جمع بندی آیا فراموش کردن یک روز از چله، اونو خراب میکنه؟

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا فراموش کردن یک روز از چله، اونو خراب میکنه؟

بنام خدا
ببخشید میخواستم بدونم اگر کسی چله می گیره مثلا میگه من چهل روز زیارت عاشورا می خونم برای این نیت و اگر یک روز فراموش کنه دیگه چله اش خراب میشه و باید از اول شروع کنه؟از یک نفر پرسیدم گفتند اره خراب میشه ولی بعدش گفتند این یک قراری هست بین خودت و خدا ممکنه اگر یک روز فراموش کردی چله ات خراب نشه. ممنون میشم جواب بدید چون من یک روز فراموش کردم بخونم.

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد سمیع

اسمان زیباست;359608 نوشت:
بنام خدا
ببخشید میخواستم بدونم اگر کسی چله می گیره مثلا میگه من چهل روز زیارت عاشورا می خونم برای این نیت و اگر یک روز فراموش کنه دیگه چله اش خراب میشه و باید از اول شروع کنه؟از یک نفر پرسیدم گفتند اره خراب میشه ولی بعدش گفتند این یک قراری هست بین خودت و خدا ممکنه اگر یک روز فراموش کردی چله ات خراب نشه. ممنون میشم جواب بدید چون من یک روز فراموش کردم بخونم.

باسمه تعالی
با سلام:
با توجه به خاصیتی که برای برآورده شدن حوائج یک اربعین گرفتن و عدد چهل موضوعیت دارد بنابراین باید این چهل روز پشت سرهم باشد
موفق باشید.

"[=microsoft sans serif]هو المحبوب"

اسمان زیباست;359608 نوشت:
بنام خدا

هوالعالم
مسلما وقتی نیت کار برای خودسازی
و یا مستقیما به نیت قربت باشه یکجور امتحان به حساب میاد
اینجاست که میگن خدا اول امتحان میگیره بعد درس میده ...
اگر کمکاری از روی فراموشکاری باشه باید سریعا قضای دین رو ادا کنید
و انتظار پاسخ با کیفیت قابل قبول نداشته باشید .
در قدمهای بعدی سعی کنید که حساب شده تر حرکت کنید .

خیلی مواقع پیش میاد وقتی طرف دقیقا حساب میکنه میبینه
که بطور کامل ادای دین یا انجام وظیفه کرده و این فراموشی اخری بجا بوده و حکمت خدا ...

کلا اگر از روی عمد و تنبلی نباشه به اصطلاح موجب قهر خداوند نمیشه

صدقه بدید و گرسنه ای سیر کنید ...

پرسش:
اگر کسی یک اربعین بگیرد ،مثلا چهل روز زیارت عاشورا خواندن، حال اگر یک روز را فراموش کند، آیا اربعینش خراب می‌شود؟
پاسخ:
با توجه به خاصیتی که برای برآورده شدن حوائج یک اربعین گرفتن و عدد چهل موضوعیت دارد بنابراین باید این چهل روز پشت سرهم باشد

موضوع قفل شده است