذا در آيه بعد مى‏گويد: هنگامى كه آنها در زير ضربات حوادث و فشار مشكلات تغيير مسير ندادند و هم چنان در گمراهى خود باقى ماندند، ما مشكلات را از آنها برداشتيم و به جاى آن گشايش و نعمت قرار داديم، تا آنجا كه بار ديگر زندگانى آنها رونق گرفت و كمبودها به فزونى تبديل شد و مال و نفرات آنها فراوان گرديد (ثُمَّ بَدَّلْنا مَكانَ السَّيِّئَةِ الْحَسَنَةَ حَتَّى عَفَوْا).
    " عفوا" از ماده" عفو" است كه گاهى به معنى كثرت و زيادى آمده و گاهى به معنى ترك كردن و اعراض نمودن و گاهى نيز به معنى محو آثار چيزى كردن، ولى بعيد نيست كه ريشه همه آنها همان ترك كردن بوده باشد، منتها گاهى چيزى را به حال خود رها مى‏كنند تا ريشه بدواند و توالد و تناسل كند و افزايش يابدو گاهى رها مى‏كنند تا تدريجا محو و نابود گردد، از اين جهت به معنى افزايش و يا نابودى نيز آمده است.
    در آيه مورد بحث نيز مفسران سه احتمال داده‏ اند.
    نخست اينكه ما به آنها امكانات داديم تا" افزايش" يابند و آنچه را كه در دوران سختى از نفرات و ثروتها از دست داده بودند بيابند.
    ديگر اينكه ما آن چنان به آنها نعمت داديم كه مغرور شدند، و خدا را فراموش كردند و شكر او را" ترك" گفتند.
    ديگر اينكه ما به آنها نعمت داديم تا بوسيله آن آثار دوران نكبت را" محو" كردند و از بين بردند.
    البته اين تفاسير گرچه مفهومش با هم متفاوت است ولى از نظر نتيجه چندان با هم تفاوت ندارد.
    سپس اضافه مى ‏كند به هنگام برطرف شدن مشكلات، به جاى اينكه به اين حقيقت توجه كنند كه" نعمت" و" نقمت" به دست خدا است و رو به سوى او آورند، براى اغفال خود به اين منطق متشبث شدند، كه اگر براى ما مصائب و گرفتاريهايى پيش آمد، چيز تازه‏اى نيست" پدران ما نيز گرفتار چنين مصائب و مشكلاتى شدند" دنيا فراز و نشيب دارد و براى هر كس دوران راحتى و سختى بوده است، سختيها امواجى ناپايدار و زودگذرند (وَ قالُوا قَدْ مَسَّ آباءَنَا الضَّرَّاءُ وَ السَّرَّاءُ).
    در پايان، قرآن مى ‏گويد: هنگامى كه كار به اينجا رسيد و از عوامل تربيت كمترين بهره‏اى نگرفتند، بلكه بر غرور خود افزودند،" ناگاه آنها را به مجازات خود گرفتيم، در حالى كه آنها هيچ خبر نداشتند و غافلگير شدند" و به همين جهت مجازات براى آنها، سخت دردناك بود (فَأَخَذْناهُمْ بَغْتَةً وَ هُمْ لا يَشْعُرُونَ)
    تفسير نمونه، ج‏6
    والله الموفق

هردو عالم یک فروغ روی اوست

9. صلوات ها 2

علاقه
    هیچی
    نوشته
    141
    حضور
    2 روز 7 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    328

دوست عزیز قبل از اینکه به افسردگی شدید مبتلا بشی بیخیال این سوال ها شو چون جوابی برای انها نخواهی یافت.خدا نمی تواند دنیا را جمع و جور کند این خدا شاید زیاد هم قدرتمند نیست من فکر میکنم این خدا فقط قدرت کشتن و زنده کردن را داشته باشد دخالت در اموردنیا از عهده قدرت او خارج است.شاید بخندی اما روزی مثل من به این حقیقت خواهی رسید

علاقه
    الله
    نوشته
    63
    حضور
    4 روز 22 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    176

نقل قول نوشته اصلی توسط pesar.zamini نمایش پست ها
    دوست عزیز قبل از اینکه به افسردگی شدید مبتلا بشی بیخیال این سوال ها شو چون جوابی برای انها نخواهی یافت.خدا نمی تواند دنیا را جمع و جور کند این خدا شاید زیاد هم قدرتمند نیست من فکر میکنم این خدا فقط قدرت کشتن و زنده کردن را داشته باشد دخالت در اموردنیا از عهده قدرت او خارج است.شاید بخندی اما روزی مثل من به این حقیقت خواهی رسید
    دوست عزیز اگه اینطوری باشه که نمیشه!
    خیلی از آزمایش هاست که انسان ازشون در شگفت میمونه
    مثلا همین جریان سامری که خدا گفته این فتنه کار خودمون بود
    بنظرم خیلی چیز های دیگه هم آزمایش الهیه
    خیلی چیز ها در قرآن آمده که توسط پیغمبر منظورش رو می رسوند!
    مثلا همون آیه ای که خدا گفته بود به پیغمبر که اگر آنچه رو که به تو ابلاغ کردیم رو به مردم نرسونی رسالتت رو به پایان نرسانده ای...که همین یعنی آزمایش خدا که میخواست ببینه مردم چقدر به حرف پیغمبرشون گوش میکنن.قطعا خدا میدونست عده ای مخالف هستن و اینگونه خدا گروه حق و باطل رو جدا میکنه
    و خیلی جریان های دیگر وجود داره
    همین کشتار هایی که وجود داره هم از همین جریاناته
    دوست عزیز همه چیز به همه چیز مرتبطه
    شما میگی به عنوان مثال که خدا بیاد این وهابیون رو جمعو جور کنه تا این همه کشت و کشتار راه نیوفته؟
    این خودش راه داره
    خدا اگر خودش بیاد همه بدی های زمین رو سروسامان بده که دیگه اختیار معنی نمیده
    اساس زندگی که سرشار از اختیاره معنی نمیده
    چطور بجای خدا تصمیم گیری میکنید؟
    کسی که این دنیا رو با این نظم آفریده
    همین کشتار هایی که صورت میگیره خودش یک آزمایشه که باعث میشه بعضی ها بگن این چه خداییه.این کفر هایی که گفته میشه جدا کننده ی بسیار خوبیه
    اتفاقا بنظرم این اتفاق ها به بهترین نحو گروه های حق و باطل رو جدا میکنه
    یادتان نرود که خدا با صابران است
    اگر هنوز روی حرفتون هستین بیایید با دلیل بگید که خدا باید چکار کنه؟از گفتنش هم آدم شرم داره.پس اگر اینطور باشه خدا نباید عادل باشه که اصلا امکان نداره
    اون راهی هم که گفتم اینه که یک انسان پیدا میشه که همه این ظلم ها و بدی هارو جمع میکنه
    فقط یکم صبر

علاقه
    هیچی
    نوشته
    141
    حضور
    2 روز 7 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    328

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_i7 نمایش پست ها
    دوست عزیز اگه اینطوری باشه که نمیشه!
    خیلی از آزمایش هاست که انسان ازشون در شگفت میمونه
    مثلا همین جریان سامری که خدا گفته این فتنه کار خودمون بود
    بنظرم خیلی چیز های دیگه هم آزمایش الهیه
    خیلی چیز ها در قرآن آمده که توسط پیغمبر منظورش رو می رسوند!
    مثلا همون آیه ای که خدا گفته بود به پیغمبر که اگر آنچه رو که به تو ابلاغ کردیم رو به مردم نرسونی رسالتت رو به پایان نرسانده ای...که همین یعنی آزمایش خدا که میخواست ببینه مردم چقدر به حرف پیغمبرشون گوش میکنن.قطعا خدا میدونست عده ای مخالف هستن و اینگونه خدا گروه حق و باطل رو جدا میکنه
    و خیلی جریان های دیگر وجود داره
    همین کشتار هایی که وجود داره هم از همین جریاناته
    دوست عزیز همه چیز به همه چیز مرتبطه
    شما میگی به عنوان مثال که خدا بیاد این وهابیون رو جمعو جور کنه تا این همه کشت و کشتار راه نیوفته؟
    این خودش راه داره
    خدا اگر خودش بیاد همه بدی های زمین رو سروسامان بده که دیگه اختیار معنی نمیده
    اساس زندگی که سرشار از اختیاره معنی نمیده
    چطور بجای خدا تصمیم گیری میکنید؟
    کسی که این دنیا رو با این نظم آفریده
    همین کشتار هایی که صورت میگیره خودش یک آزمایشه که باعث میشه بعضی ها بگن این چه خداییه.این کفر هایی که گفته میشه جدا کننده ی بسیار خوبیه
    اتفاقا بنظرم این اتفاق ها به بهترین نحو گروه های حق و باطل رو جدا میکنه
    یادتان نرود که خدا با صابران است
    اگر هنوز روی حرفتون هستین بیایید با دلیل بگید که خدا باید چکار کنه؟از گفتنش هم آدم شرم داره.پس اگر اینطور باشه خدا نباید عادل باشه که اصلا امکان نداره
    اون راهی هم که گفتم اینه که یک انسان پیدا میشه که همه این ظلم ها و بدی هارو جمع میکنه
    فقط یکم صبر
    دوست عزیز خدا باید خیلی کارها بکنه که نمیکنه.همین خدا میتونه بچه سه ساله ای رو که تو چنگال یه عده وحشی که خودش افریده گیر افتاده و این دختر بچه رو که به زنجیر بستن و جلوی چشماش پدر و مادرش رو میکشن نجات بده.سکوت خداوند عامل اصلی جنایات بشره.من میگم خدا عادل نیست دلیل بییارید که خدا عادله .چند تا دلیل رو با منطق بیان کنید؟

علاقه
    الله
    نوشته
    63
    حضور
    4 روز 22 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    176

نقل قول نوشته اصلی توسط pesar.zamini نمایش پست ها
    دوست عزیز خدا باید خیلی کارها بکنه که نمیکنه.همین خدا میتونه بچه سه ساله ای رو که تو چنگال یه عده وحشی که خودش افریده گیر افتاده و این دختر بچه رو که به زنجیر بستن و جلوی چشماش پدر و مادرش رو میکشن نجات بده.سکوت خداوند عامل اصلی جنایات بشره.من میگم خدا عادل نیست دلیل بییارید که خدا عادله .چند تا دلیل رو با منطق بیان کنید؟
    این خیلی کار هایی که شما میگی خدا نمیکنه قطعا علت داره که در ادامه علتش رو گفته ام...
    عزیز اگر قراره هر گاه اتفاقی بد بیوفته و بعد خدا بیاد وسط این هارو حل کنه که زندگی معنی نمیده!
    شما میگی خدا باید بیاید مستقیما در زندگی ما تاثیر بزاره؟
    اصلا اگر اینطوره چرا انسان هایی بر این باورن که خدایی وجود نداره؟چرا خدا نمیاد اینارو به اینکه خدایی هست اطمینان بده و به اونا یقین بده که خالقی وجود داره؟
    آیا میشه از این نتیجه گرفت که خدا دوست داره عده ای بهش بی ایمان باشن؟یا این اختیارو بهشون داده که هر راهی رو که بخوان برگزینن؟نمیشه نتیجه گرفت این آزمایش الهیه؟
    بعدش هم اینکه مگه این دنیا قراره انسان ها به نتیجه اعمالشون برسن؟
    اون کسی که چند صد میلیون پول رو از یکی میدوزده اگر این دنیا پیداش نکنن چطوری حساب پس میده؟
    اگه بگیم حساب پس نمیده چند نتیجه میشه گرفت :
    1-این جهان به هیچ وجه عدالت درش وجود نداره
    2-عدالت اگر نباشه پس انسان در این دنیا هر کاری دوست داشت میکنه حالا این کار میخواد کمک به خیریه باشه یا کشتن انسان بیگناه که در هر صورت کارش بیهوده بوده است
    3-وقتی عدالت نباشه پس انسان ها هم بدون هیچ هدفی خلق شده اند یعنی که خدا بی دلیل مارا خلق کرده که این از ناقص بودن خدا نشئت میگیره
    4-وقتی این همه اوضاع به هم ریخته است اصلا چرا ما باید زندگی کنیم؟درس خوندن و دانشگاه رفتن و خونواده تشکیل دادن به درد چه میخوره وقتی هدفی نباشه؟اگر عدالت نباشه یعنی اگر کسی حقش بهش داده نشه دیگه زندگی معنا نداره...اگه اینطوری باشه همه چیز بیمعنیه...دو روز زندگی کردن که بعدش پوچ باشه به درد چه میخوره؟
    آیا منطق شما این 4 مورد رو میپذیره؟
    قطعا نباید بپذیره چون درست نبودن همه ی اینها کاملا بدیهی هست.
    حال اگر حساب پس بدهد :
    اگر طرف این دنیا جزای کارش بهش داده نشه قطعا تنها راهی که به ذهن ما میرسه اینه که پس از مرگ ما جایی میریم که اون جا بر اساس کارایی که کردیم سنجیده میشیم و مارو جزا و پاداش میدن و حقی رو که خوردیم باباتش مجازات میشیم
    همین به تنهایی کافیه که به این برسیم خدا عادله...

حال اگر هنوز بر حرف خود هستید بگویید دقیقا خدا باید چکار کند؟
    اگر خدا بیاید همه ی انسان های ستم گر رو نابود کنه دیگر اختیار معنی میده؟
    حالا فرض رو بر این بزار خدا بیاید انسان های ستم کار رو نابود کنه در این صورت :
    این چه اختیاریه که انسان اگر بد باشد نابود میشود و اگر خوب باشد باقی میماند؟
    پس تنها راه اینه که همه خوب باشن!!این چه اختیاریه که اجبار داخلشه؟؟

این 100 % تناقضه
    مثال نقض زدم پس قطعا باید انسان ها اختیار خود و زندگی خود را داشته باشند و در دنیای دیگری نتیجه ی اعمالشون رو میدن که این رو هم اثبات کردم.
    منتظر جواب همه ی سوال هایم هستم
    البته این رو هم بگم که این ستم گری ها تمومی دارن
    این دنیا اگر به گروه حق نرسه معنی نمیده
    یعنی با عدالت در تناقضه
    این وسط شما چند چیز (شمایی که میایید میگید خدا عادل نیست قطعا اختیار رو در نظر نگرفته اید چون در قبل دلایلش رو ذکر کردم) رو با هم قاطی کردیدکه باعث شد اینگونه نتیجه بگیرید!
    ویرایش توسط reza_i7 : ۱۳۹۲/۰۴/۱۲ در ساعت ۰۳:۲۳

14. صلوات ها 2

نوشته
    189
    حضور
    3 روز 52 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    1
    گالری
    0
    صلوات
    820

سلام
    به علاوه سخنان بسیار ارزشمندی که بیان شد، باید به قضیه آخرالزمان هم توجه کنیم
    سیری که برای دنیا در نظر گرفته شده سیر نزولیه که به نهایت شرور و بدی ها ختم میشه تا زمانی که امام زمان عجل الله ظهور می فرمایند و:
    یملأ الارض قسطا و عدلا کما ملئت ظلما و جورا

قسمت دوم این عبارت شرایط بد این دوره رو توجیه می کنه و هرچقدر که دیدن این زشتی هایی که در دنیا داره اتفاق میفته حال ما رو بد می کنه، از طرف دیگه شوق و شعف داریم که انشاالله ظهور امام عصر بسیار نزدیک شده....

ویرایش توسط نسیم رضوان : ۱۳۹۲/۰۴/۱۲ در ساعت ۱۱:۰۶
    بنده مؤمن را به هر سو گردانم برایش خیر است.
    پس باید به قضاء من راضی باشد و بر بلای من صبر کند و نعمت هایم را سپاس گذارد تا او را نزد خود از صدیقین ثبت کنم.
    حدیث قدسی

16. صلوات

علاقه
    هیچی
    نوشته
    141
    حضور
    2 روز 7 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    328

نقل قول نوشته اصلی توسط ریحانه سادات نمایش پست ها
    سلام
    به علاوه سخنان بسیار ارزشمندی که بیان شد، باید به قضیه آخرالزمان هم توجه کنیم
    سیری که برای دنیا در نظر گرفته شده سیر نزولیه که به نهایت شرور و بدی ها ختم میشه تا زمانی که امام زمان عجل الله ظهور می فرمایند و:
    یملأ الارض قسطا و عدلا کما ملئت ظلما و جورا

قسمت دوم این عبارت شرایط بد این دوره رو توجیه می کنه و هرچقدر که دیدن این زشتی هایی که در دنیا داره اتفاق میفته حال ما رو بد می کنه، از طرف دیگه شوق و شعف داریم که انشاالله ظهور امام عصر بسیار نزدیک شده....
    خسته شدم از بس از خدا و دین اسلام وعده و وعید شنیدم تا کی میخواین به شعور ما توهین کنین.کجاست این امامی که میگین ایا کسی تا حالا ایشون رو دیده.خدا از جون بشر چی میخواد چرا راحتمون نمیکنه چرا ؟ من نمیخوام نعمت خدا رو بهشت برینشو نمیخوام اقا من زندگی نمیخوام ارزونی خودت.من رو از صفحه روزگار مسخره ات محو کن
    ویرایش توسط pesar.zamini : ۱۳۹۲/۰۴/۱۲ در ساعت ۱۴:۱۶

صفحه 1 از 6 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری