صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیا رفتن به باشگاه اشکال دارد؟

نوشته
    6
    حضور
    11 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    23

آیا رفتن به باشگاه اشکال دارد؟

بنام خدا
    ببخشید می خواستم بدونم آیا رفتن به باشگاه که آهنگ های غیر مجاز میذارن اشکالی داره؟اگر اشکال داره دیگه نباید تا آخر عمر باشگاه برم؟مرجع تقلیدم هم آقای مکارم هستند.

2. صلوات ها 10

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,527
    حضور
    174 روز 22 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58310

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد شفا

5. صلوات ها 5

علاقه
    فقه جعفري
    نوشته
    3,119
    حضور
    52 روز 23 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    8
    صلوات
    11219

نقل قول نوشته اصلی توسط اسمان زیباست نمایش پست ها
    بنام خدا
    ببخشید می خواستم بدونم آیا رفتن به باشگاه که آهنگ های غیر مجاز میذارن اشکالی داره؟اگر اشکال داره دیگه نباید تا آخر عمر باشگاه برم؟مرجع تقلیدم هم آقای مکارم هستند.

سلام عليكم

رفتن به باشگاهي كه موسيق حرام (يعني بصورت مطرب كه مناسب مجالس لهوو لعب است) مي گذارد وكساني كه در باشگاه شركت كردن به گوششان ميرسد جايز نيست.
    وشما بايد با مسئول باشگاه صحبت كنيد كه در ساعتي از روز از موسيقي استفاده نكند يا از موسيقي حلال استفاده كند.
    وشما در آن ساعت مراجعه كنيدواگر قبول نمي كنندشركت كردن در اين باشگاهها جايز نيست مگر اينكه ضرورت داشته باشد به مقدار ضرورت اشكالي ندارد.

منبع:استفتائات ،احكام ورزشي
    ویرایش توسط شفا : ۱۳۹۲/۰۳/۱۹ در ساعت ۲۰:۳۶

7. صلوات ها 13

نوشته
    298
    حضور
    2 روز 16 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    411

نقل قول نوشته اصلی توسط اسمان زیباست نمایش پست ها
    ببخشید مزاحم شدم اما میتونید یه هنزفری با خودتون ببرید مداحی گوش بدید، توجه داشته باشید که کسب قدرت بدنی نیز درراه اسلام عبادت است. قو علی خدمتک جوارحی (دعای شریف کمیل)
    هو الاول و الاخر و الظاهر و الباطن هو علیّ بن ابی طالب الذی لا فتی الا هو و لا سیف الا سیفه و علی کل شی قدیر
    نمیذاریم شام را کربلا کنند
    یه روزی عباس و حسین سلام الله علیهما تنها شمشیر زدن و بفجیع ترین طور ممکن شهید شدند طوری که امام سجاد فرمود پدرم را کشتند طوری که یک گوسفند را اینگونه نمی کشند، یه روزی زینب و رقیه سلام الله علیهما رو تو کوچه ها گردوندند و سنگ زدن... ولی دیگه خاندان علی ع تنها نیست والله والله والله اگر دست فقط دست به ضریح بی بی زینب بزنن، عربستانو با خاک یکسان میکنیم.

9. صلوات ها 10

نوشته
    192
    حضور
    9 روز 5 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    932

سلام
    ببخشید هندزفری بذاره؟
    اولا که گوشیشو کجا بذاره؟لباس ورزشی تنگه جایی نداره که بخوای گوشی یا ام پی تری بذاری.بعدشم اینجوری متوجه حرفای استادش نمیشه و تو برخی حرکات حتی ممکنه هندز فری یا گوشی یا ام پی تری ... بیفته. کلا اینطوری اذیته.

اگه بگردین کلاس ورزشی های بدون موسیقی هم پیدا میشه.مثلا کلاس هایی که وابسته به یک سازمان مذهبیه مثلا سپاه یا هرجا معمولا موسیقی نداره.سالن ورزشی شرکت نفت هم البته تو شهر ما موسیقی نداره.البته اگه حدود ده نفر جمع بشید بهتون استاد میدن و میتونید اون ساعتو بدون موسیقی براتون کلاس بذارن.البته برخی جاهای خصوصی حاضرن این کارو کنن.
    من خودم همین مشکلو داشتم اما بلاخره کلاسی که موسیقی نداشته باشه پیدا کردم.
    ولی ممکنه کیفیتش پایین تر باشه ولی ارزششو داره
    موفق باشید
    تو خود گفتی که در قلب شکسته خانه داری ، شکسته قلب من جانا به عهد خود وفا کن...

11. صلوات ها 8

نوشته
    298
    حضور
    2 روز 16 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    411

نقل قول نوشته اصلی توسط شمیم الزهرا نمایش پست ها
    ولی ممکنه کیفیتش پایین تر باشه ولی ارزششو داره
    من ساکن قم المشرفه هستم و درین مذهبیترین شهر فقط چند مکان بدون موسیقی رو یافتم(اینم از معایب کشورمون) که دور هستن. ترجیح دادم از هنزفری یوز کنم.
    هو الاول و الاخر و الظاهر و الباطن هو علیّ بن ابی طالب الذی لا فتی الا هو و لا سیف الا سیفه و علی کل شی قدیر
    یه روزی عباس و حسین سلام الله علیهما تنها شمشیر زدن و بفجیع ترین طور ممکن شهید شدند طوری که امام سجاد فرمود پدرم را کشتند طوری که یک گوسفند را اینگونه نمی کشند، یه روزی زینب و رقیه سلام الله علیهما رو تو کوچه ها گردوندند و سنگ زدن... ولی دیگه خاندان علی ع تنها نیست والله والله والله اگر دست فقط دست به ضریح بی بی زینب بزنن، عربستانو با خاک یکسان میکنیم.

13. صلوات ها 6

علاقه
    حق، افزایش آگاهی
    نوشته
    1,248
    حضور
    140 روز 15 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    25
    آپلود
    0
    گالری
    66
    صلوات
    6260

نکته اصلی اینجا تعریف آهنگ مجاز و غیر مجازه که مباحثش در تاپیک های دیگه مطرح شد.
    در مورد اینکه میگن جایی پیدا کنید که اهنگ نذاره
    عموما ادم میتونه به نزدیک ترین محل به محل سکونتش بره وگرنه زمان رفت وامد از زمانی که صرف ورزش میشه بیشتر میشه و عملا بعد یه مدت منتفی میشه.

دیگه از باشگاه متعلق به مسجد که مقید تر پیدا نمیشه. من رفتم اونم آهنگ میذاشت زیر مسجد البته آهنگ بدون خواننده (تکنو و...).
    در این زمونه جوری شده عملا اجتناب از گناه تنها با دوری از بسیاری از فعالیتهای اجتماعی ممکنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط شفا نمایش پست ها
    مگر اينكه ضرورت داشته باشد به مقدار ضرورت اشكالي ندارد.
    من اخر نفهمیدم چرا اکثر سوالات با قید ها و لغاتی پاسخ داده میشه که یک معنای مطلق نداره و در نهایت ادم باید به شخصه در مورد کارش تصمیم بگیره.
    مثل عرف. مصلحت، ضرورت و....

15. صلوات ها 4

نوشته
    298
    حضور
    2 روز 16 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    411

این وضع بانکهامونه و اینم وضع صداوسیمامون. معلومه دیگه وضع مسجدامون چیه... خداعاقبتمونو بخیر کند ان شا الله

17. صلوات ها 4

علاقه
    خداواهل بیت ع
    نوشته
    631
    حضور
    27 روز 14 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    4542

اشاره

منم همیشه این سوالم بودبعدازدفترمرجع تقلیدم پرسیدم گفتن حرامه وگناه دیگه ول کردم باشگاهواماورزش کم وبیش میکنم خداروشکرواگه خدابخوادبعدامتحانام شروع میکنم اگه یک پارک ویژه بانوان داشتیم بادستگاه های ورزشی عالی بود

19. صلوات ها 2

علاقه
    فقه جعفري
    نوشته
    3,119
    حضور
    52 روز 23 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    8
    صلوات
    11219

نقل قول نوشته اصلی توسط antiuwamism نمایش پست ها
    ببخشید مزاحم شدم اما میتونید یه هنزفری با خودتون ببرید مداحی گوش بدید، توجه داشته باشید که کسب قدرت بدنی نیز درراه اسلام عبادت است. قو علی خدمتک جوارحی (دعای شریف کمیل)
    سلام عليكم

طبق نظر آيت الله مكارم شيرازي

آن مجلسي را كه در آن موسيقي حرام نواخته مي شود مجلس حرام بوده وحضور در آن مجالس حرام است

مگر اينكه باشگاه به صورتي باشد كه آن مكاني كه شما قرار داريد وآن مكاني كه موسيقي حرام پخش ميشود دو محل محسوب شود (اگرچه صداي موسيقي بيايد )كه در اين صورت باقرار دادن هنز فري يا گوش نكردن به آن اگرچه به گوشتان برسد اشكالي ندارد.

اما اگر عرفا يك مكان باشد با قرار دادن هنزفري در گوش مشكل شما حل نمي شود چون مجلسي كه موسيقي حرام دارد مجلس حرام است.

منبع :استفتائات آيت الله مكارم شيرازي

21. صلوات ها 3

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری