جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: امام خمینی (ره) و اسرائیل

 1. #1

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۹۱
  علاقه
  religion
  نوشته
  233
  حضور
  7 روز 8 ساعت 35 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  648

  پرسش امام خمینی (ره) و اسرائیل
  با سلام

  لطفا کمی در زمینه اسرائیل و امام خمینی صحبت کنید.

  مثلا کی و چرا امام خمینی فرمودند که اسرائیل باید نابود شود.

  جتی المقدور نظر امام خمینی را مطرح کنید و اگر منابعی معرفی کنید ممنون می شوم.

  منم بنده اهل بیت نبی - ستاینده خاک و پای وصی - بر این زادم و هم بر این بگذرم - چنان دان که خاک پی حیدرم - نباشد جز از بی پدر دشمنش - که یزدان به آتش بسوزد تنش *** درود بر فردوسی !

 2. صلوات ها 2


 3. #2

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۱
  نوشته
  3,942
  حضور
  21 روز 10 ساعت 12 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  11090  با نام الله

  امام خمینی (ره) و اسرائیل
  کارشناس بحث: مقداد
  ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۲/۰۳/۱۰ در ساعت ۲۲:۱۳ دلیل: تغییر کارشناس پاسخگو


  دلی که نشد خانه یاس نرگس

  خراب است و و یران صفایی ندارد
 4. صلوات ها 4


 5. #3

  عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۹۱
  علاقه
  مطالعات تاریخی
  نوشته
  1,792
  حضور
  28 روز 17 ساعت 4 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  1
  صلوات
  4841  نقل قول نوشته اصلی توسط maes نمایش پست ها
  با سلام

  لطفا کمی در زمینه اسرائیل و امام خمینی صحبت کنید.

  مثلا کی و چرا امام خمینی فرمودند که اسرائیل باید نابود شود.

  حتی المقدور نظر امام خمینی را مطرح کنید و اگر منابعی معرفی کنید ممنون می شوم.
  با عرض سلام و ادب

  حضرت امام خمینی فریادی بلند و رسا علیه صهیونیسم جهانی و رژیم اشغالگر قدس بود و همواره با نگاهی عمیق و نگرشی وسیع به این پدیده نظر داشت و بیداری و آگاهی می بخشید و راه می نمود و تلاش و حرکت می آفرید.

  این فریاد رهایی بخش هم امروز نیز در بستر زمان جاری می باشد و جهان اسلام را مخاطب قرار می دهد و به مبارزه با اسرائیل فرا می خواند که اندیشه های جامع و تحول زا و انقلاب آفرین این مصلح و پیشوای بزرگ همچنان پویا و راهگشا می باشد و از همین روست که امام خمینی یک حقیقت همیشه زنده است و روحی است در کالبد زمان و عصر ما و همه زمان ها و عصرها.

  اندیشه های امام خمینی درباره صهیونیسم دارای وسعت و گستردگی خاصی می باشد و از آن موضوعاتی است که حجم زیادی از رهنمود و پیام و کلام این رهبر الهی را به خود اختصاص داده است،نقل این بیانات در این مجال نمی گنجد و این فرمایشات را می توان در مجموعه صحیفه نور مطالعه کرد.

  در اینجا به نمونه هایی از فرمایشات بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران درباره اسرائیل اشاره می کنیم:

  استراتژي امام (ره) در مورد اسرائيل

  1- لزوم ايستادگي و مقابله مسلمانان جهان با اسرائيل

  براي من يك مطلب به شكل معماست و آن اين است كه همه دول اسلاميه و ملت هاي اسلام مي دانند كه درد چيست ، مي دانند كه دستهاي اجانب در بين است كه اينها را متفرق از هم بكند ، مي بيند كه با اين تفرقه ها ضعف و نابودي نصيب آنها مي شود ، مي بينند كه دولت پوشالي اسرائيل در مقابل اسرائيل ايستاده كه اگر مسلمين مجتمع بودند هر كدام يك سطل آب به اسرائيل مي ريختند او را سيل مي برد ، معذالك در مقابل او زبون هستند ، معما اينست كه با اين كه اينها را مي دانند، چرا به علاج قطعي كه ان اتحاد و اتفاق است روي نمي آورند؟ چرا توطئه هايي كه استعمارگرها براي تضعيف آنها به كار مي برند، آنها توطئه ها را خنثي نمي كنند؟ آيا اين معما چه وقت بايد حل شود ؟ و پيش كي بايد حل بشود؟ اين توطئه ها را كي بايد خنثي كند غير از دولت هاي اسلام و ملت هاي مسلمين ؟ اين معمايي است كه شما اگر جوابي داريد و حل كرديد ، اين معما را به ما هم تذكر بدهيد.(1)

  2- لزوم پشتيباني از مجاهدين فلسطيني و مبارزه با صهيونيزم و اسرائيل

  اختلاف نظر و مزدوري بعضي سران كشورهاي اسلامي ، به هفتصد ميليون مسلمان ، علي رغم معادن و ثروت ها و امكانات طبيعي شان ، فرصت و امكان كوتاه كردن دست استعمار و صهيونيسم و محدود كردن نفوذ بيگانگان را نمي دهد، خودخواهي و دست نشاندگي و تسليم بعضي دولتهاي عربي در بلاد نفوذ بيگانگان ، مانع اين مي شود كه دهها ميليون عرب بتوانند سرزمين فلسطين را از اشغال و غصب اسرائيل برهانند. همه بايد بدانند كه هدف دولتهاي بزرگ از ايجاد اسرائيل تنها با اشغال فلسطين پايان نمي پذيرد ، آنها در اين نقشه اند كه (پناه بر خدا ) تمامي كشورهاي عربي را به همان سرنوشت فلسطين دچار كنند و امروزه ما ناظر جهاد مبارزين فلسطيني در راه سپردن سرنوشت فلسطين به فلسطيني ها هستيم ، ناظر مجاهداني هستيم كه جان بر كف به جهاد قهرمانانه عليه اشغال و تجاوز و در راه آزادي فلسطين و سرزمين هاي اشغال شده بپا خاسته اند، ناظرآنچه كه ديروز دست نشاندگان استعمار در اردن و امروز در لبنان بر سر اين مجاهدان آوردند ، ناظر تبليغات و توطئه هايي كه عليه آنان به آنجا مختلف همگي به تحريك و به دست گماشتگان استعمار و به منظور جدا كردن گروههاي مسلمان از مبارزان فلسطيني و به خاطر بيرون كردن مبارزه از مناطق سوق الجيشي (كه موقعيت مناسبي براي ضربه به قواي اسرائيل و صهيونيسم اين دشمن غاصب دارد) انجام مي گيرد هستيم .(2)

  3- لزوم مبارزه با همه مسلمانان بر عليه اسرائيل

  امروز قبله اول مسلمين ، به دست اسرائيل اين غده سرطاني خاورميانه افتاده است . امروز برادران فلسطيني و لبناني عزيز ما را با تمام قدرت مي كوبد و به خاك و خون مي كشد . امروز اسرائيل با تمام وسايل شيطاني تفرقه افكني مي كند . بر هر مسلماني لازم است كه خود را عليه اسرائيل مجهز كند.

  وقتي يك ميليارد جمعيت فرياد كرد اسرائيل نمي تواند ، از همان فريادش مي ترسد . اگر همه مسلمين كه در دنيا هستند الان هستند كه قريب يك ميليارد هستند اگر در روز قدس همه بيرون بيايند از خانه ، فرياد بكنند مرگ بر آمريكا و مرگ بر اسرائيل و مرگ بر شوروي ، همين قول مرگ بر شوروي براي آنها مرگ مي آورد. جمعيتشان يك ميليارد ، ذخايرشان اين همه زياد كه همه دولت ها محتاج به ذخاير شما هستند معذالك شما را وادار مي كنند با هم مختلف باشيد اختلاف كنيد و ذخايرتان را ما ببريم و هيچ كدام صحبت نكنيد.(3)


  4- لزوم مبارزه با فلسفه وجودي اسرائيل در منطقه

  آنچه كه موجب تاسف بسيار است كه ابر قدرت ها به ويژه آمريكا با فريب صدام با هجوم به كشور ما ، دولت مقتدر ايران را سرگرم دفاع از كشور خود نمود تا مجال به اسرائيل غاصب تبهكار دهد تا به نقشه شوم خود كه تشكيل اسرائيل بزرگ كه از نيل تا فرات است اقدام نمايد.(4)

  امروز اسرائيل و دوست صميمي اش مصر ، در منطقه، در فكر ايجاد يك هسته مركزي براي نابودي مسلمان ها و ارزش هاي عالي فكري آنها مي باشند ، اخيرا عراق و بعضي سران كشورهاي منطقه هم با اين طرح موافقت نموده اند . من نزديك به بيست سال است خطر صهيونيسم بين الملل را گوشزد نموده ام و امروز خطر آن را براي تمامي انقلابات آزاديبخش جهان و انقلاب اخير اسلامي ايران نه تنها كمتر از گذشته نمي دانم كه امروز اين زالوهاي جهانخوار با فنون مختلف براي شكست مستضعفان جهان قيام و اقدام نموده اند. ملت ما و ملل آزاد جهان بايد در مقابل اين دسيسه هاي خطرناك با شجاعت و آگاهي ايستادگي نمايند.(5)


  5- لزوم خطر اسرائيل متوجه همه خاورميانه و سرزمين هاي اسلامي است.

  سران كشورهاي اسلامي بايد توجه داشته باشند كه اين جرثومه فساد را كه در قلب كشورهاي اسلامي گماشته اند تنها براي سركوبي ملت عرب نمي باشد بلكه خطر و ضرر آن متوجه همه خاورميانه است . نقشه ، استيلا و سيطره صهيونيسم بر دنياي اسلام و استعمار بيشتر سرزمين هاي زرخيز و منابع سرشار كشورهاي اسلامي مي باشد و فقط با فداكاري ، پايداري و اتحاد دولت هاي اسلامي مي توان از شر اين كابوس سياه استعمار رهايي يافت و اگر دولتي در اين امر حياتي كه براي اسلام پيش آمده كوتاهي كرد بر ديگر دولت هاي اسلامي لازم است كه با توبيخ و تهديد و قطع روابط او را وادار به همراهي كنند. دولت هاي ممالك نفت خيز اسلامي لازم است از نفت و ديگر امكاناتي كه در اختيار دارند به عنوان حربه عليه سرائيل و استعمارگران استفاده كرده از فروش نفت به آن دولت هايي كه به اسرائيل كمك مي كنند خودداري ورزند.(6)  پی نوشتها:
  (1). بيانات امام خميني (ره) در ديدار با وزير خارجه سوريه ، صحيفه نور ،ج 8 ،25//58 ، ص 236 - 235.

  (2). پيام امام خميني (ره ) به پشتيباني از فلسطين ، صحيفه نور ، ج1، صص 192 - 194، 19/8/51

  (3). بيانات امام به مناسبت روز جهاني قدس ، صحيفه نور ، ج 12 ، ص 276 ، 15/5/59.

  (4). صحيفه نور ، ج 18، 31/2/62.

  (5). صحيفه نور ، ج 14، ص 63، 22/11/59.

  (6). پيام امام به دول اسلامي ، صحيفه نور، ج1،ص 9.2، 16/8/52.
  خدا یک علی(ع) داشت،الحمدلله آن هم امام ما شد.« مرحوم آیت الله شیخ محمد کوهستانی»

 6. صلوات ها 4


 7. #4

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۹۱
  علاقه
  religion
  نوشته
  233
  حضور
  7 روز 8 ساعت 35 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  648  خیلی خیلی از شما ممنون هستم.
  برداشت من این است که امام خمینی کاملا (حتی با فلسفه وجودی اسرائیل) مخالف بوده اند.
  الان نیز شاهد هستیم که پیشنهاد امام خامنه ای مبنی بر رفراندوم نیز تنها با حضور فلسطینی های اصیل (از هر دین و مذهب) می باشد.
  در حقیقت جمهوری اسلامی حتی با حضور دو دولت مستقل اسرائیل و فلسطین در کنار یکدیگر نیز مخالف است.
  البته بنده پس از گذشت این همه سال یقین پیدا کردم که اسرائیل تنها یک ماشین استعمار است. و در حیرت مانده ام که خمینی کبیر چگونه 30 سال پیش آن هم در حالی که مذاکرات صلح در حال اجرا بود اینگونه بنیادین با کشور مستقل اسرائیل مخالفت می کرد.

  شبهه بنده اینجا بود که آیا موضع نظام مخالفت با اصل تشکیل هر گونه دولت یهودی و مسیحی مستقل و در کنار فلسطین مستقل در آن سرزمین است یعنی آن سرزمین صرفا باید دارای حاکمیت اسلامی باشد. در واقع آیا چیزی شبیه جنگهای صلیبی است ؟
  در واقع آیا مشکل صهیونیستی (نژادپرست) بودن اسرائیل است و یا مشکل این است که حاکمیت آن سرزمین باید صرفا اسلامی باشد و بدون وجود یک کشور مستقل یهودی در کنار کشور مستقل فلسطینی.
  اگر اسرائیل ماهیتا یک کشور واقعا یهودی صلحجو بود آیا باز هم با موجودیتش مخالف بودیم؟
  راست است که مسجد الاقصی برروی معبد است. چرا اسرائیلیها می خواهند آن را خراب کنند؟!

  البته می دانم سوالاتم عجیب است اما امیدوارم سر نخی داشته باشید !

  منم بنده اهل بیت نبی - ستاینده خاک و پای وصی - بر این زادم و هم بر این بگذرم - چنان دان که خاک پی حیدرم - نباشد جز از بی پدر دشمنش - که یزدان به آتش بسوزد تنش *** درود بر فردوسی !

 8. صلوات ها 4


 9. #5

  عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۹۲
  علاقه
  *نبرد پارتیزانی**طب**اسک دین*
  نوشته
  315
  حضور
  9 روز 10 ساعت 5 دقیقه
  دریافت
  6
  آپلود
  0
  گالری
  16
  صلوات
  1525  *بسم ألله...*
  سلام
  از محضر جناب استاد مقداد بزرگوار پوزش میطلبم.
  فقط چند مورد دیگه از استراتژی امام خمینی "رضوان ألله تعالی علیه" درباره رژیم اشغالگر قدس تقدیم حضورتون کنم.

  1- لزوم براندازي و محور اسرائيل در منطقه
  قبلا هم تذكر دادهام كه دولت غاصب اسرائيل با هدف هايي كه دارد براي اسلام و ممالك مسلمين خطر عظيم دارد و خوف آن است كه اگر مسلمين به آنها مهلت دهند، فرصت از دست برود و جلوگيري از آنها امكان پذير نشود و چون احتمال خطر متوجه به اساس اسلام است لازم است بر دول اسلامي بخصوص و بر ساير مسلمين عموما كه رفع اين ماده فساد را به هر نحو كه امكان دارد بنمايند و از كمك به مدافعين كوتاهي نكنند و جايز است از محل زكوات و ساير صدقات در اين امر مهم حياتي صرف نمايند. پاسخ امام خميني به گروهي از فدائيان ، صحيفه نور ، ج 1 ، 4/6/47 ،صص 45-144 ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــــــ 2- تحريم اسرائيل شما از خواب هايي كه براي اين كشورها ديده اند اطلاع نداريد ، اينجانب كرارا خطر دولت اسرائيل و عمال آن را به ملت گوشزد كردم كه بايد مقاومت منفي كنند و از معاملات با آنها احتراز جويند. تلگراف امام ، صحيفه نور ، ج 1 ، ص 155، مرداد 1349 ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــــــ 3- خطري كه از سوي اسرائيل در منطقه مشاهده مي شود. آقايان بايد توجه فرمايند كه بسياري از پست هاي حساس به دست اين فرقه (بهايي ها) است كه حقيقتا عمال اسرائيل هستند. خطر اسرائيل براي اسلام و ايران بسيار نزديك است و پيمان با اسرائيل در مقابل دول اسلامي يا بسته شده يا مي شود. لازم است علماي اعلام و خطباي محترم ، ساير طبقات را آگاه فرمايند كه در موقعش بتوانيم جلوگيري كنيم . امروز روزي نيست كه به سيره سلف صالح بتوان رفتار كرد ، با سكوت و كناره گيري همه چيز را از دست خواهيم داد. پاسخ به علماي يزد، صحيفه نور، ج 1 ، ص 244، ارديبهشت 42

  اگر اسرائیل ماهیتا یک کشور واقعا یهودی صلحجو بود
  *** آخه موضوع اینجاست که کشور نیست غاصب است!!
  *** یهود نیست و صهیون است!!
     
  انشاءالله خداوند ریشه ظالمین رو خشک بگرداند.آمین

  نه سازش
  نه تسلیم
  مطیع رهبر هستیم
  إن شاءالله

 10. صلوات ها 3


 11. #6

  عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۹۱
  علاقه
  مطالعات تاریخی
  نوشته
  1,792
  حضور
  28 روز 17 ساعت 4 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  1
  صلوات
  4841  نقل قول نوشته اصلی توسط maes نمایش پست ها
  خیلی خیلی از شما ممنون هستم.
  برداشت من این است که امام خمینی کاملا (حتی با فلسفه وجودی اسرائیل) مخالف بوده اند.
  الان نیز شاهد هستیم که پیشنهاد امام خامنه ای مبنی بر رفراندوم نیز تنها با حضور فلسطینی های اصیل (از هر دین و مذهب) می باشد.
  در حقیقت جمهوری اسلامی حتی با حضور دو دولت مستقل اسرائیل و فلسطین در کنار یکدیگر نیز مخالف است.
  البته بنده پس از گذشت این همه سال یقین پیدا کردم که اسرائیل تنها یک ماشین استعمار است. و در حیرت مانده ام که خمینی کبیر چگونه 30 سال پیش آن هم در حالی که مذاکرات صلح در حال اجرا بود اینگونه بنیادین با کشور مستقل اسرائیل مخالفت می کرد.

  شبهه بنده اینجا بود که آیا موضع نظام مخالفت با اصل تشکیل هر گونه دولت یهودی و مسیحی مستقل و در کنار فلسطین مستقل در آن سرزمین است یعنی آن سرزمین صرفا باید دارای حاکمیت اسلامی باشد. در واقع آیا چیزی شبیه جنگهای صلیبی است ؟
  در واقع آیا مشکل صهیونیستی (نژادپرست) بودن اسرائیل است و یا مشکل این است که حاکمیت آن سرزمین باید صرفا اسلامی باشد و بدون وجود یک کشور مستقل یهودی در کنار کشور مستقل فلسطینی.
  اگر اسرائیل ماهیتا یک کشور واقعا یهودی صلحجو بود آیا باز هم با موجودیتش مخالف بودیم؟  البته می دانم سوالاتم عجیب است اما امیدوارم سر نخی داشته باشید !
  با عرض سلام و ادب

  در پاسخ به بخش اول سوال شما در رابطه با موضع ایران در مورد موضوع فلسطین،بیاناتی از مقام معظم رهبری را بیان می کنم:

  اهمیت مساله فلسطین در جمهوری اسلامی


  ما در جمهورى اسلامى مسئله‌ى فلسطین برایمان یک مسئله‌ى تاکتیکى نیست، یک استراتژى سیاسى هم نیست، مسئله‌ى عقیده است، مسئله‌ى دل است، مسئله‌ى ایمان است. لذاست که بین ما و بین مردممان در این زمینه هیچ گونه فاصله‌اى وجود ندارد؛ همان قدر که ما براى مسئله‌ى فلسطین اهتمام قائلیم، مردم ما هم – آنهائى که می دانند مسئله‌ى فلسطین چیست که اکثریت عظیم ملت ما، بلکه قاطبه‌ى ملت ما هستند – همان انگیزه را دارند. و شما مشاهده می کنید در روز قدس و در جمعه‌ى آخر ماه رمضانِ هر سال، که امام آن را به عنوان روز قدس معین کردند، مردم مى‌آیند در شهرهاى بزرگ، در شهرهاى کوچک، حتّى در روستاها، مثل راهپیمائى ۲۲ بهمن – ۲۲ بهمن یادآور و سالگرد پیروزى انقلاب ماست که یک مسئله‌ى مربوط به خود ملت و داخل کشور است – همان احساسات را به خرج میدهند؛ همان حضورى را نشان میدهند که در روز ۲۲ بهمن نشان میدهند. در روز قدس هم مردم در همه‌ى شهرهاى کشور، در همه‌ى شهرهاى بزرگ و کوچک و روستاها، مى‌آیند در خیابانها؛ هوا گرم باشد، هوا سرد باشد؛ و حضور خودشان و انگیزه‌ى خودشان را نشان میدهند.(بیانات در دیدار شرکت کنندگان در افتتاحیه‌ى همایش غزه‌) ۱۳۸۸/۱۲/۰۸

  ******

  راه حل جمهوری اسلامی ایران


  طرح جمهورى اسلامى براى حل قضیه‌ى فلسطین و التیام این زخم کهنه، طرحى روشن، منطقى و منطبق بر معارف سیاسىِ پذیرفته شده‌ى افکار عمومىِ جهانى است که قبلاً به تفصیل ارائه شده است. ما نه جنگ کلاسیکِ ارتشهاى کشورهاى اسلامى را پیشنهاد میکنیم، و نه به دریا ریختن یهودیان مهاجر را، و نه البته حکمیت سازمان ملل و دیگر سازمانهاى بین‌المللى را؛ ما همه‌پرسى از ملت فلسطین را پیشنهاد میکنیم. ملت فلسطین نیز مانند هر ملت دیگر حق دارد سرنوشت خود را تعیین کند و نظام حاکم بر کشورش را برگزیند. همه‌ى مردم اصلى فلسطین، از مسلمان و مسیحى و یهودى – نه مهاجران بیگانه – در هر جا هستند؛ در داخل فلسطین، در اردوگاه‌ها و در هر نقطه‌ى دیگر، در یک همه‌پرسىِ عمومى و منضبط شرکت کنند و نظام آینده‌ى فلسطین را تعیین کنند.

  آن نظام و دولتِ برآمده‌ى از آن، پس از استقرار، تکلیف مهاجران غیر فلسطینى را که در سالیان گذشته به این کشور کوچ کرده‌اند، معین خواهد کرد. این یک طرح عادلانه و منطقى است که افکار عمومى جهانى آن را بدرستى درک میکند و میتواند از حمایت ملتها و دولتهاى مستقل برخوردار شود. البته انتظار نداریم که صهیونیستهاى غاصب به‌آسانى به آن تن در دهند، و اینجاست که نقش دولتها و ملتها و سازمانهاى مقاومت شکل میگیرد و معنى مى‌یابد. مهمترین رکن حمایت از ملت فلسطین، قطع پشتیبانى از دشمن غاصب است؛ و این وظیفه‌ى بزرگ دولتهاى اسلامى است.( بیانات در کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین‌ ۱۳۹۰/۰۷/۰۹)


  خدا یک علی(ع) داشت،الحمدلله آن هم امام ما شد.« مرحوم آیت الله شیخ محمد کوهستانی»

 12. صلوات ها 4


 13. #7

  عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۹۱
  علاقه
  مطالعات تاریخی
  نوشته
  1,792
  حضور
  28 روز 17 ساعت 4 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  1
  صلوات
  4841  امام خمینی (ره) و اسرائیل

  جمع بندی:

  پرسش:

  لطفاً نظر امام خمینی را در رابطه با اسرائیل مطرح کنید و اگر منابعی معرفی کنید ممنون می شوم.


  پاسخ:


  با عرض سلام و ادب

  حضرت امام خمینی فریادی بلند و رسا علیه صهیونیسم جهانی و رژیم اشغالگر قدس بود و همواره با نگاهی عمیق و نگرشی وسیع به این پدیده نظر داشت و بیداری و آگاهی می بخشید و راه می نمود و تلاش و حرکت می آفرید.

  این فریاد رهایی بخش هم امروز نیز در بستر زمان جاری می باشد و جهان اسلام را مخاطب قرار می دهد و به مبارزه با اسرائیل فرا می خواند که اندیشه های جامع و تحول زا و انقلاب آفرین این مصلح و پیشوای بزرگ همچنان پویا و راهگشا می باشد و از همین روست که امام خمینی یک حقیقت همیشه زنده است و روحی است در کالبد زمان و عصر ما و همه زمان ها و عصرها.

  اندیشه های امام خمینی درباره صهیونیسم دارای وسعت و گستردگی خاصی می باشد و از آن موضوعاتی است که حجم زیادی از رهنمود و پیام و کلام این رهبر الهی را به خود اختصاص داده است،نقل این بیانات در این مجال نمی گنجد و این فرمایشات را می توان در مجموعه صحیفه نور مطالعه کرد.

  در اینجا به نمونه هایی از فرمایشات بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران درباره اسرائیل اشاره می کنیم:

  استراتژي امام (ره) در مورد اسرائيل

  1- لزوم ايستادگي و مقابله مسلمانان جهان با اسرائيل

  براي من يك مطلب به شكل معماست و آن اين است كه همه دول اسلاميه و ملت هاي اسلام مي دانند كه درد چيست ، مي دانند كه دستهاي اجانب در بين است كه اينها را متفرق از هم بكند ، مي بيند كه با اين تفرقه ها ضعف و نابودي نصيب آنها مي شود ، مي بينند كه دولت پوشالي اسرائيل در مقابل اسرائيل ايستاده كه اگر مسلمين مجتمع بودند هر كدام يك سطل آب به اسرائيل مي ريختند او را سيل مي برد ، معذالك در مقابل او زبون هستند ، معما اينست كه با اين كه اينها را مي دانند، چرا به علاج قطعي كه ان اتحاد و اتفاق است روي نمي آورند؟ چرا توطئه هايي كه استعمارگرها براي تضعيف آنها به كار مي برند، آنها توطئه ها را خنثي نمي كنند؟ آيا اين معما چه وقت بايد حل شود ؟ و پيش كي بايد حل بشود؟ اين توطئه ها را كي بايد خنثي كند غير از دولت هاي اسلام و ملت هاي مسلمين ؟ اين معمايي است كه شما اگر جوابي داريد و حل كرديد ، اين معما را به ما هم تذكر بدهيد.(1)

  2- لزوم پشتيباني از مجاهدين فلسطيني و مبارزه با صهيونيزم و اسرائيل

  اختلاف نظر و مزدوري بعضي سران كشورهاي اسلامي ، به هفتصد ميليون مسلمان ، علي رغم معادن و ثروت ها و امكانات طبيعي شان ، فرصت و امكان كوتاه كردن دست استعمار و صهيونيسم و محدود كردن نفوذ بيگانگان را نمي دهد، خودخواهي و دست نشاندگي و تسليم بعضي دولتهاي عربي در بلاد نفوذ بيگانگان ، مانع اين مي شود كه دهها ميليون عرب بتوانند سرزمين فلسطين را از اشغال و غصب اسرائيل برهانند. همه بايد بدانند كه هدف دولتهاي بزرگ از ايجاد اسرائيل تنها با اشغال فلسطين پايان نمي پذيرد ، آنها در اين نقشه اند كه (پناه بر خدا ) تمامي كشورهاي عربي را به همان سرنوشت فلسطين دچار كنند و امروزه ما ناظر جهاد مبارزين فلسطيني در راه سپردن سرنوشت فلسطين به فلسطيني ها هستيم ، ناظر مجاهداني هستيم كه جان بر كف به جهاد قهرمانانه عليه اشغال و تجاوز و در راه آزادي فلسطين و سرزمين هاي اشغال شده بپا خاسته اند، ناظرآنچه كه ديروز دست نشاندگان استعمار در اردن و امروز در لبنان بر سر اين مجاهدان آوردند ، ناظر تبليغات و توطئه هايي كه عليه آنان به آنجا مختلف همگي به تحريك و به دست گماشتگان استعمار و به منظور جدا كردن گروههاي مسلمان از مبارزان فلسطيني و به خاطر بيرون كردن مبارزه از مناطق سوق الجيشي (كه موقعيت مناسبي براي ضربه به قواي اسرائيل و صهيونيسم اين دشمن غاصب دارد) انجام مي گيرد هستيم .(2)

  3- لزوم مبارزه با همه مسلمانان بر عليه اسرائيل

  امروز قبله اول مسلمين ، به دست اسرائيل اين غده سرطاني خاورميانه افتاده است . امروز برادران فلسطيني و لبناني عزيز ما را با تمام قدرت مي كوبد و به خاك و خون مي كشد . امروز اسرائيل با تمام وسايل شيطاني تفرقه افكني مي كند . بر هر مسلماني لازم است كه خود را عليه اسرائيل مجهز كند.

  وقتي يك ميليارد جمعيت فرياد كرد اسرائيل نمي تواند ، از همان فريادش مي ترسد . اگر همه مسلمين كه در دنيا هستند الان هستند كه قريب يك ميليارد هستند اگر در روز قدس همه بيرون بيايند از خانه ، فرياد بكنند مرگ بر آمريكا و مرگ بر اسرائيل و مرگ بر شوروي ، همين قول مرگ بر شوروي براي آنها مرگ مي آورد. جمعيتشان يك ميليارد ، ذخايرشان اين همه زياد كه همه دولت ها محتاج به ذخاير شما هستند معذالك شما را وادار مي كنند با هم مختلف باشيد اختلاف كنيد و ذخايرتان را ما ببريم و هيچ كدام صحبت نكنيد.(3)


  4- لزوم مبارزه با فلسفه وجودي اسرائيل در منطقه

  آنچه كه موجب تاسف بسيار است كه ابر قدرت ها به ويژه آمريكا با فريب صدام با هجوم به كشور ما ، دولت مقتدر ايران را سرگرم دفاع از كشور خود نمود تا مجال به اسرائيل غاصب تبهكار دهد تا به نقشه شوم خود كه تشكيل اسرائيل بزرگ كه از نيل تا فرات است اقدام نمايد.(4)

  امروز اسرائيل و دوست صميمي اش مصر ، در منطقه، در فكر ايجاد يك هسته مركزي براي نابودي مسلمان ها و ارزش هاي عالي فكري آنها مي باشند ، اخيرا عراق و بعضي سران كشورهاي منطقه هم با اين طرح موافقت نموده اند . من نزديك به بيست سال است خطر صهيونيسم بين الملل را گوشزد نموده ام و امروز خطر آن را براي تمامي انقلابات آزاديبخش جهان و انقلاب اخير اسلامي ايران نه تنها كمتر از گذشته نمي دانم كه امروز اين زالوهاي جهانخوار با فنون مختلف براي شكست مستضعفان جهان قيام و اقدام نموده اند. ملت ما و ملل آزاد جهان بايد در مقابل اين دسيسه هاي خطرناك با شجاعت و آگاهي ايستادگي نمايند.(5)


  5- لزوم خطر اسرائيل متوجه همه خاورميانه و سرزمين هاي اسلامي است.

  سران كشورهاي اسلامي بايد توجه داشته باشند كه اين جرثومه فساد را كه در قلب كشورهاي اسلامي گماشته اند تنها براي سركوبي ملت عرب نمي باشد بلكه خطر و ضرر آن متوجه همه خاورميانه است . نقشه ، استيلا و سيطره صهيونيسم بر دنياي اسلام و استعمار بيشتر سرزمين هاي زرخيز و منابع سرشار كشورهاي اسلامي مي باشد و فقط با فداكاري ، پايداري و اتحاد دولت هاي اسلامي مي توان از شر اين كابوس سياه استعمار رهايي يافت و اگر دولتي در اين امر حياتي كه براي اسلام پيش آمده كوتاهي كرد بر ديگر دولت هاي اسلامي لازم است كه با توبيخ و تهديد و قطع روابط او را وادار به همراهي كنند. دولت هاي ممالك نفت خيز اسلامي لازم است از نفت و ديگر امكاناتي كه در اختيار دارند به عنوان حربه عليه سرائيل و استعمارگران استفاده كرده از فروش نفت به آن دولت هايي كه به اسرائيل كمك مي كنند خودداري ورزند.(6)
  خدا یک علی(ع) داشت،الحمدلله آن هم امام ما شد.« مرحوم آیت الله شیخ محمد کوهستانی»

 14. صلوات ها 3


 15. #8

  عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۹۱
  علاقه
  مطالعات تاریخی
  نوشته
  1,792
  حضور
  28 روز 17 ساعت 4 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  1
  صلوات
  4841  پرسش:

  آیا موضع نظام مخالفت با اصل تشکیل هر گونه دولت یهودی و مسیحی مستقل و در کنار فلسطین مستقل در آن سرزمین است یعنی آن سرزمین صرفا باید دارای حاکمیت اسلامی باشد. در واقع آیا چیزی شبیه جنگهای صلیبی است ؟

  پاسخ:

  با عرض سلام و ادب

  در پاسخ به سوال شما در رابطه با موضع ایران در مورد موضوع فلسطین،بیاناتی از مقام معظم رهبری را بیان می کنم:

  اهمیت مساله فلسطین در جمهوری اسلامی

  ما در جمهورى اسلامى مسئله‌ى فلسطین برایمان یک مسئله‌ى تاکتیکى نیست، یک استراتژى سیاسى هم نیست، مسئله‌ى عقیده است، مسئله‌ى دل است، مسئله‌ى ایمان است. لذاست که بین ما و بین مردممان در این زمینه هیچ گونه فاصله‌اى وجود ندارد؛ همان قدر که ما براى مسئله‌ى فلسطین اهتمام قائلیم، مردم ما هم – آنهائى که می دانند مسئله‌ى فلسطین چیست که اکثریت عظیم ملت ما، بلکه قاطبه‌ى ملت ما هستند – همان انگیزه را دارند. و شما مشاهده می کنید در روز قدس و در جمعه‌ى آخر ماه رمضانِ هر سال، که امام آن را به عنوان روز قدس معین کردند، مردم مى‌آیند در شهرهاى بزرگ، در شهرهاى کوچک، حتّى در روستاها، مثل راهپیمائى ۲۲ بهمن – ۲۲ بهمن یادآور و سالگرد پیروزى انقلاب ماست که یک مسئله‌ى مربوط به خود ملت و داخل کشور است – همان احساسات را به خرج میدهند؛ همان حضورى را نشان میدهند که در روز ۲۲ بهمن نشان میدهند. در روز قدس هم مردم در همه‌ى شهرهاى کشور، در همه‌ى شهرهاى بزرگ و کوچک و روستاها، مى‌آیند در خیابانها؛ هوا گرم باشد، هوا سرد باشد؛ و حضور خودشان و انگیزه‌ى خودشان را نشان میدهند.(7)

  ******

  راه حل جمهوری اسلامی ایران

  طرح جمهورى اسلامى براى حل قضیه‌ى فلسطین و التیام این زخم کهنه، طرحى روشن، منطقى و منطبق بر معارف سیاسىِ پذیرفته شده‌ى افکار عمومىِ جهانى است که قبلاً به تفصیل ارائه شده است. ما نه جنگ کلاسیکِ ارتشهاى کشورهاى اسلامى را پیشنهاد میکنیم، و نه به دریا ریختن یهودیان مهاجر را، و نه البته حکمیت سازمان ملل و دیگر سازمانهاى بین‌المللى را؛ ما همه‌پرسى از ملت فلسطین را پیشنهاد میکنیم. ملت فلسطین نیز مانند هر ملت دیگر حق دارد سرنوشت خود را تعیین کند و نظام حاکم بر کشورش را برگزیند. همه‌ى مردم اصلى فلسطین، از مسلمان و مسیحى و یهودى – نه مهاجران بیگانه – در هر جا هستند؛ در داخل فلسطین، در اردوگاه‌ها و در هر نقطه‌ى دیگر، در یک همه‌پرسىِ عمومى و منضبط شرکت کنند و نظام آینده‌ى فلسطین را تعیین کنند.

  آن نظام و دولتِ برآمده‌ى از آن، پس از استقرار، تکلیف مهاجران غیر فلسطینى را که در سالیان گذشته به این کشور کوچ کرده‌اند، معین خواهد کرد. این یک طرح عادلانه و منطقى است که افکار عمومى جهانى آن را بدرستى درک میکند و میتواند از حمایت ملتها و دولتهاى مستقل برخوردار شود. البته انتظار نداریم که صهیونیستهاى غاصب به‌آسانى به آن تن در دهند، و اینجاست که نقش دولتها و ملتها و سازمانهاى مقاومت شکل میگیرد و معنى مى‌یابد. مهمترین رکن حمایت از ملت فلسطین، قطع پشتیبانى از دشمن غاصب است؛ و این وظیفه‌ى بزرگ دولتهاى اسلامى است.(8)  پی نوشتها:
  (1). بيانات امام خميني (ره) در ديدار با وزير خارجه سوريه ، صحيفه نور ،ج 8 ،25//58 ، ص 236 - 235.

  (2). پيام امام خميني (ره ) به پشتيباني از فلسطين ، صحيفه نور ، ج1، صص 192 - 194، 19/8/51

  (3). بيانات امام به مناسبت روز جهاني قدس ، صحيفه نور ، ج 12 ، ص 276 ، 15/5/59.

  (4). صحيفه نور ، ج 18، 31/2/62.

  (5). صحيفه نور ، ج 14، ص 63، 22/11/59.

  (6). پيام امام به دول اسلامي ، صحيفه نور، ج1،ص 9.2، 16/8/52.

  (7). بیانات در دیدار شرکت کنندگان در افتتاحیه‌ى همایش غزه‌، ۱۳۸۸/۱۲/۰۸.

  (8). بیانات در کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین‌ ۱۳۹۰/۰۷/۰۹.
  خدا یک علی(ع) داشت،الحمدلله آن هم امام ما شد.« مرحوم آیت الله شیخ محمد کوهستانی»

 16. صلوات ها 3


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود