صفحه 1 از 6 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: بیان هم فکری کنیم که نمازای صبحمون قضا نشه

علاقه
    (بحث دینی)
    نوشته
    1,294
    حضور
    18 روز 1 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    4082

بیان هم فکری کنیم که نمازای صبحمون قضا نشه

سلام!

کسی هست یک راهکار خوب نشونم بده که نمازای صبحم کمتر غذا بشه؟
    من خیلی تو این زمینه داغونم و اصلا نمیدونم چیکار کنم!!!!!!
    هر راهکاری که فکرشو بکنید ارائه کردم اما نهایتا تا یک هفته دووم آورده و بعد از یک هفته دوباره خواب عزیز بر راهکارها غلبه کرده!
    شب ها دیر میخوابم هرشب نزدیک ساعت 1 میخوابم! زودتر خوابم نمیبره امتحان هم کردم اما خوابم نبرده! بعضی وقت ها از ده رفتم بخوابم اما تا 2 تو رختخواب بیدار موندم!
    ظهر ها هم همیشه یک ساعت میخوابم! اما اینو هم امتحان کردم و بعضی روزها ظهر نخوابیدم تا شب زود خوابم ببره اما نهایتا تا 12 و نیم زودتر خوابم نبرده!
    ساعت و مبایل کوک میکنم اما وقتی زنگ میزنن فقط برای یک لحظه خاموشش میکنم و با خودم میگم فقط یک دقیقه دیگه میخوابم بعد بلند میشم! بعد اون یک دقیقه شده چند ساعت و نمازم قضا شده!
    حتما میگید به یکی بسپر که بیدارت کنه! من فقط یک خانمم رو دارم و اون هم حزب باده! هروقت من بیدار بشم بیدار میشه و هروقت بیدار نشم اونم از خداشه و بیدار نمیشه!
    حتی به مادرم سپردم که بهم زنگ بزنه و زنگ هم میزنه اما زنگ که فایده ای نداره مثل همون کوک کردن ساعته!
    حتی بعضی شب ها تا صبح بیدار موندم که نماز بخونم و موفق هم شدم اما هرشب نمیتونم اینکارو بکنم چون فرداش که میرم سرکار هیچ غلطی نمیتونم بکنم از بس خوابم میاد!
    روایات زیادی مبنی بر اهمیت نماز صبح نسبت به دیگر نمازها خوندم و به همین خاطر بدجوری افسرده شدم و بعضی وقت ها فکر میکنم اصلا شیعه نیستم چون اکثر نمازهای صبحم قضا میشه!
    حتی بعضی وقت ها با خودم گفتم نمازای صبحم که قضا میشه پس فلان گناه رو انجام میدم! اما روزایی که برای نماز بیدار میشم به خاطر اون نمازه تا شب هیچ گناهی رو نمیکنم!
    نمیدونم چیکار کنم فقط میدونم بد جوری افسردگی دینی گرفتم! احساس میکنم مسلمون نیستم چون خوابم رو بیشتر از نمازم دوست دارم!
    راستی اینو هم بگم روزایی که واسه نماز بیدار میشم اینقدر بی حوصله و مسخره نماز میخونم که خودم حالم به هم میخوره و با خودم میگم اگر بخوابی بهتره تا این که با این وضع نماز بخونی!
    حتی واسه وضو هم کم آب میریزم که خواب از سرم نپره! یعنی حتی تو صحت وضوم هم شک دارم اما از بس گیج خوابم وسواس به خرج نمیدم و میگم درسته! دیگه تلفظ و اینا که بماند!
    واقعا از این وضع خسته شدم و روزایی که یک نماز صبح باحال میخونم اینقدر خوشحالم که حد نداره! اما این روزها خیلی خیلی کم پیش میاد!
    نمیدونم چیکار کنم کسی راهکاری غیر از اینایی که نوشتم داره؟؟؟؟؟؟
    چیـــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــکار کنم ؟؟؟؟

هی!! تو امروز برای امام زمان چیکار کردی؟

2. صلوات ها 27

3.  

نوشته
    4,062
    حضور
    21 روز 10 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11167

با نام الله

بیان هم فکری کنیم که نمازای صبحمون قضا نشه

کارشناس بحث: استاد اویس

دلی که نشد خانه یاس نرگس

خراب است و و یران صفایی ندارد

5. صلوات ها 14

علاقه
    دانش
    نوشته
    3,184
    حضور
    55 روز 23 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    42
    صلوات
    30927

با عرض سلام و ادب خدمت آقا asad
    در خصوص سوال حضرتعالی باید بگویم متاسفانه یکی از مهمترین عوامل بی بهره ماندن از سحر و ترک نماز صبح عدم درک صحیح از هدف زندگی و نقش دین در سعادت ابدی انسانی است. زندگی کوتاه ما، فرصتی گذارا برای عبودیت و بندگی در پیشگاه خداوند است تا لایق دیدارش شویم. آنان که از این فرصت کوتاه بیشترین بهره را برند در روزی که همه خلائق به علم و عمل خود محشور می شوند، از نتایج اعمال خود راضی و در نزد خداوند متعال رو سفید و مسرورند و در مقابل انان که از لحظه لحظه عمر خود استفاده شایسته را نبرده در آن روز جزا، جز آرزوی بازگشتی دوباره برای جبران مافات نصیبی ندارند.
    بدیهی است برای اتصاف به کمالات الهی می بایست از سد مشکلات و رهزنهای بسیاری گذر کرد و تمامی امورات زندگی را باید با محوریت سربلندی در برابر همین مشکلات تنظیم نمود.
    در خصوص مشکل حضرتعالی باید بگویم به راستی اگر قرار بود در همان ساعت اذان صبح، کلید خانه ای ویلایی را بی عذر و بهانه به شما تقدیم نمایند آیا ممکن بود آن ساعت را در خواب بمانید یا اینکه از شوقتان ساعتی قبل از آن بیدار شده و ایا اصلا از شوق مالکیت خانه ای مجلل و رایگان لحظه ای خواب هم به چشمتان نمی آمد؟ حال اگر به جای کلید خانه ای ویلایی که عمری ناپایدار و دنیوی دارد قرار باشد شهرهایی مملو از هر آنچه میلش را دارید تا ابد را برایتان مهیا سازند و شما را تا بی نهایت غرق در لذتهای بشری و فوق بشری نمایند چه؟ اگر قرار باشد در همان ساعت خدا با همه خوبیهایش به دیدارتان بیاید و شنوای نیازها و درصدد رفع احتیاجتان باشد چه؟ آیا باز هم ممکن است آن ساعت را در خواب بمانید؟؟
    به راستی اگر تفاوت نماز اول وقت با آخر وقت اینچنین باشد که امام صادق عليه السلام بيان داشته اند: «فَضْلُ الْوَقْتِ الْأَوَّلِ عَلَى الْأَخِيرِ كَفَضْلِ الْآخِرَةِ عَلَى الدُّنْيَا»(ثواب الأعمال و عقاب الأعمال، ص: 36) فضيلت اول وقت بر آخر آن همانند فضيلتى است كه آخرت بر دنيا دارد، پس تفاوت نماز صبح خواندن و به قضا کشاندن آن تا چه حد است؟؟
    به راستی آیا همین یک حدیث شریف پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم و ضمانت حضرتش برای اهتمام به نماز صبح کافی نیست که فرمود: «ما مِنْ عَبْدٍ اهْتَمَّ بِمَوَاقِيتِ الصَّلَاةِ وَ مَوَاضِعِ الشَّمْسِ إِلَّا ضَمِنْتُ لَهُ الرَّوْحَ عِنْدَ الْمَوْتِ وَ انْقِطَاعَ الْهُمُومِ وَ الْأَحْزَانِ وَ النَّجَاةَ مِنَ النَّار»( بحارالأنوار ج : 80 ص : 9) ؛ « بنده اي (نمازگزار) كه اهتمام و مواظبت به اوقات نماز نمايد، و مواضع آفتاب را براي وقت نمازش دقت كند، من ضمانت مي كنم براي او راحتي در دم مرگ را و دفع و رفع هموم و درد و اندوه و نجات از آتش جهنم را.
    دوست خوبم اینکه فرمودی برخی از شبها زود به رختخواب می روی تا بخوابی اما خوابت نمی رود هم دلیلش روشن است. بدن شما به جهت روال طبیعی به دیر خوابیدن عادت کرده که البته این عادت هم با چند شب (گاه دو یا سه هفته) ممارست بر زود به رختخواب رفتن مرتفع می شود. بدیهی است که تا چند شب اول به جهت همان عادت، خوابتان نمی رود، ولی نباید ناامید شده و باید زود به رختخواب رفتن را برنامه حتمی هر شب خود قرار دهید، شبها غذای سنگین نخورید، و فاصله شام تا خوابیدن را بیشتر کنید، محیط خوابتان را خلوت و بی سرو صدا نگه دارید و بدون هیچ فکری جز همان فکری که در آغاز برایتان ذره ای را گفته ام چشم بر هم نهید و با تلاوت کریمه «قُلْ إِنَّما أَنَا بَشَرٌ مِثْلُكُمْ يُوحى‏ إِلَيَّ أَنَّما إِلهُكُمْ إِلهٌ واحِدٌ فَمَنْ كانَ يَرْجُوا لِقاءَ رَبِّهِ فَلْيَعْمَلْ عَمَلاً صالِحاً وَ لا يُشْرِكْ بِعِبادَةِ رَبِّهِ أَحَداً »(کهف/110) بخوابید و به قطع و یقین بدانید که اگر دل به پرودگار دهید و به امید کرمش باشید او به مراتب بیش ا ز شما چشم انتظار دیدار شماست و شما را در همان ساعت و حتی زودتر از آن با انحاء روشهایی که خود می داند بیدارتان می کند.
    امیدوارم که در همین تاپیک شاهد انجام این عمل و نتیجه آن در شما باشیم...

ویرایش توسط اویس : ۱۳۹۲/۰۳/۲۷ در ساعت ۰۸:۳۸

7. صلوات ها 23

نوشته
    103
    حضور
    5 روز 9 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    623

من هم همین طوری هستم .شبا دیر وقت میخوابیم و متاسفانه نماز صبحامون اکثرا قضا میشه . موبایل ک کوک میکنم خاموش میکنم و میگم چند دقیقه دیگه... شوهرمم که اصلا نمیشنوه!!! بدجور خوابش سنگینه .
    قبلنا که هنوز مجرد بودم و خونه ی پدریم کنار مسجد بود موذن بعد گفتن اذان همیشه این جمله رو میگفت : بشتابید بسوی نماز ای مومنان !! ومن تنها با این جمله دگرگون میشدم و برای نماز اول وقت صبح از خواب بیدار میشدمو وحتی بقیه روهم بیدار میکردم!!! برادرامم که به زور کتک بیدارشون میکردمو ومیگفتم پاشید نمازه!!!(هرچند میدونستم که این کارم ایراد دار و باید با ملاطفت بیدارشون کرد! نه با کتک ) خلاصه اون روزگار خوش بودم بدجور! ولی الان که ازدواجیدم خونمون کنار مسجد نیست که حداقل صدای اذان رو بشنوم و وقتی صبح بیدار میشم ومیبینم نماز نخوندم میگم هربلایی سرم بیاد حقمه!! و کلا افسرده میشم. اما گاهی شده که دقیقا موقع اذان ( مثلا ساعت 3و50دقیقه صبح ) ک موقع اذان اینجاس از خواب بیدار میشم و واقعا خداروشکر میکنم که بیدارم کرده. توروخدا راهکار بدید چکارکنیم که دیگه نماز صبح برامون سبک و کم اهمیت نباشه.

9. صلوات ها 19

علاقه
    (بحث دینی)
    نوشته
    1,294
    حضور
    18 روز 1 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    4082

نقل قول نوشته اصلی توسط اویس نمایش پست ها
    در خصوص مشکل حضرتعالی باید بگویم به راستی اگر قرار بود در همان ساعت اذن صبح، کلید خانه ای ویلایی را بی عذر و بهانه به شما تقدیم نمایند آیا ممکن بود آن ساعت را در خواب بمانید یا اینکه از شوقتان ساعتی قبل از آن بیدار شده و ایا اصلا از شوق مالکیت خانه ای مجلل و رایگان لحظه ای خواب هم به چشمتان نمی آمد؟
    دقیقا همین جوریه! ادم اصلا خوابش نمیبره وقتی فکرشو بکنه که فردا ساعت 4 قراره بیان بهش یک همچین چیزی بدن و بگن اگر خواب بمونی بهت تعلق نمیگیره! آدم خوابش نمیبره مگه دیوانه است که اون شب بخوابه؟ به ریسکش نمی ارزه! بهتره بیدار بمونه
    حال اگر به جای کلید خانه ای ویلایی که عمری ناپایدار و دنیوی دارد قرار باشد شهرهایی مملو از هر آنچه میلش را دارید تا ابد رایتان مهیا سازند و شما را تا بی نهایت غرض در لذتهای بشری و فوق بشری نمایند چه؟
    گر قرار باشد در همان ساعت خدا با همه خوبیهایش به دیدارتان بیادی و شنوای نیازها و درصدد رفع احتیاجتان باشد چه؟ آیا باز هم ممکن است آن ساعت را در خواب بمانید؟؟
    خیر اصلا با این ایده خواب نمیمونم! اما میدونید این فکر و این مثالی که زدید تا یک هفته تو ذهنم میمونه! بعدش همون آش و همون کاسه!
    مثلا همین جمله ی شما خیلی منو خوشحال کرد:
    اگر قرار باشد در همان ساعت خدا با همه خوبیهایش به دیدارتان بیادی و شنوای نیازها و درصدد رفع احتیاجتان باشد چه
    یعنی اینطوری بهتون بگم همین یک جمله اگر هرشب قبل از خواب یک نفر بهم بگه من صبحش به هرقیمتی شده بیدار میشم! اما بدبختانه بعد از یکی دو هفته این حرفا یادم میره و دوباره خواب رو به خدا ترجیح میدم و ساعتی رو که داره زنگ میزنه خاموش میکنم!
    دوست خوبم اینکه فرمودی برخی از شبها زود به رختخواب می روی تا بخوابی اما خوابت نمی رود هم دلیلش روشن است. بدن شما به جهت روال طبیعی به دیر خوابیدن عادت کرده که البته این عادت هم با چند شب (گاه دو یا سه هفته) ممارست بر زود به رختخواب رفتن مرتفع می شود. بدیهی است که تا چند شب اول به جهت همان عادت، خوابتان نمی رود، ولی نباید ناامید شده و باید زود به رختخواب رفتن را برنامه حتمی هر شب خود قرار دهید،
    اینکار خیلی عذاب آوره!!!! اینکه بری توی رختخواب و دو ساعت بیدار و بیکار بمونی در حالی که بدونی تو اون دوساعت میتونی کلی از کاراتو انجام بدی! خود شما میتونید دو هفته دوساعت بیدار و بیکار بخوابید توی رختخواب؟

11. صلوات ها 15

علاقه
    امام زمان
    نوشته
    150
    حضور
    9 روز 12 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    29
    صلوات
    630

سلام
    منم بعضی وقتا اینجور هستم
    اما من مثلا ساعت 4:20اذانه من ساعتو روی 4:35یه بار کوک میکنم
    بار دوم مثلا روی 5میزارم
    دفعه اول خاموشش میکنم دفعه دوم بیدارم میشم

13. صلوات ها 16

نوشته
    205
    حضور
    18 روز 3 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    1465

با سلام و عرض ادب به همه ی اسک دینی ها

بنده هم تا یک سال پیش نمی تونستم نماز صبحم رو بخونم و از این فیض محروم بودم.حتی دوستان و آشنایان هم سرزنشم می کردند که : چه فایده که مثلا حجابت خیلی کامله؟! مهم واجباتته و مخصوصا نماز!
    حتی پدرومادرم هم تلاش زیادی می کردن.ولی خسته می شدن و بعد ول می کردن.حتی من تو خواب کتک هم زدمشون متاسفانه! اصلا بهشون گفتم با دمپایی بزنن ولی افاقه نکرد! یا بعضی وقت ها هم وقتی از خواب پا می شدم بهشون می گفتم چرا منو بزدار نکردین؟؟ اونا هم می گفتن تو خواب بودی و ما بیدارت کردیم ولی تو خواب همونجوری گفتی دارم میام میام ... . بعد هم خوابیدی و ما هم خوابیدیم.خلاصه این خواب سنگین ما هم حکایت های فراوانی داشت!
    اما بعد ی مدت تصمیم گرفتم نمازم رو اول وقت بخونم.به خودم گفتم خودت رو هم اگر قرار باشه بکشی ؛ باید نماز صبح رو هم اول وقت بخونی! حالا تصور کنین که دیگه من که دیر وقت هم برای نماز بیدار نمی شدم چطور باید الان اول وقت بیدار بشم؟؟؟؟
    خلاصه رفتم اینترنت گشتم تا راهکار هایی رو پیدا کنم.موارد زیادی بود برای این کار که باید انجام می دادم .اما من چند مورد رو عملی کردم و موفق هم شدم.
    طبق تجربه هایی که به دست آوردم در طول این 1 سال و تونستم نماز صبحم رو به لطف خداوند رحمن بخونم
    فقط 3 مورد رو باید رعایت کرد:
    1 اراده کنیم و به به اهمیت نماز واقعا پی ببریم.
    2 شب زود تر بخوابیم.منن که 11 میخوابم.البته اکثرا سعی ام بر این هست.حتی خانواده بیدار می مونن ولی من میرم میخوابم.
    3 تنظیم زنگ موبایل برای 8 بار! و قرار دادن اکن در یه جای کمی دور تر از تخت یا رخت خوابمون.چون طبق تجربه ام متوجه شدم که هم با آهنگ هشدار وحشتناک مثل صدای خروس بیدار بشم و هم اینکه با راه رفتن برای رسیدن به موبایل ، تا حدودی خوابم می پره و به حالت تقریبا معمولی برمیگردم و خودم رو گول نمی زنم که چند دقیقه هم بخوابم.

شکر خدا الان دیگه من پدرومادر رو بیدار می کنم! و واقعا هم سخت بیدار می کنم.چون دیگه شاغل نیستن و هر دو شب دیر می خوابن و صبح هم سحرخیز نمی شن!
    و اینکه زود خوابیدن و عادت دادن خود ادم به زود خوابیدن خیلی مهمه!
    به نظرم حتی 2 هفته هم بیخواب شدن بدای زود خوابیدن ، زشش رو داره!

موفق باشید!
    ((امید به وعده ی خدا=ادْعُوني‏ أَسْتَجِبْ لَكُمْ))
    امام رضا (ع) فرمود جدم امام باقر (ع)فرموده است:
    گاهی خدا بنده ای را دوست دارد،دعایش را مستجاب میکند اما سالها آن را به تاخیر می اندازد تا ارتباط او با خدا قطع نشود؛وقتی به یاد حاجتش می افتد گریه می کند و با خدا حرف می زند.
    هیچ وقت ظاهر زندگی دیگران را با باطن زندگی خودتان ، مقایسه نکنید.
    کاربر حق تعالی = کاربر در محضر خدا

15. صلوات ها 16

نوشته
    147
    حضور
    7 روز 8 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    15
    آپلود
    11
    گالری
    1
    صلوات
    748

قبل از خواب آیه آخر سوره کهف رو با حضور قلب بخونین، برای من همیشه جواب داده . حتی شبهایی که خیلی دیر خوابیدم.

زود نا امید نشین ، طول می کشه تا ساعت بدنتون به زود خوابیدن عادت کنه.

موقعی که می رین توی رختخواب کتاب بخونین که چشماتونم زودتر خسته بشه و خوابتون بگیره.
    بگذارید و بگذرید،
    ببینید و دل نبندید،
    چشم بیاندازید و دل نبازید،
    که دیر یا زود باید گذاشت و گذشت....

امام علی علیه السلام

17. صلوات ها 13

نوشته
    1,365
    حضور
    15 روز 17 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3246

نقل قول نوشته اصلی توسط asad نمایش پست ها
    کسی هست یک راهکار خوب نشونم بده که نمازای صبحم کمتر غذا بشه؟
    من خیلی تو این زمینه داغونم و اصلا نمیدونم چیکار کنم!!!!!!
    هر راهکاری که فکرشو بکنید ارائه کردم اما نهایتا تا یک هفته دووم آورده و بعد از یک هفته دوباره خواب عزیز بر راهکارها غلبه کرده!
    شب ها دیر میخوابم هرشب نزدیک ساعت 1 میخوابم! زودتر خوابم نمیبره امتحان هم کردم اما خوابم نبرده! بعضی وقت ها از ده رفتم بخوابم اما تا 2 تو رختخواب بیدار موندم!
    ظهر ها هم همیشه یک ساعت میخوابم! اما اینو هم امتحان کردم و بعضی روزها ظهر نخوابیدم تا شب زود خوابم ببره اما نهایتا تا 12 و نیم زودتر خوابم نبرده!
    ساعت و مبایل کوک میکنم اما وقتی زنگ میزنن فقط برای یک لحظه خاموشش میکنم و با خودم میگم فقط یک دقیقه دیگه میخوابم بعد بلند میشم! بعد اون یک دقیقه شده چند ساعت و نمازم قضا شده!
    با سلام.

اول این که مشکل شما یک بعد مثبت داره و اون مسأله اینه که کیفیت خوابتون الحمدلله خوبه. خدا رو بابتش شکر کنید. آدمایی هستند که آرزو دارند خوابشون مثل خواب شما باشه و با هر تیک تاکی از خواب نپرند. برخی هستند که تا صبح ده یا بیست بار از خواب می پرند. البته نمازشان قضا نمی شود اما از نعمت سلامتی هم محرومند. این از مثبت اندیشی بنده!

اما راه حل شما که دوستان هم اشاره فرمودند و بنده خودم همه را انجام داده ام:

1- تغییر ساعت خواب به ساعت های زودتر که البته زمان بر بوده و کار خیلی ساده ای هم نیست. اما گاهی شدنی است.
    2- قرار دادن ساعت یا موبایل در جایی که مجبور شوید برای خاموش کردن آن بایستید و چند قدم بردارید.
    3- استفاده از زنگی که صدای بلندی دارد و حداقل بخاطر همسایه ها یا اهل خانه مجبورید زودتر آن را خاموش کنید! (مثل برخی زنگ های موبایل که به مرور صدای آنها بلندتر می شود و شما را مرحله به مرحله کلافه تر می کند!).

به همین سادگی. البته اوایل می توانید ساعت را در میانه وقت نماز کوک کنید و بعداً به تدریج به ساعت اذان صبح ببرید. اگر صدای اذان مسجد هم از طریق پنجره یا ... به گوش شما برسد هم که نور علی نور است.

با تشکر و التماس دعا.

19. صلوات ها 10

علاقه
    (بحث دینی)
    نوشته
    1,294
    حضور
    18 روز 1 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    4082

نقل قول نوشته اصلی توسط مختار. نمایش پست ها
    اما من مثلا ساعت 4:20اذانه من ساعتو روی 4:35یه بار کوک میکنم
    بار دوم مثلا روی 5میزارم
    دفعه اول خاموشش میکنم دفعه دوم بیدارم میشم
    منم دوبار کوک میکنم اما هر دوبار خاموشش میکنم و میخوابم! دفعه اول که با خیال راحت خاموش میکنم و کاملا یک چرت مشتی میزنم و دفعه دوم هم به قصد اینکه بلند بشم خاموشش میکنم اما هم سرمو یک لحظه میذارم دیگه خوابم میبره!
    نقل قول نوشته اصلی توسط حق تعالی نمایش پست ها
    حتی من تو خواب کتک هم زدمشون

شب زود تر بخوابیم.منن که 11 میخوابم.البته اکثرا سعی ام بر این هست.حتی خانواده بیدار می مونن ولی من میرم میخوابم.
    خیلی ستمه! اینکه همه بیدار باشن و بگن بخندن و چیزهای خوشمزه بخورن و تلوزیون ببینن بعد من برم توی رختخواب و سعی کنم خوابم ببره! (خونه ما کوچیکه و نمیشه رفت یک جایی که صداها نیاد! صداهای تو حال میاد تو اتاق خواب)
    3 تنظیم زنگ موبایل برای 8 بار! و قرار دادن اکن در یه جای کمی دور تر از تخت یا رخت خوابمون.چون طبق تجربه ام متوجه شدم که هم با آهنگ هشدار وحشتناک مثل صدای خروس بیدار بشم و هم اینکه با راه رفتن برای رسیدن به موبایل ، تا حدودی خوابم می پره و به حالت تقریبا معمولی برمیگردم و خودم رو گول نمی زنم که چند دقیقه هم بخوابم.
    راه خوبیه اما یک مشکلی دارم! وقتایی که مبایلمو دور از تخت میذارم قطعا بلند میشم اما خیلی طول میکشه تا بلند بشم یعنی نزدیک به پنج دقیقه اون مبایل بیچاره حجنجرش رو جر میده بعد من بلند میشم که برم خاموشش کنم و نماز بخونم! من یک بچه ی 8ماهه دارم که اگه یک صدای مبایل خیلی وحشتناک باشه و خیلی طول بکشه بیدار میشه و اگر بیدار بشه پدرمون رو در میاره و دیگه نمیخوابه ! برای همین از ترس خانمم و بچم نمیتونم مبایل رو دور از دسترس بذارم و حتی میذارمش زیر بالشم که وقتی زنگ میزنه فقط خودم بیدار شم و صداش بقیه رو بیدار نکنه!
    نقل قول نوشته اصلی توسط سها نمایش پست ها
    قبل از خواب آیه آخر سوره کهف رو با حضور قلب بخونین، برای من همیشه جواب داده . حتی شبهایی که خیلی دیر خوابیدم
    اینکارو تاحالا نکردم ! حتما انجام میدم ببینم چی میشه!
    نقل قول نوشته اصلی توسط سها نمایش پست ها
    موقعی که می رین توی رختخواب کتاب بخونین که چشماتونم زودتر خسته بشه و خوابتون بگیره
    چشمام بعد از یکی دو ساعت خسته میشه! خوابیدنی هم که نمیشه کتاب خوند باید بشینی !

21. صلوات ها 9

صفحه 1 از 6 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری