نماز آیات به جماعت

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نماز آیات به جماعت

بسم الله الرحمن الرحیم

مقام معظم رهبری می فرمایند که نمی توان سوره توحید را به 5 قسمت تقسیم کرد. حالا تکلیف مکلفانشان در به جماعت خواندن چیست؟ چون معمولا پیش نمازها سوره توحید را می خوانند.

با نام و یاد دوست

[="Tahoma"][="Black"]

padafand75;348551 نوشت:
مقام معظم رهبری می فرمایند که نمی توان سوره توحید را به 5 قسمت تقسیم کرد. حالا تکلیف مکلفانشان در به جماعت خواندن چیست؟ چون معمولا پیش نمازها سوره توحید را می خوانند.

با سلام و عرض ادب

در نماز آیات امام جماعت درصورتی که بسم الله الرحمن الرحیم را جداگانه محسوب نمایند فرقی ندارد درسوره توحید باشد یا غیر آن مقلد باید فرادا نمازش را بخواند.

استفتا از دفتر مقام معظم رهبری در قم[/]

بنده یک بار این حکم رو شنیدم و تصمیم گرفتم که دیگه به جماعت نخونم. اما از شخص معتبری شنیدم که میشه خوند و چند نماز بعدیم رو به جماعت خوندم. حکم نمازهام چیه؟

padafand75;350371 نوشت:
بنده یک بار این حکم رو شنیدم و تصمیم گرفتم که دیگه به جماعت نخونم. اما از شخص معتبری شنیدم که میشه خوند و چند نماز بعدیم رو به جماعت خوندم. حکم نمازهام چیه؟

بله ... من هم از شخص معتبری شنیده بودم که در این مورد باید از امام جماعت تبعیت کرد و هرطوری که امام بخواند صحیح است!!!

الان که این حکم رو دیدم تعجب کردم.

[="Tahoma"][="Black"]

padafand75;350371 نوشت:

pymn_nzr;350378 نوشت:
بله ... من هم از شخص معتبری شنیده بودم که در این مورد باید از امام جماعت تبعیت کرد و هرطوری که امام بخواند صحیح است!!! الان که این حکم رو دیدم تعجب کردم.

با سلام و عرض ادب

با توجه به استفتای شفاهی از دفتر مقام معظم رهبری در فرض مذکور تبعیت صدق نمی کند و باید نماز را به فرادا یا به امام دیگری که بسم الله الرحمن الرحیم را جداگانه حساب نمی کند اقتدا نماید.
نسبت به نمازهای گذشته اگر کوتاهی در یادگیری مساله نکرده باشد قضا ندارد.

همواره به سلامت باشید.[/]

موضوع قفل شده است