بعد از اتمام سطح چه بخوانم

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
بعد از اتمام سطح چه بخوانم

با سلام
روش کشف استعداد در حوزه علمیه بعد از اتمام دروس سطح چگونه است؟
به عنوان مثال طلبه ای که دروس سطح را به پایان رسانده و اکنون برای مطالعات تخصصی و دروس تخصصی می خواهد وارد شود (سطح3) چطور به استعداد و علاقمندی خود در یک رشته باید پی ببرد
از طرفی با نگاه به سطح عمیق دروس فقه و اصول و راه پیش رو این درس شیرین می نماید از سویی دروس تخصصی دیگر از قبیل تفسیر کلام فلسفه ادبیات و غیره نیز بر سر راه طلبه وجود دارد
کدام را انتخاب کند؟
روش کشف استعداد؟؟؟؟؟

برچسب: 

سلام
متاسفانه استعداد یابی در این سطح از حوزه علمیه به صورت نظام مند صورت نمیگرد بلکه طلاب محترم با وجود موسسات تخصصی متعدد می توانند با توجه به توانمندی و علایق خود و با مشورت اساتید خبره و اهل فن در یکی از این موسسات ادامه تحصیل دهند.

عبدالرحیم;350560 نوشت:
با سلام
روش کشف استعداد در حوزه علمیه بعد از اتمام دروس سطح چگونه است؟
به عنوان مثال طلبه ای که دروس سطح را به پایان رسانده و اکنون برای مطالعات تخصصی و دروس تخصصی می خواهد وارد شود (سطح3) چطور به استعداد و علاقمندی خود در یک رشته باید پی ببرد
از طرفی با نگاه به سطح عمیق دروس فقه و اصول و راه پیش رو این درس شیرین می نماید از سویی دروس تخصصی دیگر از قبیل تفسیر کلام فلسفه ادبیات و غیره نیز بر سر راه طلبه وجود دارد
کدام را انتخاب کند؟
روش کشف استعداد؟؟؟؟؟

سلام
بنابر حدیثی که می فرماید هرکسی برای آنچه خلق شده که برایش میسر است
استعداد هرکسی در چیزی است که بدان علاقه داشته ودر عین حال راحت تر فرا می گیرد
والله الموفق

مدیر اجرایی;351318 نوشت:
طلاب محترم با وجود موسسات تخصصی متعدد می توانند با توجه به توانمندی و علایق خود و با مشورت اساتید خبره و اهل فن در یکی از این موسسات ادامه تحصیل دهند.

مشکل همین جاست
توانمندی و علایق
از کجا به این توانمندی باید پی برد؟
علاقه با توجه به مطالعه تخصصی فقه و اصول در دیگر زمینه ها چگونه باید پدید آید؟
اصلا این توانمندی را چطور باید کشف کرد؟

حامد;351427 نوشت:
بنابر حدیثی که می فرماید هرکسی برای آنچه خلق شده که برایش میسر است

هیچ چیزی از عهده انسان خارج نیست و غیر میسور نیست
وقتی به توانمندی خود نگاه می کنم در هر یک از رشته ها استعداد و علاقه دارم البته غیر از یک رشته
بقیه راب اید از کجا کشف کرد
حامد;351427 نوشت:

استعداد هرکسی در چیزی است که بدان علاقه داشته ودر عین حال راحت تر فرا می گیرد

از کجا بدانم راحت تر فرا می گیرم؟

عبدالرحیم;351510 نوشت:
هیچ چیزی از عهده انسان خارج نیست و غیر میسور نیست
وقتی به توانمندی خود نگاه می کنم در هر یک از رشته ها استعداد و علاقه دارم البته غیر از یک رشته
بقیه راب اید از کجا کشف کرد

از کجا بدانم راحت تر فرا می گیرم؟

سلام
معمولا انسان در حوزه هایی که کار کرده می تواند این قضاوت را داشته باشد و نه کاری که بدان ابتلا نداشته است
و اغلب هرکسی می داند به چه چیزی علاقمند و کدام رشته برایش
قابل درک تر است
البته به نظر حقیر انسان باید این امور را در راستای اهداف اساسی خود در زندگی تعیین کند
چه بسا اهداف ما یک رشته کمتر مورد علاقه را اقتضا کند
والله الموفق

موضوع قفل شده است