صفحه 1 از 33 123112131 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: تجربه‌هاي همسرداري 1 (رفتارهايي كه باعث رنجش هر خانمی میشه!)

شروع کننده موضوع

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

تجربه‌هاي همسرداري 1 (رفتارهايي كه باعث رنجش هر خانمی میشه!)

بسمه‌تعالي
    خدمت همه كاربران عزيز و بويژه متاهلهاي گرامي عرض سلام و ادب دارم.
    همينطور كه مستحضريد برخي از خصوصيات و ويژگيها هستند كه در همه خانمها مشترك هستند و اختصاص به فرد خاصي ندارند، مثلا ميدونيم كه همه خانمها از رفتارهاي خاصي بدشون مياد و اگه از طرف همسرشون سر بزنه رنجيده خاطر ميشن.
    با توجه به اين نكته انشاءالله در اين موضوع ميخوام از تجارب شما گراميان براي افزايش اطلاعات و مهارتهاي همسرداري استفاده كنم. لذا از محضر شما عزيزان تقاضا دارم نظرات و تجربه‌هاي ارزشمند خودتون رو در ارتباط با موضوع " چه رفتارهايي از سوي مرد(شوهر)، ميتونه موجبات رنجش خاطر يك خانم(زن) رو فراهم كنه؟" مطرح بفرماييد تا زمينه استفاده از اين نظرات و يا تجارب براي ديگر عزيزان هم مهيا بشه.
    پيشاپيش از حضور گرم شما سپاسگزارم.

تجربه‌هاي همسرداري 1 (رفتارهايي كه باعث رنجش هر خانمی میشه!)
    مقام معظم رهبری:
    ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
    . . . اسلام به دنبال این است.
    .
    .
    .
    مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
    مادرت را ببوس،
    پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
    این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

2. صلوات ها 31

3.  

نوشته
    6,731
    حضور
    109 روز 14 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    4
    گالری
    1583
    صلوات
    37598

سلام
    نمیدونم حرفم چقدر درسته،اما من به عنوان یه خانم دوست دارم از سمت همسرم حمایت شم.منظورم از حمایت،چطوری بگم،بذارید مثالی بزنم؛
    مثلا فرض کنید مادرشوهری به عروسش چیزی میگه که در شان عروس نیست و شوهر عروس خانم هم شاهد گفته های مادرش هست.اگه اینجا همسر خانم با گفتار ملایم و در نهایت ادب،به حمایت از خانمش در نیاد من به عنوان همسر اون مرد،ناراحت میشم .
    البته موردش برای من پیش نیمده که براتون مثال بزنم اما دور و برم از این آدمها و ماجراها اتفاق افتاده و وقتی خودم جای اون خانم گذاشتم دیدم که واقعا در اینجور مواقع دوست دارم از طرف همسرم حمایت شم؛

یه مورد دیگه اینکه زنان دوست دارند نقطه ی اتکاء همسرشون باشن،همونطور که مردان دوست دارن!!!
    حالا اگه مردی همسرش رو تکیه گاه خودش ندونه و به همسرش اونجور که باید اعتماد نکنه اینجاست که زن از همسرش رنجیده میشه .

یه مورد دیگه اینکه زنان دوست دارن وقتی با همسرانشون صحبت میکنن همسرشون تمام توجهشون به خانمشون باشه و به صحبتهای خانم خونه بادقت گوش بدن.اگه مردی چیزی بر خلاف این عمل کنه باعث آزردگی زنش میشه.

که متاسفانه این مورد زیاد به چشم میخوره و اکثر خانمهای ما بابت این قضیه شاکی هستن که همسرشون بهشون توجه نمیکنه!!!

نتیجه اش زیباست وقتی این دو را پیوند می زنیم؛

اینکه فرمودند: زکات زیبایی، پاکدامنی ست

و اینکه پرداخت زکات دارائیت را افزون می کند

حالا آنان که زیبایی بیشتر می خواهند، بسم الله

5. صلوات ها 32

علاقه
    خدا، اهل بیت، خانواده
    نوشته
    493
    حضور
    7 روز 17 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3447

بسم الله الرحمن الرحیم
    سلام
    من فکر میکنم اکثر خانم ها دوست دارن همسرشون به آنها ابراز علاقه کنه و زن را از علاقه خودش آگاه کنه. بسیار شنیده میشه که مردها از گفتن "عزیزم خیلی دوستت دارم" طفره میرن و وقتی زن میخواد که مرد این جمله رو هر از گاهی بیان کنه، آقایون در جواب میگن "دوست داشتن باید تو دل باشه، تو رفتار باشه" و زن در جواب حتما این طور میگه "من که از توی دل تو خبر ندارم.".
    ویرایش توسط ورود ممنوع : ۱۳۹۲/۰۳/۲۹ در ساعت ۱۳:۴۷

7. صلوات ها 27

علاقه
    Programming
    نوشته
    522
    حضور
    5 روز 17 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    1291

سلام ...
    به نظر من مسایل زیر خیلی مهم هستند ...

1- تحقیر کردن : اتفاقی هست که بعضا بین دو دوست هم پیش می آید ... ممکن هست دو نفر با هم دوست فوق العاده صمیمی باشند ولی وقتی به دوست سومی میرسند نمیدونم چی میشه ... که یکی از افراد تو این رابطه شروع میکنه به تحقیر کردن دوست خودش ... گاها دیدم مردی با اینکه همسر خودش رو دوست داره تو جمع از همسرش انتقاد میکنه ... یا طرز تفکرش رو تمسخر آمیز میدونه ... این عمل میتونه برای یک خانوم خیلی ناراحت کننده باشه .

2-توجه کردن به خانمی دیگر : برخی از خانوم ها هستند که برای شوهر خودشون فداکاری نمیکنن ... و همیشه منافع خودشون رو در نظر میگیرن ... ولی برخی از خانوم ها برای همسرشون فداکاری میکنن ... سالهای زیادی رو با نداری همسرشون میسازند اگر چنین خانومهایی روزی ببینن که همسرشون رفته سراغ زن دیگه ای ... اینگار آسمون رو سرشون خراب شده .

3- شریک ندونستن :خانوم ها ازدواج میکنن که شریکی برای غم و اندوه و مونسی برای مشگلاتشون داشته باشن ... ولی برخی از آقایون فقط همسرشون رو برای چیز خاصی میخواهند ... و او را شریک در زندگی نمیدانند ...

4- بلوغ : مرد زمانیکه داره ازدواج میکنه باید از لحاظ عاطفی و اجتماعی به بلوغ رسیده باشه و اگر رفتارهایی ازش سر بزنه که خلاف این امر رو نشون بده خانوم احساس میکنن ... تصمیم اشتباهی رو گرفتن .

5- خرج زندگی :پولدار بودن همسر خیلی مهم هست ... باید مطمین بود که پدر پسری پولدار هست یا اینکه خود اون پسر عرضه پول در آوردن رو داره { نباید فریب ظاهر سازی ها رو خورد .... باید کاملا کاملا مطمین بود } و بعد ازدواج کرد .

6- درک نکردن : یکی از مهمترین چیزهایی که باعث میشه خانومی از شوهرش ناخرسند باشه اینه که همسرش اونو درک نکنه ... خیلی از آدمها مسایل رو فقط از چشم خودشون و متناسب با سلایق و خواسته های خودشون میبینن و اگر خلاف اون رو ببینن ... اون چیز رو درست نمیدونن . در حالیکه یک خانوم نیاز داره تا همسرش اونو درک کنه ... اون مساله رو از چشم همسرش هم ببینه ... شاید من تصمیم اشتباهی گرفته باشم ... ولی نیاز دارم که همسرم بدونه که هر انسانی ممکن هست خطا کنه ... هر انسانی سلایق خاص خودش رو داره ... هر انسانی یک مساله رو به فرم خاص خودش میبینه ....
    سلام ...
    از همتون خداحافظی میکنم ... به عللی دیگه نمیتونم به این سایت سر بزنم ...
    امیدوارم که همتون خوب و خوش و سرزنده باشین ...

9. صلوات ها 23

نوشته
    6,731
    حضور
    109 روز 14 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    4
    گالری
    1583
    صلوات
    37598

در تکمیل فرمایشات دوست خوبمون ورود ممنوع بگم که نوع دیگری که باعث میشه زن رنجیده بشه طرز دوستت دارم گفتن آقایونه!!!
    چطوری؟؟؟
    به این صورت که مثلا زن به همسرش بگه "دوستت دارم" و مرد در پاسخش بگه "منم همینطور" !!!
    این از اون موردهاس که خود من از شنیدن اینجور ابراز علاقه کردن متنفرم !!!

نتیجه اش زیباست وقتی این دو را پیوند می زنیم؛

اینکه فرمودند: زکات زیبایی، پاکدامنی ست

و اینکه پرداخت زکات دارائیت را افزون می کند

حالا آنان که زیبایی بیشتر می خواهند، بسم الله

11. صلوات ها 29

علاقه
    *نبرد پارتیزانی**طب**اسک دین*
    نوشته
    315
    حضور
    9 روز 10 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    16
    صلوات
    1525

*بسم ألله...*
    با عرض سلام و تشکر از جناب استاد امیدوار مهربان و بزرگوار
    در تأیید نکاتی که خواهرای عزیزم فرمودن؛
    یه نکته ای هست که متاسفانه در جامعه به چشم میخوره....
    اکثر جوانان ما فقط دو بلوغ رو تجربه میکنن
    و بعد ازدواج صورت میگیره و این دو بلوغ جسمی و ج ن س ی باعث میشه مهارتهای دیگه رو بلد نباشن و واقعا ندونن چطور باید ابراز محبّت کنن و خیلی مسائل دیگه رو مثل بنده حقیر آگاه نباشن!
    اینکه یه آقا نشسته داره تلویزیون نگاه میکنه و خانوم هم داره با گوشی تلفن همراه بازی میکنه و اصلا نگاهها به سمت هم نیست و خانوم از سر هیجان یه جمله عاشقانه میگه و خب آقا اصلا تو فاز این موضوع نیست و میگه :"منم همینطور!"
    ** وقتی آقا از سر کار اومده خونه خدا وکیلی،در این دوره زمونه دیگه بنده خداها حال و نایی نمونده براشون که حالا بیان و بخوان ادای مجنون رو فرهاد ر دربیارن و صحنه درام شه!
    و حالا از این طرف؛خانوم از صبح یا خونه بوده و کلی چشم انتظار و یا سر کار بوده و کلی خسته و نیازمند آرامش و تایید همسر...
    بعد آقا از در میاد تو و انگار یکی از شهروندان هست و انگار خونه "مترو" هست!
    خب آقایووون لطفا کمی با خانووومتون صحبت کنین و اجازه بدین فقط ده دقیقه براتون درد دل کنن که بدنشون دچار بیماری نشه!!
    البته دور از جون همه مسلمین
    ** رعایت نکردن نظافت هست؛
    از بهداشت فردی گرفته تا بهداشت در زندگی زناشویی!
    خیلی از مسائلی که در فیلمهای پورنو و یا متاسفانه بلوتوثها مشاهده شده و از بانو درخواست میشه اینها واقعا باعث تنفر خانوم از ....

انشاءالله مودت و رحمت بین زوجین حاکم شه.آمین!

نه سازش
    نه تسلیم
    مطیع رهبر هستیم
    إن شاءالله

13. صلوات ها 28

علاقه
    گفتگو در مباحث معرفتی
    نوشته
    6,663
    حضور
    32 روز 3 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    23682

نقل قول نوشته اصلی توسط ورود ممنوع نمایش پست ها
    بسم الله الرحمن الرحیم
    سلام
    من فکر میکنم اکثر خانم ها دوست دارن همسرشون به آنها ابراز علاقه کنه و زن را از علاقه خودش آگاه کنه. بسیار شنیده میشه که مردها از گفتن "عزیزم خیلی دوستت دارم" طفره میرن و وقتی زن میخواد که مرد این جمله رو هر از گاهی بیان کنه، آقایون در جواب میگن "دوست داشتن باید تو دل باشه، تو رفتار باشه" و زن در جواب حتما این طور میگه "من که از توی دل تو خبر ندارم.".
    سلام
    مردی که ابراز محبت نمیکنه
    یا عاشق همسرش نیست
    یا ابراز محبت ندیده
    والله الموفق

هردو عالم یک فروغ روی اوست

15. صلوات ها 23

نوشته
    147
    حضور
    7 روز 8 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    15
    آپلود
    11
    گالری
    1
    صلوات
    748

هی از خانومای دیگه تعریف نکنه

میاد خونه، کار و درسش رو بزاره کنار. خونه فقط واسه خانواده اس

هی غر نزنه چرا فلان وسائل رو خریدی، پولش چقدر شد، چی شد... ما خودمون حواسمون به مدیریت مالی هست.
    بگذارید و بگذرید،
    ببینید و دل نبندید،
    چشم بیاندازید و دل نبازید،
    که دیر یا زود باید گذاشت و گذشت....

امام علی علیه السلام

17. صلوات ها 27

نوشته
    1,365
    حضور
    15 روز 17 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3246

با سلام.

البته نمی دونم درسته یا نه. باید خانم ها تأیید یا رد کنن. اما فکر می کنم مردی که تو خیابون یا رستوران یا ... در کنار همسرش گهگاهی به خانم های عبوری خیره می شه احتمالاً باعث تنفر همسرش می شه. یا مردی که از ظاهر فلان بازیگر یا مجری خانم تو تلویزیون تعریف می کنه (حتی بدون قصد).

این طور نیست؟

یه چیز دیگه هم این که وقتی خانم داره اتفاقات اون روز رو تعریف می کنه مرد بگه آخرشو بگو. تهش چی شد؟ حالا منظورت از این حرفا چیه؟
    فکر کنم خانم ها خیلی اوقات اصلاً منظور خاصی ندارن. فقط می خوان درد دل کنن و گپ بزنن.

این طور نیست؟

یا مردی که وقتی می خواد به همراه همسرش وارد جایی بشه اول خودش می ره یا این که خانمش مجبوره تندتند باهاش راه بیاد تا ازش عقب نمونه.

این طور نیست؟

ویرایش توسط مؤمن : ۱۳۹۲/۰۳/۲۹ در ساعت ۱۹:۴۳

19. صلوات ها 27

نوشته
    192
    حضور
    9 روز 5 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    932

من وقتی خونه خانواده همسرم میریم از اینکه همسرم بهم توجه داره خیلیییییییییی لذت میبرم.یعنی حواسش هست من چی میخورم،من تنها نباشم...
    این کار همسرمو بی نهایت دوست دارم و احساس میکنم که حمایتم میکنه در جاهایی که من غریبم
    به آقایون توصیه میکنم حتما این کارو انجام بدن
    تو خود گفتی که در قلب شکسته خانه داری ، شکسته قلب من جانا به عهد خود وفا کن...

21. صلوات ها 31

صفحه 1 از 33 123112131 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)