جمع بندی این حدیث از کیست ؟

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
این حدیث از کیست ؟

سلام دوستان اگه میشه بهم بگین این حدیث از کدام امام معصوممونه ؟ ممنون ازتون حدیث : ملتی که خشنودی مردم رابا خشم خدامعامله کندهرگزرستگارنخواهدشد یا علی

با نام الله

کارشناس بحث: استاد مجید

alimeshkipoosh;358853 نوشت:
سلام دوستان اگه میشه بهم بگین این حدیث از کدام امام معصوممونه ؟ ممنون ازتون حدیث : ملتی که خشنودی مردم رابا خشم خدامعامله کندهرگزرستگارنخواهدشد یا علی

جمع بندی
با سلام وعرض ادب
کاربر گرامی پس از بررسی نرم افزار های اسلامی عین این روایت ملاحظه نشد، ولی در این زمینه توجه شما را به رواياتی از امام المتقين علي (عليه السلام) جلب می نمايم:
باب السخط (ناخرسندى، خشم)
3923 1- ايّاك و ما يسخط ربّك و يوحش النّاس منك فمن اسخط ربّه تعرّض للمنيّة و من اوحش النّاس تبرّأ من الحرّيّة. 2 317 بپرهيز از آنچه پروردگارت را خشمگين كند و مردم را از تو برماند، كه هر كس خدا را ناخرسند كند، خود را در معرض هلاكت قرار داده، و هر كس مردم را از خود برماند از آزادگى جدا گشته است.
3929 7- من طلب رضى اللّه بسخط النّاس ردّ اللّه ذامّه من النّاس حامدا.
5 427 كسى كه رضايت خدا را با خشم مردم بجويد (يعنى رضايت خدا را مقدم بر خشم مردم بدارد) خداوند مذمت كننده او را از ميان مردم تبديل به ستايش كننده گرداند.
3930 8- من طلب رضى النّاس بسخط اللّه ردّ اللّه حامده من النّاس ذامّا. 5 427 كسى كه رضايت مردم را با خشم خدا بجويد خداوند ستايش كننده او را در ميان مردم تبديل به مذمّت كننده گرداند.
3931 9- ما اعظم وزر من طلب رضى المخلوقين بسخط الخالق. 6 72 چه بزرگ است جرم كسى كه رضايت مخلوق را به خشم پروردگار به جويد.(1)
__________________________________________________ __
1) ترجمه‏ غررالحكم‏ ودررالكلم(محلاتى)، ج 1 ، صفحه‏ ى 509
موضوع قفل شده است