تجربه‌هاي همسرداري 1 (رفتارهايي كه باعث رنجش هر خانمی میشه!)

تب‌های اولیه

327 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تجربه‌هاي همسرداري 1 (رفتارهايي كه باعث رنجش هر خانمی میشه!)

بسمه‌تعالي
خدمت همه كاربران عزيز و بويژه متاهلهاي گرامي عرض سلام و ادب دارم.
همينطور كه مستحضريد برخي از خصوصيات و ويژگيها هستند كه در همه خانمها مشترك هستند و اختصاص به فرد خاصي ندارند، مثلا ميدونيم كه همه خانمها از رفتارهاي خاصي بدشون مياد و اگه از طرف همسرشون سر بزنه رنجيده خاطر ميشن.
با توجه به اين نكته انشاءالله در اين موضوع ميخوام از تجارب شما گراميان براي افزايش اطلاعات و مهارتهاي همسرداري استفاده كنم. لذا از محضر شما عزيزان تقاضا دارم نظرات و تجربه‌هاي ارزشمند خودتون رو در ارتباط با موضوع " چه رفتارهايي از سوي مرد(شوهر)، ميتونه موجبات رنجش خاطر يك خانم(زن) رو فراهم كنه؟" مطرح بفرماييد تا زمينه استفاده از اين نظرات و يا تجارب براي ديگر عزيزان هم مهيا بشه.
پيشاپيش از حضور گرم شما سپاسگزارم.

سلام
نمیدونم حرفم چقدر درسته،اما من به عنوان یه خانم دوست دارم از سمت همسرم حمایت شم.منظورم از حمایت،چطوری بگم،بذارید مثالی بزنم؛
مثلا فرض کنید مادرشوهری به عروسش چیزی میگه که در شان عروس نیست و شوهر عروس خانم هم شاهد گفته های مادرش هست.اگه اینجا همسر خانم با گفتار ملایم و در نهایت ادب،به حمایت از خانمش در نیاد من به عنوان همسر اون مرد،ناراحت میشم .
البته موردش برای من پیش نیمده که براتون مثال بزنم اما دور و برم از این آدمها و ماجراها اتفاق افتاده و وقتی خودم جای اون خانم گذاشتم دیدم که واقعا در اینجور مواقع دوست دارم از طرف همسرم حمایت شم؛

یه مورد دیگه اینکه زنان دوست دارند نقطه ی اتکاء همسرشون باشن،همونطور که مردان دوست دارن!!!
حالا اگه مردی همسرش رو تکیه گاه خودش ندونه و به همسرش اونجور که باید اعتماد نکنه اینجاست که زن از همسرش رنجیده میشه .

یه مورد دیگه اینکه زنان دوست دارن وقتی با همسرانشون صحبت میکنن همسرشون تمام توجهشون به خانمشون باشه و به صحبتهای خانم خونه بادقت گوش بدن.اگه مردی چیزی بر خلاف این عمل کنه باعث آزردگی زنش میشه.

[SPOILER]که متاسفانه این مورد زیاد به چشم میخوره و اکثر خانمهای ما بابت این قضیه شاکی هستن که همسرشون بهشون توجه نمیکنه!!![/SPOILER]

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
من فکر میکنم اکثر خانم ها دوست دارن همسرشون به آنها ابراز علاقه کنه و زن را از علاقه خودش آگاه کنه. بسیار شنیده میشه که مردها از گفتن "عزیزم خیلی دوستت دارم" طفره میرن و وقتی زن میخواد که مرد این جمله رو هر از گاهی بیان کنه، آقایون در جواب میگن "دوست داشتن باید تو دل باشه، تو رفتار باشه" و زن در جواب حتما این طور میگه "من که از توی دل تو خبر ندارم.".

سلام ...
به نظر من مسایل زیر خیلی مهم هستند ...

1- تحقیر کردن : اتفاقی هست که بعضا بین دو دوست هم پیش می آید ... ممکن هست دو نفر با هم دوست فوق العاده صمیمی باشند ولی وقتی به دوست سومی میرسند نمیدونم چی میشه ... که یکی از افراد تو این رابطه شروع میکنه به تحقیر کردن دوست خودش ... گاها دیدم مردی با اینکه همسر خودش رو دوست داره تو جمع از همسرش انتقاد میکنه ... یا طرز تفکرش رو تمسخر آمیز میدونه ... این عمل میتونه برای یک خانوم خیلی ناراحت کننده باشه .

2-توجه کردن به خانمی دیگر : برخی از خانوم ها هستند که برای شوهر خودشون فداکاری نمیکنن ... و همیشه منافع خودشون رو در نظر میگیرن ... ولی برخی از خانوم ها برای همسرشون فداکاری میکنن ... سالهای زیادی رو با نداری همسرشون میسازند اگر چنین خانومهایی روزی ببینن که همسرشون رفته سراغ زن دیگه ای ... اینگار آسمون رو سرشون خراب شده .

3- شریک ندونستن :خانوم ها ازدواج میکنن که شریکی برای غم و اندوه و مونسی برای مشگلاتشون داشته باشن ... ولی برخی از آقایون فقط همسرشون رو برای چیز خاصی میخواهند ... و او را شریک در زندگی نمیدانند ...

4- بلوغ : مرد زمانیکه داره ازدواج میکنه باید از لحاظ عاطفی و اجتماعی به بلوغ رسیده باشه و اگر رفتارهایی ازش سر بزنه که خلاف این امر رو نشون بده خانوم احساس میکنن ... تصمیم اشتباهی رو گرفتن .

5- خرج زندگی :پولدار بودن همسر خیلی مهم هست ... باید مطمین بود که پدر پسری پولدار هست یا اینکه خود اون پسر عرضه پول در آوردن رو داره { نباید فریب ظاهر سازی ها رو خورد .... باید کاملا کاملا مطمین بود } و بعد ازدواج کرد .

6- درک نکردن : یکی از مهمترین چیزهایی که باعث میشه خانومی از شوهرش ناخرسند باشه اینه که همسرش اونو درک نکنه ... خیلی از آدمها مسایل رو فقط از چشم خودشون و متناسب با سلایق و خواسته های خودشون میبینن و اگر خلاف اون رو ببینن ... اون چیز رو درست نمیدونن . در حالیکه یک خانوم نیاز داره تا همسرش اونو درک کنه ... اون مساله رو از چشم همسرش هم ببینه ... شاید من تصمیم اشتباهی گرفته باشم ... ولی نیاز دارم که همسرم بدونه که هر انسانی ممکن هست خطا کنه ... هر انسانی سلایق خاص خودش رو داره ... هر انسانی یک مساله رو به فرم خاص خودش میبینه ....

در تکمیل فرمایشات دوست خوبمون ورود ممنوع بگم که نوع دیگری که باعث میشه زن رنجیده بشه طرز دوستت دارم گفتن آقایونه!!!
چطوری؟؟؟
به این صورت که مثلا زن به همسرش بگه "دوستت دارم" و مرد در پاسخش بگه "منم همینطور" !!!
این از اون موردهاس که خود من از شنیدن اینجور ابراز علاقه کردن متنفرم !!!

*بسم ألله...*

با عرض سلام و تشکر از جناب استاد امیدوار مهربان و بزرگوار
در تأیید نکاتی که خواهرای عزیزم فرمودن؛
یه نکته ای هست که متاسفانه در جامعه به چشم میخوره....
اکثر جوانان ما فقط دو بلوغ رو تجربه میکنن
و بعد ازدواج صورت میگیره و این دو بلوغ جسمی و ج ن س ی باعث میشه مهارتهای دیگه رو بلد نباشن و واقعا ندونن چطور باید ابراز محبّت کنن و خیلی مسائل دیگه رو مثل بنده حقیر آگاه نباشن!
اینکه یه آقا نشسته داره تلویزیون نگاه میکنه و خانوم هم داره با گوشی تلفن همراه بازی میکنه و اصلا نگاهها به سمت هم نیست و خانوم از سر هیجان یه جمله عاشقانه میگه و خب آقا اصلا تو فاز این موضوع نیست و میگه :"منم همینطور!"
** وقتی آقا از سر کار اومده خونه خدا وکیلی،در این دوره زمونه دیگه بنده خداها حال و نایی نمونده براشون که حالا بیان و بخوان ادای مجنون رو فرهاد ر دربیارن و صحنه درام شه!
و حالا از این طرف؛خانوم از صبح یا خونه بوده و کلی چشم انتظار و یا سر کار بوده و کلی خسته و نیازمند آرامش و تایید همسر...
بعد آقا از در میاد تو و انگار یکی از شهروندان هست و انگار خونه "مترو" هست!
خب آقایووون لطفا کمی با خانووومتون صحبت کنین و اجازه بدین فقط ده دقیقه براتون درد دل کنن که بدنشون دچار بیماری نشه!!
البته دور از جون همه مسلمین
** رعایت نکردن نظافت هست؛
از بهداشت فردی گرفته تا بهداشت در زندگی زناشویی!
خیلی از مسائلی که در فیلمهای پورنو و یا متاسفانه بلوتوثها مشاهده شده و از بانو درخواست میشه اینها واقعا باعث تنفر خانوم از ....
[SPOILER]
انشاءالله مودت و رحمت بین زوجین حاکم شه.آمین!

[/SPOILER]

ورود ممنوع;360735 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
من فکر میکنم اکثر خانم ها دوست دارن همسرشون به آنها ابراز علاقه کنه و زن را از علاقه خودش آگاه کنه. بسیار شنیده میشه که مردها از گفتن "عزیزم خیلی دوستت دارم" طفره میرن و وقتی زن میخواد که مرد این جمله رو هر از گاهی بیان کنه، آقایون در جواب میگن "دوست داشتن باید تو دل باشه، تو رفتار باشه" و زن در جواب حتما این طور میگه "من که از توی دل تو خبر ندارم.".

سلام
مردی که ابراز محبت نمیکنه
یا عاشق همسرش نیست
یا ابراز محبت ندیده
والله الموفق

هی از خانومای دیگه تعریف نکنه :khandeh!:

میاد خونه، کار و درسش رو بزاره کنار. خونه فقط واسه خانواده اس :ok:

هی غر نزنه چرا فلان وسائل رو خریدی، پولش چقدر شد، چی شد... ما خودمون حواسمون به مدیریت مالی هست.

با سلام.

البته نمی دونم درسته یا نه. باید خانم ها تأیید یا رد کنن. اما فکر می کنم مردی که تو خیابون یا رستوران یا ... در کنار همسرش گهگاهی به خانم های عبوری خیره می شه احتمالاً باعث تنفر همسرش می شه. یا مردی که از ظاهر فلان بازیگر یا مجری خانم تو تلویزیون تعریف می کنه (حتی بدون قصد).

این طور نیست؟

یه چیز دیگه هم این که وقتی خانم داره اتفاقات اون روز رو تعریف می کنه مرد بگه آخرشو بگو. تهش چی شد؟ حالا منظورت از این حرفا چیه؟
فکر کنم خانم ها خیلی اوقات اصلاً منظور خاصی ندارن. فقط می خوان درد دل کنن و گپ بزنن.

این طور نیست؟

یا مردی که وقتی می خواد به همراه همسرش وارد جایی بشه اول خودش می ره یا این که خانمش مجبوره تندتند باهاش راه بیاد تا ازش عقب نمونه.

این طور نیست؟

من وقتی خونه خانواده همسرم میریم از اینکه همسرم بهم توجه داره خیلیییییییییی لذت میبرم.یعنی حواسش هست من چی میخورم،من تنها نباشم...
این کار همسرمو بی نهایت دوست دارم و احساس میکنم که حمایتم میکنه در جاهایی که من غریبم:Mohabbat:
به آقایون توصیه میکنم حتما این کارو انجام بدن

اخ جون ...خدا جون ..چقدر این تایپیکت و دوست دارم

خب ..خیلی چیزها هست که اقایون خواسته یا ناخواسته ..دونسته و ندونسته ..باعث رنجش خانوم ها میشه
که تو یه جاهایی هم اقا مقصر نیست ...
مثلا ....
خانوم ها وقتی ناراحت هستن گریه میکنن
و توقعشون از همسرشون اینه که کنارشون باشن و از ایشون دلجویی کنن
اقایون وقتی برای دلجویی وارد عمل میشن ..خانوم به خاطر غررورشون ایشون و پس میزنن ...یا میگن ..برو بیرون ..تنهام بزار ..میخوام تنها باشم ..یا یه چیز تو همین مایه ها
اقایون باید توجه داشته باشن که مقاومت از خودشون نشون بدن ...حتی اگه بدخلقی شون بالا گرفت و با لحن جدی تری حرفاشون و تکرار کردن
متاسفانه بعضی از اقایون تو این مواقع .. خودشون و جای خانومشون میزارن و میگن بهتره تنها باشه
در حالی این فکر غلطه
بعضی اقایون هم با وجودی که این مسائل و میدونن ..اما زود پا پس میکشن

هر چی زودتر از خانوم طلب بخشش بشه ...زودتر میبخشن
اما اگه بعد از شیش ماه به خانوم بگید ببخشید
عمرا ببخشه

این یکی از تجربیات من بود ..البته اولش با این موضوع و توی کتاب زنان ونوسی و مردان مریخی اشنا شدم
و کم کم تجربه هم بهم ثابت کرد

مامان من بدش میاد اگه بابا کاری کنه که مربوط به خانواده است ولی با ما درمیون نذاره....درصورتی که بابا میگه لزومی نداره شما بدونید!!!:Gig:

من خودم بدم میاد همسرم....:Nishkhand:(در فیوچر) توی جمع به خصوص جمع فامیلش تحویلم نگیره....اگه تحویل بگیره زن کلی اعتماد به نفس میگیره!
ضمنا از اینکه هی بپرسن چی خریدی ؟چرا خریدی؟چند خریدی؟ کلافه میشم.....
از اینکه توی جمع جلوتر از خانومش راه بره به خصوص اون اوایل ازدواج یا یهو با یکی همکلام بشه و راه بگیره بره....ناراحتم میکنه....البته این جور رفتارا معمولا دست خودشون نیست
.
.
.
.
.
شایدم اشکال از منه نباید ناراحت بشم....ولی تو فامیل شوهر نباید یادش بره زن داره!

مهر...;360920 نوشت:
ما وقتی یه غذایی رو با کلی زحمت تهیه میکنم ...توقع یه تشکر کوچیک و دارم

تشکر میکنن بعد میگن اما فلان چیزش کم بود....هردفه!!!!عادت کردن بعضی مردا یه ایرادم ضمیمه کنن!

با سلام.

البته نمی دونم درسته یا نه. باید خانم ها تأیید یا رد کنن. اما فکر می کنم مردی که تو خیابون یا رستوران یا ... در کنار همسرش گهگاهی به خانم های عبوری خیره می شه احتمالاً باعث تنفر همسرش می شه. یا مردی که از ظاهر فلان بازیگر یا مجری خانم تو تلویزیون تعریف می کنه (حتی بدون قصد).

این طور نیست؟
بلی صد درصد درسته ....چون این حس دو طرفه است ..اگه خانومی هم توی خیابون به مردی ذول بزنه از تریپ یه مرد غریبه تعریف کنه ...شوهر ناراحت میشن

یه چیز دیگه هم این که وقتی خانم داره اتفاقات اون روز رو تعریف می کنه مرد بگه آخرشو بگو. تهش چی شد؟ حالا منظورت از این حرفا چیه؟ اینجوری که اقا حرف بزنن ..خانوم این برداشت رو میکنن که حرفاشون برای اقا بی اهمیته و بهتره سکوت کنن ..که باعث دلشکستگی میشه
فکر کنم خانم ها خیلی اوقات اصلاً منظور خاصی ندارن. فقط می خوان درد دل کنن و گپ بزنن.

این طور نیست؟ دقیقا ....یا این که وسط درد و دل از خودشون تز میدن
مثلا خانوم به اقا میگن فلانی امروز به من این حرف و زد خیلی ناراحت شدم
اقا :تقصیر خودته ...چند بار گفتم توی ارتباط با دیگران دقت کن و زود صمیمی نشو ....من از اولشم از این دوستت خوشم نمیومد ...میدونستم ته دوستی تون این میشه ...دیگه حق نداری باهاش حرف بزنی ...
دیگه اون خانوم بیچاره از درد و دل کردن پشیمون میشه
چه طور میشه توی درد و دل کردن به اقا گفت
همسر عزیز شنونده باش ...

یا مردی که وقتی می خواد به همراه همسرش وارد جایی بشه اول خودش می ره یا این که خانمش مجبوره تندتند باهاش راه بیاد تا ازش عقب نمونه.
اینطوری با این عمل زشت اقا ..خانوم فکر میکنن که مثل یه پا دو دنبال اقا می دون ...که همین عمل با خودش یه دنیا ناراحتی به همراه داره
و پیشاپیش به این اقا تسلیت عرض میکنم

این طور نیست؟

FTMH_Mohammadi;360872 نوشت:
اگر بعد از اینکه نگاهش تموم شد بگه همسر خودم یه چیزه دیگس ... اونوقت ناراحت نمیشیم

اگه خانوم تو خیابون از فیس یه مرد غریبه تعریف کنن و بعد از کلی به به و چهچه کردن بگه ..شوهرم خودم یه چیز دیگه اس چی؟
اقا هم اونوقت ناراحت نمیشن ؟

بغیه خانوم ها رو نمیدونم
اما وقتی یه غذایی رو با کلی زحمت تهیه میکنم ...توقع یه تشکر کوچیک و دارم
اقا هم تشکر میکنن
اما اخرش و خراب میکنن اونم با این جمله
دستت درد نکنه ..اما دست پخت مامانم یه چیز دیگه اش
اوم موقع اس که دل ادم میخواد از حرص قابلمه رو گاز بگیری

یه چیزی که خانوم ها رو ناراحت میکنه اینه که هر کاری که خانوم انجام میدن و با دیگری مقایسه کنن
مقایسه کردن ...زشت ترین حرکتیه که میتونه از یه مرد سر بزنه
مثلا ..فلانی رو ببین چقدر خوب حرف میزنه و توی اجتماع هست
فلانی رو ببین ..چقدر قشنگ بچه تربیت میکنه

نظر دادن

مثال
اقا این مانتو چه طوره
جواب اقا
نمیدونم ..چه میدونم ..بد نیست ..خودت چی دوست داری ..من از این مسائل سر در نمیارم ....سخت نگیر ....
یا
نه زشته ...رنگش بده ....قدیمی شده ...دمده شده ...گرونه ..ارزونه ..از اینا تن فلانی دیدم ....جنس اش دو روزه نخ نما میشه .....مدلش زشته ..گشاده .....خیلی تو تنت بد فرمه .....
خلاصه مطلب
ایه همچین اقایی ...وقتی همچین حرفی رو میزنه ...پاک خانوم و از خودش نا امید میکنه
خانومم پیش خودش میگه ..این چه همسریه که هنوز سلیقه منو نمیدونه ؟
هان

برای خانوم ها ..
0حالا تولد و سالگرد ازدواج شاید برای همه ی خانوم ها مهم نباشه )...ولی حداقل یه روز زن که براشون مهمه ؟
نه

فراموش کردن این روز ...خیلی باعث رنجش خانوم میشه ...حتی اگه به زبون نیاره ........

همه خانوم ها راز دارن
شاید توی درد و دل هاشون رازشون و به شوهرانشون بگن
و هیچ چیز بیشتر از این خانوم و ناراحت نمیکنه که همون درد و دل ها
بر علیه خودش ازش استفاده بشه
مثال
وقتی بچه بودم از درس خوندن بیزار بودم ....به زور تقلب و پول تونستم لیسانس و بگیرم

و اقا توی بحث هاشون یا حرفاشون با طعنه بفرمایند
همینه دیگه ..درس نخوندی ..سواد نداری دیگه ..........تحصیلی که با تقلبو پول باشه که بهتر از این نمیشه

واسه امتیازشم نه ..حداقل واسه اینکه بهم ثابت بشه نوشته هام و یکی میخونه اون دکمه پایینی رو بزنید
تا بهم ثابت بشه با در و دیوار حرف نمیزنم

شاید این مسئله رو شنیده باشید که خانوم ها با گوش هاشون عاشق میشن و اقایون با چشم هاشون
منظور
اثایون زیبایی ظاهر و بیشتر میپسندن و خانوم حرفای زیبا رو
به همین دلیل خانوم دوست داره ابراز علاقه ای که بهشون میشه در کلام باشه
اقایون تا دلتون بخواد قسمت فنی مغزشون کار میکنه ..اما قسمت احساسیشون ضعیفه
چیزی که باعث ناراحتی خانوم میشه اینه که وقتی در مورد علاقه همسرشون به خودشون سوال میپرسن
ااقا با بی میلی جواب بده یا جواب سر بالا بده
مثال
احمد منو چند تا دوس داری؟
واسه چی این سوال و میپرسی ؟مگه چیزی شده ؟کسی حرفی زده ؟یعمی معلوم نیست ؟مگه بچه ای ؟مگه عقده ای ؟
یا جواب مبدن
دوستت دارم دیگه ..دیگه پیمانه برنج و وسط نکش ....اگه ده اخرین عدد روی زمین باشه ده ....

اقایون چی میشه یه ذره احساس خرج کنید ؟توقع زیادی نیست

مهر...;360937 نوشت:
برای خانوم ها ..
0حالا تولد و سالگرد ازدواج شاید برای همه ی خانوم ها مهم نباشه )...ولی حداقل یه روز زن که براشون مهمه ؟
نه

فراموش کردن این روز ...خیلی باعث رنجش خانوم میشه ...حتی اگه به زبون نیاره ........

چه روزی برای خانم ها مهم تره؟ روز زن؟ سالگرد ازدواج؟ روز تولد؟ یا واقعاً فرقی نمی کنه؟

ا

مؤمن;360948 نوشت:
چه روزی برای خانم ها مهم تره؟ روز زن؟ سالگرد ازدواج؟ روز تولد؟ یا واقعاً فرقی نمی کنه؟

نظر هر خانومی فرق میکنه
مادر من فقط روز زن و یادشه و براش مهمه
اما برای من همشون مهم هستن
وای به روزی که فراموش کنن
دلم خرد و خاکشیر میشه و به این زودی ها هم فراموشم نمیشه

مهر...;360926 نوشت:
نمیدونم ..چه میدونم ..بد نیست ..خودت چی دوست داری ..من از این مسائل سر در نمیارم ....سخت نگیر ....

میدونید چرا اینجوری جواب میدیم . چون خیلی از خانوما بعدا اگه پشیمون بشن یا عیب و ایرادی پیدا بشه شروع میکنن تقصیرا بندازن گردن طرف مقابل و میگن پس چرا تو چیزی نگفتی. بنابر این با خیال راحت اینجوری جواب میدیم.

اقایون معمولا کم حرف تر از خانوم ها هستن
حرف نمیزنن نمیزنن ..وقتی هم میزنن یه حرفی میزنن که تا یه ماه خانوم افسردگی بگیره
من مجرد بودم ..نمیخواستم زن بگیرم ..میخواستم برم کانادا ...مامانم گفت اگه زن نگیری حلالت نمیکنم ....میخواستم برم خونه مجردی بگیرم .....مامانم گفت عاقت میکنم ....شیرمو کوفتت میکنم ....یه خانومی تو همکار ها بود ...با پیغام پیغام گفته بود ..اگه برم خاستگاریش جوابش مثبته ..اما من که تو فاز ازدواج نبودم
عمه ام هم چند بار به مامانم گفته ...احمد و مثل پسرام دوست دارم و رو تخم چشمام جا داره ؟این یعنی اینکه از خداشون بود بشم دامادشون
چند تا از دخترای دانشگاهمون همش از من جزوه میگرفتن
وقتی هم جزوه ام و پس میدادن با شماره پس میدادن
یکی از فامیل هامون خیلی مایه دار بود ....میخواست دخترشو غالب من کنه ...من قبول نکردم ..دختره هم به چش خواهری ..پنجه افتاب ..ماه ....اینقدر خوشگل بود که نگو ....تو انگشت کوچیکش هم نمیشی
خلاصه کلی خاطرخواه داشتم که تو رو دیدم
با خودم گفتم اییییییییییییی بد نیست
اینجوری شد که با تو ازدواج کردم

یه زن ...خیلی توقع داره که اسم بچه اش و خودش انتخاب کنه ..نه ماه اون زحمت کشیده و بچه رو تو بطن خودش پرورش داده...
ویه زن ..وقتی مادر میشه ....دوست داره توی لحظات سخت شوهرش کنارش باشه .......و نبود شوهر در لحظات سخت زندگی
تا اخر عمر مثل یه قده توی دل میمونه و فراموش نمیشه

این موضوعی که میخوام بگم اینقدر مهمه که من یک تایپیک براش زدم!!
اینکه همسرت حرفشو به تو نزنه و بره به خانوادش بگه و تو بعدا از یه جای دیگه بفهمی.... وای آدم میخواد له شه... خواهشا آقایون این کارو نکنین.اگه نمیخواین چیزیو همسرتون بفهمه لطفااااا به مامانتون و دیگر عزیزانتون هم نگیدددددددد

و یکی دیگه ،کادوهای سمبل شده... یعنی مثلا موقع تولدت بگه عزیزم من نمیدونستم چی بخرم این پولو بگیر خودت برو بخر.... این کارو من اصلا دوست ندارم.دوست دارم یک جوراب بخره ولی خودش بخره. کلا پول به عنوان کادو البته از طرف همسر و بدون هیچ کادوی دیگه ای(اگه کنار کادوی خودش پول هم بده که خیلی خوبه:ok:) اعصاب خورد کنه.آدم حس میکنه یعنی یه ذره هم وقت نداشتی بری یه گل سر لاااقل بخری!

سلام

خانوما حسابی سنگ تموم گذاشتید ! واقعا عوامل رنجش زیاده ولی من که خودم بعد ازدواج به این نتیجه رسیدم باید اصلا این عوامل رنجشو تا جای ممکن تو ذهنم دیگه نیارم وگرنه از غصه دق میکنم با گفتنشم از هزاران طریق سودی کسب نشده ...

البته خوبه یادآوری بشه آقایوون دقت کنن به رفتارهاشون ولی خب بعد ازدواج حتما اینارو سعی کنید خودتون فراموش کنید وگرنه من که به تجربه در اطرافم و توی خیلی از مشاوره ها و .. فهمیدم بالای نود درصد آقایون اصلا اصلا تو این مسائل مربوط به همسرداری جزئی نگر و اهل دقت نیستن .

پس الان خوبه مطرح کنید آقایونی که خیلی زرنگن استفاده کنن البته تداوم استفادشم مهمه نه یه روز دو روز تغییر ! ولی بعدش بهتره حتی از مهمتر از اینا هم چشم پوشی کرد وگرنه هر روز باید رنجید و ....:Ghamgin:

شمیم الزهرا;360965 نوشت:
و یکی دیگه ،کادوهای سمبل شده... یعنی مثلا موقع تولدت بگه عزیزم من نمیدونستم چی بخرم این پولو بگیر خودت برو بخر.... این کارو من اصلا دوست ندارم.دوست دارم یک جوراب بخره ولی خودش بخره. کلا پول به عنوان کادو البته از طرف همسر و بدون هیچ کادوی دیگه ای(اگه کنار کادوی خودش پول هم بده که خیلی خوبه) اعصاب خورد کنه.آدم حس میکنه یعنی یه ذره هم وقت نداشتی بری یه گل سر لاااقل بخری!

اینکه به جای کادو پول بدیم همه ی خانم ها رو ناراحت میکنه یا شما اینجوریی؟
من بیشتر وقتا همین کارو میکنم! میخوام بدونم این اخلاق مختص شماست یا همه اینجورین!
چند تا خانم اگه نظر بدن مشخص میشه!
خانم ها؟

مهر...;360946 نوشت:
اقایون چی میشه یه ذره احساس خرج کنید ؟توقع زیادی نیست

بابا مگه یه حرفو چند بار باید به آدم بزنن! وقتی میگیم دوست دارم یعنی دوست دارم دیگه ! خب چرا باید هرروز بگیم؟ خیلی سخته بررای من! مثل تو این فیلما ....:khab::hey::khandeh:

asad;360991 نوشت:
من بیشتر وقتا همین کارو میکنم! میخوام بدونم این اخلاق مختص شماست یا همه اینجورین!
چند تا خانم اگه نظر بدن مشخص میشه!
خانم ها؟

این عملتون از فحش بدتره ....... .یعنی همسرتون ارزشش اون قدر نیست که حداقل یک ساعت از وقتتون و به پاش بزارید و فکر کنید چی دوست داره ؟
واقعا که ........
حتما مواقعی پیش اومده که خانومتون بگه که فلان چیز و دوست دارم .....یا اگه اینم ازتون بر نمیاد ........ببریدش بیرون و با عرض معذرت ....بهش بگید که سلیقه خانومتون و نمیدونید ........بهتره خودش انتخاب کنه تا شما پرداخت کنید

وقتی برای اقوام به عنوان کادو پول میبرید و برای خانوم هم همین کار انجام بشه ..مساوی است با این که همسرتون ..شریک زندگیتون ..مادر بچه هاتون ..با اون فامیل دور که 5 سال یه بار میبینیدش یکیه
اینم نظر من

asad;360992 نوشت:
بابا مگه یه حرفو چند بار باید به آدم بزنن! وقتی میگیم دوست دارم یعنی دوست دارم دیگه ! خب چرا باید هرروز بگیم؟ خیلی سخته بررای من! مثل تو این فیلما ....

دیشب شام خوردید ؟ دیگه لازم نیست امشب غذا بخورید .......چه کاریه هر شب شام بخورید ....حرف غیر معقولیه ؟مثل حرف شماس
سخته درست ...اما اگه یه درصد خوشحالی خانومتون براتون مهم باشه انجام میدید
منم نگفتم هر دقیقه ............روزی یک بار هم گفته بشه کافیه .........

منم با سرکار مهر موافقم.منم به عنوان یه خانم دوست دارم تو مناسبتها همسرم بهم به جای پول،یه چیزی هر چند ناچیز تهیه کنه و بده .
البته اینم نمی پسندم که مرد به همسرش بگه چی دوست داری برات بخرم یا بگه بیا باهم بریم هر چی دوست داری برات بخرم!!!
:Narahat az:

مساله ای که باعث رنجش بیشتر خانوم ها میشه اینه که توی خیابون ...مجبور باشن وسایل و حمل کنن و اقا دستاشون و تو جیبشون فرو ببرن و متفکر به راه رفتنشون ادامه بدن
چی میشه این اقا کمک کنه
چون یه سری از اقایون از این که موقع راه رفتن وسیله ای رو حمل کنن متنفرن
یا بچه
خب بهتره وقتی نی نی هاتون نوزاده ..توی اغوش اقا باشه ...اینجوری برای خانوم راحت تره ...مخصوصا اگه چادری باشه

[="Black"]

مهر...;361009 نوشت:
این عملتون از فحش بدتره ....... .یعنی همسرتون ارزشش اون قدر نیست که حداقل یک ساعت از وقتتون و به پاش بزارید و فکر کنید چی دوست داره ؟
واقعا که ........
حتما مواقعی پیش اومده که خانومتون بگه که فلان چیز و دوست دارم .....یا اگه اینم ازتون بر نمیاد ........ببریدش بیرون و با عرض معذرت ....بهش بگید که سلیقه خانومتون و نمیدونید ........بهتره خودش انتخاب کنه تا شما پرداخت کنید
وقتی برای اقوام به عنوان کادو پول میبرید و برای خانوم هم همین کار انجام بشه ..مساوی است با این که همسرتون ..شریک زندگیتون ..مادر بچه هاتون ..با اون فامیل دور که 5 سال یه بار میبینیدش یکیه
اینم نظر من

اوه اوه اوه ...پس چی میکشه این خانم من آخه هروقت میخواییم به اقوام کادو بدیم من به خانمم میگم پول اصلا و ابدا نباید بدیم چون خیلی زشته !حتما باید یک چیزی بخریم! :khandeh!:[/]

رنجش دیگری که الان به ذهنم خطور کرد
این که توی جمع با خانم بد حرف زده بشه
بعضی اقایون توی جمع خانومشون و تحقیر میکنن و بعد توجیح میکنن ...بابا غریبه نبود که ...خواهرت بود و شوهرش ....بالاخره اونام درک میکنن دعوای زن و شوهری بوده
شاید اون خانوم نخواد خواهرشون از مسایل زناشویی شون چیزی بفهمن
یعنی چی که بحث خونه رو جلوی دیگران عنوان کنید ....غریبه و اشنا بر نمیداره ....خانوم جلوی خواهرش ..شوهر خواهرش غرور داره ...تازه هیچکس به یه زن نزدیکتر از خواهر نیست ....جلوی خواهرش که ناراحت بشه ..پیش یه جمع دیگه که یه کم غریبه تر هستن که بیشتر باعث رنجش و دلخوری میشه
اگه غرور مرد با ارزشه ..غرور یه زن هم دست کمی از اون نداره
مثال

خانوم دارن وسایل غذا رو از اشپزخونه به سر سفره میارن ...اقا هم با زحمت فراوان ..روزنامه رو برداشتم و این پا رو روی اون یکی پا انداختن و روزنامه مطالعه میفرمایند ..از خانوم یه دلخوری کوچیک دارن و منتظرن خانوم دست از پا خطا کنن تا تلافی کنن که ظرف ماست از دست خانوم م یافته و گند میزنه به فرش
عکس العمل اقا
همیشه همینه ...صد بار گفتم حواست و جمع کن ..اما انگار نه انگار ....تو خونمون هم همینطوره ....گند زده به فرش اتاق من ...با همین حواس پرتی هاش باعث شده شناسنامه ام گم بشه ....اه اه ..هر چی از زن دست و پا چلفی بدم میاد ....ورم میاد ....یه ذره مهناز تو رو خدا حواست و جمع کن

توجیح الکی
یه خانومی واسم تعریف کرد که شوهرش موقعی که به خاستگاریش میاد بهشون گفته بود که اهل هیچگونه دود و دمی نیست ...........توی تحقیقات هم همین و فهمیدن
اما خانوم میگه یه بالاخره مچ شوهرم و گرفتم که سیگار میکشن
و طبیعتا خیلی ناراحت و عصبی شدن و بهش گفته که خیلی دروغ گویی و از این چیزا
و اقای شوهر هم دست پیش و گرفته تا پس نیوفته
در جواب خانوم فرمودند
من که سیگاری نبودم ..........از بس تو اذیتم میکنی و دقم میدی به سیگار رو اوردم
خانوم خیلی ناراحت شدن
چون به جای معذرت خواهی ..همچین توجیحی رو به میون میکشن

به نظر من ..هیچی بدتر از توجیه نیست
خانوم ها با اون که زن هستن
اما حرفای مردونه تر و بیشتر میپسندن
بهتر بود اقا مرد و مردونه میگفت که چی شده که سیگاری شدن نه اون طوری توجیح کنن و خانوم و مقصر جلوه بدن

خاطرهء ضرب شصت اقا آرین
اقا هرکی تو این دوروزه من رو دیده فکر میکنه بابابی محترم خانواده بنده رو مورد مرحمت قرار داده وبا مشت کوبیده تو لب وچونه ی بنده ..
حالا نگو که این هم یکی از هنرهای هنرمند خوانواده ی ما یعنی اقا ارین میباشد ...
اقا داستان از اونجایی شروع شد که بنده به همراه ارین ..دربخلم ...وکیمیا درکنارم ...هرسه مشغول دیدن فیلم درسیستم کامپیوتر بودیم ...ازفضا بُرس ..یا همون شونه هم روی میز بود ...اقا ارین خم شد برس رو برداشت ..اولش زیاد مهم نبود ..
ولی بعدش که برس رو به سمت مانیتور بر
د وخواست یه ضربه ی جومونگی اساسی به مانتیور بزنه اومدم جلوش رو بگیرم که چشمتون روز بد نبینه ...
نه گذاشت نه برداشت ..این برس رو چنان قدرتمندانه وهنرمندانه به لب ولوچه ی بنده کوبید که از این حرکت حرفه ای وپرتوان شازده پسرمان اشک درچشمانم حلقه بست
وگوله گوله فرو ریخت ...
مدیونید اگه فکر کنید من از درد لب ولوچه ام به گریه افتادم ...
خلاصه که لب بالایی بنده باد کرد به قاعده ی یه فندق ..اقا فندق چیه شما بگو بادوم ...جالب تر اینکه بابایی محترم بچه ها که به منزل مراجعت فرمودن ..دروهله ی اول که اصلا دوزاریش یا همون یه ریالیشون نیفتاد ..این لب بنده کبود شده وباد کرده ...
بعد هم که من سرخورده شدم وخودم برای جلب حس همدردی بهش گفتم ..به نظرتون چه اتفاقی افتاد ...
1-متاثر شد وهمدردی فراوان نمود ودرنهایت برای خوب شدن درد بنده ...کمپرس یخ رو پیشنهاد کرد وبعد هم خودش جنگی رفت چند تا یخ ریخت تو پلاستیک که بزارم رو زخمم ..
2-نیشش باز شد ولبخند ژوکوندی تحویلمان داد ..
3-بابای بچه ها بادی در غبغب انداخت وفرمودن ..
خوشمان امد ضرب شصت کاکل به سرمان ستودنیست ..بچه ام یلیِ برای خودش ..
4-گزینه ی دو وسه ..
خب قطعا جواب شماره ی یک نیست ..شما فکرشو کن یه درصد همچین اتفاقی بیفته ...واما جواب صحیح؟؟؟ گزینه ی چهار ...
یعنی اول نیششون تا دم حلزونی گوش باز شد ..بعد هم کلی از این قدرت وتوان پسرشون خوش خوشانشون شد ودراخر هم برای خالی نبودن عریضه فرمودن ...
-خب میخواستی برس رو جلوی دستش نذاری ..
یعنی همسر دلسوزی داریم در این حد ...اقا نتیجه ی اخلاقی این داستان این بود که از خیر همدردی بابای مهربان منزل بگذریم ..
چه کاریه خودمون رو زجر بدیم وبا کلی ذوق درچشم ..منتظر یکم درک وهمدردی باشیم ...واقعا که من چه توقعاتی دارم نه ؟...

خب ..این خاطره از مامان مریمه عزیزه که نویسنده فوق العاده ای هستن و من این خاطرشون و توی تایپیکت خاطرات من و فرزندم گذاشتم که با استقبال شدیدید مواجه شد
شوخی کردم
حتی یه نفرم یه صلوت واسه دلخوشی نزد که حداقل بدونم تایپکتم خونده شده

asad;361019 نوشت:
پول اصلا و ابدا نباید بدیم چون خیلی زشته !حتما باید یک چیزی بخریم!

ولی به نظر من به اقوام پول بدیم بهتره،چون اونها نیازهاشون رو بهتر میدونن و وقتی پول به عنوان هدیه دریافت کنن بهتر میتونن اون چیزی که نیازشونه رو تهیه کنن ،مخصوصا اگه وضع مالی خوبی هم نداشته باشن !!!

خانوم از صبح توی خونه است و با بچه ها سرو کار داره ....و بیشتر وقت و انرژی اش صرف بچه میشه
وقتی خانوم به خاطر اشتباهی که فرزند مرتکب شده ..دارن نو گلشون و تنبیه میکنن
هیچ چیز بدتر از این نیست که اقا ....سپر بلای بچه بشن و نذارن خانوم بچه رو تنبیه کنه
1اینطوری وجهه خانوم و در نظر بچه خراب کردید ...یعنی ادم بده ی زندگی بچه تون میشه مامانش و ادم خوبه ی زندگیش میشه باباش
2با این حرکت ..یعنی حرف خانوم ارزشی نداره و حرف اول و اخر و توی خونه اقای خونه میزنه
3 یادم نمیاد اگه خواهرای گل یا برادران چیزی به ذهنشون رسید بگن

بی احترامی به خانواده
مثلا اقا بگن که از دادشت خوشم نمیاد اینجوریه ...........رفتار بابات و نمیپسندم ...............یا از شوهر خواهرت متنفرم دیگه دلم نمیخواد باهاشون رفت وامد کنیم
خانواده هر ادمی مثل شناسنامه اون ادم میمونه
این توهین صریح به خانواده همسر ..یه نوع توهین غیر مستقیم به خانومه

ایراد بنی اسراییلی گرفتن
اقا از سر کار به خونه برمیگرده و مدام ایراد میگیره
چرا خونه تاریکه ..جرا این بچه درس نمیخونه .....چرا روی تلویزیون 5 میلی گرم خاک نشسته ..چرا پنجره بازه ...............چرا همسایه میاد در خونه ............چرا دکوراسیون و عوض کردی
اینطوری ...هم باعث رنج خانوم میشن
و هم خانوم با خودشون میگن کاش دیگه خونه نیاد .....مغز ادم و شستشو میده وقتی میاد خونه .......و از این که اقا به خونه میان احساس ناراضیتی میکنن
....شاید هم تو دلشون دعا کنن که اقا 24 ساعته سر کار باشن و عین تراکتور کار کنن

دست بزن داشتن
مثال
خانوم و اقا سر مساله بحث شون میشه و اقا از کوره در میرن و یه سیلی نثار خانوم بیچاره میکنن
.........
توجیح نکنید که تقصیر خودت بود ..خودت عصبیم کردی و یا بگه خو حالا
خودت و لوس نکن ..یه سیلی بود ...سیلی که کتک نمیشه ...کتک یعنی یه طوری بزنمت که شش ماه بری تو کما..یا کتک یعنی اینکه یه طوری بزنم که کم کمش ..هفت جای بدنت بشکنه و بره تو گچ
خیلی بده ...مردونگی به زور و بازو نیست ....خوبه خانوم از اقا قوی تر باشه و زیر چک و لقد اقا رو سیاه و کبود کنه؟
به نظر من ....اینطوری .اقا خودش و پیش خانوم حقیر و کوچیک میکنه ...........و اینطور تصور میکنه ...مرد زندگی من کم اورده

خانوم ها در دورانی که دارن بسیار حساسو زود رنج میشن ...گاهی هم تند خو .....و از اقایون توقع محبت بیشتری رو دارن ..................اما وقتی از همسرشون محبتی نمیبینن ............این باور براشون پیش میاد که علاقه همسرش بر پایه روابط زناشوییه ......و بعضی از رفتار های اقایون باعث پرورش این تفکر میشه
مثلا ....جای خوابشون و عوض میکنن .....رفتارهایی رو که در روز هایی عادی انجام میدادن و انجام نمیدن ........مثلا برای ناهار به خونه نمیان ..یا ابراز علاقه نمیکنن .......با خانوم به تندی برخورد میکنن

ندیدن
یه مشکل جدی که قبلا هم گفته شد ندیدن اقایون هست
خانوم میرن ارایشگاه مدل مو و ابرو و تغییر میدن و میان خونه
خانوم با ذوق و شوق منتظر عکس العمل اقا هستن
اقا هم وقتی به خونه میان اصلا متوجه نمیشن
واقعا چرا ؟

یه اقا میگه جوراب من کو ؟
خانوم میفرمایند تو فلان اتاق ..تو بمان کمد ...توی فلان کشو
اقا مثل میگ میگ تند به اتاق میره و با یه نگاه سرسری میگه نیست .........کجاس؟چرا پیداش نمیکنم ..........خودت بیا پیداش کن ......معلوم نیست وسایل و کجا میزاری و ..................ادامه دارد
و وقتی خانوم میان توی اتاق
دقیقا ....تکرار میکنم ..دقیقا از توی همون کمد جوراب اقا رو تحویل میدن
اقا هم با یه ندیدم ساده خانوم و با یه اعصاب متشنج و اشفته و عصبی تنها میزاره
به جاش
در مواقعی خیلی هم خوب چشماشون کار میکنه
مثلا دختر اقای فلانی رو دیدی؟چه بزرگ شده ..نشناختمش
یا خانوم فلانی رو دیدی؟ چادری شده یا مانتویی شده
یا خاله فلانی رو دیدی؟رنگ موهاش و نسکافه ای کرده
این همه دقت ...........
واسه اقایی که تغییر خانوم و حس نمیکنه یا جورابشون و پیدا نمیکنه ..یه کم زیاده
و این باعث رنجش که سهله
باعث خرد و خاکشیر شدن اعصاب و روان خانوم میشه

رخ کشیدن
اقا در خفا یا اشکارا موقعیت های اجتماعی و خانوادگیشون و به رخ میکشه
اقا ناراضیی؟
میخواستی یه زن از هم سطح خودت بگیری ...........که نه شما رنج بکشی ....نه خانوم دل ازرده بشن
بد میگم ؟
مثلا ...مهناز داری لباس میپوشی یه لباس ابرو مندا بپوش ...من جلو فک و فامیل ابرو دارم
یا جلو خاله ام اینا حرف نزن ..یه دفعه سوتی میدی ....باعث خجالتم میشی
یا از این قبیل به رخ کشیدن ها

اکثر خانوم ها دوست دارن توی کارهای خونه ..همسرشون بهشون کمک کنه
اما بعضی اقایون دوست که ندارن هیچ ...گردنشون و هم لای گیوتین بزارن توی خونه به همسرشون کمک نمیکنه
این باعث رنجش و ناراحتی و غیره خانوم میشه
برای رفع این موضوع بهتره با خانوم ها صحبت کنید و دلایل منطقیتون و عنوان کنید
ا

شوخی های دل شکستنی
بعضی شوخی ها باعث رنجش میشه
مثلا خانومی به اقاشون فرمودند که مهریه من 500 سکه بهار ازادیه
که با یه حساب سر انگشتی میشه 500 ملیون
اقای بیچاره رو هم خیلی خودشو فامیل ها و جد و اباد و بتکونه میشه 200 ملیون
چیکار میکنه
به شوخی میفرمایند
چرا 500 ملیون مهریه بدم .............میکشمت ...90 ملیون دیه ات و میدم
و اینطوری میشود که زندگی شیرین میشود
اقای عزیز ..شوهر گرامی ....پول که نداری ..حداقل زبون خوش داشته باش
مطمئن باش .....وقتی بگی خانومم سکه چه ارزشی داره وقتی تموم زندگیم مطعلق به شماست
خانوم خوشحال میشه ..قند تو دلش شکلات میشه ئ از حرفش شرمنده

سلام
دیروز سوار اتوبوس بودم که ناگهان صدایی از قسمت آقایون شنیده شد:
-مادرم چنین چیزی رو نمیگه!!!
بله ؛ صدای مردی بود که داشت با خانمش حرف میزد
[SPOILER](آقاهه بدجور عصبانی بود،خدا رحم کنه)[/SPOILER]
ظاهرا خانم آقاهه جمله ای رو به شوهرش میگفت که مثلا مامانت چنین چیزی گفته و مرد در مقام دفاع از مادرش گفت که مادرم هیچوقت چنین حرفی رو نمیزنه .
یکی از اون چیزایی که باعث میشه زن رنجیده بشه اینه که شوهر زن بدون پی بردن به حقیقت به دفاع برخیزه.
اگه این آقا در پی حقیقت بود کاری میکرد تا بفهمه کی راست میگه و کی دروغ،نه اینکه از روی تعصبی که به مادرش داره حرف زنش رو انکار کنه !!!
احترام مادر واجبه و کسی منکر این قضیه نیست اما در اینجور مواقع بهتره با درایت خاصی،مرد به حل مساله بپردازه نه به دفاع از فرد خاصی!!!

به نظر من پسری که هنوز انقدر مامانیه اصلا نباید زن بگیره با همون مامانش زندگی کنه بهتره

مادر به جای خود همسر هم به جای خود نباید خیلی میون داری کرد و طرف یکیشونو گرفت

بچه ننه بودن بودن
بعضی از مردها خیلی مامانی هستن ...........و رو حرف مامانشون حرف نمیزنن
مثلا اگه خانوم بگه پاشو بریم خونه مامانم اینا ...........اقا جواب مبدن ..نه بهتره با مامان من بریم مسافرت ....یا در هر ککاری ..مشورت کردن با مادرارجعیت داره به مشورت کردن با همسر
این مرد ها هنوز از نظر ذهنی بزرگ نشدن

فراموش کردن دوران خوب
مثلا
خانوم به اقا میگن یادته اومدی خاستگاریم قول دادی فلان کار و انجام بدی؟
اقا میگه .کی ؟من ؟چیزی یادم نمیاد
تاریخ تولدم چی؟
یادم نیست ...اهان دو تیر
نههههههههههههههه
سوال بعدی ..بزار یه خورده فکر کنم ..اخرش جواب میدم
میدونی چه غذایی دوست دارم ....
بزار فکر کنم
نگو که یادت نیست ...روزی هزار بار واست تکرارش کردم
خب یادم نیست ....قتل که نکردم
................
این ها نمونه های کوچکی بود ..........اما خیلی مواقع پیش میاد اقایون که اتفاقات و رویداد های مهم زندگیشون و فراموش میکنن

رفیق ها و فک و فامیلش و که میبینه منو و یادش میره

خب
اقایون وقتی توی جمعی قرار میگیرن ..به کل خانوم و فراموش میکنن
با فامیل فوتبال تماشا میکنن و بگو و بخند
کلا تا شب ...موقعی که میخوابن سرشون و بزارن روی بالش یاد خانومشون نمی افتن

این یه مشکل بزرگه برای خانوم ها ..و به شدت از این رفتار اقای شوهر دلگیر و ناراحت میشن
ارتباط بین دو نیم کره مغز، در زنان حدود 15 درصد بیشتر از مردان است. زنان بین دو نیم کره مغز، ارتباط بهتری برقرار می سازند و توانایی بیشتری در انجام کارهای مختلف و چند وظیفه ای در یک زمان را از خود نشان می دهند. (در مجالس زنان، هم زمان چند نفر با هم صحبت کرده و حرف های یکدیگر را هم گوش می دهند. تلویزیون تماشا میکنن و به کارهای کوچک میپردازند ...مثلا درست کردن سالاد ...یا غیره )

اما اقایون نمیتونن
پس خواهرای عزیزم که این مطالب و میخونید ....بهتره اقایون و درک کنید

زنان تشریفات را دوست دارند.
اما اقایون از این تشریفات بدشون میاد
فکر کنید برای یه مهمونی
خانوم
از یه هفته پیش برنامه ریزی میکنه
دکوراسیون و تغییر میده ..خونه رو مرتب میکنه .....غذا رو حالا نمیگم چند نوع ...ولی همون یه نوع رو دوست دارن با سلیقه و خوشگل درست اش کنن
اما اقا این ها رو که نمیبینه هیچ
بعضی وقت ها به خانوم میگه ..بی خودی اینقدر شلوغش نکن ..غریبه که نیستن خودمونیم
درسته مهمون ها غریبه نیستن
ولی دلیل نمیشه که قابلمه رو بزاریم وسط و پنج تا قاشق بزاریم وسط و
با گفتن یک دو سه
به غذا حمله کرد

مردان در هنگام گوش دادن، خونسرد بوده و چهره شان دچار تغییرهای زیادی نمی شود.
فکر کن
دو ترم مشروط شدی
زار زار مثل ابر بهار اشک میریزی و گریه میکنی و با اقای شوهر درد و دل میکنی
ایشون یه ذره خودشو ناراحت نشون نمیده
این ناراحتی نداره ؟

زنان از هفت مرد نفرت دارند:

مردان بچه صفت

این قبیل مردان، نه آینده نگر ند و نه مسئولیت پذیر، به صورت روزمره گذران عمر می کنند و خلاقیت و ابتکاری ندارند و نسبت به خانواده بی خیال و بی توجهند.

این مردان حاضر نیستند ضعف های خود را بپذیرند و وقتی به آنها اعتراض می شود یا از آنها خواسته می شود که خود را تغییر دهند، مثل بچه ها با عصبانیت می گویند: « همینه که هست....میخوای بخوای ..نمیخوای هم جهنم ».

مردانی که بیش از حد در کار خود غرقند

بله زنان عاشق مردان آینده نگر، مسئولیت پذیر و خلاقند، اما نمی خواهند شریک زندگی آنها 24 در کار خارج از خانه خود غرق و نسبت به همسرش بی تفاوت باشد یا او را فراموش کند.

زنان دلگیر می شوند از این که شوهرشان به دغدغه های و سلامت روح و روان آنها بی توجه باشد؛ یعنی از مردانی که تمام فکر و ذکرشان معطوف به کارشان است.اینطوری یعنی اقا ..کارش و بیشتر از همسرش دوست داره

مردان زخمی

اگر تازه در عشقی شکست خورده اید یا از دادگاه طلاق برگشته اید در پی جلب هیچ زنی نباشید. بگذارید زخم هاتان التیام پیدا کند، آنگاه در پی این کار بروید؛ یعنی وقتی که همه چیز را فراموش کردید و خود را بازیافتید....دست خودمون نیست ....وقتی میفهمیم زنی طلاق گرفته ...توی ذهنمون مقصر اصلی رو اقا میدونیم

مرد بی سابقه!

مردی که برای بار اول با دختری آشنا می شود و به او ابراز تمایل می کند، از نظر زن، ممکن است فقط از سر هوس در پی ارتباط با او باشد. زنان چنین تقاضایی را پس می زنند و ممکن است نسبت به آن واکنش تند نشان دهند.این واکنش هم به خاطر اینه که از بس تو فیلم ها یی دیدم که نیت اقایون خیر نیست

مردانی که تعادل روانی ندارند

این مردان، گاهی زن خود را به عرش می برند و او را بی همتا می خوانند و گاهی به او اتهاماتی وارد می کنند که او را به فرش می آورد. و نیز گاهی از او دوری می جوید؛ نه غم های خود را با او در میان می گذارد و نه کمک می کند طرف مقابل عیب های خود را بر طرف نماید.

زنان ممکن است برای مدتی این وضعیت را تحمل کنند؛ اما اگر از اصلاح شوهر خود نا امید شوند، خود را از این وضعیت خلاص خواهند کرد. بویژه اگر احساس کنند که صبوریشان نادیده گرفته می شود و از آن قدردانی نمی شود.

مردان همیشه در سفر

زنان از این که گاهی شوهرشان گاهی به سفر می روند چندان ناراضی نیستند؛ چون این امر باعث می شود بیشتر قدر یکدیگر را بدانند و به این طریق، علاقه بین آنها را بیشتر می شود.

مردان تعهد ناپذیر

مردان همه چیز کاملی وجود دارد که فقط یک نقص دارند؛ نمی خواهند برای یک زندگی پایدار تعهد بدهند. زنان از این قبیل مردان به شدت نفرت دارند؛ زیرا زنان، حتی اگر اعتراف نکنند، بجز تشکیل خانواده با مردی که دوستش دارند به چیز دیگری اهمیت نمی دهند.

و نکته پایانی و تمام
به نظر شما ...من باید پایان هر پستم این جمله پایینی رو تکرار کنم
یا نه
بهتره این جمله رو هم به امضام اضافه کنم

واسه امتیازشم نه ..حداقل واسه اینکه بهم ثابت بشه نوشته هام و یکی میخونه اون دکمه پایینی رو بزنید تا بهم ثابت بشه با در و دیوار حرف نمیزنم:nevisandeh:

شمیم الزهرا;360965 نوشت:

کلا پول به عنوان کادو البته از طرف همسر و بدون هیچ کادوی دیگه ای(اگه کنار کادوی خودش پول هم بده که خیلی خوبه:ok:) اعصاب خورد کنه.

چه جالب، من اصلا روی این موضوع حساس نیستم. چون می دونم مردا سلیقه ندارن می رن یه چیز ضایعی می خرن. خودم از یکماه قبل از تولدم یا روز زن یا... هی به شوهرم یادآوری می کنم که اگه می خوای منو سورپرایز کنی فلان چیز رو واسم بخر :Khandidan!: یا پولش رو بده خودم بخرم :ok:

یاس...;360921 نوشت:
تشکر میکنن بعد میگن اما فلان چیزش کم بود....هردفه!!!!عادت کردن بعضی مردا یه ایرادم ضمیمه کنن!

این از قدرنشناسی یا هوش هیجانی پایینشون هست.

می تونن زمانی که غذا از همیشه بهتر شده بگن این دفعه از همیشه هم بهتر بود. مثلاً فلان ویژگی مثبت رو داشت. این طوری خود خانم متوجه می شه که مثلاً سیب زمینی سرخ کرده رو دیرتر ریخته و در نتیجه ترد و خوشمزه مونده.

مهر...;361029 نوشت:
هیچ چیز بدتر از این نیست که اقا ....سپر بلای بچه بشن و نذارن خانوم بچه رو تنبیه کنه
1اینطوری وجهه خانوم و در نظر بچه خراب کردید ...یعنی ادم بده ی زندگی بچه تون میشه مامانش و ادم خوبه ی زندگیش میشه باباش

هر چند عکسش قابل تحمل تره (یعنی این که مادر خانواده پدر رو منصرف کنن) اما به نظر من بهتره پدر و مادر تو این مسائل همیشه با هم هماهنگ باشن (حداقل جلوی بچه ها).

سلام
اغلب خانمها از عدم ابراز احساسات توسط آقایون شاکی هستند
این در حالی است که کانال آقایون و خانومها در حالت عادی متفاوته
برای اینکه آقایون کانالشونو تغییر بدن و بیان تو فاز احساسات
باید خانومها متناسب با ویژگیهای ایشون زمینه سازی کنند
والله الموفق

اقای خسیس
هر چیزی که افراط درش دست داشته باشه باعث رنج میشه
رنج از کجا سرچشمه میگیره ؟
از تفاوت ها
تفاوت یعنی چی؟
یعنی یه خانوم شوهرشون خسیس باشن
همین تفاوت ...میشه یه مشکل
اما ؟ کسایی که با هم مچ هستن ...اصلا و ابدا با هم به مشکل بر نمیخورن ....چون همدیگر و درک میکنن ......شاید هم اصلا به این تایپیکت سر نزنن ....دو تا خسیس ..خوب همدیگه رو درک میکنن ..مگه نه یا بالعکس
خب از بحث دور نشیم خانوم ها ..از مرد های خسیس متنفرن
اقایی که خسیس باشه ...باعث رنجش و ناراحتی خانومشون میشه
مثلا .......اقا ...به خانوم خرجی نمیده ...نیاز های مالی ایشون و رفع نمیکنه ...خانوم و مجبور به قناعت میکنه .........به نظر من خسیسی یه بیماره ...که هم خود بیمار و هم اطرافیان و اذیت میکنه
یه بنده خدایی اینقدر به این بیماری دچار بود که از فرط گرسنگی مرد ....در حالی که توی تشک اش چند ملیون پول بوده
یا یه بنده خدایی دیگه ..اینقدر خسیس بود که خانومش ترک دیار و خونه و زندگیش و کرد
خانومی میگفت ...خسیسی شوهرم باعث خجالت میشه
به زور التماس ..من و بچه ام و میبره پارک ....بچه ام یه ساعت گریه میکنه تا میره واسش بستنی میخره ...وقتی میبینم یه بستنی خریده ..بهش میگم ..ما هم اینجا ادمیم
دوباره میره با یه بستنی دیگه برمیگرده
چپ چپ نگاش میکنم که ای بابا ..پس خودت چی؟ اقا هم جواب میده ....خو یه بستنی رو که شما دو تا نمیتونید با هم بخورید ..منم کمکتون میکنه ......اینجوری میشه که اقا ...در بستی خوردن با بچه و خانومشون شریک میشن ..........خانوم میگه هر کی از کنارمون رد میشه با یه نگاه خاص ..که هزار تا کنایه ی تپل توش خوابیده از کنارمون رد میشه
یا اقا میگه حق نداری بری خونه فک و فامیل ......چون اگه تو بری خونشون ..اونا هم میخوان بیان خونه ما
یا بری گردش ..خانوم و میبره بهشت زهرا .........
خانوم میگه ..با این عملشون .....غرور و شخصیت منو خرد میکنن
وقتی زن ..از نظر مالی تامین نباشه ....محبت های صد سال یه بار شوهرشون هم به چشم نمیاد و قبول نمیکنن
..........این نمونه هایی که گفتم باعث رنجش خانوم و در اخر باعث نفرت شون میشه

باید این واقعیت تلخ و پذیرا باشیم ........که بعضی از اقایون ... تکرار میکنم که بعدا شر نشه
بعضی از اقایون
ژنتیکی نامرتب هستن ....اصلا دلیل قانع کننده ای واسه این رفتارشون ندارم ....اگرم باشه .....من هنوز کشف اش نکردم

در تایپیکت های قبلی هم گفتم ..بعضی از اقایون ..گردنشون بره ....ناخوناشون و تک تک بکنن ....کار خونه انجام نمیدن
خانوم خونه هم با هزاران تاسف این موضوع رو پذیرفت
خب
حالا خانوم به این خوبی ..ازتون توقع مرتب کردن خونه رو نداره ..حداقل خونه رو بهم نریزید وبه گند نکشید
فکر کنید خانوم خونه رو مرتب کردن
واسه دو روز میره مسافرت ..یا میره خونه مادرشون
وقتی بر میگرده ....خونه رو مثل بازار شام میبینه ....لباس ها ازدر و دیوار اویزون ....کف خونه پر از پوس تخمه و اشغال میوه و توی ظرف شویی کوهی از ظرف خلاصه ....وقتی میبینه خونه با اشغال دونی یکی شده ....از اقا دلگیر نمیشن ؟
من که اشک تو چشمام جمع میشه
خانوم های دیگه رو نمیدونم

تعصب داشتن بیش از حد یا به واژه عامیانه تر ....غیرت الکی و بی خودی
یادمه یه دوستی داشتم ....وقتی میومد مدرسه ..مثل بارون ...شرشر اشک میریخت .......که شوهرم زیادی غیرتیه ؟
با عقل ناقص ام فکر میکردم ....وا ؟میگه میشه
اما الان میفهمم که بعله که میشه
اقایونی هستن که تعصب زیادی با بی خودی دارن
و این توهم و دارن که همه ی ادم ها بیکارن و دارن خانومشون و بر و بر نگاه میکنن
یا همه ی مرد های روی زمین ..عاشق سینه چاک خانومشون هستن و بهش نظر دارن و میخوان از چنگش درش بیارن
پس چیکار میکنن
با مردم میجنگن ....
دوستم میگفت ...یه بار با اقا تشریف بردیم رستوران
داشتیم غذا میخوردیم که ناگهان ..اخم های اقا تو هم گره خورد ...رگ گردن برجسته شد ودر اخر ...از جا بلند شدن و با اقایی که در میز کناری بود دعواشون شد که
(..........)چرا به خانوم من نگاه میکنی ....مگه خودت خواهر مادر نداری
خلاصه دعوا شروع شد و یکی این بزن دو تا اون بخور ..با صورت کبود به خونه برگشتن
این موضوع هم بارها و بارها اتفاق افتاده
و اقا هم میگفتن ..از بس به شما علاقه دارم ..طاقت این که مردی نگاهتون کنه رو ندارم
دوستم هم گفت ..با عرض معذرت ...این علاقه تون ..که هیچ چیزی جز رنجش و ناراحتی نداره ..به درد خودتون میخوره ...شما رو به خیر و ما رو به سلامت

بد دهن بودن ...فحاشی ...یا هر کلمه ای که همین معنی رو برسونه
همه به این موضوع پی بردن که در بیشتر مواقع ..اقایون از خانوم ها عصبی تر هستن
بعضی از اقایون ..موقع عصبانیتشون ....چشماشون و میبندن و دهنشون و باز میکنن ..به فکر فردایی که قراره با هم زندگی کنن نیستن ...به ضررهایی که به زندگیشون میزنن نیستن ....به شخصیت طرف مقابلشون که لگد مال میشه توجهی نمیکنن ...به عشقو علاقه و دوست داشتنی که این میون ..با حرفای زشتشون از بین میره اهمیت نمیدن ....به جاش ..به این فکر میکنن
که رها بشن از ناراحتی ...حتی به قیمت ناراحت کردن دیگری
یا در مواقع عادی ..بد دهن هستن و موقع صحبت کردن ...یه فحش هم کنار جمله شون میزارن ......مثلا ...
برو یه لیوان اب بیارعین گ - و منو نگاه نکن
همین اخلاق زشت اقا ..نه من ...نه هیچ خانوم دیگه ای نمیپذیرن
..همین فحش دادن خیلی چیزهای دیگه ای هم به همراه داره ....زیر سوال بردن شخصیت ...از بین بردن غرور ....خرد کردن احساس ...توهین داره ...
...اگه خدای نکرده خدای نکرده خدای نکرده خدای نکرده خدای نکرده خدای نکرده
همچین اقایی داره این مطلب و میخونه ..باید بهشون بگم ..اگه هنوزم ...با این اخلاق گندت ..خانومتون داره باهاتون زندگی میکنه ..از خوشی نیست ..از اجباره
چون خانوم ها ..با مرد های بد دهن زندگی نمیکنن ...حتی اگه عاشقشون باشن

برای اولین بار دارم عمه میشم ..همین الان که زنداداشم و دیدم یاد این موضوع افتادم
خانوم ها ...در مواقع حاملگیشون شرایط ویژه ای دارن و نیاز به توجه بیشتری دارن
اما بعضی..از اقایون ..به این موضوع اگاه نیستن ..یا اگر هم اگاه باشن ...براشون بی اهمیته
یا با گفتن ...خیلی ناز میکنی ..خودت و لوس میکنی و از این حرفا ...سعی میکنن به خانوم بفهمونن که از من توقع محبت و توجه بیشتر نداشته باش
خانوم عزیزی واسم تعریف کرد که :
وقتی حامله بودم ...حالت تهوع و سرگیجه شدید داشتم ...شوهرم هم فکر میکرد میخوام خودم و لوس کنم .. و هر چی میگفتم ..دست خودم نیست ..باور نمیکرد
تا اینکه رفتن دکتر و دکتر اقا رو متوجه اشتباهشون کرد
اما ..وقتی حالت تهوع و سر گیجه شون بعد از چند ماه بر طرف شد ...
اقا از خانوم توقع کار کردن ..مثل یه ادم عادی رو داشت
و وقتی بازم خانوم از کار کردن سر باز زد ..خانوم و به تنبلی متهم کرد
که خواهرم ...حامله بود ...عین شیر تو خونه کار میکرد ....فلانی حامله بود ...ال میکرد بل میکرد ..خلاصه ..اینقدر سر کوفت این واون و به خانوم زدن که خانوم کلافه شد و مجبور شد که حرفشون و بپذیرن
و اینقدر کار سنگین انجام دادن ..(مثل جا به جا کردن کمد و میز و غیره )که فردای همون روز .. ...بچه ی تو راهی ...رو از دست دادن
خیلی حرف زدم ...نه ؟
خب خلاصه و نتیجه اخلاقی ..خانوم ها ..از مرد هایی که در شرایط ویژه ای مثل حاملگیشون ...درکشون نکنند ....به شدت میرنجن

خانوم ها از این که بترسونیشون و وسیله ی خنده قرارشون بدید
ناراحت میشن..پس یه شوخی ..چه جدی ..چه تلافی ...چه لج در اوری ..یا هر دلیلی ..از ترسوندن یه خانوم بپرهیزید

روشن فکر بودن ..اسم جدید و اپدیت شده ای است که مرد های بی غیرت روی خودشون گذاشتن

یکی از دوستام ...وقتی ازدواج کرد ..نمیگم محجبه بود ..نه ...ولی ظاهر معقولی داشت
منم این دوستم و چند سال ندیدم تا به تازگی متوجه شدم طلاق گرفتن
حالا اینکه از اول باید چشماشون و باز میکردن و بدون تحقیق نباید ازدواج میکردن و غیره و .............اینا رو کار ندارم
حرفم چیز دیگه اس ....حرفم دلیل طلاقشونه
دلیلش هم چیزی نبود جز بی غیرتی
خب ...اقای داماد ..از اول شروع به تغییر ظاهری خانومشون میکنن .....مانتو کوتاه و تنگ ..روسری کوچک تر ..ارایش صورت بیشتر ..پاشنه کفش بلند تر
دوست منم عین عروسک کوکی همه رو انجام داد
میگفت ..یه کم ..ظاهر شدن با این ظاهر واسم سخت بود ...اما وقتی شوهرم ..مثل کوه کنارم بود و اجازه دست درازی به کسی رو نمیداد ...با خیال راحت ..با این ظاهر ...توی جامعه ظاهر میشدم ....تا اینکه
..یه بار سوار تاکسی شدیم ..و چون عجله داشتیم ..شوهرم اول سوار تاکسی شد و بعد هم من
توی مسیر هم راننده مسافر سوار میکنه و یه اقایی کنارم میشینه ...
من هر چی خودم و به شوهرم نزدیک میکردم ...اقا حریص تر میشدن ...هر چی منتظر عکس العمل شوهرم شدم ...دیدم نه خیر ...خلاصه یه دعوایی توی تاکسی راه میندازم ....
یا تعریف میکرد که
با شوهرم رفتیم بیرون ....یه اقایی مزاحم شد ...اما شوهرم نفهمید ...توی یه فرصتی هم که شوهرشون حواسشون نبوده ..اقا به خانوم طعنه میزنن
و خانومهم بازم خودش ..وارد عمل میشه
توی مجالس که دیگه افتضاح شد
پسرای فامیل ..جلوی چشم شوهرش ..ازش تقاضای رقص میکردن
دیگه اونجاس که میفهمه ..مثل یه شی بی ارزش ..از این دست به اون دست میچرخه
از شوهرش میخواد ..یه ذره غیرت خرج کنه ..که شوهرشو جواب میده ...من از این امل بازی ها بلد نیستم ..نمیخورنت که ...برو باهاشون برقص ...من ابرو دارم

زن هایی که یه ذره ..فقط یه ذره ..ارزش خودشون و بدونن ....خودشون وبه دست هیچ روشن فکری نمی سپرن

راستش نمیدونم عنوان تایپیکت و چی بزارم .گریه صلاح خانوم ها

تمام تجربیاتم توی خاطراتم خلاصه میشه ..پس خاطره از من ..عنوان از شما
خانومی میگفت ...دوست داشتم با عشق ازدواج کنم ....در اولین دیدار ...به خاطر رفتار خوب و ظاهر موجهشون ...به ایشون علاقه مند شدم .....نامزدی رو اعلام میکنن .......اقا گل میخرن ...رستوران میرن ..پارک میرن ...هدیه میخرن ....سوپرایز میکنن ...پیام میدن ..زنگ میزنن ....خلاصه ..خانوم هر روز بیشتر از دیروز به اقا علاقه مند میشن
اما.......
علاقه اقا در روز مره گی ها گم میشه
از سر کار به خونه میان ....بعد از سلام و پذیرایی مثل یه فنجون چای یا یه لیوان اب خنک ....اقا روی مبل دراز میشن و تلویزیون تماشا میکنن
خانوم –منم خوبم ...امروز رفتم خونه مادرم
اقا –اهان ..خب باشه
خانوم صبر میکنن فیلم تموم بشه تا با هم حرف بزنم ....فیلم تموم میشه ..اما روزنامه خوندن اقا شروع میشه .......صبر صبر ..صبر ...
نه فایده نداره
روزنامه خوندن تموم میشه ...ایمیل چک کردن شروع میشه ..وب گردی ....کارهای اداره ...
خلاصه هر تو دهن خانوم ماسید
یا اگر هم خانوم بخوان ..توی حرف زدن پیش قدم بشن ....اقا خیلی زود مکالمه رو به پایان میرسونن
شاید بشه گفت ...سکوت بیش از حد

وقتی که ناراحت هستیم
نمیدونم چه حکمتیه که هر چی فکر منفی و ناراحتی و غیره است به ذهن هجوم میاره و بیرون هم نمیره
و به مشکلات بال و پر میدن
بزرگ و بزرگ ترش میکنن
دیگه منو دوست نداره ..حتما پای یکی دیگه در میونه ....ازم خسته شده ...زندگی که میخواستم با عشق باشه چقدر زود از بین رفت
خ -ش از پل گذشت ....دیگه منو نمیبینه ...چیزای مهمتری تو ذهن اش هست ....
دیگه اینده خوبی در انتظارمون نیست

صدای پای آب;361636 نوشت:
اصلا! رسم زمونه عوض شده بعضی وقتا مردا موقع قهر کردنا ناز میکنن واین زنه که باید منت کشی کنه حتی اگه تقصیر مرد باشه.

و من چقدر از این نوع مرد ها بدم میاد ..............
پس خانوم ها دوست دارن موقعی که قهر میکنن ..اقایون ازشون معذرت خواهی کنن
و اگه این معذرت خواهی رو با گوش خودشون نشنون ....پرونده ی قهر بشته نمیشه ...بلکه همون طور باز ...به گوشه ای از ذهن پرت میشه و موقع ناراحتی ها ..دوباره به جریان میافته

asad;360991 نوشت:

نه میدونم که همه اینطور نیستن.بیبشتر خانم های خیلی رومانتیک و حساس اینطورین و یا افرادی که نیاز مالی ندارن و هدیه رو صرفا به عنوان یک ابراز عشق میبینن.ممکنه خانم شما حتی خوشحال هم بشن به دلایل متفاوتی.مثلا مامان من اینجورین و با پول خوشحالتر میشن چون سلیقه بابامو دوست ندارنو میخوان خودشون خرید کنن!! یا حتی به بابام با کنایه میگن که خواستی برام چیزی بگیری از خواهرم بپرس!(خالمو مامانم خیلی صمیمی هستن و ما هم بخوایم چیزی بخریم برای مامانم باید از خالم بپرسیم!!!)

البته مواردی که باعث رنجش خانم ها میشه بیشماره ولی یک مورد دیگه که من ازش ناراحت میشم توهین به خانوادمه.با این که خیلی سعی کردم بی تفاوت تر بشم و تا حدی شدم ولی بازم تا اسم بابام میاد برقم میگیره!(خیلییی بابامو دوست دارم خیلییی) وقتی همسرم به بابام حرف بد میزنه یا تهمت میزنه تو یک لحظه ازش متنفر میشم.
خواهشا آقایون برای تلافی یا تنبیه یا هر دلیل دیگه ای هیچوقت به خانواده همسرتون توهین نکنین چون با این کار فقط خودتونو پیش همسرتون خراب کردید

یکی دیگه از چیزهایی که باعث رنجش خانمها میشه "نحوه ی خرجی دادن آقایونه" !!!
آقایون ؟ تورو خدا درست به خانمهاتون خرجی بدید....آخه این چه وضعشه؟مگه جیره بندیه ؟!:khandeh!:
بعضی آقایون کم کم به خانمهاشون خرجی میدن...مثلا 50 هزار تومن میدن به خانم و انتظار دارن خانمشون از این 50 تومنی که داده پس اندازم بکنه!!!:Moteajeb!:
باور کنید من دوروبرم دیدم که میگماااا....
:ok:

باغ بهشت;361709 نوشت:
یکی دیگه از چیزهایی که باعث رنجش خانمها میشه "نحوه ی خرجی دادن آقایونه" !!!
آقایون ؟ تورو خدا درست به خانمهاتون خرجی بدید....آخه این چه وضعشه؟مگه جیره بندیه ؟!
بعضی آقایون کم کم به خانمهاشون خرجی میدن...مثلا 50 هزار تومن میدن به خانم و انتظار دارن خانمشون از این 50 تومنی که داده پس اندازم بکنه!!!
باور کنید من دوروبرم دیدم که میگماااا....

مسئله زير ساخت هاي مالي جز فروعات زندگي زناشوئي محسوب مي شود و البته اگر كسي بتواند بك بن و پايه اصلي زندگيش را روي مقياسي طراز كند يقينان در فروعات به مشكل بر نخواهد خورد و اين ها جز تعاملات و همچنين تفاهمات محسوب مي شود اما نكته اي در مورد همين مسئله اقتصادي در زندگي وجود دارد كه اسلام باب آن را مفتوح و باز مي گذارد نحله هست كه از التزامات شوهر بر همسر مي باشد اما اين مسئله نيز با تعامل طرفين منفك مي شود