چگونه پول قرض دادن به اطرافیان

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چگونه پول قرض دادن به اطرافیان

با سلام خدمت کارشناسان محترم و دوستان گرامی
من میخواهم به یکی از دوستانم پولی به مبلغ 1 میلیون تومان قرض بدم ، میخواستم بدونم آیا باید از دوستم ضمانتی بگیریم ، چه جور ضمانت بگیرم بهتره؟ فکر میکنم میتونه سفته بده ، ولی آیا سفته گرفتن برای ضمانت کافیه ، با اینکه نمیخواهم بفهمه که من دارم این پول را به او میدم ولی میخواهم یه جوری در ذهن اون خودم را واسطه قرار بدم و نفهمه من پول را میدم هم برای رضای خدا و هم برای اینکه فکر کنه برای کس دیگه ای است و پول را پس بده
حالا از شما کارشناسان و دوستان درخواست راهنمایی دارم
با تشکر

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نور

delete;359909 نوشت:
با سلام خدمت کارشناسان محترم و دوستان گرامی
من میخواهم به یکی از دوستانم پولی به مبلغ 1 میلیون تومان قرض بدم ، میخواستم بدونم آیا باید از دوستم ضمانتی بگیریم ، چه جور ضمانت بگیرم بهتره؟ فکر میکنم میتونه سفته بده ، ولی آیا سفته گرفتن برای ضمانت کافیه ، با اینکه نمیخواهم بفهمه که من دارم این پول را به او میدم ولی میخواهم یه جوری در ذهن اون خودم را واسطه قرار بدم و نفهمه من پول را میدم هم برای رضای خدا و هم برای اینکه فکر کنه برای کس دیگه ای است و پول را پس بده
حالا از شما کارشناسان و دوستان درخواست راهنمایی دارم
با تشکر

با سلام و عرض ادب

می توانید سفته یا چک به مقدار مبلغی که قرض می دهید از بابت ضمانت نزد خود به امانت نگه دارید. راست گفتن واجب نیست که این پول دقیقا مال چه کسی است ولی دروغ گفتن مبنی براینکه پول خودم نیست حرام است مثلا می توانید بیان کنید پول متعلق به یک بنده خداست که تمایل ندارید از نامش اطلاع پیدا کنید و...

ماجور باشید.

سلام
اگه مردی بخواد به کسی پول قرض بدن و خانوم راضی نباشن ....میتونن پول قرض بدن ؟
از اونجایی که زن و شوهر شریک هم هستن ...پس رضایت خانوم هم باید مهم باشه ؟
مهم هست یا نه ؟اگه هست چرا ؟اگه نیست چرا ؟

........یا بلعکس
یه خانوم میتونن به کسی پول قرض بدن ...در حالی که شوهرشون راضی نیستن
خانوم اگه کارمند باشه میتونه پول قرض بده ؟

خانوم اگه خانه دار باشن و از پس اندازشون بخوان قرض یدن چی؟میتونن یا خیر
دقیقا الان 4 تا سوال پرسیدم
خواهش میکنم کامل جواب بدید
پیشاپیش
ممنونم

مهر...;361652 نوشت:
سلام
اگه مردی بخواد به کسی پول قرض بدن و خانوم راضی نباشن ....میتونن پول قرض بدن ؟
از اونجایی که زن و شوهر شریک هم هستن ...پس رضایت خانوم هم باید مهم باشه ؟
مهم هست یا نه ؟اگه هست چرا ؟اگه نیست چرا ؟

........یا بلعکس
یه خانوم میتونن به کسی پول قرض بدن ...در حالی که شوهرشون راضی نیستن
خانوم اگه کارمند باشه میتونه پول قرض بده ؟
خانوم اگه خانه دار باشن و از پس اندازشون بخوان قرض یدن چی؟میتونن یا خیر
دقیقا الان 4 تا سوال پرسیدم
خواهش میکنم کامل جواب بدید
پیشاپیش
ممنونم

با سلام و عرض ادب

از آنجایی که هرفردی نسبت به اموال خود مالکیت دارد پس رضایت خانم درموردی که آقا بخواهد اموالش را خرج کند یا قرض دهد،شرط نیست.نسبت به خانم هم چنین است اگر خانم کارمند یاصاحب درآمدی باشد و یا پولی را که به او هدیه داده اند یا بخشیده اند حتی پولی را که همسرش به او هدیه می کند می تواند بدون رضایت همسرش از اموالش به دیگری قرض دهد البته به شرطی که منافات با حق شوهر نداشته باشد مثل اینکه لازم نباشد بدون اجازه شوهرش از خانه خارج شود.

استفتا از دفتر مقام معظم رهبری در قم به شماره 02537743232

موضوع قفل شده است