جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: تحریف انجیل ؟؟؟؟

 1. #1

  عضویت
  جنسیت دی 1348
  علاقه
  ایمان ، اخلاق ، عمل ، امر به معروف و نهی از منکر
  نوشته
  1,954
  صلوات
  10600
  حضور
  3 روز 22 ساعت 40 دقیقه
  وبلاگ
  1
  دریافت
  20
  آپلود
  0
  گالری
  75

  تحریف انجیل ؟؟؟؟

  آیا انجیل تحریف شده است ؟ و چگونه استنباط می شود که انجیل تحریف شده است؟

  قَد تَّبَيَّنَ الرُّشْدُ مِنَ الْغَيِّ

  قال الامام الباقر (ع): ان حدیثنا یحیی القلوب


  صبا از نكهت كویت نسیمی سوی ما آورد
  ز سوز شعلة شوقت چو تاب افتاد در دلها

  بار الها: از تو پوزش می خوام که به اصرار می خواستم اراده خودم بر زندگیم حاکم باشه!خدایا اینک سکان زندگی طوفان زده ام را به تو می سپارم!باشد که آرامش نتیجه این اعتماد و توکل باشد.من وثق بالله اراه السرور و من توکل علیه کفاه الامور

 2. صلوات ها 2


 3.  

 4. #2

  عضویت
  جنسیت شهریور 1388
  نوشته
  2,648
  صلوات
  11208
  حضور
  1 روز 8 ساعت 44 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  پرسش:
  به چه دلیل مسلمانان معتقد به تحریف انجیل هستند؟

  پاسخ:

  1) پس از صعود حضرت مسیح (ع) به آسمان(و به زعم مسیحیان و یهودیان مصلوب شدن آن حضرت) انجیل یعنی کتابی که بر آن حضرت نازل شده بود به دست یهودیان از بین رفت و تمام نسخه های آن توسط یهودیان نابود گردید و سالها گذشت که مسیحیان بدون کتاب زندگی می کردند، تا اینکه بعضی از حواریون و بزرگان­ مذهبی مسیحیان در صدد برآمدند انجیل هایی برای مردم فراهم آورند و بدین ترتیب روایات متعدد و مختلفی از انجیل پدید آمد. البته باز از میان اناجیل فراوان تنها چهار انجیل انتخاب شد و بقیه را اصحاب کلیسا تأیید نکردند. بسیاری از محققین عقیده دارند که نویسندگان این چهار انجیل هم از حواریون حضرت مسیح(ع) نبوده اند و تا سال 170 میلادی چیزی به نام اناجیل یا انجیل رسمیت نداشته است. به هر تقدیر می توانید به کتاب "مقایسه ای بین تورات، انجیل، قرآن و علم" نوشته جناب دکتر موریس بوکای رجوع کنید که مطالب فراوانی را مورد بحث و تدقیق قرار داده است.

  2) «قرآن کریم 13 بار از انجیل نام برده است و هرگز نامی از اناجیل(انجیل ها) به میان نیاورده است از این مطلب می توان استفاده کرد که انجیل مسیح(ع) یعنی همان کتاب آسمانی که بر پیامبر خدا حضرت مسیح(ع) نازل شد، خود غیر از این اناجیل بوده است. بعضی از مسیحیان نیز این باور را دارند و در لابلای متون دینی آنان می توان این حقیقت را یافت مثلاً در رساله پولس به اهل غلاطیه در اصحاح اول آمده است: «من تعجب می کنم از اینکه شما اینچنین به سرعت از آنچه مسیح(ع) شما را دعوت می کند به آن ـ که خود نعمت مسیح(ع) است ـ به سراغ انجیل دیگر می روید با اینکه آن در حقیقت انجیلی دیگر نیست(یعنی انجیل واقعی نیست) بلکه مشتی افراد پیدا شده اند که شما را به زور و اجبار وادار می کنند که آنچه را آنان تحریف کرده اند بپذیرید».

  "نجّار" هم در "قصص انبیاء" به آنچه که از رساله پولس نقل شد و به موارد دیگری از کلمات وی که در رساله های او یافت می شود استناد کرده است به اینکه معلوم می شود غیر از انجیل های چهارگانه معروف انجیل دیگری بوده است به نام انجیل مسیح(ع). و البته از قرآن کریم استفاده می شود که بخشی از انجیل واقعی در میان اناجیل موجود در دست مسیحیان قرار دارد. قرآن می فرماید:

  "وَ مِنَ الَّذِینَ قَالُوا إِنَّا نَصرَی أَخَذْنَا مِیثَقَهُمْ فَنَسوا حَظًّا مِّمَّا ذُکرُوا بِهِ فَأَغْرَیْنَا بَیْنَهُمُ الْعَدَاوَةَ وَ الْبَغْضاءَ إِلی یَوْمِ الْقِیَمَةِ وَ سوْف یُنَبِّئُهُمُ اللَّهُ بِمَا کانُوا یَصنَعُونَ"[i]

  "و از کسانی که ادّعای نصرانیّت (و یاری مسیح (ع)) داشتند(نیز) پیمان گرفتیم؛ ولی آنها قسمت مهمّی را از آنچه به آنان تذکّر داده شده بود فراموش کردند؛ از این رو در میان آنها، تا دامنه قیامت، عداوت و دشمنی افکندیم. و خداوند، (در قیامت) آنها را از آنچه انجام می‏دادند (و نتایج آن)، آگاه خواهد ساخت"»[ii]

  با توجه به مطالب بیان شده معلوم می شود عقیده مسلمانان راجع به انجیل های موجود ریشه های واقعی دارد. برای بررسی بیشتر می­توانید به ترجمه تفسیر المیزان[iii] ذیل آیه79 و80 سوره آل­عمران که جناب علامه طباطبائی بحث کاملی را ارائه نموده­اند مراجعه نمایید.

  [i]سوره مائده، آیه 14.

  [ii]با استفاده ازترجمه تفسیر المیزان جلد 3 صفحه :482 و 483.

  [iii]ج3 ص 432.

  منبع: پایگاه حوزه

 5. صلوات ها 3


 6. #3

  عضویت
  جنسیت مهر 1388
  علاقه
  فلسفه اسلامی، فلسفه دین، کلام
  نوشته
  3,989
  صلوات
  13569
  حضور
  42 روز 18 ساعت 7 دقیقه
  دریافت
  8
  آپلود
  0
  گالری
  0

  راهنما تحریف انجیل
  نقل قول نوشته اصلی توسط نیایش سبز نمایش پست ها
  نقل قول نوشته اصلی توسط نیایش سبز نمایش پست ها
  آیا انجیل تحریف شده است ؟ و چگونه استنباط می شود که انجیل تحریف شده است؟

  با سلام

  انجیل نام کتابی است که بر حضرت مسیح (ع) نازل شده است, ولی بدون شک، انجیلی که کلام خدا و کتاب حضرت عیسی (ع) بود, از میان رفته است.

  حتی به اعتقاد خود مسیحیان، انجیل های کنونی که به نام های متی, مرقس, لوقا و یوحنا است، بعد از حضرت عیسی (ع) تدوین شده و حضرت عیسی (ع) کتاب آسمانی ای از خود به یادگار نگذاشته است.

  امام رضا(ع) در یک مناظره با جاثلیق به او فرمود: چنان چه شما انجیل اصلی را پس از گم کردن یافته اید, پس چرا درباره انجیل های فعلی اختلاف نظر دارید؟ چرا در هر زمانی جلسه و اجتماعی تشکیل داده و در آن تغییری می دهید؟ پس گوش کن تا من تاریخچه انجیل را تعریف کنم:

  "وقتی حضرت عیسی (ع) از میان رفت و انجیل مفقود شد, نصارا به نزد علما آمدند و گفتند: عیسی به قتل رسید, و انجیلش گم شده, چاره ای اندیشیده و تکلیف ما را روشن سازید. لوقا و مرقس جواب دادند: انجیل، درسینه های ماست و ما هر چندی یک بار یکی از آن را به شما می دهیم, لذا ناراحت نشوید. هر وقت نوشتیم برای شما تلاوت می کنیم. لوقا و مرقس و یوحنا و متی نشستند و انجیل های فعلی را تدوین کردند, در حالی که این چهار نفر شاگردان پیشینیان بودند و شاگران بلافصل خود حضرت عیسی نبودند.(1)

  بنابراین طبق تصریح مورخان مسیحی و طبق گواهی صریح خود اناجیل و سایر کتاب ها و رساله های عهدجدید, هیچ یک از اناجیل موجود, کتاب آسمانی نیستند, بلکه بعد از حضرت مسیح نگاشته شده اند پس اصلاً این کتاب ها کتاب حضرت عیسی(ع) نیستند تا بگوییم قسمتی تحریف شده است, بلکه اساساً ساخته و پرداخته ذهن بشری است و هیچ گونه اعتباری ندارند. علاوه بر این که مملو از خرافات و سخنان غیر عقلی و غیر منطقی نیز می باشند; مانند نسبت شراب خواری دادن به انبیای معصوم, کشتی گرفتن حضرت یعقوب با خدا و نظایر آن.(2)

  موفق باشید ...

  منبع: پایگاه اینترنتی مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی.


  پی نوشتها______________________________________ ________
  1. سیدهادی خسرو شاهی, انجیل و مسیح, ص 8.
  2. تفسیر نمونه, ج 2 ص 311ـ و ج 23 ص 391؛ حقیقت مسیحیت, ص 38 و ص 62 مصطفی حسین دشتی؛ معارف و معاریف, ماده انجیل.

  تحریف انجیل ؟؟؟؟

 7. صلوات


 8. #4

  عضویت
  جنسیت فروردین 1390
  علاقه
  فلسفه
  نوشته
  927
  صلوات
  936
  حضور
  6 روز 13 ساعت 28 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  خواهشا دلایل تارخی از کتابهای خود مسیحیان بیاورید که خودشان اقرار به زیاده شدن در انجیل دارند!
  خیام:قومی به گمان فتاده در راه یقین!
  دکارت:
  اکنون دیری است که پی برده ام که چه بس نادرست که آنها را در جوانی درست می پنداشتم و تا چه پایه شایان شک،هر آنچه بر چنین پایه ای سست بنهاده بودم.پس دیدم که اگر می خواهم در علوم چیزی استوار و پایدار پدید آورم ،ناگزیرم یک بار در زندگی همه چیزی را از بنیاد زیر و زبر کنم و از نو ،از پایه،از نخستین مبادی بیاغازم.
  به امید رهایی همگان از زندان یقین عوامانه و حرکت به سوی یقین منطقی ای که هیچ احتمال خلاف در آن نباشد.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. جمع بندی وسواس در عمل به فرایض واجبی دین یا دقت عمل در ان؟؟؟؟
  توسط fagatbakhodabash در انجمن اخلاق فردی
  پاسخ: 6
  آخرين نوشته: 1394/05/24, 11:33
 2. جمع بندی معنای این جمله علامه چیست؟؟؟؟
  توسط ذکر یونسیه در انجمن مسائل عرفان نظری
  پاسخ: 4
  آخرين نوشته: 1394/02/01, 09:24
 3. جمع بندی خلیفه الله؟؟؟؟
  توسط mlr2010 در انجمن امام شناسی
  پاسخ: 4
  آخرين نوشته: 1391/06/07, 00:28
 4. خواندن ترجمه قرآن بهتر است یا عربی آن؟؟؟؟
  توسط ایمان77 در انجمن اصول و معارف دين در قرآن
  پاسخ: 5
  آخرين نوشته: 1391/05/14, 03:35

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود