صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: گرفتار وسواس شدم

علاقه
    خداواهل بیت ع
    نوشته
    631
    حضور
    27 روز 14 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    4542

غمگین گرفتار وسواس شدم

سلام من بارهابه کسایی که دچاروسواس فکری راجع به خداواهل بیت ع دیگران ازم پرسیدن گفتم گناه نیست چون توبرنامه سمت خدادیده بودم حاج آقای عالی گفته بودن برای خلاصی ازاین حرف هابایدبهشون اهمیت ندی حالامن یه مدت خوب شده بودم امادوباره گرفتارش شدم وبازفکرمیکردم که گناه نداره اماجندماه پیش که خاله ام فوت کرده خدابیامرزدش اومدبه خوابموگفت خدابخاطر3تاگناه ازدستت ناراحته هرسه تاگناهوگفت من دچارش بودم ویکی ازاون گناهان همین فکرهابودحالاچیکارکنم؟خیلی ناراحتم این فکرهاهم منوداره دیوونه میکنهراستشوبخواین خالم گفت 3تاگناه اماهمین دوتاگناهونشونم دادو1گناه دیگه رویک امام عزیزم بهم نشون دادیکیشوترک کردم واسه این نگرانم

2. صلوات ها 11

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 16 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58287

با نام و یاد دوست

گرفتار وسواس شدم

کارشناس بحث: استاد بصیر

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۲/۰۳/۲۰ در ساعت ۰۸:۰۴ دلیل: تغییر کارشناس پاسخگو

5. صلوات ها 8

نوشته
    1,483
    حضور
    25 روز 18 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    2
    گالری
    1
    صلوات
    7713

نقل قول نوشته اصلی توسط پارمین نمایش پست ها
    سلام من بارهابه کسایی که دچاروسواس فکری راجع به خداواهل بیت ع دیگران ازم پرسیدن گفتم گناه نیست چون توبرنامه سمت خدادیده بودم حاج آقای عالی گفته بودن برای خلاصی ازاین حرف هابایدبهشون اهمیت ندی حالامن یه مدت خوب شده بودم امادوباره گرفتارش شدم وبازفکرمیکردم که گناه نداره اماجندماه پیش که خاله ام فوت کرده خدابیامرزدش اومدبه خوابموگفت خدابخاطر3تاگناه ازدستت ناراحته هرسه تاگناهوگفت من دچارش بودم ویکی ازاون گناهان همین فکرهابودحالاچیکارکنم؟خیلی ناراحتم این فکرهاهم منوداره دیوونه میکنهراستشوبخواین خالم گفت 3تاگناه اماهمین دوتاگناهونشونم دادو1گناه دیگه رویک امام عزیزم بهم نشون دادیکیشوترک کردم واسه این نگرانم
    باسلام و عرض ادب
    وسوسه هایی که از طرف شیطان به ذهن انسان می آیند و انسان را آزرده می کنند، همانطور که فرمودید نباید به آنها بها داد و باید از ذهن دور کرد، اما چون ممکن است که در هر لحظه و هر جا دومرتبه به ذهن بیایند، راه صحیح تر این است که برای آنها جواب منطقی جور کنیم تا هر وقت آمدند و شبهه ایجاد کردند پاسخ آنها را بدهیم و دیگر از خطورات ذهنی و شیطانی ناراحت نشویم. در غیر این صورت بازهم خواهد آمد و فکر انسان را آزرده خواهد کرد.
    پس لازم است که این وسواس و سوالات را ذکر کنید و از کارشناسان محترم بپرسید تا با جواب قانع کننده به مبارزه با آنها بپردازید.
    همچنین لازم است که زیاد به ذکرلَا حَوْلَ وَ لَا قُوَّةَ إِلَّا بِاللَّهِ بپردازید که در دفع وسواش شیطانی نافذ است.
    حضرت ابو عبد اللَّه امام جعفر صادق عليه السلام فرمودند: آدم عليه السلام به جناب اقدس الهى از خيالات باطله نفس شكوه نمود. پس جبرئيل نازل شد و به آدم گفت كه اين را بگو:

نيست حركتى و نه توانائى مگر بخداى بلند مرتبه بزرگ.

پس چون آدم عليه السلام اين را گفت، خداى تعالى آن خيالات را از او برطرف نمود. پس اين است شان نزول كلمه لا حول و لا قوّة إلّا باللَّه.(مهج الدعوات، 303)

گرفتار وسواس شدم

7. صلوات ها 18

نوشته
    929
    حضور
    15 روز 17 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    13
    صلوات
    2409

هوالعالم

ممکنه یکی ازین گناهان بطور مستقیم زمینه ساز 2 گناه دیگر باشه
    معمولا برای ترک گناهانی که با وسوسه های جنون امیز همراه میشه
    از افراط در عمل دوری میکنند و برای مدتی گوش و چشم و زبانی (که نماد یا ابزار
    حسی ما هستند ) را کنترل میکنند . در اصل احساسات رو کنترل میکنند .

گاها برای بازسازی و مدیریت درست
    لازم میشه از مخاطبان و دوستانی که مخالف جهت حرکت میکنند دوری کنیم .

تصور کنید به کسی صفت ظالم دادیم یا با یقین اونرو انسانی ظالم یا خائن و هوسران میدونیم .

با هر بار عیادت این شخص خواسته یا ناخواسته ذهن ما به صفات منفی این شخص مثل
    ظلم . خیانت یا هوسرانی معطوف میشه و در صورتی که تمایل منفی از گذشته در ذهن ما وجود داشته باشه
    دوباره بیدار میشه و شروع به رشد میکنه ... برای همین بهتره تا روز سوختن ریشه منفی عادت بد از هرجور پلید و پلیدی دوری کنیم .

به ذکر خوبی برای مقامت در برابر ظلمت اشاره شده :

و لا حول و لا قوّة إلّا باللَّه العلی العظیم .

قبلش استغفار .

يا علی جان در بند دنیا نیستم ** بنده ی هر لبخند دنیا نیستم

| با اذن خدای رحمان بشکن پیمان با شیط!ن
    برای دوری از زنا نه حمار را! عشق مرغ عشق و نجابت حیوان به ظاهر پست را مثال بزن که به حکم و حکمت خداوند خیانت به جفت نداشته و گاها در غم فراق یار دق می کنند.به حبشی ها بگو ! سحر نزدیک است وبانگ اذان عشق و بام مساجد دنیا برازنده شما!اگر امروز حرکت کنید!

چشمي كه با طمع به خورشيد مي نگرد عاقبت كار كور مي شودحتي.دربرنورازودورميشود.

9. صلوات ها 7

علاقه
    گفتگو در مباحث معرفتی
    نوشته
    6,663
    حضور
    32 روز 3 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    23682

سلام
    ببینید چه چیزی بهتون القا میکنه همیشه و بلافاصله ضدش رو با تمام وجود در ذهنتون بگذرونید
    مثلا اگه گفت خدا چیه دیگه ، بگو قربون خدای مهربونم برم
    ان شاء الله کم کم دفع میشه
    والله الموفق

هردو عالم یک فروغ روی اوست

11. صلوات ها 12

نوشته
    649
    حضور
    5 روز 7 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2877

باسلام

دوست عزیز
    بمدت هفت روز، سوره فلق و ناس را 100 بار بخوانید تا وسواسهای مذکور انشاالله سریعتر رفع گردد! بهتر است قبل شروع به خواندن سوره ها، کمی اسفند یا کندر دود کنید! و برای اینکه این حالت دوباره برنگردد همیشه در همه نمازها بعد سوره فاتحه، سوره فلق در رکعت اول و ناس در رکعت دوم را بخوانید!

بنیت خلاصی از این افکار و وسواس صدقه دهید هم خوبه!

یه دستور هم در لینک زیر گذاشتم که مشکل شما رو درمان میکنه!

http://www.askdin.com/thread26855.html#post334798
    ویرایش توسط اویس قرنی : ۱۳۹۲/۰۳/۲۲ در ساعت ۰۱:۴۰

13. صلوات ها 7

نوشته
    692
    حضور
    52 روز 19 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    81
    صلوات
    4054

سلام دوست عزیز. من فکر میکنم اگر اینجور وقتها با ذکری مثلا لا اله الا الله یا لا حول ولا قوه..... شیطان رو به دیوار بکوبیم یا بهش
    صدمه وارد بکنیم دیگه از این غلطا نمیکنه. من خودم این جور وقتا ذکر لا اله الا الله رو میگم و دیگه هم ذهنمو به اون حرف نامربوط مشغول نمیکنم و یه جوابی هم در جواب بهش به خودم میگم. خدا رو شکر وسوسه هام کمتر شده.
    خون پاک شـهدا منتظر توست بیا
    سرِ مصباحِ هدی منتظر توست بیا
    وارث خون خدا و پســر خــون خدا
    به خدا خون خدا منتظر توست بیا

قرار منتظران مهدی: هر شب راس ساعت 10، دعای الهی عظم البلاء (کلیک)

دختران پرده رو

15. صلوات ها 6

علاقه
    خدا-قرآن-امامين حسن (ع)-حسين(ع)
    نوشته
    363
    حضور
    4 روز 4 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1421

سلام!!!
    من هم دچارش بودم اونم خیلی شدید.افکاری که خیلی دردآور بود برام!
    ولی از کتابی یک ذکری پیدا کردم که خیلی کارگشا بود.ولی گفتن این ذکر بیش از اندازه فراموشی می آورد!
    باور کنید یکسال تمام شبها می گفتم تا حدی که خدا را شاهد می گیرم یک شب از بس گفتم خوابم برد.
    تا دو روز اسم خودم یادم نمی آمد.از عالمی پرسیدم گفت:مومن خدا زیاده روی کردی!!!
    بعد دیگر نگفتن ولی الحمدلله دیگر آن افکار دیگر به سراغم نیامد.الان فقط چیزهای خیلی کمی یادم می آید ولی کامل نه!
    مثل اینکه آلزایمر گرفته باشم یا از کا درآمده باشم!
    گمنامي تنها براي شهرت پرست ها درد آور است وگرنه همه اجر ها در گمنامي است(سيد شهيدان اهل قلم سيد مرتضي آويني)

17. صلوات ها 5

نوشته
    99
    حضور
    7 روز 13 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    414

سلام
    جناب سلمان ذکر رو نگفتید؟؟

19. صلوات ها 3

علاقه
    خداواهل بیت ع
    نوشته
    631
    حضور
    27 روز 14 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    4542

نقل قول نوشته اصلی توسط سلمان 313 نمایش پست ها
    سلام!!!
    من هم دچارش بودم اونم خیلی شدید.افکاری که خیلی دردآور بود برام!
    ولی از کتابی یک ذکری پیدا کردم که خیلی کارگشا بود.ولی گفتن این ذکر بیش از اندازه فراموشی می آورد!
    باور کنید یکسال تمام شبها می گفتم تا حدی که خدا را شاهد می گیرم یک شب از بس گفتم خوابم برد.
    تا دو روز اسم خودم یادم نمی آمد.از عالمی پرسیدم گفت:مومن خدا زیاده روی کردی!!!
    بعد دیگر نگفتن ولی الحمدلله دیگر آن افکار دیگر به سراغم نیامد.الان فقط چیزهای خیلی کمی یادم می آید ولی کامل نه!
    مثل اینکه آلزایمر گرفته باشم یا از کا درآمده باشم!
    سلام چه ذکری بوده؟

21. صلوات ها 2

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۳/۰۹/۰۹, ۲۰:۰۱ : 3

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری