جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: علل پناه بردن جوانان به دوستی های خیابانی

 1. #1

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۱
  نوشته
  140
  حضور
  1 روز 34 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  1117

  پناه بردن جوانان به دوستی های خیابانی
  چگونه جوانان به دوستی‌های خیابانی و دوست‌یابی‌های اینترنتی پناه می‌برند؟

  دکتر ابوالحسن تنهایی، جامعه شناس و استاد دانشگاه ضمن اینکه ریشه این روابط را روان شناختی و فیزیکی می داند درباره علت کشیده شدن این روابط به اینترنت گفت: نبود موقعیت های اجتماعی مناسب در جامعه و خانواده ها علت اصلی این امر است زیرا مدارس و دانشگاه ها شرایط لازم را برای برقراری روابط سالم فراهم نمی کنند.

  این جامعه شناس ادامه داد: جریان میل جنسی بین دختر و پسر مثل آب است و در همه جا نفوذ پیدا می کند وقتی جامعه به این نیاز توجه نمی کند این ها از راه دیگری با هم تماس برقرار می کنند در نتیجه جوانان به دوستی های خیابانی روی می آورند یا به چت کردن در اینترنت پناه می برند.

  تنهایی راهکار جامعه شناسانه برای کنترل روابط بین دختر و پسر را در مدیریت دانشگاه ها و مراکز تربیتی و آموزشی می داند و می گوید این مدیریت باید به دست متخصصان و بر اساس اصول علمی صورت گیرد .همه ادیان برای کنترل روابط جنسی برنامه داشته اند حال وظیفه متخصصان این است که در این جامعه و با توجه به مسائل اقتصادی ازدواج را سامان دهند.


  ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۲/۰۳/۰۱ در ساعت ۱۶:۱۰ دلیل: قرار دادن مطلب در چند پست
  ﻣﻐﺮﻭﺭ ﻧﯿﺴﺘﻢ , ﻓﻘﻂ ﻧﯿﺎﺯﯼ ﺑﻪ ﺣﺮﻑ ﺯﺩﻥ ﺑﺎ ﻫﺮ آﺩﻣﯽ ﺭﺍ
  ﻧﻤﯽ ﺑﯿﻨﻢ!


 2. #2

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۱
  نوشته
  140
  حضور
  1 روز 34 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  1117

  پناه بردن جوانان به دوستی های خیابانی
  دوستی‌های خیابانی، فرزند فقر فرهنگی / گستاخی،عصیان و پرده دری حاصل این روابط است

  پروفسور حسین باهر بنیانگذار مکتب رفتار شناسی و مشاور در امور رفتار، دوستی‌های خیابانی را ناشی از فقر در زمینه‌های مختلف موجود در جامعه دانست و گفت: دوستی‌های خیابانی چند دلیل دارد.فقر اقتصادی،فقر فرهنگی،فقر اجتماعی و فقر عرفانی عوامل اصلی گرایش جوانان به این سمت و سو است.

  این مشاور در امور رفتار در ادامه افزود: هنگامی که زمینه‌های این نوع کمبودها را در جامعه فراهم کردیم گرایش به سمت گستاخی، عصیان، پرده دری و فحشا افزایش می یابد. به عنوان مثال؛ یک دختر به خاطر فقر اقتصادی بعد از تحمل یک مدت زمان کوتاه، طاقت نمی آورد و با سوار شدن در ماشین های گران قیمت تن فروشی می کند یا فردی به خاطر فقر فرهنگی، شیشه مصرف می کند.

  این استاد دانشگاه به اپیدمی شدن این جریان اشاره نمود و گفت: در برخی از شهرها شاهد اپیدمی شدن(هر بیماری قابل انتقال و یا غیر قابل انتقال) این جریان هستیم،بهتر است مدیریت در این بخش جامعه را به کسانی بسپاریم که توانایی حل این مشکلات را دارند چون ایران از نظر فرهنگی و دینی بسیار غنی بوده، فقط مدیریت درستی در این زمینه نیاز است.


  ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۲/۰۳/۰۱ در ساعت ۱۶:۱۱ دلیل: قرار دادن مطلب کاربر در چند پست
  ﻣﻐﺮﻭﺭ ﻧﯿﺴﺘﻢ , ﻓﻘﻂ ﻧﯿﺎﺯﯼ ﺑﻪ ﺣﺮﻑ ﺯﺩﻥ ﺑﺎ ﻫﺮ آﺩﻣﯽ ﺭﺍ
  ﻧﻤﯽ ﺑﯿﻨﻢ!


 3. #3

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۹۱
  نوشته
  140
  حضور
  1 روز 34 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  1117

  پناه بردن جوانان به دوستی های خیابانی
  در صورت هرس کردن دوستی‌های خیابانی، روابط زیر زمینی‌تر می شوند

  دکتر شهرام وزیری روانشناس بالینی و استاد دانشگاه در خصوص افزایش این گونه روابط بین دختران و پسران گفت: دوستی‌ها و روابط بین دختر و پسر مساله‌ای نیست که فقط ما با آن مواجه باشیم و فقط در کشور ما رخ دهد، در اکثرکشورها این مساله وجود دارد اما بعضی از کشورها تلاش می‌کنند که این روابط به سمت و سوی خاصی کشیده شود.

  این روانشناس بالینی ادامه داد: طبیعتا علت اصلی این مشکل خود ما هستیم. در یک کشوری که سیستم ارزشی و شعارهایی با هدف رسیدن انسان به کمال و تعالی وجود دارد، اصل موضوع که نظارت خدا بر بندگان است، آموخته نشده است.

  وزیری افزود: وقتی این جمله در بین جوانان فهم شود در این صورت اشکالی ندارد که پسر و دختری ارتباط دوستانه داشته باشند و مسایل را باهم حل وفصل کند و هدفشان ارتقاء خودشان باشد، اما ما نتوانسته ایم این جمله را تعریف کنیم و از طرف دیگر تمام مجراهای موجود را هم بسته ایم و یک طوری هم برخورد کرده ایم که این مسئله به صورت نادرست دیده شود.

  این روانشناس بالینی خاطر نشان کرد: وقتی یک جوان خود را در معرض دیده شدن قرار می دهد، گناهی ندارد، ما مقصر هستیم که کاری نکرده ایم و آموزش نداده ایم و با نیازهای آنها مواجه نبوده ایم و به آنها یاد نداده ایم که معیار اصلی پلیس و خانواده نیست معیار اصلی ناظری است که در تمام پیچ و خم زندگی و اعمال ما نظارت دارد.

  وی با اشاره به نقش آموزش و پرورش در جهت دهی به روابط دختر و پسرگفت: این قضیه را نمی شود با هرس کردن از بین برد زیرا هر چقدر هرس کنیم زیرزمینی تر می شود.

  روابط خیابانی را دست کم نگیریم

  دکتر محمود گلزاری عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی درباره دوستی خیابانی دختران جوان گفت: در سال های اخیر پرسش‌نامه معتبری در این باره بین چند دبیرستان دخترانه توزیع شده است که این تحقیقات تهیه و اعتبارسنجی شده osr (رابطه با جنس مخالف) نام داشت که چهار وضعیت:1. هم اکنون رابطه دارم، 2. قبلا رابطه داشته ام، 3. علاقه یک طرفه دارم، 4. ارتباط نداشته و ندارم را می‌سنجید (البته این پرسشنامه 14 سوال داشت).

  وی در ادامه می‌گوید:در سال‌های اخیر(سه سال اخیر) با اجرای این آزمون در چند دبیرستان دخترانه در تهران، حدود 80 درصد اظهار کرده‌اند که یا هم اکنون رابطه دارند، یا قبلا داشته‌اند یعنی در مجموع دوستی با جنس مخالف را تجربه کرده‌اند.


  منبع:برترین

  ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۲/۰۳/۰۱ در ساعت ۱۶:۱۳ دلیل: قرار دادن مطلب کاربر در چند پست
  ﻣﻐﺮﻭﺭ ﻧﯿﺴﺘﻢ , ﻓﻘﻂ ﻧﯿﺎﺯﯼ ﺑﻪ ﺣﺮﻑ ﺯﺩﻥ ﺑﺎ ﻫﺮ آﺩﻣﯽ ﺭﺍ
  ﻧﻤﯽ ﺑﯿﻨﻢ!


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود