صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ادامه تحصیل یا ازدواج؟ بزرگواران لطفا نظرشونو بگن.

نوشته
    2
    حضور
    2 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12

ادامه تحصیل یا ازدواج؟ بزرگواران لطفا نظرشونو بگن.

با عرض سلام.

دختری هستم 25 ساله.دارای مدرک کارشناسی ارشد. که در دانشگاهی به صورت حق التدریس مشغول به تدریس می باشم.

شخصی 33 ساله دارای مدرک دکترا و از اعضای هیئت علمی آن دانشگاه به طور رسمی و از طریق خانواده از بنده خواستگاری کرده اند.

طبق صحبت هایی که با ایشان داشته ام به طور نسبی توافقاتی حاصل شده است ( از نظر معیارها تقریبا هماهنگی دو طرفه وجود دارد از قبیل ایمان و اخلاق و کفویت) اما یک مشکلی وجود دارد که از شما خواستارم تا بنده را راهنمایی بفرمایید.

بنده به بحث علم و ادامه تحصیلم اهمیت زیادی میدم یعنی تمایل دارم وارد مقطع دکترا شوم، اما ایشان مخالف این قضیه هستن و تاکید دارن که با توجه به بالا بودن سنشان زندگی خود را سریع تر شروع کنند و هدفشان در ازدواج رسیدن به آرامش و دوری از ذغدغه های روزمره زندگی می باشد. ایشان اعتقاد دارند که با ادامه تحصیل بنده زندگی شان دچار تنش و اضطراب خواهد شد. از قبیل مسافرت های هفتگی به محل تحصیل و وجود استرس های امتحان و ...ایشان خواهان دوری از این موارد می باشند.
    بنده شدیدا بر سر دو راهی قرار گرفتم.از سویی حق را به ایشان میدهم اما از طرفی علاقه خودم را هم نمیتوانم نادیده بگیرم.. همانطور که عرض کردم بنده با درس خواندن آرامش میگیرم و تحصیل در مقطع دکتری را دروازه ای به کارهای پژوهشی میدانم.

ممنون خواهم شد که راهنمایی ام کنید.

یا حق.

2. صلوات ها 12

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 17 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58295

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

5. صلوات ها 7

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

نقل قول نوشته اصلی توسط آفاق92 نمایش پست ها
    با عرض سلام.

دختری هستم 25 ساله.دارای مدرک کارشناسی ارشد. که در دانشگاهی به صورت حق التدریس مشغول به تدریس می باشم.

شخصی 33 ساله دارای مدرک دکترا و از اعضای هیئت علمی آن دانشگاه به طور رسمی و از طریق خانواده از بنده خواستگاری کرده اند.

طبق صحبت هایی که با ایشان داشته ام به طور نسبی توافقاتی حاصل شده است ( از نظر معیارها تقریبا هماهنگی دو طرفه وجود دارد از قبیل ایمان و اخلاق و کفویت) اما یک مشکلی وجود دارد که از شما خواستارم تا بنده را راهنمایی بفرمایید.

بنده به بحث علم و ادامه تحصیلم اهمیت زیادی میدم یعنی تمایل دارم وارد مقطع دکترا شوم، اما ایشان مخالف این قضیه هستن و تاکید دارن که با توجه به بالا بودن سنشان زندگی خود را سریع تر شروع کنند و هدفشان در ازدواج رسیدن به آرامش و دوری از ذغدغه های روزمره زندگی می باشد. ایشان اعتقاد دارند که با ادامه تحصیل بنده زندگی شان دچار تنش و اضطراب خواهد شد. از قبیل مسافرت های هفتگی به محل تحصیل و وجود استرس های امتحان و ...ایشان خواهان دوری از این موارد می باشند.
    بنده شدیدا بر سر دو راهی قرار گرفتم.از سویی حق را به ایشان میدهم اما از طرفی علاقه خودم را هم نمیتوانم نادیده بگیرم.. همانطور که عرض کردم بنده با درس خواندن آرامش میگیرم و تحصیل در مقطع دکتری را دروازه ای به کارهای پژوهشی میدانم.

یا حق.
    بسمه تعالي
    با عرض سلام وتحيت
    و ضمن پوزش بنده فعلا در دسترسي به نت محدوديت دارم. انشاءالله در اسرع وقت در خدمت شما خواهم بود. موضوع رو بازگذاشتم تا ديگر دوستان نظرات ارزشمند خودشون رو بيان بفرمايند.
    با تشكر
    مقام معظم رهبری:
    ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
    . . . اسلام به دنبال این است.
    .
    .
    .
    مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
    مادرت را ببوس،
    پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
    این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

7. صلوات ها 7

علاقه
    علاقه به شفا قطع نخاع هستم و 25 ساله هستم.
    نوشته
    6,641
    حضور
    37 روز 2 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    16940

با عرض سلام.

یا حق.
    بسم الله
    يا محمد ص
    سلام به همگي.
    به نظر من جواب بله بدهيد بهتره طرف مقابل شما به جاي شما هم درس خونده پس خيلي چيزا ياد داره شما ميتونيد از ايشون ياد بگيريد ايشون هم ميتونه همسر شما هم ميتونه معلم خصوصي شما باشه.
    شما هم الان به سن ازدواج رسيدين و طرف شما هم همچي تمامه اين را هم در نظر بگيريد شايد بعدا گذاشت شما درس بخونيد بعد قرار نيست كه شما در دانشگاه درس بخونيد كتاب بگيريد در منزل درس بخونيد همچي كه مدرك نميشه .
    بيشتر اين خانم ها كه اين متن را ميخونند آرزو دارن جاي شما باشن .
    هر فرصتي را نبايد از دست داد.
    انشالله خوشبخت باشيد.
    موفق باشيد
    ملتمس دعا
    يا حق و يا علي ع

رفيق بي كلك مادر

قويترين درختان در كوير ميرويند من يك كويريم

9. صلوات ها 7

نوشته
    34
    حضور
    3 روز 3 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    204

سلام دوست عزیز نظر من این است که:موقعیت مناسب برای ازدواج همیشه وجود ندارد و ممکن است زمانی پشیمان شوی که دیر باشد اما درس را به صورت غیر حضوری و پاره وقت هم میتوان خواند فکر نمیکنم ایشان با نم نم درس در زندگیشان مشکلی داشته باشند.

11. صلوات ها 6

نوشته
    6,731
    حضور
    109 روز 13 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    4
    گالری
    1583
    صلوات
    37597

شخصی 33 ساله
    سلام
    نمیخوام بترسونمت، فقط میخوام دقیق تر شی:
    یه بار توی تلویزیون داشتم برنامه مشاوره خانواده رو گوش میدادم،یه آقایی مشاوره ازدواج داشت درباره ازدواج صحبت میکرد،گفت آقایونی که سنشون از 30 بگذره و ازدواج نکرده باشن و بعد از این سن بخوان ازدواج کنن یه خورده محتاط تر باشید در انتخابشون.
    جناب مشاور در همون برنامه اذعان داشتند که ازدواج با مردی که سن 30 رو رد کرده ولی قبلا طلاق گرفته یا مثلا بچه داره بهتر از مرد مجردی است که 30 و اندی سال داره اما هنوز ازدواج نکرده!!!
    گفت دلیلش رو نمیشه جلوی دوربین گفت و می گفت من دخترانی داشتم که برای مشاوره پیشم اومدم و میگفتن سن آقا فلان قدره(بیشتر از 30 ) بهشون می گفتم که در انتخابشون دقت کنن و اونجا مساله رو براشون توضیح میداد.
    پیشنهاد میکنم چون سن این آقا بیشتر از 30 می باشد به یک مشاوره ازدواج رجوع کنید و حرفهای بنده را نقل کنید.
    امیدوارم تصمیم درستی اتخاذ کنید.

نتیجه اش زیباست وقتی این دو را پیوند می زنیم؛

اینکه فرمودند: زکات زیبایی، پاکدامنی ست

و اینکه پرداخت زکات دارائیت را افزون می کند

حالا آنان که زیبایی بیشتر می خواهند، بسم الله

13. صلوات ها 7

نوشته
    6,731
    حضور
    109 روز 13 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    4
    گالری
    1583
    صلوات
    37597

نقل قول نوشته اصلی توسط دايي حسن نمایش پست ها
    به نظر من جواب بله بدهيد
    نظرتون محترم،اما بهتر نبود انقدر صریح نظرتون رو نمی گفتید؟
    اگه دوست خوبمون با صحبتهای ما کاربران آرامش بگیرن و صرف حرفهای ما و دلیلهای ما بخوان تصمیم نهایی رو بگیرن و به طرف،بله رو بگن و بعد از مدتی زندگی خدای نکرده بفهمن ایشون مورد مناسبی نبودن چه اتفاقی میفته؟کی جوابگو خواهد بود؟
    من بارها سر یکسری مسائل پیش مشاوران واقعا مذهبی رفتم و از ایشون نظر خواستم اما ایشون راهنماییم میکردن اما جواب قطعی نمیدادن و انتخاب را بر عهده خودم میگذاشتن.پاسخهایی که ما میدیم مسئولیت آوره .

15. صلوات ها 5

علاقه
    علاقه به شفا قطع نخاع هستم و 25 ساله هستم.
    نوشته
    6,641
    حضور
    37 روز 2 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    16940

نقل قول نوشته اصلی توسط باغ بهشت نمایش پست ها
    سلام
    نمیخوام بترسونمت، فقط میخوام دقیق تر شی:
    یه بار توی تلویزیون داشتم برنامه مشاوره خانواده رو گوش میدادم،یه آقایی مشاوره ازدواج داشت درباره ازدواج صحبت میکرد،گفت آقایونی که سنشون از 30 بگذره و ازدواج نکرده باشن و بعد از این سن بخوان ازدواج کنن یه خورده محتاط تر باشید در انتخابشون.
    جناب مشاور در همون برنامه اذعان داشتند که ازدواج با مردی که سن 30 رو رد کرده ولی قبلا طلاق گرفته یا مثلا بچه داره بهتر از مرد مجردی است که 30 و اندی سال داره اما هنوز ازدواج نکرده!!!
    گفت دلیلش رو نمیشه جلوی دوربین گفت و می گفت من دخترانی داشتم که برای مشاوره پیشم اومدم و میگفتن سن آقا فلان قدره(بیشتر از 30 ) بهشون می گفتم که در انتخابشون دقت کنن و اونجا مساله رو براشون توضیح میداد.
    پیشنهاد میکنم چون سن این آقا بیشتر از 30 می باشد به یک مشاوره ازدواج رجوع کنید و حرفهای بنده را نقل کنید.
    امیدوارم تصمیم درستی اتخاذ کنید.
    بسم الله
    يا محمد ص
    سلام بر شما.
    اون مشاور اشتبا ميكرده بنده خدا رفته درس خونده سنش رفته بالا اون مشاور دو تارو ديده بد شده فكر كرده همه بدن نه اينطور نيست كه به مرد ها ي بالا 30 سال زن نديم درس خونده زندون كه نبوده الان اماده شده برا ازدواج و اقدام كرده كار خوبي هم كرده.
    الان ممكنه اين دختر به خودش بگه حتما من ايرادي داشتم كه بالا 30 امده خواستگاري هر كه كه بالا 30 شد نميشه بگيم كه بد يا وبه بيشتر همين كارشناسان بالا 30 ازدواج كردن نمونه زياد ميشه اورد .

نقل قول نوشته اصلی توسط باغ بهشت نمایش پست ها
    نظرتون محترم،اما بهتر نبود انقدر صریح نظرتون رو نمی گفتید؟
    اگه دوست خوبمون با صحبتهای ما کاربران آرامش بگیرن و صرف حرفهای ما و دلیلهای ما بخوان تصمیم نهایی رو بگیرن و به طرف،بله رو بگن و بعد از مدتی زندگی خدای نکرده بفهمن ایشون مورد مناسبی نبودن چه اتفاقی میفته؟کی جوابگو خواهد بود؟
    من بارها سر یکسری مسائل پیش مشاوران واقعا مذهبی رفتم و از ایشون نظر خواستم اما ایشون راهنماییم میکردن اما جواب قطعی نمیدادن و انتخاب را بر عهده خودم میگذاشتن.پاسخهایی که ما میدیم مسئولیت آوره .
    بله من اون بله سر سفره عقد نيست منظورم ok بدهيد خوبه فرصت خوبه من
    و كي جواب ميده اولا ما كه شمشير زير گلو كسي نگذاشتيم بگيم زن اين يا اون بشو ما نظر ميگيم هر نظري هم محترمه
    من نميتونم به شما بگم چرا به ايشون ميگيد مثلا بالا 30
    ميتونه به نظر من زن اين اقا بشه خوشبخت بشه يا نشه همانگونه كه به نظر شما زن ديگري بشه از كجا معلوم زن ديگري بشه بد بخت نشه اينجا فقط نظر ميديم زوري هم نيست خواست گوش ميده نخواست نه .
    موفق باشيد
    ملتمس دعا
    يا حق و يا علي ع

ویرایش توسط دايي حسن : ۱۳۹۲/۰۴/۱۱ در ساعت ۱۴:۱۴
    رفيق بي كلك مادر

قويترين درختان در كوير ميرويند من يك كويريم

17. صلوات ها 3

نوشته
    6,731
    حضور
    109 روز 13 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    4
    گالری
    1583
    صلوات
    37597

نقل قول نوشته اصلی توسط دايي حسن نمایش پست ها
    اينطور نيست كه به مرد ها ي بالا 30 سال زن نديم
    فرمایش شما کاملا متین.همه ی مردهایی که 30 رو رد کنن اینطور نیستن.بعضی هاشون ممکنه مشکل داشته باشن.
    بهتره ایشون تحقیق کنن ببینن خواستگارشون جزء کدوم دسته میشه

19. صلوات ها 4

علاقه
    صحیفه کمیل عرفه
    نوشته
    390
    حضور
    14 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2073

اگر مورد مناسبی هستند ازدواج کنیدو بخاطر ادامه تحصیل و این فرعیات یک عمر خدای نکرده خودتون رو محروم نکنید

تازه چه منافاتی داره
    مگه نمیشه هم درس خوند و هم زندگی کرد

دیگه شما و اون اقا باید بدونن که دوره دکتری واحد پاس کردنی زیادی نداره و کلی وقت ازاد هست که میشه خیلی کارها رو داخل خونه انجام داد

پس اگر شرایط رو دارن حتما جواب مثبت بدین
    یا علی ع
    ای خدا ،من باید از نظر علم از همه برتر باشم،تا مبادا که دشمنان مرا از این راه طعنه زنند. باید به آن سنگدلانی که علم را بهانه کرده و به دیگران فخر می‌فروشند، ثابت کنم که خاک پای من هم نخواهند شد. باید همه آن تیره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترین و افتاده ترین مرد روی زمین باشم. ای خدای بزرگ آنها که از تو می‌خواهم ، چیزهایی است که فقط می‌خواهم در راه تو به کار اندازم و تو خوب میدانی که استعداد آنرا داشته‌ام ((شهید چمران))Behrooz_313

21. صلوات ها 5

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری