چطور به خانواده هامون بگیم آشناییمون برای ازدواج از طریق اینترنت بوده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

تب‌های اولیه

11 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چطور به خانواده هامون بگیم آشناییمون برای ازدواج از طریق اینترنت بوده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام خدمت کارشناسان گرامی
دختری 22 ساله هستم که با آقایی 27 ساله از طریق اینترنت آشنا شدم به قصد ازدواج.بعد از مدتی گفتگو متوجه شدیم ک عقایدمون بهم نزدیکه.تصمیم گرفتیم ب خانواده هامون بگیم.من موضوع رو ب خانوادم گفتم و طریقه آشنایمون رو کامل واسشون توضیح دادم .خوشبختانه خانواده من کنار اومدن با این مساله.
اما با توجه ب اینکه خانواده اقا سنتی هستن با این مساله به احتمال صددرصد کنار نمیان.سوالم اینه ک این اقا چطور میتونن خانوادشونو راضی کنن ک به خاستگاری من بیان؟
ممنون میشم هرچه سریعتر پاسخ بدین

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

fateme.zahra;356173 نوشت:
دختری 22 ساله هستم که با آقایی 27 ساله از طریق اینترنت آشنا شدم به قصد ازدواج.بعد از مدتی گفتگو متوجه شدیم ک عقایدمون بهم نزدیکه.تصمیم گرفتیم ب خانواده هامون بگیم.من موضوع رو ب خانوادم گفتم و طریقه آشنایمون رو کامل واسشون توضیح دادم .خوشبختانه خانواده من کنار اومدن با این مساله.
اما با توجه ب اینکه خانواده اقا سنتی هستن با این مساله به احتمال صددرصد کنار نمیان.سوالم اینه ک این اقا چطور میتونن خانوادشونو راضی کنن ک به خاستگاری من بیان؟

بسمه‌تعالي
با عرض سلام و تحيت
مستحضريد كه موفقيت يك ازدواج، مبتني بر انتخاب و گزينشي صحيح است. انتخابي كه علاوه بر موافقت و هماهنگي خانواده‌ها، اصل همتايي (كفويت) در آن رعايت شده باشد.
بنابراين هم موافقت و هم سطحي نسبي خانواده‌ها موضوع مهمي است و هم آشنايي اينترنتي راهي نامطمئن!
اما اگر ايشان و شما تصميم خود را گرفته‌ايد، به نظر مي‌رسد صداقت با خانواده‌ها بهترين گزينه است. و اگر خانواده ايشان در صورت اطلاع با چنين درخواستي مخالفت مي‌كنند، اين مخالفت مي‌تواند نشان از تفاوتهاي فرهنگي خانواده شما با خانواده ايشان باشد. كه لازم است پيرامون سطح اختلافات با دقت بيشتري عمل شود.‌
در پناه حق موفق باشيد

سلام
آشنایی از هر طریق معروفی یک آغاز است
هیچ دلیلی ندارد یک خانواده بخاطر نحوه آشنایی به فرد گیر دهد
مگر به صرف آشنایی قرار است ازدواج کنند
این موضوع قابل پیگیری است
ان شاء الله انتخاب خوبی باشد و به ازدواجی مبارک ختم شود
والله الموفق

بسم الله
سلام و عرض ادب
حقیر نظری دارم مبنی براینکه لزومی نداشت شما به خانواده خود در مورد نحوه آشنایی چیزی را بیان میکردید بلکه بنظرم باید از طرف آقا پسر اقدامی صورت میگرفت مثلا ایشون با یک ترفند خواهر خودشون رو با شما آشنا میکردند و به این طریق اقدام میکردند و به هر دو خانواده میگفتید که از طریق خواهر آقا پسر آشنایی صورت گرفته. زیرا با اینکه خانواده شما واکنشی بر نحوه آشنایی شما نشان ندادند اما ممکن است در آینده از همین مساله علیه شما استفاده شود.
موفق باشید.

:Gol:

لا حول و لا قوة الا بالله

سلام
در این آشنایی ها به احتمال بسیار زیاد امکان نداره شما با تمام خصوصیات فرد آشنا بشید و تنها خصوصیات و ویژگیهای خوب شخص رو میبینید و همین باعث وابستگی میشه و وابستگی باعث میشه تا اگر نکته منفی هم باشه شما نبینید و اگر ببینید هم قبول نکنید
متاسفانه خانم ها بخاطر اینکه بیشتری سمعی هستند بدون دیدن و تنها با شنیدن صدای مردها و پیام هاشون وابسته میشند در حالیکه آقایون بیشتر بصری هستند و ترجیح میدندبا نگاه کردن انتخابشون رو انجام بدند
به نظرم در این مورد اگر قسمت شد و ایشون به خواستگاری شما اومدند بیشتر از دخترهای دیگه به حرف و نظر خانوادتون دقت کنید چون یک ذهنیت خوبی از این آقا دارید که ممکن هست حتی کاذب باشه اما قبول نکنید

بنام او

باسلام..

چهاردهم خرداد92

طاهر;356235 نوشت:
کارشناس بحث: استاد امیدوار
چهاردهم خرداد92

اميدوار;357498 نوشت:
بسمه‌تعالي
با عرض سلام و تحيت
هیجدهم خرداد 92

سلام مجدد ..
نمیدانم دیگه چیزی مانده که بگویم یا خیر ؟؟

بنده خدا در14خردادماه92 و حالا برحسب تصادف یا جوردیگربااین انجمن آشناشده و برای حل مشکلش این مکان مقدس را مناسب تشخیص داده و بلافاصله نیز برای طرح مشکلش ثبتنام نموده و ..؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ومعذرت میخام ولی فکرمیکنم اینقدرواستاده تا علف زیرپاش سبزشده و رفته ..

میگویید خیر ؟؟
نگاهی بیندازید ببینید الان 4 روز است که خبری ازایشان نیست چرا؟؟؟؟؟
نگاهی هم به امضاء کنندگان محترم نماییم .. اصلا اسمی هم ازایشان هست که بگوییم جوابش راگرفته و باامضایی تشکرکرده و رفته ؟؟ بازهم خیر ..

{البته اگرواقعا اینجورباشدکه ظاهرامرنشان میدهد:}

واقعا مشکل کوچکی هم نیست و شایدبازندگیه یک دخترمعصوم بازی شده که اوباهزارامیدبه این انجمن مقدس دینی روی آورده و البته مقصرهم مسئولین پاسخگو یا مدیریت محترم هم نیستند و بلکه مقصر بالاترهایند که باید امکانات بیشتری را دراختیار این انجمن قراردهند تا این عزیزان نیز بتوانند مدیریت بهتری را اعمال نمایندو برخی سوالات اینچنینی رابلافاصله پاسخ گویند تا ضمن حل مشکل یک هموطن ، برتعداد اعضاء این انجمن وزین و زحمتکش نیز افزوده شده و باید بدانیم که بعضی سوالات نیز باید بلافاصله پاسخ داده شوند و اینگونه نیست که بروند درنوبت پاسخگویی و بعداز چندین روز یا ماه یا سال آیا نوبتشان بشود یا خیر و این دسته سوالات که به زندگی یک هموطن گره خورده یاخواهدخورد چه بهتر که بلافاصله یا بصورت عمومی یا خصوصی و توسط حداقل یک استاد همدل و حتی بصورت موقت پاسخ داده شوند و اگرفعلا امکاناتش موجود نمیباشد حداقل بخود بنده خدا بگویید خواهرمن برادرمن پاسخ سوالت شاید چندروز یاماه یاسال یا قرن نیزطول بکشد که حداقل فکری برای حل مشکلش نماید ..

البته جسارتی نباشد که نیست و عرض کردم که اینقدرحالیمون هست که احتمالامشکل از کمبودهاست و از دست مسئولین زحمتکش این انجمن محترم نیز بیرون خواهدبود و باید احتمالا و ابتدا امکانات لازم بیشتری دراختیارشان گذاشته شود تا براساس آن نیز ، برنامه های خوب و جامع نیزچیدمان گردند..انشاا....

پاسخ سوال:
{البته بگمانم همه پاسخهاهم خوب بودند و مخصوصاتااین لحظه 3و4و5و6و البته نظرمنم اگرآمدی خواهرگرامی بیشترهمان میباشدکه مقداریشون در3و4و5و6بود و بایدخیلی حواست روی این مسائل جمع باشد و جوگیرنشی فقط روی یک لحظه تصمیم بگیری واصلا چه لزومی داشت شما بخواهیدبخانواده تان بگویید و این ازطرف مردمیبایست انجام میشد البته اگرریگی بکفشش نداشت و البته فکزمیکنم علت اینکه شمامجبورشدیددراین انجمن مشکل خود رابیان نماییدنیزشایدهمین بوده که چون ایشان ترسوبوده و هی بهانه های زیادی میاوردند،شماخاستیدراه بهانه رابراو ببندید که چون پاسخ دیرشد دیگه نیامدیدکه ای کاش بیایید و حداقل بگویید آخرش چی شد،آیابه عروسی ختم شدیاجدایی که حداقل درس عبرتی شودبرای بقیه دختران جوان و احساساتی که بقول فرمایش پست شماره 6 که الحق هم که درست فرمودند گول چرب زبانیه تعدادی زبان باز را نخورند}

{باسپاس}

سلام و خسته نباشید به همه
تشکر میکنم بابت نظرات و پیشنهاداتی ک بهم دادین
اون موقع ک این تاپیک رو زدم همش منتظر جواب کارشناسای محترم بودم.تو همین مدت این آقا ب خانوادشون گفتن که تو دانشگاه با هم اشنا شدیم .چون چاره ای نداشتیم.خانواده من با این روش اشنایی کنار اومدن.ولی متاسفانه بیشتر خانواده های ایرانی مخصوصا مذهبیا نگرش خوبی نسبت ب این روش ندارن .درحالیکه این روش هم خودش یک نوع واسطه است که دختر و پسرا میتونن هم کفو خودشونو پیدا کنن و بعد با تحقیق به نتیجه قطعی برسن .
ان شاالله قبل ماه رمضون قراره بیان خاستگاری .اگه این تاپیک بسته نشه همچنان شما دوستان عزیز رو در جریان قرار میدم.ب خدا توکل کردم . ممنون میشم شما هم واسم دعا کنین.

fateme.zahra;358518 نوشت:
اون موقع ک این تاپیک رو زدم همش منتظر جواب کارشناسای محترم بودم.تو همین مدت این آقا ب خانوادشون گفتن که تو دانشگاه با هم اشنا شدیم .چون چاره ای نداشتیم.خانواده من با این روش اشنایی کنار اومدن.ولی متاسفانه بیشتر خانواده های ایرانی مخصوصا مذهبیا نگرش خوبی نسبت ب این روش ندارن .درحالیکه این روش هم خودش یک نوع واسطه است که دختر و پسرا میتونن هم کفو خودشونو پیدا کنن و بعد با تحقیق به نتیجه قطعی برسن .
ان شاالله قبل ماه رمضون قراره بیان خاستگاری .اگه این تاپیک بسته نشه همچنان شما دوستان عزیز رو در جریان قرار میدم.ب خدا توکل کردم . ممنون میشم شما هم واسم دعا کنین.

سلام
البته نگرش منفی به طور مطلق به یک موضوع اشتباهه و باید به فکر اصلاح اشکال بر اومد نه حذف روش.

ام به نظر من این روش چند تا عیب داره.
1- آشنایی واقعی نیست (مسایل منفی قابل مشاهده نیست و معمولا پنهان کاری صورت میگیرد)
2- طولانی شدن مدت ارتباط که ایجاد وابستگی عاطفی میکنه و فرد را از مسیر عقلانیت خارج می کنه.
3- معمولا زیر نظر خانواده ها نیست
4- از قصد طرف مقابل نمیتوان با خبر شد در صورتی که در خواستگاری سنتی حداقل هزینه گل :khaneh: باعث میشود کسی قصد سرکار گذاشتن را نداشته باشد
5- فضای اعتماد بین طرفین حاصل نمیشود
و...

روش درست
1-حداکثر چند روز به طول بیانجامد
2-از ابتدا زیر نظر خانواده ها باشد
3- هرچه سریع تر اقدام به خواستگاری رسمی شود

fateme.zahra;358518 نوشت:

لا حول و لا قوة الا بالله
سلام مجدد
کاش میگفتید به کجا رسیدید
اما به نظرم زندگی که بخواد با دروغ شروع بشه خیلی سخت دوام بیاره
فردا روزی اگر به هر دلیلی مشخص شد که دروغ بوده خیلی براتون بد خواهد شد ، خانواده پسر حتماً میگن که شما پسرشون رو تور کردید بخصوص اینکه خانوادشون سنتی هم هستند
این روش هم قطعاً یک نوع واسطه ازدواج هست اما روش مناسبی نیست ، حداقل فعلاً نیست

[="Arial"][="Black"]

شما هر دو تو یک شهرید؟؟[/]

موضوع قفل شده است