من آنروز ... ، بعضی ها امروز ...

تب‌های اولیه

10 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
من آنروز ... ، بعضی ها امروز ...

ما خون دلها خورده ایم ، قرارمان برای نسل نوجوان و جوان این نبود!

من آنروز یک عشق داشتم ؛ پیروزی یا شهادت ، بعضی ها امروز هر ساعت ، عاشق و معشوق آدم های غریبه می شوند و به سادگی دل می دهند و دل ربایی می کنند!

من آنروز از گل و لای و خاک سنگرها بر لباسهای ساده ام لذت می بردم و بعضی ها امروز از شلوارهای لی خاک نما و پاره پوره خارجی !

من آنروز در جبهه زیر آفتاب داغ ، چفیه بر سر می انداختم تا نسوزم ، بعضی ها امروز رو سری از سر انداخته اند که موی سر به نامحرم نشان داده و بسوزند ودیگران راهم بسوزانند !

من آنروز در خط مقدم برادران غریبه زیادی را می دیدم و به همه می گفتم : خدا قوت، نه خسته برادر! ، بعضی ها امروز برای طرح دوستی ، فقط با عجله از همه می پرسند : ASL?

من در شب قبل از عملیات بر دستانم حنا می زدم تا در جشن پیروزی یا شهادت شرکت کنم ، بعضی ها امروز بر چهره شان هفت قلم مواد آرایشی خارجی می زنند تا به نامحرم بگویند : من های کلاسم ، نگاهم کنید !

من آنروز در وصیت نامه ام می نوشتم : خواهرم حجاب تو بر علیه دشمن از خون من موثر تر است ، بعضی ها امروز حتی در پروفایل شان می نویسند : همیشه به روز هستم ، دوره و زمانه عوض شده و عشق من مد گرایی و تقلید از غربی هاست !

من آنروز در بیسیم از بچه های پشتیبان می خواستم از طرفم برای دشمن نخود و آجر و سنگ ( آتش) بفرستند ، بعضی ها امروز به هر ناشناسی می گویند : برایم شارژ بفرست

ادامه دارد.....

[=B Mitra]من آنروز خشاب و اسلحه ام را برای نابودی دشمن در بغل گرفته بودم

[=B Mitra]و بعضی ها امروز سگ های نجس تزئینی گران قیمت را !

[=B Mitra]من آنروز در جبهه ، اوقات فراغتم را در چاله هایی قبر مانند ، قرآن می خواندم و اسغفار می کردم و لذت می بردم ،

[=B Mitra]بعضی ها امروز در چت رو م ها به دنبال عشق ناشناس و گمشده ساعتها به بطالت ، پرسه می زنند و روم عوض می کنند !

[=B Mitra]من آنروز در هنگام عملیات ، در گوشی بیسیم ، یا زهرا(س) و یا حسین(ع) می گفتم

[=B Mitra]و بعضی ها امروز در گوشی خود ،از نفس ، عشق ، ناز و فدایت شوم به نامحرم و ناشناس[=Calibri]!

حس خدا;359459 نوشت:
ما خون دلها خورده ایم ، قرارمان برای نسل نوجوان و جوان این نبود!

من آنروز یک عشق داشتم ؛ پیروزی یا شهادت ، بعضی ها امروز هر ساعت ، عاشق و معشوق آدم های غریبه می شوند و به سادگی دل می دهند و دل ربایی می کنند!

سلام
عکسی که این بالا زده شده از این جهت قابل اشکال است که هردو را در حال صعود نشان می دهد در حالیکه گنهکار صعود نمی کند بلکه سقوط می کند
والله الموفق

به نکته بسیار جالبی اشاره کردید جناب حامد
اما شاید بتوان از این دید نگاه کرد که این ها هر دو از روی زمین به عالم برزخ می روند
درسته ؟؟

حس خدا;359630 نوشت:
به نکته بسیار جالبی اشاره کردید جناب حامد
اما شاید بتوان از این دید نگاه کرد که این ها هر دو از روی زمین به عالم برزخ می روند
درسته ؟؟

سلام
آره این توجیه هم خوبه ولی بالاخره تفاوت بیش از اینهاست
والله الموفق

حامد;359625 نوشت:
عکسی که این بالا زده شده از این جهت قابل اشکال است که هردو را در حال صعود نشان می دهد در حالیکه گنهکار صعود نمی کند بلکه سقوط می کند

با سلام و عرض ادب جناب حامد چرا از این دید که هر دو در حال صعودند نگاه کنیم اما صعود به کجا شاید در ظاهر صعود باشد اما در این صعود چه چیزی در انتظار است رضایت الهی یا خشم خدا

که با آتش نشان داده شده

سلام
خوب جناب حس خدا دوره زمونه عوض شده ديگه.نشده؟!

من دست همه جانبازها رو مي بوسم.اما مقايسه جامعه امروز و 20 سال پيش واقعا غير منطقيه.عرف هدف و آرمان جامعه آن روزها با امروز بسي تفاوت دارد.آن روزها دشمن روبرو شما بود يا مي كشتي يا كشته مي شدي.
مجبور بودين بجنگين.وبعد از جبهه بر مي گشتين يه دختري نذر كرده با جانباز ازدواج كنه! يعني جامعه ي آن روز براي جانبازان ومتدينين احترام قائل بود اما امروز لذت در نجنگيدن است لذت در خواهي نشوي رسوا هم رنگ جماعت شو است.امروزاما،ما هم مي جنگيم،ما هم مي جنگيم.اما دشمن شما كه بودو دشمن ما كيست.شما چگونه مبارزه مي كردي و ما چگونه.شما درهر صورت پيروز ميدون بودي و ما با گذشتن از كوه مشكلات و هفت خوان رستم و اسفنديار و هفت شهر عشق و.... بايد پاكي و نفس و دينمون رو حفظ كنيم اگر شما در جهاد اصغر فاتح شديد ما امروز در جهاد اكبريم.اگر شما با بعثي ها با گلوله و موشك و خمپاره و مين و آب و هواي بد و......... جنگيدين امروز من با وجود صدا و سيماي جمهوري اسلامي و اينترنت حتي درون خانه خودم نيز پناهگاهي ندارم بيرون از خانه كه بماند.
شما براي چه و از چه چيزي دفاع كردين و جنگيدين جز براي دين خدا؟اما امروز نتيجه چيست؟اگر جوون و نوجوون امروز از اسلام در بهترين حالت "انتقاد" مي كنه تقصير چه كساني است؟جز خود شما جز روحانيت.اما شما قشر متدين و روحانيت پس از دفاع مقدس نوجوون و جوون جامعه رو رها كردين تربيتش نكردين همه اينها هيچ،حتي بهش حمله كردين چطوري؟جلوي نيازهاي اوليه ي اون ايستادين چرا امروز مهمترين بحث جامعه مشكلات شغلي و ازدواج جوانان وحجاب است؟ اين طوري شما مي خواين به مدينه فاضله برسين؟جامعه مهدوي اينه؟ما توكشورمون چند ميليون جانباز وآزاده ومتدين و بسيجي و طلبه و.... داريم چرا اينا طريق زندگيشون پس از جنگ عوض شد؟واقعا چرا؟ چرا جلوي ابتدايي ترين نياز يك جوون ايستادين تا نتونه رشد كنه تا جز به نياز هاي جسمي و مادي فكر نكنه چرا؟چون شما هدفتون بعد از دفاع مقدس رضاي خدا نيست فقط مادياته،همين.همه كساني كه مدعي اسلام هستند محكم كلاه خودشونو گرفتند باد نبره اين بهترين حالت هست.اگرطفلكي جوون امروز شهوت جنسي داره بيچارش مي كنه خيلي از شماها شهوت قدرت وثروت بيچارتون و بيچارمون كرده.امروز با اين حرف هاي قشنگ جبهه و جنگ دل كيو مي خواين خوش كنين؟جامعه انقدر داغان شده كه ديگه حوصله حرفاي شما رو نداره.شما اگه واقعا نگران اين جامعه بودين در سال هايي كه دولتمردانتون داشتن گند مي زدند به اين مملكت صداتون در مي اومد.شما ها-خيلي ببخشيد- مودبانه ترين اعتراض رو مي گم:محافظه كار شدين محتاط شدين،ترسو شدين.گولتون زدن به نام دين.صداتون در نمياد در دفاع از خودتون از جوون تون.با پوستر وشعر ونصيحت چند نفر هدايت مي شن هيچ كس.دينتون داره به يغما مي ره و شما عافيت طلبانه به كنج خانه خزيده ايد.واونوقت بحث شماها ميشه اين كه،خانوم صعود مي كنه ياسقوط!!!!!!!! هدايت تو اين حرفاست؟شماها اگه نگران ما جوون و نوجوونا هستين برين اوضاع مملكتو درست كنين تا جوون بتونه وقت داشته باشه انرژي داشته باشه بشين به اسلام هم به حجاب هم به احكام اسلام هم فكر كنه.اگر نوجوون و جوون امروز با بد حجابي و شهوت داره خودشو و چهار نفر ديگه رو منحرف مي كنه شما با شهوت قدرت و ثروتتون همه رو منحرف مي كنين نگين ما هيچ كاره ايم اين ميليون قشر متدين و مذهبي هيچ كاري ازتون برنمياد؟پس تا زماني كه اين همه مشكلات درست كردين براي من جوون ديگه حرف از دفاع مقدس و معنويات و... نزنين چون حالم از اين حرفا بهم مي خوره.
اگه مردين بسم الله اين نظام مال شماست بريد و درستش كنيدتا ما هم به حجاب و .......توجه كنيم.وصد البته كه مردي پيدا نميشه.

سلام و عرض ادب
پیشاپیش عذر خواهی می کنم اگر جسارتی شد
خواهشا منصفانه یه کم پیش خودتون فکر کنید
ممنون

محمد18;359705 نوشت:
خوب جناب حس خدا دوره زمونه عوض شده ديگه.نشده؟!
+

جناب محمد اینا بهونه است . شرایط عوض شده ولی هدف که تغییری نکرده !
من با یقین می گم که این ما هستیم که شرایط اطراف رو در کنترل داریم بستگی داره چی بخوایم !

محمد18;359705 نوشت:
مقايسه جامعه امروز و 20 سال پيش واقعا غير منطقيه.

بستگی داره شما چه طور بهش نگاه کنی . من از پاکی و اخلاص و اهداف بچه های اون موقع می گم و اهداف بچه های الان که به شکل های مختلفی خودش رو نشون میده . بعدم فکر می کنید بچه های اون موقع تو محیط پا پاک به دنیا اومدن و زندگی کردن و خود به خود آدمای خوبی شدن ؟

محمد18;359705 نوشت:
مجبور بودين بجنگين

واقعا فکر می کنید اجباری در کار بوده ؟ از طرف کی ؟ چرا ؟

محمد18;359705 نوشت:
امروز لذت در نجنگيدن است

مگه اون موقع از جنگیدن لذت می بردن ؟ چیزی که لذت بخش بوده آرمان و هدفشون برای جنگ بوده ؟ حالا هدف چی بوده ؟

محمد18;359705 نوشت:
حتي درون خانه خودم نيز پناهگاهي ندارم بيرون از خانه كه بماند.

ای کاش میتونستیم با همون جهاد اکبری که گفتید یه پناهگاه امن درون خودمون می ساختیم

محمد18;359705 نوشت:
چرا اينا طريق زندگيشون پس از جنگ عوض شد؟

شما از کجا میدونید ؟ چرا همین طوری قضاوت می کنید ؟ من حرف شما رو انکار نمی کنم اما شما سراغ چند نفرشون رفتین ؟ پای حرفای چند نفرشون نشستید ؟ وضعیت چند نفرشون رو ازنزدیک دیدید ؟

محمد18;359705 نوشت:
جامعه انقدر داغان شده كه ديگه حوصله حرفاي شما رو نداره.

تا وقتی جوون ها این طوری فکر کنن معلومه که وضغ همین طور میمونه .
امام علی ( ع ) هم با وجود این که معصوم بودن نتونستن حکومت اسلامی که می خواستن به پا کنن . یه کم فکر کنید چرا ؟

محمد18;359705 نوشت:
با پوستر وشعر ونصيحت چند نفر هدايت مي شن هيچ كس.

همه فقط بلدن اعتراض کنن . دوست عزیز تا حالا شده یه کم به خودت بگی تو چی کار کردی ؟ اگرم پیشنهادی دارید ممنون میشیم اگه مطرح کنید

محمد18;359705 نوشت:
دينتون داره به يغما مي ره و شما عافيت طلبانه به كنج خانه خزيده ايد

دینتون ؟ پس شما تماشا کننده هستین ؟ این بود جهاد اکبرتون ؟؟!!

محمد18;359705 نوشت:
وصد البته كه مردي پيدا نميشه.

ماییم و نوای بی نوایی
بسمله اگر حریف مایی

بیشتر خواستم با ذهن و وجدان بیدار خودتون قضاوت کنید
حرف برای گفتن زیاده زیاد.....

بنده هم اگر جسارتي كردم متقابلا معذرت مي خوام.

حس خدا;359710 نوشت:

من با یقین می گم که این ما هستیم که شرایط اطراف رو در کنترل داریم بستگی داره چی بخوایم !

پس قبول دارين كه همه ي اين مشكلات تقصير روحانيت جانبازان و آزادگان متدينين و مذهبي هاوبسيجي هاست چون اين انقلاب به رهبري روحانيت و همراهي متدينين و مذهبي ها ايجاد شد والان پاي سفره شما نشستيم.

حس خدا;359710 نوشت:
بستگی داره شما چه طور بهش نگاه کنی . من از پاکی و اخلاص و اهداف بچه های اون موقع می گم و اهداف بچه های الان که به شکل های مختلفی خودش رو نشون میده . بعدم فکر می کنید بچه های اون موقع تو محیط پا پاک به دنیا اومدن و زندگی کردن و خود به خود آدمای خوبی شدن ؟

بسيار خوب شما بازهم گفتين كه شرايط آنقدر تغيير كرده كه پدران و مادران نمي توانند فرزندانشان را درست تربيت كنند،وما نيز فرزندان شماييم اگر اهدافمان درست نيست مقصر كيست؟
نه منم شنيدم كه قبل انقلاب شرايط چطور بوده اما به قطع مثل الان نبوده كه الان با پيشرفت تكنولوژي شرايط سخت تر شده.به خصوص تو شهرهاي كوچيك و روستاها اوضاع خيلي بد نبوده.

حس خدا;359710 نوشت:
واقعا فکر می کنید اجباری در کار بوده ؟ از طرف کی ؟ چرا ؟

من بودم حكم جهاد دادم گفتم هركي مي تونه بره جبهه واجبه؟بنابراين رفتن به جبهه اجباردين بوده.و زماني هم كه شما ميري جبهه بايد بجنگي تا كشته نشوي.

حس خدا;359710 نوشت:
مگه اون موقع از جنگیدن لذت می بردن ؟ چیزی که لذت بخش بوده آرمان و هدفشون برای جنگ بوده ؟ حالا هدف چی بوده ؟

ببين اگه شما توي يه فضايي باشي كه اهداف و آرمان هات يكي است فضا يكدست هست لذت مي بري از سختي كشيدن در راه آرمان هات.به شما احترام مي ذاشتن به خاطر فداكاري هات.اما امروز صرف آرمان داشتن مورد تمسخر هست چه رسد به آرمان اسلام ناب ودين داري.

حس خدا;359710 نوشت:
ای کاش میتونستیم با همون جهاد اکبری که گفتید یه پناهگاه امن درون خودمون می ساختیم

ببينيد من بحثم اين نيست كه بايد ديندار باشيم مي گم بايد نسلي كه امور بسياري در دست داشت شرايط را درست فراهم مي كرد تا جوون امروز راحت بتونه به تفكر بپردازه.
وپناهگاه امن ساختن لازمه اش شناختن دين است الان چه كسي دين را به من مي آموزد من كه وقت ندارم هر روز و هر شب اسك دين باشم و همه هم كه نبايد طلبه باشن.نظام آموزش و آموزش عالي رو شماها درست كردين نه من.كه جز چرنديات تحويلم نمي ده.

حس خدا;359710 نوشت:
شما از کجا میدونید ؟ چرا همین طوری قضاوت می کنید ؟ من حرف شما رو انکار نمی کنم اما شما سراغ چند نفرشون رفتین ؟ پای حرفای چند نفرشون نشستید ؟ وضعیت چند نفرشون رو ازنزدیک دیدید ؟

بنده مدتها در يك شهر بسيار مذهبي و مومن و پر از بسيجي و سپاهي و طلبه و سيد زندگي مي كردم البته زندگي طلبه ها معمولا همراه با ساده زيستي بود اما ساير اقشار مذهبي اش خير.طلبه ها همچنان اسلام ناب رو سرلوحه زندگي شون قرار مي دادن.اما ساير اقشارمذهبي معمولا نه.نمونش زندگي تجملاتي بسياري از آنها كه خودم از نزديك ديدم.اما فقير هم در همون شهر زياد ديدم،زياد ديدم كه ملاك هاشون براي ازدواج زمين تا آسمون عوض شده و البته فهميدم كه اينها جز رياكاري و دم از اسلام زدن هيچ نيست.فكر مي كنيد چرا وضع جامعه به اينجا كشيده جز بي عملي علما و مدعيان.ومتاسفانه من تا مدتها باهاشون دوست شدم وآرام آرام متوجه شدم از اسلام فاصله دارند من هم با ايشان صحبت كردم و با دليل و منطق گفتم عزيزم تو كه انقدر ظاهرت خوبه مسجد و پايگاه و... ميري چرا اينكارو ميكني چرا اون عمل از تو سر زد وخنده تلخ ودلايل مضحك ايشان بود با يك نفر نه با چندين و چند نفرشون صحبت كردم.
البته بله پيش داوري هايي هم هست مثلا در مورد طلبه ها.اما من از طلبه ها فقط دراين مورد دفاع مي كنم.
نه من زبي عملي درجهان ملولم و بس/ملامت علما هم ز علم و بي عمل است.
حس خدا;359710 نوشت:
تا وقتی جوون ها این طوری فکر کنن معلومه که وضغ همین طور میمونه .
امام علی ( ع ) هم با وجود این که معصوم بودن نتونستن حکومت اسلامی که می خواستن به پا کنن . یه کم فکر کنید چرا ؟

خوب ببخشيد كه اين وضع را پيش آورد كه بيشتر جوونا نسبت به شما بدبين شدند؟ماهواره؟اگر حرفاتون با عملتون يكي بود وضع اينطور نمي شدمردم دارند مي بينندشما رو.
عزيز 5سال حكومت با چندجنگ واون همه مخالفت و سرپيچي از فرمان امام علي كجا؟سي و پنج سال حكومت با وجود قشري بزرگ از فداييان اسلام ناب كجا؟فرصت كمي نبود.

حس خدا;359710 نوشت:
همه فقط بلدن اعتراض کنن . دوست عزیز تا حالا شده یه کم به خودت بگی تو چی کار کردی ؟ اگرم پیشنهادی دارید ممنون میشیم اگه مطرح کنید

من بايد چيكار كنم؟وظيفه اصلي من الان درس ودانشگاهه فقط تو كلاسمون به اندازه كافي حرف زديم و بحث كرديم.ميگيد چيكار كنم؟سخنراني كتاب پوستر نصيحت مناظره امر به معروف و نهي از منكر كنم؟ عزيزمن كاري از دست من بر نمياد اين يه كار جمعيه. چند بار بچه هاي بسيج ازم خواستن بيام پايگاه بلاخره رفتم اما با دستي پر وبا طرحي جامع.انتظار داشتين چي بشنوم؟خوب اين طرح خوبيه اما بسيج جزو وظايفش تعريف نشده ما محدوديت قانوني داريم و پرت و پلاهاي ديگه.كار فرهنگي احتياج به بودجه داره و من طرحي دادم كه هم فرهنگي و هم اشتغال زا وهم قابل اجرا و مقدمه اي بود براي يك كار عظيم در حداقل بخشي از استان.با چند نفر از همان به اصطلاح متدينين و مذهبي ها و بسيجيان ديگر هم مطرح كردم وهمه گفتند طرح خوبيه و همه هم طفره رفتند.جاي طرحش هم اسك دين نيست چون اين طرح مخصوص چند منطقه خاص بود.

حس خدا;359710 نوشت:
بسمله اگر حریف مایی

ما حريف نيستيم وشما احتياجي به حريف نداري!!! همين الان داريم دست پخت امثال شما رو تناول مي كنيم و لذت مي بريم.لذت مي بريم از تلف شدن عمرمان در دبيرستان ودانشگاه.
در پايان بايد بگم من اسلام رو اصول نظامم رو و ولايت مطلقه فقيه رو قبول دارم اما چشمانم را بر مشكلاتي كه مسببي جز نسل اول و دوم انقلاب نيست نمي بندم.مشكل فقط اقتصادي نيست مهمتر رياكاريست.كه شما هاداريد وگرنه قرآن مي فرمايد:لايكلف الله نفسا الا وسعها.حال وسع جامعه متدين ما همين است؟كه برخي حرام ها را انجام دهدو حلال ها را باكراهت.

اندیشمند جوان;359670 نوشت:
با سلام و عرض ادب جناب حامد چرا از این دید که هر دو در حال صعودند نگاه کنیم اما صعود به کجا شاید در ظاهر صعود باشد اما در این صعود چه چیزی در انتظار است رضایت الهی یا خشم خدا

سلام
اگر حقیقت انسان بعد معنوی اوست
و اگر انسان با اعمالش در دنیا ، صعود یا سقوط معنوی خود را رقم می زند
گنهکار در حال سقوط است و نه صعود
مناسبتها را باید رعایت کنیم
صعود یعنی تعالی سقوط یعنی انحطاط
این معنا در تصویر باید منعکس می شد
والله الموفق