دعاها و آیاتی که سفارش شده همراه خود برای امور مختلف داشته باشیم ....

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
دعاها و آیاتی که سفارش شده همراه خود برای امور مختلف داشته باشیم ....

سلام
از دوستان و اساتید خواهش دارم شرح دعاها و آیاتی که سفارش شده همراه خود داشته باشیم با شرح امور مربوط به دعا بفرمایید

با نام الله

کارشناس بحث: استاد پیام

دعای امام سجاد هنگام سفر

بسم الله و بالله و من الله و الی الله و فی سبیل الله اللهم الیک اسلمت نفسی و الیک وجهت وجهی و الیک فوضت امری فاحفظنی بحفظ الایمان من بین یدی و من خلفی و عن یمینی و عن شمالی و من فوقی و من تحتی وادفع عنی بحولک و قوتک فانه لا حول و لا قوة الا بالله العلی العظیم.
خواندن این دعا هنگام خروج از منزل:
« بسم الله ،آمنت با لله ،توکلت علی الله ،ما شاءالله و لا حول و لا قوه الا با الله»
از دیگر سفارشات هنگام شروع سفر این است که مسافر یازده مرتبه سوره توحید را و سوره انا انزلناه و آیه الکرسی و سوره ناس و سوره فلق را بخواند و صدقه بدهد و سفر را آغاز کند
دعای دیگر سفر
اَللّهُمَّ اِنّى اَسْتَوْدِعُکَ الْیَوْمَ
خدایا من خود را در این روز به عنوان ودیعت به تو سپردم
نَفْسِى وَ اَهْلى وَ مالى وَ وُلْدى وَ مَنْ کانَ مِنّى بِسَبیلٍ الشّاهِدَ مِنْهُمْ وَالْغآئِبَ
خودم و خاندانم و مال و فرزندانم و هر که را با من راهى دارد حاضرشان و غائبشان را
اَللّهُمَّ احْفَظْنا بِحِفْظِ الاِْیْمانِ وَاحْفَظْ عَلَیْنا
خدایا حفظ کن ما را به حفظ ایمان و نگهبان بر ما باش
اَللّهُمَّ اجْعَلْنا فى رَحْمَتِکَ وَلا تَسْلُبْنا فَضْلَکَ اِنّا اِلَیْکَ راغِبُونَ.
خدایا ما را در کنف رحمت خویش قرار ده و فضلت را از ما سلب مفرما که ما به تو مشتاقیم.
اَللّهُمَّ اِنّا نَعُوذُ بِکَ مِنْ وَعْثآءِ السَّفَرِ وَ کابَةِ الْمُنْقَلَبِ وَ سُوَّءِ الْمَنْظَرِ فِى الاْهْلِ وَالْمالِ وَالْوَلَدِ فِى الدُّنْیا وَالاْخِرَةِ.
خدایا به تو پناه بریم از رنج سفر و اندوهناک برگشتن و بدى دیدار در خاندان و مال و فرزند در دنیا و آخرت.
اَللّهُمَّ اِنّى اَتَوَجَّهُ اِلَیْکَ هذَا التَّوَجُّهَ طَلَباً لِمَرْضاتِکَ وَ تَقَرُّباً اِلَیْکَ.
خدایا من به تو رو کنم در این رو کردن به خاطر این که جویاى خشنودى تو و تقرب جستن به درگاهت هستم.
[اَللّهُمَّ] فَبَلِّغْنى ما اُؤَمِّلُهُ وَ اَرْجُوهُ فیکَ وَفى اَوْلِیآئِکَ
خدایا پس مرا به آرزویم و آنچه از تو و اولیائت است برسان
یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ .
امید دارم اى مهربان‌ترین مهربانان .
و دعای دیگر سفر
اَللّهُمَّ اِلَیْکَ وَجَّهْتُ وَجْهى
خدایا به سوى تو گرداندم رویم را
وَ عَلَیْکَ خَلَّفْتُ اَهْلى وَ مالى وَ ما خَوَّلْتَنى وَ قَدْ وَثِقْتُ بِکَ فَلا
و به امید تو بجاى گذاردم خانواده و مالم و آنچه را به من مرحمت فرمودى و به تو اطمینان کردم پس
تُخَیِّبْنى یا مَنْ لا یُخَیِّبُ مَنْ اَرادَهُ وَلا یُضَیِّعُ مَنْ حَفِظَهُ اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّدٍ وَ الِهِ
ناامیدم مکن اى که ناامید نکند، هر که را به او توجه کند، و ضایع نکند هر که را او محافظتش کند خدایا درود فرست بر محمد و آلش،
وَاحْفَظْنى فیما غِبْتُ عَنْهُ وَلا تَکِلْنى اِلى نَفْسى
و محافظت کن آنچه را مربوط به من است و من از آنها دورم و مرا به خودم وامگذار
یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ اَلدُّعاءَ

اى مهربانترین مهربانان.
صحیفه سجادیه

دعای همراه ومقارن سفر

[/HR]
حضرت علی (ع) میفرمود: «وقتی رسول خدا (ص)، آن چه را میدید که دوست میداشت، میگفت ستایش برای خدایی است که با نعمت او، خوبی ها تمام و کامل میشود.»
رسول خدا (ص)، هنگام سفر سه بار «الله اکبر» میگفت و سپس این آیه از قرآن را تلاوت می فرمود:
سبحان الذی سَخَّرَ لنا هذا و ما کنّا لهُ مُقرِنینُ، و اِنّا اِلی رَبّنا لَمُنقَلِبون
و سپس می فرمود:
«خدایا، در این سفر از تو نیکی کردن و پرهیزکاری و کاری که موجب خشنودی توست، میخواهیم.
خدایا، این سفر را بر ما آسان گردان و دوری آن را بر ما نزدیک ساز!
خدایا، تو در سفر یار ما، و در خانواده جانشین ما هستی.
خدایا، از رنج و گرفتاری سفر، و از غم و غصهی بازگشت، و دیدن بدی دربارهی اهل و مال به تو پناه میبرم.»
برگرفته از کتاب: سنن النبی/ علامه سید محمد حسین طباطبایی/

موضوع قفل شده است