بیایید طلب مغفرت و رحمت کنیم !!!

تب‌های اولیه

36 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
بیایید طلب مغفرت و رحمت کنیم !!!

سلام
هیچ شکی نیست که آسمان دلمان به گرد و غبار گناه تیره و تار شده است
و نور حق و حقیقت به سختی بر زمین بایر جان می تابد
پس بهتر است که به درگاه خدای بخشاینده خود برویم و از او طلب ابر رحمتی بکنیم
که با باراش تطهیر کننده اش آسمان دل را از گردو غبار بشوید و زمین بایر جان را آبی فراهم آورد
شاید که در طلوع ماه خدا جوانه های امید و اشتیاق از این زمین بروید
و عطر گلهای زیبایش شمیمی از کوی یار به ما برساند
و خود بسیار ترغیب فرمود :
اگر استغفار کنید خدا را تواب و رحیم خواهید یافت
اگر استغفار کننده باشید به عذاب ( هجرانم ) مبتلا نخواهید ماند
و هزار وعده صدق زیبا
بیایید در این چند روز باقی مانده از ماه استغفار ، استغفار کنیم
والله الحنان الموفق

برچسب: 

الهی
اگر همه گناهم

ولی بنده توام
مرا به خوبی خود
از این همه بدی
نجات عنایت فرما

الهی
اگر با چشمم گناه کردم
به نگاه رحمتت ببخشای
اگر با دستم گناه کردم
به دست کریمت عفو کن
و اگر به دلم گناه کردم
به محبتت از من درگذر
به پاکان درگاهت یا رحیم

الهی
چه کسی غیر از تو گناهانم را می بخشاید ؟

خدایا
از
گناهانی که کوچک شمردمشان
و از آنها استغفار نکردم
استغفار می کنم
خدایا به بزرگی ات
این کوچکها را ببخشای

سلام
این استغفاری است که مومن در هنگام خواب می خواند تا خداوند گناهان روزش را ببخشاید :
اَستغفرُاللهَ الذی لا الهَ الا هو بَدیعُ السماواتِ والارض ذوالجلالِ والاکرام و اَسئلُهُ ان یُصلّیَ علی محمد و آل محمد و اَن یَتوبَ عَلیّ
این استغفار موجب بخشایش 40 کبیره می شود عرض شد چرا 40 کبیره چرا بیشتر نه
فرمود : روزی که انسان در آن بیش از 40 کبیره انجام دهد خیری در آن نیست
والله الموفق

سلام
نبی اکرم ص فرمود :
هر روز
هفتاد بار استغفار می کنم تا غباری بر دلم ننشیند
والله الموفق

آیات زیبای استغفار

وَ أَنِ اسْتَغْفِرُوا رَبَّكُمْ ثُمَّ تُوبُوا إِلَيْهِ يُمَتِّعْكُمْ مَتاعاً حَسَناً إِلى‏ أَجَلٍ مُسَمًّى وَ يُؤْتِ كُلَّ ذِي فَضْلٍ فَضْلَهُ وَ إِنْ تَوَلَّوْا فَإِنِّي أَخافُ عَلَيْكُمْ عَذابَ يَوْمٍ كَبِيرٍ (3هود)
ترجمه:
3- و اينكه از پروردگار خويش آمرزش بطلبيد، سپس به سوى او باز گرديد تا بطرز نيكويى شما را تا مدت معين (از مواهب زندگى اين جهان) بهره‏مند سازد، و به هر صاحب فضيلتى بمقدار فضيلتش ببخشد، و اگر (از اين فرمان) روى گردان شويد من بر شما از عذاب روز بزرگى بيمناكم

وَ يا قَوْمِ اسْتَغْفِرُوا رَبَّكُمْ ثُمَّ تُوبُوا إِلَيْهِ يُرْسِلِ السَّماءَ عَلَيْكُمْ مِدْراراً وَ يَزِدْكُمْ قُوَّةً إِلى‏ قُوَّتِكُمْ وَ لا تَتَوَلَّوْا مُجْرِمِينَ (52هود)
ترجمه:
52- و اى قوم من! از پروردگارتان طلب آمرزش كنيد سپس به سوى او باز گرديد تا (باران) آسمان را پى در پى بر شما بفرستد و نيرويى بر نيروى شما بيفزايد، و روى (از حق) بر نتابيد و گناه نكنيد

وَ اسْتَغْفِرُوا رَبَّكُمْ ثُمَّ تُوبُوا إِلَيْهِ إِنَّ رَبِّي رَحِيمٌ وَدُودٌ (هود90)
ترجمه:
90- از پروردگار خود آمرزش بطلبيد و به سوى او باز گرديد كه پروردگارم مهربان و دوستدار (بندگان توبه كار) است

فَقُلْتُ اسْتَغْفِرُوا رَبَّكُمْ إِنَّهُ كانَ غَفَّاراً (10) يُرْسِلِ السَّماءَ عَلَيْكُمْ مِدْراراً (11) وَ يُمْدِدْكُمْ بِأَمْوالٍ وَ بَنِينَ وَ يَجْعَلْ لَكُمْ جَنَّاتٍ وَ يَجْعَلْ لَكُمْ أَنْهاراً (12) ما لَكُمْ لا تَرْجُونَ لِلَّهِ وَقاراً (13) وَ قَدْ خَلَقَكُمْ أَطْواراً ( نوح14)
ترجمه:
10- به آنها گفتم از پروردگار خويش آمرزش بطلبيد كه او بسيار آمرزنده است.
11- تا بارانهاى پر بركت آسمان را پى در پى بر شما فرستد، 12- و شما را با اموال و فرزندان فراوان امداد كند، و باغهاى سر سبز و نهرهاى جارى در اختيارتان قرار دهد.
13- چرا شما براى خدا عظمت قائل نيستيد؟! 14- در حالى كه شما را در مراحل مختلف آفريده است

الهی
البستنی الخطایا ثوب مذلتی و جللنی التباعد منک لباس مسکنتی
و امات قلبی عظیم جنایتی فاحیه بتوبه منک یا املی و یا سولی و منیتی

خدای من
خطاها پیراهن بیچارگی و دوری از تو لباس نداری را بر من پوشاندند
جنایت بزرگم قلب مرا میراند پس با بازگشتی از خودت زنده اش ساز
ای آرزوی من ، ای خواسته من و ای امیدم

الهی
نا کرده گناه در جهان کیست؟ بگوی

و آنکس که گنه نکرد چون زیست؟ بگوی

من بد کنم و تو بد مکافات دهی

پس فرق میان من و تو چیست؟ بگوی
استغفرک اللهم و اتوب الیک

از آن روزی که ما را آفریدی
بغیر از معصیت چیزی ندیدی
خداوندا به حق هشت و چارت
ز من بگذر،
شتر دیدی ندیدی

خدایا
مرا ببخش به خاطر تمام درهایی که کوبیدم و خانه ی تو نبود...

[=comic sans ms]ای معبود بی همتای من[=comic sans ms]
[=comic sans ms]خسته شدم از استغفار
نه از فضل و رحمت بی کران شما
نه بل خسته شدم از اینکه ,
دوباره و دوباره
با چشمانی اشک بار بگویم :
خدایا مارا بیامرز
خدایا من را ببخش
[=comic sans ms]
[=comic sans ms]
[=comic sans ms]یا ذوالجلال والاکرام[=comic sans ms]
[=comic sans ms]این بار می گویم اختیارم را بگیر[=comic sans ms]
و
[=comic sans ms] نگذار گناه کنم!

حق تعالی;355891 نوشت:
این بار می گویم اختیارم را بگیر
و نگذار گناه کنم!

خدایا
قدرت ترک گناه را به ما عنایت فرما

خدایا ساده میگویم..گناهانم را ببخش..که تو ارحم الراحمینی..

[=comic sans ms]خداوندانمیدانم باکوله باری ازگناهان که بردوشم سنگینی میکندچه بگویم تنهامیگویم به حق محمدوال الطیبین والطاهرینش ماراببخش وازمادرگذراستغفرالله واسئل الله التوبه:parvane::parvane::parvane::parvane:

بسم الله الرحمن الرحیم
جزی الله عنا محمدا ما هو اهله

خداوندا ! گناهانم آنقدر زیاد است که جز رحمت و مغفرت تو،نمی تواند آنها را پاک کند...

بسم الله الرحمن الرحیم

خداوندا درود و سلام فرست بر پیامبر رحمت،حضرت محمد (ص) و نجات ده برادران مومنم را از جهل و معصومین را چراغ هدایت آنها قرار ده،ونیزعلم مرا بیفزا و درونم را با نور خود روشن نما و جرعه ای از علم علی (علیه السلام) را نسیب ما کن!

بسم الله الرحمن الرحیم

خداوندا !امروز روزیست پس از سالها، که روحت به سویت آمد و دل ما را آتشین کرد و سرای آخرت را زرّین.

بسم الله الرحمن الرحیم

خداوندا ! ما را سکینه ی بهشت برینت کن و همنشین ما را در بهشت ،محمد (ص) و آلش کن و ما را در راه خدمت و ولایت او و خاندانش ثابت قدم فرما و روح نازنین امام همام،علی علیه السلام را به حق خودت شاد و خرم فرما...

بسم الله الرحمن الرحیم

ای کسی که دوست داری بندگانت از تو زیاد بخواهند و تو نیز دعا های آن ها را مستجاب کنی،و اگر به صلاحش نبود برایش ذخیره سازی یا در مقابلش مقداری از گناهانش را ببخشی.ای کسی که ارحم الراحمینی،ای که تو خالق و من مخلوقم،ما را راهی به سوی خودت روشنی فرما...

کلام حاج اسماعیل دولابی

هر جا غصّه دار شدی استغفار کن. استغفار امان انسان است.
به این کاری نداشته باش که چرا محزون شده ای ، اذیّتت کرده اند ؟ گناهی کرده ای؟
بعضی وجود خودشان را گناه می دانند. شما می گویی چرا من درست کار نمی کنم ، او خودش را گناه می داند.
محزون که شدی استغفار کن. چه غم خود را داشته باشی و چه غم مؤمنین را ، استغفار غم ها را از بین می برد.
همان طور که وقتی خطا می کنی همه صدمه می خورند ، مثلاً وقتی چند نفر کفران نعمت می کنند به همه ضرر می رسد ؛
استغفار هم که می کنی به همه ماسوای خودت نفع می رسانی.

http://www.saelin18.com/?p=5010

کلام حاج اسماعیل دولابی

هر وقت غصه دار شديد، براي خودتان و براي همه مؤمنين و مؤمنات از زنده ها و مرده ها و آنهايي که بعدا خواهند آمد، استغفار کنيد.

غصه‌دار که مي‌شويد، گويا بدنتان چين مي‌خورد و استغفار که مي‌کنيد، اين چين ها باز مي شود.

مناجات التّائبين یا همون مناجات خمسه عشر واقعا زیباست، اشک آدمو در میاره...

[="Arial"]خدا اینبار خواهشم اینه بزار یکبارم شده لذت بندگی تو رو بچشم پس یبار دیگه ببخشم

بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
رَبَّنَا ظَلَمْنَا أَنفُسَنَا وَإِن لَّمْ تَغْفِرْ لَنَا وَتَرْحَمْنَا لَنَكُونَنَّ مِنَ الْخَاسِرِينَ
پروردگارا ما بر خويشتن ستم كرديم و اگر بر ما نبخشايى و به ما رحم نكنى مسلما از زيانكاران خواهيم بود

[="Arial"]همیشه مثل امروز توبه خودم رو شکستم .اما باز تو ببخش قسم به فاطمه زهرا

[="Arial"]درسته از بس گناه کردم که دیگه خجالت میکشم بگویم خدا ببخش مرا . اما من که جز تو کسی ندارم فدایتشم ببخش مرا

غلام زهرا;403571 نوشت:
درسته از بس گناه کردم که دیگه خجالت میکشم بگویم خدا ببخش مرا . اما من که جز تو کسی ندارم فدایتشم ببخش مرا

راست میگی هی توبه میکنیم ولی دوباره....

موضوع قفل شده است