صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: وظیفه من در انتخابات چیست؟

نوشته
    192
    حضور
    9 روز 5 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    932

وظیفه من در انتخابات چیست؟

سلام به همه دوستان عزیز و کارشناسان محترم.
    ضمن تشکر از همه شما بابت راهنمایی هاتون در تایپیک قبلی من،لطفا مجددا منو راهنمایی کنین
    در تایپیکم بهم گفتین نباید جلوی همسرم جوری باشم که یک آدم مذهبی به حساب بیام یعنی فقط واجبات باید انجام بدم و موضع گیری نکنم.
    در قبال انتخابات چه کنم؟
    همسرم به شدت مخالف نظام هستن و از همه افرادی که رای میدن بدشون میاد و سعی میکنن که دیگرانو مجاب کنن تا رای ندن.
    در انتخابات های گذشته که من رای میدادم،برخورد خاصی نمیکردن و فقط وقتی از یه چیزی دیگه ناراحت بودن به رای دادن من ربطش میدادن!
    مثلا یه چیزی گرون میشد با من دعوا میکردن که عذرمیخوام میگن احمقایی مثه تو میذارن اینا هرکار میخوان بکنن... تقصیر شماهاس که میرین به اینا رای میدین...خلاصه یعنی در همون موقع که من میرفتم رای بدم چیزی نمیگفتن اما بعدش سر هر موضوعی بامن دعوا میکردن.
    حالا کمک کنین که چه کنم؟
    تو خود گفتی که در قلب شکسته خانه داری ، شکسته قلب من جانا به عهد خود وفا کن...

2. صلوات ها 5

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 16 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58289

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

5. صلوات ها 5

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

نقل قول نوشته اصلی توسط شمیم الزهرا نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان عزیز و کارشناسان محترم.
    ضمن تشکر از همه شما بابت راهنمایی هاتون در تایپیک قبلی من،لطفا مجددا منو راهنمایی کنین
    در تایپیکم بهم گفتین نباید جلوی همسرم جوری باشم که یک آدم مذهبی به حساب بیام یعنی فقط واجبات باید انجام بدم و موضع گیری نکنم.
    در قبال انتخابات چه کنم؟
    همسرم به شدت مخالف نظام هستن و از همه افرادی که رای میدن بدشون میاد و سعی میکنن که دیگرانو مجاب کنن تا رای ندن.
    در انتخابات های گذشته که من رای میدادم،برخورد خاصی نمیکردن و فقط وقتی از یه چیزی دیگه ناراحت بودن به رای دادن من ربطش میدادن!
    مثلا یه چیزی گرون میشد با من دعوا میکردن که عذرمیخوام میگن احمقایی مثه تو میذارن اینا هرکار میخوان بکنن... تقصیر شماهاس که میرین به اینا رای میدین...خلاصه یعنی در همون موقع که من میرفتم رای بدم چیزی نمیگفتن اما بعدش سر هر موضوعی بامن دعوا میکردن.
    حالا کمک کنین که چه کنم؟
    بسمه‌تعالي
    با عرض سلام و تحيت.
    در خصوص موضوع مذكور توجه حضرتعالي را به نكات زير جلب مي‌كنم:
    1- در صورتيكه مرجع تقليد شما، شركت در انتخابات را از اموري مي‌داند كه نيازي به اذن شوهر ندارد، در صورتيكه مفسده‌اي زندگي مشترك شما را تهديد نكند. لازم نيست اصل موضوع را با ايشان درميان بگذاريد تا با مخالفت ايشان مواجه شويد.
    2- پيرو موضوعات قبلي، در اين خصوص نيز شايسته است از همان الگوي قبل استفاده كنيد، يعني با ظرافت و بدون ايجاد مشاجره، تنها به بيان ديدگاه و پيگيري درخواست خود بپردازيد بدون اينكه سعي در نصيحت ايشان داشته باشيد.
    در پناه خداي متعال موفق باشيد.
    مقام معظم رهبری:
    ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
    . . . اسلام به دنبال این است.
    .
    .
    .
    مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
    مادرت را ببوس،
    پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
    این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

7. صلوات ها 5

نوشته
    192
    حضور
    9 روز 5 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    932

سلام ممنونم از پاسختون.
    من هیچوقت حتی نظرمو نمیگم چه برسه به نصیحت.چون شخصیتشون اینجوریه که توان شنیدن مخالفت ندارن.

من مرجعم ایت الله سیستانیه و با توجه به این که جمعه روز تعطیلیشونه و خونه هستن بدون اینکه بفهمن نمیتونم از خونه خارج شم.
    لطفا بفرمایید من چه کنم؟

9. صلوات ها 5

نوشته
    192
    حضور
    9 روز 5 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    932

و حتی در مورد کاندید هم حساسن.مثلا اگه فرض بر این باشه که رای دادن واجبه و باید بدون اذن همسرم رای بدم،ازم میپرسه به کی رای دادی؟دروغ بگم؟
    کسی که من میخوام بهش رای بدمو همسرم ازش متنفره و اگه بفهمه من تو نظرم اونه دعوای حسابی راه میفته.میتونم به دروغ اسم کس دیگه بگم؟

11. صلوات ها 4

نوشته
    192
    حضور
    9 روز 5 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    932

زنگ زدم دفترشون به قسمت به بانوان.میگم حکم ایشون چیه؟خانمه میگه نگفتن رای ندین برین رای بدین خوبه! میگم حکم ایشون دقیق چیه؟
    میگه خوبه رای بدین دیگه!!!!!!!!!!!!!!!! واقعا از اینهمه اطلاعاتشون من متشکرم! براشون توضیح میدم همسرم راضی نیستن وظیفم چیه؟
    میگه همسرتونو راضی کنین باهم برین رای بدین!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !! یعنی اینهمه هوشو ذکاوتشون واقعا منو متحییر کرده!من که نمیدونستم باید همسرمو راضی کنم!

الان بلاخره قسمت اقایون جواب دادن و گفتن چون بعدش به دعوا کشیده میشه نباید رای بدین.
    الان یعنی من نباید رای بدم؟لطفا راهنماییم کنین؟
    ویرایش توسط شمیم الزهرا : ۱۳۹۲/۰۳/۲۰ در ساعت ۰۹:۳۴

13. صلوات ها 5

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

زنگ زدم دفترشون به قسمت به بانوان.میگم حکم ایشون چیه؟خانمه میگه نگفتن رای ندین برین رای بدین خوبه! میگم حکم ایشون دقیق چیه؟
    میگه خوبه رای بدین دیگه!!!!!!!!!!!!!!!! واقعا از اینهمه اطلاعاتشون من متشکرم! براشون توضیح میدم همسرم راضی نیستن وظیفم چیه؟
    میگه همسرتونو راضی کنین باهم برین رای بدین!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !! یعنی اینهمه هوشو ذکاوتشون واقعا منو متحییر کرده!من که نمیدونستم باید همسرمو راضی کنم!

الان بلاخره قسمت اقایون جواب دادن و گفتن چون بعدش به دعوا کشیده میشه نباید رای بدین.
    الان یعنی من نباید رای بدم؟لطفا راهنماییم کنین؟
    بسمه تعالي
    خواهر ارجمند سلام عليكم
    1-لازم است شما مبنا را نظر مرجع محترم قرار دهيد و آنچه را كه دفتر ايشان فرموده‌اند دنبال بفرماييد.
    2- مهم حضور در انتخابات است، و اينكه به چه كسي راي بدهيم در رتبه دوم قرار دارد. لذا اگر اصل حضور شما در انتخابات و (حتي راي سفيد انداختن و يا به نامزدي غير فرد مورد نظر راي دادن) مخالفت ايشان را به دنبال ندارد، به اصل شركت در انتخابات اكتفا نماييد.
    حضرتعالي مي‌توانيد پاسخ سوالات فقهي را به صورت دقيقتر از كارشناسان محترم احكام جويا شويد.
    در پناه خداي متعال موفق باشيد.
    مقام معظم رهبری:
    .
    .
    .
    مادرت را ببوس،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.

15. صلوات ها 4

نوشته
    112
    حضور
    6 روز 6 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    439

در قبال انتخابات چه کنم؟
    با سلام

اگر شوهرتان با رای سفید یا رای باطله موافقند، رای سفید یا باطله بدهید.

مسلما شوهر شما هم منکر اهمیت بودن مهر انتخابات در شناسنامه ی شما نمیشود، از همین طریق میتوانید او را مجاب کنید تا به خاطر بودن مهر در شناسنامه تان رای دهید

یا حق

17. صلوات ها 2

نوشته
    192
    حضور
    9 روز 5 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    932

سلام ممنونم از پاسختون.
    اما رای سفیدو میدونم خیلی مسخره میکنه و تا مدت ها میشم سوژه خودش و خانوادش اما کمتر عصبانی میشه نسبت به رای دادن به کاندیدی که من مد نظر دارم.همیشه خیلی به افرادی که رای سفید میدن توهین میکنه.
    رای سفید با رای به یک کاندید پرت زیاد فرقی برای همسرم نداره.اصل جریان شرکت در انتخاباته که عصبانیش میکنه اما نمیگه نرو!!!!!!!
    خدایا من تکلیفم چیه؟

19. صلوات ها 2

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

سلام ممنونم از پاسختون.
    اما رای سفیدو میدونم خیلی مسخره میکنه و تا مدت ها میشم سوژه خودش و خانوادش اما کمتر عصبانی میشه نسبت به رای دادن به کاندیدی که من مد نظر دارم.همیشه خیلی به افرادی که رای سفید میدن توهین میکنه.
    رای سفید با رای به یک کاندید پرت زیاد فرقی برای همسرم نداره.اصل جریان شرکت در انتخاباته که عصبانیش میکنه اما نمیگه نرو!!!!!!!
    خدایا من تکلیفم چیه؟
    بسمه‌تعالي
    با سلام عرض تحيت
    راهكار كلي: همانطور كه قبلا تقديم شد، اين مسئله را نبايد جداي از نوع تعامل شما با همسرتان قلمداد كرد. به اين معنا كه اين موضوع نيز يكي از مصاديق اختلافي شما با همسر محترم است كه راهكارهاي مربوطه در تاپيك مورد بحث از طرف بنده و ساير عزيزان ارائه شد. لذا به صورت كلي اين مسئله را از همان دريچه‌اي كه قبلا در ارتباط با چگونگي تعامل با همسر توضيح داده شد ببينيد و نه مستقل.
    راهكار اختصاصي: به اعتقادبنده نبايد تا اين اندازه وسواس به خرج دهيد. اگر قادر به جلب نظر ايشان هستيد و يا ميتوانيد بدون بروز مشكل، راي خود را هرچند سفيد به صندوق بياندازيد كه هيچ و گرنه همانطور كه دفتر مرجع عالي مقام گفته اند تكليفي بر شما نيست. پس وسواس به خرج ندهيد.
    در پناه خداي بزرگ موفق باشيد
    ویرایش توسط اميدوار : ۱۳۹۲/۰۳/۲۱ در ساعت ۱۳:۲۲
    مقام معظم رهبری:
    .
    .
    .
    مادرت را ببوس،

21. صلوات ها 4

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری