چربی لاله گوش

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چربی لاله گوش

سلام خسته نباشید

برای غسل لازم است داخل لاله گوش که عموماً چرب است شسته شود؟من همیشه مدت زیادی را در حمام صرف برطرف کردن چربی لاله گوشم می کنم.البته میدانم که سوراخ داخل گوش نیاز به شستن ندارد اما در مورد لاله گوش اطلاعی ندارم.

ممنون

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد اسراء

fahim;360588 نوشت:
سلام خسته نباشید

برای غسل لازم است داخل لاله گوش که عموماً چرب است شسته شود؟من همیشه مدت زیادی را در حمام صرف برطرف کردن چربی لاله گوشم می کنم.البته میدانم که سوراخ داخل گوش نیاز به شستن ندارد اما در مورد لاله گوش اطلاعی ندارم.

ممنون

عرض سلام و ادب
بطور کلی تمام بدن معمولا مقداری چربی را دارد ولی بر طرف کردن مقدار چربی که مانع رسیدن اب به پوست است برای غسل لازم است و بیش از ان لازم نیست ، بنابر این اصلا لزومی ندارد شما وقت بگذارید برای برطرف نمودن چربی کم لاله ی گوش و فقط مقداری که مانع از رسیدن اب بظاهر انست را پاک کنید که انهم معمولا با یک دست کشیدن حاصل میشود .

سلام
من هم همین مشکل را دارم و مسئله این است که حتی بعد از استفاده از شوینده ها باز هم وقتی مثلا ناخن بکشم روی پوست داخلی گوش و به خصوص شیارها، پوسته های سفیدی زیر ناخنم می آید که ظاهرا بر اثر چربی پوسته پپوسته می شود، تکلیف چیست؟
ممنون

[="Tahoma"][="Black"]

rahmani_adeleh;466731 نوشت:
سلام
من هم همین مشکل را دارم و مسئله این است که حتی بعد از استفاده از شوینده ها باز هم وقتی مثلا ناخن بکشم روی پوست داخلی گوش و به خصوص شیارها، پوسته های سفیدی زیر ناخنم می آید که ظاهرا بر اثر چربی پوسته پپوسته می شود، تکلیف چیست؟
ممنون

با عرض سلام و احترام خدمت حضرت عالی و تشکر از سؤال شما

نباید در این زمینه وسواس شد آن چربی که مانع است معمولا با شوینده ها از بین می رود و پوسته های معمول بدن ، مانع رسیدن آب نیست مگر به حدی باشد که انسان احتمال عقلایی برای مانعیت بدهد که در آن صورت باید برای غسل مانع را برطرف کند در غیر این صورت غسل مشکلی ندارد و صحیح است .

همیشه سلامت و موفق باشید[/]

سلام

این مقدار چربی روی لاله گوش برای سلامت پوست گوش هم لازم هست و به نظرم نباید با وسواس زیاد این چربی ها را رفع کرد که منجر به خسارت به جسم شود. :Mohabbat:

fahim;360588 نوشت:
سلام خسته نباشید

با سلام و عرض ادب
چربی ای مانع غسل محسوب می‌شود که خود، مانع از رسیدن آب به موضع شود. با وجود چربی بدن، این مسئله مانع از رسیدن آب به موضع نمی‌شود و غسل شما صحیح است.

سلام وعرض ادب واحترام:

در غسل چربی که مانع از رسیدن آب به پوست بدن می باشد لازم است برطرف گردد. چربی مختصری که بدن از خود ترشح می کند مانع نیست.

پس با بودن آن غسل صحیح است .

موفق موید باشید.

احکام غسل کردن /رساله عملیه.

موضوع قفل شده است