صفحه 1 از 7 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: من اشتباه می کنم یا همسرم؟

علاقه
    علاقه شدید به آندوپلاگریوژلیستگژزخ
    نوشته
    15
    حضور
    14 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    104

من اشتباه می کنم یا همسرم؟

من و همسرم بر سر مساله ای بحث داریم!

به او گفتم به این سایت بیاییم و هرچه کارشناس گفت همان را قبول کنیم و دیگه بحث نکنیم و او قبول کرد و این متن را دونفری با هم داریم مینویسیم!

من (شوهره هستم) 23سالمه و تا فوق دیپلم خوندم و درس رو رها کردم و رفتم بازاری شدم و همسرم هم که 20سالشه ترم آخر دانشگاه آزاده و داره لیسانس میگیره!

دو سه ماه پیش قبل از عید که امتحانای همسرم بود همسرم چون جزوه هاش کامل نبود زنگ میزد به هم دانشگاهیهاش تا جزوه جور کنه! بعد من دیدم با یکی از همکلاسی هاش خیلی رسمی حرف میزنه و شک کردم و یک هو گوشیو گرفتم و دیدم پسره! و گوشیو قطع کردم و کلی باهاش دعوا کردم و عصبی شدم و چند روز هم باهاش قهر کردم و ازش قول گرفتم که دیگه هیچ وقت هرچی خواست از همکلاسی های پسرش نگیره! اون هم قول داد!

دو سه روز پیش که دوباره امتحاناش داره شروع میشه به طور اتفاقی رفتم تو اس ام اسای گوشیش و دیدم به یک شماره ای که تو دفتر تلفنش ذخیره نبود اس ام اس داده و پرسیده شما جزوه ی فلانتون کامله؟ بعد رفتم ازش پرسیدم این کیه و قبل از اینکه بخوام کاری بکنم خودش راستشو گفت و گفت این همون پسره است ! بعد که بیشتر تو اس ام اس هاش نگاه کردم دیدم یک جک رو هم که در مورد امتحانات هست برای اون پسره فرستاده! ( زنم میگه اون پسره هم زن داره) .....

خلاصه اینکه من بیشتر از اینکه به خاطر جزوه خواستنش عصبانی بشم به خاطر جک فرستادنش عصبی شدم! خیلی هم عصبی شدم! بعد همسرم میگه من که جک بدی نفرستادم! من بهش گفتم بد بودن یا خوب بودن اس ام اس اهمیتی نداره مهم اینه که نباید میفرستادی که فرستادی! بهش گفتم از اللهم عجل لولیک الفرج که اس ام اس بهتری نداریم ! حتی اونو هم نباید واسه یک پسره نامحرم بفرستی ! بعد همسرم میگه اون که دیگه مشکلی نداره! خدا گفته اگر مفسده ای نداشته باشه میشه با نامحرم حرف بزنیم!

حالا سوال من از کارشناس اینه:

1- آیا زن من حق داره به پسر نامحرم اس ام اس بده (حتی اس ام اس خیلی خوب مثل اللهم عجل لولیک الفرج) و یا اینکه آیا حق داره از پسر نامحرم جزوه بخواد؟؟؟؟

سوال دومم اینه که من باید با این زن چیکار کنم؟؟؟؟؟
    خودش میگه شیطون رفت تو جلدم که دوباره بهش اس ام اس دادم و قول داد که دیگه اینکارو نکنه (البته دانشگاهش هم داره تموم میشه اگر نخواد ادامه بده) اما من نگرانم که زنم دوباره اینکارو بکنه ! تازه یک اس ام اس هم تو گوشیه زنم دیدم که اون پسره بهش زده بود و حلالیت طلبیده بود چون میخواسته گویا بره مکه! (آخه چرا یک پسر نامحرم باید از زن مردم حلالیت بطلبه؟ ) این سوال رو از زنم پرسیدم و زنم میگه اون به همه ی هم کلاسی ها این اس ام اس رو داده!
    بعد اتفاق جالب تر اینکه خانمم این اس ام اس رو توی پوشه ای که اس ام اس های قشنگش رو نگه میداره نگه داشته بود و این منو بیشتر عصبی کرد! من با همچین زنی چیکارکنم! (لازم به ذکره که هردومون از نظر مذهبی خوب هستیم و تو خانواده کاملا مذهبی بزرگ شدیم و این خانمم خواهر دامادمونه و دامادمون هم مذهبی و مومن هستش ) از دوستان هرکس میتونه راهنماییم کنه دریغ نکنه!

در ضمن خانمم هم داره نوشته ها رو میخونه میتونید از اون هم سوالاتی بپرسید خودش جواب میده!

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۲/۰۲/۳۱ در ساعت ۲۲:۲۰ دلیل: تغییر سایز فونت

2. صلوات ها 22

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,545
    حضور
    175 روز 7 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58331

با نام و یاد دوست

من اشتباه می کنم یا همسرم؟

کارشناسان بحث: استاد نور و استاد حامی
    ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۲/۰۳/۱۳ در ساعت ۱۴:۵۱ دلیل: درج نام کارشناسان پاسخگو

5. صلوات ها 10

نوشته
    4,857
    حضور
    47 روز 14 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    17978

نقل قول نوشته اصلی توسط شرلوک نمایش پست ها
    1- آیا زن من حق داره به پسر نامحرم اس ام اس بده (حتی اس ام اس خیلی خوب مثل اللهم عجل لولیک الفرج) و یا اینکه آیا حق داره از پسر نامحرم جزوه بخواد؟؟؟؟

سوال دومم اینه که من باید با این زن چیکار کنم؟؟؟؟؟
    با سلام و عرض ادب خدمت شما زوج بزرگوار و تشکر از اعتمادتان به این سایت

به لحاظ شرعی همانطور که اطلاع دارید گفتگوی مستقیم یا به صورت پیامک با نامحرم درصورتی که محرک شهوت باشد یا مفسده داشته باشد یا زمینه ساز گناهی(مانند سوء ظن و..) شود جایز نیست. انشاالله همکاران دربخش مشاوره پاسخ را کامل تر خدمتتان ارائه میکنند.

استفتا از دفاتر آیات عظام درقم

7. صلوات ها 17

علاقه
    نوشته
    15
    حضور
    14 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    104

سلام
    خسته نباشید! خودم از لحاظ شرعیش رو میدونستم ! من از لحاظ اخلاقی پرسیدم که آیا حق چنین کاری رو داره یا نه! اگر بخواییم با شرعیات زندگی کنیم که خیلی چیزها از هم میپاشه! شرع به من اجازه داده 4تا زن بگیرم یا اجازه داده با هفتصد و شونزده تا زن ازدواج موقت داشته باشم! اما اخلاق چی میگه ؟ ما این همه منتظر شدیم که یکی بیاد این زن مارو ارشاد کنه که دست از این کاراش برداره حالا که خانمم این رو خونده بیشتر حق رو به خودش داده و میگه که حق با اونه! واقعا یک خسته نباشید به کل تیم این سایت میگم!
    خدافظ!

ویرایش توسط شرلوک : ۱۳۹۲/۰۳/۰۵ در ساعت ۱۴:۰۱
    استدلال گر ایده آل کسی است که وقتی یک حقیقت مسلم را از همه ی جهات و زوایا تماشا کرد بتواند نه تنها تمام سلسله ی حوادثی را که به آن حقیقت منجرشده استنتاج کند،بلکه بتواند همه ی پی آمدهای آن را هم پیش بینی نماید.

9. صلوات ها 11

نوشته
    6,731
    حضور
    109 روز 14 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    4
    گالری
    1583
    صلوات
    37600

سلام.
    آقا شما یکم تند رفتید!!!من کار همسرتون رو توجیه نمیکنم اما شما هم نباید انقدر حساس باشید.
    اعتماد،ستون زندگی مشترک است.شما طبق نوشته هاتون جوری برخورد کردید که گویا به همسرتون اعتماد ندارید.همسر شما هم نمی بایست به اون اقا پیامک بزنه اما جزوه گرفتن فی نفسه اشکالی نداره،چرا که ممکنه اون آقا از بین همه هم کلاسیها زرنگتر و جزوه اش کاملتر باشه.بنابراین این عمل فی نفسه اشکال نداره.اما اگه خدایی نکرده جزوه گرفتنهای مداوم ایشون باعث ایجاد رابطه و محبت بین این دو شود حرام هم خواهد بود.
    خانم بزرگوار،من این تند رویهای همسرتون رو توجیه نمیکنم اما احساس میکنم که شدت علاقه ایشون به شما و ترس از دست دادن شما باعث شده اینقدر به شما حساس بشه.
    اطاعت و ولایت پذیری از شوهر در دین ما تا آنجا وارد شده که پیغمبر فرموده اگه قرار بود بعد از خدا انسان به کسی سجده کند هر آن امر میکردم زن بر شوهر خویش سجده کند.
    اون چیزی که تو زندگی مشترک حرف اول رو میزنه اعتماد و صداقته که اگه باشه کانون خانواده گرم میشه.
    از شما بزرگواران میخوام منطقی تر با این قضیه برخورد کنید(هم خانم هم آقا)...حیفه بنای زندگی به خاطر مساله به این کوچیکی سست بشه.
    برای هردوی شما آرزوی موفقیت دارم.

نتیجه اش زیباست وقتی این دو را پیوند می زنیم؛

اینکه فرمودند: زکات زیبایی، پاکدامنی ست

و اینکه پرداخت زکات دارائیت را افزون می کند

حالا آنان که زیبایی بیشتر می خواهند، بسم الله

11. صلوات ها 16

علاقه
    نوشته
    15
    حضور
    14 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    104

بله اعتماد ستون زندگیه ! اتفاقا خانمم هم بهم گفت مگر تو به من اعتماد نداری؟؟؟؟؟ منم در جواب بهش گفتم من به تو اعتماد دارم اما به جامعه و به اون پسر اعتماد ندارم! برای همین اجازه نمیدم این کارو بکنی ! اعتماد به این معنی نیست که بذاریم هرکار دلش خواست بکنه !!!
    بعدم چرا همسرم باید به اون جک بفرسته؟ یا چرا باید اس ام اس اونو تو پوشه ی اس ام اسای قشنگش نگه داره؟؟؟؟

همسرم هم خوند و نظری نداره!!!

استدلال گر ایده آل کسی است که وقتی یک حقیقت مسلم را از همه ی جهات و زوایا تماشا کرد بتواند نه تنها تمام سلسله ی حوادثی را که به آن حقیقت منجرشده استنتاج کند،بلکه بتواند همه ی پی آمدهای آن را هم پیش بینی نماید.

13. صلوات ها 12

نوشته
    6,731
    حضور
    109 روز 14 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    4
    گالری
    1583
    صلوات
    37600

بعدم چرا همسرم باید به اون جک بفرسته؟ یا چرا باید اس ام اس اونو تو پوشه ی اس ام اسای قشنگش نگه داره؟؟؟؟
    من خودم به شخصه با این مساله مخالفم.من حتی نمی پسندم شماره یه غریبه،یه نامحرم تو گوشی خودم یا همسرم باشه چه برسه به پیامک دادن و ...

نتیجه اش زیباست وقتی این دو را پیوند می زنیم؛

اینکه فرمودند: زکات زیبایی، پاکدامنی ست

و اینکه پرداخت زکات دارائیت را افزون می کند

حالا آنان که زیبایی بیشتر می خواهند، بسم الله

15. صلوات ها 17

علاقه
    حق، افزایش آگاهی
    نوشته
    1,248
    حضور
    140 روز 15 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    25
    آپلود
    0
    گالری
    66
    صلوات
    6260

سلام
    به آقا:
    بیشتر برای خانومتون وقت بذارید
    به خانم:
    ممکنه n تا اسمس اول هیچ اشکال شرعی نداشته باشه ولی میتونید تضمین کنید اگه شد n+1 هم همینطوره. به نظر من حرف همسرتون این نیست که الان شما کار اشتباهی کردید ولی ازین میترسه که شوخی شوخی مساله جدی شه. حتی اگه از جانب شما هم نشه شما که از ذهن و فکر اون آقا خبر ندارید. کلا خانوما باید در رفتارشون خیلی دقت کنن چون برداشت آقایون میتونه از هدف اون خانوم از کاری که میکنه متفاوت باشه (در مورد همکلاسیتون میگم). همسرتون هم چون جنس مردا را خوب میشناسه داره اینا میگه .
    یه سوال دیگه اینکه یعنی تو کل این کلاس یه دختر خانوم نبود که جزوه اش کامل باشه؟

و یه تذکر :
    اگه ماهواره دارید از دیدن سریال خودداری کنید. تاثیر این سریال ها دو چیزه (به صورت نا خود آگاه هم اتفاق میوفته) که ممکنه یکیش یا هر دو باهم باشه
    1- بی اعتمادی به همسر
    2- بی تفاوت شدن نسبت به حدود روابط با نامحرم

اما یه نکته کلی
    (در اینجا در مورد عنوان تاپیک)
    بهتر نیست به جای اینکه دنبال این باشیم که کی داره درست میگه و کی اشتباه، دنبال این باشیم درست و غلط چیه. و به جای اینکه بحث را به سمت برد و باخت سوق بدیم که منجر به جبهه گیری طرفین میشه به سمت نتیجه گیری میل بدیم تا طرفین با رسیدن به یه نتیجه منطقی در بحث پیروز بشن.

ویرایش توسط حق دوست : ۱۳۹۲/۰۳/۰۵ در ساعت ۱۵:۵۷ دلیل: اضافه کردن بند آخر

17. صلوات ها 25

علاقه
    سخنرانی
    نوشته
    89
    حضور
    5 روز 19 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    308

سلام
    خسته نباشید! خودم از لحاظ شرعیش رو میدونستم ! من از لحاظ اخلاقی پرسیدم که آیا حق چنین کاری رو داره یا نه! اگر بخواییم با شرعیات زندگی کنیم که خیلی چیزها از هم میپاشه! شرع به من اجازه داده 4تا زن بگیرم یا اجازه داده با هفتصد و شونزده تا زن ازدواج موقت داشته باشم! اما اخلاق چی میگه ؟ ما این همه منتظر شدیم که یکی بیاد این زن مارو ارشاد کنه که دست از این کاراش برداره حالا که خانمم این رو خونده بیشتر حق رو به خودش داده و میگه که حق با اونه! واقعا یک خسته نباشید به کل تیم این سایت میگم!
    خدافظ!
    با سلام خدمت دوست عزیزمون
    اول اینکه در مورد مسائل شرعی اینطور که شما گفتید نیست شرع عین اخلاقه و منافاتی به نظر من با هم ندارن.در مورد گرفتن 4 تا زن اینو بدونید که اجازه از همسرتون برای ازدواج مجدد شرط الزامیه و در ثانی اگه خانم اجازه بدن تازه کسی که نتونه بین همسراش مساوات ایجاد کنه کلا ازدواج کردنش مشکل داره پس اینطورم که شما فک میکنید نیست.
    در مورد کار همسرتونم هرچند شیوه برخوردتون جای انتقاد داره اما من حقو به شما(اقا) میدم.
    میدونید که جایی که یک مردو زن خلوت میکنن نفر سوم شیطانه و اتفاقی که در زمان پیامک دادن یا چت میوفته دقیقا خلوت کردن بین یک زن و مرده و مطمئنا نفر سوم این خلوت کسی جز شیطان نیست.
    من مطمئنم که اقا به همسرشون اعتماد دارن و روی پاکیش شک ندارن اما ایا میشه به شیطانم اعتماد کرد؟؟؟؟؟
    خانم محترم اگه به زندگیتون علاقه دارید خواهشا دیگه این کارو ادامه ندید که مطمئنا عواقب خوبی نداره.
    در ضمن مسئله ای که دوستمون مطرح کرد در مورد ماهواره خیلی خیلی مهمه وحتما جدی بگیرید چون یه حقیقت تلخ در جامعه امروز ما همین ماهوارس
    یا علی
    هیچ ثروتی چون عقل و هیچ فقری چون نادانی نیست.هیچ ارثی چون ادب و هیچ پشتیبانی چون مشورت نیست.

19. صلوات ها 11

علاقه
    گفتگو در مباحث معرفتی
    نوشته
    6,663
    حضور
    32 روز 3 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    23682

خودش میگه شیطون رفت تو جلدم که دوباره بهش اس ام اس دادم و قول داد که دیگه اینکارو نکنه (البته دانشگاهش هم داره تموم میشه اگر نخواد ادامه بده) اما من نگرانم که زنم دوباره اینکارو بکنه ! تازه یک اس ام اس هم تو گوشیه زنم دیدم که اون پسره بهش زده بود و حلالیت طلبیده بود چون میخواسته گویا بره مکه! (آخه چرا یک پسر نامحرم باید از زن مردم حلالیت بطلبه؟ ) این سوال رو از زنم پرسیدم و زنم میگه اون به همه ی هم کلاسی ها این اس ام اس رو داده!
    بعد اتفاق جالب تر اینکه خانمم این اس ام اس رو توی پوشه ای که اس ام اس های قشنگش رو نگه میداره نگه داشته بود و این منو بیشتر عصبی کرد! من با همچین زنی چیکارکنم! (لازم به ذکره که هردومون از نظر مذهبی خوب هستیم و تو خانواده کاملا مذهبی بزرگ شدیم و این خانمم خواهر دامادمونه و دامادمون هم مذهبی و مومن هستش ) از دوستان هرکس میتونه راهنماییم کنه دریغ نکنه!

در ضمن خانمم هم داره نوشته ها رو میخونه میتونید از اون هم سوالاتی بپرسید خودش جواب میده!

سلام
    به نظر بنده هیچ مفسده ای بالاتر از عدم رضایت و نگرانی شما نیست و همسرتون باید به این مطلب بیش از هرچیزی اهمیت بده و دیگه از این کارا نکنه و ملتزم بشه که روابطش منحصر در دوستان خواهر دانشگاهیش بشه
    شما هم بعد از تعهد و التزام خانمتون به ایشون اعتماد کنید و در صدد جستجوی امور او نباشید امید است که تعهد ایشان و اعتماد شما پایدار بماند
    متاسفانه فضای دانشگاهها باز و آسیب زاست لذا افراد متاهل باید مراقبت بیشتری بکنند چون ممکن است در عین نبود سوء غرض بی اعتمادیها و دلتنگی های جدی ایجاد شود
    یعنی حتی آقایان هم در ارتباط با خانمها سعی کنند از حدود خارج نشوند
    والله الموفق

هردو عالم یک فروغ روی اوست

21. صلوات ها 15

صفحه 1 از 7 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 2

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری