جمع بندی چگونه میشه ارتباطمون رو با خدا قویتر کنیم؟؟

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چگونه میشه ارتباطمون رو با خدا قویتر کنیم؟؟

سلام
خسته نباشید

چن وقتی هس من احساس میکنم جوری که باید به خدا نزدیک نیسم

حس میکنم دور شدم با اینکه میدونم خدا خیلی دوسم داره و همیشه رحمتش شامل حالم بوده

اما مشتاقم اعمالی غیر از اعمال واجب مثل نماز رو انجام بدم که حس معنویمو افزایش بده (مثل دعاهای خاص...)

لطفا کمک کنید تا ارامشی رو که میخوام بهش برسم

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: جناب استاد

Ahoo-71;361503 نوشت:
سلام
خسته نباشید

چن وقتی هس من احساس میکنم جوری که باید به خدا نزدیک نیسم

حس میکنم دور شدم با اینکه میدونم خدا خیلی دوسم داره و همیشه رحمتش شامل حالم بوده

اما مشتاقم اعمالی غیر از اعمال واجب مثل نماز رو انجام بدم که حس معنویمو افزایش بده (مثل دعاهای خاص...)

لطفا کمک کنید تا ارامشی رو که میخوام بهش برسم

بسمه تعالی

در بعضي از آيات از حقيقت ايمان به عنوان شناخت و اعتقاد قلبي به خداوند و پيامبران و هر آنچه آن ها آورده‌اند، ياد شده، از بعضي آيات ديگر استفاده مي‌شود ايمان عبارت است از: شناخت، همراه با اذعان، تسليم و پايبندي(1)
بر اين اساس انسان بايد تمام تلاش خود را به ياد گيري آموزه هاي اساسي دين و معرفت پيدا كردن به آن ها محدود كند. البته هرچه معرفت انسان افزايش يابد، طبعا هم بر ايمان او افزوده مي شود و در اعمال او نيز تأثير خواهد گذاشت و به معناي واقعي كلمه معناي ولايت را درك خواهد كرد.
بالا بردن سطح شناخت و آگاهي‏هاي ديني مهم ترين راه براي دستيابي به معرفت خداوند و تقويت ايمان است. در اين زمينه گسترش مطالعات و تحقيقات ديني با برنامه‏ريزي‏هاي هدايت شده و منظم بسيار ضروري است. بنابراين در پاسخ به سوال شما گفت:
در گام اول لازم است كه مطالعات ديني خود را افزايش دهيد. تا هم بر آگاهي تان افزوده گردد و هم ثمرات آن به خواست الهي درافزايش ايمان تان موثر باشد. چه را كه معرفت ناب و حقيقي جز در پرتو علم حضوري و ارتباط آگاهانه با خداوند حاصل نمي گردد.
در اين زمينه سعي كنيد با مطالعه كتاب هاي اعتقادي، سطح آگاهي هاي خود را بالا ببريد. اگر در اين باب زمينه ي مطالعاتي نداريد از كتاب‏هاي اعتقادي آقاي محسن قرائتي آغاز كنيد و سپس از كتاب‏هاي استاد شهيد مطهري. كتاب‏هاي شهيد مطهري مثل: «توحيد»،«نبوّت»، «اصل عدل در اسلام»،«امامت و رهبري»، «معاد». (اين چند كتاب مجموعا در جلد چهارم مجموعه آثار شهيد مي‏باشد.) كتاب «آموزش عقايد»اثر استاد مصباح هم در سير مطالعاتي اصول عقايد مفيد و لازم است.
سپس گام در مرحله بعد كه رعايت تقوا و انجام تكاليف الهى در هر حال است، بنهيد كه زمينه‌ساز درك بيش تر و توفيق افزون‏تر و توجه و تقرب والاترى به خدا خواهد بود: «يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا إِنْ تَتَّقُوا اللَّهَ يَجْعَلْ لَكُمْ فُرْقاناً وَ يُكَفِّرْ عَنْكُمْ سَيِّئاتِكُمْ وَ يَغْفِرْ لَكُمْ وَ اللَّهُ ذُو الْفَضْلِ الْعَظيم؛(2)
اى اهل ايمان! اگر پرهيزگار بوده و تقواى الهى پيشه كنيد، خداوند براى شما نيروى تشخيص حق از باطل قرار داده، بدى‏هاى شما را پوشانده و شما را بيامرزد. خداوند داراى فضل ورحمت بزرگ است».
قرآن مجيد راه رسيدن به يقين كه بالاترين درجه ايمان است را عبادت مي‌داند: "
وَ اعْبُدْ رَبَّكَ حَتَّى يَأْتِيَكَ الْيَقينُ؛ پروردگارت را عبادت كن تا به يقين برسي".(3) بدون عبادت ممكن نيست كسي به ايمان نائل آيد. منظور از عبادت،‌ حركات و سكنات ظاهري نيست، بلكه حقيقت عبادت و بندگي خدا است كه مشتمل بر تمام مستحبات و ساير كار هاي خداپسندانه و از جمله خدمت به مردم و .... است. نكته مهم اين جاست كه رسيدن به اين حقيقت، جز با ترك گناه و فرار از رذايل اخلاقي امكان پذير نيست.
ناگفته نماند رسيدن به حقيقت ايمان جز با اخلاص امكان پذير نيست. و اخلاص روح عبوديت و بندگي است و روح عبادت و بندگي ترك نافرماني مولي است. چرا كه از نظر اسلام عملي صحيح و همراه با اخلاص است كه بر اساس حكم خدا و پيامبر و امامان باشد كه از آن به صراط مستقيم ياد مي‌شود. پر واضح است كه نافرماني و عصيان، از دايره عمل منطبق بر حكم خدا و رسول و اهل بيتش خارج است.

پى نوشت‏ها:
1. زنجاني، سيد عزالدين، راه رستگاري، بوستان كتاب قم، ص 17.
2. انفال (8) آيه 29.
3. حجر(15)آيه 99.

[="Black"]

Ahoo-71;361503 نوشت:
اما مشتاقم اعمالی غیر از اعمال واجب مثل نماز رو انجام بدم که حس معنویمو افزایش بده

سلام!
اگر کاری از دستتون بر میاد برای امام زمان انجام بدید خیلی خیلی تاثیر داره!
با این وضع بی ناموسی و بی غیرتی و بی دینی و تفرقه انگیزی که در جامعه پیش اومده بهترین مستحبی که فکر میکنم وجود داره اینه که یک قدمی برای امام زمانمون برداریم ولو در حد یک اس ام اس!
دیگه من نمیدونم هرکس خودش میدونه چه کاری از دستش برمیاد و باید اونکارو انجام بده
یکی دست به قلمش خوبه و میشینه یک کتاب کوچیک برای امام زمان مینویسه !
یکی کامپیوترش خوبه و میشینه یک کلیپ جالب برای امام زمان میسازه و اونو نشر میده در فضای مجازی
یکی زبونش خوب کار میکنه و هرجا که میره به جای غیبت و حرفهای صد من یه غاز یکم درمورد امام زمان صحبت میکنه
یکی فکر خوبی داره و یک طرح امام زمانی برای یک اداره ای جایی طراحی میکنه
یکی پول خوبی داره و برای امام زمان خرج میکنه
یکی کارگردانه و یک فیلم برای امام زمان میسازه
یکی اطلاعات دینیش بالایه و یکیو شیعه میکنه
یکی ....
خلاصه اینکه نهایتش اینه که هیچ هنری نداریم و تنها کاری که میتونیم بکنیم اینکه برای فرج زیاد دعا کنیم که تاثیر دعا برای فرج در زودتر شدم فرج خیلی زیاده
تاثیرات دعای فرج رو در اول کتاب الفبای مهدویت نوشته باورنکردنیه!

خلاصه اینکه تو دنیایی که روز به روز داریم تو روزمرگیمون غرق میشیم اینکه با کارهایی که از دست هامون برمیاد یک نفر رو به یاد امام زمان بندازیم به نظر من مهمترین کار و شاید هم مستحب ترین عمل این دوره زمونه باشه
یا حق![/]

ایمان در برخی ایات:
1 - شناخت و اعتقاد قلبی به خداوند و پیامبران و هرآنچه انها آورده اند.
2 – شناخت همراه با اذعان و تسلیم و پایبندی

هر چه معرفت بیشتر-------------> ایمان بالاتر

1. افزایش مطالعات دینی
آغاز به مطالعه با :
کتب اعتقادی حاج اقا قرائتی
بعد
کتب شهید مطهری( توحید- اصل عدل در اسلام- امامت و رهبری- معاد )
بعد
کتب اموزش عقاید ایت الله مصباح

1. رعایت تقوا و انجام تکالیف الهی
(زمینه ساز درک بیشتر و توفیق روز افزونتر و تقرب و توجه والاتر به خداست. بر طبق ایه 29 سوره انفال)

راه رسیدن به یقین (بالاترین درجه ایمان) ----- از منظر قرآن------> عبادت
طبق ایه 99 سوره حجر
عبادت = انجام مستحبات و سایر کارهای خداپسندانه مثل خدمت به مردم

رسیدن به حقیقت ایمان جز با " اخلاص" امکان پذیر نیست.

روح عبادت و بندگی " ترک نافرمانی مولا " است.

عمل صحیح و با اخلاص: بر اساس حکم خدا و پیامبر و امامان باشد.

بسمه تعالی

چگونه میشه ارتباطمون رو با خدا قویتر کنیم؟

در گام اول لازم است كه مطالعات ديني خود را افزايش دهيد. تا هم بر آگاهي تان افزوده گردد و هم ثمرات آن به خواست الهي درافزايش ايمان تان موثر باشد. چه را كه معرفت ناب و حقيقي جز در پرتو علم حضوري و ارتباط آگاهانه با خداوند حاصل نمي گردد.
در اين زمينه سعي كنيد با مطالعه كتاب هاي اعتقادي، سطح آگاهي هاي خود را بالا ببريد. اگر در اين باب زمينه ي مطالعاتي نداريد از كتاب‏هاي اعتقادي آقاي محسن قرائتي آغاز كنيد و سپس از كتاب‏هاي استاد شهيد مطهري. كتاب‏هاي شهيد مطهري مثل: «توحيد»،«نبوّت»، «اصل عدل در اسلام»،«امامت و رهبري»، «معاد». (اين چند كتاب مجموعا در جلد چهارم مجموعه آثار شهيد مي‏باشد.) كتاب «آموزش عقايد»اثر استاد مصباح هم در سير مطالعاتي اصول عقايد مفيد و لازم است.
سپس گام در مرحله بعد كه رعايت تقوا و انجام تكاليف الهى در هر حال است، بنهيد كه زمينه‌ساز درك بيش تر و توفيق افزون‏تر و توجه و تقرب والاترى به خدا خواهد بود: «
يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا إِنْ تَتَّقُوا اللَّهَ يَجْعَلْ لَكُمْ فُرْقاناً وَ يُكَفِّرْ عَنْكُمْ سَيِّئاتِكُمْ وَ يَغْفِرْ لَكُمْ وَ اللَّهُ ذُو الْفَضْلِ الْعَظيم؛(1)
اى اهل ايمان! اگر پرهيزگار بوده و تقواى الهى پيشه كنيد، خداوند براى شما نيروى تشخيص حق از باطل قرار داده، بدى‏هاى شما را پوشانده و شما را بيامرزد. خداوند داراى فضل ورحمت بزرگ است».
قرآن مجيد راه رسيدن به يقين كه بالاترين درجه ايمان است را عبادت مي‌داند: "
وَ اعْبُدْ رَبَّكَ حَتَّى يَأْتِيَكَ الْيَقينُ؛ پروردگارت را عبادت كن تا به يقين برسي".(2) بدون عبادت ممكن نيست كسي به ايمان نائل آيد. منظور از عبادت،‌ حركات و سكنات ظاهري نيست، بلكه حقيقت عبادت و بندگي خدا است كه مشتمل بر تمام مستحبات و ساير كار هاي خداپسندانه و از جمله خدمت به مردم و .... است. نكته مهم اين جاست كه رسيدن به اين حقيقت، جز با ترك گناه و فرار از رذايل اخلاقي امكان پذير نيست.
ناگفته نماند رسيدن به حقيقت ايمان جز با اخلاص امكان پذير نيست. و اخلاص روح عبوديت و بندگي است و روح عبادت و بندگي ترك نافرماني مولي است. چرا كه از نظر اسلام عملي صحيح و همراه با اخلاص است كه بر اساس حكم خدا و پيامبر و امامان باشد كه از آن به صراط مستقيم ياد مي‌شود. پر واضح است كه نافرماني و عصيان، از دايره عمل منطبق بر حكم خدا و رسول و اهل بيتش خارج است.

پى نوشت‏ها:

1. انفال (8) آيه 29.
2. حجر(15)آيه 99.

موضوع قفل شده است