غسل بعد از جنب شدن

تب‌های اولیه

15 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
غسل بعد از جنب شدن

سلام
من 14 سالمه قبلا خود ارضایی میکردم نمیدونستم حرامه و غسل داره میشه بگید غسلش چگونس و نماز هایم حکمش چیست:Ghamgin:

با نام الله

ناشناسی غریبه;355336 نوشت:
سلام
من 14 سالمه قبلا خود ارضایی میکردم نمیدونستم حرامه و غسل داره میشه بگید غسلش چگونس و نماز هایم حکمش چیست

با سلام و عرض ادب خدمت شما

اگر یقین کند با این عمل حرام به حد جنابت می رسیده،غسل جنابت واجب می شود لطفابرای دریافت پاسخ کامل نام مرجع تقلیدتان را بیان نمایید.

موفق و موید باشید.

ببخشید یعنی چی به حد جنایت میرسیده ؟

ایا قسل مافزمه میتونه جای قسل جنایتو بگیره؟
من میرم جهنم ؟

ناشناسی غریبه;356353 نوشت:
ببخشید یعنی چی به حد جنایت میرسیده ؟

با سلام و عرض ادب

اگر رطوبتی،با شهوت و جستن بيرون آمده و بعد از بيرون آمدن آن بدن سست ‏شده،آن رطوبت ‏حكم منى دارد و غسل جنابت واجب می شود و اگر هيچ يك از اين سه نشانه يا بعضى از اينها را نداشته باشد، حكم منى ندارد. ولى در زن، لازم نيست آن آب با جستن بيرون آمده باشد، بلكه اگر با شهوت بيرون آمده باشد، در حكم منى است و لازم نيست بدن او سست ‏شود(یعنی ترشحی در اوج لذت جنسی خارج شود) درهرحال اگر شک داشته باشد که منی خارج شد یا نه،غسل جنابت واجب نیست.

امام خمینی،توضیح المسائل،احکام جنابت(مطابق با نظر آیه الله خامنه ای)

ناشناسی غریبه;356354 نوشت:
ایا قسل مافزمه میتونه جای قسل جنایتو بگیره؟
من میرم جهنم ؟

با تشکر از پیگیری شما

بله غسل مافی الذمه جای غسل جنابت را می گیرد اگر نسبت به اعمال گذشته توبه و استغفار حقیقی صورت گیرد و جبران شود ان شاالله خداوند گناهانمان را می بخشد برای اطلاع بیشتر در مورد توبه می توانید سوال خود را در انجمن اخلاق پیگیری نمایید.

همواره موفق و موید باشید.

عرق جنب از حرام نجس است؟

امیر محمد;356580 نوشت:
عرق جنب از حرام نجس است؟

با سلام و احترام

عرق جنب از حرام نجس نیست، ولى احتياط واجب آن است كه با بدن يا لباسى كه به آن آلوده شده، نماز نخوانند.

امام خمینی،توضیح المسائل،م116(مطابق با نظر آیه الله خامنه ای)

عرق جنب چیه ؟

نور;356465 نوشت:
با تشکر از پیگیری شما بله غسل مافی الذمه جای غسل جنابت را می گیرد اگر نسبت به اعمال گذشته توبه و استغفار حقیقی صورت گیرد و جبران شود ان شاالله خداوند گناهانمان را می بخشد برای اطلاع بیشتر در مورد توبه می توانید سوال خود را در انجمن اخلاق پیگیری نمایید. همواره موفق و موید باشید.
ممنون آخه من قسل مافزمه میکردم میخواستم بدونم که جاشو گرفته یانه یه سوال دیگه نماز های گذشتم تکلیفش چیه ؟ من اون موقع درباره قسل نمیدونستم

ناشناسی غریبه;356696 نوشت:
عرق جنب چیه ؟

با سلام و عرض ادب

منظور از عرق جنب این است که فرد جنب،قبل از انجام غسل جنابت،بدنش عرق کند.

موفق و موید باشید.

ناشناسی غریبه;356697 نوشت:
ممنون آخه من قسل مافزمه میکردم میخواستم بدونم که جاشو گرفته یانه یه سوال دیگه نماز های گذشتم تکلیفش چیه ؟ من اون موقع درباره قسل نمیدونستم

با سلام و تشکر از پیگیری شما

همانطور که بیان شد غسل مافی الذمه جای غسل جنابت را گرفته یعنی غسل جنابت از گردن شما ساقط شده است،پس درصورتی که غسل مافی الذمه انجام داده باشید برفرض اینکه یقین به جنابت باشد،نمازها صحیح است درغیر این صورت اگر یقین به جنابت باشد و هیچ غسلی انجام نداده باشید نمازها به مقداری که یقین داشته باشید بدون غسل و درحال جنابت خوانده شده،قضا دارد برای اطلاع بیشتراز صحت نمازو روزه ها و دریافت پاسخ کامل، لطفا نام مرجع تقلیدتان را بیان نمایید.

همواره به سلامت باشید.

نور;357307 نوشت:
با سلام و عرض ادب

موفق و موید باشید.

سلام
خب یعنی شخص جنب باید همه خونه زندگیشو بشوره ؟:Ghamgin:

نور;357310 نوشت:

همانطور که بیان شد غسل مافی الذمه جای غسل جنابت را گرفته یعنی غسل جنابت از گردن شما ساقط شده است،پس درصورتی که غسل مافی الذمه انجام داده باشید برفرض اینکه یقین به جنابت باشد،نمازها صحیح است درغیر این صورت اگر یقین به جنابت باشد و هیچ غسلی انجام نداده باشید نمازها به مقداری که یقین داشته باشید بدون غسل و درحال جنابت خوانده شده،قضا دارد

برای اطلاع بیشتراز صحت نمازو روزه ها و دریافت پاسخ کامل، لطفا نام مرجع تقلیدتان را بیان نمایید.

همواره به سلامت باشید.

خب یه سوال من تا همین یه ماه پیش اصلا حتی درباره قسل جنایت نمیدونستم قسل مافزمه هم یه ساله میدونم چیه ولی دلایل دیگه ای داشته که میکردم ولی یعنی با اینکه ندونسته درباره قسل جنایت نمازامو خونده بودم بازم قضاس ؟

ناشناسی غریبه;359135 نوشت:
ا سلام و عرض ادب

موفق و موید باشید.
سلام
خب یعنی شخص جنب باید همه خونه زندگیشو بشوره ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط نور نمایش پست ها

همانطور که بیان شد غسل مافی الذمه جای غسل جنابت را گرفته یعنی غسل جنابت از گردن شما ساقط شده است،پس درصورتی که غسل مافی الذمه انجام داده باشید برفرض اینکه یقین به جنابت باشد،نمازها صحیح است درغیر این صورت اگر یقین به جنابت باشد و هیچ غسلی انجام نداده باشید نمازها به مقداری که یقین داشته باشید بدون غسل و درحال جنابت خوانده شده،قضا دارد برای اطلاع بیشتراز صحت نمازو روزه ها و دریافت پاسخ کامل، لطفا نام مرجع تقلیدتان را بیان نمایید.

همواره به سلامت باشید.

خب یه سوال من تا همین یه ماه پیش اصلا حتی درباره قسل جنایت نمیدونستم قسل مافزمه هم یه ساله میدونم چیه ولی دلایل دیگه ای داشته که میکردم ولی یعنی با اینکه ندونسته درباره قسل جنایت نمازامو خونده بودم بازم قضاس ؟

با سلام و احترام

1.عرق جنب از حرام پاک ست.(1)
2. باتوجه به اختلافی بودن نظر مراجع درمورد جزئیات مساله لازم است نام مرجع تقلید ذکر شود والا جواب به صورت کلی همان است که در پست قبلی بیان شد.

موفق باشید.

1.امام خمینی،توضیح المسائل،احکام نجاست

موضوع قفل شده است