صفحه 1 از 15 12311 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیا شوهرم حق این رو داره من رو کتک بزنه؟

نوشته
    114
    حضور
    6 روز 20 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    362

تعجب آیا شوهرم حق این رو داره من رو کتک بزنه؟

با عرض سلام و درود

هشت ماه عقد بودم یک سال و دوماهه ازدواج کردم. مشکلم از این قراره وقتی با شوهرم جرو بحث میکنیم من رو کتک میزنه. هردو تحصیلکرده هستیم.من 24 ساله و شوهرم 28 ساله است.
    در دانشگاه با خواهر ایشون آشنا بودم سپس خواستگاری کردند ازدواج کردیم. خیلی از مسائل رو بخاطر ایشون رعایت میکنم.
    به من گفتن واسه رندگی باید به شهر ما بیای چون کارم اونجاست با همه عشق و وابستگی به خانوادم پذیرفتم. به من گفتن توی فامیل ما خانم ها چادر میپوشند پیش فامیلم چادر بپوش اما توی شهر خودتون یا فامیل خودت نپوشیدی مهم نیست.
    از لحاظ رابطه زناشویی شوهرم هر روز همچین چیزی میخوان. اگر من نپذیرم ناراحت و عصبانی میشوند. یکی دو مرتیه واسه این مسئله کتک خوردم .
    میخواستم بدونم آیا شوهرم حق داره من رو واسه این مورد و مواردی که نظرم برخلاف میلشون هست و به گفته خودشون لجبازی میکنم کتک بزنند؟
    شوهرم توی اون یک هفته ای که در ماه خانمها حالتشون تغییر میکنه مراعات میکنند خواسته ای ندارند و از هیچ نظر سخت نمیگیرند حتی توی غذا پختن ایراد نمیگیرند.
    اما در باقی روزها میخواهند من مطیعشون باشم .مشخصه این رفتار آگاهانه و تعمدا است. لطفا راهنمایی کنید.سپاسگذارم

2. صلوات ها 18

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,516
    حضور
    175 روز 1 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58316

با نام و یاد دوست

آیا شوهرم حق این رو داره من رو کتک بزنه؟

کارشناس بحث: امیدوار

5. صلوات ها 11

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

نقل قول نوشته اصلی توسط لیدا نمایش پست ها
    با عرض سلام و درود

هشت ماه عقد بودم یک سال و دوماهه ازدواج کردم. مشکلم از این قراره وقتی با شوهرم جرو بحث میکنیم من رو کتک میزنه. هردو تحصیلکرده هستیم.من 24 ساله و شوهرم 28 ساله است.
    در دانشگاه با خواهر ایشون آشنا بودم سپس خواستگاری کردند ازدواج کردیم. خیلی از مسائل رو بخاطر ایشون رعایت میکنم.
    به من گفتن واسه رندگی باید به شهر ما بیای چون کارم اونجاست با همه عشق و وابستگی به خانوادم پذیرفتم. به من گفتن توی فامیل ما خانم ها چادر میپوشند پیش فامیلم چادر بپوش اما توی شهر خودتون یا فامیل خودت نپوشیدی مهم نیست.
    از لحاظ رابطه زناشویی شوهرم هر روز همچین چیزی میخوان. اگر من نپذیرم ناراحت و عصبانی میشوند. یکی دو مرتیه واسه این مسئله کتک خوردم .
    میخواستم بدونم آیا شوهرم حق داره من رو واسه این مورد و مواردی که نظرم برخلاف میلشون هست و به گفته خودشون لجبازی میکنم کتک بزنند؟
    شوهرم توی اون یک هفته ای که در ماه خانمها حالتشون تغییر میکنه مراعات میکنند خواسته ای ندارند و از هیچ نظر سخت نمیگیرند حتی توی غذا پختن ایراد نمیگیرند.
    اما در باقی روزها میخواهند من مطیعشون باشم .مشخصه این رفتار آگاهانه و تعمدا است. لطفا راهنمایی کنید.سپاسگذارم

بسمه‌تعالي
    ضمن عرض سلام و تحيت محضر حضرتعالي از حسن اعتمادتان سپاسگزارم.
    در رابطه با سوالي كه مطرح فرموديد لازم است عرض شود؛
    از لحاظ فقهي تمكين زن از مرد واجب است و ماداميكه عذري ( شرعي، جسماني و..) براي زن وجود نداشته باشد، وي نمي‌تواند درخواست جنسي شوهر را رد نمايد. لكن عدم اجابت درخواست شوهر از ناحيه زن، مجوزي براي كتك زدن زن بوجود نمي‌آورد. و علاوه بر اينكه چنين فعلي جايز نيست در صورتيكه كتك منجر به آسيب يا قرمزي، كبودي و...بدن زن گردد مرد مكلف به پرداخت ديه است.( البته اين سوال فقهي است كه طبيعتا بايد از كارشناسان محترم فقه جوياي پاسخ دقيقتر و تفصيلي آن شويد).

اما نكته اي كه لازم است به آن اشاره شود اين است كه حتي المقدور سعي كنيد با رعايت حساسيتهاي ايشان، از بروز نزاع جلوگيري نماييد چرا كه اينگونه چالشها آن هم در ابتداي زندگي، رفته رفته به يك تهديد جدي تبيديل مي‌شود.
    شايسته است بر رفتارهاي مثبت ايشان تمركز بيشتري داشته باشيد و اقتدار ايشان را به رسميت بشناسيد. آنچنانكه يك زن شيفته توجه و محبت شوهر است، يك مرد نيز تشنه اقتدار است. و اين اقتدار به دست نمي‌آيد مگر با همراهي با تصميمات همسر، تاييد وي، قدرداني از او و...، عدم احساس اقتدار در مرد وي را نسبت به همسر، زندگي و مسوليتها دلسرد مي‌كند كه نتيجه چنين دلسردي بهانه جويي و مخاصمه است.
    توجه داشته باشيد، كه به اعتقاد برخي از روان‌شناسان محور شخصيت مردان را غريزه جنسي تشكيل مي‌دهد، قطع نظر از اينكه چنين امري درست يا غلط باشد، اما اين مسلم است كه احساس ناكامي باعث پرخاشگري مي‌گردد. بنابراين لازم است پيش از اينكه ايشان تقاضاي جنسي را پيگيري كنند حضرتعالي با رسيدگي به خود و... خويش را به وي عرضه كنيد تا هم خود احساس آرامش كنيد و هم ايشان. در اينجا بيان اين نكته ضرورت دارد كه اگر طبع شما با هم ناسازگار باشد (شوهر گرم مزاج و شما سرد مزاج يا معتدل) لازم است با مصارف دارويي ( مشاوره پزشكي و استفاده از برخي داروهاي گياهي) اقدام به نزديكي طبايع داشته باشيد.
    به هر حال، كتك كاري توجيهي ندارد و در صورتيكه مكررا اتفاق بيفتد، مداخله يك متخصص و تجويز دارو اجتناب ناپذير است. ضمن اینکه لازم است قاطعانه از تکرار کتک کاری جلوگیری کنید لازم است از یک مشاوره حضوری نیز بهره بگیرید.
    براي شما از درگاه خداي بزرگ موفقيت را مسئلت دارم.

ویرایش توسط اميدوار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۳ در ساعت ۲۲:۳۲
    مقام معظم رهبری:
    ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
    . . . اسلام به دنبال این است.
    .
    .
    .
    مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
    مادرت را ببوس،
    پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
    این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

7. صلوات ها 24

علاقه
    Programming
    نوشته
    522
    حضور
    5 روز 17 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    1291

سلام ...
    امیدوارم حالتون خوب باشه ... اگر اول زندگی شوشوتون بخواد اینجوری حرفش رو به کرسی بشونه وای به حال پس فردا ...
    پیشنهاد من به شما اینه که به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی اجازه ندین ایشون شما رو بزنه ... این مساله باعث میشه اعتبار و ارزش شما نزد چشم شوهرتون پایین بیاد ... اینی که ایشون شما رو زده ... تقصیر خودتونه ... به هبچ وجه صداتون رو بالاتر از صدای شوهرتون نبرید ... به هیچ وجه قلدری نکنید ... به هیچ وجه غرغر نکنین ... مثله یه شاهزاده خانوم رفتار کنید ... اگر رفتاری بخواهد به خشونت ختم شود از 15 دقیقه قبلش مشخص میشود ... شما 15 دقیقه قبل از هر رفتار خشنی حدس میزدید که چنین اتفاقی خواهد افتاد ولی به خاطراینکه عقل خودتونروبه کارنگرفتین ...تو اون رابطه موندین ....ونتیجش رو هم دیدین ...

تمام روابطی که من دیدم و سراغ دارم بر اساس منافع شکل میگیره ... رابطه زناشویی هم یکی از این روابط است ... وقتی شوهرتون تونستن دست روشما بلند کنن بخاطر این هستش که احساس کردن اگر اینکار رو انجام بدن به هیچ وجه منافعشون در خطرنمی افته ... شما باید بدانید چگونه با شوهرتون برخورد کنید که ایشون هیچگاه با شما چنین رفتاری رونداشته باشن ...
    البته اشتباه نکنید ...اگر قصد تلافی کردن داشته باشین دقیقا نتیجه عکس میگیرید ....حتی اگر شوهرتون بفهمه شما دارین بر اساس سیاست با او برخورد میکنید ممکن هست نتیجه عکس هم بگیرید ...

آقایون لذت میبرن اگر مثلا برای چنین کاری همسرشون رو بزنن ... شما نباید تو این رابطه بمونین ... اگر بمونین ... به مرور زمان اعتماد به نفس ... شخصیت ... اعتبارتون نزد چشمان شوهرتون هم از بین میره ... پیشنهادم به شما اینه که بهشون محبت کنید ... اونقدر محبت کنید که همیشه از این ترس داشته باشه که نکنه شما رو از دست بده ... اونقدر محبت کنید که ترس از دست دادن مهربانی های شما رو داشته باشه ... اگر هم میخواهید که این عمل رو از سرشون بندازین ... شما شروع کننده باشین ... شاید به نظرتون مسخره بیاد .... ولی اگر شما تو روابطتون شروع کننده باشین ... عطش شوهرتون فروکش میکنه و بیشتر به خودش حالت انفعالی میگیره ...

در مورد فرماندبرداری صحبت کردین ... مگه بده آدم برای شوهرش ناز کنه ... فرمان بردارش باشه ... خودش رو براش لوس کنه .... البته یه جوری این کارو باید بکنین که بخاطر این کار ممنونتون هم باشه ... مردا از این لذت میبرن که شاخ و شونه میکشین .... ما هم باید از این خوشحال باشیم که فرمانبرداریم ... البته ببینین ایشون لیاقت این فرمانبرداری رو دارن .... یا اینکه کلفت میخوان !!!

خوشبخت که هستین ... ایشاااله خوشبخت تر هم بشین ...

خدایا میبینی مردم مشگل دارن .... ما هم مشگل داریم !!!!
    ویرایش توسط FTMH_Mohammadi : ۱۳۹۲/۰۳/۱۱ در ساعت ۰۶:۱۹
    سلام ...
    از همتون خداحافظی میکنم ... به عللی دیگه نمیتونم به این سایت سر بزنم ...
    امیدوارم که همتون خوب و خوش و سرزنده باشین ...

9. صلوات ها 9

علاقه
    نقاشی/سفر/حقوق
    نوشته
    1,373
    حضور
    27 روز 3 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    17
    آپلود
    0
    گالری
    21
    صلوات
    5758

24 ساله و 28 ساله تفاوت زیادی هم که ندارید!

مگه توی دوران عقد چیزی معلوم نبود؟مگه تحقیق نکردین توی خانوادشون چطورین؟

یه مشاوری میگفت اگه پسری دست روی خواهرش بلند کنه روی زنش هم همینطور خواهد بود

من از این غافلگیری های ازدواج میترسم....
    به نظرم توی مسایل زناشویی رعایت ایشونو بکیند ولی حق ندارن در بقیه مسایل شمارو بزن...اصلا یعنی چی؟! اگه شما وظیفه اطاعت دارید اونم اگه زد و قرمز شد باید دیه اشو بده
    اگه شخص معتقدی هست بهشون بگید که دیه این همه کتک رو نمیبخشید... شاید کوتاه بیاد.....

البته من خانمی رو شنیدم که شوهرش همینطور بود اما کاری با شوهرش کردهبود که هر وقت عصبانیمیشد مشت میکوبید به دیوار!یعنی کاملا کنترلش میکرد

دعا میکنم دیگه هیج وقت این قضیه تکرار نشه...شما هم سن من هستید و درکتون میکنم
    امام سجاد (ع):
    خدایا
    اگر مرابه بهشت ببری پیامبرت شاد میشود واگر به جهنم ببری دشمنت(شیطان)شاد میشود و من بخدا قسم میدانم که تو شادی پیامبرت را بیش از شادی دشمنت دوست داری
    دعای ابو حمزه ثمالی

11. صلوات ها 14

علاقه
    Programming
    نوشته
    522
    حضور
    5 روز 17 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    1291

البته من خانمی رو شنیدم که شوهرش همینطور بود اما کاری با شوهرش کردهبود که هر وقت عصبانیمیشد مشت میکوبید به دیوار!یعنی کاملا کنترلش میکرد
    سلام ...
    این خانومی هم که شما تعریفش رو کردین به نظر من خودش یه جورایی مشگل داره ... هیچ کس نباید چنین مسایلی رو بیاد و تو جمع در موردش صحبت کنه ... یا برای کسی تعریف کنه ... اگر شوهرشون فقط همین یه مطلب رو بفهمن ( تعریف کردن "مشت کوبوندن به دیوار" برای دیگران ) خیلی ازشون ناامید میشن . من جای اون خانوم بودم میرفتم بین شوهر و دیوار قرار میگرفتم نمیزاشتم به خودش صدمه بزنه ...

اگر مردی دست بزن داشته باشه ... خانومشون باید تو روابطشون خیلی خیلی هنرمند باشن ... مثلا اگر زمانی یه خانوم احساس کردن ... رابطه داره از حد نرمال خارج میشه و ممکن هست به زد و خورد بینجامه ...
    1-تندی قهر کنن ...
    2-بگن "عزیزم الان اعصابت خورده فردا در موردش حرف میزنیم.
    3- " ... "برن دوش بگیرن" ...
    4-"آقایون خیلی شکمو هستن ... کمی سوسیس کالباس تو خونه داشته باشن ... همچین مواقعی به شوهرشون بگن " یه غذای خوشمزه درست میکنم " بعدش با هم در موردش حرف میزنیم .... مردا هم که سیر بشن .... قربونشون برم ... میشن "بره"
    سلام ...
    از همتون خداحافظی میکنم ... به عللی دیگه نمیتونم به این سایت سر بزنم ...
    امیدوارم که همتون خوب و خوش و سرزنده باشین ...

13. صلوات ها 7

علاقه
    *نبرد پارتیزانی**طب**اسک دین*
    نوشته
    315
    حضور
    9 روز 10 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    16
    صلوات
    1525

*بسم ألله...*

سلااااام لیدای عزیز

انشاءالله مودت و رحمت الهی بین سرکار و همسر بزرگوار برقرار شه و نسلی سالم و رستگار روزیتون.آمین

حاج آقاتون اینطور که منه کمترین متوجه شدم دچار غلیان خون هستن و این حرارت بالا باعث عدم کنترل و پرخاش و ...میشه و آقایی که انقدر فهم و درک دارن که در دوران خاص بانوان مراعات حال همسر رو میکنن مطمئنا انقدر براشون عزیز هستین که وقتی تندی میکنن بعدش پشیمون میشن و در درون خودشون رو سرزنش میکنن و هیییییییییچ مرد سالمی حاضر نیست بانوی گلش رو اذیت کنه و موجب رنجش خاطر و جمع شدن اشک در دیده همسرش شه!
    ینکه درخواست ایشون برای رابطه هر روز هست هم به دلیل "غلیان خون" که عرض شد هست و هم اینکه با دیدن روی ماه شما مایل به برقراری رابطه میشن و دلیل دیگری هم داره و اون عدم تخلیه کامل ...!!
    حجامت برای ایشون بسیار نافع هست و توصیه جناب استاد خیراندیش بر اینه که همسر محترمتون دو مرحله حجامت عام ماهی یکبار در "فصل بهار"و یک مرحله در فصل پاییز "مهرماه" انجام بدن.
    الآن که فصل بهار رو به پایان هست اصلا نگران نباشید!
    فصل "حزیران" فصل حجامت یرو در پیش رو داریم و اواخر خرداد ماه تا هفته اول تیرماه بهترین فصل برای حجامت عام "بین دو کتف" است!
    لیداری عزیزم شما هم بهتره برای اینکه بتونی هم پای همسرت پیش بری؛
    الف) شبی یک لیوان عرق رازیانه همراه با یک قاشق مرباخوری عسل به غیر از دوران عادت ماهیانه 120 شب
    ب ) استشمام عطر شبانگاه "عطر یاس یا نرگس یا مریم یا گلاب" شبها قبل از خواب و صبح ها بعد از بیدار شدن هفت بار نفس عمیق بکشید لطفا.
    مواظب باش بوی این عطر رو همسرت کمتر استشمام کنه ممکنه با توجه به گرمی که ایشون در بدن دارن خدای نکرده باعث سردرد ایشون شه!
    ج ) شما ارده با شیره انگور صبح ها به عنوان صبحانه میل کن لطفا
    د )روزانه: خرما ۳ عدد با یک لیوان شیر گرم ـ زیتون ۷ عدد صبحها ـ مویز ۲۱ عدد ـ بادام درختی ۱۴ عدد "دونه دونه مثل آدامس خوب بجوید لطفا"
    ه ) ترک یا کاهش جدی سردیها مخصوصا شبها (بادمجان ـ سوسیس و کالباس ـ ادویجات تند ـ گوشت گوساله و گاو ـ چای سیاه و سبز ـ قهوه و نسکافه ـ سرخ کردنی ها ـ سیگار ـ قلیان و عدس و نوشابه و دوغ)
    ی)
    ماساژ کف دست و پا ببه مدت ده دقیقه با کمی روغن زیتون یا کنجد یا هر روغنی که همسرت خوشش میاد!

شاد باشید و تندرست.انشاءالله

نه سازش
    نه تسلیم
    مطیع رهبر هستیم
    إن شاءالله

15. صلوات ها 10

علاقه
    روانشناسی دینی
    نوشته
    1,087
    حضور
    75 روز 6 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    79
    آپلود
    3
    گالری
    5
    صلوات
    6907

نقل قول نوشته اصلی توسط FTMH_Mohammadi نمایش پست ها
    -"آقایون خیلی شکمو هستن ... کمی سوسیس کالباس تو خونه داشته باشن ... همچین مواقعی به شوهرشون بگن " یه غذای خوشمزه درست میکنم " بعدش با هم در موردش حرف میزنیم .... مردا هم که سیر بشن .... قربونشون برم ... میشن "بره"

خیلی خنده دار بود فاطمه خانوم

توصیه من به این خانوم
    فکر میکنم همسرشون ادم به نسبت مذهبی باشه از همون طرق وارد بشن ،
    که خداوند مجاز نمیدونه مردی همسرش رو الکی الکی بزنه از احادیث کمک بگیره در ضمن بجای لجبازی با صبر و حوصله بهشون بفهمونن من نمیتونم با یه مرد که دست بزن داره بسازم و داره تحملش میکنه وممکنه علاقه اش کم بشه و.....................
    افسوس که آنچه برده ام باختنی ست
    بشناخته ها تمام نشناختنی ست
    برداشته ام هر آنچه باید بگذاشت
    بگذاشته ام هر آنچه برداشتنی ست...
    خواجه نصیر الدین طوسی

17. صلوات ها 8

علاقه
    کتاب خوندن
    نوشته
    2,888
    حضور
    56 روز 18 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    253
    صلوات
    19647

زدن هم نوعی زبان به شمار میاد.این زبان مفهوم کم آوردن عقل و منطق در مواجهه با مشکلاته.زمانی که عقل به طور صحیح نتونه پاسخ بده و منطق هم کلا درمانده بشه انسان واکنش فیزیکی از نوع زدن رو از خودش نشونه می ده.
    شوهرتون کم اورده
    اما حق نداره زنش و کتک بزنه

پدرم تنها کسیه که باعث میشه بدون شک باورکنم که فرشته ها هم میتونن مرد باشن..

19. صلوات ها 9

نوشته
    452
    حضور
    14 روز 15 ساعت نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    2996

نوشته اصلی توسط FTMH_Mohammadi
    -"آقایون خیلی شکمو هستن ... کمی سوسیس کالباس تو خونه داشته باشن ... همچین مواقعی به شوهرشون بگن " یه غذای خوشمزه درست میکنم " بعدش با هم در موردش حرف میزنیم .... مردا هم که سیر بشن .... قربونشون برم ... میشن "بره"
    جدی مردا رو اینطوری دیدین یا اونایی که شما دیدین اینطوری بودن؟
    ویرایش توسط gunmakers : ۱۳۹۲/۰۳/۱۱ در ساعت ۱۶:۵۳
    قسم به وعده شیرین من یمت یرنی

که ایستاده بمیرم به احترام علی(ع)

--------------------------------------------------

تمام لذت عمرم در این است

که مولایم امیر المومنین(ع) است

21. صلوات ها 8

صفحه 1 از 15 12311 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 3

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری