صفحه 1 از 11 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: شهوت، ایمان و اعتماد به نفسم را نشانه گرفته، کمکم کنید!

نوشته
    8
    حضور
    3 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    65

شهوت، ایمان و اعتماد به نفسم را نشانه گرفته، کمکم کنید!

سلام

قبل طرح سوال و درخواست راهنماییم. دوست دارم ازتون خواهش کنم که منو ارجاع ندید به تاپیکهای مشابه . میدونم خیلی در این باره بحث شده. بیشترشو هم خوندم ولی دوست دارم نسبت به سوالم که از اعماق وجودم نشات گرفته جواب بگیرم. شاید کلیت سوالم تشابه داشته باشه با بیشتر تاپیک ها ولی جوابم میخوام فرق داشته باشه . زنده باشید

جوانی هستم 25 ساله . اولین باری که خودارضایی کردم دبیرستانی بودم. از اون موقع تا حالا این عمل ننگین همیشه باهام بوده و اسیرم کرده.
    خیلی سایت ها رفتم. اینجا رو هم کلی زیر و رو کردم. همه جا گفتن که نماز اول وقت. ورزش. اوقات فراغت خوب. دوستان خوب . عدم نگاه به محرکات جنسی !!! ولی کاش از دید یه معتاد بهش نگاه میکردید .
    فکر نکنید انسان پستی هستم. به خدا من عاشق خدا و دینم و معنویات هستم. به لطف خدا هم مکه رفتم . هم کربلا
    هر جمعه میرم نماز جمعه . کلی هم حال معنوی بهم دست میده . ولی میدونید مشکلم چیه ؟ وقتی حال معنوی میگیرم. عزمم رو جزم میکنم که دیگه نرم طرف سایتهای مستهجن و فیلم و خود ارضایی. ولی همیشه یه چیزی هست که منو دوباره سست کنه. از ماهواره فاصله میگیرم. اینترنت فریبم میده. از اینترنت فاصله میگیرم. فضای زشت جامعه و بی عفتی هاش منو به لجن میکشونه . کلا همیشه یه چیزی هست که ارادمو سست کنه. چند روز نمازمو میخونم. مسجد سعی میکنم برم. قران گوش میدم. معنی قران میخونم. ولی بعد چند روز شهوتم عود میکنه و تا یه تنهایی گیر میارم خودمو توجیه میکنم و دوباره میرم سراغ سایتهای مستهجن و بعدش خود ارضایی. و مثل همیشه بعدش پشیمونی. به خدا خسته شدم. خیلی دارم عذاب میکشم. الان بیکارم . یعنی کار گیر نیاوردم. خودم هم کارشناسی دارم. دنبال کار هستم. خانوادم هم با ازدواجم مشکلی ندارند. فقط میگن یه درامدی داشته باش بعد. که بنده خداها حق هم میگن. الان یه بیرون رفتن ساده با نامزدی که گیریم قانع و نجیب هم باشه 50 تومن حداقل اب میخوره. فقط اینا رو گفتم که تا وقتی شرایط ازدواجم پیش بیاد از دست این خودارضایی راحت شم.
    خسته شدم از نمازهای چند روزه. خسته شدم از ادم شدن جمعه به جمعه از نمازهای جمعه به جمعه. خسته شدم از سستی اراده ام. هزار بار توبه کردم و شکستمش. چاره کار من ازدواجه. وگرنه همه کارارو امتحان کردم. فقط برای چند روز دوام داشته . این عمل طوری منو معتاد کرده که هیچ راهی چاره کارم نیست
    بعضی اوقات اینقدر پشیمون میشم. خصوصا بعد خود ارضایی. میشینم زار میزنم رو به قبله. بعدش حس خوبی بهم دست میده. پا میشم غسل میکنم و تصمیم میگیرم دیگه ادم شم. ولی چند روز بعد. با دیدن یه صحنه بد حالا هرجا که باشه. چه نت . چه بیرون. دوباره هوس بهم رو میاره و با توجیه های همیشگی نماز رو میزارم کنار و رو میارم به شهوت پرستی. از این تکرار زجر اور خسته شدم. همش به خدا گلایه میکنم که چرا کارم جور نمیشه که ازدواج کنم . میگم خدا تویی که داری میبینی چطور به خاطر یه هوس دنیا و اخرتم داره میسوزه چرا دستمو نمیگیری. بارها رفتم کاریابی که کار پیدا کنم. همشون یا حقوق 200 تومنی هستند یا اصلا کار نیست. باید برم کارگری ساختمون که اصلا تو توانم نیست. با روحیاتم هم سازگار نیست. میخوام با توجه به مهارتهام کار پیدا کنم که تو این خراب شده (شهرم) نیست که نیست . هزار تا ازمون دادم قبول نشدم. ولی باز دارم سعی میکنم برای کار. همیشه با خودم حرف میزنم. شبا خوابم نمیبره از بس فکر میکنم. و همیشه گلایه دارم به خدا که چرا این مشکل رو از سر راهم بر نمیداره که منم به اسایش برسم. خیلی از دوستام شرایط ازدواجشون نسبت به من صفر بود ولی الان صاحب اولاد هم هستند. البته میدونم که خودم باید تلاش کنم و انتظار معجزه ندارم. ولی به قدر تلاشم هم نتیجه نمیگرم . هرجا هم ندای خاستگاری میدم. میگن کار نداری. هیچ کس به اصول کارشناسان دینی پشیزی ارزش قائل نمیشه که ازدواج اسون باشه . در حالی که کمتر از من از لحاظ شرایط خیلی دیدم که راحت ازدواج میکنن و فقط غبطه خوردنش میمونه واسم . انگار دنیا هم برا من طلسم شده. کارم اصلا جور نمیشه. هر وقت امیدوارم میشم کارا بدتر میشه . احساس میکنم بمیرم بهتره. حداقل الان امیدی به بخشش هست

تورو خدا کمکم کنید. به خدا قیافه و قد و قواره و ظاهرم هم مشکلی نداره ولی همه چیمو باختم. اعتماد به نفسم. ایمانم. کلا شرایطم خیلی بده

2. صلوات ها 16

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,517
    حضور
    175 روز 1 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58316

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

5. صلوات ها 11

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

نقل قول نوشته اصلی توسط شمیم عشق نمایش پست ها
    سلام

قبل طرح سوال و درخواست راهنماییم. دوست دارم ازتون خواهش کنم که منو ارجاع ندید به تاپیکهای مشابه . میدونم خیلی در این باره بحث شده. بیشترشو هم خوندم ولی دوست دارم نسبت به سوالم که از اعماق وجودم نشات گرفته جواب بگیرم. شاید کلیت سوالم تشابه داشته باشه با بیشتر تاپیک ها ولی جوابم میخوام فرق داشته باشه . زنده باشید

جوانی هستم 25 ساله . اولین باری که خودارضایی کردم دبیرستانی بودم. از اون موقع تا حالا این عمل ننگین همیشه باهام بوده و اسیرم کرده.
    خیلی سایت ها رفتم. اینجا رو هم کلی زیر و رو کردم. همه جا گفتن که نماز اول وقت. ورزش. اوقات فراغت خوب. دوستان خوب . عدم نگاه به محرکات جنسی !!! ولی کاش از دید یه معتاد بهش نگاه میکردید .
    فکر نکنید انسان پستی هستم. به خدا من عاشق خدا و دینم و معنویات هستم. به لطف خدا هم مکه رفتم . هم کربلا
    هر جمعه میرم نماز جمعه . کلی هم حال معنوی بهم دست میده . ولی میدونید مشکلم چیه ؟ وقتی حال معنوی میگیرم. عزمم رو جزم میکنم که دیگه نرم طرف سایتهای مستهجن و فیلم و خود ارضایی. ولی همیشه یه چیزی هست که منو دوباره سست کنه. از ماهواره فاصله میگیرم. اینترنت فریبم میده. از اینترنت فاصله میگیرم. فضای زشت جامعه و بی عفتی هاش منو به لجن میکشونه . کلا همیشه یه چیزی هست که ارادمو سست کنه. چند روز نمازمو میخونم. مسجد سعی میکنم برم. قران گوش میدم. معنی قران میخونم. ولی بعد چند روز شهوتم عود میکنه و تا یه تنهایی گیر میارم خودمو توجیه میکنم و دوباره میرم سراغ سایتهای مستهجن و بعدش خود ارضایی. و مثل همیشه بعدش پشیمونی. به خدا خسته شدم. خیلی دارم عذاب میکشم. الان بیکارم . یعنی کار گیر نیاوردم. خودم هم کارشناسی دارم. دنبال کار هستم. خانوادم هم با ازدواجم مشکلی ندارند. فقط میگن یه درامدی داشته باش بعد. که بنده خداها حق هم میگن. الان یه بیرون رفتن ساده با نامزدی که گیریم قانع و نجیب هم باشه 50 تومن حداقل اب میخوره. فقط اینا رو گفتم که تا وقتی شرایط ازدواجم پیش بیاد از دست این خودارضایی راحت شم.
    خسته شدم از نمازهای چند روزه. خسته شدم از ادم شدن جمعه به جمعه از نمازهای جمعه به جمعه. خسته شدم از سستی اراده ام. هزار بار توبه کردم و شکستمش. چاره کار من ازدواجه. وگرنه همه کارارو امتحان کردم. فقط برای چند روز دوام داشته . این عمل طوری منو معتاد کرده که هیچ راهی چاره کارم نیست
    بعضی اوقات اینقدر پشیمون میشم. خصوصا بعد خود ارضایی. میشینم زار میزنم رو به قبله. بعدش حس خوبی بهم دست میده. پا میشم غسل میکنم و تصمیم میگیرم دیگه ادم شم. ولی چند روز بعد. با دیدن یه صحنه بد حالا هرجا که باشه. چه نت . چه بیرون. دوباره هوس بهم رو میاره و با توجیه های همیشگی نماز رو میزارم کنار و رو میارم به شهوت پرستی. از این تکرار زجر اور خسته شدم. همش به خدا گلایه میکنم که چرا کارم جور نمیشه که ازدواج کنم . میگم خدا تویی که داری میبینی چطور به خاطر یه هوس دنیا و اخرتم داره میسوزه چرا دستمو نمیگیری. بارها رفتم کاریابی که کار پیدا کنم. همشون یا حقوق 200 تومنی هستند یا اصلا کار نیست. باید برم کارگری ساختمون که اصلا تو توانم نیست. با روحیاتم هم سازگار نیست. میخوام با توجه به مهارتهام کار پیدا کنم که تو این خراب شده (شهرم) نیست که نیست . هزار تا ازمون دادم قبول نشدم. ولی باز دارم سعی میکنم برای کار. همیشه با خودم حرف میزنم. شبا خوابم نمیبره از بس فکر میکنم. و همیشه گلایه دارم به خدا که چرا این مشکل رو از سر راهم بر نمیداره که منم به اسایش برسم. خیلی از دوستام شرایط ازدواجشون نسبت به من صفر بود ولی الان صاحب اولاد هم هستند. البته میدونم که خودم باید تلاش کنم و انتظار معجزه ندارم. ولی به قدر تلاشم هم نتیجه نمیگرم . هرجا هم ندای خاستگاری میدم. میگن کار نداری. هیچ کس به اصول کارشناسان دینی پشیزی ارزش قائل نمیشه که ازدواج اسون باشه . در حالی که کمتر از من از لحاظ شرایط خیلی دیدم که راحت ازدواج میکنن و فقط غبطه خوردنش میمونه واسم . انگار دنیا هم برا من طلسم شده. کارم اصلا جور نمیشه. هر وقت امیدوارم میشم کارا بدتر میشه . احساس میکنم بمیرم بهتره. حداقل الان امیدی به بخشش هست

تورو خدا کمکم کنید. به خدا قیافه و قد و قواره و ظاهرم هم مشکلی نداره ولی همه چیمو باختم. اعتماد به نفسم. ایمانم. کلا شرایطم خیلی بده
    بسمه‌تعالي
    برادر عزيز و ارجمند سلام عليكم
    از اينكه شاهد رنج حضرتعالي هستيم متاسف و ناراحتيم. ضمن اينكه بيكاري حضرتعالي به عنوان يك جوان مومن و تحصيلكرده ما را نيز آزار مي‌دهد.

برادر گرامي ما نه تنها جنابعالي را شخص ...نميدانيم، بلكه به ايمان و پاكي طينت حضرتعالي اعتقاد راسخ داريم و اميد داريم كه با لطف خدا و در سايه همين ايمان،بر اين عادت رذيله غلبه خواهيد كرد. در اين خصوص توجه شما را به نكات زير جلب مي‌كنم:
    1- اينكه به قبح چنين عملي واقف هستيد و تصميم بر ترك داريد، خود گام مهمي است كه نبايد آن را ناديده بگيريد.
    2- انتظار اين است كه به خواندن روشهاي گفته شده در تاپيكهاي مشابه اكتفا نكنيد بلكه نسبت به عملي كردن آنها مداومت به خرج دهيد. مثلا آيا ورزش را به صورت منظم و مداوم ادامه مي‌دهيد؟ آيا چشم خود را كنترل مي‌كنيد؟ مراجعه شما به سايتهاي مستهجن و...بيانگر اين است كه اين كنترل به خوبي صورت نمي‌گيرد. پس با توكل به خدا در اين خصوص بيشتر تلاش كنيد.
    3- اضطراب و احساس گناه ارتباط تنگاتنگي با استمناء دارد، لذا از خودسرزنشگري افراطي اجتناب نماييد.
    4- ماداميكه ابزار و آلاتي چون ماهواره در دسترس شما باشد، هر لحظه ممكن است تمام زحمات شما بر باد داده شود، لذا ضروري است در صورتيكه ماهواره در منزل و يا دردسترس داريد، به سرعت جمع‌آوري گردد و يا از بين برده شود. همچنين اگر از فيلترشكن در اينترنت استفاده مي‌كنيد، ضرورت غيرفعال كردن آن بديهي است. ضمن اينكه وجهي براي در دسترس بودن اصل اينترنت براي شما وجود ندارد.
    5- هرچند كه متاسفانه بستر شغل مناسب براي شما وجود ندارد، اما تا فراهم شدن اين بستر سعي كنيد با اقل حقوق (همان200هزار تومن) بسازيد. مي دانيم سخت است اما لااقل هم بخشي از وقت شما به صورت مفيد پر مي‌شود و هم درآمد ناچيزي فراهم‌ ميشود. مهم اين است كه شما بيكار نباشيد. چون بيكاري اثار مخرب رواني و اخلاقي را به دنبال دارد. اكتفا نمودن به درآمد اندك لااقل اين حسن را داراست كه از ابتلاء شما به معضلات ديگر جلوگيري مي‌كنيد.
    6- با رصد كردن و مشخص كردن مواقعي كه بيشترين تحريك و وسوسه صورت مي‌گيرد، از قبل براي مواجهه با آن خود را مهيا سازيد. مثلا وقتي ميدانيد در موقعيت الف دچار وسوسه مي‌شويد حتي المقدور سعي كنيد از تحقق چنين موقعيتي جلوگيري كنيد و در غير اينصورت، از قبل برنامه‌ها و كارهايي را در نظر بگيريد كه احيانا با بروز آن موقعيت، آن كارها و فعاليتها را انجام دهيد تا تمركز ذهني شما به موضوع خود ارضايي به هم بخورد.
    8- حضور در جمع، گردش، كوهنوردي و حضور در طبيعت، شنا و...را فراموش نكنيد
    وقتي شما مي‌توانيد مدتي را ترك كنيد مطمئنا توانايي اين را داريد كه بر ايام ترك بيافزاييد. همواره اميدوار باشيد و بدانيد خداي متعال هميشه منتظر شماست.

از خداي متعال موفقيت و غلبه شما بر اين مشكل را مسئلت دارم.

مقام معظم رهبری:
    ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
    . . . اسلام به دنبال این است.
    .
    .
    .
    مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
    مادرت را ببوس،
    پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
    این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

7. صلوات ها 18

علاقه
    گفتگو در مباحث معرفتی
    نوشته
    6,663
    حضور
    32 روز 3 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    23682

شبا خوابم نمیبره از بس فکر میکنم. و همیشه گلایه دارم به خدا که چرا این مشکل رو از سر راهم بر نمیداره که منم به اسایش برسم. خیلی از دوستام شرایط ازدواجشون نسبت به من صفر بود ولی الان صاحب اولاد هم هستند. البته میدونم که خودم باید تلاش کنم و انتظار معجزه ندارم. ولی به قدر تلاشم هم نتیجه نمیگرم . هرجا هم ندای خاستگاری میدم. میگن کار نداری. هیچ کس به اصول کارشناسان دینی پشیزی ارزش قائل نمیشه که ازدواج اسون باشه . در حالی که کمتر از من از لحاظ شرایط خیلی دیدم که راحت ازدواج میکنن و فقط غبطه خوردنش میمونه واسم . انگار دنیا هم برا من طلسم شده. کارم اصلا جور نمیشه. هر وقت امیدوارم میشم کارا بدتر میشه . احساس میکنم بمیرم بهتره. حداقل الان امیدی به بخشش هست

سلام
    ازدواج کنید
    بی هیچ ترسی و بی هیچ بهانه ای
    اگه خدا دست شما رو نگرفت !
    والله الرزاق ذوالقوه المتین

هردو عالم یک فروغ روی اوست

9. صلوات ها 12

نوشته
    6,731
    حضور
    109 روز 14 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    4
    گالری
    1583
    صلوات
    37598

نقل قول نوشته اصلی توسط حامد نمایش پست ها
    اگه خدا دست شما رو نگرفت !
    سلام.جناب حامد درست میفرمایند.شما اولین قدم رو بردار بقیش رو خدا خودش درست میکنه.والله خدا کمک میکنه.اگه با چشم خودم ندیده بودم قسم نمیخوردم.من کسی رو میشناختم که سرباز بود،پدر نداشت،مادر نداشت،در کل حامی ای جز خدا نداشت؛برای خواستگاری اقدام کرد،رفت خواستگاری یه دختر مذهبی،الان الحمدلله هم زن خوب داره،هم زندگی خوب!!!هم شغل خوب...
    نمیگم صاحب خونه و ماشین شده ،نه ،اما میتونه تو این جامعه با زندگی مستاجری زندگیشو بگذرونه...
    بیاید خدارو دست کم نگیریم...به خدا خدا مهربونتر از اونیه که فکرشو کنید.شما قدم اول رو بردار بقیش رو بسپار دست خدا...
    موفق باشید

نتیجه اش زیباست وقتی این دو را پیوند می زنیم؛

اینکه فرمودند: زکات زیبایی، پاکدامنی ست

و اینکه پرداخت زکات دارائیت را افزون می کند

حالا آنان که زیبایی بیشتر می خواهند، بسم الله

11. صلوات ها 11

نوشته
    6,731
    حضور
    109 روز 14 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    4
    گالری
    1583
    صلوات
    37598

فقط میگن یه درامدی داشته باش بعد
    به نظرم یه درامد اولیه برای مسکن و مقدمات ازدواج کافیه.زیاد دست بالا نگیرید.
    طوری منو معتاد کرده که هیچ راهی چاره کارم نیست
    هیچ راهی؟؟؟حتی توکل؟؟؟
    بعضی اوقات اینقدر پشیمون میشم. خصوصا بعد خود ارضایی. میشینم زار میزنم رو به قبله
    پس خدا هنوز فراموشتون نکرده و دوست داره صداتون رو بشنوه.
    ا گلایه میکنم که چرا کارم جور نمیشه که ازدواج کنم
    این بار گلایه کنید منتها برعکس!!!
    یعنی به خودتون بگید که چرا ازدواج نمیکنم تا کارم جورشه؟؟؟امتحان کنید!!!
    با روحیاتم هم سازگار نیست.
    برای شروع،حتی به کارهایی که مخالف روحیه شما و موافق اسلام(درامد حلال) است تن بدید .منتها در حین اینکه به این کار تن میدید دنبال کار دیگه ای هم باشید.
    ولی باز دارم سعی میکنم برای کار
    خوبه؛سعی و امید.
    خیلی از دوستام شرایط ازدواجشون نسبت به من صفر بود ولی الان صاحب اولاد هم هستند.
    اینه که میگن با ازدواج روزی انسان چندبرابر میشه.
    هرجا هم ندای خاستگاری میدم. میگن کار نداری
    ناامید نشید.به جستجو ادامه بدید.

نتیجه اش زیباست وقتی این دو را پیوند می زنیم؛

اینکه فرمودند: زکات زیبایی، پاکدامنی ست

و اینکه پرداخت زکات دارائیت را افزون می کند

حالا آنان که زیبایی بیشتر می خواهند، بسم الله

13. صلوات ها 11

نوشته
    8
    حضور
    3 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    65

خیلی خوبه که هستید. ممنونم از همتون. برام دعا کنید. خیلی محتاجشم

15. صلوات ها 11

نوشته
    2
    حضور
    5 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6

سلام و درود
    بیشترین دوره ترک شما چقدر بوده؟

17. صلوات ها 4

نوشته
    8
    حضور
    3 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    65

نقل قول نوشته اصلی توسط ali1221 نمایش پست ها
    سلام و درود
    بیشترین دوره ترک شما چقدر بوده؟
    دوازده روز. اونم تو سفرهای زیارتیم. ولی اوقاتی که تو شهر خودمون هستم. نهایتا یک هفته

19. صلوات ها 6

علاقه
    سخنرانی
    نوشته
    89
    حضور
    5 روز 19 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    308

با سلام
    به نظر من بهترین راهکار همون ازدواجه و می تونید با این دید با پدر و مادرتون صحبت کنید که دین اشاره به این موضوع داره که کسانی که ازدواج کنن پروردگار وعده داده از فضلش بی نیازشون میکنه پس به پدرتون بگید تنها راه باقی مونده برای بدست امدن تمکن مالی ازدواجه(با توجه به تلاش هایی که در مورد پیدا کردن کار عرض کردید) انشاالله خانوادتون همراهیتون کنن.
    البته حتی اگه با ازدواجتون مخالفن حداقل یه نامزد برا خودتون پیدا کنید چون از نظر من می تونه خیلی انرژی بخش و روحیه بخش باشه براتون در عزم برای ترک گناه و پیدا کردن کار و اینطوری با یه تیر چند نشون می زنید.
    امیدوارم جوونای پاک طینتی همچون شما بتونن اراده ی اینو بدست بیارن که زندگیشونو آنطور که خودشون و خداشون دوست داره بسازن.
    یا علی

هیچ ثروتی چون عقل و هیچ فقری چون نادانی نیست.هیچ ارثی چون ادب و هیچ پشتیبانی چون مشورت نیست.

21. صلوات ها 7

صفحه 1 از 11 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری