چگونه ناراحتی را از دل همسرم در بیارم؟

تب‌های اولیه

9 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چگونه ناراحتی را از دل همسرم در بیارم؟

سلام
سایت واقعا زیبا شده

من حدود 3 چهار تایی برا خانوم نامه نوشتم و بهشم دادم
چند روز پیش هم یه اختلافی افتاد که تقصیر من بود
به شدت عذر خواهی کردم و با وجود اینکه منو بخشیده بود براش هدیه گرفتم و باز هم نامه نوشتم و تو اون نامه همه چی رو براش توضیح دادم
اما راستش تغییر زیادی رو احساس نمیکنم
البته ایشون کمی کم حرف و درون گرا هستن
من اصلا احساس نمیکنم با یه خانوم در ارتباطم و کاملا رفتار مردانه دارن ( البته تا الان )
حالا سوال من اینجاس که این نامه ها و کارهای من تاثیر خودشو گذاشته ؟
حالا اینکه بروز نمیدن مهم نیست
مهم اینه که تاثیر گذاشته ؟

*بسم ألله...*
سلام علیکم
نقل قول:

بنده کارشناس نیستم و نظر شخصیمو عرض میکنم.
مطمئن باشین خوندن نامه و شنیدن کلام محبت آمیز از همسر و دریافت هدیه در قلب و ذهن یه خانوم حک میشه و ایشون همانطور که خودتون فرمودین به دلیل درون گرا بودن زیاد بروز نمیدن.
گاهی بعضی خانواده ها برای دختر کوچولو ها شیطنت و ناز کردن و ....بد میدونن و این خانوم یاد میگیره که عشوه و نازی نباید در کار باشه و همانند یک مرد برخورد میکنه!
البته ممکنه اوایل زندگی مشترکتون باشه و شرم و حیاء مانع میشه!
اینکه حضرتعالی برای بیان میل قلبی و احساس درونیتون از کلام و کاغذ استفاده کنین خیلی مفیده!
[SPOILER]انشاءالله به حرمت امام جواد"علیه السلام" بین تمامی زوجین مودت و رحمت حاکم شه.آمین[/SPOILER]

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: امیدوار

Ali407;351437 نوشت:
سلام
سایت واقعا زیبا شده

به شدت عذر خواهی کردم و با وجود اینکه منو بخشیده بود براش هدیه گرفتم و باز هم نامه نوشتم و تو اون نامه همه چی رو براش توضیح دادم
من اصلا احساس نمیکنم با یه خانوم در ارتباطم و کاملا رفتار مردانه دارن ( البته تا الان )

بسمه‌تعالي
با عرض سلام و تحيت محضر حضرتعالي
مستحضريد كه يكي از لوازم يك ازدواج موفق، انعطاف پذيري است. انعطاف‌پذيري كه نشان از رشد هيجاني و شناختي فرد دارد مصاديق متعددي دارد كه از جمله افراد آن مي‌توان به عذرخواهي از همسر اشاره نمود! بنابراين رفتار شما در قبال همسر، رفتاري ممدوح است،
كه طبيعتا تاثير مثبتي بر عواطف ايشان نسبت به شما خواهد داشت.
البته لازمه قيد بشه كه با توجه به اينكه خانمها شخصيتي شنيداري دارند، به نظر مي‌رسه گفتگو تاثير بيشتري از نوشتن نامه داشته باشه.
اما اينكه چرا بازخورد خاصي از ايشان دريافت نكرده‌ايد، مي‌تواند معلول عوامل متفاوتي باشد؛ عواملي چون:
- درون‌گرايي ايشان چرا كه افراد درون‌گرا، به راحتي هيجانات و عواطف خود را بروز نمي‌دهند
- تكرار اشتباه و به تبع آن تكرار عذر خواهي، اعتماد شخص را مبني بر صداقت طرف مقابل، مخدوش مي‌كند
- روحيه زنانه مبني بر دريافت توجه مستمر همسر( از زن بيان ناز و از مرد احساس نياز)
- افراط در عذر خواهي
- اكتفا به عذرخواهي زباني يا نوشتاري و عدم توجه به خواست و دغدغه اصلي همسر ( عذرخواهي در عمل بايد تثبيت شود).
براي حضرتعالي و خانواده محترم، توفيق روز افزون مسئلت دارم.

درسته که خانوما نامه نوشتن و رمانتیک بازی رو دوست دارن ....اما هیچ چیز مثل صحبت کردن نیست ... من احتمال میدم تاثیری نداشته

اگه بتونی با یک حرکت غافلگیرش بکنی خیلی اثر داره
مثلا کاری که تا حالا براش انجام نمی دادی و می دونی خیلی هم علاقه داره انجام بده.
خرید یک هدیه هر چند کوچک اثر گذارییش معجزه آور.
اگه پولش را داری که احتمالا نداری طلا خانم ها را دیوانه می کند و 180 درجه تغییر خواهند کرد.
ولی فکر نمی کنم ناراحتی خانم شما در این حد باشد که بخواهید با این چیزها دلش رو به دست بیاری
یک محبت و ارتباط محبت امیز کار را تمام می کنه
موفق و موید

Ali407;351437 نوشت:
سلام
سایت واقعا زیبا شده

سلام
از خدای منان بخواهید محبت شما را در دل او و محبت اورا در دل شما افزون سازد که دلها دست خداست
و اما بنده توصیه می کنم در صورت هرنوع درگیری هنگام عذرخواهی فقط عذرخواهی کنید و برای کارتون دلیل نیاوردید
اما کار اساسی تر آنست که سعی کنید درگیری پیش نیاد
و از ابراز علاقه لفظی و خودشیرینی پیش ایشان پرهیز نکنید . با این کار هیچ چیزی از دست نمی دهید بلکه محبت بیشتر اورا خواهید خرید
خانه و همسر ، منزل است لذا در خانه از آقایی خود پایین بیایید . رئیس داخلی خانوم است . در صورت مشاهده موضوع اشتباه غیر قابل اغماض با صحبت نرم آنرا مدیریت کنید و از قاطعیت جز در امور ضروری بپرهیزید .
والله الموفق

Ali407;351437 نوشت:

سلام علیکم و رحمه الله

بدون شک هدیه و عذرخواهی تاثیر گذار هست (گذشته از تاثیر بد یا خوب آن)

اگر همسرتان برون گرا نیست سعی کنید حتما سفارش استاد امیدوار را در مورد صبوری و تلاش بیشتر برای ایجاد ارتباط بیشتر بکار ببرید.
این کار را ادامه بدهید تا همدیگر را بتوانید بشناسید .

سالها قبل که مشاوره با متخصص ازدواج آنچنان مطرح و رایج نبود یکی از دوستان
نظرات و خواسته های همسرش را از زندگی هنگام صحبت با همسرش یاد داشت میکرد و برای فهمیدن دقیق منظورش با او بحث میکرد و نظر خودش را هم میگفت . ( البته نمی دانم همسرش هم مینوشت یا نه )
خب این باعث شد تا حد خوبی همدیگر را بشناسند .

شما هم بعد از ارتباط برقرار کردن میتوانید او را بشناسید بعد متوجه شدید مشکلی هست میتوانید مشاوره کنید تا مشکلتان حل شود.

خداوند شما و همه جوانان را سعادتمند و عاقبت به خیر کند.

آمین یا رب العالمین

یاحق

[=Times New Roman][=Times New Roman][=Times New Roman][=Times New Roman]بسمه تعالی
چگونه ناراحتی را از دل همسرم در بیاورم؟
در پاسخ این سؤال مطالبی را به اختصار مطرح می کنم، امیدوارم مفید واقع شود.
پیش از ارائه راهکار برای هر مشکلی، باید علل و عوامل به وجود آورنده آن مشکل را بررسی کنیم و به یک تشخیص نسبتا جامعی برسیم، آنگاه به رفع آن مشکل اقدام کنیم.
علت ناراحتی و قهر همسر در اینجا دقیقا مشخص نیست:
- آیا سوء تفاهمی پیش آمده؟
- ایشان زود رنج است و برای کوچک ترین مساله ای ناراحت و آزرده خاطر می شود؟
- حقی از ایشان ضایع شده است؟
- در جلو دیگران به ایشان بی احترامی شده است؟
از آنجا که علت ناراحتی مشخص نیست، مطالبی را به صورت کلی مطرح می کنم:
1- گفتگوی مستقیم:
در فرصت مناسب،
به صورت مستقیم، محترمانه، همدلانه و با ورود و خروج مناسب با ایشان صحبت نموده و علت ناراحتی را جویا شوید، و از ایشان بخواهید که به شما بگوید که برای رفع این کدورت و ناراحتی، چه کاری برای ایشان انجام دهید.
2- مدارا و نرم خویی:
دو هم سفری را در نظر بگیرید که تصمیم گرفته اند چند روزی را در کنار هم باشند. این دو هم سفر برای این که این سفر برای هردو خوش بگذرد، چاره ای ندارند جز این که شیوه ای در پیش بگیرند که برای هردو خوش بگذرد. آیا فکر نمی کنید، دو عضو یک خانواده که تصمیم گرفته اند، عمری در کنار هم زندگی کنند، بیش از دو هم سفر به مدارا و نرم خویی نیازمندند؟
لذا در حديث آمده است؛ مدارا كردن با مردم نصف ايمان، و مهرباني و نرمي كردن با آنان نصف زندگي است.
همچنين رسول خدا ـ صلّي الله عليه و آله ـ فرموده: شما نمي‌توانيد با ثروتتان قلوب مردم را به خود مهربان كنيد، ولي با گشاده رويي خواهيد توانست.
3- دوری از خشم و عصبانیت:
خشگمین شدن و عصبانیت منشا بسیاری از اختلافات و کدورت هاست. چه بسا روابط خوبی که پس از سالها همزیستی مسالمت آمیز، دوستانه، همدلانه، عطوفانه و مشفقانه، به خاطر خشمگین شدن و عصبانیت روی مساله جزئی به سردی، بی روحی، بی میلی و حتی جدایی گراییده است.
4- واسطه خواهی:
در صورتی که با گفتگوی مستقیم به جایی نرسیدید، از یک واسطه دلسوز، مهربان، راز دار و آگاه به روشهای حل مسایل و مورد قبول طرفین کمک بگیرید تا کدورت و ناراحتی به وجود آمده بین شما را بر طرف سازد.
5- اظهار محبت:
پيامبر اكرم ـ صلّي الله عليه و آله ـ فرمود: اگر كسي از شما همسر خود را دوست مي‌دارد به او بگوييد دوستت دارم. اظهار علاقه و محبت موجب افزايش دوستي مي‌گردد. وقتي طرف بفهمد شما او را دوست داريد به طور طبيعي شما را دوست خواهد داشت و اين دوستي دو جانبه روز به روز زيادتر و در استحكام روابط تأثير خواهد گذاشت.
6- نوشتن نامه و تقدیم هدیه:
یکی از راه های ایجاد محبت و رفع کدورت بین همسران، نوشتن نامه های محبت آمیز و تقدیم هدیه ای ولو ازران قیمت متناسب با نیاز همسر است (که خود نیز به این مساله عمل کرده اید). در نامه ای بنویسید که شما به ایشان علاقه قلبی دارید و ناراحتی او موجب اذیت و آزار روحی شما شده است و دوست دارید خیلی راحت و بدون تکلف با شما صحبت کند و در مورد مشکل و ناراحتی به وجود آمده بین شما توضیح دهد و انتقادات خود را در مورد رفتارهای شما بیان کند.
موفق باشید.

موضوع قفل شده است