چگونه وصیت کنم که همسرم بتواند تا آخر عمرش در خانه بماند؟

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چگونه وصیت کنم که همسرم بتواند تا آخر عمرش در خانه بماند؟

سلام
چگونه وصیت کنم تا همسرم تا آخر عمر بتواند در خانه بماند؟رهبری
شما در دو صورت را برای من روشن کنید :1-قیمت خانه کمتر از یک سوم اموالم باشد
2-وصورتی که بیشتر باشد؟
در ضمن مهریه ونفقه همسرم را هم داده ام.

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد شفا

محدثه83;360030 نوشت:
سلام
چگونه وصیت کنم تا همسرم تا آخر عمر بتواند در خانه بماند؟رهبری
شما در دو صورت را برای من روشن کنید :1-قیمت خانه کمتر از یک سوم اموالم باشد
2-وصورتی که بیشتر باشد؟
در ضمن مهریه ونفقه همسرم را هم داده ام.

سلام عليكم

1-اگر قيمت خانه كمتر از يك سوم اموالتان باشد :مي توانيد وصيت كنيد منزل براي همسرتان باشد كه در اين صورت خانه بعد از شما مال همسرتان مي شود.

2-اگر قيمت خانه بيشتر از يك سوم باشد شما مي توانيد به صورت هبه مشروط به همسرتان خانه را ببخشيد به اين صورتي كه تا شما زنده هستيد حق فروش خانه را نداشته باشد در اين صورت در حال حيات شما در خانه زندگي مي كنيد بدون اينكه بتواند بفروشد وبعد از شما هم مال همسرتان است وبقيه ورثه نمي توانند از همسرتان بگيرند.

باریکلا! مهریه شون رو هم دادین!
این روزا کم پیدا می شه مردی که مهر خانومش رو بده.

سلام بر بقیةالله الاعظم ومنتظرانش ب زرگوار راه دیگر ی نیز برای مقصود شما وجود دارد شما میتوانید هر مال سند دار را در محضر اسناد رسمی به صورت صلح به هر شخصی که میخواهید صلح بدهید دراین صورت سندی به نام ایشان تنظیم میگردد که اعتبار سند اصلی را دارد وفقط ماهیتا" تا زمان حیات شما شخص مزبور حق مالکیتش محبوس است وفقط پس از فوت بدون هیچ گونه تشریفات اضافه مالک مال صلح داده میشود .در ضمن شما درزمان حیات مجاز هستید هر زمان که بخواهید مال خود را از صلح خارج نمایید . در مورد صلح مال تمام تشریفات نقل و انتقال (پرداخت مالیات - هزینه ی نقل وانتقال و... ) انجام میگیرد . موفق ومؤید باشید :Gol::Gol::Gol::Gol::Gol:

موضوع قفل شده است