مدتي بدون مرجع تقليد

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
مدتي بدون مرجع تقليد

سلام

من مدتي اعمالم رابدون مرجع تقليد انجام داده ام
البته بايد بگويم به مشكل جدي هم بر نخورده بودم حالا كه يك مشكل اساسي برام پيش آمده گفتن مساله اختلافي بايد مرجع تقليد خود را مشخص كني لطفا كمكم كنيد.
من بايه آقايي صيغه خوانديم ومدت را 100 ساله مشخص كرديم بعضي يا ميگن باطله بعضي ها ميگن صحيح بعضي ها ميگن من چه كار بايد بكنم.
باتشكر

با نام و یاد دوست

محدثه83;350076 نوشت:
سلام من مدتي اعمالم رابدون مرجع تقليد انجام داده ام البته بايد بگويم به مشكل جدي هم بر نخورده بودم حالا كه يك مشكل اساسي برام پيش آمده گفتن مساله اختلافي بايد مرجع تقليد خود را مشخص كني لطفا كمكم كنيد. من بايه آقايي صيغه خوانديم ومدت را 100 ساله مشخص كرديم بعضي يا ميگن باطله بعضي ها ميگن صحيح بعضي ها ميگن من چه كار بايد بكنم. باتشكر

با عرض سلام و احترام خدمت حضرت عالی و تشکر از سؤالتان

همان طور که فرمودید برای پاسخ دقیق به شما لازم است مرجع تقلیدتان را مشخص نمایید .

برای انتخاب مرجع تقلید اعلم یکی از راه های زیر را باید طی کنید:

1- آن که خود انسان یقین کند ، مثل اینکه از اهل علم باشد و بتواند مجتهد و اعلم را بشناسد .

2- آن که دو نفر عالم عادل که می توانند مجتهد و اعلم را تشخیص دهند مجتهد بودن یا اعلم بودن کسی را تصدیق کنند به شرط آن که دو نفر عالم عادل دیگر با گفته آنان مخالفت ننمایند

3- آن که عده ایی از اهل علم که می توانند مجتهد اعلم را تشخیص دهند و از گفته آنان اطمینان پیدا می شود ، مجتهد بودن یا اعلم بودن کسی را تصدیق کنند .

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم عده ای از علمای مرجع شناس هستند که مي توانيد با اطمینان به گفته آنان از ميان مراجع بزرگوار اعلام شده زیر ، يك نفر را انتخاب كرده و به عنوان مرجع تقليد خود قرار دهيد . اين بزرگواران همگي داراي شرايط مرجعيت مي باشند .

1. آيت الله خامنه اي
2. آيت الله سيستاني
3. آيت الله مكارم شيرازي
4. آيت الله شبيري زنجاني
5. آيت الله وحيد خراسانی
6 . آيت الله صافي گلپایگانی

در پناه خداوند بزرگ باشید

موضوع قفل شده است