خواستگاری در عده

تب‌های اولیه

9 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
خواستگاری در عده

سلام خواستگار در عده جایز است یاخیر؟رهبری

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد سجاد

[="Tahoma"][="Black"]

محدثه83;357936 نوشت:
سلام خواستگار در عده جایز است یاخیر؟رهبری

با عرض سلام و احترام و تشکر از سؤال شما
از نظر بسیاری از فقهاء خواستگارى صریح یا با تعریض و اشاره از زنى كه در عدۀ دیگری است ، حرام است اما اگر عده رجعی نباشد به صورت تعریض و اشاره مانعی ندارد (1)

همیشه موفق و پیروز باشید

پی نوشت:
1.استفتاء از دفتر آیت الله خامنه ای در قم[/]

سلام.یکی از دوستان من مدتی در عقد بود.بنا به دلایلی عقدشون به هم خورد.چندماه بعدش یه خواستگار براش اومد و به سلامتی الان سر زندگیشه.
سوال اینجاست این دوست من نمیدونه که آیا مدت عده را گذرونده بود بعد ازدواج کرد یا خیر؟
حکم این مساله چی میشه؟؟؟
باتشکر
مرجع:رهبری

[="Tahoma"][="Black"]

باغ بهشت;358636 نوشت:
سلام.یکی از دوستان من مدتی در عقد بود.بنا به دلایلی عقدشون به هم خورد.چندماه بعدش یه خواستگار براش اومد و به سلامتی الان سر زندگیشه.
سوال اینجاست این دوست من نمیدونه که آیا مدت عده را گذرونده بود بعد ازدواج کرد یا خیر؟
حکم این مساله چی میشه؟؟؟
باتشکر

در فرض سؤال شک فعلی اعتباری ندارد و بنا را باید بر گذشتن زمان عده و صحت عقد گذاشت . (1)

در پناه حضرت حق باشید

پی نوشت:
1. استفتاء از دفتر آیت الله خامنه ای در قم[/]

باغ بهشت;358636 نوشت:
حکم این مساله چی میشه؟؟؟
باتشکر

سجاد;358821 نوشت:

در فرض سؤال شک فعلی اعتباری ندارد و بنا را باید بر گذشتن زمان عده و صحت عقد گذاشت . (1)

در پناه حضرت حق باشید

پی نوشت:
1. استفتاء از دفتر آیت الله خامنه ای در قم

ببخشید جناب کارشناس

مگر در صورت عدم ارتباط جنسی هم نگه داشتن عده لازم است؟

با تشکر

[="Tahoma"][="Black"]

حق دوست;358827 نوشت:
ببخشید جناب کارشناس
مگر در صورت عدم ارتباط جنسی هم نگه داشتن عده لازم است؟
با تشکر

با تشکر از سؤال شما

خواهش می کنم

پاسخ بر فرض لزوم عده بوده و گرنه اگر رابطه جنسی بر قرار نشده باشد نیازی به نگه داشتن عده نیست .

همیشه موفق و سلامت باشید[/]

با عرض سلام خدمت دوستان،
طبق مطالبی ک شنیدم و اگر درست یادم باشه توی قرآن خوندم گفته شده که زن بعد از طلاقش باید 3 ماه بگذره (یا همون 3 دوره عادت ماهیانه) تا بتونه با شخصی ازدواج بکنه
حالا سوال من این هستش ک در شرایط زیر امکان ازدواج موقت هستش؟

زنی درحال گرفتن طلاق است،و این درحالی است ک بیشتر از 3 ماه است هیچگونه نزدیکی با شوهر خود نداشته است،و بیش تر از 3 بار عادت ماهیانه شده است
آیا بعد از طلاق میتوان او را به ازدواج موقت درآورد؟

[="Tahoma"][="Black"]

mahdi72;553920 نوشت:
با عرض سلام خدمت دوستان،
طبق مطالبی ک شنیدم و اگر درست یادم باشه توی قرآن خوندم گفته شده که زن بعد از طلاقش باید 3 ماه بگذره (یا همون 3 دوره عادت ماهیانه) تا بتونه با شخصی ازدواج بکنه
حالا سوال من این هستش ک در شرایط زیر امکان ازدواج موقت هستش؟

زنی درحال گرفتن طلاق است،و این درحالی است ک بیشتر از 3 ماه است هیچگونه نزدیکی با شوهر خود نداشته است،و بیش تر از 3 بار عادت ماهیانه شده است
آیا بعد از طلاق میتوان او را به ازدواج موقت درآورد؟

زمان عده از بعد طلاق یا جدایی آغاز می شود و قبل طلاق و جدایی حتی اگر نزدیکی هم نشده باشد ، جزء زمان عده محسوب نمی گردد.

همیشه سلامت و موفق باشید[/]

موضوع قفل شده است