به نظر شما برای شروع یک زندگی چی لازمه؟؟

تب‌های اولیه

13 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
به نظر شما برای شروع یک زندگی چی لازمه؟؟

1-داشتن چه چیزایی واجبه و داشتن چه چیزایی خوبه اما برای شروع زندگی واجب نیست؟؟؟؟
2-توقعاتتون از طرف مقابل چیه؟؟؟
3-به نظرتون مقصر اصلی در ازدواج نکردن یا دیر ازدواج کردن جوونا کیان؟؟(راهکار بدید)
4-به نظرتون کدوم سنتا غلطه؟چرا؟برای حلش چه راهی وجود داره؟
5-به نظر شما مهمترین ملاکای انتخاب چیان؟
6-تا چه حد به خدا و اینکه گفته بعد ازدواج از فضلم بی نیازتون می کنم اعتقاد دارید؟
و.........................؟
با تشکر از کارشناسان بحث و دوستانی که در این بحث شرکت می کنند.

m001;353782 نوشت:
-داشتن چه چیزایی واجبه و داشتن چه چیزایی خوبه اما برای شروع زندگی واجب نیست؟؟؟؟

منظورتون از نظر مالیه؟ خب داشتن خونه واجبه اما داشتن ماشین واجب نیست!داشتن اجاق گاز واجبه:khandeh!: اما داشتن ماکروفر یا تستر یا ...واجب نیست...داشتن حقوق و یا درآمد ثابت واجبه اما زیاد بودنش واجب نیست در حدی که دستمون جلوی دیگران دراز نباشه

m001;353782 نوشت:

این تو تایپیک از همسرتون چه انتظاری دارید نوشته شده:ok:

m001;353782 نوشت:
3-به نظرتون مقصر اصلی در ازدواج نکردن یا دیر ازدواج کردن جوونا کیان؟؟(راهکار بدید)

بابا مامانا...مثلا مامان خودم میگه باید دستت تو جیب خودت بره بعد شوهر کنی:khandeh!:

m001;353782 نوشت:

جواب این خیلی طولانیه...این سنت غلطه که اول دو سه تا زن میان دخترو میبینن و نمیپسندن ومیرن ولی یه ذره احتمال باسید داد که پسر وقتی ببینه بپسنده....یا میپسندن د بعد پسره نمیخواد...همون اول پسرو بیارن تکلیف دخترم معلوم کنید...:Ealam:

m001;353782 نوشت:

اینم تو تایپیکای زیادی گفته شده

m001;353782 نوشت:
6-تا چه حد به خدا و اینکه گفته بعد ازدواج از فضلم بی نیازتون می کنم اعتقاد دارید؟

با اینکه دیدم و شنیدم ولی خودم میترسم و تحمل بی پولی رو فکر کنم ندارم

m001;353782 نوشت:
و.........................؟

وچی؟!مهم اینه که آخرش باید توکل کرد انشاالله همه به دلخواهشون بر سن از جمله من...چون اصلا طاقت بدبختی رو ندارم...:_loool:

یاس...;355003 نوشت:
منظورتون از نظر مالیه؟ خب داشتن خونه واجبه اما داشتن ماشین واجب نیست!داشتن اجاق گاز واجبه اما داشتن ماکروفر یا تستر یا ...واجب نیست...داشتن حقوق و یا درآمد ثابت واجبه اما زیاد بودنش واجب نیست در حدی که دستمون جلوی دیگران دراز نباشه

یعنی بدون خونه نمیشه زندگی کرد؟نمیشه یه مدت اجاره نشین بود؟یه سوال چند درصد از پدر و مادراتون اول زندگیشون خونه داشتن که شما می خواید داشته باشید؟فک میکنم این یکی از همون سنتای غلطیه که گفتم
دوم اینکه
حقوق و یا در امد ثابت زیاد بودنش واجب نیست یعنی چقدر خوبه؟(یه عدد بدید از نظر بعضیا 1میلیون خوبه از نظر بعضیام 4-5میلیون هیچی نیست؟اما با دلیل منطقی)

یاس...;355003 نوشت:
بابا مامانا...مثلا مامان خودم میگه باید دستت تو جیب خودت بره بعد شوهر کنی

تا اونجایی که من می دونم وظیفه خرجی رو دوش مرد خونس اما اگه اهدافی از این کار وجود داره(مثلا خانمی که شغل داره می تونه مهریه سنگین تری ببنده،کسی که دستش تو جیب خودشه شاید بعدا تو زندگیش بخواد استفاده سوء از این موضوع داشته باشه،و شاید برا بعضی اقایون خانمی که کمک خرج باشه بهتر باشه و بخوان وظیفه شرعی خودشونو رو دوش شریکشون بندازن باید دید هدف چیه اما کلا هدف،هدف درستی در هر صورت نیست)

یاس...;355003 نوشت:
جواب این خیلی طولانیه...این سنت غلطه که اول دو سه تا زن میان دخترو میبینن و نمیپسندن ومیرن ولی یه ذره احتمال باسید داد که پسر وقتی ببینه بپسنده....یا میپسندن د بعد پسره نمیخواد...همون اول پسرو بیارن تکلیف دخترم معلوم کنید...

درسته،این کار توهین به دختره و به نظر من دختر نباید تو این طور مثائلی اصلا اجازه بده اون خانواده برای این مقصود بیان و اگه اینطور باشه خود به خود این سنت غلط کنار گذاشته میشه بخشی که مربوط به اقایونه تا حد زیادی مرتفع شده و اکثریت خانواده های مرد اینکارو نمی کنن پس بخش مربوط به خانواده های خانما باید از این سنت غلط جلوگیری کنن.

در مورد بحث 5 هم فکر می کنم اونطور که بایدو شاید بحث چکش نخورده و اگه وقت شد در ادامه کمی درباره این موضوع نظراتمو بیان میکنم.

یاس...;355003 نوشت:
با اینکه دیدم و شنیدم ولی خودم میترسم و تحمل بی پولی رو فکر کنم ندارم

خوب این میشه همون بی اعتمادی به خدا چطور اگه یه فرد بیاد وعده چند میلیون پول بده سریع قبول می کنیم و حرفش برامون سنده اما اگه خدا که هر انچه وجود داره از ان اوست و می فرماید از این دارایی (که کل عالمه)به فضلم بی نیازتون میکنم بازم ما به حرفش شک داریم؟؟؟
یا علی

سلام
برای شروع یک زندگی،صرف نظر از مسکن و ... وجود عشق و علاقه برای زوجین و ورود به زندگی مشترک از ضروریات است.میشه از صفر شروع کرد و هیچ نداشت اما نمیشه بدون عشق و علاقه زندگی را شروع کرد.
:Gol:

بسم الله
سلام

نقل قول:
1-داشتن چه چیزایی واجبه و داشتن چه چیزایی خوبه اما برای شروع زندگی واجب نیست؟؟؟؟

چیزایی که از نظر من واجبه: فقط ایمان محکم جوری که در بدترین شرایط زندگی دلش آروم باشه و قلبش محکم و استوار و از هیچی نترسه چون خدارو داره.
چیزایی که خوبه داشته باشه: خوبه که ساده زیست باشه. خوبه که با غیرت باشه .خوبه که مهربون باشه. خوبه که عادل و منصف باشه
نیجه::::: ایمان که داشته باشه همه چی داره پس فقط باید ایمان داشته باشه.
نقل قول:

توقع زیاد دارم: توقع دارم منو از تهران ببره بیرون، هر جا جز اینجا
توقع دارم برام طلا نخره، فقط یه حلقه( رینگ) کافیه
توقع دارم ازینکه نماز شب نخوندم ازم شاکی باشه
توقع دارم راضی بشه عروسی نگیریم حتی یک جشن کوچک
( در آخر از شما هم توقع ندارم حرفامو باور کنید چون هنوز خانوادم نتونستند باور کنند دیگه شما که...)
نقل قول:

مقصری وجود نداره...هرچی خدا بخواهد همان میشود...حتما خدا خواسته که شرایط اینجوری بشه تا مارو آزمایش کنه
نقل قول:

اولین سنت غلط خرید حلقه نشان هست که کاملا غیر ضروری هست
دومین سنت غلط اصرار بر خرید برای عروس و داماد در دوران عقد هست، چه دلیلی داره در این دوران که باید با تدبیر و سیاست کاری کرد که هزینه ها رو تقلیل داد ما اصرار بر خرید ست آرایش و مانتو و کیف و کفش و...داشته باشیم. واجبه؟
راهکار های آن هم توافق زن و مرد و ایستادن بر حرف و نظر خودشونه. با حرف دیگران نباید زندگی خودشون تلخ کنند
نقل قول:

ایمان. جوری که قلبش آتیش گرفته باشه
نقل قول:

کسی که به این حقیقت اعتقاد نداشته باشه مگر میتواند برای ازدواج اقدام کنه؟؟؟

m001;355098 نوشت:
یعنی بدون خونه نمیشه زندگی کرد؟

من از استیجاری بودن ی نبودن خونه حرف نزدم...گفتن بودن خونه واجبه چون پسر که نمیتونه دخترو بیارهتو همون خونه ای که قبلا با پدر ومادرش زندگی میکرده و همراه اونا باشه...به خصوص اوایل زندگی اصلا زوجین راحت نیستن!

یاس...;355003 نوشت:
مامان خودم میگه باید دستت تو جیب خودت بره بعد شوهر کنی

درواقع تمام فامیل ما همچین اعتقادی دارن...یعنی اینکه اگه مرد نااهل و خسیس در آومد زن سختی نکشه....به خصوص اگه حق کارکردن توی عقد نامه باشه دیگه مرد نمیتونه نطق بکشه!

m001;355098 نوشت:
چطور اگه یه فرد بیاد وعده چند میلیون پول بده سریع قبول می کنیم و حرفش برامون سنده

بله ایمان بنده ضعیف هستش.... ولی با توجه به شرایط اقتصادی، پدرم اصلا راضی نیست این اتفاق بیفته همینطور که برای برادرم که در مقطع دکتری درس میخونه نمیره خاستگاری چون هنوز کاری نداره با اینکه قراره در آینده انشاالله کلاس برداره!

حمیده هادی;355170 نوشت:
نیجه::::: ایمان که داشته باشه همه چی داره پس فقط باید ایمان داشته باشه.

با سلام خدمت دوست بزرگوار
این نتیجه گیری کاملا اشتباهه ایمان و اخلاق دو چیز متفاوتن برای همین از نظر اسلام یکی از ملاکای ازدواج ایمان و اخلاقه نه ایمان صرف و حتما روایاتی در این باب شنیدید(مخصوصا جریان خاکسپاری یکی از یاران پیامبر که فرد با ایمانی بود اما خوش اخلاق نبود)

حمیده هادی;355170 نوشت:
توقع زیاد دارم: توقع دارم منو از تهران ببره بیرون، هر جا جز اینجا
توقع دارم برام طلا نخره، فقط یه حلقه( رینگ) کافیه
توقع دارم ازینکه نماز شب نخوندم ازم شاکی باشه
توقع دارم راضی بشه عروسی نگیریم حتی یک جشن کوچک

توقعاتون برای اقایون تقریبا یه رویاست و اکثرا دنبال اینطور افرادی می گردن مخصوصا این موردا(توقع دارم برام طلا نخره، فقط یه حلقه( رینگ) کافیه،،،،،،،،توقع دارم راضی بشه عروسی نگیریم حتی یک جشن کوچک:khandeh!:)

حمیده هادی;355170 نوشت:
مقصری وجود نداره...هرچی خدا بخواهد همان میشود...حتما خدا خواسته که شرایط اینجوری بشه تا مارو آزمایش کنه

خرابکاری های خودمونو پای ازمایش الهی نذاریم.این سنت ها جلوی چیزی رو گرفته که به فرمایش پیامبر نیمی از دینو کامل می کنه و شیطانو از اون ناامید میکنه.

حمیده هادی;355170 نوشت:
اولین سنت غلط خرید حلقه نشان هست که کاملا غیر ضروری هست
دومین سنت غلط اصرار بر خرید برای عروس و داماد در دوران عقد هست، چه دلیلی داره در این دوران که باید با تدبیر و سیاست کاری کرد که هزینه ها رو تقلیل داد ما اصرار بر خرید ست آرایش و مانتو و کیف و کفش و...داشته باشیم. واجبه؟
راهکار های آن هم توافق زن و مرد و ایستادن بر حرف و نظر خودشونه. با حرف دیگران نباید زندگی خودشون تلخ کنند

احسنت حرف دل خیلی از جوونا بود.

حمیده هادی;355170 نوشت:
ایمان. جوری که قلبش آتیش گرفته باشه

ایمان لازمه اما کافی نیست(در ضمن گناه داره بنده خدا اول زندگی قلبش اینطوری بسوزه:khandeh!:)

یاس...;355202 نوشت:
من از استیجاری بودن ی نبودن خونه حرف نزدم...گفتن بودن خونه واجبه چون پسر که نمیتونه دخترو بیارهتو همون خونه ای که قبلا با پدر ومادرش زندگی میکرده و همراه اونا باشه...به خصوص اوایل زندگی اصلا زوجین راحت نیستن!

اگه منظورتون این بوده باهاتون موافقم.

یاس...;355202 نوشت:
درواقع تمام فامیل ما همچین اعتقادی دارن...یعنی اینکه اگه مرد نااهل و خسیس در آومد زن سختی نکشه....به خصوص اگه حق کارکردن توی عقد نامه باشه دیگه مرد نمیتونه نطق بکشه!

مگه زندگی تخم مرغ شانسیه که شما میگید اگه مرد نااهل و خسیس در اومد.
شما باید قبل ازدواج چشاتونو کاملا باز کنید و بعد ازدواج با خیال راحت چشاتونو ببندید.

اگه انتخاب درست نباشه گروکشی هم نمی تونه جلوی نابودی زندگی رو بگیره.

یاس...;355202 نوشت:
بله ایمان بنده ضعیف هستش.... ولی با توجه به شرایط اقتصادی، پدرم اصلا راضی نیست این اتفاق بیفته همینطور که برای برادرم که در مقطع دکتری درس میخونه نمیره خاستگاری چون هنوز کاری نداره با اینکه قراره در آینده انشاالله کلاس برداره!

اگه خود داداشتون دنبال کار نبوده قضیه فرق میکنه اما اگه با اصرار پدرتون مجبور شده تا دکترا بخونه و دنبال کاری نره مطمئن باشید پدرتون اگه خدایی نکرده داداشتون گناهی کرده باشه(چه نگاه یا هر چیز دیگه ای پدرتون مسئوله و اون دنیا باید جوابگو باشه)حتی به نظر من پدرتون میتونست برا داداشتون یه نامزد پیدا کنه و با این کار بهش انگیزه بده تا بره دنبال کار و اماده کردن شرایط لازم برا ازدواجش.
یا علی

خونه ..ماشین .... ویلا ...سفرای خارجه ....یه دل مجنون ...که هر تپشش یار و صدا بزنه ....یه حساب بانکی که صفرای بی شماری داره …اینا خوب که چه عرض کنم ..فوق العاده اند ..اما همینجور که گفتید ..برای شروع یه زندگی واجب نیست
توقع چیه ؟ چیزی که همه دارن اما شما نباید داشته باشی ....اعصاب چیه؟ چیزیه که همه ندارن ..اما شما باید داشته باشی
این اس ام اس و دیروز خوندم ...چقدر هم وصف حالم بود ....
من اون موقع که میخواستم ازدواج کنم ... چون شناخت کاملی ازشون داشتم ....
با خدا ..خانواده..اخلاق و منش ...وضعیت شغلی ..مالی تحصیلی ... همه خوب بودن ....اینجوری شد که برای اقای شوهر 2تا شرط داشتم ....
یکی ادامه دادن درسم ....که اِی ...کمی تا قسمتی به قولشون عمل کردن ..و دیگری
اینکه ...تو زندگی شریکم باشن ...چه غم ..چه شادی ...طوری نباشه که سختی ها رو دوش یه نفر باشه ...
اما ؟نشد ....شایدم نخواستن ...ایشون تو شادی ها شریک شریکن ... تو سختی ها ....هم شریک....اما غم ها ......متاسفانه نیستن
اما اگه مجرد بودم
توقعاتم اهل نماز و روزه باشن ...خدا رو بشناسن ..خانواده شون خوب باشه ...پر جمعیت نباشن ...خواهر نداشته باشن ....وضعیت شغلی شون مناسب باشه ...تحصیلات شون در حد قابل قبول باشه ...خوش رو باشن ...عروسی برام مهم نیست و نبود ..خونه ..برام مهم نبود ..اما الان برام یه کوچولو مهم شده ....طلا برام مهم نبود ..الان هم نیست ... خوش اخلاق باشن ....اجتماعی باشن ...
-به نظرتون مقصر اصلی در ازدواج نکردن یا دیر ازدواج کردن جوونا کیان؟؟(راهکار بدید)
خب؟هر کسی برای ازدواج نکردن یا دیر ازدواج کردن دلایلی داره
بیکاری ..یه سری جوون ها بیکارن ..چه جوری بدون پشت وانه مالی ازدواج کنن؟
راهکار: متاسفانه حرفی نزنم بهتره ...این خودش یه بحث جداس
توقعات بالا ...جوونا وقتی میبینن دختر خانوم ها توقعات انچنانی دارن ... مهریه سنگین ...عروسی تو فلان باغ ...طلا های گرون قیمت ...خونه ی بالا شهر ..ماشین ...با یه حساب سر انگشتی میفهمن ..نه خیر ....زیر یه دونه از این شرطا کمرشون خم میشه ...چه برسه به همش..حتما خرد میشن
راهکار:بهتره از خودمون شروع کنیم …توقعاتمون و بیاریم پایین و از چشم و هم چشمی پرهیز کنیم ...مهریه ؟ اگه به اندازه ستاره های کهکشون باشه ...اگه به اندازه ریگ های بیابون هم باشه ....اگه به اندازه تعداد نفس های تا اخر عمرت باشه ...خوشبختت نمیکنه ..خوشبختی توی اخلاقته اقا ...خوشبختی توی رفتار و کردارته خانوم ..خوشبختی مهریه نیست
عروسی ...یه شبه ..میگذره و جز یه خاطره چیزی باقی نمیمونه .. پس خانومم طوری ...عروسی بگیر ..که اقای شوهر ..بعد از 30 سال ...وقتی یاد عروس و خر ج و مخارج اش می افته ...اشک تو چشماش جمع نشه ...همین طور شما اقای عزیز ....
خونه و ماشن و طلا هم خوبه ...اما گاماس گاماس …
یکی از سنت های غلط.....تا خواهر و بزرگ تر یا برادر بزگ تو خونه اس ..شما حق نداری ازدواج کنی ....
:پدر مادر ها موقعیت بچه ها رو در نظر بگیرن ...شادی دختر یا پسربزرگتر شرایط ازدواج و ندارن ....اون کوچیکه چه گناهی داره ....
ما دو تا پسر داریم ..دو تا دختر میخوایم .....
: شاید یکی نخواد دو تا دخترش و با هم شوهر بده ...یا شاید برادر یا خواهر بزرگ تر ..راضی از این ازدواج ..ولی دیگری نه ....پس با زندگی دیگران بازی نکنیم ....
از قدیم گفتن بخت دختر عمو و پسر عمو رو تو اسمونا بستن .... از بچگی به نام هم دیگه اند ...
راهکار: من کوچیکتر از اونی هستم که راهکار بدم ...من مثالش و گفتم ..اگه کسی بلده راهکارش و بگه (دیگه چی دارم بگم جز اینکه بگم این کار اشتباهه)
حتما باید حلقه نامزدی سر عقد باشه
به نظرم که خیلی اشتباهه ....اصلا لزومی نداره ..من واسه خرید حلقه ازدواجم ..اینقدر خسته و خجالت زده بودم که با دیدن اولین طلا فروشی اولین حلقه رو خریدم ...بعد عقد که خجالتم از بین رفت و چشمام باز شد ....حالم از دیدن حلقه ام بهم خورد

خانواده ….ایمان ..اخلاق ....

خیلیییییی

صحبتاتون خیلی خوب بود اما یه جاهایی برای من جالب بود و کمی تعجب کردم.

مهر...;355281 نوشت:
توقعاتم اهل نماز و روزه باشن ...خدا رو بشناسن ..خانواده شون خوب باشه ...پر جمعیت نباشن ...خواهر نداشته باشن

حالا اگه بنده خدا همه چیزش خوب باشه به خاطر خواهر داشتنش باید رد شه:khaneh:خانواده پر جمعیت همسر یعنی عمو عمه خاله و دایی زیاد و این الان برا خیلی از بچه ها حسرته پس کجاش بده؟؟؟نزنین این حرفارو:no:

به نظر من تفاهم و علاقه ای که بین زوج هست خیلی مهمه :ok:
اگر تفاهم وعلاقه وجود داشته باشه برفرض که مادر شوهر و خواهر شوهر بد باشن به دلیل علاقه هر چقدر که بخوان زن رو از مرد دورتر کنن فایده ای نداره و مرد به زنش ایمان داره اگه تفاهم باشه شکاکی و بد اخلاقی و هزار تا مشکل دیگه وجود نداره البته داشتن علاقه و تفاهم که ارزوی همگانه!:khandeh!:
یاعلی:Gol:

:khaneh:
خب گفتم که ......زمانی که مجرد بودم توقعاتم این بود ......اما الان که ازدواج کردم ...موضوع فرق میکنه ....اون موقع فکر میکردم ..نداشتن خواهر شوهر یه نعمته .....اما الان فهمیدم که خیلی اشتباه میکردم ...چون مادر شوهرم ...خیلی برام عزیزه و خیلی دوستش دارم ...جاری ام هم همینطور ..حکم خواهرم و داره .....وقتی از پل مادر شوهر و جاری گذشتم ...حتما اگه خواهر شوهرم هم داشتم همینطور میشد

درسته برای شما یه کم عجیبه ...اما من تو خیلی از دوستام دیدم ....که یکی از شرایطشون ...نداشتن خواهر شوهره ....یه جاری هست ....

موضوع قفل شده است