طريقه لباس پوشيدن وشخصيت انسان

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
طريقه لباس پوشيدن وشخصيت انسان

به نظر من بعضي افراد با پوشيدن لباسهاي خاص قصد جلب توجه ديگران را دارند آيا واقعا بين لباس پوشيدن وشخصيت انسانها رابطه اي وجود دارد؟

با سلام من هم عقیده شما را قبول دارم . آدمی که کمبود عاطفی نداشته باشه مطمئناً لباس زباندار نمی پوشه یا اگه از نظر محبت غنی شده باشد به این وسیله نمی خواد جلب توجه کنه یا اینکه دنبال مدهایی بره که از خدا بی خبران برای ما مد کرده اند البته مخالف مد نیستم ولی آیا از خودتون سئوال کردید این لباسهایی که مد میشه چه کسانی آن را پوشیده اند ؟ متاسفانه این عزیزان شخصیت خودشان را زیر سئوال برده اند . آدم با شخصیت هیچ وقت دنبال این لباس های ناجور نمی ره .

سلام
1-نوع فرهنگ و شخصیت انان

2-مسائل روانی و روحی انان

3-شخصیت یا بهتره بگم شخصیت نمائی افراد

4-شغل افراد

محمد;9846 نوشت:
آيا واقعا بين لباس پوشيدن وشخصيت انسانها رابطه اي وجود دارد؟

با سلام

به نظر هم می شود گفت بله را بطه ای دارد وهم گفت نخیرندارد.

-در اسلام انچه مورد اهمیت است شخصیت فرد است و نه لباس فرد و این را به وضوح می توان در نوع لباس پوشیدن ایمه مشاهده کرد

ایشان ان لباسی را می پوشیدند که عرف جامعه رسم است یعنی اکثریت جامعه از ان لباس استفاده می کردند
در روایات داریم که فردی معترض به لباس امام صادق(ع) می شود که چرا لباس پوشیده اید که پیامبر ان لباس را می پوشیدند حضرت متذکر می شوند که زمان ما با زمان پیامبر متفاوت است در صدر اسلام فقر و تهیدستی بر جامعه اسلامی حاکم بود و لی الان وضع فرق کرده است.

- تاکید اسلام در پوشش به تمییزی است و نه تازکی.

-لباس شهرت هم در اسلام حرام است و بیان فتوای مراجع دست جناب اسرا را می بوسد.

با توجه به نکات بالا:

اسلام به افراد توصیه کرده که لباسهایی را که می پوشند مناسب شان و شخصیت خویش باشد نه انچنان باشد که به فخر فروشی متهم شوند و نه انچنان باشد که دون شان فرد باشد و متهم به ریا کاری شود

کسانی که طبق داشته های خود و اموال و ثروت خود لباس می پوشند اگر دارایی که دارند حلال است و از راه درست بدان رسیده اند شرعا شکال ندارد و ایشان طبق عرف خود و هم صنفان خود لباس می پوشند و طبق شخصیت و شان اجتماعی خود و به نظر اشکالی هم ندارد

ولی کسانی که در چنین حد و اندازه ای نیستند و طبق فرموده دوستان در پست های بالا با این کار قصد لاپوشانی بر عقده ها و کمبود های خود دارند و یا قصد فخر فروشی دارند و.... در این صورت نمی شود گفت تناسبی با شخصیت فرد دارد
موضوع قفل شده است