جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: بد حجابی ، علل، انگیزه ها و راهکارهای جلوگیری از آن

 1. #1

  عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۹۲
  نوشته
  5
  حضور
  43 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  16

  مطلب بد حجابی ، علل، انگیزه ها و راهکارهای جلوگیری از آن
  با سلام خدمت تمامی کاربران عزیز

  دل نوشته :

  همانطور که همه ما می بینیم و می شنویم ، موضوع بد حجابی و بی حجابی در کشور ما چند سالی است که شکل گسترده ای به خود گرفته است و برای ما که خودمان را پیرو اهل بیت و فاطمه زهرا(س) می دانیم جای بسی تاثر و تاسف دارد . این موضوع به شکل های مختلفی بروز کرده و در حال گسترده تر شدن هست . از طرفی دیگر ما زنان و دختران با حجابی را می بینیم که آنها هم به شکلی دیگر پرده عفاف را دریده اند . آیا به نظر شما فقط پوشیدن چادر کافی است ؟
  اوضاع و احوال زنان ما به جائی رسیده که انسان دلش به درد می آید . این همه ما مسجد می رویم ، مجالس روضه و سخنرانی برپا می کنیم و ... اما انگار نه انگار ! متاسفانه خیلی از خانمهای محترمه مسائل شرعی خودشان به ویژه در بحث حجاب و عفاف را یا نمی دانند و یا دانسته پشت سر می اندازند. بیرون رفتن ما در کوچه و بازار با کراهت و اجبار است . زیرا صحنه هائی مشاهده می کنیم که در شان یک زن مسلمان نیست چه برسد به شیعه حضرت فاطمه (س) .
  آدم حتی جرأت امر به معروف هم ندارد . آخه به چند نفر می توانیم تذکر بدهیم ؟؟؟
  واقعا نمی دانم این خانمهائی که با این سر و وضع بیرون می آیند چه چیزی را می خواهند ثابت کنند ؟ هر چند که غیرت ما آقایان هم ته کشیده !!!!!!!

  بترسیم از اینکه خدا از ما روگردان شود . این گرانی ها و تورم ، کم بارانی و خشکسالی ، زلزله و سیل فکر می کنید بی علت است ؟!! من که چنین فکری نمی کنم

  یا علی مدد

 2. صلوات ها 4


 3. #2

  عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۹۲
  نوشته
  298
  حضور
  2 روز 16 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  2
  صلوات
  411

  خواهرم، حجاب...
  سلام جمیعا، امروزه واقعا با بزرگترین ناهنجاری اسلامی ای که در کل شهرها مواجه هستیم بی توجهی به حجاب بانوان و رواج بد حجابی است. علاوه بر حرمت بی شک بی حجابی این امر واقعا شایان شده. از اساتید و دوستان میخوام بپرسم:
  1 چه چیز باعث اینهمه بی حجابی است؟
  2 آیا واقعا مذهبی ها مقصرند بخاطر عدم "امر بمعروف و نهی از منکر" نکردن؟
  3 راهکار چیست؟

  که ان شا الله تعالی به یه نتیجه ای درین جمع دینی برسیم. لا حول ولا قوه الا بالله العلی العظیم
  هو الاول و الاخر و الظاهر و الباطن هو علیّ بن ابی طالب الذی لا فتی الا هو و لا سیف الا سیفه و علی کل شی قدیر
  نمیذاریم شام را کربلا کنند
  یه روزی عباس و حسین سلام الله علیهما تنها شمشیر زدن و بفجیع ترین طور ممکن شهید شدند طوری که امام سجاد فرمود پدرم را کشتند طوری که یک گوسفند را اینگونه نمی کشند، یه روزی زینب و رقیه سلام الله علیهما رو تو کوچه ها گردوندند و سنگ زدن... ولی دیگه خاندان علی ع تنها نیست والله والله والله اگر دست فقط دست به ضریح بی بی زینب بزنن، عربستانو با خاک یکسان میکنیم.

 4. #3

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۱
  علاقه
  تحصیل ، تحقیق و پژوهش
  نوشته
  22,350
  حضور
  202 روز 12 ساعت 46 دقیقه
  دریافت
  11
  آپلود
  0
  گالری
  42
  صلوات
  61361  با نام و یاد دوست
  بد حجابی ، علل، انگیزه ها و راهکارهای جلوگیری از آن


  بد حجابی ، علل، انگیزه ها و راهکارهای جلوگیری از آن


 5. صلوات ها 5


 6. #4

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۸
  نوشته
  21,474
  حضور
  221 روز 7 ساعت 3 دقیقه
  دریافت
  245
  آپلود
  8
  گالری
  589
  صلوات
  122754  با سلام خدمت شما و تشکر به خاطر دغدغه مقدس و پاک تان
  خب همان گونه که تا علت یا علل بیماری را ندادیم در درمان هم موفق نخواهیم بود تا علل بدحجابی را نیابیم نمی توانیم راهکار بدهیم. در مورد پوشش و حجاب کتاب های مختلفی نوشته شده و نرم افزارها و سایت های مختلفی وجود دارد.
  از جمله کتب مفید کتاب جلوه نمایی زنان و نگاه مردان نوشته یوسف غلامی از انتشارات لاهیجی قم است.
  ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۲/۰۲/۳۱ در ساعت ۲۲:۴۲
  طفل بافي ماندن
  1- دلبستن به تعلقات و شهوات و داشتن ها (به خصوص در عصر مدرنيته)
  2- غفلت از بودن
  3- غفلت از شدن
  4- طفل باقي ماندن عقل غايت نگر (عدم بلوغ عقلاني)

 7. صلوات ها 4


 8. #5

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۸
  نوشته
  21,474
  حضور
  221 روز 7 ساعت 3 دقیقه
  دریافت
  245
  آپلود
  8
  گالری
  589
  صلوات
  122754  مصاحبه و گفتگو با حجة الاسلام و المسلمین یوسف غلامی

  مصاحبه و گفتگو با
  حجة الاسلام و المسلمین یوسف غلامی
  حجاب یک پوشش نیست، بلکه یک رفتار است!

  بد حجابی ، علل، انگیزه ها و راهکارهای جلوگیری از آن
  لید مصاحبه و بیوگرافی
  حجة الاسلام والمسلمین یوسف غلامی، نویسنده و مشاوری است که در زمینه حجاب، دغدغه و تحقیقات میدانی زیادی داشته است که از ثمرات آن موارد می توان به کتاب های «راز یک فریب»، «جلوه نمایی زنان و نگاه مردان» «هدیه مادر»، «باغ پرندگان» اشاره کرد.
  امتیاز و تفاوت تألیفات استاد غلامی با بقیه کتاب های موجود در زمینه حجاب، دارا بودن تحلیل های روانشناختی و جامعه شناختی در کتاب هایش می باشد.
  به مناسبت سالگرد واقعه کشف حجاب، در محضر این استاد به بررسی مسایل اجتماعی حجاب پرداختیم.


  بد حجابی ، علل، انگیزه ها و راهکارهای جلوگیری از آنبد حجابی ، علل، انگیزه ها و راهکارهای جلوگیری از آن
  مصاحبه گر: مصطفی سلیمانی

  ***** با تشکر از شما که در این گفتگو شرکت کردید؛ لطفاً در مورد سوابق کاری تان پیرامون حجاب، مطالبی را که ضروری می دانید، بفرمایید.
  من حدود 18 سال است با تحقیق میدانی و نظرسنجی از مردان و زنان غیر معتقد به حجاب در این باره مشغول فعالیت هستم. طی سفر به چندین کشور با بیش از بیست هزار زن بی حجاب به طور حضوری و غیر حضوری به گفتگو پرداختم و آخرین گفته های آنان را شنیده و به منظور پاسخ گویی به آنها سالیانی است به تفحص پرداخته ام. نتیجه آن کاوش ها را در کتاب «راز یک فریب» نگاشته ام.
  ******** ویژگی کتابهایی که در زمینه حجاب نوشته اید، با بقیه کتابهای نوشته شده در زمینه حجاب چیست؟
  سال ها نویسندگان با تحقیق درباره پوشش دختران و زنان هر یک از دریچه ای به بررسی این پدیده پرداخته اند. امتیاز و تفاوت این کتاب ها، دارا بودن تحلیل های روانشناختی و جامعه شناختی است.
  بنده در کتاب «راز یک فریب» با تکیه بر تحقیق میدانی و نظر سنجی از مردان و زنان با پرهیز جدی از تحلیل های سطحی و شعاری، با دلایل قانع کننده و فراخور تفکر امروزیان، آثار پوشیدگی و ناپوشیدگی دختران و زنان را تشریح کرده ام.
  در بیان پیامدهای ناپوشیدگی زنان، دشوارترین موضوع برای نویسندگان، نگاشتن مطالبی است که خواندن برای بانوان همسردار سودمند، اما برای دوشیزگان دارای بدآموزی است. از طرفی نمی توان دوشیزه گان را بدون بیان آن مطالب، به درستی به فلسفه پوشش زن معتقد ساخت. با وجود این دشواری، شاید بتوان ادعا کرد که این کتاب «راز یک فریب» نخستین کتابی است که توانسته مسایل ناگفته درباره زنان را بی پرده –اما بدون بدآموزی- برای دوشیزگان تبیین کند.
  اما در مورد کتاب «جلوه نمایی زنان و نگاه مردان» باید خدمتتان عرض کنم: از پیچیده ترین پدیده های طبیعت، وجود زن و شگفتی های اندام اوست که چه آن را برهنه سازد و یا به قصد دلبری بپوشاندش، منبع نیرومند ایجاد جاذبه و تحریک امیال غریزی است و بسیار کم رخ می دهد که زن از تعقیب نگاه ها در امان باشد. زمانی که آدمیان تنها به پاره ای از اسرار جلوه نمایی زن پی ببرند، بیش از پیش به ظرافت اندیشه و رفتار زن معتقد خواهند شد.
  ****** لطف فرموده تعریفی جامع از حجاب و عفاف را بیان کنید؛ خیلی از افراد حجاب و عفاف مترادف هم می دانند و گمان می کنند کسی که حجاب دارد، عفیف هم هست؛ به نظر حضرتعالی حجاب و عفاف یکی است؟
  حجاب یک پوشش نیست، بلکه یک رفتار است. رفتاری که یک بخش آن داشتن پوشش مناسب است. بخش های دیگر آن: «متین سخن گفتن با حیا راه رفتن بدون جلوه نمایی وانگیزه خاص و مانند اینها.»
  از مترادف شمردن «حجاب» و «عفاف» تعجب می کنم. مانند اینکه کسی بگوید «آب» و «مایع» مترادف یکدیگرند. نمی توان گفت: «عفت کافی است حجاب لازم نیست!» ثمره و نتیجه عفیف بودن با حجاب بودن است. بله می شود که زنی بی حجاب باشد و مراتب پایینی از عفت را هم دارا باشد ولی نه کامل. کمال عفاف باید در همه جوانب رفتار شخص ظهور پیدا کند. آیا شما از زن برهنه در خیابان می پذیرید که بگوید: «من عفت دارم هر چند حجاب ندارم؟» خیر!
  ***** به نظر شما حکمت حجاب به صورت خلاصه چیست؟
  حکمت حجاب حفظ شخصیت انسانی زن است و فایده آن بهره مند شدن خود او از سلامت روانی و اجتماعی است. شاید یک زن بی حجاب بتواند شخصیت اجتماعی هم داشته باشد ولی شخصیت انسانی او بدون حجاب حفظ نمی شود. شاهد آنها زنان غربند که مردانشان در نظر سنجی گفته اند: «ما از مردن سگ خود بیشتر متاثر می شویم تا از مردن زنمان.»
  ***** عفاف برای آقایان هم کاربرد دارد یا مخصوص خانم هاست؟
  حجاب اصطلاحی مخصوص خانمها است. حجاب مردان را باید پوشش مناسب نامید نه حجاب. مرد هم وظیفه مند است حضورش در مقابل نامحرم با متانت باشد.
  ****** با توجه به فضای موجود در جامعه، منشأ بدحجابی خانواده است یا جامعه یا نهادها؟
  علت بدحجابی موجود کشور همه اینهاست و هیچ کدام. تا اندیشه یک زن سالم رشد نکرده باشد و تعریف خود و مرد را نداند، نه خانواده نه جامعه و نه خود زن نمی داند برای چه باید زن با حجاب باشد.
  ****** آیا حجاب یک ارزش دینی است یا اجبار اجتماعی؟
  حجاب یک ارزش است. هر کس بدان معتقد باشد می پذیرد و هر کس نه نمی پذیرد. تنها از فرد غیر معتقد به آن می توان انتظار داشت که حرمت جامعه خود را حفظ کند. هر زنی می تواند به حجاب معتقد نباشد ولی نمی تواند برهنه در جوامع عمومی ظاهر شود و این را اجبار نمی گویند. حجاب یک قرارداد اخلاقی - اجتماعی است.
  زن برهنگی را دوست ندارد، اما اگر ایمانش کامل نباشد و ارزش خود را با پوشیدگی به دست نیاورد، برخلاف میل باطنی اش ممکن است برای نیل به این منظور، از برهنگی کمک گیرد.
  ****** تأثیر حجاب بر استحکام خانواده چگونه است؟
  تاثیر حجاب بر خانواده را من و شما وقتی به خوبی درک می کنیم که سری به جهان غرب بزنیم. اصولاً تشکیل خانواده چه مفهومی دارد؟ مفهوم آن تعهد دو فرد به یکدیگر است. بی حجابی درست به عکس این است، مرد به خود اجازه می دهد در چشم اندازی و رابطه بدون تعهد آزاد باشد و از طرفی زن نیز که مرد را چنین بی تعهد ببیند چگونه به زندگی با یک مرد دلخوش است؟!
  در آمریکا زنی تحصیل کرده در گفتگو به من گفت: شما می گویید اگر ما زنان یک متر پارچه دور سرمان بپیچیم خوشبخت می شویم و اگر دورش افکنیم بد بخت؟ گفتم: اگر به ابن سوال پاسخ دهی معلوم می شود: «لطفاً بگو از سن بلوغ تا حالا که پنجاه سال داری با چند مرد زندگی کرده ای و کدامشان برای مدت طولانی کنارت مانده اند؟ او ابتدا درنگ کرد و سپس عددی گفت که بیش از دو رقم بود!
  ***** با توجه به اینکه تحقیقات میدانی مفصلی پیرامون حجاب و شبهات رایج در آن داشته اید، علل کم توجهی به پوشش در کشور اسلامی چیست؟
  زن امروز جامعه ما دچار سر خوردگی شده است. سر خوردگی اجتماعی و دینی اعتقادات و باور های او را متزلزل کرده است و از آگاهی های لازم برخوردار نیست. بیش از سی سال از انقلاب شکوه مند ملت مسلمان ایران می گذرد و هنوز کتابی پاسخگو درباره حجاب با ادبیات خوب و بیان منطقی کمتر به چاپ رسیده است. انواع نرم افزار ها درباره هر چه بخواهید از روش درست کردن پیتزا تا آموزش رقص وجود دارد ولی درباره حجاب هیچ نرم افزار تاثیر گذاری وجود ندارد. پس از هجده سال تحقیق است که بنده تازه توانسته ام لوح 18 جلسه ای مصور (دفاع از حجاب یا برهنگی) را تولید کنم.
  بر پایه نظر سنجی و تحقیق هشت ساله پیرامون علت کم توجهی دختران و زنان به حجاب، این نتیجه بدست آمد که اساسی ترین علت این پدیده ناآگاهی است. از پانصد نفر بانوی کم حجاب، اظهارات هشتاد درصد از آنان نشان می داد که بی اطلاعی از فواید و آثار پوشیدگی و پیامدهای ناپوشیدگی، اصلی ترین عامل کم حجابی ایشان هست. هرچند از این عده برخی بودند که انگیزه های دیگری نیز در رفتار آنان تأثیر داشته است.
  ****** سهم حوزه علمیه در ترویج فرهنگ حجاب تا چه حدّی است؟
  حوزه علمیه در این باره از همه وظیفه مند تر است و البته اگر در این زمینه کاری هم صورت گرفته در سایه تلاش های طلبه ها ی گمنام و بی حمایت حوزه هاست. اما درد مندانه باید گفت در همین حوزه آنها که موسسه و بودجه و امکانات انبوه در دست دارند تلاشگر موضوع حجاب نیستند. چرا؟ شاید دغدغه ای ندارند یا در جامعه زندگی نمی کنند و یا در این زمینه مطالعات متمرکزی نداشته اند تا سوزی در آنها پدید آید. هر کس سر رشته همان فن و علمی را پیش گرفته که تا به حال به دنبالش بوده است. البته انتظار دیگر هم این است: اگر کسانی خواهان اقدامی در این زمینه اند به تولید کار تکراری و شعاری نپردازند. به گفته سعدی: «یا سخن دانسته گوی ای مرد بخرد یا خموش!»
  ****** نقش نهاد خانواده را در اشاعه فرهنگ پوشش تا چه حدّی جدی می دانید؟ به نظر شما خانواده از چه فاکتورهایی می تواند برای نهادینه کردن فرهنگ حجاب استفاده کند؟
  به فرموده امیر مومنان علی علیه السلام آن که می خواهد به اصلاح دیگری بپردازد، پیش از آن باید در اصلاح نفس خود کوشا باشد. پدر و مادری که دوست دارند فرزندشان با حجاب باشد، نخستین وظیفه شان این است که خودشان در نگاه فرزندشان شخصیت محبوب و پذیرفته ای دارا باشند.
  دوم: خود درباره حکمت حجاب آگاهی هایشان را توسعه دهند.
  سوم: ارتباط خود را با همه خانواده هایی که به حجاب معتقد و پایبند نیستند قطع یا کم کنند.
  چهارم: فضای خانه را پذیرای ارزش های دینی قرار دهند.
  پنجم: در زدودن ذهنیت های نادرست فرزندانشان نسبت به حجاب بکوشند.
  ****** برای ترویج فرهنگ حجاب از چه فاکتورهایی می توان در سیاست گذاری ها استفاده کرد؟
  در حال حاضر مبنای سیاست گذاری های فرهنگی کشور نه بر پایه ترویج حجاب که ضدّ آن است. در یک طرح چند ساله باید نخست همه نهادهای فرهنگی کشور- در رأس آموزش و پرورش و صدا و سیما- شخصیت زن را آن طور تعریف و تبیین نکنند که با پذیرش حجاب سازگار نباشد و اینک قضیه بعکس است.
  دوم: همه فرهیختگان تلاشگر عرصه حجاب شناسایی و از وجودشان در ارایه راهکار استمداد و حمایت شود. سوم: چیزی شبیه وزارت خانه تأسیس شود تا تنها این وظیفه را بر عهده گیرد: «شناسایی عوامل حجاب گریزی» سپس هر فرد و نهاد و موسسه ای در این زمینه مجرم شناخته شد مجازات شود. که به نظر من اولین مجرم قبل از خانواده صدا و سیما است.
  ****** نقش و عملکرد رسانه در ترویج فرهنگ حجاب چطور ارزیابی می کنید؟ آیا در فیلم ها و سریال های رسانه ملّی حجاب تبلیغ می شود یا تأثیر عکس دارد؟
  پنجاه سال پیش از پیروزی انقلاب شکوه مند ملت ما نظام سلطه جهانی چنین رویدادی را در ایران پیش بینی می کرد و از همان زمان آنها بهترین راه تخریب فرهنگ را رسانه های تصویری می شناختند. این در حالی بود که تا پس از ده سال از پیروزی انقلاب عده ای فکر می کردند اصلاً کشور اسلامی به سینما و تلویزیون نیازی ندارد.
  اینک ما از دریچه همان سیاست نظام سلطه و تفکر ابلهانه عده ای دچار آسیب شده ایم. هر چه از عمر صدا و سیما می گذرد طرح ریزی برنامه های فرهنگی بیشتر از دست ما خارج می شود و در دست نظام سلطه قرار می گیرد. اینک کاملاً به سیاست نظام سلطه پیش می رود. به صورتی بسیار کار شناسی شده همه فیلم ها و برنامه ها -حتی گفتگوهای علمی درباره حجاب- طوری هدایت می شود که نتیجه آن تقویت بی حجابی است. من بیش از این نمی توانم توضیح دهم!
  ******* برخی معتقدند که تجربه های دیگر کشورهای اسلامی در آزادی حجاب در ایران می تواند موجب گرایش به حجاب باشد. آیا چنین مسأله ای در ایران قابل اجراست؟
  تجربه برهنگی غرب به شکل موردی و جزیی سبب رویکرد عده ای بی حجاب شده است نه به شکل پذیرش عمومی. اشتباه نکنید! این استدلال کاملاً غیر منطقی است که خوب است نخست بگذاریم کشور آزادانه به سمت برهنگی و آزادی محض جنسی برود تا سپس به حقیقت حجاب پی ببرد!! اگر کشوری به آن سمت رفت هرگز به سوی حقیقت راه پیدا نخواهد کرد. راه آنچنان تاریک و نا هموار می شود و هویت انسان به قدری مسخ می گردد که راهی به بازگشتش نیست. امروزه در غرب دیگر کسی به پاکدامنی نمی اندیشد؛ مفهوم حیا را حتی در فرهنگ لغت نمی توان یافت. جنون جنسی همه را کلافه کرده است و افراد در قبال دریافت پول داوطلبانه خواستار انجام کار زشت اند. اجاره زن و دختر تقریباً شکل قانونی یافته است و نامش را آزادی می گذارند.
  ****** بحث برخورد با بدحجابی و از طرف دیگر تشویق برای حجاب چگونه باید باشد؟ در این زمینه باید به چه صورت باید عمل کرد؟ کما اینکه در این زمینه انتقادات فراوانی هم به طور مثال از نحوه برخورد با بدحجاب ها در جامعه از سوی برخی نهادها می شود. نظر حضرتعالی چیست؟
  قرآن فرموده است: «لا اکراه فی الدین» یعنی ارزش های دینی را نمی توان با اجبار در اذهان جای داد. پذیرش بدون اختیار کمترین ارزش و فایده ای ندارد. اما این امر بدان معنا نیست که هر فرد پس از قبول قرارداد اجتماعی بتواند در جامعه هر طور خواست رفتار کند و لباسی بپوشد. در هیچ کشور غربی نمی بینید زن و مرد در اداره ها و بانک و محل کارشان برهنه حضور یابند. چرا؟ مجبورند؟ خیر! پذیرش قرارداد اجتماعی این کار را وظیفه شان شمرده است. ما به زنان غیر معتقد به حجاب نمی گوییم مقنعه و پوشیه به سر کنند و چادر بپوشند ولی می توانیم از آنها انتظار داشته باشیم در چند ساعتی که در مجامع عمومی هستند شئون اخلاق اجتماعی را مراعات کنند و اگر کسی خواست هنجار شکنی کند مؤدبانه جلوش گرفته شود.
  -------------------
  **** سوتیتر:
  1- در بیان پیامدهای ناپوشیدگی زنان، دشوارترین موضوع برای نویسندگان، نگاشتن مطالبی است که خواندن برای بانوان همسردار سودمند، اما برای دوشیزگان دارای بدآموزی است. از طرفی نمی توان دوشیزه گان را بدون بیان آن مطالب، به درستی به فلسفه پوشش زن معتقد ساخت.
  2- از پیچیده ترین پدیده های طبیعت، وجود زن و شگفتی های اندام اوست که چه آن را برهنه سازد و یا به قصد دلبری بپوشاندش، منبع نیرومند ایجاد جاذبه و تحریک امیال غریزی است و بسیار کم رخ می دهد که زن از تعقیب نگاه ها در امان باشد. زمانی که آدمیان تنها به پاره ای از اسرار جلوه نمایی زن پی ببرند، بیش از پیش به ظرافت اندیشه و رفتار زن معتقد خواهند شد.
  3- زن برهنگی را دوست ندارد، اما اگر ایمانش کامل نباشد و ارزش خود را با پوشیدگی به دست نیاورد، برخلاف میل باطنی اش ممکن است برای نیل به این منظور، از برهنگی کمک گیرد.

  ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۲/۰۲/۳۱ در ساعت ۲۲:۴۵
  طفل بافي ماندن
  1- دلبستن به تعلقات و شهوات و داشتن ها (به خصوص در عصر مدرنيته)
  2- غفلت از بودن
  3- غفلت از شدن
  4- طفل باقي ماندن عقل غايت نگر (عدم بلوغ عقلاني)

 9. صلوات


 10. #6

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۸
  نوشته
  21,474
  حضور
  221 روز 7 ساعت 3 دقیقه
  دریافت
  245
  آپلود
  8
  گالری
  589
  صلوات
  122754  علل جلوه نمایی و بدحجابی

  1.فرهنگی و اعتقادی


  آگاهی کم
  سستی و تزلزل ایمان
  انحرافات اخلاقی و اعتقادی
  ستیز با جامعه
  و گریز از تحقیر
  احساس محدودیت، خشونت و سختگیری
  انگیزه سیاسی
  خودباختگی
  2.انگیزه های روانی
  جستجوی شخصیت
  اثبات لیاقت
  آزمون توانایی خود
  اشتیاق به پسندیدگی و تحسین برانگیزی
  یابیدن دنیای اسرار آمیز خود
  شوق نظاره شادمانی دیگران
  3.اجتماعی

  تأثیر پذیری از محیط
  برخورداری از احترام متقابل
  آشنایی با دنیای اسرآمیز مردان
  الگوهای ناپذیرفته
  تظاهر به زیست متقرقی اجتماعی
  منبع: جلوه نمایی زنان و نگاه مردان
  ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۲/۰۲/۳۱ در ساعت ۲۳:۰۶
  طفل بافي ماندن
  1- دلبستن به تعلقات و شهوات و داشتن ها (به خصوص در عصر مدرنيته)
  2- غفلت از بودن
  3- غفلت از شدن
  4- طفل باقي ماندن عقل غايت نگر (عدم بلوغ عقلاني)

 11. صلوات ها 5


 12. #7

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۱
  نوشته
  6,787
  حضور
  112 روز 22 ساعت 15 دقیقه
  دریافت
  20
  آپلود
  4
  گالری
  1594
  صلوات
  37612  یکی از علل بد حجابی در جامعه، به دیگران خودی نشان دادن است.


  دختری نیم ساعت روبروی آیینه می نشیند، تا هنگامی که از منزل بیرون می رود، همه ی نگاه ها را به سمت خود بکشاند.
  راه رفتن، تکان دادن دست ها، حرف زدن و حتی در دست گرفتن کیف به گونه ای انجام می شود که صدای تحسین دیگران شنیده شود.

  بد حجابی ، علل، انگیزه ها و راهکارهای جلوگیری از آن

  - وای اونو نگاه کن.

  - چه خوشگله!

  - عجب لباس قشنگی پوشیده!

  - عجب ...!

  با هر تحسینی که از پسران می شنود به وجد می آید؛

  بد حجابی ، علل، انگیزه ها و راهکارهای جلوگیری از آن


  چنانچه کسی پیشنهاد خوردن یک بستنی یا قهوه در یک کافی شاپ کلاس بالا را بدهد، به راحتی قبول می کند؛ و چند ساعتی را دوستانه گپی صمیمانه می زند!

  به نظر شما آیا چنین دختری، می تواند همسر خوبی برای یک مرد باشد؟

  و یا به قول پسرها: اینو ما برای چند ساعت گپ زدن میخواهیم؛ من که با همچین آدمی زندگی نمی کنم!

  نتیجه اش زیباست وقتی این دو را پیوند می زنیم؛


  اینکه فرمودند: زکات زیبایی، پاکدامنی ست

  و اینکه پرداخت زکات دارائیت را افزون می کند

  حالا آنان که زیبایی بیشتر می خواهند، بسم الله
 13. صلوات ها 4


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود