صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: شک در تدبیر و مدیریت ولایت فقیه و شک کردن به دین

نوشته
    19
    حضور
    15 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    79

شک در تدبیر و مدیریت ولایت فقیه و شک کردن به دین

سلام

دوستان من به شدت معتقد به ولایت فقیه بودم الانم هنوز از اعتقاد و نظرم برنگشتم ولی واقعا دیگه درمقابل حرفهایی که بر ضد حکومت و کشورم و ولایت فقیه میزنن حرفی ندارم بزنم .

خواهشا راهنماییم کنید که واقعا چطور باید وقتی یه سری مسائلو میبینم در مقابل حرفهای مخالفان دین و نظام و رهبر و .. بتونم اعتقادمو حفظ کنم !

ما توی جامعه اسلامی داریم زندگی میکنیم ولی نود درصد جاهایی که مسئولین حضور دارن نگاه میکنیم بی دینی موج میزنه و اخرشم هر روز میگن کشور داره پیشرفت میکنه در صورتیکه واقعا با بی تدبیری خیلی از مشکلات داره بیشتر میشه فقطم اقتصادی نیست .

برادر من ادم معتقدی بود همیشه از رهبر دفاع میکرد ولی کارش به جایی رسیده به کل دین شک کرده . برادرام تحصیلاتشون در حد دکتراست مذهبی بودن ولی انقد سوء استفاده های کساییو دیدن که دم از اسلام میزنن کلا از دین دارن بیزار میشن و میگن اصلا انگار دینو درست کردن به اسمش مردمو ساکت کنن و خودشونم میخوان برای پیشرفت برن خارج چون واقعا به علم اونجا بها میدن

خیلی دلم پره چون میبینم اینجوری جوونامونو بی دین میشه .

سربازی گذاشتن اسمشو گذاشتن خدمت مقدس در صورتیکه من بدون استثناء هر سربازیو تو دوستان خانوادگی و فامیل دیدم مجبور بوده برای امیر پادگان و افسرا کارای شخصیشونو کنه حتی کاشی کاری خونه امیرا !!!
    برادر خودمم پایان نامه دکترای امیر پادگانشو نوشت !!
    ........

انقد سن ازدواج جوونا بالا رفته ولی مسئولین به خودشون نمیان خود این سربازی یه مانع بزرگ ازدواج شده حجت الاسلام عباسی حرفای قشنگی تو برنامه گلبرگ میزد در مورد همین سربازی و اینکه چقد مشکل بزرگی در ازدواج جوونا به وجود اورده و کسی متوجه نیست دو سال گذر عمر برای جوونی که نیزا به ازدواج داره چقد سخته ,یه سربازیو نمیتونه کشور اسلامی مدیریت کنه ؟!
    حداقل نمیتونن برای متاهلا سربازی فرق کنه یا یه حقوقی بدن که البته خنده دار نباشه و طرف نون خشکم بتونه باهاش بخره !! توی برنامه گلبرگ چقد قشنگ اشاره کردن که خیلی از شبهات اعتقادی و بی دینی و جوونا هم از ازدواج نکردنه ...

به قوه قضائیه ادم نیگا میکنه فقط ادعای رسیدگی داره ولی هر کی راهش به این قوه میخوره حقم باهاش باشه ناامید میشه خودم تجربه کردم که نمیتونه حق کارگر از کارفرمایی بگیره که چندین سال همه کارفرماها ازش شکایت کردن
    بعضیها هم که هر چقد دزدی کنن آخر یه کم جریمشون میکنن و طرف جریموش میده و با بقیه پول دزدی زندگی میکنه رئیس این قوه رو رهبر انتخاب میکنه نمیتونه با عدایت برخورد کنه خب رئیسشو چرا رهبر عوض نمیکنه ...

صدا و سیما افتضاح ...
    رهبر رئیس صدا و سیمارو انتخاب میکنه ...

رهبر روسای نیرو های مسلحو انتخاب میکنه یعنی رهبری نمیدونه دو سال از عمر جوونا با حقوق 40 50 هزار تومن که کرایشونم نمیشه تو پادگانا میگذره در صورتیکه طرف میبینی تحصیلات عالی داره وسنش زیاد شده و ازدواج نکرده کارم نداره تازه باید بره جلوی در پادگان نگهبانی بده !!!!!!!!!!!!!

چرا باید شرایط اینگونه باشه که رهبر میبینه درست کار نمیکنن کنارشون نزاره و یه فرد انقلابی و درست و حسابی نیاره .. همین میشه همه به رهبرم بد بین میشن

خیلی ناراحتم چون همیشه از رهبر و از اسلام دفاع کردم ولی واقعا الان در مقابل حرفای مخالفان که برادرامم جزئشون شدن حرفی ندارم

بعد هر وقت بحث انتخابات میشه مردم بیاید رای بدید مردم بیاید راهپیمایی ....
    آخرشم میخوان دلمونو خوش کنن ما چون تحریمیم مشکل داریم در صورتیکه اغلب مشکلات از خود مسئولینه از ضعف قوه قضائیه در اجرای عدالت از ضعف صدا و سیما و از بی فکری و ...

اصلا نمیدونم چنین حرفاییو تایید میکنن تا کارشناسی جواب بده یا سانسور میشه ...

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۲/۰۶/۱۱ در ساعت ۱۱:۱۵ دلیل: تغییر سایز فونت ، لطفا کمی درشت تر بنویسید!

2. صلوات ها 7

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,545
    حضور
    175 روز 7 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58331

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد کریم

5. صلوات ها 2

علاقه
    مجلس امام حسین(ع)، مطالعه، ورزش، خانواده.
    نوشته
    2,695
    حضور
    41 روز 1 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7505

نقل قول نوشته اصلی توسط تنـــــها و دلتنگ نمایش پست ها
    دوستان من به شدت معتقد به ولایت فقیه بودم الانم هنوز از اعتقاد و نظرم برنگشتم ولی واقعا دیگه درمقابل حرفهایی که بر ضد حکومت و کشورم و ولایت فقیه میزنن حرفی ندارم بزنم .
    خواهشا راهنماییم کنید که واقعا چطور باید وقتی یه سری مسائلو میبینم در مقابل حرفهای مخالفان دین و نظام و رهبر و .. بتونم اعتقادمو حفظ کنم !
    ما توی جامعه اسلامی داریم زندگی میکنیم ولی نود درصد جاهایی که مسئولین حضور دارن نگاه میکنیم بی دینی موج میزنه و اخرشم هر روز میگن کشور داره پیشرفت میکنه در صورتیکه واقعا با بی تدبیری خیلی از مشکلات داره بیشتر میشه فقطم اقتصادی نیست .
    برادر من ادم معتقدی بود همیشه از رهبر دفاع میکرد ولی کارش به جایی رسیده به کل دین شک کرده . برادرام تحصیلاتشون در حد دکتراست مذهبی بودن ولی انقد سوء استفاده های کساییو دیدن که دم از اسلام میزنن کلا از دین دارن بیزار میشن و میگن اصلا انگار دینو درست کردن به اسمش مردمو ساکت کنن و خودشونم میخوان برای پیشرفت برن خارج چون واقعا به علم اونجا بها میدن
    خیلی دلم پره چون میبینم اینجوری جوونامونو بی دین میشه .
    سربازی گذاشتن اسمشو گذاشتن خدمت مقدس در صورتیکه من بدون استثناء هر سربازیو تو دوستان خانوادگی و فامیل دیدم مجبور بوده برای امیر پادگان و افسرا کارای شخصیشونو کنه حتی کاشی کاری خونه امیرا !!!
    برادر خودمم پایان نامه دکترای امیر پادگانشو نوشت !!
    ........
    انقد سن ازدواج جوونا بالا رفته ولی مسئولین به خودشون نمیان خود این سربازی یه مانع بزرگ ازدواج شده حجت الاسلام عباسی حرفای قشنگی تو برنامه گلبرگ میزد در مورد همین سربازی و اینکه چقد مشکل بزرگی در ازدواج جوونا به وجود اورده و کسی متوجه نیست دو سال گذر عمر برای جوونی که نیزا به ازدواج داره چقد سخته ,یه سربازیو نمیتونه کشور اسلامی مدیریت کنه ؟!
    حداقل نمیتونن برای متاهلا سربازی فرق کنه یا یه حقوقی بدن که البته خنده دار نباشه و طرف نون خشکم بتونه باهاش بخره !! توی برنامه گلبرگ چقد قشنگ اشاره کردن که خیلی از شبهات اعتقادی و بی دینی و جوونا هم از ازدواج نکردنه ...
    به قوه قضائیه ادم نیگا میکنه فقط ادعای رسیدگی داره ولی هر کی راهش به این قوه میخوره حقم باهاش باشه ناامید میشه خودم تجربه کردم که نمیتونه حق کارگر از کارفرمایی بگیره که چندین سال همه کارفرماها ازش شکایت کردن
    بعضیها هم که هر چقد دزدی کنن آخر یه کم جریمشون میکنن و طرف جریموش میده و با بقیه پول دزدی زندگی میکنه رئیس این قوه رو رهبر انتخاب میکنه نمیتونه با عدایت برخورد کنه خب رئیسشو چرا رهبر عوض نمیکنه ...
    با سلام
    دوست عزیز دغدغه ودلسوزی شما انصافا قابل تقدیر وبا ارزش است ودر اینکه در کشور ما برخی مسئولان در رده های مختلف بی تدبیری کرده وضربه هایی می زنند ودلسوزان نظام را بعضی اوقات ناراحت می کنند شکی نیست واینکه صدا وسیمای ما آنچنان که باید در باب ارزشهای دینی وملی ودفاع مقدس فیلم بسازد وبرنامه ای هنری ارائه دهند موفق عمل نکرده است حرفی نیست. اما توجه به چند نکته لازم است.
    1- لازمه پیشرفت همه جانبه کشور تلاش وخدمت همه می باشد ومسئولینی که سر کار می آیند مال همین کشور هستند که در رشد وتربیت آنها خیلی ها تاثیر دارند وفضای کشور یکی از آنها است ومهمتر از او خانواده ومدرسه ومعلمان می باشد وهمین اشخاص بعدا مسئول کشور می شوند. خوب اگر همه وظیفه خود را به نحو احسن اجام دهند ونیروی کارآمد تربیت کنند رشد کشور نیز بیشتر خواهد بود. مقصود این است که در یک ارگان مثل قوه قضائیه زمانی موفق است که همه در رده های پایین وبالا درست عمل کنند وچه بسا وقتی اشخاصی در رده ای اجرایی در ست عمل نمی کنند مدیریت عالی هم اگر باشد موفق نخواهد بود.
    2- در سنجش وقضاوت باید شرایط وامکانات را در نظر گرفت وبر اساس آنها دید که مدیر درست عمل کرده است یانه؟ شما اطلاع دارید که در سایه مدیریت ولایت فقیه این کشور چه مشکلاتی را پشت سر گذاشته است وچه چالشهایی مانند فتنه 88در سایه مدیریت ایشان به فرصت تبدیل شده است ونقشه نااهلان به حقیقت نپیوسته لذا از نظر ما مدیریت ولایت فقیه با مقایسه امور مختلف موفق بوده است ودر بعضی موارد مثل صدا وسیما چه بسا اشکال از مدیریت نیست نیوری کافی بافکر وجهان بینی دینی واسلامی ودر عین حال موفق در کارهای هنری به اندازه وجود ندارد تا بتوان صدا وسیمایی واقعا اسلامی به وجود آورد والا رهبر انقلاب توصیه هایی که می کنند اگر اجرا شود وضع خیلی متفاوت از این خواهد بود. البته این نکته را هم در نظر بگیرید در سینمای دنیای امروز محور تولیدا ت کارهای جنسی وجلوه هایی از این قبیل است ولی سینمای ما با این وضع دچار این انحرافات نشده است ومسئولان آن تمام تلاش خود را چه بسا در تحقق وضع بهتر از این انجام می دهند در عین حال که شبکه های رادیویی وتلویزیونی مفیدی نیز تاسیس کرده اند.
    3- با تمام این اوصاف در مقایسه با زمان پهلوی کشور ما در حفظ آرمانهای دینی وشعائر دینی ودر عین حال خدمت رسانی به مردم ورشد علمی خیلی موفق بوده است والان از نظر علمی جزو کشورهای اصلی قرار گرفته است واینها در سایه تلاش مسئولان ورهبری ولی فقیه بوده است ومدیریت دولتهای مختلف با سلایق متفاوت در را ه خدمت رسانی یکی دیگر از موفقیتهای نظام ولایی است وآسایش زندگی مردم وامکانات در دسترس آنها مخصوصا در نقاط محروم وروستاها خیلی بهتر شده است.
    به نظر بنده ما اگر بین داشته ها ونداشته ها وکشورهای اسلامی مقایسه کنیم در خدمت رسانی وحفظ شعائر دینی کشور ما خیلی موفق بوده است در عین حال اذعان داریم در امور فرهنگی بالخصوص فرهنگ قرآن واهل بیت خوب عمل نکرده ایم که لازمه آن احساس مسئولیت همه وتلاش همه جانبه در راستای منویات رهبری می باشد وبالخصوص مسئولان که نیت خود را خدمت به مردم واحیای ارزشهای دینی قرار دهند.
    إنّ الصلوة تنهی عن الفحشاء والمنکر
    جامعه ای که در آن فرهنگ نماز باشد. دچار یاس، افسردگی، فساد وروز مره گی نمی شود.

7. صلوات ها 8

نوشته
    165
    حضور
    6 روز 15 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    380

سلام
    - آنهایی که با ولایت فقیه مخالفند با اسلام مخالفند .زیرا میبینند که جامعه هر روز در حال پیشرفت است و اگر جلویش را نگیرند اسلام کل دنیا را میگیرد و فسق و فجوری نیست تا به آنها خوش بگذرد و مال های حرامشان را انبار کنند و به دیگران زور بگویند و نوکر داشته باشند.
    اگر میبینید با ولایت مخالفند و با جامعه اسلامی به خاطر این است که ولایت فقیه نگذاشته هر غلطی کنند و به همین خاطر تبدیل به دشمن رهبر شده اند مانند بعضی که با امام خمینی (ره)بودند ولی بعد از اینکه امام(ره)،رهبر شد وبه خاطر عدم پارتی بازی مسولیت مهمی به آنها نداد و کاره ای نشدند سریعاً جبهه عوض کرده و بر ضد ولایت فقیه کتاب نوشتند و اکثر این شبهه ها از این افراد نشات میگیرد.
    - آیا تا به حال جمهوری اسلامی وجود داشته تا آن را با این جامعه مقایسه کنیم و بگوییم که جامعه ی ما اسلامی نیست؟!
    - جامعه ی ما اگر تا به حال سر پا ایستاده به خاطر رهبریت است وگرنه میشود حزب باد.ببینید که در مصر چه در حال وقوع است این به خاطر آن است که رهبر ندارند.نبود رهبر باعث شده که هر اتفاقی بیفتد به سود امریکا و اسراعیل باشد و مردم هم کاری از دستشان بر نمیاید و فقط کشتار رخ میدهد. رهبری باید باشد مانند امام خمینی که تام کار هایش با تدبیر و طبق اصول اسلامی باشد تا هدف اسلامی بودن حفظ شود.
    - اگر کسی در جامعه ی اسلامی زندگی کرد به این معنا نیست که تمام کارهایش مطابق اسلام باشد بلکه همین افراد برای ضربه زدن به دین استخدام شده اند یا اینکه بنده ی شیطان نفسشان هستند.
    -در کل تمام انسانها از در حال دور شدن از دین هستند این از نشانه های آخر زمان است که دین نگه داشتن مانند نگه داشتن آتش در دست است.
    - کسانی که کار های دیگران را حمل بر دین میکنند و میگویند ما این دین را نمیخواهیم میخواهند از مسولیت دین داری شانه خالی کنند و این بهانه ای بیش نیست.و بهانه بودنش از اینجا معلوم است که به افراد دین دار نگاه نمیکنند و نمیگویند:" به به چه دینی که با ایمان ها شان اینگونه است و ما میخواهیم این دین خوب را داشته باشیم."
    - ما وظیفه ی خودمان را انجام میدهیم و به این لجبازی ها و سرک کشیدن در دین مردم اعتنا نمیکنیم چرا که دین و اعتقادات درونی ست و ما نمیتوانیم بگوییم که فلانی اعتقاد دارد یا خیر و در دل او چه میگذرد.
    -اینها تبلیغاتی بیش نیست که میخواهند چهره ی روحانیت و رهبری را بد جلوه دهند تا مبادا مردم به رهبری روی آورند و هر وقت که رهبر حکم جهاد داد از او پیروی نکنند و رهبر و اسلام و جامعه را تنها بگذارند تا خودشان بر مردم حکومت کنند و مردم را چپاول کنند و نفت و سرمایه های انسانی را از آن خود کنند.
    - فکر کنید که اگر خدایی ناکرده رهبر نباشد چه کسی جایگزین او میشود و آیا او از این بهتر است؟!به نظر من هنوز کسی نیامده که تدبیر رهبری را داشته باشد به گونه ای که دشمن اینگونه از او بترسد و ناچار باشد که تبلیغات گسترده ای در ماهواره ها و جاهای گوناگون انجام دهد.و این که دشمن در صدد نابودی ولایت فقیه است نشاندهنده ی این است که راه ما درست است. چرا که یکی از ابزار شناخت راه صحیح این است که ببینی دشمنت چه میگوید و بر عکس آن را انجام دهی. چرا که دشمن دشمن است و خیر خودش را میخواهد نه تو!
    -در مورد سربازی هم ببینید که تقصیر رهبری و دین نیست و همانگونه که یک فرد روحانی در برناه ای اسلامی با سربازی و قوانینش مخالف است . وچرا این حرفش را نگرفته اید و نگفته اید:" به به چه دینی!من این دین را میخواهم که به فکر جوان هاست".پس ببینید که در جامعه و تلوزیون دین نمرده و هنوز کسانی هستند که دین دارند و به فکر مردم هم هستند.
    - در مورد ازدواج جوان ها باید دید آیا مسولین مقصرند؟ وقتی دختر ها با آن وضعیت به خیابان می آیند و چیزی را که پسر ها با مشقت باید به دست بیاورند رایگان عرضه میکنند(که این هم از تهاجم فرهنگی ست که دشمنان باب کرده اند)آیا پسر حاضر میشود که مسولیت قبول کند ؟هدفش از قبول مسولیت چه خواهد بود؟وقتی پسر ها همه معتاد ند و با دختر ها رابطه دارند چه دختری حاظر میشود زیر بار مسولیت چنین زندگی برود؟همه چیز فقط پول نیست اگر پسری کاری باشد حتما پول به سمت او خواهد آمد حتی شده با کارگری و بار بری!!متاسفانه پسر ها غرور مدرک دارند و کاری نیستند.چه عیبی دارد که کاری کنند که متناسب با مدرک تحصیلیشان نباشد.چه عیبی دارد که مدت نامزدی طولانی شود تا پسر کار پیدا کند.همانگونه که میبینید اینها مشکلاتی شخصی هستند و مسولین نمیتوانند برای آن کاری کنند.تا وقتی که هر فرد تصمیم به عوض کردن خودش نگیرد همین آش است و همین کاسه!!

9. صلوات ها 2

نوشته
    302
    حضور
    6 روز 21 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    14
    آپلود
    0
    گالری
    4
    صلوات
    875

نقل قول نوشته اصلی توسط تنـــــها و دلتنگ نمایش پست ها
    آخرشم میخوان دلمونو خوش کنن ما چون تحریمیم مشکل داریم در صورتیکه اغلب مشکلات از خود مسئولینه از ضعف قوه قضائیه در اجرای عدالت از ضعف صدا و سیما و از بی فکری و ...
    انتقادهای شما وارده و به نظر من کلیات مطلبتون درسته اما این که شما بخواهید همه ی تقصیرها رو گردن مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) بندازید کار درستی نیست. ایشون یک نفرن و ما هفتاد میلیون نفر با کلی مشکلات. خب یک نفر چه طور می تونه به مشکلات هفتاد میلیون نفر برسه؟
    قبول دارم بعضی از مسولین خیلی کم کاری می کنن و مطمئن باشید اون دنیا باید جواب پس بدن اما خب الآن مسئله ی سیاست و اقتصاد برای ما اولویت داره. پس این بی نظمی ها و سوء استفاده ها طبیعیه اما خب کشور ما حدودا سه ساله که مشکل جدی اقتصاد رو داره یعنی از وقتی که یارانه ها هدفمند شد و دشمن هم از این موقعیت استفاده کرد و تحریم ما رو شدید کرد پس نمیشه همه ی تقصیرات رو گردن مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) بندازیم.
    به امید روزی که یوسف زهرا ظهور کنه و کل دنیا رو از این وضعیت نجات بده.
    برای تعجیل در ظهور مولامون صلوات
    ویرایش توسط الحیاة : ۱۳۹۲/۱۱/۰۱ در ساعت ۱۵:۴۲
    پروردگارا اگر بین من و او مرگ فاصله انداخته پس مرا از قبر بیرون آور در حالی که کفنم را دور کمر بسته ام
    شمشیرم را از قلاف کشیده ام
    و لبیک گویان دعوت دعوت کننده را اجابت می کنم

(بخشی از دعای عهد)

11. صلوات

علاقه
    فلسفه و دانستن هر چه بیشتر
    نوشته
    795
    حضور
    20 روز 5 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    79
    صلوات
    2464

دوست من فقط مشکل از مسئولین نیست مراجع تقلیدم مقصرا روحانیت هم مقصرا
    شما ببین یکی خودشو مرجع میدونه ولی تو شبکه ای که تحت نظارتش هست هفته وحدت رو هفته برائت می نامه!! باعث میشه سر زن و بچه مردم روتو پاکستان ببرن اون وقت ادعای فهم و شعور هم داره!!
    یا اون یکی کتاب می نویسه در رد فلسفه(ببین چقدر سطح فکریش پایینه_این نظر بنده هست قصد توهین ندارم) ما هم در نبود امام زمان(عج) به این آقایون مراجعه می کنیم!!!!
    یکی دیگه وقتی رهبر میره قم نمیاد دیدنشون تا هرچی رسانه ضد ایرانه رهبر رو تضعیف کنه!
    کسی جرات نداره یک مرجع رو نقد کنه چی بگم چون ممکنه کامنت منو هم پاک کنن....
    اینهمه خفت گیری میشه پلیس چیکار میکنه وقتی یکیش رو فیلمشو بزارن تو یوتیوب سریع یارو رو میگیرن چرا قبلش این کارو نمی کنند یعنی هرکی رو که می گیرن دفعه اولشه یا ...
    بگذریم درد زیاده ولی هیف که حرف ما تو این سایت به گوش کسی نمی رسه
    ویرایش توسط جوجه اردک زشت : ۱۳۹۲/۱۱/۰۱ در ساعت ۱۸:۵۹

13. صلوات

نوشته
    302
    حضور
    6 روز 21 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    14
    آپلود
    0
    گالری
    4
    صلوات
    875

نقل قول نوشته اصلی توسط منتقد اسلام نمایش پست ها
    دوست من فقط مشکل از مسئولین نیست مراجع تقلیدم مقصرا روحانیت هم مقصرا
    شما ببین یکی خودشو مرجع میدونه ولی تو شبکه ای که تحت نظارتش هست هفته وحدت رو هفته برائت می نامه!! باعث میشه سر زن و بچه مردم روتو پاکستان ببرن اون وقت ادعای فهم و شعور هم داره!!
    یا اون یکی کتاب می نویسه در رد فلسفه(ببین چقدر سطح فکریش پایینه_این نظر بنده هست قصد توهین ندارم) ما هم در نبود امام زمان(عج) به این آقایون مراجعه می کنیم!!!!
    یکی دیگه وقتی رهبر میره قم نمیاد دیدنشون تا هرچی رسانه ضد ایرانه رهبر رو تضعیف کنه!
    کسی جرات نداره یک مرجع رو نقد کنه چی بگم چون ممکنه کامنت منو هم پاک کنن....
    اینهمه خفت گیری میشه پلیس چیکار میکنه وقتی یکیش رو فیلمشو بزارن تو یوتیوب سریع یارو رو میگیرن چرا قبلش این کارو نمی کنند یعنی هرکی رو که می گیرن دفعه اولشه یا ...
    بگذریم درد زیاده ولی هیف که حرف ما تو این سایت به گوش کسی نمی رسه
    میشه واسه حرفاتون یه دونه منبع موثق بیارین؟
    پروردگارا اگر بین من و او مرگ فاصله انداخته پس مرا از قبر بیرون آور در حالی که کفنم را دور کمر بسته ام
    شمشیرم را از قلاف کشیده ام
    و لبیک گویان دعوت دعوت کننده را اجابت می کنم

(بخشی از دعای عهد)

15. صلوات ها 4

علاقه
    فلسفه و دانستن هر چه بیشتر
    نوشته
    795
    حضور
    20 روز 5 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    79
    صلوات
    2464

با سلام

نقل قول نوشته اصلی توسط الحیاة نمایش پست ها
    میشه واسه حرفاتون یه دونه منبع موثق بیارین؟
    چرا نمیشه منم مثل شما مسلمانم و اهل تهمت نیستم فقط برای اولین مورد سه تا سایت معرفی می کنم

17. صلوات

علاقه
    شعر و ادبیات مذهبی
    نوشته
    417
    حضور
    2 روز 16 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    831

نقل قول نوشته اصلی توسط دین محکم نمایش پست ها
    سلام
    - آنهایی که با ولایت فقیه مخالفند با اسلام مخالفند .زیرا میبینند که جامعه هر روز در حال پیشرفت است و اگر جلویش را نگیرند اسلام کل دنیا را میگیرد و فسق و فجوری نیست تا به آنها خوش بگذرد و مال های حرامشان را انبار کنند و به دیگران زور بگویند و نوکر داشته باشند.
    اشتباه می کنید. ولی فقیه خودشان اهل سنت را مسلمان اعلام می کنند. اهل سنت هم با ولایت فقیه مخالفند. اصلا یک قسم ناراحتی آنها همین شعار مرگ بر ضد ولایت فقیه است که آنها آن را بدعت در دین رسول خدا (ص) می دانند.
    مراجع ما هم نگفته اند کسی که ولایت فقیه را قبول ندارد یا با آن مخالف است، مسلمان نیست. اگر بگوید باید از مذهب برای آن دلیل بیاورد که دلیلی وجود ندارد.
    نواب عام امام زمان (عج) به هیچ عنوان حق تشریع ندارند بنده ی خدا. در یوم غدیر دین اسلام را رسول خدا (ص) تمام کرد و بعد از آن هرچه به دین چسبید، بدعت است.
    مذاهب اما وجود دارند، کسی که مخالف ولایت فقیه است، حتی نمی توان به او تهمت خروج از مذهب شیعه را هم زد، چه برسد به خروج از دین اسلام.
    زیرا هیچ کدام از ائمه (ع) چنین سیستمی را (که یک فقیه غیرمعصوم اختیار مطلق هم شأن رسول خدا (ص) یا ائمه ی معصوم (ع) داشته باشد) تجویز نکرده اند.
    خود ولایت فقیه در برابر اینگونه حرف های خلاف اسلام مسئول است. باید جلوی این تفرقه اندازی ها را بگیرد. این حرف های احساسی سو جاهلی و متعصبانه و بی معنا، جایی نه در دین اسلام، و نه در مذهب حقه ی اهل بیت (ع) دارد.
    یا حق

19. صلوات ها 2

نوشته
    165
    حضور
    6 روز 15 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    380

سلام علیکم
    -آیا شما دلیل وجود ولایت فقیه را میدانید ؟آیا دلایل نقلی و عقلی آن را خوانده اید؟چون به درازا کشیده میشود نام نمیبرم.همان دلایلی که برای وجود امام هست همان دلایل برای وجود ولایت فقیه هست.

-
    مذاهب اما وجود دارند، کسی که مخالف ولایت فقیه است، حتی نمی توان به او تهمت خروج از مذهب شیعه را هم زد، چه برسد به خروج از دین اسلام.

مخالفت با قبول نداشتن فرق میکند ها!!!هر کس مخالف است قبول هم ندارد ولی هر کس قبول ندارد مخالفت نمیکند و دشمنی و تفرقه اندازی نمیکند .منظورم دایه های مهربانتر از مادر هستند که دیگران هم گولشان را میخورند و میگویند "بی بی سی راست میگه" اینها هر چقدر هم اظهار اسلام کنند ولی دشمن دین هستند (تفرقه انداز ها)هر چند فقها مسلمانشان بدانند مگر ابوسفیان مسلمان نبود ولی دشمن بود نبود؟!!
    -
    اهل سنت هم با ولایت فقیه مخالفند
    اشتباه نکنید اهل سنت ایران (حداقل)هم ولایت فقیه را قبول دارند یا وظیفه شان قبول داشتن است چون قانون را باید قبول داشته باشند چون در ایران زندگی میکنند .
    اصلا اهل سنت باید بیشتر ولایت فقیه را قبول داشته باشند چون قائل به عدم معصوم بودن امام و انتخابی بودن خلافت هستند اگر قبول نداشته باشند سه خلیفه ی اول خودشان را با دست خودشان از بین بردند.

از مطالب بیان شده درمی یابیم که از نظر اهل سنت، اجتهاد و فقاهت از شرایط امام و حاکم اسلامی است تا به طور مستقل و آزاد بتواند احکام اسلام را جاری و به آن عمل کند و به غیر خود نیاز نداشته باشد. در غیر این صورت، حاکم، نفوذ و اقتدار خود را از دست می دهد.
    روشن است آنچه در منابع اهل سنت به عنوان ویژگی های حاکم اسلامی آمده، با ولایت فقیه همسان است و میان آنها تفاوتی وجود ندارد؛ زیرا به اعتقاد شیعه، در عصر غیبت امام معصوم علیه السلام، حاکم اسلامی باید از مجتهدان و فقهای دارای شرایط رهبری باشد، هرچند در عمل، اهل سنت حکومتی با محوریت ولایت فقیه تشکیل نداده اند.http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=244289
    اینجا ها را هم بخونید.
    http://www.khatteemam.ir/fa/?p=2109
    http://siasi.porsemani.ir/content/%D...8A%D9%87%D8%9F
    http://www.erfanabad.org/fa/modules/....php?faqid=783

سلام ببخشید نطر اهل سنت ایران در مورد ولایت فقیه و امام خمینی و امام خامنه ای چیست؟

استاد صدیق:
    با سلام

در پاسخ به این سؤال گفتنی است: هرچند معروف است که اهل سنت حاکمیت هر حاکم و سلطانی را پذیرفته اند اما کتابهای فقهی و عقیدتی آنان خلاف این سخن را ثابت می کند زیرا از منابع اهل سنت به دست می آید که رهبری جامعه را کسانی باید در اختیار بگیرند که از جهت علمی و فقهی اعلم از سایر مردم باشند.

تمام ائمه اتفاق دارند که امامت برای مسلمانان واجب است تا در پرتو آن شعایر دین برپا داشته شود و حق مظلوم از ظالم گرفته شود. چنانکه اتفاق دارند که حاکمان اسلامی باید دارای ویژگی هایی باشد: 1 - مسلمان باشد؛ 2 - مکلف باشد؛ 3 - حر و آزاد باشد؛ 4 - مرد باشد؛ 5 – قرشی باشد؛ 6 - عالم و مجتهد باشد تا مردم را از احکام دین آگاه نماید و نیاز به استفتا از غیر خودش نداشته باشد.

آنچه در خصوص ویژگی های حاکم اسلامی در منابع اهل سنت آمده به خوبی با ولایت فقیه منطبق است و تفاوتی دیده نمی شود. زیرا شیعه معتقد است که در عصر غیبت امام معصوم (ع) حاکم اسلامی باید از مجتهدان و فقهای دارای شرایط رهبری باشند و اجتهاد را از شرایط رهبری می دانند.

پس مسأله ولایت فقیه یا مشروط بودن حاكمیّت سیاسى به فقاهت و اجتهاد، مطلبى نیست كه تنها در فقه شیعه از مسلّمات محسوب شود، بلكه این موضوع از جمله مواردى است كه در مورد آن، میان همه ى مسلمانان، اعم از شیعه و سنّى، وحدت و یك صدایى حاكم است; چرا كه در فقه اهل سنّت نیز مسئله ى مشروط بودن زمام دارى و حاكمیّت سیاسى به فقاهت، ازمسائل ریشه دار مذاهب اربعه ى فقهى آنان به شمار مى رود. شخصیّت هاى برجسته اى از قدماى اهل سنّت، مثل امام الحرمین جوینى، ایجى، ماوردى، قاضى ابى یعلى و غزالى، حاكمیّت و الزام سیاسى را مشروط به مجتهد بودن حاكم دانسته اند.

در عصر حاضر نیز چهره هاى برجسته اى چون: شیخ محمد ابوزهره، استاد محمد مبارك و شیخ شلتوت، همان نظریّه سلف خود را برگزیده و بر این حقیقت تأكید نموده اند كه: حاكم و رئیس دولت اسلامى باید مجتهد باشد.[1]

جزیرى، پدید آورنده اثر معروف الفقه على المذاهب الاربعه، درباره ى اجماعى بودن شرط اجتهاد براى حاكم اسلامى، پس از آن كه شرایط امامت را از دیدگاه مذاهب اربعه ى اهل سنت (حنبلى، شافعى، مالكى و حنفى) شرح مى دهد، در شرط هفتم معتقد است:

"اتفق الائمّه رحمهم الله... ان یكون عالماً مجتهداً لیعرف الاحكام و یَتَفقَّهَ فى الدین فیعلم الناس و لایحتاج الى استفتاء غیره;[2] پیشوایان چهارگانه مذاهب اربعه بر این نظر متّفق اند كه باید امامْ دانشمندى مجتهد باشد تا احكام الهى را بشناسد و در دین تفقّه نماید و آنگاه به مردم آموزش دهد و نیازمند مراجعه به دیگران و درخواست فتوا از آنان نباشد."

با این مقدمه، صرفنظر از اینکه نظر علمای اهل سنت در باب ولایت فقیه و شخصیت امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب چیست، آنچه از اهمیت اولیه و بیشتری برخوردار است نظر کلی علمای سلف و متأخر ایشان در خصوص حکومت و شرایط حاکم است که از نظرتان گذشت.

از اینرو بدون شک، نظر علمای اهل سنت ایران نیز در صورت کلی نمی تواند خارج از چارچوب نظرات علمی و فقهی فقه اهل سنت باشد و بطور قطع با حاکمیت ولایت فقیه و در نتیجه با ولایت و حاکمیت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری موافق اند. و در صورتی که مخالفت هایی هم موجود باشد از چند حال خارج نیست:

الف) یا این مخالفت ها، از شیوه عملکرد دولت و نارسائی هایی که در اداره امور کشور دیده می شود ناشی می شود که امری طبیعی است و حتی برخی از علمای شیعه گذشته و امروز نیز انتقاداتی به نوع عملکرد و برخی اقدامات دولتمردان داشته و دارند.

ب) یا این مخالفت ها، از اختلافات رایج بین شیعه و سنی در حوزه اعتقادات ناشی می شود بگونه ای که اگر چه در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، مذهب رسمی مردم، شیعه اثنی عشری ذکر شده، رهبر باید شیعه باشد و همه مردم با هر اعتقاد و مذهب و گرایشی باید به قوانین کشور احترام بگذارند. اما برخی از اینان حتی برخلاف نظرات فقهی خودشان، نمی توانند تعصبات مذهبی خود را پوشیده نگه دارند و به هیچ نحوی به حاکمیت حاکم شیعی رضایت نمی دهند. در این میان ممکن است برخی از این دسته بصورت علنی اعتراض خود را اعلان نکنند اما نسبت به این امر همراهی و تأییدی هم ندارند.

البته ممکن است برخی علیرغم عدم رضایت قلبی به حاکمیت فقیه شیعی، بدلیل انکه ولایت فقیه در ایران، یک امر قانونی است از ان تبعیت نموده و با آن همراهی کنند.

ج) دستۀ دیگر از مخالفت ها، از ناحیۀ کسانی است که پا را از مخالفت با اصول و نظرات فقهی خود و مخالفت قلبی با قوانین جمهوری اسلامی ایران در خصوص رهبری و ولایت فقیه و دیگر امور کشور فراتر گذاشته و بمنظور تضعیف پایه های حکومت شیعی و نظام ولایت فقیه در ایران، با جریانات مخالف نظام در خارج کشور از جمله توطئه های آمریکا و انگلیس همصدا شده و حمایت هائی را نیز به همین منظور دریافت می کنند فلذا از هیچ تلاشی در داخل و خارج برای رسیدن به اغراض نامبارک استکبار دریغ نمی کنند. که بالطبع با چنین افراد و جریاناتی مطابق قانون برخورد خواهد شد.

بی شک خارج از چارچوب مصادیق مخالفتها که در بالا برشمردیم قطعاً در بین علمای اهل سنت ایران در گوشه و کنار این مرز و بوم بسیارند افرادی که برای اصول و نظرات فقهی مذاهب شان و نیز قوانین جمهوری اسلامی ایران در خصوص حاکمیت ولایت فقیه ارزش و احترام قائل هستند، بعلاوه خود را از قید تعصبات اعتقادی و اختلافات مذهبی رهانیده، با اعتقاد راسخ و در مسیر خدمت به مردم و جامعه اسلامی، عزم خود را جزم نموده به هیچ بهائی بر خلاف مصالح نظام، حتی به قدر سر سوزنی با اندیشه ها و توطئه های پلید استکبار و جریانات مخالف نظام، همسو و همصدا نمی شوند.

البته لازم بذکر است مصادیقی که ذکر شد تنها مشمول علمای اهل سنت نمی شود بلکه در بین افراد و جریانات مختلف شیعی از خواص و اندیشمندان و متفکران داخل و خارج کشور امری رایج است.

موفق باشید ...

پاورقی______________________________________ _________
    [1]ـ براى آگاهى بیش تر از شرط فقاهت در حاكم و امام المسلمین نزد اهل سنّت ر.ك: محمد سروش محلاتى، دین و دولت در اندیشه ى اسلامى، ص 291 - 294.
    [2]ـ الفقه على المذاهب الاربعه، ج 5، ص 416 و 417.

http://www.askdin.com/thread10540.html

نواب عام امام زمان (عج) به هیچ عنوان حق تشریع ندارند بنده ی خدا. در یوم غدیر دین اسلام را رسول خدا (ص) تمام کرد و بعد از آن هرچه به دین چسبید، بدعت است.

از علما بپرسید حق داشتند یا نداشتند. آیا سندی هست که بفرماید حق دشتند یا نداشتند آیا اصلا این کارشان تشریع بوده تعریف تشریع را بفرمایید؟این حدیثی که فرمودید (که اصلا نفهمیدم حدیث بود یا نبود)سر سندش هم بحث نمیکنم و به حرف شما اعتماد میکنم که هست.حالا همچین حدیثی میگوید تمام ائمه بدعت در دین گذاشتند؟یا میگوید مردم حرف گوش نکن شدن و هر چی دین میگوید را جور دیگری انجام میدهند.و مردم به فقه و ولایت فقیه اعتنا ندارند؟اینکه دست را روی سینه بگذارند و نماز بخوانند و خودشان هم میگویند که پیامبر اینگونه نماز نمیخوانده بدعت است یا جمع آوری فقه و عمل کردن به فقهی که مورد تایید است و دلایل تاریخی و حدیثی و رجالی و تفسیری زیاد دارد.
    نمیخواهم بین شیعه و سنی اختلاف بیاندازم سنی ها به فتوای آیت الله سیستانی از برادر هم بالا ترند بلکه جان ما هستند(انفسنا).
    برسر خلافت هم دعوا نمیکنم چون من فردی ولایی هستم و وقتی امام و رهبری فرمودند دعوا نکنید سمعا و طاعتا.
    امروزه برنامه ی دشمن اختلاف انداختن بین شیعه و سنی ست و رهبر هم خیلی از سنی ها طرفداری میکند ولی شاید طبق گفته ی شما امام خامنه ای غذایی را در دهانشان میگذارد و آنها دست رهبر را گاز میگیرند ولی ما میبخشیم و دعا میکنیم که با اتحاد ما امام زمان ظهور کند. ما به اهل سنت خوش بینیم چون علی اسخوان در گلو ماند به خاطر اتحاد و به خلفا کمک میکرد برای زنده نگه داشتن اسلام پس ما هم باید بدانیم که موضوع شخص نیست موضوع نگه داری اسلام است .
    اینکه اینگونه میفرمایید بوی اختلاف میدهد یا عمدا اختلاف افکنی میکنند یا سهوا اگر عمدا است که همان چیزی ست که از من نقل قول کردید و اگر سهوا است باید علم جمع کنند تا دچار این سهویاتی که منشا آن جهل است نشوند.
    با شما نیستم ها !!!شما موضوعی را فرمودید تا جواب بگیرید و اصلا سایت برای همین کار است و میدانم که شما قصد هدایت دارید و میخواهید گره های ذهنی را برطرف کنید.
    -کجای حرف من احساسی ست؟حرف من این است که که دست پنهان دشمن را ببینید و این القائات ماهواره است که آمده و خرج های هنگفت میکند تا ولایت و روحیه ی ولایت پذیری را از ما بگیرد آیا اینها دشمن اسلام نیستند.و مخالف اسلام حرف نمیزنند؟
    -
    بله چون قائل به جهل آنها هستند و جاهل را نمیتوان گفت شیعه نیست.این یک بحث اختلافیست که درگیری دارد وشما نباید با من بر سر بودن و نبودن آن بحث کنید از اساتید بپرسید.همانطور که ابوسفیان با اسلام مخالفت میکرده ولی مسلمان بوده اینها هم مخالفت میکنند و مسلمانند.فقه وقتی یک لطفی میکنند تا در گیری ها را بخواباند و ما را راحت کند ما نباید فکر کنیم که ولایت فقیه وجود ندارد و آنها هم قبولش ندارند فقه چیزی پیچیده است که من و شما قادر به درکش نیستیم باید سالها مطالعه کنیم.
    -
    زیرا هیچ کدام از ائمه (ع) چنین سیستمی را (که یک فقیه غیرمعصوم اختیار مطلق هم شأن رسول خدا (ص) یا ائمه ی معصوم (ع) داشته باشد) تجویز نکرده اند.
    پیامبر در زمان حکومت کسانی را میفرستاده تا امور کشوری را در دست بگیرد مانند رهبری همین حالا.خودتان که بهتر از من میدانید.
    -
    خود ولایت فقیه در برابر اینگونه حرف های خلاف اسلام مسئول است.
    این دیگه توهین به مقام معظم رهبری ست!!!.یعنی شما میدانید ولی آنهایی که تمامکتابهای فقهی و .. را خواندند نمیدانند.خود رهبر که به خودی خود مشروعیت ندارد این اسلام است که به ایشان مشروعیت میدهد و مطمئن باشید اگر بر خلاف اسلام حرکت کند فقها اول کسانی هستند که موضع بگیرند .امام خمینی اعلم ترین فرد در زمان خود بوده و تجویز کرده لابد تمام جوانب را سنجیده که گفته. از جمله احادیثی که فقها آنرا میخوانند و عمل میکنند این است که اگر فقتوایی دهند و مردم را منحرف کنند و یا عملی را خلاف واقع باب کنند گناه تمام مردم به گردنشان است.به نظرتان کسی میاید همچین کاری کند و فتوای نادرست دهد از آخرتش نمیترسد؟!!!کمی غرور را کنار بگذارید و بدانید که آنها بهتر از ما میدانند و عالم هستند و عمل هم دارند و فقط ما نیستیم که قال صادق و قال باقر خواندیم.
    خیلی خوب دینی داریم که میگذارند اینگونه فقها را زیر سوال ببریم و مانند زمان ساواک نمیکشنمان و شکنجه نمیدهند.و آزادانه پست های دولتی هم میدهند.قدر این ولایت فقیه را که مصلحت جامعه را میسنجد باید دانست.همانطور که قدر پدر در خانه را میدانیم.
    ببخشید جسته و گریخته حرف زدم آمدم خلاصه بگم دیدم نشد هی اضافه کردم.

ویرایش توسط دین محکم : ۱۳۹۲/۱۱/۰۲ در ساعت ۱۱:۱۶

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری