جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: شراکت

نوشته
    249
    حضور
    1 روز 22 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    23
    آپلود
    1
    گالری
    0
    صلوات
    1367

شراکت

بسمه تعالی
    با سلام
    من با یه نفر شریکی یه کار گرفتیم اما ایشان ان کار را به تنهایی به اسم خود کار کردند در حالیکه شریک بودیم ایا من هم می توانم ادعای سهم داشته باشم

یا فاطمه (س)
    اگر از سرهایمان کوه بسازند نمیگذاریم در تاریخ بنویسند سید علی تنها ماند
    www.montaged.persianblog.ir

2. صلوات ها 2

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,525
    حضور
    175 روز 3 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58317

با نام و یاد دوست

شراکت

کارشناس بحث: استاد نور

5. صلوات ها 3

نوشته
    4,853
    حضور
    47 روز 14 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    17970

نقل قول نوشته اصلی توسط مرصاد نمایش پست ها
    بسمه تعالی
    با سلام
    من با یه نفر شریکی یه کار گرفتیم اما ایشان ان کار را به تنهایی به اسم خود کار کردند در حالیکه شریک بودیم ایا من هم می توانم ادعای سهم داشته باشم
    با سلام و احترام

لطفا برای دریافت پاسخ دقیق،نام مرجع تقلیدتان و همچنین جزئیات بیشتری از شراکت را ذکر بفرمایید اینکه آیا عقد و قرارداد شراکتی بین شما بوده است یا خیر و نحوه شراکت چگونه بوده است و آیا شرایط خاصی در شراکت منظور شده است.

با تشکر از صبوری شما

7. صلوات ها 2

نوشته
    249
    حضور
    1 روز 22 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    23
    آپلود
    1
    گالری
    0
    صلوات
    1367

بسم الله الرحمن الرحیم
    ما 2 نفر بودیم که یک مغازه باز کردیم (الکتریکی) من سرمایه اولیه رو دادم و ایشان وسایل (دریل و فرزو...)تا اینکه ما یه کار گرفتیم یه ویلا بود ما سیم کشی اینجا رو انجام دادیم و قرار شد بصورت پیمانکاری بقیه کارهاش رو هم انجام بدیم که خوردیم به تعطیلات نوروز .من مسافرت بودم ایشان از فرصت استفاده کرده و کار رو خودشون برداشتن در حالیکه قرار بود هر دو باشیم بعد ما شراکت رو تموم کردیم البته نه به خاطر این مسئله بلکه از نظر اعتقادی 180 درجه اختلاف داشتیم ( با اینکه متاهل بود ولی ....) منم زدم به هم.حالا من میتونم ادعای سهم کنم یا نه از نظر شرعی میگم وگرنه اگه بخوام بازاری برخورد کنم بد میشه از خدا ممیترسم که ازم ناراحت بشه
    یا حق
    یا فاطمه (س)

9. صلوات ها 2

نوشته
    249
    حضور
    1 روز 22 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    23
    آپلود
    1
    گالری
    0
    صلوات
    1367

اقا پس چی شد

یا فاطمه (س)

11. صلوات

نوشته
    4,853
    حضور
    47 روز 14 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    17970

نقل قول نوشته اصلی توسط مرصاد نمایش پست ها
    بسم الله الرحمن الرحیم
    ما 2 نفر بودیم که یک مغازه باز کردیم (الکتریکی) من سرمایه اولیه رو دادم و ایشان وسایل (دریل و فرزو...)تا اینکه ما یه کار گرفتیم یه ویلا بود ما سیم کشی اینجا رو انجام دادیم و قرار شد بصورت پیمانکاری بقیه کارهاش رو هم انجام بدیم که خوردیم به تعطیلات نوروز .من مسافرت بودم ایشان از فرصت استفاده کرده و کار رو خودشون برداشتن در حالیکه قرار بود هر دو باشیم بعد ما شراکت رو تموم کردیم البته نه به خاطر این مسئله بلکه از نظر اعتقادی 180 درجه اختلاف داشتیم ( با اینکه متاهل بود ولی ....) منم زدم به هم.حالا من میتونم ادعای سهم کنم یا نه از نظر شرعی میگم وگرنه اگه بخوام بازاری برخورد کنم بد میشه از خدا ممیترسم که ازم ناراحت بشه
    یا حق
    با سلام و عرض ادب

باتوجه به آنچه بیان کردید،اگر عقد و قرارداد شرکت به نحو صحیح بسته شده است و در عقد شركت‏ شرط كنند كه هر دو با هم خريد و فروش نمايند يا هر كدام به تنهايى معامله كنند يا فقط يكى از آنان معامله كند، بايد به قرارداد عمل نمايند ولی اگر معين نكنند كه كدام يك از آنان با سرمايه خريد و فروش نمايد، هيچ يك از آنان بدون اجازه ديگرى نمى‏ تواند با آن سرمايه معامله كند شريكى كه با سرمايه شركت معامله مى‏ كند، اگر بر خلاف قراردادى كه با او كرده‏ اند خريد و فروش كند و خسارتى براى شركت پيش آيد ضامن است، ولى اگر بعدا به قراردادى كه شده معامله كند صحيح است بنابراین درصورتی که شراکت صحیح منعقد شده باشد و برخلاف شراکت عمل شده باشد و مال را درغیر شراکت استفاده کرده ضامن است برای پاسخ دقیق مطابق باجزئیات بیشتری که نیاز به ذکرش است با09640 تماس بگیرید.

امام خمینی ،توضیح المسائل،احکام شرکت(مطابق با نظر آیه الله خامنه ای)

13. صلوات ها 2

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری