صفحه 1 از 7 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چه کنم تا در مسائل مالی شریک همسرم باشم؟

نوشته
    192
    حضور
    9 روز 5 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    932

چه کنم تا در مسائل مالی شریک همسرم باشم؟

باز هم سلام
    واقعا عذرخوام که اینقدر مزاحم شما دوستان و به خصصصصووووووص جناب امیدوار میشم
    واقعا از تک تکتون ممنونم که وقت میذارین و نوشته هامو میخونین
    علاوه بر مسائلی کهدر تایپیک های قبلم بیان شد ،همسرم در مسائل شغلی و مالیشون اصلا منو حساب نمیکنن و این خیلی برام رنج آوره.
    مثلا هربار که میخوان پروژه جدید بردارن یا من نمیفهمم یا از مامانشون میفهمم.یا میخواد یه جا سرمایه گذاری کنه من از مامانش میفهمم .

کلا با من مشورت نمیکنه و همه حرفای کاریشو به مامان باباش میگه.هربار هم ازش میخوام که منو شریک زندگیش بدونه یا میگه نمیخوام تورو وارد سختیام کنم یا میگه تو بچه ای نمیفهمی...
    خودمم مقصرم، از ابتدای ازدواجمون خیلی اختیار همه چیزو بهش دادمو خودمو مطیع نشون دادم.
    ما از ابتدای عقدمون تمام هدایایی که بهمون میدادنو من به ایشون میدادم و همش میگفتم تو مرد منی باید حافظ اموالمون باشی(خیر سرم برای تامین حس اقتدارش این کارو میکردم).اینقدر اعتماد داشتم که حتی نمیشمردم چندتا سکه دستش دارم و تمام سکه هارو تو خونه مامانش نگه میداشت(اصلا الان اعتماد ندارم که ازون سکه ها استفاده شده یانه)
    موقع خونه رفتن که طبیعتا بازم بهمون سکه دادن همهرو ازم گرفت و داد به خواهرش تا بذاره صندوق اماناتش در بانک(بانک دو میلیون میگیره و یک صندوق کوچولو میده تا طلاها رو توش بذاریم و ما چون پول نداشتیم از صندوقی که خواهرش گرفته بود استفاده کردیم) چند سکه هم من خودم داشتم که نمیخواستم اینارو دیگه به همسرم بدم اما اینقدر بهم فشار آورد که اونارو هم ازم گرفت.

من کامل بهش اعتماد داشتمو هیچوقت ازش درباره داراییمون نپرسیدم تا اینکه یک روز برحسب اتفاق اس ام اس داداششو تو گوشیش دیدم و متوجه شدم که چندتا از سکه ها(نمیدونم چندتا) رو به داداشش فروخته و جالبتر اینکه تمام اونا کامل بودن(تمام سکه های کاملمون همونایی بود که ماله خودم بودو همسرم ازم گرفت.سکه های عروسی و نامزدیمون همه نیم و ربع بودن)
    یعنی از اموال من که امانت پیشش بوده استفاده میکرده.
    خیلی دلم شکست که بازم همدمش خانوادش بودنو من بی خبر از همه جا...
    نمیخوام دیگه بیش از این ازم سود ببره و از داراییم استفاده کنه خواهشا راهنماییم کنین چی کار کنم؟هم در این مسئله چطوری بهش بگم فهمیدم و دیگه اجازه نداره سکه هامو بفروشه و هم به طور کلی چه کار کنم منو حساب کنه؟

ممنونم
    تو خود گفتی که در قلب شکسته خانه داری ، شکسته قلب من جانا به عهد خود وفا کن...

2. صلوات ها 7

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,565
    حضور
    175 روز 14 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58351

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

5. صلوات ها 4

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

نقل قول نوشته اصلی توسط شمیم الزهرا نمایش پست ها
    باز هم سلام
    علاوه بر مسائلی کهدر تایپیک های قبلم بیان شد ،همسرم در مسائل شغلی و مالیشون اصلا منو حساب نمیکنن و این خیلی برام رنج آوره.
    مثلا هربار که میخوان پروژه جدید بردارن یا من نمیفهمم یا از مامانشون میفهمم.یا میخواد یه جا سرمایه گذاری کنه من از مامانش میفهمم .

کلا با من مشورت نمیکنه و همه حرفای کاریشو به مامان باباش میگه.هربار هم ازش میخوام که منو شریک زندگیش بدونه یا میگه نمیخوام تورو وارد سختیام کنم یا میگه تو بچه ای نمیفهمی...
    خودمم مقصرم، از ابتدای ازدواجمون خیلی اختیار همه چیزو بهش دادمو خودمو مطیع نشون دادم.
    ما از ابتدای عقدمون تمام هدایایی که بهمون میدادنو من به ایشون میدادم و همش میگفتم تو مرد منی باید حافظ اموالمون باشی(خیر سرم برای تامین حس اقتدارش این کارو میکردم).اینقدر اعتماد داشتم که حتی نمیشمردم چندتا سکه دستش دارم و تمام سکه هارو تو خونه مامانش نگه میداشت(اصلا الان اعتماد ندارم که ازون سکه ها استفاده شده یانه)
    موقع خونه رفتن که طبیعتا بازم بهمون سکه دادن همهرو ازم گرفت و داد به خواهرش تا بذاره صندوق اماناتش در بانک(بانک دو میلیون میگیره و یک صندوق کوچولو میده تا طلاها رو توش بذاریم و ما چون پول نداشتیم از صندوقی که خواهرش گرفته بود استفاده کردیم) چند سکه هم من خودم داشتم که نمیخواستم اینارو دیگه به همسرم بدم اما اینقدر بهم فشار آورد که اونارو هم ازم گرفت.

من کامل بهش اعتماد داشتمو هیچوقت ازش درباره داراییمون نپرسیدم تا اینکه یک روز برحسب اتفاق اس ام اس داداششو تو گوشیش دیدم و متوجه شدم که چندتا از سکه ها(نمیدونم چندتا) رو به داداشش فروخته و جالبتر اینکه تمام اونا کامل بودن(تمام سکه های کاملمون همونایی بود که ماله خودم بودو همسرم ازم گرفت.سکه های عروسی و نامزدیمون همه نیم و ربع بودن)
    نمیخوام دیگه بیش از این ازم سود ببره و از داراییم استفاده کنه خواهشا راهنماییم کنین چی کار کنم؟هم در این مسئله چطوری بهش بگم فهمیدم و دیگه اجازه نداره سکه هامو بفروشه و هم به طور کلی چه کار کنم منو حساب کنه؟

ممنونم
    بسمه‌تعالي
    خواهر محترم محضر شما عرض سلام و تحيت دارم. و از اينكه شاهد اعتماد مجدد شما هستيم خوشحال و سپاسگزاريم.
    همانگونه كه در فرمايشات شما بود، به نظر ما نيز عمده‌ترين دليلي كه همسر شما چندان به نظرات شما توجه نمِ‌كند و شما را در جريان امور نمي‌گذارد، ذهنيت ايشان نسبت به شما مبني بر عدم كفايت در اينگونه مسائل است.
    به نظر مي‌رسد نوع واكنش و برخورد شما در موضوعات مختلف و بويژه موضوعات مالي در گذشته، اين ذهنيت را در همسر شما بوجود آورده است كه چنين موضوعاتي يا مورد علاقه شما نيستند و يا سررشته لازم را نداريد. لذا لازم است براي برون رفت از اين وضعيت چنين ذهنيتي را بشكنيد.
    قطع نظر از اينكه چنين ذهنيتي مي‌تواند خلاف واقع باشد، لازم است شما

- بيش از پيش توانمنديها و شايستگيهاي خود را به ايشان ثابت كنيد. و دامنه اطلاعات و مهارتهاي خود را حتي المقدور افزايش دهيد. با افزايش سطح اين مهارتها و البته بروز خارجي آنها، ايشان چاره‌اي جز اذعان به قابليتهاي شما ندارند. اينكه چه مهارتهاييرا دنبال كنيد به ذوق و استعداد شما بستگي دارد و البته خوب است مهارتهايي را دنبال كنيد كه علاوه بر شما ايشان نيز به ارزش آنها واقف باشد. ضمن اينكه مطلوب است، در افزايش دامنه اطلاعات، موضوعاتي را دنبال كنيد كه قابل عرضه و استفاده براي ديگران باشد. مثلا افزايش اطلاعات عمومي، حفظ آيات و روايات، شعر و ضرب المثل، تاريخ، روانشناسي ارتباطات، روانشناسي زن و مرد و...

- براي ورود به چنين موضوعاتي از خود علاقه بيشتري نشان دهيد. و با كسب اطلاعات به روز در خصوص چنين موضوعاتي، ايشان را از نوع تحليل خود شوكه و غافلگير كنيد!!

- بارها عرض شد كه اعتماد به نفس و حرمت نفس خود را افزايش دهيد و با براي نظرات و رفتارهاي خود بيش از گذشته ارزش و احترام قائل شويد.

- با ايشان گفتگو كنيد و بدون واهمه و كوچكترين ترسي و البته در حالتي صميمانه و دوستانه، احساسات خود را به ايشان منتقل كنيد - به بهانه هزينه هاي احتمالي، هيچگاه از بيان احساس خود صرفنظر نكنيد. ايشان لازم است متوجه شوند كه انعطاف و همراهي شما با ايشان هرچند ضروري و لازم است اما منافاتي با استقلال راي و صلابت شما ندارد. به ياد داشته باشيد؛ هرچند كه يك مرد نيازمند حمايت و همراهي همسر خود به منظور رسيدن به تجربه اقتدار است، در عين حال مردان از يك خانم بله قربانگوي محض خوششان نمي‌آيد. چون احساس مي‌كنند چنين زني از خود اراده‌اي ندارد و تنها از روي اجبار (به دليل اينكه روش ديگري بلد نيست) با او همراهي مي‌كند. پس مرزهاي ميان استقلال و احتر ام را رعايت كنيد
    .
    ویرایش توسط اميدوار : ۱۳۹۲/۰۳/۲۸ در ساعت ۱۳:۱۵
    مقام معظم رهبری:
    ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
    . . . اسلام به دنبال این است.
    .
    .
    .
    مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
    مادرت را ببوس،
    پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
    این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

7. صلوات ها 8

علاقه
    Programming
    نوشته
    522
    حضور
    5 روز 17 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    1291

باز هم سلام

ممنونم
    سلام ...امیدوارم که خوب و سلامت باشین .
    از روی پست شما نمیشه متوجه شد که میزان دخالت ندادن همسر شما در اینگونه امور به چه میزان هست ... نظر شخصیم این هستش که مرد باید در مورد تصمیمات مهم و تعیین کننده مالی حتما با همسرش مشورت کنه ... و نظر ایشون رو هم حتما جویا بشه ... ولی در عین حال اعتقاد دارم که ما آدمها باید مشگلات رو از کسانی که دوسشون داریم مخفی کنیم ... چون اولا دوست نداریم ناراحتشون کنیم ثانیا : کاری از دستشون برنمیاد .

به عنوان مثال :
    1- اگر شوهر شما بخواد خونه بخره ... به نظر من حتما باید در موردش با شما مشورت کنه .
    2- اگر شوهر شما بخواد یه ماشینی رو بخره ... باید با شما در مورد مدل و قیمتش مشورت کنه .
    3- اگر شوهر شما بخواد فرزندتون رو به یه مدرسه غیر انتفاعی بفرسته ... نظر و مکان و هزینه این مدرسه به شما هم مربوط میشه .
    و ...

همچنین اعتقاد دارم هر شخصی حتی خود شما مسایلی دارین که از همسرتون مخفی میکنین ... فرض کنید ... شوهر شما زیر یه غرض ناجور رفتن ... و کم کم دارن غرضشون رو ادا میکنن ... ولی دوست ندارن شما که همسرشون هستین رو ناراحت ببینن ... دوست ندارن جلوه و اعتبارشون پیش شما کم ارزش بشه ... و میدونن که کاری هم از دست شما بر نمیاد ...

از طرفی به نظر من شما باید و حتما در مورد مسایل کلی مالی شوهرتون اطلاع داشته باشین : { متوسط درآمد ماهیانه } { متوسط سرمایه ایشون } { چگونگی سرمایه گذاری ایشون } و همچنین شما نباید وارد ریز اطلاعات مالی ایشون بشین ... مثلا { چرا آق تقی نمیاد غرضش رو به شوهرم پس بده .... برم شهرخر ببرم خونش تا پولمون رو وصول کنم.}

و یک چیز دیگه :
    یکی از ابعاد عشق ... مساله کنجکاوی هست ... به عنوان مثال شما هیچ وقت عاشق برادر خودتون نمیشید ... چون هیچ چیزه مخفی در مورد ایشون برای شما وجود ندارد ... به نظر من در عین حالی که باید خودتون رو در مسایل اصلی و مهم زندگی دخالت بدین و از ایشون هم بخواین که این بازه رو برای شما باز کنن ... در عین حال باید اجازه بدین ایشون برای خودشون بازه های عملیاتی داشته باشن که از دید شما پنهان باشه ...
    سلام ...
    از همتون خداحافظی میکنم ... به عللی دیگه نمیتونم به این سایت سر بزنم ...
    امیدوارم که همتون خوب و خوش و سرزنده باشین ...

9. صلوات ها 5

نوشته
    192
    حضور
    9 روز 5 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    932

با سلام و تشکر فراوان از پاسخ شما دو بزرگوار
    جناب امیدوار در همین مسئله من چه برخوردی کنم؟نمیخوام سکه هامو بفروشه حالا به هر دلیل موجهی.
    من چطوری اطلاعاتمو ببرم بالا؟دقیقا چی بخونم؟ راستش هرچی میگذره بیشتر به ضرورت سر کار رفتن پی میبرم... اینجوری خیلی بیشتر روم حساب میکنه
    تو خود گفتی که در قلب شکسته خانه داری ، شکسته قلب من جانا به عهد خود وفا کن...

11. صلوات ها 2

علاقه
    (بحث دینی)
    نوشته
    1,294
    حضور
    18 روز 1 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    4082

نمیخوام دیگه بیش از این ازم سود ببره و از داراییم استفاده کنه
    سلام بر شما!
    من واقعا نمیفهمم این صحبت ها دقیقا یعنی چه! مگر ایشون شوهر شما نیستند؟ مگر اموال زن و شوهر از هم جدا هستند؟ مگر شوهر شما هرچه که فراهم میکند برای هردوی شما فراهم نمیکند؟ مگر وقتی از این اموال و پول ها استفاده میکند فقط به نفع خود استفاده میکند ؟ مگر هر تلاشی برای سرمایه گذاری و کسب و کار میکند در جهت بهبود وضع زندگی هردوی شما نیست؟
    مگر این اموال را برای خودش ذخیره میکند؟
    خانم محترم من به عنوان یک مرد اگر همسرم همچین طرز تفکری داشته باشه خیلی ناراحت میشم!
    خانم من همه ی سکه ها و همه کادوهاشو به من داده به بدون اینکه اونها رو محاسبه کنه! چون میدونه من و اون یک نفر هستیم و من هرکار با اون پول ها بکنم برای هردومون میکنم نه برای خودم!
    حتی خانمم یک سری تمام پولهایی که هفتگی بهش میدادم و جمع کرده بود رو بهم قرض داد تا ماشین بخرم و حتی یک بار نگفت قرضم رو پس بده اما خودم بعدها بهش پس دادم!
    بنابراین من فکر میکنم این طرز تفکرتون رو عوض کنید چون مردها اصلا خوششون نمیاد که همسرشون بهشون اعتماد نداشته باشه!
    من بهتون پیشنهاد میکنم بیش از اینی که هست بهشون اعتماد کنید و هرچی سکه مکه جایی قایم کردید الان برید بردارید و سر میز شام بهش بدید و بگید اگر پول لازم داری اینارو هم بفروش!
    در ضمن اینو هم بگم که اصلا خوب نیست تو اینکه همسرتون کجا پولهاشو خرج میکنه دخالت کنید (البته اگر بهش اعتماد دارید که در جای خلاف خرج نمیکنه)
    شما فقط زمانی باید تو کار همسرتون دخالت کنید که براتون کم بذاره و مثلا هیچی برای خونه نخره یا وسائل خونه خراب باشه و ازین جور مسائل
    اما زمانی که همه ی امکانات رو براتون فراهم میکنه و داره زندگیشو میچرخونه چه لزومی داره که تو کارهاش دخالت کنید و سردر بیارید که داره چه غلطی میکنه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط FTMH_Mohammadi نمایش پست ها
    از طرفی به نظر من شما باید و حتما در مورد مسایل کلی مالی شوهرتون اطلاع داشته باشین : { متوسط درآمد ماهیانه } { متوسط سرمایه ایشون } { چگونگی سرمایه گذاری ایشون }
    کی همچین بایدی تعیین کرده؟ این چه حرفیه؟؟؟؟
    اتفاقا یکی از اصلی ترین چیزهایی که خانم ها نباید بفهمند درامد و سرمایه شوهر است!
    اگر اینطور باشد سطح توقعات زنان همیشه در یک رنج باقی میماند و زیاد و کم نمیشود! اما زمانی که زن بفهمد مردش امسال پول خوبی به جیب زده خرج اضافی میکند و یا زمانی که بفهمد مردش بی پول است ممکن است با رفتارش مردش را خجالت بدهد
    بنابراین اصلا توی کار مردها دخالت نکنید و بذارید کارشون رو بکنن!
    چی برای شما کم گذاشتند که این رفتارو میکنید آخه

هی!! تو امروز برای امام زمان چیکار کردی؟

13. صلوات

نوشته
    6,731
    حضور
    109 روز 14 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    4
    گالری
    1583
    صلوات
    37600

نقل قول نوشته اصلی توسط asad نمایش پست ها
    چون میدونه من و اون یک نفر هستیم
    یه طرفه نگاه نکنید!!!اگه خودتون به جای خانمتون بودید چنین کاری می کردید؟اصلا خود شما راضی میشید اموالتون رو به همسرتون بدید و بگید من و همسرم یکی هستیم!!!
    از قدیم گفتن هرچی برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسند.
    اما خودم بعدها بهش پس دادم!
    احسنت به این شعور
    مردها اصلا خوششون نمیاد که همسرشون بهشون اعتماد نداشته باشه!
    البته خانمها هم اصلا خوششون نمیاد همسرشون بهش اعتماد نکنه چون:
    اتفاقا یکی از اصلی ترین چیزهایی که خانم ها نباید بفهمند درامد و سرمایه شوهر است!
    اگه مرد دوست داره زنش بهش اعتماد کنه خب زن هم دوست داره همسرش بهش اعتماد کنه و بشه محرم اسرار شوهرش!!!
    در ضمن اینو هم بگم که اصلا خوب نیست تو اینکه همسرتون کجا پولهاشو خرج میکنه دخالت کنید
    به نظر من این حق زن است که بدونه شوهرش اموالش رو در چه راهی خرج میکنه(مبنا را بر خرجهای حلال میگیریم)
    شما فقط زمانی باید تو کار همسرتون دخالت کنید که براتون کم بذاره و مثلا هیچی برای خونه نخره یا وسائل خونه خراب باشه و ازین جور مسائل
    با حرفتون موافقم اما با بایدش نه!!!
    داره چه غلطی میکنه؟
    دور از جون...ادب شرط عقله!!!
    کی همچین بایدی تعیین کرده؟
    همون مردهایی که این باید رو تعیین کردن:
    شما فقط زمانی باید تو کار همسرتون دخالت کنید که براتون کم بذاره
    پس صداقت چی میشه؟؟؟پس اعتمادی که ازش سخن میگید چی میشه؟؟؟چرا یه طرفه به قاضی میرید؟!!!
    زمانی که زن بفهمد مردش امسال پول خوبی به جیب زده خرج اضافی میکند و یا زمانی که بفهمد مردش بی پول است ممکن است با رفتارش مردش را خجالت بدهد
    همه ی زنها اینطور نیستن!!!چقدر بدبینانه به موضوع نگاه میکنید!!!
    اصلا توی کار مردها دخالت نکنید و بذارید کارشون رو بکنن!
    دخالت با صداقت فرق داره.
    برای شما کم گذاشتند که این رفتارو میکنید آخه
    چه دل پری دارید!!!شما از کجا میدونید که برای این کاربر چیزی کم نگذاشته...مرد سالاری و دفاع از مردان از روی عدالت و بی طرفی خوبه نه یکطرفه به قضیه نگاه کردن!!!

نتیجه اش زیباست وقتی این دو را پیوند می زنیم؛

اینکه فرمودند: زکات زیبایی، پاکدامنی ست

و اینکه پرداخت زکات دارائیت را افزون می کند

حالا آنان که زیبایی بیشتر می خواهند، بسم الله

15. صلوات ها 5

علاقه
    مسائل مذهبی
    نوشته
    326
    حضور
    1 روز 22 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1424

با سلام و تشکر فراوان از پاسخ شما دو بزرگوار
    جناب امیدوار در همین مسئله من چه برخوردی کنم؟نمیخوام سکه هامو بفروشه حالا به هر دلیل موجهی.
    من چطوری اطلاعاتمو ببرم بالا؟دقیقا چی بخونم؟ راستش هرچی میگذره بیشتر به ضرورت سر کار رفتن پی میبرم... اینجوری خیلی بیشتر روم حساب میکنه

/////////////////////////////////////

دختر خوب شما که تحمل دیدن استفاده سکه های عروسیتون را توسط شوهرتون ندارید

چطور حاضرید بروید سرکار و طبیعی است که ایشان مثل سکه ها حقوقتان را هم میل کنند

یا بهتر است بنویسم خرج زندگیتون کنند ؟

اللهم صل علی فاطمه و ابیها و بعلها و بنیها والسر المستودع فیها بعدد ما احاط به علمک

17. صلوات ها 2

علاقه
    (بحث دینی)
    نوشته
    1,294
    حضور
    18 روز 1 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    4082

نقل قول نوشته اصلی توسط باغ بهشت نمایش پست ها
    یه طرفه نگاه نکنید!!!اگه خودتون به جای خانمتون بودید چنین کاری می کردید؟اصلا خود شما راضی میشید اموالتون رو به همسرتون بدید و بگید من و همسرم یکی هستیم!!!
    این چه طرز تفکریه؟؟؟؟؟ به خدا اگر من زن بودم همه ی داراییم رو در اختیار شوهرم میگذاشتم چون اونه که باید زندگی رو بچرخونه و برای چگونگی خرج کردن تصمیم بگیره و اونه که میدونه کی و کجا چقدر خرج کنه !
    اصلا بین زن و شوهر نباید اموال من و اموال اون وجود داشته باشه! اینا تحریکاتی هست که مادر شوهر و مادر زنها درست کردند وگرنه خود دختر و پسر باهم این حرفها رو ندارند و اصلا یعنی چه که حاضر نیستم پولهامو بدم به اون؟؟؟؟
    مگه اون میخواد بره پولهای شما رو خرج یک دختر دیگه بکنه؟؟؟؟ اون شوهر هرکاری داره میکنه برای زنش هست ! هدف دیگه ای تو زندگیش نداره! اگر میره سرکار و پول در میاره برای رفاه خانمش و بچش هست نه کس دیگه!
    واقعا این طرز تفکرات جای تاسف داره و هیچ چیز دیگه نمیتونم بگم!

با حرفتون موافقم اما با بایدش نه!!!
    آی کیو سان اون "باید" رو اگر برداریم که بیشتر به ضرر خانم ها میشه! برو یکم با دقت جمله رو بخون! (اگر اون باید رو برداریم دیگه در اون شرایط سخت هم زن ها حق دخالت ندارند)
    چه دل پری دارید!!!شما از کجا میدونید که برای این کاربر چیزی کم نگذاشته...مرد سالاری و دفاع از مردان از روی عدالت و بی طرفی خوبه نه یکطرفه به قضیه نگاه کردن!!!
    دل پر من به خاطر این طرز تفکره! در ضمن اگر این شوهر برای این خانم کم میگذاشت حتما بهش اشاره میکرد!

هی!! تو امروز برای امام زمان چیکار کردی؟

نوشته
    6,731
    حضور
    109 روز 14 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    4
    گالری
    1583
    صلوات
    37600

اگر من زن بودم همه ی داراییم رو در اختیار شوهرم میگذاشتم
    خب چرا حالا که مردید اینکارو نمیکنید؟
    کی گفته مرد همه ی خرج زندگی رو مدیریت میکنه؟؟؟
    نکنه شما از اون دسته مردهایی هستید که با حساب کتاب روزانه به همسرتون خرجی میدید؟؟؟اگه اینطوره خدا به دادش برسه.
    زن هم حق خرج و مدیریت مالی داره.زن صبح تا شب زندگی رو مهیا میکنه که شب که همسرش میاد در رفاه باشه و آرامش.زن بیشتر از مرد برای تربیت فرزند وقت میذاره اونوقت اگه قرار باشه زن محدود مالی بشه و دستش باز نباشه نه تنها خودش آرامش نداره بلکه نمیتونه محیط ارامی را در خانه ایجاد کنه!!!

نتیجه اش زیباست وقتی این دو را پیوند می زنیم؛

اینکه فرمودند: زکات زیبایی، پاکدامنی ست

و اینکه پرداخت زکات دارائیت را افزون می کند

حالا آنان که زیبایی بیشتر می خواهند، بسم الله

20. صلوات ها 4

صفحه 1 از 7 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۳/۱۲/۰۳, ۱۲:۱۸ : 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری